Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: seegoo , seegoo Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.217
Cevap
701
Favori
4.430.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
97. Sırada  bugün en iyi #48
Sayfa: önceki 11521153115411551156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugün eşimle birlikte klima bakmaya gittik. Kafamızda Toshiba veya Mitsubishi vardı. Ancak bize Panasonic Etherea Econavi KIT-E12-PKE klimayı önerdiler. 12btu 2600TL, 15btu 3100TL. Adamın anlattıkları çok mantıklı geldi. Benzer kalitedeki kaliteli diğer klimaların fiyat olarak daha altında. Ancak özellikleri çok iyi. Dizaynı hoş. Almayı düşünüyorum, mesajınızı görünce size de sormak istedim. Bu klimayı tavsiye eder misiniz? 20m2 salona takacağım, tek cephe, üst kat dolu, yalıtım iyi, İzmir'de oturuyorum. 12btu luk klimanın yeterli olacağını söyledi yetkili satıcı. Sizden yorum ve öneri bekliyorum. 1 hafta içinde klimayı almam gerekiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Not: 3 ay sonra bebeğimiz olacak nasipse. Bundan dolayı havadaki küf/bakteri/virüsü öldüren/temizleyen, nem kontrolü olan/havayı kurutmayan, sessiz çalışan, ısıtma/soğutma performansı iyi olan, bütçemizi de çok zorlamayacak bir klima almak istiyoruz. Bütçemiz 2500-3000TL arası.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ILoveYouHagi -- 5 Haziran 2013; 22:56:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

12.000 btu Daikin ZHARA inverter aldı kardeşim.

biz Montaj için Gelmeden ÖNCE elektrikçi ÇAğırın demiş adamlar,
    bu ne için ? şart mıdır?

Klimacılar ceryanı hazır isterler.
    Eğer iç veya dış ünitelere yakın priz veya buat yoksa bunları siz yaptıracaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: karamaçalar

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

Vakumsuz montaj

Ülkemizde böyle montaj yapanlar varmı acaba?

böyle montaj yapan var mı? derken. Bu tip boru ile mi yoksa montajın yapılışınımı çok sevdiniz.Montaj şekli ise konu;biz onun çok daha üzerinde işler yapıyoruz;biz derken kasttediğim kişisel değil Türkiye deki iyi ustalardır.

Birol bey merhabalar böyle ustalar var'mı derken mesela dış ünitedeki boruları ne güzel kanal içerisine alıyor,ben hiç görmedim dış ünitenin kanal içerisine alındığınıburalarda.

alarko ,toshiba kullanıyor ama sadece iç ünitede. dış ortamda kullanmıyor.

sıva altı olursa sanırım dış üniteye kullanırlar...

mbirol arkadaşımızın paylaştığı video'da Zibro kutusundan çıkıyor ve opsiyonel diyor yanlış görmediysem.

• Arkadaslar selamlar. Salon ve yatak odası icin klima bakiyorum ve uzun suredir forumdaki nerdeyse her yeri okudum. 30 m2 salonum ve 20 m2 lik yatak odam var. Salondan mutfaga gecis oldugu icin mutfakta da klimadan faydalanmayi dusunuyorum. Forumdaki oneriler sonucunda ME GE ve Daikin G serisi 18000 binlik cihazlara baktim ve fiyatlari asagi yukari ayni 4000 civari. Ayrica Etherea kit e18 pke yi de secenek olarak tutuyorum ki fiyat olarak diger seceneklerden 500 600 lira asagiya bulundugunu gordum. Fiyatlar goruldugu uzere gecen seneye gore yuksek. 3000 3500 den fazla vermek icimden gelmiyor zira istanbulda oturuyorum ve sogutma amacli yaz sezonunda kullanicam. Panasonic daha mantikli gibi duruyor ama servis konusunda bilgim yok. Bunun yaninda tabi 2500 bandindaki AC xpower gold da aklimi celmiyor degil ama onceligim ustteki yazdigim modeller. Malum yaz geldiginden kisa surede kararimi vermek istiyorum ve secim konusunda siz degerli ustalarin yardim ve onerilerini bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daıkın yeni reklamında değişen ab enerji tanımlaması çıkarttı acaba diğer klimalar bu sınıfa girmiyormu
  • quote:

Daıkın yeni reklamında değişen ab enerji tanımlaması çıkarttı acaba diğer klimalar bu sınıfa girmiyormu

Önemli Olanı Eurovent Sertifikasına Gerçekten Sahip Olmasıdır...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Vakumsuz montaj

böyle montaj yapan var mı? derken. Bu tip boru ile mi yoksa montajın yapılışınımı çok sevdiniz.Montaj şekli ise konu;biz onun çok daha üzerinde işler yapıyoruz;biz derken kasttediğim kişisel değil Türkiye deki iyi ustalardır.

Birol bey merhabalar böyle ustalar var'mı derken mesela dış ünitedeki boruları ne güzel kanal içerisine alıyor,ben hiç görmedim dış ünitenin kanal içerisine alındığınıburalarda.

mbirol arkadaşımızın paylaştığı video'da Zibro kutusundan çıkıyor ve opsiyonel diyor yanlış görmediysem.

Merhabalar...

kanal opsiyonel olduğu için standart malzemeler içinde değil diye düşünüyorum..

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

bu ne için ? şart mıdır?

Eğer iç veya dış ünitelere yakın priz veya buat yoksa bunları siz yaptıracaksınız.

ayrıca sigorta filan gerekli midir?
    yoksa o sigortayı zaten klimacılar yapabilirler mi eger orda buat varsa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 6 Haziran 2013; 8:27:26 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Metbrave

quote:

quote:

quote:

quote:

Güle güle kullanın klimanızı,kutunun içinden kablo kanalı çıkıyormu acaba?.

standartında yoktur. servis getiriyor olmalı.

Kablo kanalı çıkmadı set içerisinden, evin içerisinde böyle bir ihtiyac da olmadı açıkcası o yüzden sormadım bu detayı..Yönetimin talebi doğrultusunda dış üniteyi koymak zorunda kaldığımız yer ile iç ünitenin yeri arasında biraz mesafe var, dolayısıyla dışarıda biraz uzun & çirkin bir kablo görüntüsü ortaya çıktı, açıkcası benim de içime pek sinmedi bu durum..Bir süre sonra iç üniteyi, evin ergonomisine tam uymasa da dış üniteye yakın arka duvara yaklaştırmak suretiyle revizyona gitmek zorunda kalabilirim..
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

kanal olmaması kötü olmuş. sanırım artık kanal kullanmıyorlar..

kendiniz takmak isterseniz 40x40 veya 60x60 kablo-boru kanalı kullanabilirsiniz.. bence içten kapaklılar daha sağlıklı bu arada...

Apartmanın dış cephesinde kanal kullanılabiliyor mu bunu bilmiyorum, kaldı ki kullanılabiliyor olsa da, ne kadar gizlemeye çalışırsak çalışalım mutlaka dışarıdan rahatsız edici bir görüntü vermesini engelleyemeyeceğiz sanırım..Bakalım artık eğer yönetim ve komşulardan bir rahatsızlık bildirimi gelmez ise dış cephe mantolaması yapılana kadar bu şekilde bırakabiliriz, ağzımızın tadını bozacak birşey duyacak olursa da gereğini yaparız artık çok da önemli değil..Evin içindeki ünite ve elektirik tesisatında hiçbir sıkıntı yok, klima ünitesi dışında görünen ne bir boru ne bir kablo var..Bu arada vakum işlemini merak eden arkadaşlar için de bir fotoğraf ekliyorum, bağlantı ekipmanlarının uzunluğunu da hesaba katarak belirli bir süre devam ettiriyorlar bu işlemi..
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Klimanız Hayırlı Olsun... Eğer açıkta göze batacak şekilde bir borulama yoksa , sorun olacağını ve herhangi bir şikayet geleceğini sanmıyorum...

boru seti 3-5 metredir.

borulama 5 metreyi geçti mi ?

vakum şarttır bu arada atlamamaları iyi olmuş.

Merhaba

Dış ünitenin ve borunun görünümü resimlerdeki gibi, site genelinde balkonu kapalı oldugu için üniteyi benim koydugum yere koyan birkaç daire sahibi var lakin borunun bu kadar ulu orta göründüğü tek uygulama maalesef benimkisi..Sizlerin bu görünümün idare edilir olup olmadığı hususundaki görüşlerini ve şayet mümkünse bu görüntüyü daha makul mantıklı hale getirebilecek önerilerinizi rica edebilir miyim..?

selamlar
    mp

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kablo kanalı çıkmadı set içerisinden, evin içerisinde böyle bir ihtiyac da olmadı açıkcası o yüzden sormadım bu detayı..Yönetimin talebi doğrultusunda dış üniteyi koymak zorunda kaldığımız yer ile iç ünitenin yeri arasında biraz mesafe var, dolayısıyla dışarıda biraz uzun & çirkin bir kablo görüntüsü ortaya çıktı, açıkcası benim de içime pek sinmedi bu durum..Bir süre sonra iç üniteyi, evin ergonomisine tam uymasa da dış üniteye yakın arka duvara yaklaştırmak suretiyle revizyona gitmek zorunda kalabilirim..

kendiniz takmak isterseniz 40x40 veya 60x60 kablo-boru kanalı kullanabilirsiniz.. bence içten kapaklılar daha sağlıklı bu arada...

Apartmanın dış cephesinde kanal kullanılabiliyor mu bunu bilmiyorum, kaldı ki kullanılabiliyor olsa da, ne kadar gizlemeye çalışırsak çalışalım mutlaka dışarıdan rahatsız edici bir görüntü vermesini engelleyemeyeceğiz sanırım..Bakalım artık eğer yönetim ve komşulardan bir rahatsızlık bildirimi gelmez ise dış cephe mantolaması yapılana kadar bu şekilde bırakabiliriz, ağzımızın tadını bozacak birşey duyacak olursa da gereğini yaparız artık çok da önemli değil..Evin içindeki ünite ve elektirik tesisatında hiçbir sıkıntı yok, klima ünitesi dışında görünen ne bir boru ne bir kablo var..Bu arada vakum işlemini merak eden arkadaşlar için de bir fotoğraf ekliyorum, bağlantı ekipmanlarının uzunluğunu da hesaba katarak belirli bir süre devam ettiriyorlar bu işlemi..

merhaba,

Dış cepheye de kanal döşeniyor klima markanız nedir bilmiyorum ama aynı sorunlar bende de olduğu için yaklaşık 13 metre gibi bir kablo uzunluğu oldu ve bunun tamamı neredeyse dış cephede. tüm borular kablo kanalına alındı. bunun için 1 saatliğine vinç bile çağırdım ama görseli çok iyi oldu. nede olsa kendi evim diye uğraştım açıkcası. Resimleri de bir ara koyacağım temiz iş yaptılar. Toshiba servisi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Vakumsuz montaj

Merhabalar...

kanal opsiyonel olduğu için standart malzemeler içinde değil diye düşünüyorum..

Saygılar...

Arkadaşlar,

Toshiba ve alarco da kanal da dahildir. Tabi sanırsam yetkili bayiden alımlardadır. aşağıda fiyatlistesi bölümünde açıkça yazmış bunu.

• arkadaslar merhaba. size danışmak istediğim bir konu var cevaplarsanız çok sevinirim.

Ben keşif vs yaptırmadan, hepsiburada.com'dan Samsung Boracay 12000 BTU 'luk klima satın aldım. Servis dün kurulum için geldi, klimayı kurmadan gittiler, sebebi dış ünite ile iç ünite arasındaki mesafenin çok uzun olması, dış ünitenin bu kadar uzak mesafeden yeterli olmayacağını, klimanın sadece vantilator görevi göreceğini söylediler.
    Benim oturduğum binada dış ünite yerleri önceden belirlenmiş, salon ve yatakodasına da tesisat çekilmiş. Dış ünitenin kurulacağı yer ile oda arasındaki tesisat uzunluğu 10 metreden fazladır sanıyorum.
    servisten gelen arkadaşlar 18 ve 24 binlik Samsung larin bile yeterli olmayacağını, Daikin veya Mitsubishi tercih etmem gerektiğini söylediler.
    Bu konularda hiç bilgim olmadığı için sizlere soruyorum, bu konuda servis haklı mı, Samsung klimaların kompresör güçleri bu mesafe için yeterli değil midir, hiçbir şey yapılamaz mı?

şimdiden teşekkürler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

bu ne için ? şart mıdır?

ayrıca sigorta filan gerekli midir?
    yoksa o sigortayı zaten klimacılar yapabilirler mi eger orda buat varsa?

Bir de 16A C tipi sigorta koydurursanız iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratsey

arkadaslar merhaba. size danışmak istediğim bir konu var cevaplarsanız çok sevinirim.

Ben keşif vs yaptırmadan, hepsiburada.com'dan Samsung Boracay 12000 BTU 'luk klima satın aldım. Servis dün kurulum için geldi, klimayı kurmadan gittiler, sebebi dış ünite ile iç ünite arasındaki mesafenin çok uzun olması, dış ünitenin bu kadar uzak mesafeden yeterli olmayacağını, klimanın sadece vantilator görevi göreceğini söylediler.
    Benim oturduğum binada dış ünite yerleri önceden belirlenmiş, salon ve yatakodasına da tesisat çekilmiş. Dış ünitenin kurulacağı yer ile oda arasındaki tesisat uzunluğu 10 metreden fazladır sanıyorum.
    servisten gelen arkadaşlar 18 ve 24 binlik Samsung larin bile yeterli olmayacağını, Daikin veya Mitsubishi tercih etmem gerektiğini söylediler.
    Bu konularda hiç bilgim olmadığı için sizlere soruyorum, bu konuda servis haklı mı, Samsung klimaların kompresör güçleri bu mesafe için yeterli değil midir, hiçbir şey yapılamaz mı?

şimdiden teşekkürler

Paralel olarak 15 metre, dikeyde 7 metre veriliyor boru uzunluğu:

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/split-type/AQ12ESMNSTK-spec

http://galeribeyaz.com/samsung-aq12tsm-boracay-split-klima_115.html?ref=akakce&v=1.42.2#.UbBDWe9BwZQ

• quote:

Orijinalden alıntı: Harpoon58

Arkadaslar selamlar. Salon ve yatak odası icin klima bakiyorum ve uzun suredir forumdaki nerdeyse her yeri okudum. 30 m2 salonum ve 20 m2 lik yatak odam var. Salondan mutfaga gecis oldugu icin mutfakta da klimadan faydalanmayi dusunuyorum. Forumdaki oneriler sonucunda ME GE ve Daikin G serisi 18000 binlik cihazlara baktim ve fiyatlari asagi yukari ayni 4000 civari. Ayrica Etherea kit e18 pke yi de secenek olarak tutuyorum ki fiyat olarak diger seceneklerden 500 600 lira asagiya bulundugunu gordum. Fiyatlar goruldugu uzere gecen seneye gore yuksek. 3000 3500 den fazla vermek icimden gelmiyor zira istanbulda oturuyorum ve sogutma amacli yaz sezonunda kullanicam. Panasonic daha mantikli gibi duruyor ama servis konusunda bilgim yok. Bunun yaninda tabi 2500 bandindaki AC xpower gold da aklimi celmiyor degil ama onceligim ustteki yazdigim modeller. Malum yaz geldiginden kisa surede kararimi vermek istiyorum ve secim konusunda siz degerli ustalarin yardim ve onerilerini bekliyorum.

Gece attıgım icin gozden kacti sanirim. Salon ve yatak odasi diye yazdim ama tabiki onceligim salonu belirlemek. Bu sebeple ona yogunlastim. Onerilerinizi bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Klimanız Hayırlı Olsun... Eğer açıkta göze batacak şekilde bir borulama yoksa , sorun olacağını ve herhangi bir şikayet geleceğini sanmıyorum...

boru seti 3-5 metredir.

borulama 5 metreyi geçti mi ?

vakum şarttır bu arada atlamamaları iyi olmuş.

Merhaba

Dış ünitenin ve borunun görünümü resimlerdeki gibi, site genelinde balkonu kapalı oldugu için üniteyi benim koydugum yere koyan birkaç daire sahibi var lakin borunun bu kadar ulu orta göründüğü tek uygulama maalesef benimkisi..Sizlerin bu görünümün idare edilir olup olmadığı hususundaki görüşlerini ve şayet mümkünse bu görüntüyü daha makul mantıklı hale getirebilecek önerilerinizi rica edebilir miyim..?

selamlar
    mp

borunun dış cephe ile aynı renkte olması yani boyanması biraz gizlemiş. açıkçası en makul yöntem bu. kanaldan başka çare gözükmüyor..

Mitsubishi'de kanal yoktu sanırım...

• Kardeşime sizin de yardımlarınızla kliması alındııı

şimdi sıra bende, ama benim bütçe kısıtlı, kiralık evin salonu ise kapısız ve antreyle beraber
    bu Bursadaki evler niye boyle anlamıyorum.

ileride başka kiralık evlerde boyle olmayacagını düşünerek,
    Airfel green 12.000btu alsam diyorum, sürekli çalışarak idare eder gibi geliyor?

3 balkon kapısı birden var salonda,
    HEpsi DOğuya bakıyor.
    Antre ile birlikte toplam 45m2 yaklaşık. öğleden sonra filan güneş almıyor doguya baktıgı için sanırım.

A veya D'ye
    Airfel green 12.000btu
    idare eder mi ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 6 Haziran 2013; 17:37:11 >

• quote:

Kardeşime sizin de yardımlarınızla kliması alındııı

şimdi sıra bende, ama benim bütçe kısıtlı, kiralık evin salonu ise kapısız ve antreyle beraber
    bu Bursadaki evler niye boyle anlamıyorum.

ileride başka kiralık evlerde boyle olmayacagını düşünerek,
    Airfel green 12.000btu alsam diyorum, sürekli çalışarak idare eder gibi geliyor?

3 balkon kapısı birden var salonda,
    HEpsi DOğuya bakıyor.
    Antre ile birlikte toplam 45m2 yaklaşık. öğleden sonra filan güneş almıyor doguya baktıgı için sanırım.

A veya D'ye
    Airfel green 12.000btu
    idare eder mi ki?

45m2 ye 24000 btu anca olur. bence 12000 btu olandan 2 tane farklı bölgelere konumlandırın.

• Toshiba klima montajı için resimler...

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: jedican

Toshiba klima montajı için resimler...

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

bu montajı kim yaptıysa helal olsun ,kutlarım.

• 
Sayfa: önceki 11521153115411551156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.