Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ümitinnal, blackcold1907 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.222
Cevap
328
Favori
3.174.899
Tıklama
Giriş
      3201 Mesaj
      27 Mayıs 2013 16:30:20
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol
      quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

quote:

Airfel Satıcısı birinden tavsiye:

inverter olanların hiçbirini tavsiye de etmiyor çünkü onlarda klimanın üzerinde bulunan büyükçe bir parça varmış ve bir arıza yaparsa tamiri çok zor, klimanın yarı parası kadar o parçayı değiştirmek zorunda kalırsınız ama siz bilirsiniz

bu parça nedir yahu?

yoksa kar marjı mı az da boyle diyiverdiler.

Kimse o satıcı saçmalamış.

Marka gözetmeksizin klasik seri klima ile inverter klima arasında ,eğerki arıza karttan kaynaklanır vee tamiri mümkün olmazsa (Dış ünite İnverter Elektronik kartı) o zaman acı olur fatura.Bu Airfel vs. marka için değil tüm inv. teknolojiler için geçerlidir.Teknoloji ne kadar ileri ise arızalarda fatura o kadar kabarık olur.Bu tüm makine ve araçlar için geçerlidir.Buna bakarak yola çıkarsanız o zaman yeni nesil hiç bir otomobil alınmaz.

hocam TR kosullarında voltaj dalgalanması aşırı oldugu için sakat olabilir mi?

ne yapmak lazım peki? nasıl birsigorta vb yaptırmak lazım, veya kurmaya gelenler zaten geregini yapıyor mu

Arkadaşım sana çok basit bir istatislik vereyim,1000 Tane inverter makine takmışsak bile 1 tane dahi inv. kart değiştirmedik. Voltaj düşüp yükselmesinin önlemi de yok malesef. Yeni kanunlara göre Voltaj dalgalanmalarından kaynaklanacak arızaları elektrik dağıtım şebeke sorumlu şirketten talep ediyorsunuz.

Korkmayın alın inv. Teknolojiden kaçış yok... Alıntıları Göster
      üstadlar bu klimada karar kıldık. alırsak pişman olur muyuz?

http://www.novabazar.com/Airfel-R-410-A-Gazli-Inverter-Klima-As12_64969.html?ref=akakce&v=1.78#0

al derseniz alacağız, iki tane alacağız, arkadaşta alacak bende.

hatta forumda satışını yapan ustalar bayiler varsa onlarda pm den fiyat gönderirlerse sevinirim.
      |
      |

• Yarbay
      5268 Mesaj
      27 Mayıs 2013 16:38:02
      quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih Allah rızası için arkadaşlar su soruma bir cevap..

Airfel-AS12-0930R2-Green Serisi 12000 btu ile Airfel Turkuaz Gold 12000btu arasında dişe dokunur bir fark var mıdır? İkisi de Gree nin kliması mıdır? fark verip Turkuaz Goldu almaya değer mi?
      Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

Allah rızası için arkadaşlar su soruma bir cevap..

Airfel-AS12-0930R2-Green Serisi 12000 btu ile Airfel Turkuaz Gold 12000btu arasında dişe dokunur bir fark var mıdır? İkisi de Gree nin kliması mıdır? fark verip Turkuaz Goldu almaya değer mi?

kapasite farkı ,plastik kalite farkı,ionizer vat turkuazda(bence önemli değil)Bunun yanında ikiside aynı fabrika üretimi,ikiside aynı sevis güvencesinde.Karşılaştırma aynen şöyle diyebiliriz Vestel,Seg Arçelik Altus VS.

Birde Green serisi spot piyasada çok daha yoğun satıldığı için fiyat çok aşağıda...

• Yüzbaşı
      710 Mesaj
      27 Mayıs 2013 16:43:46
      quote:

quote:

kapasite farkı ,plastik kalite farkı,ionizer vat turkuazda(bence önemli değil)Bunun yanında ikiside aynı fabrika üretimi,ikiside aynı sevis güvencesinde.Karşılaştırma aynen şöyle diyebiliriz Vestel,Seg Arçelik Altus VS.

Birde Green serisi spot piyasada çok daha yoğun satıldığı için fiyat çok aşağıda... Alıntıları Göster
      quote:

quote:

Birde Green serisi spot piyasada çok daha yoğun satıldığı için fiyat çok aşağıda...

Kapasite ile kastınız btu mu? Öyle ise ikisi de 12000 btu olduğuna göre fark nerede? Bir de benim için önemli olan şıklığı plastiğinin kalitesi filan değil, soğutması.. Soğutma ile ilgili hissedilir fark var mıdır yoksa o fiyat farkını sadece şık ve kaliteli görünüşe mi ödemiş oluruz?

• Yarbay
      5268 Mesaj
      27 Mayıs 2013 17:04:13
      quote:

quote:

quote:

Kapasite ile kastınız btu mu? Öyle ise ikisi de 12000 btu olduğuna göre fark nerede? Bir de benim için önemli olan şıklığı plastiğinin kalitesi filan değil, soğutması.. Soğutma ile ilgili hissedilir fark var mıdır yoksa o fiyat farkını sadece şık ve kaliteli görünüşe mi ödemiş oluruz? Alıntıları Göster
      quote:

quote:

quote:

Kapasite ile kastınız btu mu? Öyle ise ikisi de 12000 btu olduğuna göre fark nerede? Bir de benim için önemli olan şıklığı plastiğinin kalitesi filan değil, soğutması.. Soğutma ile ilgili hissedilir fark var mıdır yoksa o fiyat farkını sadece şık ve kaliteli görünüşe mi ödemiş oluruz?

12 lik te sadece ısıtmada kasite farkı var. 18 likte ise Green 17 000 btü. Çok önemli değil ama büyük ihtimalle kompresörler farklı,ama kalite farkı çok yoktur.Görüntü janjajnı değil,plastiğin kalitesi biraz farklı.

Soğutma da farklı hissedecek bir şey yok zaten.Fiyat çok önemli ise Green alın.

• Teğmen
      221 Mesaj
      27 Mayıs 2013 17:06:08
      quote:

Orijinalden alıntı: jedican Tekrar merhaba,

Geçen hafta salona klima takıldı şimdi geceleri uyamak için yatak odasına da 1 adet klima alacam. aşağıda krokiye göre 15m2 olan ODA-1 için nasıl bir cihaz önerirsiniz ve nereye önerirsiniz.

Sadece gece toplamda 1-2 saat soğutma amaçlı çalışacağı için sanırsam düz tip yeterli olur diyorum.

Ayrıca servisi çok beyendiğim için Alarco Flair 9000btu olan cihazı düşünmekteyim.

Siz nedersiniz yada başka bir cihaz ama özellikle çok sessiz olmasını tercih ederim.

Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: jedican

Tekrar merhaba,

Geçen hafta salona klima takıldı şimdi geceleri uyamak için yatak odasına da 1 adet klima alacam. aşağıda krokiye göre 15m2 olan ODA-1 için nasıl bir cihaz önerirsiniz ve nereye önerirsiniz.

Sadece gece toplamda 1-2 saat soğutma amaçlı çalışacağı için sanırsam düz tip yeterli olur diyorum.

Ayrıca servisi çok beyendiğim için Alarco Flair 9000btu olan cihazı düşünmekteyim.

Siz nedersiniz yada başka bir cihaz ama özellikle çok sessiz olmasını tercih ederim.

hatırlatma cevap bekleniyor....
      |
      |

• Yarbay
      3970 Mesaj
      27 Mayıs 2013 17:11:25
      quote:

Orijinalden alıntı: Arkadaşlar ev 110 m2dir. Salona 12000 BTUluk bir klima düşünüyorum. İstanbulda yaşıyorum ve yalnızca Temmuz Ağustos aylarında kullanacağımız bir klima almak istiyoruz. Klimayı koyabileceğim en uygun yer şekilde gösterildiği gibidir.

1) 12000 BTU acaba evi serinletmeye yeterli olur mu yoksa sadece salonu mu serinletir?

2) İnverterda tüketimim standart klimaya nazaran çok yüksek olur mu?

3) Negatif yorumlara rağmen servis ağı ve fiyat beni Arçelik'e sevk ediyor, acaba yanlış mı yapıyorum?

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-split-tipi-klimalar-inverter-124410-Klima.html inverter klimamı alsam yoksa

http://www.kavacikiklimsa.com/mitsubishi-duvar-tipi-klima/mitsubishi-srk-40-hg-s-klima.html standart klima mı alsam

Arada 100 lira fiyat oynuyor

Lütfen fikir verir misiniz?

Alıntıları Göster

birol ust asende demeki bu işlerin sorumlusu sensin. senin bir mesajın var kullanmasını bilen devamlı çalıştırarak inverterin hakkını verecek insanın evine ben ufak btu da öneririm. ben bunun üstünden gidyorum. senin meselğine bilgine saygısızlık olarak alma lütfen.

ma hem 3 5 saat çalıştırcam hem koca evi soğutucam meselesine döndü işler. 24000 btu ALACAM SATACAM EDECEM yazıyor adam. yahu biz işin şakasınız yapıyoruz köylü dilİyle vs konuşuyoruz kendi aramızda şakalaşıyoruz. Türkçe bu şekilde kullnılmazki kardeşim. o bir dizi filmdeki espri ve o dizyide sanatçıyıda severim. ama burda ciddi ciddi ALACAM KLİMA TAKACAM denmezki alacağım takacağım demek varken. hadi ehrkezin ağzı alışmıi alıcam diyor satıcam diyorda gerçekten ALACAM demek espriye g,rmekten başka bir şey değil yeni bir internet dili ve çok kaba.

adamın dili dönmez şivesini yazısına yansıtır bunu zaten eleştiri hakkımız olamaz zaten hepimiz Türkçeyi tam kullanamayız orası ayrı. ama bunları yazan arkadaşlarda hiçte bozuk bir Türkçeye sahip insanalr değiller gördüğüm kadarıyla. gene içlerinde en cahili benimdir.

neyse aynı bu tarz sorularada yansıyor. hemen üstteki

forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=75635171 şu mesajımda durumu yazdım. kocaustayıda ekledim sende bu işin içine girersin haliyle. ama hala basit hesapalarla olmayanı oldurmaya çalışacak şekilde sorular geliyor.

yok kardeşim bu şekilde bir şey. benim demek istediğim ortada.

bu şekilde hole sahip olduğum içindir benim başarım klima tam ortada ve kapılar hodan soğuk alıyor. ama tem aolarak her oda aynı şekilde soğuyamaz. benzer şekilde alan sahip olmayan arkadaşlar boşuna kendilerini zorlamasınalr gereğinden büyük alıpta birde o klimanın fazla yakmasına sebep olmasınlar demek ten başka bir şey demek istemiyorum ben o açıdan 2de bir bu resmi eklemek zorunda kalıyorum. bu kezde farklı bir şekilde dikkat edilirse klima olan odalarla birlikte ekledim. belli işte burada şuan sadece 12lik yetiyor. ama çok sıcakalrda zaman zaman 16m2 odadakinide açıyorum. yemek yaparken haliyle mutfaktakinide.

eğerki soğuk havayı çok seviyorsanız her odayı ben yazın konfor sıcaklığında 24C de tutacağım diyorsanız hiç denemeyin olmaz.

yerine gör tek odaya ufak btu takılsa fayda verir benim görüşüm çünkü tek alan. ama bu şekilde her odayı aynı serinlikte tutacağım derseniz olmaz arkadaşlar. benim amacım klimacılarada karşı çıkmak değil mak mühendislerinede karşı çıkmak değil.
      |
      |

• Yarbay
      3970 Mesaj
      27 Mayıs 2013 17:30:57
      quote:

Orijinalden alıntı:
      quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: korkmaz262

Toshiba RAS16-SKVR Inverter Daisekai 2980 Tl Cumartesi gelip takacaklar hayırlısı bakalım

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=129555#Reviews

fiyat iyiymiş. geçen ekim ayında 12 taksitle 3.300 tl ye almıştım. kışı bu klima ile geçirdim. makine 7/24 günlerce çalıştı. bebek olduğu için klimalı odada yattık kalktık.bir gün, bugün ısınamadık demedik. aylara göre elektirik tüketimimi yazıyorum. . Kışı 400-500 tl ye tertemiz geçirdiğime seviniyorum.

ekleme: klimayı 28 m2 kuzey cepheli salonda kullanıyorum. il aydın.

EKİM 38 TL

KASIM 39 TL

ARALIK 51 TL

OCAK 103 TL

ŞUBAT 140 TL

MART 150 TL

NİSAN 83 TL

MAYIS 42 TL

Arkadaşım bu yazdıklarınız faturanın tutarımı? Eğer fatura tutarı ise sizin evde yaşayan yok galiba.Ha sizin hesabınıza göre klimanın yaktığı ise ,ne fazla ne düşük derim,normal ortalamalarda bir yakıt.

Normal şartlarda bir evin elektrik faturası zaten 50-70 arası gelir.tabi evde yaşayan varsa ,boş evse bilemem.Ha klima dahil bu fatura bu ise avantalı elektrik kullanıyorsunuz demektir.

yazdıklarım toplam fatura tutarı, klima dahil. yani ödediğim tutar. evde yaşayan var tabi yoksa niye 24 saat klima çalıştırayım? özellikle bebek olduğu için hiç kapatmadık. fırın çamaşır bulaşık elektrikli şofben pc tv kasmadan çalıştırılır. sabah işe gidip akşam gelip yatarken kapama yok. çevremde daikin mitsu sharp kullananlar var onların kullandığı gibi kullansam kış faturam en az 30 tl daha düşer.

kardeş, çok hayret verici bir durum. ekim ayında 38tl tüm evin faturası. beni yanlış anlamayında hiç klima çalışmasa bana gelen fatura 80-90dan aşağı gelmiyor. kasmak bir kenara. ben hayret ettim doğrusu.

24 saat çalışsa ekim ayında hadi fazla soğuk değil diyelim havalar. klima kendi başına birol usta gene iyi söylemiş 38 tl için bence geçer bile şayet 18-19 derecelerde kullanmıyorsanız. bu iki dereceyide kullnamakla hiç bir sıcaklık elde edilmez örnek olarak verdim onuda. özel tarife olabilir demiş yazmış birol usta akşam 17den 22 ye gene bu faturayı tek başına geçer klima.

ocak şubat mart ayları normal nisanda hava ısınmasından dolayı 83 tl düşmüş bu fatura döneminde kaç derecede kullandınız inanın merakımdan soruyorum eleştiri amacı gözetlemeyiniz. çünkü daha öncede bu tür faturalara dair tüketimlerini açıklayan arkadaşlara saatin bozuk olabileceğinden bahsedilmiş.

elektrik saati eski tip su dönen disklilerden. suan 8000 kw civarlarında.kaç senelik olduğu belli değil. bozulmasındiye dua ediyorum. elektronik en ufak haarcamayı yazyormuş diyorlar. satte arıza olurmu bilmiyorum.evdeki makinalar a sınıfı bir şofen karadüzen.kışın 25 derecede eco modda kullandım. yani 25 e ayarlıyorum ısınınca eco ya basıyorum. fan otomatikte. çokta konforlu oluyordu. zaten bebek olunca sıcaklıgın sabit olması hasta olmaması bakımından iyi oluyor. . kışın 25 ten aşağı düşürmedim ama27 den yukarı da açmadım 27de duramıyosun zaten boguyor. nisanda burda havalar iyi gitti pek açmaım ondan düştü herhalde. faturalar yazdığım gibi.birde yazın deneyeceğiz bakalım o zaman da yazarım.

şimdi aydınlandı:)) yoksa 24 saat meselesi zor görünüyordu. yanlız gerçekten doğru eski saatler çok dah avantajlı. bunu aynen elektrik idaresi memurlarından dinledim.

bir gün baktım binadaki tüm saatler değişmiş sadece bizim saat duruyor ogün hastanedeydik. bende üzülüyorum diyorum neden değişmemişler.

bizim burda elektrk idaresinin yanında benzinlik var belli bir miktar benzin alınınca yıkama fişi vs arabayı yıkatıyorum tam yanında elektrik idaresi giriş ordaki güvenlik memurlara durumu anlatıyorum. adamalr ban dedi abi daha iyi ya aman değişmesin binadaki kapı açılıp kapanmasını bile yazıyor evde hiç bişe çalışmasın isterse dedi. o arada memurlardan birisi içeri giriyorumuş sorun bakın bu arkdaş iyi bilir dedi cevap aynen.

ben düşününce o saatlere hiç güvenmiyorum. zaten dijital olan herşeyde risk vardır. idare değiştirene kadar gitsin öyle. ama şu ekim kasım dönemleride çok az eğerki saattede bozukluk varsa ordanda günah meselesi olabilir.

hocam 24 saat doğru yinede. günlerce kapanmadığı oldu makinanın. 25-26 eco modda çalıştığı vebirazda elektrik saatinden kaynaklı mı az geldi diyorsunuz? Alıntıları Göster
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: korkmaz262

Toshiba RAS16-SKVR Inverter Daisekai 2980 Tl Cumartesi gelip takacaklar hayırlısı bakalım

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=129555#Reviews

fiyat iyiymiş. geçen ekim ayında 12 taksitle 3.300 tl ye almıştım. kışı bu klima ile geçirdim. makine 7/24 günlerce çalıştı. bebek olduğu için klimalı odada yattık kalktık.bir gün, bugün ısınamadık demedik. aylara göre elektirik tüketimimi yazıyorum. . Kışı 400-500 tl ye tertemiz geçirdiğime seviniyorum.

ekleme: klimayı 28 m2 kuzey cepheli salonda kullanıyorum. il aydın.

EKİM 38 TL

KASIM 39 TL

ARALIK 51 TL

OCAK 103 TL

ŞUBAT 140 TL

MART 150 TL

NİSAN 83 TL

MAYIS 42 TL

Arkadaşım bu yazdıklarınız faturanın tutarımı? Eğer fatura tutarı ise sizin evde yaşayan yok galiba.Ha sizin hesabınıza göre klimanın yaktığı ise ,ne fazla ne düşük derim,normal ortalamalarda bir yakıt.

Normal şartlarda bir evin elektrik faturası zaten 50-70 arası gelir.tabi evde yaşayan varsa ,boş evse bilemem.Ha klima dahil bu fatura bu ise avantalı elektrik kullanıyorsunuz demektir.

yazdıklarım toplam fatura tutarı, klima dahil. yani ödediğim tutar. evde yaşayan var tabi yoksa niye 24 saat klima çalıştırayım? özellikle bebek olduğu için hiç kapatmadık. fırın çamaşır bulaşık elektrikli şofben pc tv kasmadan çalıştırılır. sabah işe gidip akşam gelip yatarken kapama yok. çevremde daikin mitsu sharp kullananlar var onların kullandığı gibi kullansam kış faturam en az 30 tl daha düşer.

kardeş, çok hayret verici bir durum. ekim ayında 38tl tüm evin faturası. beni yanlış anlamayında hiç klima çalışmasa bana gelen fatura 80-90dan aşağı gelmiyor. kasmak bir kenara. ben hayret ettim doğrusu.

24 saat çalışsa ekim ayında hadi fazla soğuk değil diyelim havalar. klima kendi başına birol usta gene iyi söylemiş 38 tl için bence geçer bile şayet 18-19 derecelerde kullanmıyorsanız. bu iki dereceyide kullnamakla hiç bir sıcaklık elde edilmez örnek olarak verdim onuda. özel tarife olabilir demiş yazmış birol usta akşam 17den 22 ye gene bu faturayı tek başına geçer klima.

ocak şubat mart ayları normal nisanda hava ısınmasından dolayı 83 tl düşmüş bu fatura döneminde kaç derecede kullandınız inanın merakımdan soruyorum eleştiri amacı gözetlemeyiniz. çünkü daha öncede bu tür faturalara dair tüketimlerini açıklayan arkadaşlara saatin bozuk olabileceğinden bahsedilmiş.

elektrik saati eski tip su dönen disklilerden. suan 8000 kw civarlarında.kaç senelik olduğu belli değil. bozulmasındiye dua ediyorum. elektronik en ufak haarcamayı yazyormuş diyorlar. satte arıza olurmu bilmiyorum.evdeki makinalar a sınıfı bir şofen karadüzen.kışın 25 derecede eco modda kullandım. yani 25 e ayarlıyorum ısınınca eco ya basıyorum. fan otomatikte. çokta konforlu oluyordu. zaten bebek olunca sıcaklıgın sabit olması hasta olmaması bakımından iyi oluyor. . kışın 25 ten aşağı düşürmedim ama27 den yukarı da açmadım 27de duramıyosun zaten boguyor. nisanda burda havalar iyi gitti pek açmaım ondan düştü herhalde. faturalar yazdığım gibi.birde yazın deneyeceğiz bakalım o zaman da yazarım.

şimdi aydınlandı:)) yoksa 24 saat meselesi zor görünüyordu. yanlız gerçekten doğru eski saatler çok dah avantajlı. bunu aynen elektrik idaresi memurlarından dinledim.

bir gün baktım binadaki tüm saatler değişmiş sadece bizim saat duruyor ogün hastanedeydik. bende üzülüyorum diyorum neden değişmemişler.

bizim burda elektrk idaresinin yanında benzinlik var belli bir miktar benzin alınınca yıkama fişi vs arabayı yıkatıyorum tam yanında elektrik idaresi giriş ordaki güvenlik memurlara durumu anlatıyorum. adamalr ban dedi abi daha iyi ya aman değişmesin binadaki kapı açılıp kapanmasını bile yazıyor evde hiç bişe çalışmasın isterse dedi. o arada memurlardan birisi içeri giriyorumuş sorun bakın bu arkdaş iyi bilir dedi cevap aynen.

ben düşününce o saatlere hiç güvenmiyorum. zaten dijital olan herşeyde risk vardır. idare değiştirene kadar gitsin öyle. ama şu ekim kasım dönemleride çok az eğerki saattede bozukluk varsa ordanda günah meselesi olabilir.

hocam 24 saat doğru yinede. günlerce kapanmadığı oldu makinanın. 25-26 eco modda çalıştığı vebirazda elektrik saatinden kaynaklı mı az geldi diyorsunuz?

ben bu mesajınıza cevap yazdım ama gitmemiş nasılsa. tekrar yazayım.

kardeşim saatiniz bozuk olduğunu kesinlikle söyleyebilirim bir elektrikçiye gösteriniz günaha girmeyin derim. ekim ayında 38 kasımda 39 aralıkta 51 tl diyorsunuz bununun mümümkünü yol nasılsaki diyorsunuz nisan ayında biraz kapattım o yüzden düşük gelmiş olabilri diyorsunuz. e şimdi 25-26C lerde ekim kasım aralık ayında devamlı çalıştıysa klima mutlak saatte problem vardır.

artık karar sizin.
      |
      |

• Yarbay
      6445 Mesaj
      27 Mayıs 2013 18:07:06
      quote:

quote:

quote:

quote:

12 lik te sadece ısıtmada kasite farkı var. 18 likte ise Green 17 000 btü. Çok önemli değil ama büyük ihtimalle kompresörler farklı,ama kalite farkı çok yoktur.Görüntü janjajnı değil,plastiğin kalitesi biraz farklı.

Soğutma da farklı hissedecek bir şey yok zaten.Fiyat çok önemli ise Green alın. Alıntıları Göster
      quote:

quote:

quote:

quote:

ben de bugun ozellikle bunun farkını sordum burdaki servise,

turkuazgold için iç aksamındaki bazı aprcaların evaporatörün bilmem ne kaplaması varmıs, daha uzun omurlu oluyormus, rengi de farkı gorunuyormus evaparatorun,

ama oyle ahım şahım bir fark degilmiş.

oyle dedi.

ama kompresör aynı mı diye sordugumda aynıdır kapasite aynı demişti..

şimdi mbirolun uyarısıyla bakıyorum ki ısıtma kapasiteleri farklıymıs... kompresör aynı mı diye kıllandım şimdi..

acaba bu evaporator farkıyla filan ısıtmada daha iyi kapasiteye ulasmıs olabilirler mi aynı motora ragmen.

üretimi nerde yapıluıyor bilmiyorum ama lojistik olarak da pek mantıklı degil 2 farkı kompresör kullanması aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 27 Mayıs 2013; 18:07:37 >
      |
      |
      YIL 2008 PC== E8400 CPU* ASUS P5Q PRO* ati HD4850- HD5850 * SAMSUNG T260 MONITOR*GIGABYTE POSEIDON Kasa*FSB EPSILON 600W*CREATIVE INSPIRE 6100*JBL CREATURE-II*XFI GAMER*SKYSTAR HD2 pci* A4tech X7 fare ve klavye- Razer Absluys Fare

YIL 2004 PC==Amd Barton 2500+*Epox 8rda*Leadtek 6600GT*Logitech Z5500*X-fi GAmer*AeroengineII kasa*Termaltake 420W psu*gigabyte cpu cooler*19 SAMSUNG 957MB

DIGER == Fuji S6500fd ** Sony H5 **Canon A1000 ** Canon D10 (wp) ** TZ7** Sony H20** PAnasonic GH1 w/PANCAKE F1.7 20mm* STOKLENS 14-140mm* Samsung WB650

• Çavuş
      45 Mesaj
      27 Mayıs 2013 20:12:36
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben de bugun ozellikle bunun farkını sordum burdaki servise,

turkuazgold için iç aksamındaki bazı aprcaların evaporatörün bilmem ne kaplaması varmıs, daha uzun omurlu oluyormus, rengi de farkı gorunuyormus evaparatorun,

ama oyle ahım şahım bir fark degilmiş.

oyle dedi.

ama kompresör aynı mı diye sordugumda aynıdır kapasite aynı demişti..

şimdi mbirolun uyarısıyla bakıyorum ki ısıtma kapasiteleri farklıymıs... kompresör aynı mı diye kıllandım şimdi..

acaba bu evaporator farkıyla filan ısıtmada daha iyi kapasiteye ulasmıs olabilirler mi aynı motora ragmen.

üretimi nerde yapıluıyor bilmiyorum ama lojistik olarak da pek mantıklı degil 2 farkı kompresör kullanması aslında. Alıntıları Göster
      h.mail
      |
      |

• Binbaşı
      1083 Mesaj
      27 Mayıs 2013 20:15:15
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*
      quote:

Orijinalden alıntı: TsG

quote:

Olabilir.

Bu daha iyi olur:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag12-0929r2-r410a-fiyati,748357.html

Hocam, son sorum şu olacak: önceki yorumlarınızı okudum, auer'in airfel'in bir alt markası demişsiniz. Özellikler birebir aynı duruyor, niçin aueri önerdiğinizi merak ettim.

tekrardan çok teşekkürler...

Alt marka demeyelim de "değişik" marka diyelim.

Auer Green'e göre bir tık daha ileri.

Tabii tercih sizin. Alıntıları Göster
      quote:

quote:

quote:

Olabilir.

Bu daha iyi olur:

Hocam, son sorum şu olacak: önceki yorumlarınızı okudum, auer'in airfel'in bir alt markası demişsiniz. Özellikler birebir aynı duruyor, niçin aueri önerdiğinizi merak ettim.

Tabii tercih sizin.

Hocam tavsiyelerinize uydum be auerin ag12 modelini aldım, bugün kuruldu. İlk izlenimlerim gayet olumlu, yeterince soğutuyor ve sessiz çalışıyor. İnşallah kullandıkça daha da çok memnun kalacağım.

bir kez daha teşekkür ederim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Onbaşı
      28 Mesaj
      27 Mayıs 2013 23:53:48
      quote:

quote:

quote:

quote:

Olabilir.

Bu daha iyi olur:

Tabii tercih sizin.

Hocam tavsiyelerinize uydum be auerin ag12 modelini aldım, bugün kuruldu. İlk izlenimlerim gayet olumlu, yeterince soğutuyor ve sessiz çalışıyor. İnşallah kullandıkça daha da çok memnun kalacağım.

bir kez daha teşekkür ederim... Alıntıları Göster
      Merhabalar,

Aydın'da yaşıyorum. Klima almam bir mecburiyet haline geldi evim merkezi sistem ısıtmalı. Kullanacağım alan 38 metrekare doğu güney cephe. Klima sadece serinletmek fiyat araştırmamda bir iki marka ön plandaydı birincisi DAIKIN ikincisi SHARP ve MITSUBISHI. Sharp ve Mitsubishi İklimsa tarafında satılıyor ve inverter olmayan modelleri alaınabilecek fiyata mesela Sharp AY-AP18KR / AY-AP24KR Modelleri 2700 3000. TL Mitsubishi nin SRC56HE-S1 SRC71HE-S1 Modelleri yine benzer fiyatlara. Daikin de ise yeni piyasaya çıkaracağı iki inverter model şu an ürün kodlarını bilemiyorum ancak 18000 btu 2600 TL 24000 BTU 3000 TL ye satışa çkacak 15 haziran itibari ile bayi elinde olacak. Fiyatlara bakınca inverter daha mantıklı geliyor ancak klimlarda bakmam gereken başka niteliklerin neler olduğu konusunda bilgim az bu nedenle sizler hangi modeli tavsiye edersiniz ve hangi özelliklerinden dolayı. ( bir de Daikin için Enjoy serisi nin sadece Türkiyede satıldığı başka ülkelerde olmadığı nedeninin de airfel firmasını satın aldığı ve burada ürettiği cihazları enjoy serisi olarak piyasaya sürdğü söylentisi var. Çünkü diğer markaların inverter modellerinin fiyatları en düşük 18000 BTU için 4700 den başlıyor. Bu konuda bilginiz varsa ve paylaşabilirseniz sevinirim teşekürler.) Yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekürler.
      |
      |

• Yarbay
      6445 Mesaj
      28 Mayıs 2013 03:09:06
      quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck Selam,

Bu 45m2 lik antreyle birlikte olan salona (bursa)

12btu standart klima, Airfel green veya tukuazgold almayı dusunuyorum.(aynı kompresörü mü kullanıyorlar bilmiyorum airfelin bu 2 serisi)

surekli çalışmakla yeter inş. çünkü ev kiralık ve bi daha boyle kapısız dev salon filan olmaz, ileriki evlerde. bıosuna daha guclu bi alete para vermek istemiyorum.

1-) ne dersiniz bu mantığa?

2- ) klima içünite yeri için A-B-C-D hangisi dersiniz?

Alıntıları Göster
      quote:

Selam,

12btu standart klima, Airfel green veya tukuazgold almayı dusunuyorum.(aynı kompresörü mü kullanıyorlar bilmiyorum airfelin bu 2 serisi)

surekli çalışmakla yeter inş. çünkü ev kiralık ve bi daha boyle kapısız dev salon filan olmaz, ileriki evlerde. bıosuna daha guclu bi alete para vermek istemiyorum.

uppppp i.i.
      YIL 2008 PC== E8400 CPU* ASUS P5Q PRO* ati HD4850- HD5850 * SAMSUNG T260 MONITOR*GIGABYTE POSEIDON Kasa*FSB EPSILON 600W*CREATIVE INSPIRE 6100*JBL CREATURE-II*XFI GAMER*SKYSTAR HD2 pci* A4tech X7 fare ve klavye- Razer Absluys Fare

YIL 2004 PC==Amd Barton 2500+*Epox 8rda*Leadtek 6600GT*Logitech Z5500*X-fi GAmer*AeroengineII kasa*Termaltake 420W psu*gigabyte cpu cooler*19 SAMSUNG 957MB

DIGER == Fuji S6500fd ** Sony H5 **Canon A1000 ** Canon D10 (wp) ** TZ7** Sony H20** PAnasonic GH1 w/PANCAKE F1.7 20mm* STOKLENS 14-140mm* Samsung WB650

• Çavuş
      49 Mesaj
      28 Mayıs 2013 09:23:08
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Metbrave

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: step-team

Merhabalar,

Yaz gelip sıcaklar bastırmadan sakin bir dönemde yaklaşık 40 m2 salon için klima almayı planlıyorum, klima konusunda hiç tecrübem olmadığından ve genelde satıcıların o an kazanacağı parayı ,montaj veya servis işlerini yapan personelin de biran evvel işi bitirip kaçayım (Baştan savma işçilik ile ) düşüncesine hakim olan yurdumda, kaliteli olan hangi markalardan araştırmaya başlamalıyım ? ve nelere dikkat etmeliyim ?

Forumda şöyle kısaca bir göz gezdirdiğimde pahalı olan markalarda bile sorun yaşayan arkadaşlar gördüm.

Öneride bulunacak ve yardımcı olacak dostlara şimdikten teşekkür ederim.

Şimdiye kadar sorun yaşatmayan tek firma olarak Klimaplus'ı biliyoruz, sattıkları ME klimalar da 1. kalite.

Diğerlerinin tümünde az veya çok sorunlar görüldü.

Merhaba

Hem forumdaki genel memnuniyet hem de tescrübeli arkadaşların yorumlarına istinaden evime taktıracağım 2 adet klimayı da Mitsubishi Electric'ten satın alacağım, lakin kararsız kaldığım bir konuda yorumlarınıza ihtiyacım var..Klimayı Haziran - Temmuz - Ağustos - Eylül aylarının sıcak günlerinde kullanacağız, kalan 8 ay ağırlıkla kapalı kalacak..36m2 büyüklüğündeki arakat güneybatı cephe salona taktıracağım klimanın inverter olmasına gerek var mı emin olamadım..

Bir de Klasik model olan MSH-GE50VB nin ısıtma soğutma değerlerine bakıldığında bunun inverter modeller arasındaki karşılığı MSZ-GE42VA mıdır yoksa MSZ-GE550VA mı onu sormak isterim..?

Klasik / MSH-GE50VB : 2820 TL ( SOĞUTMA 17100BTU - ISITMA 17750 BTU )

Inverter / MSZ-GE42VA : 4020 TL ( SOĞUTMA min3071-nom14331-max16378 - ISITMA min4777-nom18425-max20473 )

/ MSZ-GE50VA : 4540 TL ( SOĞUTMA min4777-nom17060-max18767 - ISITMA min4777-nom19790-max24909 )

Selamlar

mp

Merhaba Arkadaşlar

Salon ve yatak odası için almayı planladıgım 2 adet klimadan yatak odasına takacak oldugum bir tanesini, forumdaki değerli arkadaşlarımızın önerileri üzerine şimdilik beklemeye aldım..Yatak odasında klimanın huzurdan çok hastalığa sebebiyet vereceğine ikna oldum..Salona takılacak klimanın ev içerisinde yarattığı konfora istinaden ikinci klima ve takılacak oldugu yer hakkında nihai kararımızı vereceğiz.

36 metrekare salon + açık olan kapısından sirayet edeceği yaklaşık 10 metrekarelik antrede etkili olması için Mitsubishi Electrick Inverter / MSZ-GE42VA modelini satın aldım..Daha önceki mesajımda fiyatının 4020 oldugunu söylemiştim lakin Mayıs ayında kampanya yapmışlar, biraz da pazarlıkla peşin 3450 TL ye mal ediyorum..Bu hafta yoğun iş seyahatleri nedeniyle şehir dışında olacağımdan kurulumu muhtemelen önümüzdeki hafta yapılır, bu marka ile ilgili merak içinde olan arkadaş varsa sorularını yanıtlayabilirim..

Bu vesileyle değerli katkılarından ötürü başta 9köy olmak üzere kocausta ve diğer arkadaşlara teşekkür ediyorum..

selamlar

mp

@metbrave, kardeşim hayırlı olsun. güzel bir seçim ve rakamda baya iyi. güle güle kullanınız Alıntıları Göster
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: step-team

Merhabalar,

Yaz gelip sıcaklar bastırmadan sakin bir dönemde yaklaşık 40 m2 salon için klima almayı planlıyorum, klima konusunda hiç tecrübem olmadığından ve genelde satıcıların o an kazanacağı parayı ,montaj veya servis işlerini yapan personelin de biran evvel işi bitirip kaçayım (Baştan savma işçilik ile ) düşüncesine hakim olan yurdumda, kaliteli olan hangi markalardan araştırmaya başlamalıyım ? ve nelere dikkat etmeliyim ?

Forumda şöyle kısaca bir göz gezdirdiğimde pahalı olan markalarda bile sorun yaşayan arkadaşlar gördüm.

Öneride bulunacak ve yardımcı olacak dostlara şimdikten teşekkür ederim.

Şimdiye kadar sorun yaşatmayan tek firma olarak Klimaplus'ı biliyoruz, sattıkları ME klimalar da 1. kalite.

Diğerlerinin tümünde az veya çok sorunlar görüldü.

Merhaba

Hem forumdaki genel memnuniyet hem de tescrübeli arkadaşların yorumlarına istinaden evime taktıracağım 2 adet klimayı da Mitsubishi Electric'ten satın alacağım, lakin kararsız kaldığım bir konuda yorumlarınıza ihtiyacım var..Klimayı Haziran - Temmuz - Ağustos - Eylül aylarının sıcak günlerinde kullanacağız, kalan 8 ay ağırlıkla kapalı kalacak..36m2 büyüklüğündeki arakat güneybatı cephe salona taktıracağım klimanın inverter olmasına gerek var mı emin olamadım..

Bir de Klasik model olan MSH-GE50VB nin ısıtma soğutma değerlerine bakıldığında bunun inverter modeller arasındaki karşılığı MSZ-GE42VA mıdır yoksa MSZ-GE550VA mı onu sormak isterim..?

Klasik / MSH-GE50VB : 2820 TL ( SOĞUTMA 17100BTU - ISITMA 17750 BTU )

Inverter / MSZ-GE42VA : 4020 TL ( SOĞUTMA min3071-nom14331-max16378 - ISITMA min4777-nom18425-max20473 )

/ MSZ-GE50VA : 4540 TL ( SOĞUTMA min4777-nom17060-max18767 - ISITMA min4777-nom19790-max24909 )

Selamlar

mp

Merhaba Arkadaşlar

Salon ve yatak odası için almayı planladıgım 2 adet klimadan yatak odasına takacak oldugum bir tanesini, forumdaki değerli arkadaşlarımızın önerileri üzerine şimdilik beklemeye aldım..Yatak odasında klimanın huzurdan çok hastalığa sebebiyet vereceğine ikna oldum..Salona takılacak klimanın ev içerisinde yarattığı konfora istinaden ikinci klima ve takılacak oldugu yer hakkında nihai kararımızı vereceğiz.

36 metrekare salon + açık olan kapısından sirayet edeceği yaklaşık 10 metrekarelik antrede etkili olması için Mitsubishi Electrick Inverter / MSZ-GE42VA modelini satın aldım..Daha önceki mesajımda fiyatının 4020 oldugunu söylemiştim lakin Mayıs ayında kampanya yapmışlar, biraz da pazarlıkla peşin 3450 TL ye mal ediyorum..Bu hafta yoğun iş seyahatleri nedeniyle şehir dışında olacağımdan kurulumu muhtemelen önümüzdeki hafta yapılır, bu marka ile ilgili merak içinde olan arkadaş varsa sorularını yanıtlayabilirim..

Bu vesileyle değerli katkılarından ötürü başta 9köy olmak üzere kocausta ve diğer arkadaşlara teşekkür ediyorum..

selamlar

mp

@metbrave, kardeşim hayırlı olsun. güzel bir seçim ve rakamda baya iyi. güle güle kullanınız

Merhaba

Mitsubishi Electric Inverter / MSZ-GE42VA kurulumu kısmetse Cuma günü gerçekleştireceğiz..

Satın aldığım yer aynı zamanda servis hizmeti veriyor, montaj ile ilgili endişelerimi ve hizmet kalitesi beklentimi kendileriyle paylaştığımda birçok marka'da yüksek hizmet kalitesi olarak adlandırılan işlemlerin ( vakum, takoz kullanımı, bakır boru vb.) kendileri için standart olduğunu, işlerinin klimayı satana kadar olmadıgını asıl sattıktan sonra başladığını ve klimaplus tarafından çok sıkı denetlendiklerini söylediler..Klima'nın etkili olmasını beklediğimiz alan için keşif sonrası çıkan sonuç 18.000 BTU luk bir klima gerekli oldugu yönündeydi lakin hem evde ufak bir çocuk olması nedeniyle sıcaklığı çok düşürmeyecek olmamız hem de 14331 BTU nominal soğutma değerine sahip inverter bir ME klimanın beklediğimiz performansı sağlayacağını düşünmemiz nedeniyle 18000 lik olanı tercih etmedik..

Bu marka / model için araştırma yapan arkadaşlar için bilgi olması açısından liste fiyatı 4020 TL, satın aldığım fiyat 3400 TL ( Kredi kartı 10 taksit )

Selamlar

mp
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      28 Mayıs 2013 11:36:44
      quote:

quote:

Selam,

uppppp i.i. Alıntıları Göster
      quote:

quote:

Selam,

uppppp i.i.

Klimayı A veya D noktalarından birine koymanız daha iyi olur.

• Yarbay
      6445 Mesaj
      28 Mayıs 2013 12:06:31
      quote:

quote:

quote:

Selam,

uppppp i.i.

Klimayı A veya D noktalarından birine koymanız daha iyi olur. Alıntıları Göster
      quote:

quote:

uppppp i.i.

anladım hocam,

peki boyle 45m2 lik alan için 12.000btu luk airfel green ile idare ediyim diyodum, yoksa 12.000 btu luk airfel inverter mı olsaydı.

bu mantık dogru mudur: 12.000 btu luk klima boyle bir alanda zaten sürekli çalışacağından, burada inverterla arasında Konfor ve Tasarruf farkı olmayacaktır ?? cunku inverter da surekli 12.000 calısacaktır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 28 Mayıs 2013; 12:07:46 >

• Teğmen
      150 Mesaj
      28 Mayıs 2013 12:48:02
      quote:

quote:

quote:

uppppp i.i.

anladım hocam,

peki boyle 45m2 lik alan için 12.000btu luk airfel green ile idare ediyim diyodum, yoksa 12.000 btu luk airfel inverter mı olsaydı.

bu mantık dogru mudur: 12.000 btu luk klima boyle bir alanda zaten sürekli çalışacağından, burada inverterla arasında Konfor ve Tasarruf farkı olmayacaktır ?? cunku inverter da surekli 12.000 calısacaktır? Alıntıları Göster
      Arkadaşlar selam,

oturduğum evin planı, ekteki fotoğraftaki gibidir. 35m2'lik salonu soğutmak için klima arayışındayım, yalnız ne var ki, doğrudan salona klima takmak, 15m2'lik odada sağ üstte bulunan alana dış ünitenin takılması gerektiği için çok masraflı ve meşakatli oluyormuş. acaba 15m2'lik yatak odasında, resimde görülen sağ taraftaki duvara 18.000 btu inverter klima taksam, bütün evi soğutabilir miyim?

evin yalıtımı oldukça iyi, hiçbir zaman doğrudan güneşi almıyor, güneş vuran cephenin aksi istikamette ve klima sadece soğutmak için kullanılacak.

bir de üç aşağı beş yukarı 2500 lira civarında kaliteli bir inverter klima tavsiyesi verebilir misiniz acaba? iklimsa'dan Siemens'in split comfort DC inverter klimasını önerdiler, ne dersiniz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goldenwand -- 28 Mayıs 2013; 15:28:42 >

• Yüzbaşı
      540 Mesaj
      28 Mayıs 2013 15:30:38
      quote:

Orijinalden alıntı: goldenwand Arkadaşlar selam,

oturduğum evin planı, ekteki fotoğraftaki gibidir. 35m2'lik salonu soğutmak için klima arayışındayım, yalnız ne var ki, doğrudan salona klima takmak, 15m2'lik odada sağ üstte bulunan alana dış ünitenin takılması gerektiği için çok masraflı ve meşakatli oluyormuş. acaba 15m2'lik yatak odasında, resimde görülen sağ taraftaki duvara 18.000 btu inverter klima taksam, bütün evi soğutabilir miyim?

evin yalıtımı oldukça iyi, hiçbir zaman doğrudan güneşi almıyor, güneş vuran cephenin aksi istikamette ve klima sadece soğutmak için kullanılacak.

bir de üç aşağı beş yukarı 2500 lira civarında kaliteli bir inverter klima tavsiyesi verebilir misiniz acaba? iklimsa'dan Siemens'in split comfort DC inverter klimasını önerdiler, ne dersiniz acaba?

Alıntıları Göster
      gree 17 btu koçtaştan alacaktım forumda yorumlar olumlu fakat son 1 ayda yapılan yeni yorumlarda gree ısıtması iyi olmadığı yazılıyor . acaba gree 17 btu yerine Airfel AS18-0930/R2 Green mi alsam yada odama 12 lik klima da yeterli . 17 liye para vereceğime 12 lik inverter mi alsam diyorum klima sürekli çalışacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renevation -- 28 Mayıs 2013; 15:31:25 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      540 Mesaj
      28 Mayıs 2013 17:28:23
      quote:

Orijinalden alıntı: pathology_ gree 17 btu koçtaştan alacaktım forumda yorumlar olumlu fakat son 1 ayda yapılan yeni yorumlarda gree ısıtması iyi olmadığı yazılıyor . acaba gree 17 btu yerine Airfel AS18-0930/R2 Green mi alsam yada odama 12 lik klima da yeterli . 17 liye para vereceğime 12 lik inverter mi alsam diyorum klima sürekli çalışacak Alıntıları Göster
      gree den vazgeçtim FUJİTHERMA FTWX12BX+TW12BX İNVERTER yada airfel as12-0933 inverter almayı düşünüyorum ama kararsızım
      |
      |
    • Çavuş
      43 Mesaj
      28 Mayıs 2013 18:08:25
      quote:

Orijinalden alıntı: pathology_ gree den vazgeçtim FUJİTHERMA FTWX12BX+TW12BX İNVERTER yada airfel as12-0933 inverter almayı düşünüyorum ama kararsızım Alıntıları Göster
      Arkadaşlar sadece soğutma amaçlı kullanacağım 24000 btu luk düz klima alacağım. sizce f/p açısından hangisini alayım. mıtsubishi electric'in 24000 liği 2500 tl ye verdiler. forumda hep inverter için yorumlar var.

mitsubishinin düzleri nasıldır. 24000 liğin yakıt değerleri yüksek geldi biraz D enerji seviyesi yazıyor. sizce düz klimada da mitsubishi iyi midir. hem performans hem de yakıt açısından, yada farklı bir ürün tavsiyeniz var mı 24000 lik bir cihaz.

• Yüzbaşı
      930 Mesaj
      28 Mayıs 2013 18:42:00
      quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aaxxiinn

hocam önerdiğiniz klima -25 e kadar kesinlikle sıkıntısız bir şekilde çalışıyor değil mi? peki diyelim eksi -20 de verimliliği çok çok fazla düşüyor mu? ayrıca alabileceğim bunun dışında hiç bir klima yok değil mi?

O şartlarda iş görecek klimalar sadece onlardır.

-20C civarında makul verimle çalıştığı anlatılıyordu firmanın kendi sitesinde.

Ben bunlardan birinin Bursa'da -12C'de gayet performanslı çalıştığını görmüştüm, daha aşağısını bilemem.

Siz alırsanız tecrübenizi aktarırsınız.

kocaustam, vahit budak isimli bir arkadaş var norveçte yetersiz şekilde 2 adet kullnıyor bu makinelerden zamanınan bir iki post um kayıp oldu yada ulaştıramadım bir arkadaş şimdi pm yaptım burdanda çağıralım arkadaşı.

http://forum.donanimhaber.com/m_46660093/f_//tm.htm#46731695

http://forum.donanimhaber.com/m_38092202/tm.htm

buralarda çok güzel bilgiler var. arkadaş okur.. arkadaşları çağıralım buraya çünkü -20ler az değil arkadaşlarda son durumları belirtirler. Alıntıları Göster
      quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aaxxiinn

hocam önerdiğiniz klima -25 e kadar kesinlikle sıkıntısız bir şekilde çalışıyor değil mi? peki diyelim eksi -20 de verimliliği çok çok fazla düşüyor mu? ayrıca alabileceğim bunun dışında hiç bir klima yok değil mi?

O şartlarda iş görecek klimalar sadece onlardır.

-20C civarında makul verimle çalıştığı anlatılıyordu firmanın kendi sitesinde.

Ben bunlardan birinin Bursa'da -12C'de gayet performanslı çalıştığını görmüştüm, daha aşağısını bilemem.

Siz alırsanız tecrübenizi aktarırsınız.

kocaustam, vahit budak isimli bir arkadaş var norveçte yetersiz şekilde 2 adet kullnıyor bu makinelerden zamanınan bir iki post um kayıp oldu yada ulaştıramadım bir arkadaş şimdi pm yaptım burdanda çağıralım arkadaşı.

http://forum.donanimhaber.com/m_46660093/f_//tm.htm#46731695

http://forum.donanimhaber.com/m_38092202/tm.htm

buralarda çok güzel bilgiler var. arkadaş okur.. arkadaşları çağıralım buraya çünkü -20ler az değil arkadaşlarda son durumları belirtirler.

Son durum: 2 tane aldim ve suan gayet (cok cok) memnunum! ilk zamanlarda seyyar sayac ile tuketimi takip ediyordum, fakat elektrik faturasini gorunce sayactan vazgectim, bence cok hesapli, zaten tuketim degerleri yukaridaki linkte ayrintili olarak verilmis. Klima 1 sene icinde 7 ay 24 saat acik, calisiyor surekli yanı. 3-4 haftada filtreleri temizlemek icin kapatiyorum. Ara sira 2 makina da duruyor 2-3 dakikaligina, bunun sebebi defrost mu dinlenmemi bilemiyecegim, bu dinlenmeler veya klimanin durmasi 4-5 saatte bir oluyor o da herzaman degil.

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
üniversite
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,256
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.