Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.211
Cevap
702
Favori
4.429.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
65. Sırada  bugün en iyi #24
Sayfa: önceki 11401141114211431144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peki Bosch klimaları tavsiye eder misiniz?
  • <table cellspacing="10px" cellpadding="10px" width="100%"><tr><td align="center" bgcolor="#ffe488"><font color="red">Daha güvenli bir şifre kullanmanızı tavsiye ederiz. <a data-test="test" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="http://forum.donanimhaber.com/passchange.asp" onClick="return logwin(this.href)" data-href="http://forum.donanimhaber.com/passchange.asp" onClick="return logwin(this.href)">Şimdi değiştirmek için tıklayın.</a> </font></td></tr></table>
    dünyada daikinin üzerine klima tanımam
    urara sarara serisi dışardaki temiz havayı içeriye üfleyebilen teknolojili 12 ooo btu 8000 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: korkmaz262

Toshiba RAS16-SKVR Inverter Daisekai 2980 Tl Cumartesi gelip takacaklar hayırlısı bakalım
    http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=129555#Reviews

fiyat iyiymiş. geçen ekim ayında 12 taksitle 3.300 tl ye almıştım. kışı bu klima ile geçirdim. makine 7/24 günlerce çalıştı. bebek olduğu için klimalı odada yattık kalktık.bir gün, bugün ısınamadık demedik. aylara göre elektirik tüketimimi yazıyorum. . Kışı 400-500 tl ye tertemiz geçirdiğime seviniyorum.
    ekleme: klimayı 28 m2 kuzey cepheli salonda kullanıyorum. il aydın.

EKİM 38 TL
    KASIM 39 TL
    ARALIK 51 TL
    OCAK 103 TL
    ŞUBAT 140 TL
    MART 150 TL
    NİSAN 83 TL
    MAYIS 42 TL

Arkadaşım bu yazdıklarınız faturanın tutarımı? Eğer fatura tutarı ise sizin evde yaşayan yok galiba.Ha sizin hesabınıza göre klimanın yaktığı ise ,ne fazla ne düşük derim,normal ortalamalarda bir yakıt.

Normal şartlarda bir evin elektrik faturası zaten 50-70 arası gelir.tabi evde yaşayan varsa ,boş evse bilemem.Ha klima dahil bu fatura bu ise avantalı elektrik kullanıyorsunuz demektir.

yazdıklarım toplam fatura tutarı, klima dahil. yani ödediğim tutar. evde yaşayan var tabi yoksa niye 24 saat klima çalıştırayım? özellikle bebek olduğu için hiç kapatmadık. fırın çamaşır bulaşık elektrikli şofben pc tv kasmadan çalıştırılır. sabah işe gidip akşam gelip yatarken kapama yok. çevremde daikin mitsu sharp kullananlar var onların kullandığı gibi kullansam kış faturam en az 30 tl daha düşer.

kardeş, çok hayret verici bir durum. ekim ayında 38tl tüm evin faturası. beni yanlış anlamayında hiç klima çalışmasa bana gelen fatura 80-90dan aşağı gelmiyor. kasmak bir kenara. ben hayret ettim doğrusu.

24 saat çalışsa ekim ayında hadi fazla soğuk değil diyelim havalar. klima kendi başına birol usta gene iyi söylemiş 38 tl için bence geçer bile şayet 18-19 derecelerde kullanmıyorsanız. bu iki dereceyide kullnamakla hiç bir sıcaklık elde edilmez örnek olarak verdim onuda. özel tarife olabilir demiş yazmış birol usta akşam 17den 22 ye gene bu faturayı tek başına geçer klima.

ocak şubat mart ayları normal nisanda hava ısınmasından dolayı 83 tl düşmüş bu fatura döneminde kaç derecede kullandınız inanın merakımdan soruyorum eleştiri amacı gözetlemeyiniz. çünkü daha öncede bu tür faturalara dair tüketimlerini açıklayan arkadaşlara saatin bozuk olabileceğinden bahsedilmiş.

elektrik saati eski tip su dönen disklilerden. suan 8000 kw civarlarında.kaç senelik olduğu belli değil. bozulmasındiye dua ediyorum. elektronik en ufak haarcamayı yazyormuş diyorlar. satte arıza olurmu bilmiyorum.evdeki makinalar a sınıfı bir şofen karadüzen.kışın 25 derecede eco modda kullandım. yani 25 e ayarlıyorum ısınınca eco ya basıyorum. fan otomatikte. çokta konforlu oluyordu. zaten bebek olunca sıcaklıgın sabit olması hasta olmaması bakımından iyi oluyor. . kışın 25 ten aşağı düşürmedim ama27 den yukarı da açmadım 27de duramıyosun zaten boguyor. nisanda burda havalar iyi gitti pek açmaım ondan düştü herhalde. faturalar yazdığım gibi.birde yazın deneyeceğiz bakalım o zaman da yazarım.

• Beyler akıllıtaaarruf adlı arkadaşına fiyat aldım. Alarko flair düz 24.000 btu modeli için 2.000 tl 12 taksit fiyat önerdi. Ne diyorsunuz uygun mudur?

Bir de bu fiyata şunu al daha iyidir diyebileceğimiz bir klima var mı zira 2-3. Güne alacağım klimayı. Ev 110 metre kare, salondan hole doğru takılacak klima. Genel olarak evi soğutsun istiyoruz.

Sadece soğutmak için 3-4 ay çalışacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _CHARLOTTE_ -- 25 Mayıs 2013; 1:11:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Toshiba RAS16-SKVR Inverter Daisekai 2980 Tl Cumartesi gelip takacaklar hayırlısı bakalım

fiyat iyiymiş. geçen ekim ayında 12 taksitle 3.300 tl ye almıştım. kışı bu klima ile geçirdim. makine 7/24 günlerce çalıştı. bebek olduğu için klimalı odada yattık kalktık.bir gün, bugün ısınamadık demedik. aylara göre elektirik tüketimimi yazıyorum. . Kışı 400-500 tl ye tertemiz geçirdiğime seviniyorum.

EKİM 38 TL
    KASIM 39 TL
    ARALIK 51 TL
    OCAK 103 TL
    ŞUBAT 140 TL
    MART 150 TL
    NİSAN 83 TL
    MAYIS 42 TL

Arkadaşım bu yazdıklarınız faturanın tutarımı? Eğer fatura tutarı ise sizin evde yaşayan yok galiba.Ha sizin hesabınıza göre klimanın yaktığı ise ,ne fazla ne düşük derim,normal ortalamalarda bir yakıt.

Normal şartlarda bir evin elektrik faturası zaten 50-70 arası gelir.tabi evde yaşayan varsa ,boş evse bilemem.Ha klima dahil bu fatura bu ise avantalı elektrik kullanıyorsunuz demektir.

yazdıklarım toplam fatura tutarı, klima dahil. yani ödediğim tutar. evde yaşayan var tabi yoksa niye 24 saat klima çalıştırayım? özellikle bebek olduğu için hiç kapatmadık. fırın çamaşır bulaşık elektrikli şofben pc tv kasmadan çalıştırılır. sabah işe gidip akşam gelip yatarken kapama yok. çevremde daikin mitsu sharp kullananlar var onların kullandığı gibi kullansam kış faturam en az 30 tl daha düşer.

kardeş, çok hayret verici bir durum. ekim ayında 38tl tüm evin faturası. beni yanlış anlamayında hiç klima çalışmasa bana gelen fatura 80-90dan aşağı gelmiyor. kasmak bir kenara. ben hayret ettim doğrusu.

24 saat çalışsa ekim ayında hadi fazla soğuk değil diyelim havalar. klima kendi başına birol usta gene iyi söylemiş 38 tl için bence geçer bile şayet 18-19 derecelerde kullanmıyorsanız. bu iki dereceyide kullnamakla hiç bir sıcaklık elde edilmez örnek olarak verdim onuda. özel tarife olabilir demiş yazmış birol usta akşam 17den 22 ye gene bu faturayı tek başına geçer klima.

ocak şubat mart ayları normal nisanda hava ısınmasından dolayı 83 tl düşmüş bu fatura döneminde kaç derecede kullandınız inanın merakımdan soruyorum eleştiri amacı gözetlemeyiniz. çünkü daha öncede bu tür faturalara dair tüketimlerini açıklayan arkadaşlara saatin bozuk olabileceğinden bahsedilmiş.

elektrik saati eski tip su dönen disklilerden. suan 8000 kw civarlarında.kaç senelik olduğu belli değil. bozulmasındiye dua ediyorum. elektronik en ufak haarcamayı yazyormuş diyorlar. satte arıza olurmu bilmiyorum.evdeki makinalar a sınıfı bir şofen karadüzen.kışın 25 derecede eco modda kullandım. yani 25 e ayarlıyorum ısınınca eco ya basıyorum. fan otomatikte. çokta konforlu oluyordu. zaten bebek olunca sıcaklıgın sabit olması hasta olmaması bakımından iyi oluyor. . kışın 25 ten aşağı düşürmedim ama27 den yukarı da açmadım 27de duramıyosun zaten boguyor. nisanda burda havalar iyi gitti pek açmaım ondan düştü herhalde. faturalar yazdığım gibi.birde yazın deneyeceğiz bakalım o zaman da yazarım.

şimdi aydınlandı:)) yoksa 24 saat meselesi zor görünüyordu. yanlız gerçekten doğru eski saatler çok dah avantajlı. bunu aynen elektrik idaresi memurlarından dinledim.

bir gün baktım binadaki tüm saatler değişmiş sadece bizim saat duruyor ogün hastanedeydik. bende üzülüyorum diyorum neden değişmemişler.

bizim burda elektrk idaresinin yanında benzinlik var belli bir miktar benzin alınınca yıkama fişi vs arabayı yıkatıyorum tam yanında elektrik idaresi giriş ordaki güvenlik memurlara durumu anlatıyorum. adamalr ban dedi abi daha iyi ya aman değişmesin binadaki kapı açılıp kapanmasını bile yazıyor evde hiç bişe çalışmasın isterse dedi. o arada memurlardan birisi içeri giriyorumuş sorun bakın bu arkdaş iyi bilir dedi cevap aynen.

ben düşününce o saatlere hiç güvenmiyorum. zaten dijital olan herşeyde risk vardır. idare değiştirene kadar gitsin öyle. ama şu ekim kasım dönemleride çok az eğerki saattede bozukluk varsa ordanda günah meselesi olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: i30ALP

Arkadaşlar merhabalar, Benim soru arada kalmış kimse cevap yazmamış. ASma katı olan 65 metrekare bir dükkanı soğutmada kullanabileceğim bir inverter klima düşünüyorum tavsiye edeceğiniz ürünler var mı ?

asma kat olduğuna göre yüksek bir alanda kullnıcaksınız. kapılar ister istemez çok açılacak vs. hele birde market felan durmunuz varsa kapanmaz kapınız. 24000 likten aşağısı kurtarmaz orası kesinde. asma katada çok etkisi olmayabilir. şayet klimayı asma kata kurmazsanız ısı aşağıya çökecektir mecburen. asma kata kurulan büyük klimada o kattan soğutmya başlıyacağı için baya çarpar. üstelik dah ufak olacak asma kat haliyle. kapı açılıp kapanma durumunuzuda belirtmeniz lazım. hava perdesi gerekebilir.

bir çizim yaparsanız iyi olur. asma kat metrajınız nedir. belki daha ufak 2 adet klimada tavsiye edilebilir. belkide salon tipi bir cihaz. camların büyük olması fazla güneş vs hepsi etken. evlerde korunma olayı olduğundan ufak tavsiye edilebilir ama iş yerleri farklı tabi.

• quote:

quote:

Arkadaşlar merhabalar, Benim soru arada kalmış kimse cevap yazmamış. ASma katı olan 65 metrekare bir dükkanı soğutmada kullanabileceğim bir inverter klima düşünüyorum tavsiye edeceğiniz ürünler var mı ?

asma kat olduğuna göre yüksek bir alanda kullnıcaksınız. kapılar ister istemez çok açılacak vs. hele birde market felan durmunuz varsa kapanmaz kapınız. 24000 likten aşağısı kurtarmaz orası kesinde. asma katada çok etkisi olmayabilir. şayet klimayı asma kata kurmazsanız ısı aşağıya çökecektir mecburen. asma kata kurulan büyük klimada o kattan soğutmya başlıyacağı için baya çarpar. üstelik dah ufak olacak asma kat haliyle. kapı açılıp kapanma durumunuzuda belirtmeniz lazım. hava perdesi gerekebilir.

bir çizim yaparsanız iyi olur. asma kat metrajınız nedir. belki daha ufak 2 adet klimada tavsiye edilebilir. belkide salon tipi bir cihaz. camların büyük olması fazla güneş vs hepsi etken. evlerde korunma olayı olduğundan ufak tavsiye edilebilir ama iş yerleri farklı tabi.

Hocam asma katın soğuması pek önemli değil depo olarak kullanıyorum zaten orasını. Yüksekliği belirtmek için asma katı kattım hesaba...Kapılar belirttiğiniz gibi sık açılıp kapanacak... 24.000 'lik inverter hangi model bir klima tavsiye edersiniz ?

• quote:

quote:

quote:

Hocam asma katın soğuması pek önemli değil depo olarak kullanıyorum zaten orasını. Yüksekliği belirtmek için asma katı kattım hesaba...Kapılar belirttiğiniz gibi sık açılıp kapanacak... 24.000 'lik inverter hangi model bir klima tavsiye edersiniz ?

kardeş kalite istiyorsanız 5000 tlden aşağı bulamzsınız sanırım 5500 felan vardır rakamlar. net bilmiyorum. yanlız.

marka olarak mitsubishi electric olsun mistsubishi heavy olsun bu rakamlarda zaten bunlardan hariç hemen hemen enerji verimliliği yüksek olan marka yok sanırım ama araştırın genede her markaya bakın. fakat bu iki marka kendisini ıspatlamış yüksek btu larda. daikininde G ve V serilerine bakın. B sınıfı gözükebilri ama korkmayın birçok markanın A sınıfından iyidir. iki mitsubsihi arasındaki fark electric olan daha kalitelidir.

unutmadan general ve fujtsularada bakın yani aklınıza gelen japon menşeili klimalaın sitelerine bakın. 24 lük çok büyük olduğu için devamlı tavsiye etmediğimizden dolayı ben rakanmalaı bilmiyorum.

ben bukadar veremem derseniz artık airfel vs her hangi bir marka bakıcaksınız rakamları bilmiyorum sanırım onlarda 3000 tle felandır. ama A sınıfı vs densede ben onların hiç birisine inanmam. daikin yapamyacakta onlarmı yapıcak. yanlız daikinin alt serileri var onlarda 24 lik yok 18likler var A sınıfı geçer ama onlarada inanmayın. kafam rahat olsun diyorsanızda electric mits. alın bütçeniz müsaitse.

birde mutlaka keşif yaptırın.

• Gecen yil 24 bin inverter sharp 3700 e almıştım 12 taksit liste 4700 idi indirim kampanyası ile 4100 e geliyordu satıcı 3700 e vermişti temmuz 2012

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mkc32

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Arkadaşlar,
    Evim salona bağımlı odalar şeklinde, yani şöyle 35 m2 salon ve buna bağlı yaklaşık 12-13 m2'lik 2 tane oda mevcut (biri çocuk diğeri yatak odası) yani toplamda yaklaşık 60 m2 ve klimayı sadece "soğutma" amaçlı kullanacağım.
    Apartmandaki diğer kullanıcıların çoğu 24000'lik cihaz kullanıyor. Sadece salona kurup diğer odalarıda biraz serinletiyorlar (aslında bu durum benimde kafama yatıyor yatak odasında klimayı hem sağlık hemde ses açısından istemiyorum)
    Şimdi soruma gelince, geçen gün iki ayrı mitsubishi firması eve bakmaya geldi. İlk gelen yetkili 24000 btu'luk 4500 TL.lik inverter almamı söyledi, diğeri ise sadece soğutma amaçlı kullanacağım için 24000'lik düz cihazı önerdi onun fiyatıda 2500 TL.
    İkisinin arasında baya bir fark var fiyat olarak, yazın sadece 3 ay çalıştırarak bu aradaki farkı kısa sürede kapatabilir miyim? düz cihazı tavsiye eden eleman bana inverter cihazlar %30'luk enerji tasarrufu yapar dedi. Apartmandaki arkadaşlar yazın aylık ortalama 200 tl elektrik yaktıklarını söylediler. bu hesaba göre en erken 11 senede ancak kapanıyor 2000 tl.
    Açıkçası düz cihaz benimde kafama yattı ama karar veremedim. İlk defa klima alacak biri olarak soruyorum, sizce ne yapmalıyım. Düz mü alamlıyım inverter mı, yada başka öneri veya model sunarsanız sevinirim.

Öyle bir kullanım şeklinde düz tip almak daha mantıklı olur.
    Sizin kullanımınızda ikisi arasındaki tasarruf %30'dan daha aşağı, hatta aynı bile olabilir; eğer ilk çalıştırmada power modu falan seçerseniz.

Cevabınız için teşekkürler,
    Bir sorum daha olacak, forumda genellikle inverter cihazlar ile ilgili yorumlar var. Düz split klimalar ilgili pek fazla yorum göremedim. Sizce mitsubishi'nin 24000 lik kliması nasıldır. dediğim gibi fiyatı 2500 tl. yada bunun ayarında önerebileceğiniz başka marka var mı f/p açısından.

Eğer size 2500 liraya önerilen MHI Mitsubishi SRK71 ise hiç başka şey aramayın.
    Zaten o kapasitedeki düzgünce klimalar da 2000 lira civarı, ancak kalite olarak bunu tutmaz.

Bana önerilen o klima değil arkadaşım. o Mit. Heavy'nin heralde
    Bana önerilen Mit. Elec. MSH-GA60VB liste fiyatı 2800, 2500 e bıraktı
    Tabi bu 24000'lik düz model
    Bende büyük ihtimalle inverter olmayanı alacağım.

sn mkc32, siz salonunuza 12lik inverter alın mszge serisi. faturanız 40-50 tl daha düşük gelmezse ben kafamı keserim.

12likte olsa makine pahalıdır. arasındaki fark 650-700e düşer makine küçüldüğü için. hesap edin değermi değmezmi sonuçta ankaradasınız. nem oranı düşüktür istanbul izmir vb nemli yerler kadar zorlanmayacağı kesin 12lik klimanın.

nesajlarıma bakınız 100m2 250 watta kadar klima kendisini kısıyor. bir çizim yaparanız daha faydalı olabilir.

ben sadece öneri olarak sundum. 24lük klimalar yaklaşık 1800-2000watt saatte tüketim yaparlar. saatte 4-5 kez dursa bile her çalışmasında aynı watt ı çekerler. inverter ise çalıştıkça kendisini kısar. 12lik bir inverter patlasada okadar tüketim yapmaz yapamaz. ankara içinde 35m2 yere gayet rahat yeter. hele ilk amaç sadece bu salonu soğutmaksa yeterde artar. artanı ilede diğer yakın alanlara fayda sağlıyabilir.

klimada esas amaç sadece bulunduğu alanı serinletmektir. siz 24 lük klima ile genel olarak binanızda komşular için diğer lanalrıda biraz serinletebiliyorlar demişsiniz. siz dah iyi serinletirsiniz emin olun. çünkü sizin klimanız ufak olacağı için daha çok çalışacak ve daha çok kısacaktır. (daha çok çalışması demek zarar değil kârdır. zarar olsa klima kendisini kısamaz)

24lük klasik ise çok güçlü olduğu için çok dha fazla durkalak çalışacaktır ve diğer yakın yerler daha az fayda sağlıyacaktır. derecesini düşürüsenizde diğe rodalar fayda sağlasın diyerek. bu kez daha çok çalışıp hem bulunduğu ortamı çok soğutup hastalıkalra sebep verecektir hemde tabiki tüketim artıcaktır.

ben 9bin btu klasik saharpı 2011 yazında 18C alıp 50-küsur m2 alanı serinlettim 18m2 oda buzhane oldu diğer taraflara bay faydası olsada tüketim tabiki çok arttı. normal olrak 24C aldıımda ise klima çok sık durkalk yaptığı için diğer taraflara fayda sağlamıyordu. yani klsaik olsun inverter olsun ben burya yazıyorsam denemelerime dair yazıyorum. sahrp konundada eski yazılarım bulunur forumda. sedece bir öneri esas karar sizin.

Yalnız bir yanlış anlaşılma olmuş, profilimde ankara gözüksede ben şimdi antalyada oturuyorum. Eve gelen iki firma yetkilisi de 24000 lik dedi, sadece biri invereter diğeri düzü önerdi. Mitsubishide biri 4500 diğeri 2500 tl.
    Kararsız kaldığım tek konu var. İnverter muhakkak daha iyidir ama evim kaloriferli, yazın 3 ay kullanarak aradaki 2000 tl. yi kapatabilir miyim. Çünkü kesin mitsubishi alacağım. Bir tek orası garanti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

İşte vakumlanırkenki resimler. Aletten sürekli yağsı bir koku geldiğinide belirteyim. Ve sürekli olarak bir motor sesi geldi. Aslında alarko merkez bana eğer cihazları yeni ise 10 dakika bile yaptırsanız yeterli dedi. Ama ben cihazı eski gördüğümden 40 dakika yaptırdım

Bir de cihazın ön kısmından buhar gibi ince duman gibi bi şeyler çıktığını belirteyim.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Yahu bu manifoltun kör tapaları yok terasın havasını almış galiba bunlar :) Kocausta

• bilgi için çok teşekkürler. pkvp ve sarara fiyat bakımından bundan daha yüksek fiyatlarda. bu nedenle sizinde tavsiyeniz üzerine ge serisini tercih edelim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

EKİM 38 TL
    KASIM 39 TL
    ARALIK 51 TL
    OCAK 103 TL
    ŞUBAT 140 TL
    MART 150 TL
    NİSAN 83 TL
    MAYIS 42 TL

şimdi aydınlandı:)) yoksa 24 saat meselesi zor görünüyordu. yanlız gerçekten doğru eski saatler çok dah avantajlı. bunu aynen elektrik idaresi memurlarından dinledim.

bir gün baktım binadaki tüm saatler değişmiş sadece bizim saat duruyor ogün hastanedeydik. bende üzülüyorum diyorum neden değişmemişler.

bizim burda elektrk idaresinin yanında benzinlik var belli bir miktar benzin alınınca yıkama fişi vs arabayı yıkatıyorum tam yanında elektrik idaresi giriş ordaki güvenlik memurlara durumu anlatıyorum. adamalr ban dedi abi daha iyi ya aman değişmesin binadaki kapı açılıp kapanmasını bile yazıyor evde hiç bişe çalışmasın isterse dedi. o arada memurlardan birisi içeri giriyorumuş sorun bakın bu arkdaş iyi bilir dedi cevap aynen.

ben düşününce o saatlere hiç güvenmiyorum. zaten dijital olan herşeyde risk vardır. idare değiştirene kadar gitsin öyle. ama şu ekim kasım dönemleride çok az eğerki saattede bozukluk varsa ordanda günah meselesi olabilir.

hocam 24 saat doğru yinede. günlerce kapanmadığı oldu makinanın. 25-26 eco modda çalıştığı vebirazda elektrik saatinden kaynaklı mı az geldi diyorsunuz?

• arkadaşlar, evim kocaeli'de salonum 30 metrekare civarı vestel ve arçelikten ücretsiz keşif çağırdım, vestel 18.000 btu arçelik 14500 btu çıkardı. çoğunlukla soğutma amaçlı kullanılacak. eşim ve ben çalışıyoruz. akşam 5 ile 12 arası belkiçok sıcak havalarda gece de kullanırız. İlginç olansa eğer vestel 18000 dedi ben gittin 12000 lik aldım diyelim asla takmıyorlar klimayı veya taksa da garanti dışı bırakıyorlar. sizin önericeginiz max 1800 tl civarı klima tavsiyesi varmı acaba daha fazla bütçe ayıramıyorum malesef. ben 12000 btu luk bi inverter almaktan yanaydım ama bu garanti işi beni standart almak zorunda bırakıcak sanırım.
  • forumu okudukça kafam daha da karışıyor herkezin ortak sorusu yaklaşık 30 metrekarelik alanlara klima almak herkez keşif için birileri çağırıyor ve her gelen keşif ekibi farklı btulerde kliam öneriyor.benim 33 metre kare yerim var soğutmak istediğim mitsubshi electrik-daikin ve alarko servislerini çağırdım hepside 12000 btu nun yeterli olduğunu söyluyorlar.kayınvalide de 45 metrekare salon var ve 12000btuluk arçelik marka klima yetiyorda artıyor bile.demek istediğim şu her gelen satıcının dediğine inanmayın gerçekten sizin ihtiyacınız olan klima ellerinde yoksa ellerinde ne varsa onu söylerler 30 metrekare için 18000 de 24000 de 9000de diebilir sonuçta daikinci durmadan inverterlu diye tuturdu yarım saat boyunca bende inverterli almayacğımı soyleyip diettim en sonunda artık kapğıdan çıkarken elinde invertersüz sabit hızlı klima olmadığını sadece inverterlü olduğunu istersek ona takabileceğini söyledi.
    demek istediğim şu
    her gelen keşif yapanın sözüne itibar etmeyin marka model farketmez adam için sizin nasıl bir klima aldığınızın önemi yok adam doğal olarak sadece kendi karını ve elindeki stok klimaları eritmeye çalışacaktır.bu şekilde çalışmayan satıcı maalesef artık çok çok azdır mutlaka vardır ama çok azdır.(dürüst gerçekten sadece sizi düşünen ve ona göre hareket eden) .
    ben kayınvalidemin evinde gördüm 12000lik 45 metre kare salonda yeterli geliyorsa 30 -35 metrekarelik alanlarda hayli hayli yeter birde dikkat edin 12000btuden sonraki klimaların çoğu c sınıfı enerji verimliliğine sahiptir yani eletriği su gibi çeker.
    ben şuan için mitsubshi elektrik sabit 12000 btu 1980 TL,arçelik sabit 13500 btu(12000 yok) 1200 tl arasında kaldım fiyat farkı çok olduğundan düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kramerica

forumu okudukça kafam daha da karışıyor herkezin ortak sorusu yaklaşık 30 metrekarelik alanlara klima almak herkez keşif için birileri çağırıyor ve her gelen keşif ekibi farklı btulerde kliam öneriyor.benim 33 metre kare yerim var soğutmak istediğim mitsubshi electrik-daikin ve alarko servislerini çağırdım hepside 12000 btu nun yeterli olduğunu söyluyorlar.kayınvalide de 45 metrekare salon var ve 12000btuluk arçelik marka klima yetiyorda artıyor bile.demek istediğim şu her gelen satıcının dediğine inanmayın gerçekten sizin ihtiyacınız olan klima ellerinde yoksa ellerinde ne varsa onu söylerler 30 metrekare için 18000 de 24000 de 9000de diebilir sonuçta daikinci durmadan inverterlu diye tuturdu yarım saat boyunca bende inverterli almayacğımı soyleyip diettim en sonunda artık kapğıdan çıkarken elinde invertersüz sabit hızlı klima olmadığını sadece inverterlü olduğunu istersek ona takabileceğini söyledi.
    demek istediğim şu
    her gelen keşif yapanın sözüne itibar etmeyin marka model farketmez adam için sizin nasıl bir klima aldığınızın önemi yok adam doğal olarak sadece kendi karını ve elindeki stok klimaları eritmeye çalışacaktır.bu şekilde çalışmayan satıcı maalesef artık çok çok azdır mutlaka vardır ama çok azdır.(dürüst gerçekten sadece sizi düşünen ve ona göre hareket eden) .
    ben kayınvalidemin evinde gördüm 12000lik 45 metre kare salonda yeterli geliyorsa 30 -35 metrekarelik alanlarda hayli hayli yeter birde dikkat edin 12000btuden sonraki klimaların çoğu c sınıfı enerji verimliliğine sahiptir yani eletriği su gibi çeker.
    ben şuan için mitsubshi elektrik sabit 12000 btu 1980 TL,arçelik sabit 13500 btu(12000 yok) 1200 tl arasında kaldım fiyat farkı çok olduğundan düşünüyorum.

sorun şu ki bence de 12000 yeter fakat gelen yetkili servis eğer 14000 den aşşağı ürün alırsam ancak garanti dışı bırakarak takacaklarını söyledi. yoksa bende 18000 btu almak istemiyorum hem çokyakar hem iç ünite büyük hem pahalı ne yapacağımı bilmiyorum şu an kafam çok karıştı.....

• quote:

Orijinalden alıntı: fozdemir28

peki Bosch klimaları tavsiye eder misiniz?

Merhabalar.. Beko'dan iyidir...
  • daha önce bir başka çizim yapmıştım, şimdi farklı odaya koymayı düşünüyoruz(gerçi daha önce kimse yardımcı olmamıştı)
    aşağıdaki salonumuza klima koymayı düşünüyoruz, ev doğalgazlı sadece soğutma amaçlı kullanacağız
    izmir de oturuyorum, ev çatı katı
    ne tavsiye edersiniz
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • Tekrar merhaba,
    Geçen hafta salona klima takıldı şimdi geceleri uyamak için yatak odasına da 1 adet klima alacam. aşağıda krokiye göre 15m2 olan ODA-1 için nasıl bir cihaz önerirsiniz ve nereye önerirsiniz.

Sadece gece toplamda 1-2 saat soğutma amaçlı çalışacağı için sanırsam düz tip yeterli olur diyorum.
    Ayrıca servisi çok beyendiğim için Alarco Flair 9000btu olan cihazı düşünmekteyim.

Siz nedersiniz yada başka bir cihaz ama özellikle çok sessiz olmasını tercih ederim.

• merhaba yaklaşık 27-28 m2 salonuma klima almak istiyorum ama beko arçelik klimaları tavsiye der misiniz? sadece soğutma amaçlı
  • 
Sayfa: önceki 11401141114211431144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.