Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
39.247
Cevap
329
Favori
3.175.897
Tıklama
Giriş
      3700 Mesaj
      23 Mayıs 2013 15:23:43
      quote:

Orijinalden alıntı: Bozerb

Dostum çok teşekkür ederim. Tam 9köy mitsubishiye yönlendirmişken senin servisle ilgili yorumun toshibaya aklımı kaydırdı. Böyle zamanlarda ikizler burcu olmak istemiyorum.

Açıkcası 9köy,kocausta ve jedican'ın yorumlarından sonra aşağıdaki klimaların arasında kaldım.

1-TOSHİBA DAİSEİKAİ İNVERTER KLİMA RAS 13 SKVR (SOĞUTMA(3,070-19,800) ( Alarko Store fiyatı 2660TL ) (bu klimanın gerçekten sogutma btu'su doğrumu verilmiş emin olamadım,toshiba kendi sitesinde max 14.000btu olarak vermiş)
      2-ALARKO CARRİER 53 NQV 050M 20.500 BTU İNVERTER KLİMA ( Alarko Store fiyatı 2461TL )
      3-TOSHİBA İNVERTER KLİMA RAS-18 SKV RAS 18 N3KV SOĞUTMA(3,800-20,500)( Alarko Store fiyatı 2834 TL)
      4-TOSHİBA İNVERTER KLİMA RAS 13 N3KV SOĞUTMA (3,800-13,650) ( Alarko Store fiyatı 2264TL )
      5-ALARKO CARRİER 53 NQV 035M 13.300 BTU İNVERTER KLİMA ( Alarko Store fiyatı 1828TL )

(9köy MSZ'ler güzel makine ama bütçemi çok zorluyor fiyatları.)

Bir ayrıntıya dikkat edin: TOSHİBA İNVERTER KLİMA RAS-18 SKV olacak. RAS 18 N3KV almayın

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      23 Mayıs 2013 15:37:33
      quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy
      neyse şakayı geçelim bak kardeşim ben 100m2 alanda 12 me inverter kullnıyorum. ve klima tüketimini 250watta kadar kısıyor. budurumu defalarca buray işledim ve videoda yayınladım. siz kiracı iseniz alın airfeli korkmayın taşıam işi içinde yetkili servise biraz fazla verirsiniz taşır kısmettir ille hemen çıkma durumu felanda düşünmeyin. ok me kadar tasarruflu çalışmaz ama ondanda %30 fazlası çalışacağını sanmıyorum her ne olursa olsun klasik klimadan kat be kat tasarrufludur.

anladım hocam. da soruyu yineliyim

çünkü yine de sanki
      antre dahil oldugundan biraz dolambaçlı ve 45m2 , 3 balkonlu bir salonda,

"12.000btu'luk normal klima ile 5.000-12.000 BTU arası çalışabilen inverter klimanın farkı Pek kalmaz çünkü
      bu geniş alanı anca sogutacagından sürekli 12.000 çalışır her ikisi de.""
      bu cumle mantıksız mıdır?

bir de kocaustadan yazı alalım o zaman burda bi dokundurma da var madem

kardeş, ben kendi kullanımı açıkladım size görüş sizin zaten ben ille herkeze bana uyun demiyorum. bunu herzamanda belirtirim dün diğer arkadaşlara yazdığım yazılardanda bellidir. aşağıda çalıştırdığım alanın çizimi var.

bu videoada tüketimi göstermekte.
      sizin için şimdi resim aldım şuan klima 330 watt tüketiyor neyse onu söylüyorum bu resmi almayabilirdimde. beter bir sıcak var istanbulda. normalde bu saatlerde bukadar tüketim olmaz.

ama tvlerden duymuşsunuzdur lodos haberlerini ve istanbulda sıcaklığın 30ları geçeceğini. çok sıkıntılı bir hava var. ben her şeyi açık yazıyorum. saat 16-ile 19 arası 500-600 wattları görür klima(100m2 için bir kaç saat bu değerleri görmesi mantık olarak çok değildir herhalde kurulu olduğu alan güney batı) ama 19dan itibaren hava nekadar sıcak olursa olsun kısmaya başlar çünkü akşam serinliğine girer hava. daha eski yazılarımdada belirttim bunları. güneş battıktan sonra ise 220wattlarıda larıda görüsünüz bu klimayla.

şuanda bir kaç sat sonra yine 250 wattalrı görür klima ayrıca mutfak camı ve oturma odası camı açık oturma odası şuan 27C resim aldım gayet rahat dışarı çıkamıyorum inanın okadar sıcak. resimleri ekliyim not fotoğraf makinesinin saat ayarı eski saate göre yani bir saat geri.

bu klima değerlerine gör nominalde 1100 tam yükte ise şuan net hatırlamıyorum ama 1500-1600 wattları görmesi lazımken görüntüler ortada. kocausta demekki ölçtüğü klimalarda bukadar kısanı görmediği için büyük yere takılırsa çok tüketr diyor

bakın size bir değer daha işleyeyim bu klimanın markasıda daikin V serisi. gene kısa bir süre önce sıcaklıklar pik yaptığı zaman çekmiştim oturma odasında kurulu 16m2 oda ve cam herzaman açıktır. mesela şuan havada çok aşır nem yok ozaman nemde vardı. havada sabahın ilk satlerinde çekmiştim resmi. birde tam o aralarda klima servis geldiğinden test yapıyordum bunun içinde midea zibro marka klimanında tüketimini ekleyeceğim.

bakınız bu daikin V serisi birol kötü der ismini dandikin taktı canı sallansın pardon sağolsun hemen masamın üstünde olduğu için çarpmamamas için oto fanda. eğerki yüksek fanda çalışsa klima emin olun belki 20-30 watta az tüketir. çünkü düşük fanlarda kullanılan klimalar hem fazla enerji çeker hemde istenilen konforu vermez. benim deneyimim bu yönde.

şimdide aşağıda 10m2 mutfakta çalışan zibro mideaya bakalım yüksek fanda aynı derecede çalışıyor.

buyrun aradaki farkı görün kalite klima ile giriş seviyesi bir inverterin tüketim farkları birisi 16m2 alanda birisi 10m2 alanda çalışıyor daikin 173 watt çekiyor zibro 274 watt peki şuan kimseye yemin borcum yok ama yemin ediyorum. 100m2 sadece me çalışıyor ve 325watt tüketimi var. artık ben bu şekilde sunayım herke kararını kendisi versin.

5 Not
      23 Mayıs 2013 15:43:01
      quote:

Dostum çok teşekkür ederim. Tam 9köy mitsubishiye yönlendirmişken senin servisle ilgili yorumun toshibaya aklımı kaydırdı. Böyle zamanlarda ikizler burcu olmak istemiyorum.

Açıkcası 9köy,kocausta ve jedican'ın yorumlarından sonra aşağıdaki klimaların arasında kaldım.

1-TOSHİBA DAİSEİKAİ İNVERTER KLİMA RAS 13 SKVR (SOĞUTMA(3,070-19,800) ( Alarko Store fiyatı 2660TL ) (bu klimanın gerçekten sogutma btu'su doğrumu verilmiş emin olamadım,toshiba kendi sitesinde max 14.000btu olarak vermiş)
      2-ALARKO CARRİER 53 NQV 050M 20.500 BTU İNVERTER KLİMA ( Alarko Store fiyatı 2461TL )
      3-TOSHİBA İNVERTER KLİMA RAS-18 SKV RAS 18 N3KV SOĞUTMA(3,800-20,500)( Alarko Store fiyatı 2834 TL)
      4-TOSHİBA İNVERTER KLİMA RAS 13 N3KV SOĞUTMA (3,800-13,650) ( Alarko Store fiyatı 2264TL )
      5-ALARKO CARRİER 53 NQV 035M 13.300 BTU İNVERTER KLİMA ( Alarko Store fiyatı 1828TL )

kocaustada skv demiş skvr değil dikkatli olun skvrlerde ses problemleri olabiliyor. maddi imkan açısından tabiki birşey diyemem kardeşim. bütçe meselesi haliyle. ama 2660tl üstüne 500 konmasıda çok büyük bir fark değil. kocaustam kızcak ama kocustam hoRdi meydan video beklerüz resim beklerüz
      |
      |

5 Not
      23 Mayıs 2013 15:46:02
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Bir ayrıntıya dikkat edin: TOSHİBA İNVERTER KLİMA RAS-18 SKV olacak. RAS 18 N3KV almayın

hocam yakında hepsi artık N serisi olacak mecburen. çünkü seer scop tan dolayı birçok marka model değiştiriyor. şuan için ben N3KVR 16 lıklardan net ses problemine dair duyum aldım. diğerlerinde siz duyduydasınız olnu bilmiyorum.
      |
      |

• Teğmen
      221 Mesaj
      23 Mayıs 2013 16:11:23
      quote:

quote:

Kocausta,

RAS 18 N3KV (SKV) - Inverter Klima aynı ürün zaten. sadece SKV serisinde seri no bittiği için ürün kodu değiştirilmiş. Yani N3KV yeni üretim SKV'ler.

5 Not
      23 Mayıs 2013 16:13:44
      quote:

Orijinalden alıntı: kramerica

sabah 08.30 gibi klima plustan mitsubshiciler geldi odalara baktılar ve 12000 btuluk klmanın yeterli olduğunu söylediler zaten bende 12000lik alacağımı isteselerde daha büyük olanını takdırmayacğımı söylediler gelen arakadas gayet düzgün birisi idi alarkonun servisi gibi değildi.
      yalnız durmadan inverterlüsünü övüp durdu en sonunda dedim inverterlü olmayan yakıt tüketimi ne alarko gibi bilmiyorum demedi günlük 10 saat çalışamada aylık 27 tl yakar dedi inverterlü olan %10-%20 arasında tasaruf yapar yani 20 tl yakar dedi aradki fark 7 tl ilk alırken fiyat farkı 280 tl yani 40 ayda kendi amorte etmekte benim kullanımıma göre yılda 4 aydan 10 senede inverter anca kendini amorte edicek dediki vatandaş sabit klimanın kompresörü invertüden daha kuvvetlidir dedi ama sabit ısı dalgalanmaları olur siz 24 dereceye ayarlarsınız 25-23 olabilir dedi bende vücüt o 1 derecelik farkı hissedemez dediğimde haklısınız hissetmez dedi.
      sabitin inverterlüden daha sessiz olduğunu belirtti.
      ben tam tersi biliyordum.

me ile mitsubshi heavynin farklı olduğunu me nin bakır borular hariç herşeyini kendi yaptığını mh toplama olduğunu belirtti.

şimdi matematik olarak hesap yaptığımda invertersüz olanı tercih edicem olarak görünmekte.
      ama me invertersüz 1980 yani 2000 tl
      arçelik 1196 tl 12000 btu sabit
      alarko flair 1400 tl 12000 btu sabit
      daikin 2142 tl
      daikini eleyeceğim onun yerine me alırım
      alarko ile fark 600 tl
      arçelikle fark 800 tl
      me için bu kadar far vermeye değer mi?
      alarko flair ve arçelik kullananlar memnun mu ?

dostum, durum şu servis mutlak kendisini garantiye almak zorunda. ama yukarıda videoları işledim sizde bakın tüketimlere. ben size ille inverter alın demem tabi dünde dedim evde anca 4-5 saat kalıyoruz diyorsunuz. ama şunuda düşünün geç saatte evegeliyorsunuz bu belli ev çok sıcak. ve hemen klimayı en düşük dereceye alıp çalıştırıcaksınız. burada hasa olma meseleside var.

klimayı 2-3 saat öncesine eve gelmeden önce kursanız gene o sıcağı kırmak için tam yükte çalıştırcaksınız kullanım saatinizde artacak paralaeinde tüketim tabiki.

ayrıca cumartesi pazarınızda olacak sonra mevsim geçişlerindede klimalar çok ekeonomik ısıtırlar kombilere göre. ben bu açıdan ne olursa olsun inverter tavsiye ederim. şayet me klasik alacaksanız dün rakamları yayınlayan arkadaşın listesiyle sizin liste arasında 500 tl gibi rakam farklaı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

diğer konularda herşeye takmayın mhi ci onlara atar me ci onalara atar. larkocau hepsi kötü inverter bizimkiler iyi inverter der. aslında bu kişileri direkt ana firmalar bildirmek lazımki 3 kuruş için ana firmalarının prestijinide sarsıyorlar.
      |
      |

5 Not
      23 Mayıs 2013 16:28:47

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aaxxiinn

hocam önerdiğiniz klima -25 e kadar kesinlikle sıkıntısız bir şekilde çalışıyor değil mi? peki diyelim eksi -20 de verimliliği çok çok fazla düşüyor mu? ayrıca alabileceğim bunun dışında hiç bir klima yok değil mi?

O şartlarda iş görecek klimalar sadece onlardır.
      -20C civarında makul verimle çalıştığı anlatılıyordu firmanın kendi sitesinde.

Ben bunlardan birinin Bursa'da -12C'de gayet performanslı çalıştığını görmüştüm, daha aşağısını bilemem.
      Siz alırsanız tecrübenizi aktarırsınız.

kocaustam, vahit budak isimli bir arkadaş var norveçte yetersiz şekilde 2 adet kullnıyor bu makinelerden zamanınan bir iki post um kayıp oldu yada ulaştıramadım bir arkadaş şimdi pm yaptım burdanda çağıralım arkadaşı.

http://forum.donanimhaber.com/m_46660093/f_//tm.htm#46731695

http://forum.donanimhaber.com/m_38092202/tm.htm

buralarda çok güzel bilgiler var. arkadaş okur.. arkadaşları çağıralım buraya çünkü -20ler az değil arkadaşlarda son durumları belirtirler.
      |
      |
      Bahsedilenler: makineman , vahitbudak

• Yarbay
      6446 Mesaj
      23 Mayıs 2013 16:35:43

quote:

buyrun aradaki farkı görün kalite klima ile giriş seviyesi bir inverterin tüketim farkları birisi 16m2 alanda birisi 10m2 alanda çalışıyor daikin 173 watt çekiyor zibro 274 watt peki şuan kimseye yemin borcum yok ama yemin ediyorum. 100m2 sadece me çalışıyor ve 325watt tüketimi var. artık ben bu şekilde sunayım herke kararını kendisi versin.

hocam iyi ki resim de koymussun, video açamıyorum iş yerindeyim.
      biraz karışık geldi ama 2-3 kere okuyunca anladım sanırım

aslında bu ev kira oldugundan zaten boyle 45 m2de bir sogutma işi olmayacak ileride..
      o yuzden inverterı da düşünebilirim.

Airfel 12.000btu turkuaz gold : 1200 tl kocausta hocam iyi bir F/p cihazıdır demişti.
      Airfel 12.000btu inverter : 1.430tl
      fiyat farkı çok az ama Airfel inverterıyla ilgili bir bilgi almadım kimseden? neden bu kadar az fiyat farkı var inverter modeliyle onu da anlamadım.

bu arada http://www.kombiveklima.com
      sitesi nasıldır, fiyatlar baya ucuz gorunuyor orda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 23 Mayıs 2013; 16:37:49 >
      |
      |
      Bahsedilenler: kocausta* , 9köy
      YIL 2008 PC== E8400 CPU* ASUS P5Q PRO* ati HD4850- HD5850 * SAMSUNG T260 MONITOR*GIGABYTE POSEIDON Kasa*FSB EPSILON 600W*CREATIVE INSPIRE 6100*JBL CREATURE-II*XFI GAMER*SKYSTAR HD2 pci* A4tech X7 fare ve klavye- Razer Absluys Fare
      YIL 2004 PC==Amd Barton 2500+*Epox 8rda*Leadtek 6600GT*Logitech Z5500*X-fi GAmer*AeroengineII kasa*Termaltake 420W psu*gigabyte cpu cooler*19 SAMSUNG 957MB
      DIGER == Fuji S6500fd ** Sony H5 **Canon A1000 ** Canon D10 (wp) ** TZ7** Sony H20** PAnasonic GH1 w/PANCAKE F1.7 20mm* STOKLENS 14-140mm* Samsung WB650

• Yarbay
      3700 Mesaj
      23 Mayıs 2013 16:54:53
      quote:

Orijinalden alıntı: jedican

quote:

quote:

Kocausta,

RAS 18 N3KV (SKV) - Inverter Klima aynı ürün zaten. sadece SKV serisinde seri no bittiği için ürün kodu değiştirilmiş. Yani N3KV yeni üretim SKV'ler.

Öyle diyenler de var. Bunların Rusya için üretilen değişik mallar olduğu da söyleniyor. Konuyu tam bilmiyorum.
      Ama görünen o ki, neredeyse tüm n3 ile başlayanlarda ses sorunu var.
      |
      |

• Yarbay
      21783 Mesaj
      23 Mayıs 2013 17:14:15
      @9köy

Bilgiler için teşekkürler hocam. Mitsubishi Srk 28 aldım.
      23 Mayıs 2013 17:20:24
      herkeze teşekkürler
      tüketim tabiki öenmli ama ilk yatırım maaliyetide çok öenmli
      şimdi günde 5 saat kullanılacağını hesap edelim
      100 watt a markası b markasından fazla yaksın 1 kw 0.40tl yani günde a markası b markasından 500 watt oda eder 0.2 tl yani 200 kuruş günde 30 günde eder 6 tl yani ayda 6 tl fazla yakar 4 ayda eder 24 tl 250tl fazla para verirsen alırken anca 10 yılda amorti ediyorsun matematik hesabı basit
      onun için ben inverterdan vazgeçtim zaten 10 senede o klima tarih olur.
      arçelik 1200 tl
      alarko 1300 tl
      me 1980 tl
      daikin bu sabah pazarlık yaptık 1900 tye düştü ellerinde hep inverterlı varmış ondan hep invertelıyı bol bol övüyorlarmış anca kapıdan çıkarken elimizde yok invertersız dedi

arçelik-alarkoyla daikin-me arasındaki fiyat farkına değermi değmezmi onu düşünüyorum. fiyat farkı çok çünkü.

• Onbaşı
      34 Mesaj
      23 Mayıs 2013 17:28:01

quote:

quote:

quote:

Kocausta,

Kocausta,9köy tekrar teşekkür ederim yorumlarınız için. Böylelikle listemi şöyle güncelleyip bir karar vereceğim inşallah.

1-ALARKO CARRİER 53 NQV 050M 20.500 BTU İNVERTER KLİMA ( Alarko Store fiyatı 2461TL )
      2-TOSHİBA İNVERTER KLİMA RAS-18 SKV RAS 18 N3KV SOĞUTMA(3,800-20,500)( Alarko Store fiyatı 2834 TL)
      3-MSZ-CHC 35VA 2285 TL
      4-TOSHİBA İNVERTER KLİMA RAS-13 SKV-E (RAS 13 N3KV) SOĞUTMA (3,800-13,650) 2264 TL / Toshiba .com 2084 TL

Tüm destek ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Alıp kullandıktan sonra deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım..
      |
      |
      Bahsedilenler: kocausta* , 9köy

5 Not
      23 Mayıs 2013 18:31:46
      quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

@9köy

Bilgiler için teşekkürler hocam. Mitsubishi Srk 28 aldım.

rica ederim kadeşim. hayırlı olsun güle güle kullanın klimanızı cümlesiyle.
      23 Mayıs 2013 18:44:41
      quote:

herkeze teşekkürler
      100 watt a markası b markasından fazla yaksın 1 kw 0.40tl yani günde a markası b markasından 500 watt oda eder 0.2 tl yani 200 kuruş günde 30 günde eder 6 tl yani ayda 6 tl fazla yakar 4 ayda eder 24 tl 250tl fazla para verirsen alırken anca 10 yılda amorti ediyorsun matematik hesabı basit
      arçelik 1200 tl
      alarko 1300 tl
      me 1980 tl
      daikin bu sabah pazarlık yaptık 1900 tye düştü ellerinde hep inverterlı varmış ondan hep invertelıyı bol bol övüyorlarmış anca kapıdan çıkarken elimizde yok invertersız dedi

arçelik-alarkoyla daikin-me arasındaki fiyat farkına değermi değmezmi onu düşünüyorum. fiyat farkı çok çünkü.

Arçeliği listeden çıkarıp bunu koyun araya:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0925r2-turkuaz-gold-fiyati,425153.html
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      23 Mayıs 2013 18:48:11
      quote:

quote:

quote:

quote:

Kocausta,

Kocausta,9köy tekrar teşekkür ederim yorumlarınız için. Böylelikle listemi şöyle güncelleyip bir karar vereceğim inşallah.

1-ALARKO CARRİER 53 NQV 050M 20.500 BTU İNVERTER KLİMA ( Alarko Store fiyatı 2461TL )
      2-TOSHİBA İNVERTER KLİMA RAS-18 SKV RAS 18 N3KV SOĞUTMA(3,800-20,500)( Alarko Store fiyatı 2834 TL)
      3-MSZ-CHC 35VA 2285 TL
      4-TOSHİBA İNVERTER KLİMA RAS-13 SKV-E (RAS 13 N3KV) SOĞUTMA (3,800-13,650) 2264 TL / Toshiba .com 2084 TL

Tüm destek ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Alıp kullandıktan sonra deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım..

Listede bir uygunsuzluk var:
      Bazıları 18 binlik bazıları 12 bin.
      Önce kapasiteye karar verin.
      |
      |

5 Not
      23 Mayıs 2013 18:59:33
      quote:

herkeze teşekkürler
      arçelik 1200 tl
      alarko 1300 tl
      me 1980 tl

hesap sizin kardeş. yanlız marka sorarken dahi yanlış hesap yapıyorsunuz onu belirteyim. zaten dünde alın geçin en ucuzunu dedim size. inverter durumunuda genel olarak ortaya yazdım. kalite olarak tabiki ME parasını hak eder. ve diğerlerinden kat kat herşeyi ile üstündür. ama daikin klasiğe sakın bulaşmayın markadır diyerek. 1000 tlye airfel bile var demiştim. ayrıca airfelle alarko flair aynıdır. her iki klimada gree üretimidir. alarkonun firması iyidir servise takmayın fazla. montajda bakır boru kullanılır.

airfel alırkende baştan şerh koyarsanız onlarda bakır boru kullanırlar. arçelik vestel vs markalar alüminyum boru seti kullanırlar. ben şahsen klasikte karar kılcaksanız üstüme vazife değil ama son kez söylemek isterim 10 yılı bir kenara bırakın ben size dostane söylüyorum siz o klimanın ferahlığına alışınca daha çok kullanırsınız. o hesap çok şaşar zaten belirtmek istediğim buydu. yerinizde olsam klasik me alıcağıma 1980 vermem.

300 fark veririm chc serisi me alırım.

alarko veya airfel klasik alıcağıma 1750 tl ye carrierin 12liklerinden inverter alırım. veya 1500 tlye airfel inverter alırım. şimdi kızsanız dahi ne karışıyor diyerek ileridede bana dua edeceğinizi biliyorum. her marka için 2-300 tl yi alım maliyeti olarak düşünmeyin. daikin klasiklerde sorunlu o açıdan yanaşmayın dedim daikinde güçlü makinelerin en ucuzu V serisidir fiyat bilmiyorum. daikincilerde size klasik satmak istemedilerse belkdi sebepte bu olabilir. tabi açık söylemezler.
      |
      |

• Binbaşı
      1734 Mesaj
      23 Mayıs 2013 19:13:14
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EmreKaanYksl

Arkadaşlar bizim yazlığa klima lazım yazın sıcak oluyor genelde kışın bazende gidiyoruz denize 7 8 metre uzaklıkta olduğu için kışın soğuk oluyor kışın istanbul-tekirdağ arası kısa olduğu için arada cumartesi-pazar orda oluyoruz klima lazım ev 60-70 metre bütçe max 1500 tl hangi klimayı önerirsiniz ? tam yaz gelmeden alıp kurdurmamız lazım yoksa yazın çok zor yardım ederseniz sevinirim

sizide unutmayayım bu vesile ile tekirdağlı klimacı dostumuza sizi havale edeyim o siz en uygunu bulur takar yazlığınıza Emşerim be der burdan telefonuna bakın http://www.trakyaklima.com/ alo deyin onda her marka var iklimsa ürünlerinide iklimsadan uyguna verir bana buralar yazma der ama onaki girmiyor foruma. bende böyle sabote edim işte hoop aloo Nparsın bea

saolun arıcam bea

5 Not
      23 Mayıs 2013 19:27:59
      quote:

3-MSZ-CHC 35VA 2285 TL

Bu mesajda bahsedilenler: @kocausta*, @9köy

şimdi hatırladım kardeş 18lik alırsanız yazık edersiniz en fazla alıcağınız 12lik olsun salonunuza evinizin konumu elverişli değil. gücünüz yoksa 12liklerden hangis kafanıza yatıyorsa alabilirsiniz. mesela hc serilerine kocausta sıcak bakmaz zayıf der bütün zayıflığı 1000 btu kadar düşüktür bakınız altatki resim ve linke. arkadaş 28m2 soğutup 12m2 destek sağlıyormuş kaç yıldır. güney bir daireymiş çatı katıymış bu arkadaşla özeldende görüştüm isteyen pm yapar sorar. yetmek ne kelime donduruyor diyor. ayrıca son bahardada ısınıyprum diyor. 18liğe hiç gerek yok.

http://forum.donanimhaber.com/m_3306812/mpage_363/f_/key_Nascimento//tm.htm#73906088
      |
      |

5 Not
      23 Mayıs 2013 19:30:07
      quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bizim yazlığa klima lazım yazın sıcak oluyor genelde kışın bazende gidiyoruz denize 7 8 metre uzaklıkta olduğu için kışın soğuk oluyor kışın istanbul-tekirdağ arası kısa olduğu için arada cumartesi-pazar orda oluyoruz klima lazım ev 60-70 metre bütçe max 1500 tl hangi klimayı önerirsiniz ? tam yaz gelmeden alıp kurdurmamız lazım yoksa yazın çok zor yardım ederseniz sevinirim

sizide unutmayayım bu vesile ile tekirdağlı klimacı dostumuza sizi havale edeyim o siz en uygunu bulur takar yazlığınıza Emşerim be der burdan telefonuna bakın http://www.trakyaklima.com/ alo deyin onda her marka var iklimsa ürünlerinide iklimsadan uyguna verir bana buralar yazma der ama onaki girmiyor foruma. bende böyle sabote edim işte hoop aloo Nparsın bea

saolun arıcam bea

sizde sağolun selam söyleyin bea:)) üj bej kelime yazsın buralara deyin.

12 Not
      23 Mayıs 2013 20:15:59
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

neyse şakayı geçelim bak kardeşim ben 100m2 alanda 12 me inverter kullnıyorum. ve klima tüketimini 250watta kadar kısıyor. budurumu defalarca buray işledim ve videoda yayınladım. siz kiracı iseniz alın airfeli korkmayın taşıam işi içinde yetkili servise biraz fazla verirsiniz taşır kısmettir ille hemen çıkma durumu felanda düşünmeyin. ok me kadar tasarruflu çalışmaz ama ondanda %30 fazlası çalışacağını sanmıyorum her ne olursa olsun klasik klimadan kat be kat tasarrufludur.

anladım hocam. da soruyu yineliyim

çünkü yine de sanki
      antre dahil oldugundan biraz dolambaçlı ve 45m2 , 3 balkonlu bir salonda,

"12.000btu'luk normal klima ile 5.000-12.000 BTU arası çalışabilen inverter klimanın farkı Pek kalmaz çünkü
      bu geniş alanı anca sogutacagından sürekli 12.000 çalışır her ikisi de.""
      bu cumle mantıksız mıdır?

bir de kocaustadan yazı alalım o zaman burda bi dokundurma da var madem

kardeş, ben kendi kullanımı açıkladım size görüş sizin zaten ben ille herkeze bana uyun demiyorum. bunu herzamanda belirtirim dün diğer arkadaşlara yazdığım yazılardanda bellidir. aşağıda çalıştırdığım alanın çizimi var.

bu videoada tüketimi göstermekte.
      sizin için şimdi resim aldım şuan klima 330 watt tüketiyor neyse onu söylüyorum bu resmi almayabilirdimde. beter bir sıcak var istanbulda. normalde bu saatlerde bukadar tüketim olmaz.

ama tvlerden duymuşsunuzdur lodos haberlerini ve istanbulda sıcaklığın 30ları geçeceğini. çok sıkıntılı bir hava var. ben her şeyi açık yazıyorum. saat 16-ile 19 arası 500-600 wattları görür klima(100m2 için bir kaç saat bu değerleri görmesi mantık olarak çok değildir herhalde kurulu olduğu alan güney batı) ama 19dan itibaren hava nekadar sıcak olursa olsun kısmaya başlar çünkü akşam serinliğine girer hava. daha eski yazılarımdada belirttim bunları. güneş battıktan sonra ise 220wattlarıda larıda görüsünüz bu klimayla.

şuanda bir kaç sat sonra yine 250 wattalrı görür klima ayrıca mutfak camı ve oturma odası camı açık oturma odası şuan 27C resim aldım gayet rahat dışarı çıkamıyorum inanın okadar sıcak. resimleri ekliyim not fotoğraf makinesinin saat ayarı eski saate göre yani bir saat geri.

bu klima değerlerine gör nominalde 1100 tam yükte ise şuan net hatırlamıyorum ama 1500-1600 wattları görmesi lazımken görüntüler ortada. kocausta demekki ölçtüğü klimalarda bukadar kısanı görmediği için büyük yere takılırsa çok tüketr diyor

bakın size bir değer daha işleyeyim bu klimanın markasıda daikin V serisi. gene kısa bir süre önce sıcaklıklar pik yaptığı zaman çekmiştim oturma odasında kurulu 16m2 oda ve cam herzaman açıktır. mesela şuan havada çok aşır nem yok ozaman nemde vardı. havada sabahın ilk satlerinde çekmiştim resmi. birde tam o aralarda klima servis geldiğinden test yapıyordum bunun içinde midea zibro marka klimanında tüketimini ekleyeceğim.

bakınız bu daikin V serisi birol kötü der ismini dandikin taktı canı sallansın pardon sağolsun hemen masamın üstünde olduğu için çarpmamamas için oto fanda. eğerki yüksek fanda çalışsa klima emin olun belki 20-30 watta az tüketir. çünkü düşük fanlarda kullanılan klimalar hem fazla enerji çeker hemde istenilen konforu vermez. benim deneyimim bu yönde.

şimdide aşağıda 10m2 mutfakta çalışan zibro mideaya bakalım yüksek fanda aynı derecede çalışıyor.

Lan arkadaş yedin kafayı ha..Şu an dış hava ısısı ne,iç ortama ısı baskısı ne.Her üç alanda ısıl güç baskısı altında değilse,çekebildiği min kapasiteye göre değişmek kaydıyla,bu izlenimleri görürsün.Asıl olan ısı yükü.Sen bunu Temmuz ayında yap bakalım ne olacak.Yada 10 m2 1 kw lık ,16 m2 1,6 kw lık,100 m2 de 10 kw lık elektrikli ısıtıcı tak bakalım klimayıda 24 de kullanıp sonra ölçüm yap.

Oğlum bak gittt.Çarparım ha....!!!!!!
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,635
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.