Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cyberclops , ByKliman Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 11 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.225
Cevap
701
Favori
4.430.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
82. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim ilk baktigim, Turkiyede sattiklari klimalarinda ionizer olupta Amerikada sattiklarinda olmayan marka Panasonic.

http://www2.panasonic.com/webapp/wcs/stores/servlet/vModelList?storeId=15001&catalogId=13401&catGroupId=25051&cacheProgram=11002&cachePartner=7000000000000005702

Sizin verdiginiz mitsubishi linkinede baktim. Ionizer kullanan bu cihazlar klima degil, mitsubishi marka hava temizleyici cihazlar. Sonra mitsubishi klimalarada baktim. Onlardada Ionizer bulamadim.

http://www.mehvac.com/

Bildigim kadariyla Amerikada ionizerli hatta ozonlu hava sartlandirici satmak (henuz) yasak degil ama asagida linkini verdigim su haberi ve mahkeme sonucunu okursaniz artik Amerikada kimsenin evine bu tur cihazlari sokacagini sanmam

http://www.msnbc.msn.com/id/7391185/

• Plasma = Plasmacluster = PlasmaPure = PlasmaDuo = Ion Technology = Ion Freshener

M.E. klimalarında bu özelliği koymuyorken, hava temizleyicilerine koymuş. Yani Amerika da ionizer cihazlar var. Benim demek istediğim M.E. de ki klimalarda yok iken, Sharp firmasının bazı modellerinde(taşınır) var. Sharp satabiliyorsa yasak yoktur. İon özellikli klimaları ya orada fazla alan yok, yada çok pahalı satıyorlar. Yada bunların canları çok tatlı, birisi zararlı deyince kimse almıyor. Belkide yakında yasaklayacaklar ellerinde az miktarda stok kaldı ? Bu özellik Panasonic sitesinde farkedilir derecede yok.

Mitsubishi Electric & Electronics USA, Inc.
    http://www.mrslim.com/CustomerCare/faqDetail.asp?FAQID=94

quote:

Orjinalden alıntı: cengizumur

cetins,

Benim ilk baktigim, Turkiyede sattiklari klimalarinda ionizer olupta Amerikada sattiklarinda olmayan marka Panasonic.

http://www2.panasonic.com/webapp/wcs/stores/servlet/vModelList?storeId=15001&catalogId=13401&catGroupId=25051&cacheProgram=11002&cachePartner=7000000000000005702

Sizin verdiginiz mitsubishi linkinede baktim. Ionizer kullanan bu cihazlar klima degil, mitsubishi marka hava temizleyici cihazlar. Sonra mitsubishi klimalarada baktim. Onlardada Ionizer bulamadim.

http://www.mehvac.com/

Bildigim kadariyla Amerikada ionizerli hatta ozonlu hava sartlandirici satmak (henuz) yasak degil ama asagida linkini verdigim su haberi ve mahkeme sonucunu okursaniz artik Amerikada kimsenin evine bu tur cihazlari sokacagini sanmam

http://www.msnbc.msn.com/id/7391185/

• Adalet güzeldir fakat insanlarda olursa daha da güzel olur.
  • cetins,

Verdiginiz linki dikkatli okuyunca Mitsubishinin Amerikada hava temizleyicilerinde kullandigi (dikkat Amerikada bunu dahi klimalarina koymuyor) plasma teknolojisinin calisma sekli Turkiyedeki Mitsubishi klimalarda kullanilan plasma tekniginden farkli gorunuyor.

Soyleki;

Bu sayfanin ortalarinda.

"The PLASMA deodorization process works by energizing molecules called radicals .........The activated charcoal filter then discharges these molecules"

demisler. Buradaki "discharges" kelimesine dikkatinizi cekerim. Benim buradan anladigim Ionizasyon sonucu ortaya cikan, ion denen radikaller Turkiyedeki modellerin aksine ortama verilmek yerine aktif karbon filtrelemeden gecirilerek aynen hakettikleri gibi bir baska zararli madde muamelesi gorerek deaktive ediliyorlar.

Turkiyedeki modellerde ise kisaca ion denen bu radikallerin filtrelenmek yerine ortama verildigi soyleniyor;

http://www.klimaplus.com.tr/urun_detay.asp?urunid=38&Katid=2

Yine sayfanin ortalarinda.

"Rahatlatıcı ve yatıltırıcı etkilere sahip negatif iyonda ortama verilir."

deniyor.

Kisaca Amerikada negatif iyonlar filtrelenmeye calisiliyor, Turkiyedeyse faydalidir denerek ortama veriliyor Yaniliyormuyum?

• baymaktan şaşma bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: Klondike

Arkadaşlar bu yaz kısmet olursa ben de bir klima almayı düşünüyorum.sadece 22 m.karelik salonda
    kullanılacak.Ev, son kat ve çatısız(yazın epey sıcak oluyor) Duvardan duvara pencereli,güneye bakıyor,pvc pencereli.Isıtma özelliği çok önemli değil.Benim için tavsiyelerinizi bekliyorum.Bir de elektroluks marka klıma ile ilgili bilgisi olan var mı?Fiyatları uygun ve güzel bir kampanyası var(beyaz eşya alana klima %50 indirimli)Eğer işini görür derseniz alabilirim.Bu arada 800-900 lirayı geçmezse iyi olur.Çünkü Kayserideyim ve burada klimaya ancak 2-3 ay ihtiyaç oluyor.Saygılar

sayın arkadaşım

elektrolux beyaz eşyada iyi ama klimada tavsiye etmem,siz klima işi ile ugraşan bir f,rmanın ürününü alın daha iyi

15000-16000 btu klima almanız gerekiyor,almadan önce keşif yaptırmayı sakın unutmayın

elektra
    dıamond
    haier
    samsung

markaları işinizi görür

iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 25 Mayıs 2007; 8:40:49 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Klondike

Arkadaşlar bu yaz kısmet olursa ben de bir klima almayı düşünüyorum.sadece 22 m.karelik salonda
    kullanılacak.Ev, son kat ve çatısız(yazın epey sıcak oluyor) Duvardan duvara pencereli,güneye bakıyor,pvc pencereli.Isıtma özelliği çok önemli değil.Benim için tavsiyelerinizi bekliyorum.Bir de elektroluks marka klıma ile ilgili bilgisi olan var mı?Fiyatları uygun ve güzel bir kampanyası var(beyaz eşya alana klima %50 indirimli)Eğer işini görür derseniz alabilirim.Bu arada 800-900 lirayı geçmezse iyi olur.Çünkü Kayserideyim ve burada klimaya ancak 2-3 ay ihtiyaç oluyor.Saygılar

22metrekare biryere normalde 12000btu/h bir klima yeterlidir fakat söylediklerine göre fazlaca sıcakmış orası 15000btu/h bir klimada yeterli olacaktır senin için. ben şunu söyleyebilirim sana burda devamlı olarak yerli ürünleri kötülüyorlar ben ise onaylıyorum tamam söylenilen ürünlerin hepsi kaliteli çoğuylada gerek servis olsun gerek performans deneyleri azda olsa samimiyetim oldu ama maddi olarak çizginin üzerindeler bir şahin arabayla mercedesi kıyaslarsan herkez mercedes der ama gücü yetebilene ben sana şahin araba al derim heryerde yaptırabilirsin arızasını ve ucuza. şimdiden alıcağın klima hayırlı olsun.

• Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • ÇOK GÜZEL BİR SLOGAN OLMUŞ...

SPLİT KLİMAMI İSTERSİNİZ, YOKSA DAIKIN MI?
  • Arkadaşlar klima piyasasındaki en son gelişmelerden bir haber vereyim size. 1 Temmuz dan itibaren Fujitsu Türkiyede yeni distribütörü ile sahne alacak. Yapılan yatırımlar, hedefler gösteriyorki Temmuzdan itibaren Fujitsu fırtınası esecek.

Şu anda hangi firmanın Distribütör olduğunu yazamayacağım kusura bakmayın ama zaten çok kısa süre sonra piyasa duyacaktır.

Saygılarımla
  • merhaba bende klima almak istiyorum ama hiç bir indirim yapmadıkları için şimdilik kaldı. servis çağırdım Mitsubishi 20800 düz modelini uygun gördler eğer inverter modelleri daha iyi ise neden bana düz modelini tavsiye ettiler. Acaba satılmayan modelleri elden çıkarmaya çalışmak olabilir mi.
    28 m2 3 cam ve 2 balkon kapısı olan 2 yönlü bir salonum var. pimapenler tek camlı ve evim güneydoğu yönünde. son kat ve çatı yoktur . sizin tavsiyeniz ne olur hem klima için hemde yardımcı olabilecek uygun bir bayii için.
    teşekkür ederim.
  • Öncelikle Mitsubishi Electric mi yoksa Mitsubishi Heavy ile mi görüştünüz. Size tavsiye edeceğim ikisi arasında elbette Mitsubishi Electric dir.
    İnverter'e nazaran size düz klima tavsiye etmelerinin sebebi gün içinde kullanım süreniz eğer ortalama 10 saatin altındaysa düz klima tavsiye etmeleri normaldir. Ama başka bir sebebi varmıdır bilmiyorum özellikle bu aralar bu forumda yazılım sorunundan sıkça bahsedildi bu markada bu da olabilir düz klimayı önermeleri. Yinede bilmeden sizi yanlış yönlendirmek istemem.
    Ancak şunu bilmeniz yeterli Mitsubishi electric çok kaliteli bir klimadır, çok iyidir... ama Daıkın 1 adım öndedir ondan. Ayrıca bildiğim kadarı ile şu anda fazla bir fiyat farkı da yok aralarında 200 - 250 ytl oynuyor.

Söylediğiniz metraja 18.000 Btu bir cihaz öneririm hem ısıtma hem soğutma için. Daıkın İnverter modelimiz soğutmada 6.800 - 20.500 Btu, ısıtmada 6.800 - 26.000 Btu kapasitesiyle 410 gazlı ve 30 dB ses seviyesiyle, 3.63 COP değeri ile çok iddialı bir cihazdır.

Saygılarımla

quote:

Orjinalden alıntı: desing_AY

merhaba bende klima almak istiyorum ama hiç bir indirim yapmadıkları için şimdilik kaldı. servis çağırdım Mitsubishi 20800 düz modelini uygun gördler eğer inverter modelleri daha iyi ise neden bana düz modelini tavsiye ettiler. Acaba satılmayan modelleri elden çıkarmaya çalışmak olabilir mi.
    28 m2 3 cam ve 2 balkon kapısı olan 2 yönlü bir salonum var. pimapenler tek camlı ve evim güneydoğu yönünde. son kat ve çatı yoktur . sizin tavsiyeniz ne olur hem klima için hemde yardımcı olabilecek uygun bir bayii için.
    teşekkür ederim.

• DAIKIN,

Servislerin kesif sirasinda nasil bir metod izledigini biliyorsunuz zannederim.

Size inverter klima secimiyle ilgili bir sorum olacak.

Klima piyasasini bilmiyorum ama inverterlerin diger alanlardaki kullanimlari hakkinda bilgim var. Inverter motorun devir hizini degistirebildigi icin sadece ara kapasitelerde sik dur kalk durumlari icin tavsiye edilir, yoksa motor tam kapasitede calisacaksa zaten motor sebekeye direkt baglanincada onu yapar, araya bir inverter koymanin faydasi olmaz. Uzun sureli olarak tam kapasitede calisacak bir motor icin inverter tavsiye edilmez aksine inverter kendide elektrik harcadigindan tam kapasitede motor+inverter sadece motordan daha cok elektrik yakar.

Klima icinse tam aksine gunde on saatten fazla kullanim icin inverterli klima tavsiye ediyorsunuz. Bu inverterlerin yukarida cok kisa anlattigim, klima disindaki diger kullanim alanlarindaki ara kapasitede fasilali calima icin tercih edilme sebepleriyle celisiyor.

Bir ornekle sorayim;

Diyelimki bizim klima hic durmadan gunde 24 saat tam kapasite calisacak. Bu durumda inverterli klima hala daha invertersiz muadil klimaya gore daha azmi yakar ?

Bu konu daha once konusulduysa kusura bakmayin eski sayfalari biraz arastirdim ama kacirmis olabilirim.

• model mıtsubishi heavy iklimsa ile görüşmüştüm
  • quote:

model mıtsubishi heavy iklimsa ile görüşmüştüm

o klimayı düşünmeyin

şu an daıkın,panasonic,toshiba,sharp,sanyo,fujitsu,haier gibi klimalara bakabilirsiniz

bence imkanınız varsa ınverter alın eger günde 10 saatten fazla çalıştırcaksanızki ben hemen hemen hiç kapatmam

toshibanın 16000 btu ınverter klimaları size uygundur

iyi geceler
  • ınverter klima klasik klimalara oranla %40 varan tasarruf yaptıkları için,tercih ediliyor

ınverter klima alınacak yere birebir alınmaz ara btu larda olması tavsiye edilirki çalışmasıda bu şekilde olsun mesela 16 metre kare yere 9000 btu ınverter klima normal şartlarda yazın yeter ve odayı istenen konfora yaklaştırdıgı zaman devrini azaltarak odanın konforunu azaltmadan sarfiyetı azaltır ve devamlı çalışsa bile 9000 btu ınverter klima saatte 300 watt bir elektrik çekerek tüketimim azaltır,birde konfor önemli ,klasik klimalar dur kalk yaptıkları için içerde ısı dalgalanması daha fazla olur ınverter'a nazaran ,kış kullanımında daha az defrosa girer daha düşük btu larda çalıştıgı için
  • iş yerimizde 3 yıldır arçelik klima var. tabiri caizse eş..k gibi kullanıyoruz. bakım makım da yapılmıyor. yazın ortam buz gibi, kışın da hamam gibi olmasa da en azından soğuk değil, normal kıyafetle rahat rahat oturuyoruz. o kadar hor kullanılıyor, bu güne kadar tık demedi. yazlık evime bu sene klima alacağım. tercihim arçelik olacaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resmonse -- 26 Mayıs 2007; 0:23:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cengizumur

cetins,

Verdiginiz linki dikkatli okuyunca Mitsubishinin Amerikada hava temizleyicilerinde kullandigi (dikkat Amerikada bunu dahi klimalarina koymuyor) plasma teknolojisinin calisma sekli Turkiyedeki Mitsubishi klimalarda kullanilan plasma tekniginden farkli gorunuyor.

Soyleki;

Bu sayfanin ortalarinda.

"The PLASMA deodorization process works by energizing molecules called radicals .........The activated charcoal filter then discharges these molecules"

demisler. Buradaki "discharges" kelimesine dikkatinizi cekerim. Benim buradan anladigim Ionizasyon sonucu ortaya cikan, ion denen radikaller Turkiyedeki modellerin aksine ortama verilmek yerine aktif karbon filtrelemeden gecirilerek aynen hakettikleri gibi bir baska zararli madde muamelesi gorerek deaktive ediliyorlar.

Turkiyedeki modellerde ise kisaca ion denen bu radikallerin filtrelenmek yerine ortama verildigi soyleniyor;

http://www.klimaplus.com.tr/urun_detay.asp?urunid=38&Katid=2

Yine sayfanin ortalarinda.

"Rahatlatıcı ve yatıltırıcı etkilere sahip negatif iyonda ortama verilir."

deniyor.

Kisaca Amerikada negatif iyonlar filtrelenmeye calisiliyor, Turkiyedeyse faydalidir denerek ortama veriliyor Yaniliyormuyum?

Nihayet mantıklı bir çözüm görebildim.
    Hayal ettiğim kadarıyla, klimanının içine alınan havaya hemen iyon üreteciyle (iyonizer) negatif iyonlar veriliyor ve alınan havanın içindeki zararlılar
    etkisiz hale getiriliyor, bundan sonra ise havanın içinde kalan negatif iyonlar ortama salınmadan önce pozitif iyonlar sayesinde nötürleştiriliyor!
    Burada akla şu soru geliyor: "Ortama geri verilen havanın içerisinde zararlı bir bileşen bulunuyor mu?" (Yani, sistem ne kadar başarılı ?).
    Kısacası, ortama istenmeden negatif iyon ya da pozitif iyon veriliyor mu? Ayrıca, süzülen havada zararlıların ortalama yüzde kaçı etkisiz hale getiriliyor?[\b]

• 16000 btu 28 m2 yere yetermiki çünki evimiz zor ısınan bir ev ve yalıtım yoktur. klimacılar en az 20800 uygun gördüler.sonradan pişman olmakta istemiyorum çünki aldımı iyi birşey almak istiyorum inşallah biraz daha uygunu ayarlayabilirsem.
    quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

o klimayı düşünmeyin

şu an daıkın,panasonic,toshiba,sharp,sanyo,fujitsu,haier gibi klimalara bakabilirsiniz

bence imkanınız varsa ınverter alın eger günde 10 saatten fazla çalıştırcaksanızki ben hemen hemen hiç kapatmam

iyi geceler

• quote:

16000 btu 28 m2 yere yetermiki çünki evimiz zor ısınan bir ev ve yalıtım yoktur. klimacılar en az 20800 uygun gördüler.sonradan pişman olmakta istemiyorum çünki aldımı iyi birşey almak istiyorum inşallah biraz daha uygunu ayarlayabilirsem.
    quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

o klimayı düşünmeyin

iyi geceler

merhabalar

bakın ben 16000 btu ınverter dedim 16000 btu klasik demedim burada yanılmayın

ayrıca biz burada görmeden tavsiyede bulunuyoruz evinizi yakından görmek ona göre tavsiyede bulunmak lazım siz bir kaç markanın servisini çagırın ve keşif yaptırın bu ücretsizdir,eger ınverter alacaksanız ya 16000 btu toshiba yada 18000 btu alacaksınız

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.