Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11241125112611271128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yarikan

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

quote:

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

arkadaşlar şu planlı evimize sizinde görüşlerinizle bir klima almayı düşünüyorum sadece soğutma amaçlı kullanılacak ( kombili ev ). günde beş saat civari çalıştırılacak. sürekli oturduğumuz oda olan misafir odası 1 mahale koymayı düşünüyorum projede gösterdim yerinide ve 12000 lik almayı düşünüyorum... sizden öğrendiklerimle vida 12 000 veya airfel turkuaz 12 000 almayı planlıyorum.... 12 000 lik konusu ve marka model konusunda değişik önerilerinize açığım hatta koyulacak yerin değişimi konusunda yardımcı olurmusunuz yada olumlu olumsuz yönlerini paylaşırsanız sevinirim.... misafir oda 1 isimli odanın üstünde çatılı bir oda mevcut yalıtım açısından...vee duvarlar strafor kaplı... klimaların ikiside 1150 1200 tl civarında montaj dahil verilmekte... düşüncelerinizi bekliyorum teşekkürler.... hatta daha ucuza uğur klima var sanırım....

12.000 lik cihaz ile komple soğutma ısıtma yapmanız çok zor...

hocam komple ısıtma soğutma değil sadece misafir oda 1 nolu mahal ve sadece soğutma olucak fakat ayda bir salon mahalide soğutabilirmiyim ? yoksa olmaz dersinizde sadece misafir oda 1 mahal için daha küçük bir klima mı almalıyım ???

Şimdi Anladım Hocam...

18 Metrekare'ye 9000 btu da yeterli gelebilir fakat 12.000 olursa daha iyidir...

Salonu da soğutursunuz fakat inverter kendini kısamayacağı için sarfiyat biraz fazla olacaktır...

yok abi inventer almıyacağım düz alacağım... peki bir sorum daha var biliyorsanız şimdi 9000 lik olabilecek odaya 12 000 lik taktığımda elektrik tüketimi 9000 kadar mı olur yoksa fazlamı yakar biliyorsanız bilgilendirirmisiniz....benim düşüncem 9000 30 dk da soğutursa 12000 lik 20 dakikada soğutur ve yaktığı elektrik aşağı yukarı yakın olur..... doğrumudur...

Çok özür dilerim hocam... Yanlış anlamışım...

Misafir Odası 1'de bulunacak klimanız. 9000 btu yeterlidir...

Eğer 12000 Btu takılırsa,Ayarladığınız ortam sıcaklığına daha çabuk ulaşacağından sürekli dur-kalk yaparak daha fazla elektrik tüketecektir... En iyisi Tam kapasite seçmektir..

Saygılarımla..

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Legend3017

Airfel Daylux 9000 BTU klimayı nasıl bilirsiniz alınabilrimi kalite olarak olarak daikın mitsubushi alarko gibi markalardan sonramı gelir tavsiye edermisiniz?

http://forum.donanimhaber.com/m_75149285/tm.htm

Airfel güzel bir markadır... Mitsubishi Daikin'dan sonra gelir ama güzel bir markadır...

Daylux vatanda bence bedava,bu arada daylux Daikin enjoy klasikten daha kalitedir.

+1 Daikin'in enjoyundan kaliteli olduğu tartışılmaz bence de Mbirol Hocam'ın dediği gibi...

• teşekkür ederim yorumlarınız için bu hafta sonu vatandan 9buton olan modelini almak istiyordum kafamdaki soruları giderdiniz. bu konuları tam bilmiyorum ama bu airfel daylux samsunglardan filan iyimidir. ayrıca kışın nasıl bir performans verir daylux beko arçelik için -2den sonra çalışmıyor diye duymuştum dayluxda böyle sorunlar varmıdır bu konudada bilgilendirirseniz çok sevinirim
  • quote:

teşekkür ederim yorumlarınız için bu hafta sonu vatandan 9buton olan modelini almak istiyordum kafamdaki soruları giderdiniz. bu konuları tam bilmiyorum ama bu airfel daylux samsunglardan filan iyimidir. ayrıca kışın nasıl bir performans verir daylux beko arçelik için -2den sonra çalışmıyor diye duymuştum dayluxda böyle sorunlar varmıdır bu konudada bilgilendirirseniz çok sevinirim

Yazdillariniz hepsinden daha iyi maldir. Airfel green, Auer,Gree hepsi ayni urun,forumda yuzlerce alan var..gree kliima konusunu okuyun. Yazi kisi sikintisiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Merhaba;

İnverter özellikli 25 metrekare salonum için klima arıyorum.Özellikle yaz için soğutma amaçlı kullanmayı planlıyorum.Sanırım 12.000 lik birşey olamalı.Marka ve model tavsiyesi rica ederim.Aklımda herhangi bir marka yok ancak uzun yıllar problem çıkarmayacak sessiz ve kaliteli bir ürün ihtiyacım var.2.500'e kadar çıkabilirim maximum.Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.

arkadaşım bu rakamlara airfel vs grubunda olan klimalara akmalısınız birde carrier xpower gold serisi klimalar var. sanırım bu aralar mhi klimalrın rakamalrıda uygun. ama rakamalrı net bilmiyorum.

çok uzun yıllar problemsiz çalışan klimaların rakamları sanırım 3500 den aşağı değildir. ism hatırlamıyorum geçenlerde bir arkadaş daikin v serisini 2000 tlye almış bir kaç sayfa geriye aratın sanırım bulursunuz mesajı rakam çok güzel çünkü belki sizede yardımcı olur arkadaş. o klimada güzeldir

Merhaba;

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler

Bir de Toshiba'nın Toshiba RAS 13 SKV ile Toshiba RAS 13 SKVR arasındaki fark nedir?Klima konusuna çok vakıf olmadığım için soruyorum.

Teşekkürler

rica ederim.
    kardeş skv ile skvr arasındaki fark skv basit inverterken skvr standart inverterdir. yanlız ses problemi olduğu söyleniyor kocausta onların yerine daha çok carrier tavsiye ediyor. kendisi carrierlerin çok daha sessiz olduğunu söylüyor.

• quote:

Airfel Daylux 9000 BTU klimayı nasıl bilirsiniz alınabilrimi kalite olarak olarak daikın mitsubushi alarko gibi markalardan sonramı gelir tavsiye edermisiniz?

birol usta yazmış nediyim tam aksidir deyipte kavgamı çıkarayım

ama çıksın gellen buraya nasıl daylux diğeelrinden kalite oluyorumuş yok enjoyun klasiğindenden iyidir demişsin vs.

bakın birader ben enjoyun bir üst modelini uzun zaman kullandım. ftyngx tir modelin adı. makinenin iç ünitesi problemliydi ama Allah var klimada ne bir see nede ısıtma soğutma problemi yaşamadım çarpılırm çünkü. kışın karda buzda defrosta bile düştüğünü görmedim desem yeri var.

enjoyun klasiğine gelirsek hiç kullnan görmedim ama inverterlerinden çok ses şikayetleri vs durumlar duyduk okuduk.

ben şahsen daylux la ikisini bir tutmam daylux un şiştiği yerde daikin şişmez tahminindeyim. şu olabilri belki daikin enjoyun klsaik tiplerinin btu su düşük olabilir.

sizin klimaya baktım 900 tla daikinin fiyatını bilmiyorum ğerki bir kalite klima rakamı çekiyorsa daikin mistsubishi electric kalasik rakamalrı gibi. tabiki bende daylux alırım. çünkü daikin klasiklerin kalitesi me kadar iyi değildir. daikin alacak olan en az jv inverter almalıdır. yanlız şuan çıkan zhara ve mira kalitesini bilmiyorum inşaAllah iyi olur çünkü Türk üretimi olacak bu klimalar. doğruya doğru eğriye eğri

• quote:

quote:

quote:

quote:

Airfel güzel bir markadır... Mitsubishi Daikin'dan sonra gelir ama güzel bir markadır...

Daylux vatanda bence bedava,bu arada daylux Daikin enjoy klasikten daha kalitedir.

+1 Daikin'in enjoyundan kaliteli olduğu tartışılmaz bence de Mbirol Hocam'ın dediği gibi...

nerden biliyon len yigenüm, birolla kocaustaya fazla inanma

• Ulen dandikkinci sen gordun mu enjo cukuda yorum yapiyorsun. Akilli ol bak,,almayayim sopayi. Ben ne dediysem o,tamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ulen dandikkinci sen gordun mu enjo cukuda yorum yapiyorsun. Akilli ol bak,,almayayim sopayi. Ben ne dediysem o,tamam

tamam len tamam zırlama hemen dediğin olsun. görmedim ama senin meslektaşlarından dinledim birebir enjoyu. kendimdeki klasikten daha aşağı olduğunu uydurmadım
  • O zaman soyle bir sey rica etsem 18.000btu inverter ekonomik, sessiz ve beyaz renk(mobilyalar beyaz:)) önceliği olmak üzere ne kadar bir bütce ayırmalıyım ve hangi marka olmalı.
    Şimdiden ilginize teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar şu planlı evimize sizinde görüşlerinizle bir klima almayı düşünüyorum sadece soğutma amaçlı kullanılacak ( kombili ev ). günde beş saat civari çalıştırılacak. sürekli oturduğumuz oda olan misafir odası 1 mahale koymayı düşünüyorum projede gösterdim yerinide ve 12000 lik almayı düşünüyorum... sizden öğrendiklerimle vida 12 000 veya airfel turkuaz 12 000 almayı planlıyorum.... 12 000 lik konusu ve marka model konusunda değişik önerilerinize açığım hatta koyulacak yerin değişimi konusunda yardımcı olurmusunuz yada olumlu olumsuz yönlerini paylaşırsanız sevinirim.... misafir oda 1 isimli odanın üstünde çatılı bir oda mevcut yalıtım açısından...vee duvarlar strafor kaplı... klimaların ikiside 1150 1200 tl civarında montaj dahil verilmekte... düşüncelerinizi bekliyorum teşekkürler.... hatta daha ucuza uğur klima var sanırım....

hocam komple ısıtma soğutma değil sadece misafir oda 1 nolu mahal ve sadece soğutma olucak fakat ayda bir salon mahalide soğutabilirmiyim ? yoksa olmaz dersinizde sadece misafir oda 1 mahal için daha küçük bir klima mı almalıyım ???

Şimdi Anladım Hocam...

18 Metrekare'ye 9000 btu da yeterli gelebilir fakat 12.000 olursa daha iyidir...

Salonu da soğutursunuz fakat inverter kendini kısamayacağı için sarfiyat biraz fazla olacaktır...

yok abi inventer almıyacağım düz alacağım... peki bir sorum daha var biliyorsanız şimdi 9000 lik olabilecek odaya 12 000 lik taktığımda elektrik tüketimi 9000 kadar mı olur yoksa fazlamı yakar biliyorsanız bilgilendirirmisiniz....benim düşüncem 9000 30 dk da soğutursa 12000 lik 20 dakikada soğutur ve yaktığı elektrik aşağı yukarı yakın olur..... doğrumudur...

Eğer 12000 Btu takılırsa,Ayarladığınız ortam sıcaklığına daha çabuk ulaşacağından sürekli dur-kalk yaparak daha fazla elektrik tüketecektir... En iyisi Tam kapasite seçmektir..

Saygılarımla..

peki sürekli dur kalk yaptığında daha çokmu elektrik yapar bunlar hocam benim mantık yanlış o halde bense şöyle düşünüyordum ki büyük btu takarsam küçüğüne göre daha kısa sürede soğutacağı için daha az çalışacak ve yaktığı elektrikte bir küçüğü takılsa tüketeceği elektrik miktarı ile aynı olcacağı için her ikisinin de tüketimi aynı mahal için eşit olacaktı diye düşünüyordum...fakat sanırım yanlışmış....

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdi Anladım Hocam...

Saygılarımla..

peki sürekli dur kalk yaptığında daha çokmu elektrik yapar bunlar hocam benim mantık yanlış o halde bense şöyle düşünüyordum ki büyük btu takarsam küçüğüne göre daha kısa sürede soğutacağı için daha az çalışacak ve yaktığı elektrikte bir küçüğü takılsa tüketeceği elektrik miktarı ile aynı olcacağı için her ikisinin de tüketimi aynı mahal için eşit olacaktı diye düşünüyordum...fakat sanırım yanlışmış....

Gereğinden daha büyük kapasite takıldığı taktirde,daha çabuk ısıtıp soğutarak,daha çok dur kalk yapacaktır ve daha fazla sarfiyat yapacaktır...

Fakat özür dilerim eklemeyi unutmuşum... 18m2 için 9000btu tam gelir. Sıkıntısız yeter yani.. fakat 12.000 btu 18 m2 için pek sorun oluşturmaz.. 12.000 btu düşünüyorsanız 18m2 de pek sorun olmayacaktır...

Saygılarımla...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba;

İnverter özellikli 25 metrekare salonum için klima arıyorum.Özellikle yaz için soğutma amaçlı kullanmayı planlıyorum.Sanırım 12.000 lik birşey olamalı.Marka ve model tavsiyesi rica ederim.Aklımda herhangi bir marka yok ancak uzun yıllar problem çıkarmayacak sessiz ve kaliteli bir ürün ihtiyacım var.2.500'e kadar çıkabilirim maximum.Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.

arkadaşım bu rakamlara airfel vs grubunda olan klimalara akmalısınız birde carrier xpower gold serisi klimalar var. sanırım bu aralar mhi klimalrın rakamalrıda uygun. ama rakamalrı net bilmiyorum.

çok uzun yıllar problemsiz çalışan klimaların rakamları sanırım 3500 den aşağı değildir. ism hatırlamıyorum geçenlerde bir arkadaş daikin v serisini 2000 tlye almış bir kaç sayfa geriye aratın sanırım bulursunuz mesajı rakam çok güzel çünkü belki sizede yardımcı olur arkadaş. o klimada güzeldir

Merhaba;

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler

Bir de Toshiba'nın Toshiba RAS 13 SKV ile Toshiba RAS 13 SKVR arasındaki fark nedir?Klima konusuna çok vakıf olmadığım için soruyorum.

Teşekkürler

rica ederim.
    kardeş skv ile skvr arasındaki fark skv basit inverterken skvr standart inverterdir. yanlız ses problemi olduğu söyleniyor kocausta onların yerine daha çok carrier tavsiye ediyor. kendisi carrierlerin çok daha sessiz olduğunu söylüyor.

Ne diyon köylü,
    SKV "basit" derken "geri kalmış" mı diyorsun yoksa ek özellikleri az mı.

Oldu olacak o sınıflandırma sayfanıza bir de "basit inverterler" ekleyin tam olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Bozerb

O zaman soyle bir sey rica etsem 18.000btu inverter ekonomik, sessiz ve beyaz renk(mobilyalar beyaz:)) önceliği olmak üzere ne kadar bir bütce ayırmalıyım ve hangi marka olmalı.
    Şimdiden ilginize teşekkürler

18 bin BTU nominal güçte full inverter olarak en F/P klima:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-fiyati,449082.html

• Arkadaşlar merhaba;

Yaz gelmeden hem kendimiz, hem de 50 günlük bebişimiz için bir klima almak istiyoruz. Yorumlarınızı okudum ve plana göre öneri yaptığınızı öğrendim, evin planını buldum, ekte görebilirsiniz. Alt komşum, kırmızı alana dış üniteyi, mavi alana iç üniteyi taktırmış. Biz sadece soğutma amaçlı kullanacağız, salona takılacağı için sessizliği o kadar da önemli değil. Salon 24m2 civarında, salondan hole geçişte kapı yok, mutfakla salon arasında da servis penceresi var. Ev toplam 76m2 ve yalıtımı var. Belki en arkadaki yatak odasını da kısmen soğutabilir. Ön cepheden, 12:00-17:00 arası eğik olarak güneş alıyoruz.

.
    Bunlara göre hangi markanın, kaç BTU'luk hangi ürününü, nereye takmalıyız? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TsG -- 15 Mayıs 2013; 13:23:13 >

• Merhaba,

Geçen gidip yaptığım pazarlık neticesinde

Carier X power gold için 2600 TL (12 taksit)
    Toshiba suzimi Ras 18 için 2700 TL (12 taksit) fiyat aldım. Bu iki üründen birini alacam. Yanlız evin dış görünümü ve arçeliğin keşif sırasında önerdiği yeri aşağıdaki resimde belirttim. Montaj için 1 saatliğine sepetli vinç kiralamak zorunda kalacam, delik delinip çıkıştan sonra borunun aşağıya indirilmesi için. Sizden altarnatif önerisi olan var mıdır diye soracam.

• Arkadaşlar ben de sizden 4000-5000 TL arası, öncelikli olarak az enerji tüketen bir klima tavsiyesi istiyorum,buralar yazın çok sıcak en az 10-12 saat çalışacağı için enerji tüketimi önceliğim. soğutma kapasitesi 17-20 arasında olacak şekilde.Yani standart söylemek gerekirse 18.000lik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mardini -- 15 Mayıs 2013; 14:52:05 >
  • quote:

quote:

birol usta yazmış nediyim tam aksidir deyipte kavgamı çıkarayım

ama çıksın gellen buraya nasıl daylux diğeelrinden kalite oluyorumuş yok enjoyun klasiğindenden iyidir demişsin vs.

bakın birader ben enjoyun bir üst modelini uzun zaman kullandım. ftyngx tir modelin adı. makinenin iç ünitesi problemliydi ama Allah var klimada ne bir see nede ısıtma soğutma problemi yaşamadım çarpılırm çünkü. kışın karda buzda defrosta bile düştüğünü görmedim desem yeri var.

enjoyun klasiğine gelirsek hiç kullnan görmedim ama inverterlerinden çok ses şikayetleri vs durumlar duyduk okuduk.

ben şahsen daylux la ikisini bir tutmam daylux un şiştiği yerde daikin şişmez tahminindeyim. şu olabilri belki daikin enjoyun klsaik tiplerinin btu su düşük olabilir.

sizin klimaya baktım 900 tla daikinin fiyatını bilmiyorum ğerki bir kalite klima rakamı çekiyorsa daikin mistsubishi electric kalasik rakamalrı gibi. tabiki bende daylux alırım. çünkü daikin klasiklerin kalitesi me kadar iyi değildir. daikin alacak olan en az jv inverter almalıdır. yanlız şuan çıkan zhara ve mira kalitesini bilmiyorum inşaAllah iyi olur çünkü Türk üretimi olacak bu klimalar. doğruya doğru eğriye eğri

vatanda haftasonu %25indrimle 780tlye geliyor.9000 BTU 1000tl altı başka hangi klimaları önerirsiniz yada daylux güzel ürünmüdür dayluxu alsam yetermi sizinde fikirlerinizi almak isterim

• 
Sayfa: önceki 11241125112611271128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.