Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.212
Cevap
701
Favori
4.429.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11181119112011211122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

İki haftadır full bu başlıktayım, birazdan arkadaşlar o fiyata airfel önerecekler. Ki mutlaka dinlemeni tavsiye ederim , ben dinledim mutluyum

Sadece son birkaç sayfayı okusaydı yeterliydi ama yurdum insanı "özel ilgi" bekler; okuyup dinlemektense konuşup yazmayı tercih eder

Polemik yaratmaya çalışanlar bi bitmediniz şu forum sitelerinde.. 300 sayfadan fazla klima tavsiyesi konusu açılmış. Ne 2 sayfası arkadaşım. Ondada tavsiyeden çok teknik konular tartışılmış. Bi kişide çıkıp sıralama yapmamış. Yada ben göremedim o ''300 sayfa'' içinde. Dikkatinizi çekerim sizde yurdum insanısınız(Türkçe yazdığınız için söyledim bunu) Sizden de özel ilgi beklediğimi nerden çıkardınız oda ayrı bi konu. Lütfen polemik ortamı oluşturmaya çalışanların dışında bilgili birileri yazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: Bayart

Sayin Yarbayim,

35 m2 derken sadece salonu kastetmistim toplam ev 140m2 civari ancak site tonetimi tarfindan sadece bir tane klima takmama izin veriliyor. Ekonomi acisindan kistasim sadece 2-3 ay sogutma amacli olarak kullanacak olmamdir. Onemli kriterim sessislik ve bu konuda klasik/inverter farki var mi cok bilgi sahibi degilim. Sizin kaliteli klasik markalardan tavsiyeniz olursa ozel mesaj atarsaniz sevinirim,

Tekrar tesekkurler

olur kardeşim. özelden bir ara yazarım size ama şunu demek isterim buraya evinizin çizimini yaparsanız herkeze faydası olur. ben o çizimde size 140m2 başarılı olup olmayacağınızı size söylerim. diğer arkadaşlarda katılmasalarda bana mecburiyetinizden size yol gösterirler.

evinizin planı uygun olursa konacak yeri hep beraber istişare ederiz. bu şekilde evinizi kırarsınız her yeri aynı olmasada size bir ferahlık verir ama her yeri tabiki aynı dereceye getiremezsiniz. bir çok arkadaşımızda bu şekilde kullanım yapıyor. ama budurumda kesinlikle inverter ve kalite bir klima şart olur. bunu baştan belirteyim size.

kardeş bugün general asha07lgcz modelini aldım siz kullanıyormuşsunuz .almamı tavsiye edermisiniz 1600 tl yoksa iptal ettireyimmi. acele cevap verirseniz sevinirim.

• quote:

İki haftadır full bu başlıktayım, birazdan arkadaşlar o fiyata airfel önerecekler. Ki mutlaka dinlemeni tavsiye ederim , ben dinledim mutluyum

peki sizce Airfel 9000 BTU Daylux modelimi yoksa Airfel AS09-0930/R2 GREEN modelimi ya da Demir Döküm A2-09 9000 BTU modelimi alınır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epimetheus

quote:

quote:

Sadece son birkaç sayfayı okusaydı yeterliydi ama yurdum insanı "özel ilgi" bekler; okuyup dinlemektense konuşup yazmayı tercih eder

Polemik yaratmaya çalışanlar bi bitmediniz şu forum sitelerinde.. 300 sayfadan fazla klima tavsiyesi konusu açılmış. Ne 2 sayfası arkadaşım. Ondada tavsiyeden çok teknik konular tartışılmış. Bi kişide çıkıp sıralama yapmamış. Yada ben göremedim o ''300 sayfa'' içinde. Dikkatinizi çekerim sizde yurdum insanısınız(Türkçe yazdığınız için söyledim bunu) Sizden de özel ilgi beklediğimi nerden çıkardınız oda ayrı bi konu. Lütfen polemik ortamı oluşturmaya çalışanların dışında bilgili birileri yazsın.

http://forum.donanimhaber.com/m_73516648/tm.htm

bakmak

görmek

herkese nasip olmaz.

• Merhaba arkadaşlar 3+1 evimiz var
    salon 25m2 odanın biri salona açılıyo 13m2 ev 105 m2
    genel olarak salon ve odanın soğuması birazdan antreye vurmasını yeterli görüyoruz ;)
    ev ara kat bina 5 katlı ve güney cephe salon ;) bina eski mantolama yok ;)
    yazın kullanılacak olan f/p oalrak bir ürün tavsiyeniz varmıdır acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fertile -- 9 Mayıs 2013; 22:12:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anto0707

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bayart

Sayin Yarbayim,

35 m2 derken sadece salonu kastetmistim toplam ev 140m2 civari ancak site tonetimi tarfindan sadece bir tane klima takmama izin veriliyor. Ekonomi acisindan kistasim sadece 2-3 ay sogutma amacli olarak kullanacak olmamdir. Onemli kriterim sessislik ve bu konuda klasik/inverter farki var mi cok bilgi sahibi degilim. Sizin kaliteli klasik markalardan tavsiyeniz olursa ozel mesaj atarsaniz sevinirim,

Tekrar tesekkurler

olur kardeşim. özelden bir ara yazarım size ama şunu demek isterim buraya evinizin çizimini yaparsanız herkeze faydası olur. ben o çizimde size 140m2 başarılı olup olmayacağınızı size söylerim. diğer arkadaşlarda katılmasalarda bana mecburiyetinizden size yol gösterirler.

evinizin planı uygun olursa konacak yeri hep beraber istişare ederiz. bu şekilde evinizi kırarsınız her yeri aynı olmasada size bir ferahlık verir ama her yeri tabiki aynı dereceye getiremezsiniz. bir çok arkadaşımızda bu şekilde kullanım yapıyor. ama budurumda kesinlikle inverter ve kalite bir klima şart olur. bunu baştan belirteyim size.

kardeş bugün general asha07lgcz modelini aldım siz kullanıyormuşsunuz .almamı tavsiye edermisiniz 1600 tl yoksa iptal ettireyimmi. acele cevap verirseniz sevinirim.

al kardeşim zaten bulunmuyor bu makine artık kaçırma. ben kullanmıyorum rotasız45 ve testereci nickli arkadaşlar kullanıyor oldukça memnunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tostmania

quote:

quote:

quote:

bakmak

görmek

herkese nasip olmaz.

epimethus arkdaşım polemik felan oluşturan yok inanın. okumamklar kendinie kötülük ediyorsunuz. ozaman hiç sormayın buraya her taraf arçelik vestel bayisi dolu demrdöküm dolu alın geçsin.

buaraya sorduğunuz sürece bu sözleri alırsınız kusra bakmayınız. burda insanlar gerçekten çaba sarf ediyor. benim kimseyi savunduğumda yok. bu yazıyla ama araştırp yazanlardan biriside benim. amaç kendimie misyon yüklemek değil. onu düşünen zaten cahildir. amaç brikez alıcsaksınzı biraz iysini alın demek sonuçta cebimize para felanda girmez. bir dua alsak en güzeli o olur bizim için.

bakın arkadaş2013 konusunun linkini vermiş. bu konuya az emek sarfetmedik. diyoruz ordan kaliteli klimaları belirledik. burdan tavsiye istemeyiniz. sağolsun arkadaşlar ok diyorlar bugün birisis şaka yapmış şakaya tamam arkadaş şeytan işareti yapmış bugün. bende vestel dd al dedim oda sağol demiş kör gözlüğü koymuş. hadi eyv anlamış.

ama bu şekildede polemik vs deyip bozuk atmak gerçekten üzücü. sorun bol bol çekinmeyin pm yapın vs size kızan olursa ozaman en büyük destekçiniz ben olurum. sorcaksınız tabi bizde sora sora öğrendik bakın benim pm ve mail şıkkım kapalı ağır yazdığım için yetişemiyorum. bugün bir arkadaş pmden ulaşın demiş ne olcak insanlık öldümü mailimi tlf bile verdim. sonuçta amaç yardım etmek. ama birçok kişi tonal yeni konu açıyor cevap bile alamıyor. ne gerek var anlayamadığınzı meseleyi ana konudan sorun defalarca. uamrım kırmamışımdır sizi

• quote:

Orijinalden alıntı: Enginturaman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yildiz66

quote:

Bir satınalma hikayesinin daha sonuna gelmekteyim.

Klima maceramıza Samsun Boracay serisi klima ile basladım.

Sonrasında Alarko Flair oldu.

Mitsubishi SRK serisi düz 9 ve 18 lik 2 adet klima alayım dedim.

Almışken Inverter olsun dedim Midea , Carrier , Daikin Zhara markalarını inceledim.

Salon m2 si 24 olduğundan oraya takacağım klimayı 12.000 btu ya dusurup maliyeti dengeleyip.

Mitsubish gene SRK fakat Inverter klima almaya karar verdim.

Alacağım modeller ;

SRK 25 ZMP-S1 ve SRK 35 ZMP-S1 Inverter olarak en sade ve en alt modeli sanırım ama benim için önemli olarak sessiz çalışma , sağlamlıgı , iyi sogutması , ekonomik olması.
    Filtre ek ıvır zıvır özellikler çok önemli değil.

Cumartesi gelip montaj yapacaklar izlenimlerimi sonrasında paylaşırım.

Tavsiyede bulunan herkese teşekkürler.

Merhaba,
    Ben de aynı model kilamdan almayı düşünüyorum. (SRK 35 ZMP S1)
    Sakıncası yoksa özel mesajdan fiyat bilgisi, aldığınız yer, montajda vakumlama yapılacak mı, elektrik bağlantısını siz mi yaptıracaksınız gibi detay bilgi verebilirseniz memnun olurum.
    Şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar hayırlı olsun öncelikle. srk zmp- s1 incelediğim kadarıyla srk zjp-s muadili. aralrındaki fark btu değerleri eski srk zjp-s de daha iyiydi sizlerder araştırnız bulursanız eski modeli alınız derim şahsen çünkü iklimsanın listesindede varmış bu cihazlar. alan arkadaşta çok takmasın yanlız bu yazıma yeni alacak olan arkadaşlar için yazdım selamlar.

Aldığım yeri aradım ZJP serisinden yok dediler.

Cihazların aynı olduğunu belirttiler.

Cumartesi kurulum yapılacak bir aksilik olmaz ise.

Vakumlama için bir kaç kez uyardım tabi ki zaten vakumlama yapmadan olmaz dediler her seferinde.

Yatak odam dıs unite ile iç unite arasında mesafe çok kısa sadece bir duvar var. En az 3 Metre borulama gerekir demişlerdi dış unite arkasına boru dolanacak sanırım bir zararı olur mu.

problem etmeyin ayne devam edin bende zaten bulabilirseniz bında dedim zmp modelleri daha yeni haliyle kalmamıştır. haryılı olsun güle güle kullanın iklimsanın servisleri iyidir korkmayın ama emniyette kalmak için merkezlerini arayın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Almışken Inverter olsun dedim Midea , Carrier , Daikin Zhara markalarını inceledim.

Salon m2 si 24 olduğundan oraya takacağım klimayı 12.000 btu ya dusurup maliyeti dengeleyip.

Alacağım modeller ;

SRK 25 ZMP-S1 ve SRK 35 ZMP-S1 Inverter olarak en sade ve en alt modeli sanırım ama benim için önemli olarak sessiz çalışma , sağlamlıgı , iyi sogutması , ekonomik olması.

Merhaba,
    Sakıncası yoksa özel mesajdan fiyat bilgisi, aldığınız yer, montajda vakumlama yapılacak mı, elektrik bağlantısını siz mi yaptıracaksınız gibi detay bilgi verebilirseniz memnun olurum.
    Şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar hayırlı olsun öncelikle. srk zmp- s1 incelediğim kadarıyla srk zjp-s muadili. aralrındaki fark btu değerleri eski srk zjp-s de daha iyiydi sizlerder araştırnız bulursanız eski modeli alınız derim şahsen çünkü iklimsanın listesindede varmış bu cihazlar. alan arkadaşta çok takmasın yanlız bu yazıma yeni alacak olan arkadaşlar için yazdım selamlar.

Vakumlama için bir kaç kez uyardım tabi ki zaten vakumlama yapmadan olmaz dediler her seferinde.

Yatak odam dıs unite ile iç unite arasında mesafe çok kısa sadece bir duvar var. En az 3 Metre borulama gerekir demişlerdi dış unite arkasına boru dolanacak sanırım bir zararı olur mu.

problem etmeyin ayne devam edin bende zaten bulabilirseniz bında dedim zmp modelleri daha yeni haliyle kalmamıştır. haryılı olsun güle güle kullanın iklimsanın servisleri iyidir korkmayın ama emniyette kalmak için merkezlerini arayın.

Teşekkür ederim.

Pek sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Montaj sonrası ve işlem tamamlandıktan sonra ödeme yapacağım için ya da en azından Montaj ekibi geldiğinde.

Prosedürleri nedir tam bilemiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Alacağım modeller ;

Merhaba,
    Şimdiden teşekkürler.

Teşekkür ederim.

Pek sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Montaj sonrası ve işlem tamamlandıktan sonra ödeme yapacağım için ya da en azından Montaj ekibi geldiğinde.

Prosedürleri nedir tam bilemiyorum.

hiç bir durum yok vakum konusunu okuyun yeterli. şu konuda uraın birde servisi büyük konsol getirsinler arkaya dolama yapıcakalrı için klima kondanserin yakın olmasın dolanan boru hiç bir şey olmaz

• quote:

quote:

quote:

quote:

bakmak

görmek

herkese nasip olmaz.

Haklısınız bana şimdi nasip oldu. Kısmet diyelim artık.. Teşekkürler bu arada..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bakmak

görmek

herkese nasip olmaz.

epimethus arkdaşım polemik felan oluşturan yok inanın. okumamklar kendinie kötülük ediyorsunuz. ozaman hiç sormayın buraya her taraf arçelik vestel bayisi dolu demrdöküm dolu alın geçsin.

buaraya sorduğunuz sürece bu sözleri alırsınız kusra bakmayınız. burda insanlar gerçekten çaba sarf ediyor. benim kimseyi savunduğumda yok. bu yazıyla ama araştırp yazanlardan biriside benim. amaç kendimie misyon yüklemek değil. onu düşünen zaten cahildir. amaç brikez alıcsaksınzı biraz iysini alın demek sonuçta cebimize para felanda girmez. bir dua alsak en güzeli o olur bizim için.

bakın arkadaş2013 konusunun linkini vermiş. bu konuya az emek sarfetmedik. diyoruz ordan kaliteli klimaları belirledik. burdan tavsiye istemeyiniz. sağolsun arkadaşlar ok diyorlar bugün birisis şaka yapmış şakaya tamam arkadaş şeytan işareti yapmış bugün. bende vestel dd al dedim oda sağol demiş kör gözlüğü koymuş. hadi eyv anlamış.

ama bu şekildede polemik vs deyip bozuk atmak gerçekten üzücü. sorun bol bol çekinmeyin pm yapın vs size kızan olursa ozaman en büyük destekçiniz ben olurum. sorcaksınız tabi bizde sora sora öğrendik bakın benim pm ve mail şıkkım kapalı ağır yazdığım için yetişemiyorum. bugün bir arkadaş pmden ulaşın demiş ne olcak insanlık öldümü mailimi tlf bile verdim. sonuçta amaç yardım etmek. ama birçok kişi tonal yeni konu açıyor cevap bile alamıyor. ne gerek var anlayamadığınzı meseleyi ana konudan sorun defalarca. uamrım kırmamışımdır sizi

Konu başlığı ''klima tavsiyesi'' yani markaların karşılaştırılması, tavsiye verilmesi. Ben ona aldandım sanırım.. Emeğinize elbette saygım sonsuz. Ama sizin gibi üslubu düzgün ve tartışmaya açık(polemiğe değil) insanlar azınlıkta sanırım. Cevabınız ve sabrınız için ben teşekkür ederim..

• merhabalar,

yeni ev aldim. klima takacagim oda, ş tek cepheli, salon 4,10 x 6 mt. 2,5x2'lik tek bir cam var. ve cephesi guney bati. eksterm durumlar haric sadece sogutma icin kullanilacak klima. airfel inverter model dusunuyorum. toshiba - mitsubishi zorlayacagi icin oralara giremiyorum.

as12 mi? as18 mi ihtiyaclarimizi gorur, sogutma ihtiyacini karsilar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muyu61 -- 10 Mayıs 2013; 1:09:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxfocus

Selamlar,

Arkadaşlar RAS16N3KVR ile başlayan süreçte Nisan ayı içinde ses sorunu ile servis iç üniteyi değiştirdi ve ses ile ilgili sonuç değişmedi. Sadece vibrasyon kayboldu ama yine önceki üründe olduğu gibi bunda da bir devir dalgalanması var.
    Satın aldığım bayinin Tekinik müdürü ile durum kontrolü için tekrar yerinde tespit yaptık , kendisi de bana hak verdi . Ben tedbir amaçlı olarak iş yerimden desibelmetre yide almıştım. Gündüz daire içi salonda ortam sesini 33-35 db arası ölçümledik . Klimayı 15 dk. soğutma modunda çalıştırdıktan sonra 2 mt mesafeden yerden 1.2 mt yükseklikten 1. kademede ölçümledik 42 db , 1,5 mt yakından 44 db, 5 mt den 38 db değer aldık. Bu durumu ben gece ayrıca 24 civarında uyguladım. Ortam 29-30 db olduğunda (klima 2 saattir soğutmada çalışıyordu ) 2 mt den (1.2 mt yerden yük) 42 db 1.5 mt den 43-44 aldım.

Bayi yetkilisi konuyu bir üst uzman servise yönlendirdi. Müşteri hizmetleri konuya dahil oldu . Uzman servis hemen aradı randevu aldı 1 gün sonra geldi (tüm bunlar 3-4 günde oldu) Gündüz sabah 10:00 yaptıkları kontrollerde aynı durumu tespit ederek tutanak tuttular ve Alarko müşteri hizmetlerine gönderildi . 1-2 gün sonra aldığım bayi aradı ve ürünü geri alacaklarını yada istersem üst seri olan ürünü çok uygun bir fiyatla verebileceklerini (alarko özel bir iskonto uygulayacakmış) söyledi. Bunların hepsi nisan ayı bitmeden oldu .
    1-6 mayıs arasında şehirdışında olduğumdan 7 sinde bayi ile görüştük , Toshiba RAS B 16 SKVP veya küçük bir farkla Toshiba RAS B 13 SKVP yi öneriyorlar .
    Fiyat liste ve piyasaya göre makul ne dersiniz bu seriyi önerirmisiniz.

Yaşanan tüm talihsizliğe rağmen servis ve müşteri hizmetlerinin çok düzgün ve kurumsal çalışması en azından sevindirici oldu. Bu konuda başarılı olduklarını net olarak söylemek mümkün. Öte yandan ras 16 skvr aslında bu ses sorunu olmasaydı gerçekten özellik ve fonksiyonlar olarak kağıt üstünde çok iyi bir cihaz. Özellik ve fonksiyonlara göre ME, MHE, Daikın vb. diğer üst segment markaların aynı gruptaki ürünlerinden fiyatı daha uygun. Ama ses konusu eğer evde kullanıyorsanız kesinlikle önemli.
    Bakalım konu yurt dışına üretici firmaya iletilmiş , sökülen ilk ürün şu an bayi tarafından yeni mağazasında kullanıyor. Tabi ki mağazada ki ses oranı yüksek olduğundan ses durumu çok anlaşılmıyor.
    Bu arada dikkatimi çeken husus, Almanya ve dah bir çok avrupa ülkesinde halen ras 16 skvr nin güncel olmasıdır. Sadece ingiltere sitesinde RAS16N3KVP olarak RAS16N3KVR ye benzer bir ürün var. Ama doğu bloku ülkelerinde ağırlıklı olarak RAS16N3KVR mevcutta iken RAS16SKVR fazka bulunmuyor.

Hocam firmanın iyiniyeti-duyarlılığı falan tamam da, 13SKVP önermeleri çok yanlış.

33 m2 bir mekana 12'lik klima yetersiz kalır.
    Aletin güç sığası geniş ama, çoklukla üst kapasitelerde çalışıp fazla tüketim yapar.

Bence firma size uygun bir 18'lik (5 kW) alet öneremiyorsa elinizdekini iade etmeniz uygun olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: drummer_bjk

izmirdeyim
    klimanın kurulacağı oda 20 m2
    1. kat eski tip evlerden.
    tavan yükseliği 3mden biraz fazla olabilir.
    dışarıya (güneye) bakan tek bir duvar var(penceresi kapısı olan bir duvar). duvarın önü ise boylu boyunca balkon. balkon da tamamen panjurlar ile kapalı.
    oda pencereleri eski tip ahşap pencerelerden.

böyle bir oda için 1200 1500 ve1500 1800 tl aralığında ne önerebilirsiniz

daha marka bir ürünün düşük btu lu olanına mı yoksa daha ekonomik bir markanın yüksek btulu olanına mı yönelsem daha mantıklı davranmış olurum. yoksa ikisi de mi mantıksız

airfell düz turkuaz 12binlik klima ile kışı geçirdik. bu saydığım odaya yakın büyüklükte 2 odadan bulunduğu odayı ılık-sıcak arası diğer odayı ise ılık şekilde soğuk kış günlerinde idare etti.tabi tüketimi biraz yüksek geldi.soğutmada da aynı hoyratlıkla kullandık klimayı. gündüz 2 odayı gece ise 3 odayı 25 26 derecede yaşanacak serinlik ve nemsizliğe getirdi.

bu defa inverter alalım diyorum
    12binlik airfellden bukadar verim aldısam 9bin o odaya yeter diye tahmin ediyorum ama ustaların fikri önemli.

mitsubishinin en ucuz inverter modeli
    toshibanın en ucuz inverter modeli
    alarko xpower gold
    zibro 65.. serisi(sanırım param en fazla buna yeter)
    arasında dağlar kadar fark olmayacaksa airfellin inverteri (inverteri de düz modelleri kadar iyi midir bilmiyorum)
    mideaların plastiği kötü falan demişler.
    arçeliklerin çok güzel çalışanını da çok kötü çalışanını da gördüm o yüzden bakmadım

ya da sizin önereceğiniz başka bi model.
    fiyat performans oranı,sessiz çalışması,az yakması şeklinde önceliklerim
    tavsyelerinizi beklerim

Yazdıklarınıza göre oraya 12 binlik düzgün bir inverter alınmalı.

"iyi markanın düşük güçlüsü-vasat markanın yüksek güçlüsü" konusuna şöyle bakabiliriz: Büyük güçlü vasat kaliteli klimanın dezavantajı çok sesli olması ve fazla ceryan yakması olur. Ayrıca ömür de kısa olacaktır.
    Bence kalite ön plana alınmalı, bir defaya mahsus biraz fazla ödeme daha uygun olur.

Oraya 9'luk inverter Airfel alırsanız soğutmada yeterli olabilir.
    Ama ısıtma düşünüyorsanız olmaz, daha doğrusu alet orayı ısıtmak için tapa gaz çalışır ve fatura çok kötü olur, yeterli şekilde ısıtamaz da.
    Asıl sorun tavanın yüksekliği.

• quote:

Orijinalden alıntı: fertile

Merhaba arkadaşlar 3+1 evimiz var
    genel olarak salon ve odanın soğuması birazdan antreye vurmasını yeterli görüyoruz ;)

Airfel ve yan markalarına bakın, F/P ürünler onlar.

İstediğiniz serinlik durumuna göre 12 binlik te yetebilir, 18 bin de olabilir.
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim airfel 12000btu inventer modellerine baktım da
    bu model nasıldır sizce;?
    http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/as12-0933inv.html
    bide muadili olan green ve turkuaz gold serileri sabit hızlı klima serisine giriyo değilmi yanılmıyosam
    http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/as12-0930r2.html
    http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/as12-0925r2.html

ben ankarada oturuyorum yazın kullanılacak olan 5-6 saat günde açılacak olan klima içib hangisi daha iyi olur?

Birde 12000 btu alarko carier klimalar mı daha iyi yoksa airfel mi?

Teşekkür ederim ilginiz için

• kocausta iyi forumlar;dün arçelik 18030 18 btu luk r22 gazlı klima montajını arçelik servisi yaptı. bütün ısrarlarıma rağmen gelen servis vakumlama yapmadı makinanın icindeki gazla havayı aldıklarını vakumlamayı 24 lül 410 gazlı klimalara yaptıklarını sorumluluğun kendilerinde olduğunu söylediler. iş bittikten sonra farklı servislerle görüşüp vakumlamanın her klimaya yapılması gerektiğini öğrendim.montajı yapan servisi arayıp durumu anlattım. bu gün tekrar gelip klimanın gazını boşaltıp dolum yapılacak ve tabiiki nihayetinde de vakum yapılacak eğer istersem dış üniteyide değiştirebileceğimi haklı olduğmu söylediler sizce fazlamı hassas davrandım ne önerirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim airfel 12000btu inventer modellerine baktım da
    bu model nasıldır sizce;?
    http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/as12-0933inv.html
    bide muadili olan green ve turkuaz gold serileri sabit hızlı klima serisine giriyo değilmi yanılmıyosam
    http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/as12-0930r2.html
    http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/as12-0925r2.html

ben ankarada oturuyorum yazın kullanılacak olan 5-6 saat günde açılacak olan klima içib hangisi daha iyi olur?

Birde 12000 btu alarko carier klimalar mı daha iyi yoksa airfel mi?

Teşekkür ederim ilginiz için

Airfel Green ve Turkuaz sabit hızlı. Sizin kullanımınız için bu tipler daha uygun.
    Turkuaz Airfel'in üst kalitesi, diğeri biraz "light". Ayrıca ucuzca olarak Auer-Velena Zass ta bakın, bunlar da Airfel.

İnverter 12'lik derseniz AC 35M derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1907timsah

kocausta iyi forumlar;dün arçelik 18030 18 btu luk r22 gazlı klima montajını arçelik servisi yaptı. bütün ısrarlarıma rağmen gelen servis vakumlama yapmadı makinanın icindeki gazla havayı aldıklarını vakumlamayı 24 lül 410 gazlı klimalara yaptıklarını sorumluluğun kendilerinde olduğunu söylediler. iş bittikten sonra farklı servislerle görüşüp vakumlamanın her klimaya yapılması gerektiğini öğrendim.montajı yapan servisi arayıp durumu anlattım. bu gün tekrar gelip klimanın gazını boşaltıp dolum yapılacak ve tabiiki nihayetinde de vakum yapılacak eğer istersem dış üniteyide değiştirebileceğimi haklı olduğmu söylediler sizce fazlamı hassas davrandım ne önerirsiniz

Kardeşim Arçelik merkezi arayıp o herifi şikayet edin. Hassasiyetiniz yerinde, para vermişsiniz ve ve hakkınız olanı almalısınız.

Klimayı komple iade edin, yeni kutusunda bir klima isteyip ADAM GİBİ kurulum talep edin. Tabii başka bir servis tarafından.

Bir de "onun sorumluluğundaymış". Len sen klima montajının bile bilincinde olmayan bir zibidisin, daha neyin sorumluluğu

• 
Sayfa: önceki 11181119112011211122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.