Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
39.190
Cevap
328
Favori
3.173.549
Tıklama
Giriş
      16 Mesaj
      07 Mayıs 2013 19:19:42
      iyi forumlar ustalar 35 m salona 13500 btu luk açelikArçelik 124410 13500 Btu Inverter mı yoksa arçelik 8030 18000btu luk mu tercih etmeliyim fiyatları aynı1550 tl yardım lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      07 Mayıs 2013 19:31:16
      quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Hocam teşekkür ederim . Gerçekten alarko servisi ile ilgili biri böyle bir şey anlatsa inanmazdım. Diğer servislere örnek olurlar umarım. Geçen kış kombi de Eca confeo plus almıştım, satıp alarko alasım geldi . O derece gözümde değeri arttı firmanın

Saygılar.

kardeş firma olarak iyidir gerçekten. burda sorunlu makinelrin çoğunu değiştirdiler iade aldıklarıda oldu. ama servisler konusunda birçok firma gibi hakimiyet tam değil maalesef aslınd ao servisler eğitimsiiz felanda değil. ama niyet kötü oldumu....

siz artık keyfini sürün ses durumunuda invceleyin şunuda unutmayın her klima ilk çalıştırldığında tam yüke geçer 30 dk felan yüksek sesle çalışabilir. bundan korkmayın bazı arkadaşalrla ben konuşuyorum bu durmu bilmedikelrinden panik yapıyorlar kendilerini üzüyorlar. klimanısın dış ünitesi devemlı sesli çalışırsa. ozaman bilinki sorun var aksi durumda endişe etmeyin.

eve geldiniz klimanızı açtınız dereceyede yüklendiniz çabuk ısıtsın veya soğutsun istiyorsunuz haliyle üşüdünüz vey aterlediniz. klimanızın dış ünitesi ihtiyacı karşılamak için yüksek sesle çalışacaktır bir süre sonra bu sesin kaybolduğunu görürsünüz. cihaz inverter olduğundan zaman zaman bu sesi uzun çalışma süresincede yapabilir çünkü kendisini ayarlıyor. şöyle birşey diyim size akşam üstü güneşi batıdan alıyoruz camlar ısındığı için ısı ihtiycı artınca liman sesizliğind eolan klima fırtınalı denize çıkmış gibi oluyor. bu gibi durmalrdan korkmayınız.

iç ünitede ise vuruntulu fan sesi yoksa korkacak bir şey yoktur kullanmaya devam. hayırlı olsun tekrar.
      |
      |

• Binbaşı
      1751 Mesaj
      07 Mayıs 2013 19:38:46

Çok çok teşekkürler
      |
      |
      Bahsedilenler: 9köy
      07 Mayıs 2013 19:41:45
      quote:

Çok çok teşekkürler

|
      |
      07 Mayıs 2013 20:06:25
      quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: One Shot One Kill

quote:

Arkadaşlar en az 20000 btu klima tavsiye eder misiniz? Bütçem 3000 lira. Verimli olmasını istiyorum herhalde bu konuda inverter tipi klimalar daha iyi. Sabit hızlı ile inverter tipi arasında enerji tüketimi açısından ne kadar fark var bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Yok mu öneride bulunacak.

tavsiye işin epek karışmak istemiyorumda siz nerde kullanıcaksınız klimanızı bir şekil çizseniz belki daha alt btu lar yeterli gelebilir. mesela dediğiniz rakamalara 20000 btu inverter kliama bulmak zordur oldukça. ancak carrierxpowergold 18lik ve airfel olabilir airfelin rakamı dahada uygun olabilir. bu konuda kocaustanın yazıların bakınız ben rakamları zaten çok iyi bilmiyorum tahmini söyledim. size yazma sebebimde alanınızı ve kullanıcağınız yeri belirtirseniz belki 18binlik yetebilri düşünceyle yazdım.

3000 civarinda arcelik inverterler var ama 3250 ye bosch buldum. Ama klimadan pek anlamadigim icin tavsiye istiyorum hangi markalar iyidir ozellikle enerji verimliligi benim icin onemli. 150 metrekare evde kullanilacak asagi yukari 40 metrekarelik salona takilacak 8 nci katta. Biraz arastirdim 18000 ucu ucuna kurtarbilir ama yetmeyedebilir 8 nci katta cunku. O yuzden en az 20000 lik ariyorum.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      07 Mayıs 2013 20:25:59
      quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar en az 20000 btu klima tavsiye eder misiniz? Bütçem 3000 lira. Verimli olmasını istiyorum herhalde bu konuda inverter tipi klimalar daha iyi. Sabit hızlı ile inverter tipi arasında enerji tüketimi açısından ne kadar fark var bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

tavsiye işin epek karışmak istemiyorumda siz nerde kullanıcaksınız klimanızı bir şekil çizseniz belki daha alt btu lar yeterli gelebilir. mesela dediğiniz rakamalara 20000 btu inverter kliama bulmak zordur oldukça. ancak carrierxpowergold 18lik ve airfel olabilir airfelin rakamı dahada uygun olabilir. bu konuda kocaustanın yazıların bakınız ben rakamları zaten çok iyi bilmiyorum tahmini söyledim. size yazma sebebimde alanınızı ve kullanıcağınız yeri belirtirseniz belki 18binlik yetebilri düşünceyle yazdım.

3000 civarinda arcelik inverterler var ama 3250 ye bosch buldum. Ama klimadan pek anlamadigim icin tavsiye istiyorum hangi markalar iyidir ozellikle enerji verimliligi benim icin onemli. 150 metrekare evde kullanilacak asagi yukari 40 metrekarelik salona takilacak 8 nci katta. Biraz arastirdim 18000 ucu ucuna kurtarbilir ama yetmeyedebilir 8 nci katta cunku. O yuzden en az 20000 lik ariyorum.

arkadaşım, 20binlilte olsa 24binlikte olsa 150m2 serinletemezsiniz bakmayın biz burda yazıyoruz ama evimizin çizimini yaınlıyoruz bu şekilde başarı sağlıyoruz diyoruz. zaten ısıtma içinsede kesinlikle öneri yapmıyoruz. anca tek alanda başarılı olur diyoruz ısınmada. evinizin çizimi şart o açıdan. ama 40m2 için 12lik dahi yeter orası ayrı konu çünkü tek alanda kullanıcaksınız.

işten anlayıp anlamamak önemli değil ama affedin millet olarak bir klima ile koca evi soğutuyorum huyumuz var bu en zenginimizdede var maalesef. hele birde ısıtma deyince tamamen mantıksız oluyor. bu yüzden konuları iyi okumakta fayda var.

bize bakmayın biz yokluktan idare etmeye çalışıyoruz. söz gelimi benim 100m2 evde 4 adet klima var çünkü ev benim değil. zamanında doğrusu yapılmış ve alınmış ben onların hepsini kullansam gücüm yetmez fatura ödemeye. kontrollü şekilde yazın birisini kullanıyorum zaman zamanda tv olan odaya, o odadaki klima ile desetk veriyorum. buraya paintten çiziminizi yaparsanzı ben size söylerim yetip yetmeyeceğini. benim eve benzer durum varsa şanslı olabilirsiniz. 8.kat derken en üst katmısınız birde.
      |
      |

1 Not
      07 Mayıs 2013 20:39:36
      bugün daikin marka klimam takıldı
      motor hemen ünitenin sırtında olacağından fazla uğraşılmadı
      vakumlamıyıda rothenberger marka vakum cihazı ile yaptılar
      klimayı biraz çalıştırdım bugün baya iyi bişeye benziyor
      |
      |
      07 Mayıs 2013 21:29:05
      Merhaba Klima almayı düşünüyorum yardımcı olurmusunuz?

Ege bölgesinde
      Normal büyüklükte bir oda, inverter klima tiplerinden 15.000 btu'luk veya üstü olabilir. sessizlik önemli ayrıca bebeklere zarar vermeyen bir klima tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler.
      |
      |
      07 Mayıs 2013 21:41:23
      quote:

herşey süper olmuş işte alarko farkı cihazlara sesli vs densede sorun yaşayan arkadaşlar dahi inkar etmezlerki fima malının peşine düşüyor güle güle kullanınız

Hadi gene, nede olsa o kadar ekmeğini yediğin-emekli olduğun şirketinin "namusu" kurtuldu

Arkadaşı uyandırıp işin üstüne gitmesi için yönlendirmesek o klima öyle kalacaktı ama.

Bundan sonra galiba her defasında klima alacak olanlara "önce merkezle konuşup adam gibi montaj yapılması talimatı" istemelerini söyliyecez galiba.

İyi servis deyip bir arkadaşa da ME/Klimaplus önerdiydik, onun bir servisi de o arkadaşa madik atmaya kalkmış.

Bu servisler adam olmayacak, gözüm korktu.

• Yarbay
      3700 Mesaj
      07 Mayıs 2013 21:43:18
      quote:

Orijinalden alıntı: BMW 528

YORK klima servisleri kesifde bir ücret alıyormu?

Önceden sorun, diğer bütün markalar keşfi ücretsiz yapıyorlar.
      |
      |
      07 Mayıs 2013 21:56:35
      quote:

quote:

EN AZ 20 bin BTU ise 24'lük bir klima alacaksınız:

Sırasıyla invarterler:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv060m-x-power-gold-fiyati,449078.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-vestel-inverter-plus-24-fiyati,487209.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-flr-24-inv-fiyati,766892.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-ugur-uaci-24-i-inverter-fiyati,756279.html

Düz tipler:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as24-0925r2-turkuaz-gold-fiyati,425155.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-flair-flr-24-aa-fiyati,449075.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-ugur-uaci-24-i-inverter-fiyati,756279.html
      |
      |

• Binbaşı
      1751 Mesaj
      07 Mayıs 2013 21:58:33
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

herşey süper olmuş işte alarko farkı cihazlara sesli vs densede sorun yaşayan arkadaşlar dahi inkar etmezlerki fima malının peşine düşüyor güle güle kullanınız

Hadi gene, nede olsa o kadar ekmeğini yediğin-emekli olduğun şirketinin "namusu" kurtuldu

Arkadaşı uyandırıp işin üstüne gitmesi için yönlendirmesek o klima öyle kalacaktı ama.

Bundan sonra galiba her defasında klima alacak olanlara "önce merkezle konuşup adam gibi montaj yapılması talimatı" istemelerini söyliyecez galiba.

İyi servis deyip bir arkadaşa da ME/Klimaplus önerdiydik, onun bir servisi de o arkadaşa madik atmaya kalkmış.

Yok hocam sizler bu forumda olduğunuz sürece, onlar da adam olma yolunda ilerler.
      İşin garibi alarko merkez de şok oldu beyfendi vakumsuzz çalıştiramazlar diye .

Anladığım kadarıyla artık sıkıntı yok ama . Hocam paylaştigim resimlerde her sey normal gibi değil mi.

Çünkü 25 inci dakikada felan usta abi bak kapatıyorum vakumunn vanasinı ibre oynamıyor yani yeterli dedi . Ben 40 dakika yaptırdm aklımda soru kalmasın diye. Ancak cihaz eskiydi ve koku yapıyordu .))

Tekrar teşekkürler

• Yarbay
      3700 Mesaj
      07 Mayıs 2013 22:00:35
      quote:

Orijinalden alıntı: 1907timsah

iyi forumlar ustalar 35 m salona 13500 btu luk açelikArçelik 124410 13500 Btu Inverter mı yoksa arçelik 8030 18000btu luk mu tercih etmeliyim fiyatları aynı1550 tl yardım lütfen

Oraya 18 binlik gerekir.
      12'lik inverteri alırsanız hem yetmez hem de diğerinden fazla ceryan yakabilir.
      07 Mayıs 2013 22:12:36
      quote:

Arkadaşlar herkese merhaba

Bugün alarko merkezi aradığımı belirtmiştim, gerçekten inanılmaz ama az önce sıfır ürün ile eski ürünü değiştirdiler ve tam 40 dakika vakkum yaptırdım. Aslında bi makina bağlandı içeriden hava çekti anladığım bu , ama fotograflarını çektim anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Ancak alarko yu müşteri memnuniyeti anlamında gerçekten kutluyorum, bunu özellikle belirteyim

Aradım ve beni telefonda bile hiç bekletmediler . Direk bir kişi açtı ismi cüneyt idi. Sadece vakumlama yapılmak zorunda nasıl yapılmaz dedi ve bana servis numaranızı verin halledip size döncem demesiyle gerçekten haloldu.

Vakumu yapan arkadaş hala gereksiz olduğunu söylenerek "hepi topu 5 metre kablo var neden 40 dakika vakum yapıyoruz" felan diye söylendi.

Beni gerçekten başından beri doğru yönlendirdiği ve pm den hiç sıkılmadan tüm sorularıma içtenlikle uzun uzun cevap atan kocausta'ya da ayrıca teşekkürler.

Saygılar.

Faydam dokunduysa sevinirim

Ana firma dürüst, iyiniyetli ama bazı zibidi servisleri bir türlü yola sokamıyorlar birkaç yıldır.

Vakumu yapan arkadaş hala gereksiz olduğunu söylenerek "hepi topu 5 metre kablo var neden 40 dakika vakum yapıyoruz" felan diye söylendi

Yahu nasıl bir tiptir bu vatandaş anlamıyorum. Bunlara eğitimlerde konunun önemi anlatılıyor, şimdi bir de direkt bu konu yüzünden başka bir sıfır klima verilmiş, adam hala ne demek için söyleniyordu ki.
      Şimdi bu tiplere firma "servisliğini alıyorum" deyince de "çoluk çocuğum var yapmayın..." diye ağlanıyorlar (geçen sene birinin servisliğini iptal etmeye kalktıklarında müşterinin evinde bölge müdürüne böyle ağlanmış).
      |
      |

• Yarbay
      3225 Mesaj
      07 Mayıs 2013 22:48:17
      quote:

İşte vakumlanırkenki resimler. Aletten sürekli yağsı bir koku geldiğinide belirteyim. Ve sürekli olarak bir motor sesi geldi. Aslında alarko merkez bana eğer cihazları yeni ise 10 dakika bile yaptırsanız yeterli dedi. Ama ben cihazı eski gördüğümden 40 dakika yaptırdım

Bir de cihazın ön kısmından buhar gibi ince duman gibi bi şeyler çıktığını belirteyim.

ince duman gibi çıkan şeyler muhtemelen vakum pompasındaki yağların buharlaşması
      aslında vakum süresinden çok vakum pompasının kapasitesi ve pompanın özelliğini kaybetmemiş olması önemli
      özelliğini yitirmiş vakum pompasıyla 2 saat bile vakum yapılması birşey değiştirmez

vakum işleminden sonra içteki basıncın kaç pascal'a düştüğü daha doğru bir fikir verir

5 Not
      07 Mayıs 2013 22:54:35
      quote:

quote:

ya abi pmlerden maillerden zor kurtuldum kapadım herşeyi. millet gene klimacı sanıcak benim klima bölümüyle hiç bir ilgim yoktu millet bilsin. bu yazıları gören arkadaşlar foruma yazıyor 9köy neder bu durumda diyerek. (ya sana bana gerek yok abi, bu firma görevinin bilincinde derdini düzgün anlatan kim olursa olsun işi çözülür)

ben yanlışı söylemekten çekinmem. ama insanın birazda kendisi araştırmacı olmalı. çünkü sadece alarkoda yok bu sorunlar okadar çok yazı var biraz okunsa tedbirini alır herkez.

bir yazımdan alıntı. ta geçen yıl bu aylarda demişim ne alırsanız alın marka olarak ille önce merkezi arayın.

forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=61426156

sazan birol hemen atlamış 70 tlye servis olurmu vs ulen 150 tlyi eline teslim ediyozda ne oluyöö kıl.

kocaustam birola odunu verdim diye sevinme sendende çok iyi haberler gelmiyordu zamanında bir kişiye değişim istemek şımarıklıktır diye bozuk atmışsın. şimdi bana diyorsun şirketinin namusunu kurtardık o kişi net olarak haklıydı neysem. bilirisin alarkoda böyle şeyler olmaz maçoluk yassahtır her daim müşteriyi sıkmamak kuralların başında gelir. arzı mevud aşına seni hemen kovarlardı ordan

Müşteriyi zorlamadan yönlendirmek ve müşteri isteklerini öncelikle yerine getirmek,

Kaliteyi daima ön planda tutmak, müşteri verilenle yetinse ve memnun olsa dahi, ona daha iyisini vermeye çalışmak

bunlar ana maddedir. ve gerçektende uygulanır.. ama bazıları peynir alıp yarısını yedikten sonra iade etmeye çalışırsa bazı zorluklarda çıkmaz değil. bizim insanımıza fazla gelen durmlarda yok değil.

mesela hala millet sanıyorki he aldığın malda beğenmezsen 15 gün içinde iade hakkın var. ya böyle bişe yok kardeşim kim uydururu bunu. bu sadece büyük marketlerin ana firmaalrdan aldığı iskontalarla kendilerine müşteri çekmekten başka bir şey değil. yani anlayacağınız ceplerinden para bile çıkmıyor.

klima bölümündende kimseyide tanımam. bana yazan arkadaşlarada hep söyledim bunu ben sadece alarkonun müşterisini mağdur etmeyeceğini bilirim ilkeleri ve iş ahlakı gereği. bunuda her zaman savundum. birol sataşsada

bakma son zamanlarda konuya hiç girmiyorum yanlış yöne çekiliyor çünkü. ama hangi firma çat diye cihazı değiştirir. bunuda teslim etmek lazım. uğraştık diyenlerde yok değil. ama genede tamamen reddedildik demiyor kimse. bazı kendini bilmez ajans elemanımıdır nedir artık müşteri hizmetlerinde yanlış konuşanlar oluyor ama insanlar bastırınca bunlarda çözülmüyor değil zira o kişilerin konuşşmalarıda elekten geçiyor çünkü. bazı insanımızda konuşmayı bilmiyor açtım bastım kalayı diyor. e kardeşim sakin olun olmazsa en sonunda diyeceğinizi deyin. ben zaten firmayı biliyorum haklıysanız hakkınız teslim eder alarko.

ayrıyeten uğraşsanda değiştirmeyen nice firmalar var ben burdan bana ulaşan arkadaşlara hep itidal tavsiye ettim aksi tarzda tam emin olmadan hakaret içeren yazı yazmayın kendinizi üzmeyin işiniz çözülür biraz gecikebilir ama korkmayın dedim hepte öyle oldu.

bugünde özellikle ses sorunlarını belirttim ilk çalıştırmada doğabilecek durumlara dair. eleştiriye açık olmak güzel bir şey bu durum alarkonun içindede var. yok ben susim doğruyu söylemeyeyim demek yok hata varsa bunu söyleyeceksinki çözüm olsun.

birçok firma hata yapıyor müşteriyi potansiyel manyak yerin ekoymak suretiyle (maalesef öyle profilimiz var yok değil bahsettim üstte işte yoğrudun peynirin yarısını ye nasıl olsa geri alıyorlar deyip kafan elektriklensin al götür bu bozuk de.) ama bunu iyi ayırd edense kazanıyor.

şimdi birol değişen cihazı ne yapıcaklar diycek la keşke ban virseler la

5 Not
      07 Mayıs 2013 22:55:58
      quote:

Orijinalden alıntı: baybars_

quote:

İşte vakumlanırkenki resimler. Aletten sürekli yağsı bir koku geldiğinide belirteyim. Ve sürekli olarak bir motor sesi geldi. Aslında alarko merkez bana eğer cihazları yeni ise 10 dakika bile yaptırsanız yeterli dedi. Ama ben cihazı eski gördüğümden 40 dakika yaptırdım

Bir de cihazın ön kısmından buhar gibi ince duman gibi bi şeyler çıktığını belirteyim.

ince duman gibi çıkan şeyler muhtemelen vakum pompasındaki yağların buharlaşması
      aslında vakum süresinden çok vakum pompasının kapasitesi ve pompanın özelliğini kaybetmemiş olması önemli
      özelliğini yitirmiş vakum pompasıyla 2 saat bile vakum yapılması birşey değiştirmez

vakum işleminden sonra içteki basıncın kaç pascal'a düştüğü daha doğru bir fikir verir

aynen birol usta söylemişti vakum pompası yağa dayalı çalışır demişti.
      |
      |

• Binbaşı
      1751 Mesaj
      07 Mayıs 2013 22:56:32

Hocam benim evimde toshiba klima var ben ona da yaptırmadım vakkum deyip durdu

Neyse şimdi içim biraz daha rahat. Hayırlı olur inşallah, bakalım zamanla buraya yazarım izlenimlerimi.

Saygılar.
      |
      |
      Bahsedilenler: kocausta*
    • Onbaşı
      16 Mesaj
      07 Mayıs 2013 23:06:37
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1907timsah

Oraya 18 binlik gerekir.
      12'lik inverteri alırsanız hem yetmez hem de diğerinden fazla ceryan yakabilir.

koca usta 8030 arçelik 18binlik fakat r22 gaz lı sanıyorum bu konuda çekincem ne dersiniz bu arada arçelik 124410 13500 lük r410 gazlı inberter olması sarfiyat bakımından 8030 dan az yakmazmı yada bu fiyatlarabaşka marka ve model öneriniz varmı?

07 Mayıs 2013 23:15:41
      Ülen köylü kafam acıdı valla

Kime dediydim şımarıklık ediyor diye hatırlayamadım şimdi.
      Tabii sen istersen 5 sene önceki de olsa hemen bulup dayarsın suratımıza

Şaka bir yana, bu firmaların dışardan "call center" hizmeti alması çok kötü aslında.

Geçen seneki "DD meydan muharebesi" sırasında farkettiydim durumu.
      DD'ün 444'lü numarasından alık bir kız yada oğlan çıkıyordu, konulardan bîhaber olarak ezberletilimiş 3 cümleyi döndüre döndüre söylüyorlardı.
      Geçen sene bir ara bu forumdan bir arkadaşın derdiyle uğraşırken gene o tarz "alık kız"lardan biri de Alarko'nun 444'lü numarasından çıktıydı. Oraya-buraya yönlendiriyordu, başım döndüydü ipe-sapa gelir bir adama muhatap olana kadar.

Ama şimdiki olayda legolas arkadaşın ifadesine göre merkezdeki telefona sağlam adam oturtmuşlar, ve işi anında çözmüşler.

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Satılık Köpek
Ankara Web Tasarım
Blogio
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.