Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.426.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
66. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 11051106110711081109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Belenenses

bu nedir ya :)
    daikin de yerden yere vurulmuş
    forumu okudukça kafa bulamaç oldu

son teklifim 2000 TL mitsubishi varmıdır bana uygun ?

kardeş okudugunu anlamıyormusun

daıkın dünyanın en iyi klimasıdır model bazında yazılır olaylar sadece 1-2 modeli iyi değil denmiş

siz adamı asarsınız iki dandik şahitle

önce okudugunuzu anlayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: karabela77

Yazın 3 ay kadar soğutma, kışın evin nem durumuna göre aralıklı nem alma için klima almayı düşünüyorum. 16m^2 oturma odasına sonkat duvarlar ve tavan izolasyonlu ayrıca çatı var. klima yazın enfazla 3 ay aralıklı çalışacak. Kışın ise; çok yağışlı günlerde nem %80leri görüyor dışardaki nem yüksek olduğundan havalandırma fayda etmiyor. Yani kışında bi 3 ay aralıklı çalışacak diyelim.
    Gelelim soruya.
    1- Ustaların cevaplarından anladığım kadarıyla sadece yaz için sabit hızlı klima yaz için yeterli ama kışıda hesaba katarsak seçim ne olmalı.
    2- İnverter olmayanlar -5 ten sonra çalışmaz diye duymuştum. Bu söylem ısıtma için mi geçerli yoksa nem alma içinde aynı şey söylenebilirmi?
    3- Sanırım bu forumda biryerde okumuştum klima ısıtmadada nem alma yapar diye. Bu söylem ne kadar doğru.
    4- Nem alma modunda soğuk üflediği için kışın bu mod çok kullanışlı olmayacak ancak gece yatarken açık bırakabileceğiz. İkinci bir sorunda biliebildiğim kadarıyla klimalarda nem oranını ayarlayamıyoruz.
    Bu durumda bu şartlarda inverter almak daha doğru olacak gibi gelsede inverter düz klima farkına biraz para koyup nem alma cihazı almayıda düşünüyorum ama kararsız kaldım. siz hangisini önerersiniz.

Nem alma cihazı avantajları
    Nem oranını ayarlayıp bırakıyorsun. Konfor.
    Emdiği havanın nemini aldıktan sonra kondenserden geçirip bir miktar ısıtarak en azından oda sıcaklığında belki 1-2 derece daha sıcak geri veriyor. (öyle okudum tanıtımında)
    Nem sorunu çok olan yatak odası ve salon arasında taşıma imkanı.

İnverter Klima avantajları
    Yer sorunu yok.
    Daha verimli ve üst sınıf cihaz alabilme imkanı.
    Kışın ısınma için ilave seçenek.
    Nem alma cihazında su boşaltma derdi var bunda yok.

Tavsiyeleriniz için teşekkür eder saygılar sunarım.

Tesbitlerinizin çoğu doğru, birkaç yanlış-eksik var; yardımcı olayım:

*Sadece yaz değil, az-kısa süreli kullanımlar için sabit hızlı klima öneriliyor.
    İnverter asıl avantajlarını devamlı-uzun süreli kullanımda gösterebilir. Isıtmada veya soğutmada olması değil, süre önemli yani.

*İnverter olmayanlar artı beş-altı derecelerden aşağı düşüldüğünde verimden büyük ölçüde düşerler, hele eksi derecelerde pratikte ısıtmalarına pek güvenmemek gerekir. Burada dış havadaki nem durumu da çok belirleyici.

*Nem alma modu, aslında soğutma modunun zayıf-yumuşak halidir denebilir.
    Isıtırken nem alma sözkonusu değildir.

*Sorununuz ortamdaki nemi ayarlamak-azaltmak ise bunu (özellikle kış aylarında) klimadan beklemeyin, o işi yapan özel cihazları düşünün.

• sen de oku
    neyi okuyup neyi okumadığımı ne biliyorsun
    okuduklarımdan kabaca çıkan sonuç daikinin daikin gibi ya da mitsubishi gibi olan klimaları 3-4000 ler de
    benim gibi 1.5 - 2000 civarı arayanlara pek önerilmiyor , ben bunu anladım

ayrıca daikin kötü falan ben demedim
    zaten anlamam demişim bilmiyorum ne var bunda ?

seco mu iyi ? jd mi ? hadi konuştur bilgilerini
  • sen daha ne yazdıgını bilmiyorsun bak mesajına

(bu nedir ya :)
    daikin de yerden yere vurulmuş )

senin yazın

daıkın yere vurulmamış, belli model hakkında ayzılmış bilmiyorsa sus.

ne konuştıracam bilgimi ben bilgiliyimmmi dedim daha bunu anlamıyorsun

anlamadıgını sana gösterdim bu bana yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba

Evin salonu için klima arıyorum.Ancak bu konuda hiç bilgi sahibi değilim . Ben size bir kaç bilgi vereyim , sizde bu bilgiler doğrultusunda bana yardımıcı olursanız sevinirim.

Öncellikle alacağımız klima sadece ve sadece soğutma için kullanılacak , ısıtma için kullanılmayacak.

Salon ortalama 28m2(4*7) , ancak antre ye kapı açılıyor , 35 m2 civarı bir alana göre de önerilerde bulunabilirsiniz.

Başka sormak istediğiniz bişey varsa cevaplayayım. Ama klimayı önümüzdeki hafta felan almak istiyorum.

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler .

Arkadaşlar önümüzdeki hafta almayı düşünüyorum bir yardımcı olsanız . Evim giriş kat ve alınacak olan klima ısıtma için hiç kullanılmayacak, sadece soğutmak için kullanılacaktır

Saygılar

Yukarda genel olarak yazdım ama bütçe yazmamışsınız.

Hocam max bütçe 2000 civarı.

Ancak benim okuduklarımdan sonra çıkardığım sonuç ya airfel turkuaz ya da alarko carrier gold. Ancak btu ları konusunda kararsızım hala.

Bu iki klima dışında önerebileceğiniz bir marka var mıdır ?

18 bin btu cihazlara bakmanız gerekiyor ,inverter isterseniz 2000 tl.nin üstüne çıkar

midea nın bu cihazı var ama biraz sesli galiba

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-midea-msri-dci-18-optimum-fiyati,797177.html

ayrıca airfelin inverteri var ama o da 2 bin tl. üzeri olabilir

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0933-inv-fiyati,448040.html

alarko gold 2 bin tl.nin çok üstünde

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-fiyati,449082.html

airfel turkuaz sizin bütçenize uyuyor ama inverter değil

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0925/r2-turkuaz-gold-fiyati,425154.html

birde akakce sitesinde yazılan her zaman doğru çıkmıyor onun için alım yapmadan önce stok ve fiyatının doğruluğunu telefonla teyit ettiriniz

Çok teşekkür ederim ama inverter gerekli mi sizce benim için çünkü sadece yaz aylarında ve gündemax 5 saat kullanılacak.

Saygılar

elimden gelse klasik klimaları ülkeye bile sokmam :)

hani gençler diyorlar ya "yıl olmuş 2013" hala dur kalk klima alanlar var :)

ben inverteri elektrik tasarrufu için düşünmüyorum ,konforu çok farklı

dur kalk ,dur kalk insan hasta olur yaw :)

ama sizin kullanım tarzınız işi biraz bozuyor ,kapı açık olarak kullanacağınız için biraz konforunuz azalır ama yine de inverter daha iyi konfor sağlar

birde ben, sadece 5 saat kullanılacak tarzda klima alınmasına karşıyım ,peki 5 yıl sonra daha çok kullanmak istemeyeceğinizin garantisi var mı ?

• quote:

bu nedir ya :)
    daikin de yerden yere vurulmuş
    forumu okudukça kafa bulamaç oldu

son teklifim 2000 TL mitsubishi varmıdır bana uygun ?

son teklifim derken kime teklif ediyorsunuz ???

firmalar size uymaz siz ,size uygun olanı alırsınız

aynı zamanda biz kimseye daikin almayın falan demedik ,zaten kimsenin elini tuttuğumuzda yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.J. Pacino

quote:

bugün bir arkadaşla görüşürken konu klimalara geldi ve onun klima ME miş ve ikinci defa kart yandı deyince eyvah dedim bu cihazın kronik elektrik kartı yakma olayı devam ediyormu diye düşünmeden edemedim :)

ME kart yakar

Toshiba çok ses çıkartır

Panasonic -7 derece sorunu

LG kanatçıkları ters

yaw tavsiye edecek klima kalmadı

daha doğrusu benim pakistanlı (MHI) ya gaz vermeye devam edecek gibiyim

Alarko xpowerin fabrikasyon auto mod sorununu da eklemek lazım

evet birde o var değil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: karabela77

Yazın 3 ay kadar soğutma, kışın evin nem durumuna göre aralıklı nem alma için klima almayı düşünüyorum. 16m^2 oturma odasına sonkat duvarlar ve tavan izolasyonlu ayrıca çatı var. klima yazın enfazla 3 ay aralıklı çalışacak. Kışın ise; çok yağışlı günlerde nem %80leri görüyor dışardaki nem yüksek olduğundan havalandırma fayda etmiyor. Yani kışında bi 3 ay aralıklı çalışacak diyelim.
    Gelelim soruya.
    1- Ustaların cevaplarından anladığım kadarıyla sadece yaz için sabit hızlı klima yaz için yeterli ama kışıda hesaba katarsak seçim ne olmalı.
    2- İnverter olmayanlar -5 ten sonra çalışmaz diye duymuştum. Bu söylem ısıtma için mi geçerli yoksa nem alma içinde aynı şey söylenebilirmi?
    3- Sanırım bu forumda biryerde okumuştum klima ısıtmadada nem alma yapar diye. Bu söylem ne kadar doğru.
    4- Nem alma modunda soğuk üflediği için kışın bu mod çok kullanışlı olmayacak ancak gece yatarken açık bırakabileceğiz. İkinci bir sorunda biliebildiğim kadarıyla klimalarda nem oranını ayarlayamıyoruz.
    Bu durumda bu şartlarda inverter almak daha doğru olacak gibi gelsede inverter düz klima farkına biraz para koyup nem alma cihazı almayıda düşünüyorum ama kararsız kaldım. siz hangisini önerersiniz.

Nem alma cihazı avantajları
    Nem oranını ayarlayıp bırakıyorsun. Konfor.
    Emdiği havanın nemini aldıktan sonra kondenserden geçirip bir miktar ısıtarak en azından oda sıcaklığında belki 1-2 derece daha sıcak geri veriyor. (öyle okudum tanıtımında)
    Nem sorunu çok olan yatak odası ve salon arasında taşıma imkanı.

İnverter Klima avantajları
    Yer sorunu yok.
    Daha verimli ve üst sınıf cihaz alabilme imkanı.
    Kışın ısınma için ilave seçenek.
    Nem alma cihazında su boşaltma derdi var bunda yok.

Tavsiyeleriniz için teşekkür eder saygılar sunarım.

o nem alma olayı odada ki nemi alma değil cihazın evapında ki nemi kurutma anlamında

ayrıca sadece soğutma da kullanılacak diye mutlak düz klima almak diye de bir şey yok ama parası kıymetli olanlar için iyi al o zaman diyoruz yoksa inverter her zaman üstündür :)

size 9 binlik bir klima yeterli olur

birde inverter klima avantajları olarak sadece daha verimli sözünüz doğru diğerleri doğru değil :)

• quote:

Orijinalden alıntı: r10fenere

Çatı katındaki odama iklimsadan keşfe gelip 9000 liklerin yeteceğini söylediler, sadece yazın kullanacağım ama almışken inverter olsun diyorum, klimaplus tanmı almalıyım yoksa iklimsa danmı ve de önereceğiniz klimanın tam modelini söyleyebilir misiniz ?

her iki firmanın da cihazları güzel ,eğer sadece soğutma için alacaksanız aşağıya link ekliyorum sizin işinizi yaz kış gayet güzel görür (16 m2 ye kadar)

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-srk25zjp-s-fiyati,458418.html

• quote:

herkese merhaba
    klima hakkında bilgim yok da , bilgi de edinemedim açıkçası

hiç kafa patlatmaya gerek yok deyip daikin almaya karar verdim
    fiyatına göre 3 model belirledim

ev 3+1 120m2 , klima salona takılacak , odalar yan yana sıralı yatak odası en sonra
    yani salonun kapısı açık olsa en dipteki odaya da etki etsin isterim
    tavan pervanesi alacaktım ondan vazgeçtim
    salan da 25m2 civarı
    sadece yazın soğutma amaçlı kullanılacak

modeller şunlar

FTYN50L - 17900 soğutma-18900 ısıtma BTU - 2633 TL
    FTXB35AV1 - INVERTER - 12000 soğutma -13300ısıtma BTU - 2139 TL
    FTYN35L - 11300 soğutma -11800 ısıtma BTU - 1901 TL

2600 TL lik alette biraz zorlama açıkçası

http://daikinklimatr.com/DAIKIN-FTXN35L-Inverter-Klima,PR-28.html
    Ben bunu aldım dostum 2 gün önce. Gayet sessiz çalışıyor, soğutma konusunda oldukça memnun kaldım 2 günlük deneyimimde. Fiyatlar oradaki gibi değildir gidip pazarlık yapmak lazım, ben uyguna aldım. Bütçeme uygun olması ve servis ağının yaygın olması etkili oldu seçimimde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.J. Pacino -- 2 Mayıs 2013; 0:11:54 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba

Evin salonu için klima arıyorum.Ancak bu konuda hiç bilgi sahibi değilim . Ben size bir kaç bilgi vereyim , sizde bu bilgiler doğrultusunda bana yardımıcı olursanız sevinirim.

Öncellikle alacağımız klima sadece ve sadece soğutma için kullanılacak , ısıtma için kullanılmayacak.

Salon ortalama 28m2(4*7) , ancak antre ye kapı açılıyor , 35 m2 civarı bir alana göre de önerilerde bulunabilirsiniz.

Başka sormak istediğiniz bişey varsa cevaplayayım. Ama klimayı önümüzdeki hafta felan almak istiyorum.

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler .

Arkadaşlar önümüzdeki hafta almayı düşünüyorum bir yardımcı olsanız . Evim giriş kat ve alınacak olan klima ısıtma için hiç kullanılmayacak, sadece soğutmak için kullanılacaktır

Saygılar

Yukarda genel olarak yazdım ama bütçe yazmamışsınız.

Hocam max bütçe 2000 civarı.

Ancak benim okuduklarımdan sonra çıkardığım sonuç ya airfel turkuaz ya da alarko carrier gold. Ancak btu ları konusunda kararsızım hala.

Bu iki klima dışında önerebileceğiniz bir marka var mıdır ?

18 bin btu cihazlara bakmanız gerekiyor ,inverter isterseniz 2000 tl.nin üstüne çıkar

midea nın bu cihazı var ama biraz sesli galiba

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-midea-msri-dci-18-optimum-fiyati,797177.html

ayrıca airfelin inverteri var ama o da 2 bin tl. üzeri olabilir

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0933-inv-fiyati,448040.html

alarko gold 2 bin tl.nin çok üstünde

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-fiyati,449082.html

airfel turkuaz sizin bütçenize uyuyor ama inverter değil

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0925/r2-turkuaz-gold-fiyati,425154.html

birde akakce sitesinde yazılan her zaman doğru çıkmıyor onun için alım yapmadan önce stok ve fiyatının doğruluğunu telefonla teyit ettiriniz

Çok teşekkür ederim ama inverter gerekli mi sizce benim için çünkü sadece yaz aylarında ve gündemax 5 saat kullanılacak.

Saygılar

elimden gelse klasik klimaları ülkeye bile sokmam :)

hani gençler diyorlar ya "yıl olmuş 2013" hala dur kalk klima alanlar var :)

ben inverteri elektrik tasarrufu için düşünmüyorum ,konforu çok farklı

dur kalk ,dur kalk insan hasta olur yaw :)

ama sizin kullanım tarzınız işi biraz bozuyor ,kapı açık olarak kullanacağınız için biraz konforunuz azalır ama yine de inverter daha iyi konfor sağlar

birde ben, sadece 5 saat kullanılacak tarzda klima alınmasına karşıyım ,peki 5 yıl sonra daha çok kullanmak istemeyeceğinizin garantisi var mı ?

Teşekkürler hocam.

• 2 Sayfa önce yazmıştım ama tavsiye gelmediği için tekrar yazıyorum.
    Yeni ev aldığım için klima alma evresindeyim öncelikli amacım soğutma olmakla birlikte İskenderunda yaşıyorum malum burada yazlar çok sıcak oluyor, kışları ise normal geçiyor, evim doğuya bakıyor sabahın ilk ışıklarından itibaren eve güneş vuruyor saat 15 civarlarına kadar. Mantolama yapılmış hem içeriden hem dışarıdan ısı izolasyonu var, camlar ısıcamlı arakat daire. 2 tane klima almayı düşünüyorum 1 salona 1 de yatak odasına. Salon 30 m2 yatak odası ise 17 m2 gündüz çalıştığım için 7-19 saatleri arası pek kullanılmayacak. Muhtemel 19-24 arası salonda, 24-7 arası da yatak odası için düşünmekteyim. Tavsiyelerinizi bekliyorum f/p açısından ve elektrik faturası bakımından. Klimayı açtığım zaman cebimi yakmasını istemiyorum işin açıkcası yani yeri geldiğinde 24 saat dahi çalıştırsam beni üzmesin. Bütçem 2 klima için toplamda 3500-4000 tl arası.

**Sharpın multi inverter bir modeli olan 9+12 lik klimayı gördümhttp://www.sharp-cee.com/cps/rde/xchg/scee/hs.xsl/-/html/multi_split_inverter.htm linkteki model iklimsa ile de konuştum sadece tarifime göre 12 lik klimanın salona yetmeyebileceğini bu yüzden 18 lik almamın daha avantajlı olduğunu belirttiler fakat linktede verdiğim gibi 12+9 luk multi sistem tam kapasite ile dahi çalışsa 2,5 kw elektrik harcıyor kaba bir hesapla düz 12000 lik ortalama bir klima 1000 TL 9 luk sharp inverter klima 2000 TL civarı aradaki 500 TL farkı da ben sharp markasının kapatacağını düşünmekteyim.
    Sizden bu konuda tavsiyelerinizi istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.

• neden daikin önermiyorsunuz diye soranlar hiç araştırma yapmıyorlar galiba :)

mhi srk...zjp den bile düşük eer-cop değerli cihazlar daha pahalı ,bu durumda istiyorsanız niye olmasın :)

birol hoca bu yazdığımı görmesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: eray_p800

2 Sayfa önce yazmıştım ama tavsiye gelmediği için tekrar yazıyorum.
    Yeni ev aldığım için klima alma evresindeyim öncelikli amacım soğutma olmakla birlikte İskenderunda yaşıyorum malum burada yazlar çok sıcak oluyor, kışları ise normal geçiyor, evim doğuya bakıyor sabahın ilk ışıklarından itibaren eve güneş vuruyor saat 15 civarlarına kadar. Mantolama yapılmış hem içeriden hem dışarıdan ısı izolasyonu var, camlar ısıcamlı arakat daire. 2 tane klima almayı düşünüyorum 1 salona 1 de yatak odasına. Salon 30 m2 yatak odası ise 17 m2 gündüz çalıştığım için 7-19 saatleri arası pek kullanılmayacak. Muhtemel 19-24 arası salonda, 24-7 arası da yatak odası için düşünmekteyim. Tavsiyelerinizi bekliyorum f/p açısından ve elektrik faturası bakımından. Klimayı açtığım zaman cebimi yakmasını istemiyorum işin açıkcası yani yeri geldiğinde 24 saat dahi çalıştırsam beni üzmesin. Bütçem 2 klima için toplamda 3500-4000 tl arası.

**Sharpın multi inverter bir modeli olan 9+12 lik klimayı gördümhttp://www.sharp-cee.com/cps/rde/xchg/scee/hs.xsl/-/html/multi_split_inverter.htm linkteki model iklimsa ile de konuştum sadece tarifime göre 12 lik klimanın salona yetmeyebileceğini bu yüzden 18 lik almamın daha avantajlı olduğunu belirttiler fakat linktede verdiğim gibi 12+9 luk multi sistem tam kapasite ile dahi çalışsa 2,5 kw elektrik harcıyor kaba bir hesapla düz 12000 lik ortalama bir klima 1000 TL 9 luk sharp inverter klima 2000 TL civarı aradaki 500 TL farkı da ben sharp markasının kapatacağını düşünmekteyim.
    Sizden bu konuda tavsiyelerinizi istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.

multi sistemler hakkında fazla bilgimiz yok o nedenle cevap verilmemiş olabilir

ayrıca 30 m2 ye 12 binlik yetmeyebilir

birde yatak odasında ses sorun olacağı için oraya mutlaka kaliteli bir inverter almanız şart

• quote:

quote:

birde yatak odasında ses sorun olacağı için oraya mutlaka kaliteli bir inverter almanız şart

cevabınız için teşekkürler iç ünite ses seviyesi 29db olarak geçiyor 9000 lik için bunun pek sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum ama yakındanda gördüğüm veya hakkında bilgi sahibi olduğum bir klima değil. Herkes gibi duymuşluğumuz sharp iyi markadır, forumdada çok fazla kullanan bulunmuyor işin aksi tarafı.
    yatak odası için özellikle panasonic düşünüyordum bu kesik kondansör olayının ne olduğunu anlayamadım etherea lar için. Birde çok el değiştirmiş distrübütörlük için arkasında durmayabilirler deniyor ondan korktum işin açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Hokkabaz-

quote:

quote:

Arkadaşlar 70M2'lik market için klima alacağım servis çağırdım keşif yaptılar. 40000 BTU üzerinde klima olması gerektiğini söylediler etkili bir soğutma için. Servis satış için biraz abarttığını düşünüyorum. Ve bu konularda ustalardan yardım bekliyorum. Tavan yüksekliği 2.30 M Dondurma dolabıyla birlikte toplamda 5 dolap çalışıyor.Kapı müşteri giriş-çıkışları dışında kapalı tutulacak. Bu verilerle kaç BTU bir klima işimi görür.Tabi Enerji verimliliği de önemli kazandığımızı elektriğe vermek istemiyorum. Ayrıca Sıfır alamam ikinci el alacağım. İkinci el alırken dikkat etmem gereken hususlar nelerdir. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

Arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar yardımcı olacak kimse yok mu? En kısa sürede almam lazım. Malum havalar sıcak. Sadece soğutma için kullanılacak.

sizin işiniz için profesyonel kişiler lazım çünkü hem mekan çok büyük hemde 5 dolap çalışıyormuş

ayrıca şehir olarak neresi ,yönü nereye bakıyor

bunun gibi etkenler kullanılacak klima kapasitesini çok etkiliyor

yine kapıya hava perdesi olursa çok faydasını görürsünüz

40 bin btu bence çok değil ,ya 24+24 btu (belki bir tanesi 18 binlik idare edebilir) 2 klima marketin birer ucuna takılacak yada salon tipi bir klima olabilir

tabi bu işi iyi bilenlerin yapması çok daha faydalı olacaktır ,biz 40-45 m2 gibi yerlere klima tavsiyesi yapabiliyoruz ama bunun üstünde ki m2 ler için bu konu bizi aşar diyoruz :)

• quote:

quote:

quote:

cevabınız için teşekkürler iç ünite ses seviyesi 29db olarak geçiyor 9000 lik için bunun pek sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum ama yakındanda gördüğüm veya hakkında bilgi sahibi olduğum bir klima değil. Herkes gibi duymuşluğumuz sharp iyi markadır, forumdada çok fazla kullanan bulunmuyor işin aksi tarafı.
    yatak odası için özellikle panasonic düşünüyordum bu kesik kondansör olayının ne olduğunu anlayamadım etherea lar için. Birde çok el değiştirmiş distrübütörlük için arkasında durmayabilirler deniyor ondan korktum işin açıkçası.

bence servise bir keşif yaptırın ve eğer 2 adet sharp inverter klima (multi sistem) 4000 tl. gibi bir fiyata yapıyorlarsa fiyat fena değil derim

benim bildiğim sharp klimalar güzel ama biraz pahalı o nedenle pek tavsiye edilmiyor ama dediğimiz gibi o fiyata inverter olur diyorlarsa alınabilir

• arkadaşlar malüm yaz geldi geçen sene salonda klima çalışırken önünde durmak baya zor oldu klimanın üflemesini tavana verdiren bir aparat görmüştüm ama nerde gördüm hatırlamıyorum bu konuda bilgisi olan var mı
  • merhaba
    sharp en kompleks menüye sahip klimalardan birisi.çok fazla özellik var
    panasonic de çok özellikli bir klima
    sessizlik için ben mitsubishi öneririm.heavy yada electric ikisi de aynı
    10 yıldır bizzat yaşadığım ve denediğim klimalar
    sharp inverter
    mitsubishi heavy inverter
    mitsubishi electric
    arçelikea
    vestel
    beko
    airfel
    midea
    bunlardan en sessizi mitsubishi.electric ve heavy
    ikisi de tamamen aynı
    inanmayana gösterebilirim.alanyadaki evimizde bir odada heavy diğerinde electric var.sadece bir tanesi yazısı sarı renkli
    diğer kumanda olsun çalışma olsun ünite olsun tamamı ile aynı
    yatak odası için kesinlikle 20 desibelden az alın
    panasonic kağıt üzerinde en sessizi ama denemek lazım
    mitsubishi gerçekten denedim.inanılmaz sessiz ve alanya gibi yerde en fazla 27 derece yapabiliyoruz.26 olsa bile donuyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: iklimsaci

quote:

Orijinalden alıntı: aganta7

quote:

quote:

quote:

selamlar

Z2 S cihazlar 2006-2007-2008 yıllarında satıldı bitti. onun üzerine iki versiyon daha çıktı.
    Eurovente cihaz ilk defa bu forum duyuyorum.
    Bizde inverterli olarak ayrım yapılmıyor sadece DXK 24 Z4S modelinde Hyber inverter iç ünitesinin üzerinde yazdılar ve kasa görünümü değişik geldi.
    anladığım kadarıyla ucuz inverter tabir ettiğiniz Mitsubishi klimalar DXK 9-12-18 Kasa klimalar.

Bu yıl SRK ZJ ZJX Serisi cihazlar geliyor DXK Serisi cihaz gelmeyecek.

ya çok sağolasın gerçekten bu konu da bu güne kadar yeterli bir cevap alamamıştım bunun için teşekkürler

ama artık zaten gelmeyecek dediğinize göre bu bilgi pek işime yaramayacak :)

SRK serisi olarak gelecekse o zaman artık airfel tamamen mitsubishi defterini kapatmış olacak

peki airfelin sattığı cihazlara kim destek verecek ?

birde belki işinize yarar diye MHI cihazların eurovent sayfasının linkini aşağıya koyuyorum

http://www.eurovent-certification.com/tr/Sertifikal__urunler/Markaya_gore_eri_im.php?lg=tr&rub=04&srub=03&select_prog=AC&select_partic=74&select_marque=MITSUBISHI+HEAVY+INDUSTRIES&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R

Airfel Mitsubishiler spotta alan arkadaşlar kendileri garanti veriyorlar garantisiz Srk35 inverterli 1500 TL ye veriyorlar. kargo dahil.

Tabi önceden alıpta taktıranların Airfel servisleri garanti konularına yardımcı oluyorlar.

uzun süredir forumda değilim bu arkadaşın yazdıklarını şimdi okudum ancak düzeltilmesi gereken bir durum söz konusu, airfel menşeli tüm MHI marka klimaların garantileri mevcuttur ve ister spot olsun ister internet ortamı veya bayi(kaldıysa) garantisiz diye bir şey yok satın alan-alacak arkadaşların içi rahat olsun o cihazların arkasında daikin var.

Selamlar

mesajın sonunu tam yorumlayamadınız sanırım Airfel servisleri kim sonuçta daikin ile aynı kuruluş.
    yazdığım gibi sonuçta türkiye dağıtıcısı iklimsa yarın öbürgün elinde daiken da yedek parça kalmayınca mecburen iklimsa servisleri yardımcı olacaktır.
    Bu arada halen daiken çıkışlı cihaz mevcuttur. daha tükenmedi...

iyi günler dilerim

sevgili dostum yasalara göre bir ithalatçı 10 yıl süre ile o ürünün yedek parçasını bulundurmak zorunda dolayısıyla daikin bu işe girerken bunların hesabını yapmıştır hiç merak etmeyin sadece kendinize ait fikirleri olmuş veya olacakmış gibi yazmak birilerini yanlış bilgilendirmektir sonuçta her kuruluşu yasalar bağlar değilmi ayrıca ilave etmem gerekirki 2010 yılında aniden karar vererek '' ben artık Mitsubishi(beaver olan) satmayacağım'' dememişmiydi iklimsa peki nasıl olacaktı o zaman iklimsa halen kendi getirdiği cihazlara garanti ve yedek parça temin etmeyecekmiydi ? sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aganta7 -- 2 Mayıs 2013; 9:27:29 >

• 
Sayfa: önceki 11051106110711081109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.