Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.080
Cevap
697
Favori
4.415.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10991100110111021103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yılanlıdağ

quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

Arkadaşlar krokiyi çizmeye çalıştım umarım anlayabilirsiniz
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

ben salona 1 tane 12 binlik ve oda 2 ye bir tane 12 binlik olması gerektiğini düşünüyorum ve yönleri koridora dönük olmalı

çünkü mekanınız bayağı büyük 1 tane 12 binlik ve 1 tane 9 binlik klima da belki yeterli gelebilir ama bence 2 tane 12 binlik daha ideal gibi

2 klima taktıracağım hocam ona karar verdim ama btu ları kaç olmalı onu düşünüyorum yarın gelicekler keşife ona göre karar verip mitsu electric klima alacağım

en kaliteli klimalar ME ler ama fiyatları çok pahalı ,gücü yeten için bence hiç acımadan parayı bastırıp alınacak cihazlar

servis garanti verirse sorun olmaz ama dediğim gibi ben olsam 2 tane 12 binlik taktırırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertcumhur

Alarko Carrier X Power Gold
    Toshiba Suzumi Ras-10skv-e2
    Mitsubishi Msz-Chc25va

toshiba nın skv ve skvr serisinde ses sorunu olduğu tescillendi o nedenle listenizden çıkartsanız iyi olur

bakın bu sayfa da bir arkadaş onunla boğuşuyor (teknoloji delisi isimli)

http://forum.donanimhaber.com/m_53029904/mpage_5//tm.htm#74497736
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar krokiyi çizmeye çalıştım umarım anlayabilirsiniz

ben salona 1 tane 12 binlik ve oda 2 ye bir tane 12 binlik olması gerektiğini düşünüyorum ve yönleri koridora dönük olmalı

çünkü mekanınız bayağı büyük 1 tane 12 binlik ve 1 tane 9 binlik klima da belki yeterli gelebilir ama bence 2 tane 12 binlik daha ideal gibi

2 klima taktıracağım hocam ona karar verdim ama btu ları kaç olmalı onu düşünüyorum yarın gelicekler keşife ona göre karar verip mitsu electric klima alacağım

en kaliteli klimalar ME ler ama fiyatları çok pahalı ,gücü yeten için bence hiç acımadan parayı bastırıp alınacak cihazlar

servis garanti verirse sorun olmaz ama dediğim gibi ben olsam 2 tane 12 binlik taktırırdım

fiyatları da yarın tam öğrenince ona göre kararımı vereceğim hocam.Bu arada ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar merhaba. inverter olarak 18000+12000 veya 18000+9000 alacağım. 3500 tl ye kadar bir bütçem var.(kiracı olduğum için.2-3 yıla kendi evimde iyisini alacağım).
    Bu arada mersine yeni taşındım.ev 10.katta.odalardan biri 30-35 m2 arası diğeri 20 m2.

Mat35 abimiz pm den yardımcı oldu sağolsun ama farklı görüşleri olan arkadaşlar varsa onlarıda alırsam sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sea_man1978

Arkadaşlar merhaba. inverter olarak 18000+12000 veya 18000+9000 alacağım. 3500 tl ye kadar bir bütçem var.(kiracı olduğum için.2-3 yıla kendi evimde iyisini alacağım).
    Bu arada mersine yeni taşındım.ev 10.katta.odalardan biri 30-35 m2 arası diğeri 20 m2.

Mat35 abimiz pm den yardımcı oldu sağolsun ama farklı görüşleri olan arkadaşlar varsa onlarıda alırsam sevinirim.

Mat35 söylediyse tamamdır
  • +1
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar hepinizden özür dilerim. Konunun 360 sayfa olduğunu görünce eyvah deyip yeni konu açtım biraz okuduktan sonra anladım ki hata yapmışım.Tekrar özür dilerim.

Yaz gelmeden klima almak istiyorum.Bu konuda sizden yardımlarınızı rica ediyorum.22 m2 oturma odam için sadece soğutma amaçlı klima arayışındayım.Bütçem 1.500 TL civarı ve İstanbul Bahçelievler Yayla'da 5 katlı binanın 2.katında oturuyorum.Enerji tasarrufu, ses düzeyi, filtre var ise başka dikkat etmem gereken noktaları bu bakımdan iyi bir klima olmasını tercih ederim.Sadece soğutma amaçlı olduğu için inverter almama gerek yok galiba.

Teşekkürler

Sadece soğutma olacağı için ekonomi yönünden invertere gerek yok, ancak konfor yönünden bu tipi düşünebilirsiniz.

Ses durumu düz tip klimalarda mutlaka fazla olur, tabii kaliteye göre seviye de değişir.
    Filtre konusuna pek takılmayın, onların etkisi cüzi seviyelerdedir, yani önemsizdir.

Bütçeyi biraz zorlayabilirseniz özellikle ses-konfor açısından şunları düşünün:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-flair-flr-12-inv-fiyati,756284.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-zibro-s-6534-fiyati,769859.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0933-inv-fiyati,448028.html

Ya da sadece ekonomik çözüm isterseniz bunlara bakın:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag12-0929r2-r410a-fiyati,748357.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0930r2-green-fiyati,441954.html

hocam çok teşekkürler ama bu ürünlerden x power i diğerlerinden ayıran nedir.Fiyatı 1.750 TL civarı bunu alabilirim aslında

AC XPower oradakiler içindeki 1. sınıf ve tek tam inverter klimadır. İçi komple Toshiba SKV'dir.
    Aradaki birkaç yüz lirayı düşünmeden onu alırsanız ilerde o farkı tamamen unutturur.

Listedeki diğerleri de düzgünce aletlerdir.
    Ses konusuna önem veriyorsanız düz tip almayın derim.
    En kaliteli düz klima bile en azından dur-kalk yaparken fazladan sesler çıkarır.

Kocausta hocam dün akşam önerin üzerine X power için bir Toshiba bayisine ve yakınında bulunan Klimaplus bayisine uğradım.Ama biraz aklım karıştı.Aşağıdaki üç modelden hangisini tercih etmeliyim ve diğerlerine göre en iyi artısı nedir ?

Mitsubishi Msz-Chc25va

Düşündüğünüz Toshiba Suzumi Ras-10skv ve Mitsubishi Msz-Chc25va modeller 9 binliktir.
    Sizin mekan 22 m2 olduğundan yetersiz kalırlar. Özellikle inverter alındığında gerekli olandan biraz yüksek kapasite seçmek gerekir.
    Bu açıdan, bir önceki mesajımda inverterleri hep 12 binliklerden dizmiştim.
    Satıcılar fiyatı düşük tutup alışverişi garantiye almak için özellikle daha küçük/ucuz modelleri öneriyor olabilirler.
    Ancak aletler inverter olduğu için nominal üstünde kapasiteyle zorlanıp fazla tüketim yaparlar.

Ayrıca, listenizdeki Toshiba SKV'lerden son zamanlarda ses şikayetleri duyduk. Bunların Toshiba'nın ortağı olduğu Midea'ya yaptırıyor olması ve bu nedenle üretimde/kalitede bir sorun olabildiği sözkonusu.
    Ancak benim şimdiye kadar gördüğüm tüm AC XPower'lar Toshiba'nın kendi fabrikalarında üretilen aletler, ve hiç sorun duymadık bunlar hakkında.
    Gene listenizdeki ME MSZ-CHC25VA oraya küçüktür, fazla tüketim yapar. Bu markayı düşünürseniz de 35'lik olanını seçin.
    CHC Mitsubishi'nin ilkel inverteridir, bu markadan alacaksanız MSZ-GE35VA olmalı.

Kanımca oraya en uygun makina AC XPower 35 olur; alım+kullanım ekonomisi+kalite+fiyat birlikte düşünüldüğünde.
  • Merhabalar bende klima alma evresindeyim öncelikli amacım soğutma olmakla birlikte Hatay-İskenderunda yaşıyorum malum burada yazlar çok sıcak oluyor, kışları ise soğuk değil, evim doğuya bakıyor sabahın ilk ışıklarından itibaren eve güneş vuruyor saat 15 civarlarına kadar, mantolama yapılmış, camlar ısıcamlı arakat daire. 2 tane klima almayı düşünüyorum 1 salona 1 de yatak odasına. Salon 30 m2 yatak odası ise 17 m2 gündüz çalıştığım için 7-19 saatleri arası pek kullanılmayacak. Muhtemel 19-24 arası salonda, 24-7 arası da yatak odası için düşünmekteyim. Tavsiyelerinizi bekliyorum f/p açısından ve elektrik faturası bakımından. Klimayı açtığım zaman cebimi yakmasını istemiyorum işin açıkcası yani yeri geldiğinde 24 saat dahi çalıştırsam beni üzmesin. Bütçem 2 klima için toplamda 3500-4000 tl arası.
    Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar hepinizden özür dilerim. Konunun 360 sayfa olduğunu görünce eyvah deyip yeni konu açtım biraz okuduktan sonra anladım ki hata yapmışım.Tekrar özür dilerim.

Yaz gelmeden klima almak istiyorum.Bu konuda sizden yardımlarınızı rica ediyorum.22 m2 oturma odam için sadece soğutma amaçlı klima arayışındayım.Bütçem 1.500 TL civarı ve İstanbul Bahçelievler Yayla'da 5 katlı binanın 2.katında oturuyorum.Enerji tasarrufu, ses düzeyi, filtre var ise başka dikkat etmem gereken noktaları bu bakımdan iyi bir klima olmasını tercih ederim.Sadece soğutma amaçlı olduğu için inverter almama gerek yok galiba.

Teşekkürler

Sadece soğutma olacağı için ekonomi yönünden invertere gerek yok, ancak konfor yönünden bu tipi düşünebilirsiniz.

Ses durumu düz tip klimalarda mutlaka fazla olur, tabii kaliteye göre seviye de değişir.
    Filtre konusuna pek takılmayın, onların etkisi cüzi seviyelerdedir, yani önemsizdir.

Bütçeyi biraz zorlayabilirseniz özellikle ses-konfor açısından şunları düşünün:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-flair-flr-12-inv-fiyati,756284.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-zibro-s-6534-fiyati,769859.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0933-inv-fiyati,448028.html

Ya da sadece ekonomik çözüm isterseniz bunlara bakın:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag12-0929r2-r410a-fiyati,748357.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0930r2-green-fiyati,441954.html

hocam çok teşekkürler ama bu ürünlerden x power i diğerlerinden ayıran nedir.Fiyatı 1.750 TL civarı bunu alabilirim aslında

AC XPower oradakiler içindeki 1. sınıf ve tek tam inverter klimadır. İçi komple Toshiba SKV'dir.
    Aradaki birkaç yüz lirayı düşünmeden onu alırsanız ilerde o farkı tamamen unutturur.

Listedeki diğerleri de düzgünce aletlerdir.
    Ses konusuna önem veriyorsanız düz tip almayın derim.
    En kaliteli düz klima bile en azından dur-kalk yaparken fazladan sesler çıkarır.

Kocausta hocam dün akşam önerin üzerine X power için bir Toshiba bayisine ve yakınında bulunan Klimaplus bayisine uğradım.Ama biraz aklım karıştı.Aşağıdaki üç modelden hangisini tercih etmeliyim ve diğerlerine göre en iyi artısı nedir ?

Mitsubishi Msz-Chc25va

Düşündüğünüz Toshiba Suzumi Ras-10skv ve Mitsubishi Msz-Chc25va modeller 9 binliktir.
    Sizin mekan 22 m2 olduğundan yetersiz kalırlar. Özellikle inverter alındığında gerekli olandan biraz yüksek kapasite seçmek gerekir.
    Bu açıdan, bir önceki mesajımda inverterleri hep 12 binliklerden dizmiştim.
    Satıcılar fiyatı düşük tutup alışverişi garantiye almak için özellikle daha küçük/ucuz modelleri öneriyor olabilirler.
    Ancak aletler inverter olduğu için nominal üstünde kapasiteyle zorlanıp fazla tüketim yaparlar.

Ayrıca, listenizdeki Toshiba SKV'lerden son zamanlarda ses şikayetleri duyduk. Bunların Toshiba'nın ortağı olduğu Midea'ya yaptırıyor olması ve bu nedenle üretimde/kalitede bir sorun olabildiği sözkonusu.
    Ancak benim şimdiye kadar gördüğüm tüm AC XPower'lar Toshiba'nın kendi fabrikalarında üretilen aletler, ve hiç sorun duymadık bunlar hakkında.
    Gene listenizdeki ME MSZ-CHC25VA oraya küçüktür, fazla tüketim yapar. Bu markayı düşünürseniz de 35'lik olanını seçin.
    CHC Mitsubishi'nin ilkel inverteridir, bu markadan alacaksanız MSZ-GE35VA olmalı.

Kanımca oraya en uygun makina AC XPower 35 olur; alım+kullanım ekonomisi+kalite+fiyat birlikte düşünüldüğünde.

kocaustam bu yazınıza şaşırdım. ben carrierlerinde tosh skv lerinde thailand olduğununa inanıyoum. çin olsada fark etmezde birini bir yerde birini bir yerde üretiyor dedinizmi. otaya bir tutarsızlık çıkıyor. bune perhiz cinsinden bence ses durmlarında başka sorunlar aranmalı.

ayrıca chc içinde ilkel milkel desenizde devamlı bence birçok ucuz ve kalite marka gözken inverteri süpürür atar.

arkadaş 28m2 artı 12m2 hitab ettiriyorum diyor. bakınız

forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=73886044

gelin sizde benim gibi me ye çalışın iyi para veriyorlar. toshta carrierde iş bitti. hem birol duymasın me de yahudi şirketi biliyorsun ya eskiden sen ge serisini bile tavisye etmezdin durumu öğrenmeden önce birol şimdi kudurcak yaşasın arzı mevud nasıl kızdırdım ama tam yerinden vurdum
  • Köylü, ben herhangi birşeye "inandığımı" yazmadım.
    Sadece son zamanlarda SKV'lerde yaşanan sorunlar nedeniyle, bazılarının da belirttiği üzere bazı seri Toshiba'ların Midea'da üretilmeye başlanması ihtimaliyle oluşabilecek üretim sorunlarına dikkat çekmek istedim, bir tahmin sadece.
    Zaten Midea'nın büyükçe bir kısmı Toshiba-Carrier firmasına ait olduğuna göre, buraya mal ürettiriyor olmaları doğal.

CHC'lerin yenileri 3070 adımlı göründüğüne göre. Eski 5 bin küsurlular için "ilkel" dememiz normal Aklımızda onlar kalmış, yenilerinden görmedim.
    Gene de "light" seri be hocam. Toshiba'nın Suzumi SKV10 (AC 25)'i gibi. Dış ünite ağırlıklarına bak (eşanjörler zayıf), ısıtma için alt derecelere bak.
  • Sonunda klima arayışını AUER ag18-0929 alarak bitirdim ancak aluminyum montaj kiti ile geldi. Klima sadece soğutma için kullanılacak, montajda makineyle gelen gelen aluminyum kit kullanılsa ne gibi zararı olur, ciddi fark ödeyerek bakır boru (servisin verdiği fiyat 35 Tl/m.) mu kullanılmalı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kararsız Genç

16 m2 bir odaya klima almak istiyorum. antalya'dayım, dolayısıyla kışın çok aşırı soğuk olmuyor ama yaz dönemi iyi bir soğutmaya ihtiyacımız var.

Yaz kış sürekli o odada kalacağız o yüzden kaliteli bir klima tavsiyesi istiyorum ama bütcem 1000 TL +- 150 tl.

http://www.koctas.com.tr/klimalar/gree-gr-09-split-klima-9000-btu/6714-11724/

Sanırım bu modelde inverter özelliği yok ama işimi görür mü?

bence bütçenizi biraz daha artırıp bunu alınhttp://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as09-0933-inv-fiyati,448034.html

gree leri fazla sesli bulanlar oldu ve ısıtma da başarısız olduğunu biliyoruz

hocam tavsiye için saolun, koçtaş ın internet sitesinde airfel göremedim, mağazasında var mıdır aceba. nereye bakmam gerektiği hakkında fikriniz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkx

Sonunda klima arayışını AUER ag18-0929 alarak bitirdim ancak aluminyum montaj kiti ile geldi. Klima sadece soğutma için kullanılacak, montajda makineyle gelen gelen aluminyum kit kullanılsa ne gibi zararı olur, ciddi fark ödeyerek bakır boru (servisin verdiği fiyat 35 Tl/m.) mu kullanılmalı?

Klima oradan sökülüp başka yere nakledilmediği sürece sorun olmaz.
  • Iyi gunler,

35 metrekare civarinda olan salon ve acik mutfak birlesik olan evime onumuzdeki gunlerde klima almayi planliyorum. Catinin bir alt katindayim, direk cati kati degil ama ogleden sonra da oldukca gunes goruyor ve bilhassa yazlari oldukca sicak oluyor ev, daha kesif yaptirmadim ama 17000 btu gerekecektir tahminimce. 21 bin gerekir mi emin degilim. Salonun kapisi da yok, dar bir koridora aciliyor. Diger odalari sogutmak gibi bir derdim yok ama soguk hava bir miktar gececektir o bolume de elbette.

Isitma onemli degil, isitma icin kullanmayacagim klimayi, sadece sogutma.

Marka olarak Mitsubishi Heavy dusunuyorum. Forumda okudugum kadariyla ve danistigim bazi arkadaslarimin ortak gorusu hep mitsubishi oldu. hepsi baska farkli markalari da onerdiyse de mitsubishi kotu diyen hic cikmadi.

Buradan hareketle inverter model duvar tipi bir klima tavsiyesi rica edecegim. Butce acisindan pek sikintim yok (sikinti yok derken, 5000 civarina kadar cikabilirim gerekirse demek istiyorum, MH'nin ust modelleri icin gereken ucret yani), yani 3500 de veririm 4000 de 5000 de, ama 5000 verip ornegin 50zjx aliyorsam misal bir 50 zj-s 4000 iken, aradaki 1000'i niye veriyorum, deger mi bu farka, veya dxk serisinden 17bin btu luk makineye kiyasla 1500 lira fark vermeye deger mi mesela, onu tam bilmiyorum. Bu konuda fikirlerinize ve yardima ihtiyacim var. Bu ise baslarken kafamdaki rakam 3000-4000 arasi idi ama bir kere aliyorum sonucta, duzgun olsun ve uzun yillar isimi gorsun isterim. O yuzden 1000-1500 daha fazla vereceksem veririm, sorun olmaz. Yeter ki aklima yatsin parayi neye verdigim...

Bir de, bazi fiyat listelerinde 63 zk-s bazilarinda 63 ze-s1 diye goruyorum bir modeli. Bunlar ayni klima midir acaba, sirf yili degisti diye isim mi degisti yoksa farkli klimalar mi bunlar...

Simdiden cok tesekkurler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haraco -- 27 Nisan 2013; 16:41:47 >
  • 2 adet alarko falir 12000 btu klima aldım..montaj yapıldı ama hava şartları normal olduğu için henüz kullanmaya başlamadım..yardımcı olan ark.teşekkürler kocausta,klima5505 ,mat35 ve klimayı kullanıp tavsiye eden arkadaşlara...
  • Kocausta, cevabınız ve şu ana kadar tüm sorularıma sabırla yaptığınız açıklamalarınız için çok teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: haraco

Iyi gunler,

35 metrekare civarinda olan salon ve acik mutfak birlesik olan evime onumuzdeki gunlerde klima almayi planliyorum. Catinin bir alt katindayim, direk cati kati degil ama ogleden sonra da oldukca gunes goruyor ve bilhassa yazlari oldukca sicak oluyor ev, daha kesif yaptirmadim ama 17000 btu gerekecektir tahminimce. 21 bin gerekir mi emin degilim. Salonun kapisi da yok, dar bir koridora aciliyor. Diger odalari sogutmak gibi bir derdim yok ama soguk hava bir miktar gececektir o bolume de elbette.

Isitma onemli degil, isitma icin kullanmayacagim klimayi, sadece sogutma.

Marka olarak Mitsubishi Heavy dusunuyorum. Forumda okudugum kadariyla ve danistigim bazi arkadaslarimin ortak gorusu hep mitsubishi oldu. hepsi baska farkli markalari da onerdiyse de mitsubishi kotu diyen hic cikmadi.

Buradan hareketle inverter model duvar tipi bir klima tavsiyesi rica edecegim. Butce acisindan pek sikintim yok (sikinti yok derken, 5000 civarina kadar cikabilirim gerekirse demek istiyorum, MH'nin ust modelleri icin gereken ucret yani), yani 3500 de veririm 4000 de 5000 de, ama 5000 verip ornegin 50zjx aliyorsam misal bir 50 zj-s 4000 iken, aradaki 1000'i niye veriyorum, deger mi bu farka, veya dxk serisinden 17bin btu luk makineye kiyasla 1500 lira fark vermeye deger mi mesela, onu tam bilmiyorum. Bu konuda fikirlerinize ve yardima ihtiyacim var. Bu ise baslarken kafamdaki rakam 3000-4000 arasi idi ama bir kere aliyorum sonucta, duzgun olsun ve uzun yillar isimi gorsun isterim. O yuzden 1000-1500 daha fazla vereceksem veririm, sorun olmaz. Yeter ki aklima yatsin parayi neye verdigim...

Bir de, bazi fiyat listelerinde 63 zk-s bazilarinda 63 ze-s1 diye goruyorum bir modeli. Bunlar ayni klima midir acaba, sirf yili degisti diye isim mi degisti yoksa farkli klimalar mi bunlar...

Simdiden cok tesekkurler....

O parayı gözden çıkardıysanız MHI yerine ME düşünün.
    Bu şekilde çok iyi bir klimanın yanısıra çok iyi bir kurulum ve servisi de garantilemiş olursunuz.
    Örneğin ME MSZ-GE50VA.
    Birkaç yılda bir bakım yaptırarak 15+ yıl sorunsuz çalışacak bir klimadır.

*Mesajda sorduğunuz seriler arasındaki verimlilik farkları ilk alım maliyet farkını karşılamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkx

Kocausta, cevabınız ve şu ana kadar tüm sorularıma sabırla yaptığınız açıklamalarınız için çok teşekkürler :)

Faydalı olabildiysem ne mutlu.

Aluminyum boru setine de fazla takılmayın. Ucuz malların çoğunda artık böyle, Arçelik'lerde pahalı inverterler bile alu setle satılıyor.

Kurulumda daha dikkatli olunmasını gerektirir.
    İlerde klima sökülüp başka yere takılacağı zaman da büyük ihtimalle o borular atılıp yenisi takılacaktır. Böyle bir durum olmazsa sorun yok, olursa yeni bir alu set 40-50 lira gibi.
  • Mitsubishi elektrik kurulum ve servisinin daha iyi olmasi nerden kaynaklaniyor, saticisi klima plus'in iklimsa'dan daha profesyonel calismasindan mi? Bu konuda da bilgim yoktu, ogrendigim iyi oldu...

Su halde 4-5 bin arasi bir para gözden cikarilicaksa 17 bin btu bir klima için ME MSZ-GE50VA en az demin yazdigim MH klimalar kadar iyidir, klima plus servisi de iklimsa servisten daha basarilidir diyorsunuz doğru anladi isem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: haraco

Mitsubishi elektrik kurulum ve servisinin daha iyi olmasi nerden kaynaklaniyor, saticisi klima plus'in iklimsa'dan daha profesyonel calismasindan mi? Bu konuda da bilgim yoktu, ogrendigim iyi oldu...

Su halde 4-5 bin arasi bir para gözden cikarilicaksa 17 bin btu bir klima için ME MSZ-GE50VA en az demin yazdigim MH klimalar kadar iyidir, klima plus servisi de iklimsa servisten daha basarilidir diyorsunuz doğru anladi isem...

Evet arkadaşım, doğru anlamışsınız.
    Bu gün bu ülkede en ciddi klima satıcısı/servisi Klimaplus.
    Fiyatları biraz yüksekçe ama herhalde "toplam kalite" masrafları nedeniyle. Bence her kuruşunu hakediyorlar.

Etrafımızda da bu forumda da bunun defalarca teyit edildiğini gördük.
    İklimsa satıştan sonra tüketiciye oldukça "fransız" kalan bir kuruluş.
    Diğer MHI satıcısı olan Airfel de hem artık MHI satmak istemiyor (MHI için gelenlere kendi malı olan Daikin'leri öneriyor), hem de servis kalitesi olarak gerilerde.

Aklınızda olsun, klimanın kalitesi kadar da kurulum önemlidir.
    Kötü bir servis/kurulum en iyi klimayı vasat hale düşürür.
  • 
Sayfa: önceki 10991100110111021103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.