Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1079. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.074
Cevap
697
Favori
4.415.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10771078107910801081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

milletin kafasını allak bullak ediyorsun ,az buçuk klima işini öğrenen kişileri tepe takla edip bırakıyorsun

Komutan kendisinin kafası da allak bullak bunun ,sap ile saman,ot ile çöpü karman karış ettiriyor.Adama eşşeğini kaybettirip ,sonrada buldurunca sevindiriyor.Takılma sen buna.

Ulen köylü o belge diye koyduğun sadece Türkçe bir broşür. Hıtachi bizzat mı hazırlamış.Bu broşürleri hazırlayanlar reklam ajansları ,adamlar kopyala yapıştır yapıyorlar.Kontrol edende dikkat etmemiş demek ki .Biz ne kataloğlar gördük kapasiteler yanlış,ölçüler yanlış.ağırlıklar yanlış.Buna kedi kedi olalı bir fare tuuttu,ama onunda kuyruğu kopmuşşşşş..

ne kedisi kuyruğu len kıl. kocasutaya mehalefet yazma benim kadar çekişenmi var kocustayla kıl adam ne gördüysek onu yazdık hitachide soğutmada eer yazılacak değerler cop yazmış ısıtmayada cop yazmış. ama aynen kocaustanın dediği gibide aynı anda ikisinede eer de yazmış. eskiden hem eer hemide cop olarak kullnılabiliyordu demişti kocausta. zaten onun yazısından sonra tekrar dikkatimi çekti büyüttüm o konuyu. şimdi bana hitachi ile alarkoya yazımı yazdırcanız. imidaaatattt kocausta yetişşşş neyazarsanız yazın artukun işim var benim klimalacam ben

Bırak artık zırlamayı da biraz konuya gel. Konuyu sapıttırdın be yahu...
  • quote:

quote:

milletin kafasını allak bullak ediyorsun ,az buçuk klima işini öğrenen kişileri tepe takla edip bırakıyorsun

Komutan kendisinin kafası da allak bullak bunun ,sap ile saman,ot ile çöpü karman karış ettiriyor.Adama eşşeğini kaybettirip ,sonrada buldurunca sevindiriyor.Takılma sen buna.

Ulen köylü o belge diye koyduğun sadece Türkçe bir broşür. Hıtachi bizzat mı hazırlamış.Bu broşürleri hazırlayanlar reklam ajansları ,adamlar kopyala yapıştır yapıyorlar.Kontrol edende dikkat etmemiş demek ki .Biz ne kataloğlar gördük kapasiteler yanlış,ölçüler yanlış.ağırlıklar yanlış.Buna kedi kedi olalı bir fare tuuttu,ama onunda kuyruğu kopmuşşşşş..

ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi

tabi 9 köy yine anlamamıştır

alarko kataloğuna bakıyoruz her iki yere de yanlışlıkla COP yazmış ama 9 köy şimdi klima alacak ya o yanlışı ne yapayım düzelteyim de alarko dan klimayı kapayım havasına girdi :)

ya sen katalogda seer yada her iki bölümde de eer ve cop yazan yer gördünmü ?

arkadaş firmanın sahibi olsan bu kadar savunmazsın ,bir hata yapmışlar bu çok belli ama sen onları kurtarmak için atmadık takla bırakmadın

bizde pam var pwm var diye hoplayıp zıpladıktan sonra cop yazısına dikkat etmiyorsan adamı kötü döverler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Basit şekilde krokiyi çizdim. m2 leri belirttim. Kırmızı çarpı işareti Annemin ev içinde en çok zaman harcadığı ve kullandığı bölümlerdir.

İlk mesajımda da yazdığım gibi hayli soğuk oluyor ev.

2. katta daire.

Mutfak tarafına bakan cephe komple açık arazidir.

En mantıklı şekilde çözüm önerisi aramaktayım. Klima fiyatı önemli değil. Kaliteli marka olmalı. Zaten kalorifer + parke + baca için 16-17 bin TL bütçe ayırmıştım.

Validem rahatsızlığından dolayı sıcağı sever !

ISI POMPASI DA OLABİLİR.

Havadan havaya ısı pompası ve tabandan ısıtma çok iyi çözüm olurdu ama görüldüğüne göre maliyet 20 bin lira civarına çıkabilecek.

Split klimalar kullanılarak çok daha ucuza yapma şansı var.

Aşağıdakileri Balıkesir'in ortalama iklim durumu ve binanın da 1999 öncesi yapı/yalıtım standartlarında olduğunu varsayarak yazıyorum. Ancak bunları bizzat mekanı görecek bir klimacının da doğrulaması gerekir.

*Yatak odası, oturma odası ve salona birer tane 35'lik gerçek inverter klima takılacak, bunlar 7/24 çalışacak.
    İçinde bulunulmayan odalardaki klimaların ayarları 18C gibi olacak, o mekanlar kullanıldığında ayar 23-24C yapılacak.
    Yatak odası zaten hep 18C ayarda olsa yeterli olur.

*Öncelikle zeminlerin kaplanması gerekir. Zeminler ucuzundan da olsa parke kaplanmalı, klima çalışacak odaların zeminlerinde parke üzerinde halı da olmalı.
    Bu arada giriş, WC kapısının olduğu yerden bir şekilde holden ayrılırsa holün gerikalan bölümü de makul bir sıcaklıkta olur.

Bu şekilde kullanıldığında, (giriş kısmı WC kapısının başlangıcında holden bölündüğünde) bu üç klima tahminen dışarıdan 15C fark yaparak odaları 20-23, hol ve diğer hacimleri 16-18C'de tutmak için toplam olarak saatte 1-1.5 kW gibi ceryan çekebilir; günde 25-35 kW/s. Bugünkü fiyatla günde 8-12 lira gibi.
    Bu rakam dış sıcaklığa bağlı olarak soğuk zamanlarda azami günde 20 liraya çıkabilir (Balıkesir'de yaşadım, yılda 30-50 gün böyle günde 20 liralık ceryan yakılabilir).
    Pencerelerin sağlam pen olduğunu, dış duvarların en azından 18.5 blok tuğla ve sıvalı olduğunu varsayıyorum.

Tekrar edeyim, işten anlayan bir servisi çağırarak mekanı inceletin, ve bu yazıyı da göstererek hesap çıkartın.

Maliyet:
    3 tane klima 6 bin lira.
    Tüm zeminlerin (mutfak-banyo-WC hariç) laminant parke kaplanması 1500-2000 lira.
    Klima çalışan odalara fiyatını sizin saptayacağınız halılar, ortalama 1000-2000 lira.
    WC başlangıcında bölme/kapı yapılması, herhalde azami bin liradır.
  • bir tane daha toshiba ses problemi

http://forum.donanimhaber.com/m_53029904/mpage_4//tm.htm#73873228

akillitasarruf muydu yok öyle bir şey diyen :)

ya hadi skvr şüpheli dedik ama bu defa da skv sesli diyen çıkınca bu toshibadan iyice korkmaya başladım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

bir tane daha toshiba ses problemi

ya hadi skvr şüpheli dedik ama bu defa da skv sesli diyen çıkınca bu toshibadan iyice korkmaya başladım :)

Bu alan arkadaşda bayağı tereddütlü idi iç ünitenin kodları farklı diye, demekki bunlarada skvr güzelliği yapmışlar.
    Biz burada foruma yazılanları biliyoruz, sokaklar skvr sesleri ile çınlıyor belkide.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ne kedisi kuyruğu len kıl. kocasutaya mehalefet yazma benim kadar çekişenmi var kocustayla kıl adam ne gördüysek onu yazdık hitachide soğutmada eer yazılacak değerler cop yazmış ısıtmayada cop yazmış. ama aynen kocaustanın dediği gibide aynı anda ikisinede eer de yazmış. eskiden hem eer hemide cop olarak kullnılabiliyordu demişti kocausta. zaten onun yazısından sonra tekrar dikkatimi çekti büyüttüm o konuyu. şimdi bana hitachi ile alarkoya yazımı yazdırcanız. imidaaatattt kocausta yetişşşş neyazarsanız yazın artukun işim var benim klimalacam ben

Bırak artık zırlamayı da biraz konuya gel. Konuyu sapıttırdın be yahu...

ne sapıtması len kıl imdatta kocausta gel şu kılın dersini ver
  • quote:

quote:

quote:

ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi

tabi 9 köy yine anlamamıştır

alarko kataloğuna bakıyoruz her iki yere de yanlışlıkla COP yazmış ama 9 köy şimdi klima alacak ya o yanlışı ne yapayım düzelteyim de alarko dan klimayı kapayım havasına girdi :)

ya sen katalogda seer yada her iki bölümde de eer ve cop yazan yer gördünmü ?

arkadaş firmanın sahibi olsan bu kadar savunmazsın ,bir hata yapmışlar bu çok belli ama sen onları kurtarmak için atmadık takla bırakmadın

bizde pam var pwm var diye hoplayıp zıpladıktan sonra cop yazısına dikkat etmiyorsan adamı kötü döverler :)

ikiside sevindirk olmuş gene bir klima ustasının kralıyım der . biri koc yunivesrty bitirmiş. insanın demek istediğini ağnamaz inat eder. ben sadece kullnıcıyım insanlara azda olsa birşeyler konusunda sorgulmayı deneyelim diyorum. ayani az çok insanlara birşeyle vermey çalıiyorum bu ikisi benden katbe kat üstünde olsalar insanlar birşey verdikleri yok naca ortaLUK karıştıryorlar çocuk ruhlu ehtiyarlar konu açıyorum sonrda alarkocu ilan ediliyorum yav neden sorgulamayım neden alarkocu olayım. alarkoda sorgulma diye bir yasakta yoktur. bende diyorum tosh skv ve carrierde pam pwm twin rotary olsa bukadar ucu olmaz diyorum ne var bunda ya. işte kendinde yazmışsı neden euroventte gözükmediği halde carrierin broşüründe eurovent logosu var diyorsun. ne farkım var senden ehtiyar.

birolu geç o hepten sıyırmış işi gücü kocaustayla uğrşamak. sende deniS e dushmush gibi ona saırlıyorsun

imDaaaaaaattt kocausta imdaaatt gele ağnat şu eer ye cop yazılmasının önemi olmadığını yahu öylesine basit bir konu bu be. yanlış baskı olmadığıanda inanaıyorum vamı diyceğin şimdi kızar az sona birol gene destekelyince emencecik dalgaya başlar gene ehtiyar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Bu alan arkadaşda bayağı tereddütlü idi iç ünitenin kodları farklı diye, demekki bunlarada skvr güzelliği yapmışlar.
    Biz burada foruma yazılanları biliyoruz, sokaklar skvr sesleri ile çınlıyor belkide.

heheheh yok yaaa okadarda deme şimdi ehtiyarrr kontrpiyede kaldı. bende tosh veya carrier alcam deyince şimdide dört köşe olcek
  • quote:

ikiside sevindirk olmuş gene bir klima ustasının kralıyım der . biri koc yunivesrty bitirmiş. insanın demek istediğini ağnamaz inat eder. ben sadece kullnıcıyım insanlara azda olsa birşeyler konusunda sorgulmayı deneyelim diyorum. ayani az çok insanlara birşeyle vermey çalıiyorum bu ikisi benden katbe kat üstünde olsalar insanlar birşey verdikleri yok naca ortaLUK karıştıryorlar çocuk ruhlu ehtiyarlar konu açıyorum sonrda alarkocu ilan ediliyorum yav neden sorgulamayım neden alarkocu olayım. alarkoda sorgulma diye bir yasakta yoktur. bende diyorum tosh skv ve carrierde pam pwm twin rotary olsa bukadar ucu olmaz diyorum ne var bunda ya. işte kendinde yazmışsı neden euroventte gözükmediği halde carrierin broşüründe eurovent logosu var diyorsun. ne farkım var senden ehtiyar.

birolu geç o hepten sıyırmış işi gücü kocaustayla uğrşamak. sende deniS e dushmush gibi ona saırlıyorsun

imDaaaaaaattt kocausta imdaaatt gele ağnat şu eer ye cop yazılmasının önemi olmadığını yahu öylesine basit bir konu bu be. yanlış baskı olmadığıanda inanaıyorum vamı diyceğin şimdi kızar az sona birol gene destekelyince emencecik dalgaya başlar gene ehtiyar.

sevsinler senin bilgilendirmeni

bir diyorsun toshiba skvr de ses problemi var ,bir diyorsun toshiba cici alın hemde koşarak alın

hem pam puma varana kadar kılcallanıyorsun ,hemde eer-cop yazılmasının önemi yok diyorsun

he yoktur hatta marka yazmasalar bile sorun yoktur
  • quote:

quote:

quote:

heheheh yok yaaa okadarda deme şimdi ehtiyarrr kontrpiyede kaldı. bende tosh veya carrier alcam deyince şimdide dört köşe olcek

ben niye sevineyim yahu tam tersi bir sürü kişiye skv alın dedik asıl ben şimdi ona üzülüyorum bu iş veballi bir iş ama inan ben bu kadar büyük problem olduğunu bilmiyordum
  • quote:

quote:

bir diyorsun toshiba skvr de ses problemi var ,bir diyorsun toshiba cici alın hemde koşarak alın

hem pam puma varana kadar kılcallanıyorsun ,hemde eer-cop yazılmasının önemi yok diyorsun

ehtiyar işte iç cigaranı bu arada dünkü mesaj nedensilindi ağnamadım ahanbuhttp://i.imgur.com/M1wSex1.png sigara resimli mesaj ben onu başka dh konusundan bulduydum ordada vardı aynı resim. siyaset yoksa orda neden duroyorki o resim ağnamadım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ben niye sevineyim yahu tam tersi bir sürü kişiye skv alın dedik asıl ben şimdi ona üzülüyorum bu iş veballi bir iş ama inan ben bu kadar büyük problem olduğunu bilmiyordum

çözmeleri lazım acaab yeni seri dış ünite vs diyorsunya ondanmıdır ama neden olsunki 50 kez değişti o kodlar.
  • quote:

quote:

quote:

ehtiyar işte iç cigaranı bu arada dünkü mesaj nedensilindi ağnamadım ahanbuhttp://i.imgur.com/M1wSex1.png sigara resimli mesaj ben onu başka dh konusundan bulduydum ordada vardı aynı resim. siyaset yoksa orda neden duroyorki o resim ağnamadım.

bana kalsa senin mesajlarının % 80 nini sildiririm sen yine bana dua et ki aramızda samimiyet var

klima bölümünü tımarhaneye çeviriyorsun sonra birde mesajımı niye sildiler ki diye birde soruyorsun,ben huni resimlerini bile sildim gerçekten çok abes görünüyordu :)

ha pardon unuttum sen her zaman haklıydın değilmi
  • selamün aleyküm arkadaşlar.

Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima

ürününü almaya karar verdim ne dersiniz? toshibayı ve mitsubitshi seçmediğim için pişman olur muyum? direk model olarak kıyas yaparsanız toshibada ve mitsuda bu carrieri değilde bunu al dediğiniz model seri hangisidir. yardımlarınız için tşk ederim?

kocausta önermişti iyice okuyup araştırınca begendim modeli.

yardımlarınız için tşkler. sizden yorum bekliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Merhaba.

Annem net 125 m2 lik ısıtma sistemi olmayan mülkiyeti kendine ait 3+1 evde tek başına oturuyor. Evin hiç yalıtımı yok ve kış aylarında evin içi aşırı soğuk oluyor. 16 dairelik apartmanda 4 daire oturduğu için haliyle soğuğun etkisi artıyor. Ve açık cepheye bakıyor. İnsan sobalı odadan çıkıp wc ye gitmek istemiyor haliyle

Sobayla uğraşamıyor artık. Kış ayları için hal çaresi arıyoruz. Kalorifer yaptırmak istiyorum fakat evde hiç tesisat yok. Kısaca her yer kazılacak borular geçecek, üzeri parke ile kapatılacak, apartman altında açık oto garajı var, buraya 25 m2 lik bir oda yaptırıp otomatik yüklemeli kazan ve kömür deposu yeri düşünüyorum. Bu odanın yanından da 5 kat yükselmesi gereken baca örmeye müsait yeride var. Fakat bu çözüm bana çok yorucu geliyor. Kışın kazanı yakacak düzgün adam bulmak ve benim anneme 20 km lik mesafede oluşumda kalorifer çözümünün ne derece doğru olacağı hususunda kararsız kalıyorum.

Ev büyük ve her yerin ısınmasını istediğimiz için klima sistemi ile bu işi nasıl çözebilirim ?

Evin genel yerleşimini, odaların biçimini, annenizin evdeki odaları kullanımını; mümkünse krokili olarak verebilirseniz oraya en uygun şekli bulmaya çalışabiliriz.
    Buraya olmuyorsa mail ile de yollayabilirsiniz.

Annenizi bu yaşta kalorifer pisliğiyle uğraştırmayın, verin eline bir kumanda otursun yerinde

Basit şekilde krokiyi çizdim. m2 leri belirttim. Kırmızı çarpı işareti Annemin ev içinde en çok zaman harcadığı ve kullandığı bölümlerdir.

2. katta daire.

En mantıklı şekilde çözüm önerisi aramaktayım. Klima fiyatı önemli değil. Kaliteli marka olmalı. Zaten kalorifer + parke + baca için 16-17 bin TL bütçe ayırmıştım.

ISI POMPASI DA OLABİLİR.

Öncelikle toplam alan 125 m2 yakın.Buraya ısı pompası için ayırdığınız bütçe ile çıkarmak zor.Size 16 kw lık önerebilirler ama bence yetmez.Çok iyi izalasyon olası lazım.24 saat kullamanız gerekli. Komplike bir sistem için VRF sistem düünüle bilir.Ama tadilat gerekli.Rakam ise yine 25 000 TL leri bulur. Bunun dışında 3-4 tane inverter ile çözüm olabilir. adet 12 lik ,2 adet 9 luk la sürekli kullanımda aylık ısıtma için yaklaşık 1000 kw lık bir tüketiminiz olur.Yani 350 TL lerde.

Öncelikle yanıtınız için teekkür ederim.

Evet bugünde araştırdım bizim ev için ısı pompası hiç mantıklı değil. Isıtma yetersiz olacaktır, 24 saat çalışması gerekiyor ve maliyet yükseliyor.

VRF hakkında bilgi sahibi değilim. Bizim eve hangi odalara uygulanabilir ( TÜM EVİN SICAK OLMASINI İSTİYOR ANNEM ), tesisat nereden geçecektir, nasıl bir inşaat olacak ? Maliyeti ne olur, VRF de tavsiye edilen marka hangisidir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 11 Nisan 2013; 11:15:31 >
  • quote:

quote:

2. katta daire.

ISI POMPASI DA OLABİLİR.

Havadan havaya ısı pompası ve tabandan ısıtma çok iyi çözüm olurdu ama görüldüğüne göre maliyet 20 bin lira civarına çıkabilecek.

Split klimalar kullanılarak çok daha ucuza yapma şansı var.

Aşağıdakileri Balıkesir'in ortalama iklim durumu ve binanın da 1999 öncesi yapı/yalıtım standartlarında olduğunu varsayarak yazıyorum. Ancak bunları bizzat mekanı görecek bir klimacının da doğrulaması gerekir.

*Yatak odası, oturma odası ve salona birer tane 35'lik gerçek inverter klima takılacak, bunlar 7/24 çalışacak.
    İçinde bulunulmayan odalardaki klimaların ayarları 18C gibi olacak, o mekanlar kullanıldığında ayar 23-24C yapılacak.
    Yatak odası zaten hep 18C ayarda olsa yeterli olur.

*Öncelikle zeminlerin kaplanması gerekir. Zeminler ucuzundan da olsa parke kaplanmalı, klima çalışacak odaların zeminlerinde parke üzerinde halı da olmalı.
    Bu arada giriş, WC kapısının olduğu yerden bir şekilde holden ayrılırsa holün gerikalan bölümü de makul bir sıcaklıkta olur.

Bu şekilde kullanıldığında, (giriş kısmı WC kapısının başlangıcında holden bölündüğünde) bu üç klima tahminen dışarıdan 15C fark yaparak odaları 20-23, hol ve diğer hacimleri 16-18C'de tutmak için toplam olarak saatte 1-1.5 kW gibi ceryan çekebilir; günde 25-35 kW/s. Bugünkü fiyatla günde 8-12 lira gibi.
    Bu rakam dış sıcaklığa bağlı olarak soğuk zamanlarda azami günde 20 liraya çıkabilir (Balıkesir'de yaşadım, yılda 30-50 gün böyle günde 20 liralık ceryan yakılabilir).
    Pencerelerin sağlam pen olduğunu, dış duvarların en azından 18.5 blok tuğla ve sıvalı olduğunu varsayıyorum.

Tekrar edeyim, işten anlayan bir servisi çağırarak mekanı inceletin, ve bu yazıyı da göstererek hesap çıkartın.

Maliyet:
    3 tane klima 6 bin lira.
    Tüm zeminlerin (mutfak-banyo-WC hariç) laminant parke kaplanması 1500-2000 lira.
    Klima çalışan odalara fiyatını sizin saptayacağınız halılar, ortalama 1000-2000 lira.
    WC başlangıcında bölme/kapı yapılması, herhalde azami bin liradır.

Sizede teşekkür ediyorum.

Çözümü klima ile aramakta karar kıldım.

Site 1999 - 2000 yılları yapımı.

Yer Balıkesir ili Akçay Beldesi.

Isı artışını sağlamak için zeminlere parke mantıklı olur diyorsunuz.

Annem holü kapı ile ayırmayı kabul etmez.

Holde epey büyük ve uzun, holünde sıcak olmasını istiyor.

Pencereler çift cam pen, dış dıvarlar 18,5 tuğlalı ve sıvalı, mantolama yok. Kooperatif yapımı olduğu için kalite orta düzeyde.

MUTFAĞADA ÇÖZÜM ARAMAKTAYIM.

Sistem çözümü, marka önerisi, kısaca kalite açısından 10 yıl arkama bakmayacağım çare aramaktayım.

Aklıma gelmişken sormak istiyorum ; salon tipi klima uygulanabilir mi ?

Yardımlarınızı bekliyorum.
  • Klima ile ısıtma yapılacağında zeminlerin kaplanması şart, çünkü hem sıcak hava yere vurduğu için hem de içeride hava sirkülasyonu olduğu için yüzeylerden ısı kaybı çok olur.

*Holü bölemiyorsanız ve ısınacak hacimleri daha çoğaltmak istiyorsanız, resmin en solundaki duvara da (kapının arkasına) bir 35'lik koyun. Bu şekilde neredeyse tüm evin ısınması sağlanır.
    Klimalar devamlı çalışacağı için takılı olmayan hacimler de duvarların ısınması-arasıra kapıların açılması-ve oluşan ısıl atalet sonucu ısınacaktır.
    Mutfak için klima düşünmeyin, hem çok küçük bir hacim hem de oradaki klima çok sık kirlenir ve temizlenmesi gerekir.

Bu ilave ile beraber toplam tüketime 200-300w daha ekleyin.
    Ama ev Balıkesir'de değilmiş, bu durumda toplam tüketim hesabı önceki mesajda belirtilenle aynı gibi olur.

Marka-tip olarak ta AC35 öneririm, çünkü klimalar full çalışacak, inverter özelliği tam olmalı. Uyduruk inverter olmaz.
    Edremit'te çarşıda bunların satıldığı bir dükkan görmüştüm, herhalde servisi de vardır.
    10 değil 15+ yıl çalışabilecek kaliteli aletlerdir.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html

Not:
    Holün başına, kapının arkasına konabilecek bir salon tipi klima da düşünülebilir; ki bu durumda odaların kapıları devamlı açık olmak zorunda.
    Artısı, tüm ev (dengesiz de olsa) ısınır. Eksisi, diğer şekle göre çok daha fazla tüketim olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 11 Nisan 2013; 12:16:49 >
  • quote:

Klima ile ısıtma yapılacağında zeminlerin kaplanması şart, çünkü hem sıcak hava yere vurduğu için hem de içeride hava sirkülasyonu olduğu için yüzeylerden ısı kaybı çok olur.

*Holü bölemiyorsanız ve ısınacak hacimleri daha çoğaltmak istiyorsanız, resmin en solundaki duvara da (kapının arkasına) bir 35'lik koyun. Bu şekilde neredeyse tüm evin ısınması sağlanır.
    Klimalar devamlı çalışacağı için takılı olmayan hacimler de duvarların ısınması-arasıra kapıların açılması-ve oluşan ısıl atalet sonucu ısınacaktır.
    Mutfak için klima düşünmeyin, hem çok küçük bir hacim hem de oradaki klima çok sık kirlenir ve temizlenmesi gerekir.

Ama ev Balıkesir'de değilmiş, bu durumda toplam tüketim hesabı önceki mesajda belirtilenle aynı gibi olur.

Marka-tip olarak ta AC35 öneririm, çünkü klimalar full çalışacak, inverter özelliği tam olmalı. Uyduruk inverter olmaz.
    Edremit'te çarşıda bunların satıldığı bir dükkan görmüştüm, herhalde servisi de vardır.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html

Holü ısıtmak için daire girişi kapısının arkasına Alarko 35m diyorsunuz. Ama dış üniteyi nereye takarım, sorun orada !
  • quote:

quote:

Klima ile ısıtma yapılacağında zeminlerin kaplanması şart, çünkü hem sıcak hava yere vurduğu için hem de içeride hava sirkülasyonu olduğu için yüzeylerden ısı kaybı çok olur.

Holü ısıtmak için daire girişi kapısının arkasına Alarko 35m diyorsunuz. Ama dış üniteyi nereye takarım, sorun orada !

İç ünite kapının arka kısmına, holün dar duvarına; dış ünite salonun dış duvarına takılabilir. 15 metreye kadar ek gaz şarjı olmadan çalışır.
    Burada tüm yerlere aynı makinadan öneriyorum.
    Küçük ve büyük hacimlere de uyar. Çok iyi/verimli full inverter aletlerdir. İçeriler ısınıp makinalar alt güç seviyelerine indikçe çalıştıkları bile duyulmaz, ve zaten asıl tasarruflu çalışma o aşamada oluşur.
  • quote:

quote:

quote:

İç ünite kapının arka kısmına, holün dar duvarına; dış ünite salonun dış duvarına takılabilir. 15 metreye kadar ek gaz şarjı olmadan çalışır.
    Burada tüm yerlere aynı makinadan öneriyorum.
    Küçük ve büyük hacimlere de uyar. Çok iyi/verimli full inverter aletlerdir. İçeriler ısınıp makinalar alt güç seviyelerine indikçe çalıştıkları bile duyulmaz, ve zaten asıl tasarruflu çalışma o aşamada oluşur.

Hol için daire giriş kapısının arkasına - dar duvara - iç ünite takılacak, holden salona delik açılacak üst taraftan kanalet ile borular gizlenerek salonun dış cephe duvarına dış ünite takılacak diyorsunuz.

Marka konusunda endişem var. 3 - 4 tane Alarko klima 10 bin TL civarında tutacaktır, konu fiyat değil, verimlilik + kalite + gerekli bakımları yapıldıkça uzun yıllar dayanılırlılık !

Diyorum kalite açısından çıta yükseltmeye gerek var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 10771078107910801081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.