Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1049. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
57.075
Cevap
697
Favori
4.415.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
100. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 10471048104910501051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

mitsubishi electric ile 80 m2 devammı hocam evde. 9luktu yanılmıyorsam.

aynen öyle valla bendeki mitsubishi klima biliyorsun resmini çekip buraya koymuştum belkide 100 sayfa geride kaldı nerde bilemiyecem ama aynen doğrudur halihazırda evimde kullandığım klimadır 2.5 kw gücünde ama bütün evin anasını ağlatıyor yemin ederim bazan beni yada ev ahalisini bunalttığından şikayetçiyiz ve arada sırada kapatmak zorunda kalıyoruz fazla geldiği için yahu bu cihazın 7 binliği olsa neyse o kadarda değil

ben çok memnunum ve o yüzden diyorum ki mitsubishi den şaşmayacan diye adamlar yapmış abi

sende kullanıyosun mitsubishi ben haksıssam sen söyle sen memnun değilmisin sv: dostum

CHC - SRK - DXK - ZJP

ha birde başka bi şey diyeyim sizlere kumandana ve kocaustaya yahu siz ne hasta adamlarsınız
    harflere rakamlara kuyruk kodlarına bu kadar takılmayın yahu aldığınız marka bi kere dünyanın en büyük klima üreticilerinden birine ait Mitsubishi deyince yarım saat düşünecen saniyede karar verecen bu kadar basit

daıkın dan ben şüpheliyim nedenmi çünkü bi kere şaibeli bir marka gree ile ortak üretimleri oldu bilenler bilir siestayı daıkın diye kakaladılar daha bi sürü dümensuyu çorba yahu bana güven vermiyor

mitsubishi hiç böyle şaibeli işlerle uğraşmadı üretiiği ürünler her zaman kendini belli etti her iki si içinde geçerli m.e olsun mhi olsun varmı hakkında şaibeye bulaştığını dandik siesta tarzı ürün sattığını duyan bilen eden yok ...

bu yüzden her zaman söylerim servis desteği distribütör desteği en sağlam firmalar mhi ve m.e gerisi hikaye...

süpersin hocam burayı kaçırmışım hinci komutan gene entahar eder demek o yüzden gaçtı. 9000 btu ile 80m2 insaf et hocam yahu.

ben memnun olmazmıyım hocam klimamdan gücüm olsa hiç düşünmem 12 lik alırım birtane daha.

hocam daikinde sanırım bırakacak bu işleri. özüne dönecek aslında ben olsam o medelleri daikin 2 diye satarım mademki başka marka basmıyorsun üstüne.

mesela nazar değmesin şuan gelen v serisinin montajını beğenmesemde gayet iyi ama me nin ağız sıcaklığı yok hocam be inanın. yanlız tasarruf durumu baya güzel 25-26-27C lerde 300 watta kadar kısıyor kendisini

gree ile aynı dediği klima birol un ama durumlar karışık kendi sitelerinde o ürünün sadece japon iç piyasasına satılacak olduğu yazılı. zamanında arifeli satın alıp daha buraya gelmeden önce daikin türkiye yine vardı bilirsiniz. alo deyip sormuştum. bana denen o ürün 3. dünya ülkeleri için demişlerdi. karışık hocam dediğiniz gibi ama yeni duyumlara göre enjoy bile kaldırılacakmış aşırı şikayetten dolayı hayırlısı teknoloji yok değil ellerinde sonuçta klimanın babası denen marka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

quote:

Orijinalden alıntı:

ama hiç değilse bunun için bir özür dile be zalim ,ne olacak sanki ben haklı çıktıysam incilerin mi dökülecek

gerçi ben artık pes ettim ,bazı insanlar haklıdır ,hatta her zaman haklıdır ,haksız olduklarında yine birinci madde geçerlidir ,tamam kabul ediyorum sen her zaman haklısın ben hep haksızım

artık rahat rahat uyuyabilirsin

komutan alem adamsın yahu benim en çok kullandığıjm cümle buna bayıldım

madde 1 : Babalar daima haklıdır.
    madde 2: Babaların haksız olduğu durumlarda 1. madde geçerlidir

işte bu söze bayılıyorum ve çok sık kullanıyorum jajaaa

saygılar komutan

ya hocam sorma bu 9köy beni mahvediyor

daha şimdiye kadar haksız olduğunu hiç görmedim

bizden de saygılar hocam

ama hiç olmazsa arada girip biraz bilgilendirin malum biz çakma klimacıyız

benim elimde imkan olsa sizi buraya kadrolu bile almak isterdim ,bizim en büyük sıkıntımız bu işi çok iyi bilen ama objektif olabilecek kişilere çok ihtiyaç var

şimdi bombardımana uğrayacağım için bir müddet kaçsam iyi olur

ya bu arada forumda bir tuhaflık var chrome den sayfalar açmıyor ama ie sorunsuz açıyor :)

kaç kaç kaçak abim benim. emme bende kaçıyom şindik binaen aleyh geldi aklıma hep başbakan hep başbakan süleymann gibi üste çık bakalım esas hep sen haklısın marak etme birazdan birol gelir sana desteğe.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı:

ama hiç değilse bunun için bir özür dile be zalim ,ne olacak sanki ben haklı çıktıysam incilerin mi dökülecek

gerçi ben artık pes ettim ,bazı insanlar haklıdır ,hatta her zaman haklıdır ,haksız olduklarında yine birinci madde geçerlidir ,tamam kabul ediyorum sen her zaman haklısın ben hep haksızım

saygılar komutan

ayıp oluyor hocam neyse onu söylüyoruz belgeler konuşuyor

bu arada darbeci general resmimi söyleyin kemal hoca kapmasın kaçmış yine

hocam bırakın şimdik komutanıda o hep haklıdır

ne dersiniz soğutma konumda yayınladığım resimlere ben burda 9luk kalite bir klima ile baaşrı sağlayabilirmiyim
  • Merhaba

Ankarada yaklaşık 35 metrekare bir alanda, ev kombili olduğundan sadece yaz aylarında kullanmayı planladığımız bir klima bakıyorum, çocuklar biraz nane mollalar ve sık sık alerjik problem yaşıyoruz o yüzden onlara uygun-kaliteli bir klimayı yazın günde birkaç saat çalıştırmayı planlıyorum.

Konu ile ilgili kemal1414 hocamdan sağolsun bayağı bilgi aldım ama bir de tekirdağlı-klimacı ve diğer ustalardan görüş al onların piyasa bilgileri daha iyi olabilir dedi.

2000 maksimum 2500 tl bütçe ile 18binlik orta sınıf bir klima mı (ve hangi marka model) yoksa 12-15binlik daha üst sınıf (hangi marka model) klimayı önerirsiniz.

Tabi bir de inverter konusu var ki illa inverter lı mı olsun yoksa marka mi önemli bilemedim.

Aslında bütçe sıkıntısı içinde en iyisini almayı planlıyorum yardımcı olursanız sevinirim, öncelik çocuklar tabi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: semsoy

Merhaba

Ankarada yaklaşık 35 metrekare bir alanda, ev kombili olduğundan sadece yaz aylarında kullanmayı planladığımız bir klima bakıyorum, çocuklar biraz nane mollalar ve sık sık alerjik problem yaşıyoruz o yüzden onlara uygun-kaliteli bir klimayı yazın günde birkaç saat çalıştırmayı planlıyorum.

Konu ile ilgili kemal1414 hocamdan sağolsun bayağı bilgi aldım ama bir de tekirdağlı-klimacı ve diğer ustalardan görüş al onların piyasa bilgileri daha iyi olabilir dedi.

2000 maksimum 2500 tl bütçe ile 18binlik orta sınıf bir klima mı (ve hangi marka model) yoksa 12-15binlik daha üst sınıf (hangi marka model) klimayı önerirsiniz.

Tabi bir de inverter konusu var ki illa inverter lı mı olsun yoksa marka mi önemli bilemedim.

Aslında bütçe sıkıntısı içinde en iyisini almayı planlıyorum yardımcı olursanız sevinirim, öncelik çocuklar tabi :)

mesajda adım geçmiş şimdi cevap vermemek etik olmaz aksine görev sayarım ... Ankara gibi havası oldukça kuru olan karasal iklime sahip bir kentte bulunduğunuz mahalli soğutmak bence hiçte zor değil kuru hava çok çabuk iklimlendirilir...

ücrete yada bütçenize bakmadan uzun yıllar size hizmet verecek ve hatta herhangi bir sorun çıkartsa dahi her türlü servis ve distribütor desteğinden şüphe duyulmayan ürünleri tercih edin bunların başındada mitsubishi liderliğini sürdürüyor her iki distribütor de servis desteği ve distribütor desteği konusunda oldukça başarılı

sadece yazın ve soğutma modunda kullanılacağı için klasik on/off ---non inverter 5kw (18.000btu)ürünleri önericem fiyat kıyaslaması yapın gidin bayilere kıyasıya pazarlık yapın kim ucuz veriyorsa gidin ordan alın derim ...
  • quote:

Merhaba

Selamlar

Alerji olayı baya sıkıntılı sanırım Bence iklimsa Sharp AY-AP 18 KR marka Alabilirsin standart İon anfisi bulunmaktadır. Negatif ve pozitif iyonları düzenler küf ve bakteri olayını yok eder. 2530tl civarına bulabilirsin. İnverter olayı ise çok kullanmayacaksan bence almana gerek yok

iyi akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: nJOY

hocam tamam marka önemli de nereye göre düşünüyosun? onu yazarsan yardımcı olabiliriz

Neresi derken evin salonuna dusunuyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Merhaba

mesajda adım geçmiş şimdi cevap vermemek etik olmaz aksine görev sayarım ... Ankara gibi havası oldukça kuru olan karasal iklime sahip bir kentte bulunduğunuz mahalli soğutmak bence hiçte zor değil kuru hava çok çabuk iklimlendirilir...

ücrete yada bütçenize bakmadan uzun yıllar size hizmet verecek ve hatta herhangi bir sorun çıkartsa dahi her türlü servis ve distribütor desteğinden şüphe duyulmayan ürünleri tercih edin bunların başındada mitsubishi liderliğini sürdürüyor her iki distribütor de servis desteği ve distribütor desteği konusunda oldukça başarılı

sadece yazın ve soğutma modunda kullanılacağı için klasik on/off ---non inverter 5kw (18.000btu)ürünleri önericem fiyat kıyaslaması yapın gidin bayilere kıyasıya pazarlık yapın kim ucuz veriyorsa gidin ordan alın derim ...

Ozaman mithsubishi elektrik ya da heavy nin 18binlik noninverter modellerine bakmak şu aşamada uygun görünüyor.

Klimaplus ve iklimsa bayilerini dolaşmam gerekiyor sanırım doğru anladıysam, teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba

Ozaman mithsubishi elektrik ya da heavy nin 18binlik noninverter modellerine bakmak şu aşamada uygun görünüyor.

Klimaplus ve iklimsa bayilerini dolaşmam gerekiyor sanırım doğru anladıysam, teşekkürler

Yalnız bugün noninverter klimalar artık yavaş yavaş kayboluyor, noninverter alırsan yakın zamanda parça vs bulmakta zorlanabilrsin diye bir yorum aldım bilmiyorum nekadar doğruluğu var.
  • quote:

ne diyosun sen komutan sizler varya bu forumda klima bölümünün duayenlerisiniz ciddi söylüyorum ...

sizlerin burada verdiği bilgiyi bi çok bu işten anlamayan çakma mühendisler bilmiyor yemin ederim ..

bizim en son çalıştığımız bi şirket var daha doğrusu VRF kurduğumuz bi şirket içlerinde en az 10 tane makineci var bunlar hep mühendis ama inan bana bu işten anlamıyorlar adamlara şartnameyi ben yazdırıyorum anla artık :D şunu diyeceğim bu işin ilmi ancak tecrübe ile olur..

sizdeki teorik tecrübe bende yok ben ustayım elim kalem tutmaz klevye silahşörü değilim acizane klima konusunda kendime kadar bilgim var ama israrla söylüyorum bizler klimacılar yada her klimacı bütün marka ve modelleri akademik anlamda bilmesinin mümkünatı yok hani derler ya bakmaklla usta olunsa bütün kediler kasap olurdu... bizde öyleyiz .. baka baka usta oldu yapa boza öğrenmeye çalışıyoruz .. ömrümüz olduğuncada öğrenmeye devam edeceğiz...

sizler büyüklerimiz emekli olmuş ve burada mesai harcayan ağabeylerimiz kadar akademik bilgimiz olsaydı şimdi çok daha farklı olurdu siz büyüklerimizin bu forumda emeği çok büyük bence sizin üniversitede kürsü kuracak kadar bilgiye sahipsiniz... tabii akademik olarak teorik olarak ..

bu soğutma iklimlendirme işini bilen profesörlerde var üniversitede kürsüleri var öğrencileri var bu meslek için okullar açıldı iklimlendirme bölümleri kuruldu fakat bu işleri o koca koca profesörler bile sorun bakalım ellerine kaynak oksijen lmışlarmı yada sorun bakalım pratikte gidip herhangi bir resmi binanın soğutma iklimlendirme işini başarı ile yapabilmişlermi

onu diyorum bu klima iklimlendirme işi komple bir takım işi ekip işi işin içindek tek başına kimse çıkamaz yapamaz ben ne kadar ustada olsam bilmediğim öğrenmeye bile hevesimin olmadığı yazılım işini elektronik prosedürleri yapacak başka bir personelim var daha doğrusu iş ortağım kardeşim yapıyor ben hiç merak sarmadım o işlere ve daha öncede söylediğim gibi ben mekanikçiyim bu işin elektroniği ve kumanda sistemini bi başkası yapıyor departmanlar farklı anlıyacağınız...

klima işi totalde kalite işidir nasıl ki bi serviste sadece çamaşır makinesi tamir eden bir servis elemanı buzdolabından anlamıyorsa buzdolabını ezbere bilen biriside klimadan anlamayabilir bu iş genelde arçelik ve vestelde böyledir makineci makineye gider klimacı klimaya buzdolabcıda buzdolabına hiç kimse diğerine gitmez anlamaz yapamaz bu klima işide böyle genelde ben arızaya gitmem ekip gönderirim ..

benim yaptığım iş aslında jokerlik işi bağlarım işi organize eder ekibi kurarım montaj aşamasında elemanların yapamıyacağı işleri tesbit eder onlara yoğunlaşır çözerim kumanda sistemini sorgular yaptırırım vs vs

o yüzden sizlerin emeği burda oldukça fazla bence okuyucuların hepsi sizlere teşekkür etmeliler aldıkları bu bedava kaynak bilgi için

saygılar komutan

estağfurullah hocam nerdeee :)

siz okyanus iseniz biz o okyanus da ancak bir damla gibiyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: iklimsaci

Teşekkürler ustacım girdim bakalım sopa mı yeriz artık terlik mi??

burada bir ara iklimsa ile ilgili konuşanları asıyorlar da hala bu kural işliyor mu??

özellikle ben çok kapıştım

yine sizmiydiniz bilmiyorum ama bilgi vermekten ziyade hep reklam yapılıyordu o nedenle burada klima savaşları verdik

objektif olabilirseniz hiç sorun olmaz ama sürekli bir markanın reklamını yaparsanız hiç belli olmaz yine savaşabiliriz :)

madem sizi burada yakalamışken sorayım bu mitsubishi DXK olanların sonunda yazan (3) S - (4) S ne anlama geliyor ,birde bu modeller niye eurovent de geçmiyor (geçen sene Z2-S olarak vardı ama bu sene hiç yok)
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı:

saygılar komutan

ne dersiniz soğutma konumda yayınladığım resimlere ben burda 9luk kalite bir klima ile baaşrı sağlayabilirmiyim

bak buraya kadar güle oynaya gelmiş ama işine gelmeyen bir şeyler görünce hemen terse dönmüş

bak birde kendine destek için 9 luk yeterlimi diye ayak yapıyor ,yahu o adam klima üstadı biz onunla aşık atacak değiliz

üstelik bu durumu bende geçtiğimiz yıllardan biliyorum,evin tavanına yalıtım yapmış birde hatırladığım kadarıyla tekirdağlı hoca sıcağı pek sevmiyor :)

sonra senin kaliteli klima diye söz ettiklerinden iki tane orta sınıf klima alınır ,bu durumda niye zorluyorsun illa tek klima olacak diye

biz burada nelerini gördük adam tek klimayla tek odayı ısıtamadığı için isyan ediyordu,birde bu işe bizim karar vermemiz çok doğru olmuyor ve ben bu nedenle bir firmaya keşif yaptırın garanti verirse mesele kalmaz diyorum ama sen tutturmuşsun illa tek klimayla bütün ev ısıtılır diye ,ben başardım ve bazı arkadaşlarda başarmış diyorsun

birde sen garanti veriyorsan kendin ver beni bulaştırma,durduk yere beddua almayım diyorum ama sen her şeye razıysan ben ne yapabilirim ki :)

yine ne hikmetse havalar biraz yumuşayınca yada yumuşak geçen yıllarda hep buna benzer sözler duyuyoruz,mat35 in de dediği gibi şöyle eksili hatta bol karlı bir zaman da bu dediklerini yaz da görelim ,ısınamayan arkadaşlar kulağını çınlatıyormu çınlatmıyormu o zaman göreceğiz

bu havada atıp tutmak kolay ne olacak ki inan olsun şu an ben klimayı komple kapattım ,yani ısınmak için klimaya bile gerek duymuyorum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı:

saygılar komutan

bak buraya kadar güle oynaya gelmiş ama işine gelmeyen bir şeyler görünce hemen terse dönmüş

bak birde kendine destek için 9 luk yeterlimi diye ayak yapıyor ,yahu o adam klima üstadı biz onunla aşık atacak değiliz

üstelik bu durumu bende geçtiğimiz yıllardan biliyorum,evin tavanına yalıtım yapmış birde hatırladığım kadarıyla tekirdağlı hoca sıcağı pek sevmiyor :)

sonra senin kaliteli klima diye söz ettiklerinden iki tane orta sınıf klima alınır ,bu durumda niye zorluyorsun illa tek klima olacak diye

biz burada nelerini gördük adam tek klimayla tek odayı ısıtamadığı için isyan ediyordu,birde bu işe bizim karar vermemiz çok doğru olmuyor ve ben bu nedenle bir firmaya keşif yaptırın garanti verirse mesele kalmaz diyorum ama sen tutturmuşsun illa tek klimayla bütün ev ısıtılır diye ,ben başardım ve bazı arkadaşlarda başarmış diyorsun

birde sen garanti veriyorsan kendin ver beni bulaştırma,durduk yere beddua almayım diyorum ama sen her şeye razıysan ben ne yapabilirim ki :)

yine ne hikmetse havalar biraz yumuşayınca yada yumuşak geçen yıllarda hep buna benzer sözler duyuyoruz,mat35 in de dediği gibi şöyle eksili hatta bol karlı bir zaman da bu dediklerini yaz da görelim ,ısınamayan arkadaşlar kulağını çınlatıyormu çınlatmıyormu o zaman göreceğiz

bu havada atıp tutmak kolay ne olacak ki inan olsun şu an ben klimayı komple kapattım ,yani ısınmak için klimaya bile gerek duymuyorum

ehtiyar uyanadın demi

korkma koca ev için tavsiye istemiyom ondan lafı eyi ağna 22m2 salon ben 7 veya 7,5 m2 tahmin ediyordum ama 5m2 mutfak 7m koridor. sadece 36m2 ve ben burayı soğuturum aga

ben alcağım desteği zaten aldım ondan 80m2 sen istediğin kadar tavanda izolasyon var desende. ben kendim için son onay peşindeyim. o nayıda kendim aldım dahada uzakta duran klima ile. sen şimdi dersin ne soruyorsun ozaman. one minute olsun genede klimacı sözü diynemek ilazım

bak şimdi ben birolun hesabı ile enaz 9luk çıktı hesap ettik beraber. daah evevl iklimsa hiç düşünmeden 7lik takalım dedi. hemide iki bayi birden. eski ısısan daikin 12lik dedi. kendimi tutuyorum gende iyi düşünmek istiyorum ama şimdiki daikinse 24 deyince içimden dedim sen bilgisayrında galiba ixir kullanıyorsun.

hacı bak şimdi oraya 12lik taksan bile o klima orada hemen kendini kısar sen beni diynemiyon ama benim amacım ufak kliamayı orda devamlı çalıştırmak. patlarsa patlasın. eşimdi düşünürsen oraya 12 lik alıcak gücümde yok hadi öyle yapim desem. sen diyorsun 2 tane orta sınıf al e kardeşim zaten takıcak yer yok. diyoz sana 5m2 mutfağa nasıl klima takıcağımız az hesap etmedik çok sağolsun birol ustayla. e tutup orta kalit ebri tane alsam biliyorumki o klima ozaman orda patlar. ben şahsen airfelin 18 liğine 1800-2000 vermem gider 9000 me alırım üstünede korum. yani sen dalga geçsende çok düşündüm. e kendi sağladığım başarıylada az çokta bir destek alırsam burdan kmseyede sen aldırttınmı diycem haşa.

sen marak etme burada amaç soğutma ısıtma değil. ayrıca o eksili derecelerden zibro bile çıktığına göre me ye soğutmada bişe olmaz. zaten olursada kaderdir derim. nelere katlanmadımki hala katlanıyorum en sonunda kızıyorum hep ne yapim adam geliyor servsim diyor adam hast ulan senin servisliğinimi diyim onu kocusta bile diyemez bakma sen. ben zamanında bir servisi kovdum hala üzülüyorum haklı olduğum halde. yağni yahni değil yanide ben sana diyormuyum ille millete ufak klim atavsiye et dünkü arkadaşa takıldım ağnamaz dediysem onamı alındı ehtiyar takıldığımı bilmiyormusun.

ısıtma konusunda diğer arkadaşlar başaramış vs demiyorum orda kendime bile demiyorumki. ama ararsan var işet tekirdağlı klimacı var işte sonra 85m2 zjx 50 kullnıyor xraytr arkadaş var oda mühendis onalrdamı benim gibi aklını peynir ekmekle yedi

çatla patla adam 9luk klimayla fujitsu bölümünde yazmış oku şindik 25m2 ısıtıp soğutuyo hemide antalyada hadi ısıtma konusunda antalya ılık olur diyelim ama yazın soğutmada ne oluyor abim...

sen zaten burda olsan kışın bile klima kulnmazsın ev izolasyonlu diye düşünerek ısınrısn akp lambası gibi

kulak çınlatma meselesi bende olmaz marak etme ama kocusta yandı o konuda gelen geçene DD arçelik zoraki topaldı kendini am agne tam değil airfel auer vs ben cimiryim diyor gidiyor. en fazla ac ve tosh skv öneriyor. neyseki son zamanalrda me de önermey başladı abim benim ya. kocustaaaa kurtar beni ya bu ehtiyardan. söz bidaha sensin abi diycem

sahi ya sen daha kombiye geçince görücem benseni ozaman darbey yapmaya başlıycan asıl sen ben kaçtım
  • ya 9 köy ne zaman gelmiş yine tüm sayfayı doldurmuş ,inan bugün dayak yemiş gibiyim o kadar uzun yazıyorsun ki okuyorum okuyorum kafam donuyor

ya bak son defa söylüyorum sizin 9 binlik klima ile kocaman evi ısıtıp soğutmanız beni bağlamaz,sen önüne gelene tek klima tavsiye et be adam elinden alanmı var ama niye illaki bizimde tastik etmemizi istiyorsun onu anlamıyorum,yani bizim tastik etmemizin ne faydası olacak,sana madalya mı takacaklar,hele ki bir ısıtmasın seni o zaman göreceğiz

gerçi sen ona da bir kulp bulursun,dediğim gibi bazıları her zaman haklıdır (yani sen)

bak burayı görmemişim :)

yanide ben sana diyormuyum ille millete ufak klim atavsiye et dünkü arkadaşa takıldım ağnamaz dediysem onamı alındı ehtiyar takıldığımı bilmiyormusun.

niye alınacakmışım ki ? ,ben ne zaman süper klimacıyım,yada süper anlarım dedim ,tam tersine tekirdağlı gibi hocalar dururken bizim bilgimiz ne kadar olur ki dedim,hatta mat35 benim bilgimin 100 misli bilgiye sahiptir

aslına bakarsan son zamanlarda araştırmayı da bırakmıştım ama yine nasıl olduysa bu işe bulaşmışım,akıntıya kapılmış essahdan klimacı gibi yorumlar yazarken kendimi buluyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 28 Mart 2013; 3:13:08 >
  • merhaba arkadaşlar

ben klima almayı düşünüyorum, geçen sene çok sıcaktı bu sene daha sıcak olacakmış klima şart

ancak hangi klimayı alacağıma karar veremedim, genelde tavsiyeler airfel üzerine

oda yaklaşık 24 m2 kuzey cephe sadece sabahları 1 saat kadar güneş alıyor, normalde vantilatör yeterdi ama son bir kaç senedir sıcaklar uyutmaz vantilatörler yetmez oldu

12000 btu yeter sanırım (sadece soğutma amaçlı kullanıcam)

split mi inverter mi karar veremedim zira çalışıyoruz, sabahın en sıcak saatinde pek çalışmayacak genelde geceden sabaha kadar çalışacak, gündüz açık kalacak
    aradaki fark inverter almaya değecek kadar mıdır yoksa gerek yokmu

fiyatlara bir göz gezdirdim

splitler 1000 tl civarında
    inverter lar 1600 tl civarında

bu arada taksitle alacağım

önerilerinizi bekliyorum
  • quote:

quote:

Teşekkürler ustacım girdim bakalım sopa mı yeriz artık terlik mi??

burada bir ara iklimsa ile ilgili konuşanları asıyorlar da hala bu kural işliyor mu??

özellikle ben çok kapıştım

yine sizmiydiniz bilmiyorum ama bilgi vermekten ziyade hep reklam yapılıyordu o nedenle burada klima savaşları verdik

objektif olabilirseniz hiç sorun olmaz ama sürekli bir markanın reklamını yaparsanız hiç belli olmaz yine savaşabiliriz :)

madem sizi burada yakalamışken sorayım bu mitsubishi DXK olanların sonunda yazan (3) S - (4) S ne anlama geliyor ,birde bu modeller niye eurovent de geçmiyor (geçen sene Z2-S olarak vardı ama bu sene hiç yok)

selamlar

Z3 S- Z4 S yazanlar versiyon numaralarıdır. Z3 S yazanlar Bu yıl gelecek ürünlerle SRK inverter serileri ile aynı olacak. Z4S ile Z3S arasında iç ünite kasa kalite farkı göze çarpar. Z4S te iyon fitresi yoktur.

Sadece DXK 24 Z4S klimalar HİBER İNVERTER mevcuttur. diğerleri normaldir. kataloglar da eurovent inverter diye bir terim geçmemektedir.

Z3S 2010 yılında giriş yaptı
    Z4S 2011 yılında giriş yaptı.

Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: seckinty

merhaba arkadaşlar

ben klima almayı düşünüyorum, geçen sene çok sıcaktı bu sene daha sıcak olacakmış klima şart

ancak hangi klimayı alacağıma karar veremedim, genelde tavsiyeler airfel üzerine

oda yaklaşık 24 m2 kuzey cephe sadece sabahları 1 saat kadar güneş alıyor, normalde vantilatör yeterdi ama son bir kaç senedir sıcaklar uyutmaz vantilatörler yetmez oldu

12000 btu yeter sanırım (sadece soğutma amaçlı kullanıcam)

split mi inverter mi karar veremedim zira çalışıyoruz, sabahın en sıcak saatinde pek çalışmayacak genelde geceden sabaha kadar çalışacak, gündüz açık kalacak
    aradaki fark inverter almaya değecek kadar mıdır yoksa gerek yokmu

fiyatlara bir göz gezdirdim

splitler 1000 tl civarında
    inverter lar 1600 tl civarında

bu arada taksitle alacağım

önerilerinizi bekliyorum

Selamlar

Günaydın

Anladığım kadarıyla gece sıkıntı yaşanıyor. Buda çatı izolasyonu ne durumda diye aklıma takıldı.

eğer eviniz çatı altında ise çatıda yoksa gündüz çekilen güneş enerjisini gece içeriye yansıtması olayıdır.

Gece uyku modunda çalıştırılacağından klima saatte en fazla 25-30 dakika yavaş devirde çalışacaktır. Standart klimada sadece iç ünite fan devri ile bu durumu gerçekleştirecek komprasörde aynı devirde çalışmaya devam edecektir.

inverter klimada bu durum kompresörede uygulanacağından elektrik tasarrufu bu noktada devreye girecektir.

ayrıca inverden oda sıcaklığını 1 derece aralığında konfora edecektir. standart klimada bu fark 3-5 dereceleri bulacaktır. buda gece sizi rahatsız edecektir.

Sonuç olarak kese sizin buradaki sonuçlar sizi ilgilendiriyorsa bence içinizdeki sese kulak verin.

Mitsubishi kalitesi istiyorsanız fiyatlarda taksit konusunda yardımcı olabilirim ama airfel konusunda fikrim yok.

hayırlı günler dilerim
  • quote:

Yalnız bugün noninverter klimalar artık yavaş yavaş kayboluyor, noninverter alırsan yakın zamanda parça vs bulmakta zorlanabilrsin diye bir yorum aldım bilmiyorum nekadar doğruluğu var.

non inverter bir klima alacaksın ve parçasını bulmıyacaksın yok böyle bir şey ..

bir klimanın minimum ömrü 7 yıl minimum 15 yılda maksimumdur ha bu demek değildir ki klimayı biz 15 yıl sonra çöpe atacağız eğer klimamız sağlıklı çlışıyorsa sorun çıkartmıyorsa yada çıkarsa bile ufak masraflarla üstesinden gelinebiliyorsa kullanmaya devam edilir taaa ki büyük bir sorun çıkartana kadar oda nedir kompresörü arıza yapar kompresör değişimine verilecek para ile yeni bir klima alınır..

ayrıca sanayi ve ticaret bakanlığı tebliği uyarınca dışarıdan ithal edilen her ürün ve cihaz için garantisi geçse dahi 10 yıl boyunca yedek parça ve servis hizmeti desteğini vermek zorundadır... zaten 10 yıl sonrada bulunmayan bir parça için klimacılar ona muadil bir parça takar siz merak etmeyin..
  • quote:

quote:

non inverter bir klima alacaksın ve parçasını bulmıyacaksın yok böyle bir şey ..

bir klimanın minimum ömrü 7 yıl minimum 15 yılda maksimumdur ha bu demek değildir ki klimayı biz 15 yıl sonra çöpe atacağız eğer klimamız sağlıklı çlışıyorsa sorun çıkartmıyorsa yada çıkarsa bile ufak masraflarla üstesinden gelinebiliyorsa kullanmaya devam edilir taaa ki büyük bir sorun çıkartana kadar oda nedir kompresörü arıza yapar kompresör değişimine verilecek para ile yeni bir klima alınır..

ayrıca sanayi ve ticaret bakanlığı tebliği uyarınca dışarıdan ithal edilen her ürün ve cihaz için garantisi geçse dahi 10 yıl boyunca yedek parça ve servis hizmeti desteğini vermek zorundadır... zaten 10 yıl sonrada bulunmayan bir parça için klimacılar ona muadil bir parça takar siz merak etmeyin..

Sayın ustam günaydın

Eğer boştaysanız azcık iş konuşalım sezon yaklaşıyor. Ne olacak bu servislerin hali!!!
  • quote:

quote:

quote:

Sayın ustam günaydın

Eğer boştaysanız azcık iş konuşalım sezon yaklaşıyor. Ne olacak bu servislerin hali!!!

siz ciddimi sordunuz bunu gardaş

• 
Sayfa: önceki 10471048104910501051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.