Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1046. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.173
Cevap
703
Favori
4.426.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10441045104610471048
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 9köy

esas sana neden ban şartlanmışsında ondan ehtiyar senin b12 zamanın geçmiş yine.

abuk subuk şeylerden medet umma. ben dedim zaten kombi desteğini. am aolmasada ısıtır dedim.

ayrıca klimasının buz tutması diye bir durum yok. şimdi çağırttırma adamı öyle bişe olcakta ben cevap yazmıycam ha.

adama bak ya krigamine vabh serisine ısıtmaz diyor. hacım istersen mzge al onunda vabh serileri var. saçmalaam ısıtmazmış.

kardeşim sen değilmiydin hep kalite diyen. alma pkvp.. sana gıcık veriyorsam. al daikin G serisi hatta daikin V al gene ısıtmazsa ben kefilim. ver parayı al. senle noterden imza edicem herşeyi. ama yol parama kadarda sen ödersin veya gelri alırsın beni kışın.

zaten laf diynesen san deyoz değilmi adam -20lerde kullanıyormuş finlandiyada bu cihazı hemide dublex bina yetersiz m2 2 adet almış yani 2 dene 25lik. senin ankaran ordan soğuk olamaz. ozaman ankarayı iskandinavyaya bağlayalım.

ehtiyar sen evdeki tesisat borularını ayrık olarak yatak odasından geçirt stereo ses elde et nasılolsa sese karşı allerjin olduğunu biliyorum.

almış bi pakistanlı işine gelince en eyis o oliye. gelmedimi bana yetşye diyip duriye. ahtiyar işte yavv bak sağa bişe diyim sök pakistanlıyı ankarada daha iyi çalışmazsa kafamı keserim. neden derse nem az yahu. teknük lüse meğzunu ağbim benüm

hadi nerde donmuş o cihaz o mesajı bir bul kayıtsız konuşma. ben yazıp gönderemediğim mesajı dahi hatırlarım kayıtsı konuşmam. ama biraz bunadım artık karıştıryorum. ama bu konuda değil ha kâr belleme. hodri meydan ve birolars giff

bak ya yine değişik tellerden girmiş konunun özü kalmamış

ben diyorum ver parayı deneyelim sen diyon yok oraya geleyim araba paramı ver ,sen al tak istersen noterden sözleşme imzalayalım ,he ya birde notere para kaptıracağız, ben fillandiya falan bilmem ama annemin oturduğu yeri iyi biliyorum ,neymiş efendim ankara da rutubet olmazmış ,he ya onun içinmi gece her yer buz tutuyor :)

hani nerde o donmuş cihaz diyor, ya gülmemek elde değil ,300 küsür sayfa içinde benim onu bulmam için en az bir hafta aramam lazım ,sonra ben yalancımıyım ki de inanmıyorsun

sonra ben buz tuttu demedim ki ,diyen o şahıstı ,inanmıyorsan ona inanma

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

eskiden buraları hep arsaydı tarlaydı ...

top oynardık buralarda hey gidi günler hey

şimdi bakıyorumda ne hale gelmiş toztmuş

topic uçmuş ben bıraktığımın üzerine en az 150 sayfa koymuş bu kadar sayfayı okuyacak kadar dermanım yok

kafam kaldırmaz neyse arada bir göz atalım buralardayız fırsat buldukça...

takipteyim ama eskisi gibi hırsım yok klimadan kusacak hale geldim hem montajından hem satışından ...

ama ben şunu biliyorum klima konusunda alınacak klima markası olarak bir elin parmaklarını geçmez inanın dostlar... bunların en başındada mitsubishi geliyor ve japon markaları geliyor gerisi boş ister sabancının ister klimaplus ın getirdiği klimalar her türlü servişs desteği vermeleri ile her zaman number one :)

ya hocam nerelerdesin bizi bıraktın 9 köyün eline ortalığı boş buldu atıp tutuyor

benim mitsubishi ye pakistanlı diyor kendi klimaları ikide bir cozutuyor

keşke ucuz fiyatlardan devamı olsa da millet alsa ,3 yıldır tık demedi ,her durumda ısıttı soğuttu ama özellikle bu seriye öyle bir karalama yapıldı ki ben dahi şüpheye düşüyorum ,hani cihaz tepemde olmasa ben dahi inanacağım bu kadar kötü olduğuna :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

esas sana neden ban şartlanmışsında ondan ehtiyar senin b12 zamanın geçmiş yine.

abuk subuk şeylerden medet umma. ben dedim zaten kombi desteğini. am aolmasada ısıtır dedim.

ayrıca klimasının buz tutması diye bir durum yok. şimdi çağırttırma adamı öyle bişe olcakta ben cevap yazmıycam ha.

adama bak ya krigamine vabh serisine ısıtmaz diyor. hacım istersen mzge al onunda vabh serileri var. saçmalaam ısıtmazmış.

kardeşim sen değilmiydin hep kalite diyen. alma pkvp.. sana gıcık veriyorsam. al daikin G serisi hatta daikin V al gene ısıtmazsa ben kefilim. ver parayı al. senle noterden imza edicem herşeyi. ama yol parama kadarda sen ödersin veya gelri alırsın beni kışın.

zaten laf diynesen san deyoz değilmi adam -20lerde kullanıyormuş finlandiyada bu cihazı hemide dublex bina yetersiz m2 2 adet almış yani 2 dene 25lik. senin ankaran ordan soğuk olamaz. ozaman ankarayı iskandinavyaya bağlayalım.

ehtiyar sen evdeki tesisat borularını ayrık olarak yatak odasından geçirt stereo ses elde et nasılolsa sese karşı allerjin olduğunu biliyorum.

almış bi pakistanlı işine gelince en eyis o oliye. gelmedimi bana yetşye diyip duriye. ahtiyar işte yavv bak sağa bişe diyim sök pakistanlıyı ankarada daha iyi çalışmazsa kafamı keserim. neden derse nem az yahu. teknük lüse meğzunu ağbim benüm

hadi nerde donmuş o cihaz o mesajı bir bul kayıtsız konuşma. ben yazıp gönderemediğim mesajı dahi hatırlarım kayıtsı konuşmam. ama biraz bunadım artık karıştıryorum. ama bu konuda değil ha kâr belleme. hodri meydan ve birolars giff

bak ya yine değişik tellerden girmiş konunun özü kalmamış

ben diyorum ver parayı deneyelim sen diyon yok oraya geleyim araba paramı ver ,sen al tak istersen noterden sözleşme imzalayalım ,he ya birde notere para kaptıracağız, ben fillandiya falan bilmem ama annemin oturduğu yeri iyi biliyorum ,neymiş efendim ankara da rutubet olmazmış ,he ya onun içinmi gece her yer buz tutuyor :)

hani nerde o donmuş cihaz diyor, ya gülmemek elde değil ,300 küsür sayfa içinde benim onu bulmam için en az bir hafta aramam lazım ,sonra ben yalancımıyım ki de inanmıyorsun

sonra ben buz tuttu demedim ki ,diyen o şahıstı ,inanmıyorsan ona inanma

Allah Allah adamın zoruna bak yahu. ver parayı deneyelimmiş. tabi canım hay hay hem kendisi ortaya atıyor sözleşmeydi carttı curttu. şimdide konuyu değiştiryor diyor bana. fillandiya değüll finlandiya birkere

yahu be ehtiyar beni geçtin ha. deme bari kuru havada nasıl heryer buz tutuyor.. sen nediyorsun hava iyice soğudumu klimam daha iyi çalışıyor diyorsun değilmi? bunun sebebini düşün nem azaldımı makine daha güzel çalışır. ile makien bu ziçinde olcak değil.

evet sen yalan söylüyorsun yok öyle birşey. diyorsama sen bana neden inamıyorusun. benmi yalan söylüyorum sanada. yok sağa sola gizlendi adamın son yazısına cevap veremedi diyorsun. karşısına çıkamadı diyorsun. çıksaydıda öenereceği üstüne su dökmü diyecekti dersen bende sana o yazıyı çıkart derim el ehtiyarrr.. zanakstı avukat arkadaşı adı. sesleniyorum burdan sen böyle bir yazı yazdınmı yazdıysan gel cevap yaz buraya. istersen yaz kamal14 ehtiyarı istediğü olsun. ben gene özür dileyeyim. am adaha sonra senin klimada böyle bişe olmadığınıda çıakarırım ortaya. o yüzden tüm yasal haklarım saklıduuuurrrrr

• quote:

quote:

topic uçmuş ben bıraktığımın üzerine en az 150 sayfa koymuş bu kadar sayfayı okuyacak kadar dermanım yok

takipteyim ama eskisi gibi hırsım yok klimadan kusacak hale geldim hem montajından hem satışından ...

ama ben şunu biliyorum klima konusunda alınacak klima markası olarak bir elin parmaklarını geçmez inanın dostlar... bunların en başındada mitsubishi geliyor ve japon markaları geliyor gerisi boş ister sabancının ister klimaplus ın getirdiği klimalar her türlü servişs desteği vermeleri ile her zaman number one :)

ya hocam nerelerdesin bizi bıraktın 9 köyün eline ortalığı boş buldu atıp tutuyor

benim mitsubishi ye pakistanlı diyor kendi klimaları ikide bir cozutuyor

keşke ucuz fiyatlardan devamı olsa da millet alsa ,3 yıldır tık demedi ,her durumda ısıttı soğuttu ama özellikle bu seriye öyle bir karalama yapıldı ki ben dahi şüpheye düşüyorum ,hani cihaz tepemde olmasa ben dahi inanacağım bu kadar kötü olduğuna :)

destuuurrr foruma grmam girince sanki forumdan hiç çıkmıyor gibi suçlu olurum.

evet senin klima pakistanlı. ben zibroda bi,le defrost seyretmem kötü ola klimam yohkine. sadece bir klasik daikinim vardı çakmaydı bilmeden aldım. iç ünite bozulunca durumu anlattım dedim ben bunu daikin fiyatına aldım parasını hak etmedi ilk yılda iç ünite bozuldu değiştiniz 3yıl sonra gene arıza çıktı. daikinde dai,kinliğini bilip o zihazı aldı geri bana sıfır gerçek inverter cihaz verdi.

cozutanların çoğu servisler. mesela birolların firmada malını ardında durdau ama tam 3 tane servisde adam çıkmadı. sonund anişhayet 4. servis geldide durumu kurtardı. nedersin buna bunları biliyon ama dalga geçiyon çünkü sen eyice ehtiyarladın her şey san komik geliyor

• quote:

Allah Allah adamın zoruna bak yahu. ver parayı deneyelimmiş. tabi canım hay hay hem kendisi ortaya atıyor sözleşmeydi carttı curttu. şimdide konuyu değiştiryor diyor bana. fillandiya değüll finlandiya birkere

yahu be ehtiyar beni geçtin ha. deme bari kuru havada nasıl heryer buz tutuyor.. sen nediyorsun hava iyice soğudumu klimam daha iyi çalışıyor diyorsun değilmi? bunun sebebini düşün nem azaldımı makine daha güzel çalışır. ile makien bu ziçinde olcak değil.

evet sen yalan söylüyorsun yok öyle birşey. diyorsama sen bana neden inamıyorusun. benmi yalan söylüyorum sanada. yok sağa sola gizlendi adamın son yazısına cevap veremedi diyorsun. karşısına çıkamadı diyorsun. çıksaydıda öenereceği üstüne su dökmü diyecekti dersen bende sana o yazıyı çıkart derim el ehtiyarrr.. zanakstı avukat arkadaşı adı. sesleniyorum burdan sen böyle bir yazı yazdınmı yazdıysan gel cevap yaz buraya. istersen yaz kamal14 ehtiyarı istediğü olsun. ben gene özür dileyeyim. am adaha sonra senin klimada böyle bişe olmadığınıda çıakarırım ortaya. o yüzden tüm yasal haklarım saklıduuuurrrrr

sen sürekli herkez yazarken biz bişey demiyoruz ama ,ben yabancı bir ülkenin ismini yanlış yazmışım diye gülüyorsun ama herkes yazacağına gendin sürekli herkez diye yazıyon ya

ya hocam sende galiba benim yaptığım gibi yazılanları tam okumuyorsun :)

kuru havada buz tutuyor diyen varmı ? ,madem kuru hava öyleyse nasıl her yer buz tutuyor dedim ,sen kafayı ankara nın her yeri kuru havadır diye takmışsın onun için benim demek istediğimi bile ters anlıyorsun

elbette ki kuru hava da klima daha iyi çalışır bunun aksini hiçbir mesajımda bulamassın ,varsa bul getir :)

ya sen kesin ısıtır demiyormusun o halde elbette ki sen alacaksın ,ben delimiyim ki hem ısıtmaz deyip hemde bir kucak para vereyim

sağa sola gizlendin diye nerede yazdım hiç değilse o yazımı getir ,neden son mesajına cevap vermediniz dedim ,hadi o zaman kombiyle takviye ettiğine de yalan de de tam olsun

ya bana ne kimin ne yaptığı inanmıyorsan kendisine PM gönder sor ama beni karıştırma

sonra o evet derse inanacaksın ben dersem inanmayacaksın öyle mi ? ,hayret bir şey bunca zamandır hiç yalan söylediğimi gördün mü ? ,sonra ne menfaatim olacak ki de yalan söyleyeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: yerkan

Merhaba Arkadaşlar;

25 m2 salon ve 12 m2 yatak odası olan küçük bir evim var. Direkt güneş ışığı almasada yazın çok sıcak oluyor. Yüksek bir ev. Alt katım boş (kömürlük) Penceler ısı cam. Aşağıda 4 model beğendim. ilk üçü 18000btu diğeri 12000 ama mitsubishi.

İki odanın serinlemesi için sizce hangisi uygun olur ? Kışın bu ölçüde bir klima ile ısıtma sağlayabilir miyim ?

Teşekkürler....

http://www.idealesya.com/urun/midea-msri-dci-18-optimum-inverter-klima.aspx

http://www.buroteknik.com/Airfel-AS18-0933-INV-R410-A-18000-BTU-inverter-Klima_25349.html

http://www.buroteknik.com/Demirdokum-Inverter-A-410-18-HP-18000-BTU-Split-Klima_21528.html?ref=akakce&v=1.87.6

http://www.idealesya.com/urun/mitsubishi-dxk-12-z-3-s-inverter-klima.aspx

tek klimayla 2 oda serinlemesi olmaz o nedenle ya iki tane alacaksınız yada tek yeri seçeceksiniz

klimayı taktığınız yer buz gibi olur diğer taraf biraz soğur ,bu nedenle tek noktadan klima uygulamasında sıkıntılar olur

25 m2 yere 18 binlik taksanız çok rahatsız eder ,12 binlik taksanız ancak orayı ve az bir miktar yatak odasında bir kaç derece ısı düşmesi olur

bence her iki yere ayrı ayrı 9 binlik takarsanız çok daha randımanlı olur

kaliteli olan bir klima yatak odasına diğeri salonu idare edecek bir marka model olabilir (tabi ses konusunda çok takıntılı değilseniz)

• quote:

quote:

sen sürekli herkez yazarken biz bişey demiyoruz ama ,ben yabancı bir ülkenin ismini yanlış yazmışım diye gülüyorsun ama herkes yazacağına gendin sürekli herkez diye yazıyon ya

ya hocam sende galiba benim yaptığım gibi yazılanları tam okumuyorsun :)

kuru havada buz tutuyor diyen varmı ? ,madem kuru hava öyleyse nasıl her yer buz tutuyor dedim ,sen kafayı ankara nın her yeri kuru havadır diye takmışsın onun için benim demek istediğimi bile ters anlıyorsun

elbette ki kuru hava da klima daha iyi çalışır bunun aksini hiçbir mesajımda bulamassın ,varsa bul getir :)

ya sen kesin ısıtır demiyormusun o halde elbette ki sen alacaksın ,ben delimiyim ki hem ısıtmaz deyip hemde bir kucak para vereyim

sağa sola gizlendin diye nerede yazdım hiç değilse o yazımı getir ,neden son mesajına cevap vermediniz dedim ,hadi o zaman kombiyle takviye ettiğine de yalan de de tam olsun

ya bana ne kimin ne yaptığı inanmıyorsan kendisine PM gönder sor ama beni karıştırma

sonra o evet derse inanacaksın ben dersem inanmayacaksın öyle mi ? ,hayret bir şey bunca zamandır hiç yalan söylediğimi gördün mü ? ,sonra ne menfaatim olacak ki de yalan söyleyeyim

destuur 2 mahsus sataşıyorum. senin fillandiyayı espri yaptığını sandım. fil den dolayı. yoğusa korkma kimse türkçeyi tam konuşuyorki ben kocausta değülüüm. ama şu şekide ALACAM SATACAM YAPACAM şeklinde konuşanalra gerçekte gıcığım arkadaş ya pc frılam dili diyorum ve oldukça kaba bir dil. bunu espri olarakta yazmıyorlar biz bazı kelimelri spri olarka bozsakta. gencecik adamalrın yazım dili olmuş ya türkçe bukadarda bozulmazki.

bak şimdi abi gene takıyorsun soğuğu çok olan yerde rutubet olmaz diyorum ben sana. iç anadolu bölgesindede hemen hemen heryeri buz gibidir. ama ayırd etmiyorsunki ehtiyar...rutubetli yer hemen hemen yok desek yeridir. yahu kayseride konyada sivasta kullananlar var klimaları. oralardan yazanalr var. daha soğuk oralar. onun için ankaranın bir bölgesi çok nemli olur bir tarafı sıcaklık farkından dolayı fazla buz vs durumuna katılmadım olabilir. ama çok fark etmez. nemsiz havadada tamamen nem olmıyacak değil yerin soğuğunda bie buz olur tabi ama bu buz klimayı donduracak değilki.

yahu iddayı başlatan sensin bende cebinde akrep var mansına al bir klima ısıtmazsa kefili benim dedim sen tutup sözleşme vs diyorsun.

ben senin 50 tane yazını çıkarırım. iddia etme nerdesin niye yazmıyorsun kaçak vs. hatta foruma kızmış deyipte üstüme geldüğün yazularu bile çıkarurun. bir keresindede bana diyordun bu forum agirmiyorum ama 9köy zorla sokuyor. e ben girmeyince sen ne giriyon ozaman maşaAllah bakıyomda heç çıkmıyon. şinci hemen dersin gene senin yüznden burdayım

avukata pm'e gerek yok. konuyu bildiğim için iyice kızırdım senüüü boşunamı yalan söylüyorsun deyu sataşıyorum.

bak şimdi şu rinke ama rin demiş deme forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=58215059

burda kızmışım ve 4-5 gün girmemişim avukat sinan kardeşimizde o arada yazmış yazısını. o klima ile ilgili değil ofisndeki klima ile ilgiliymiş görseydim onada yardımcı olurdum ama o ara çok kızmıştım foruma gerçekten. geriy ebakmamışım bile.. inan bu konuda geçenlerde rastgele bir şey ararken karşıma çıkmasaydı kendimden şüphe ederdim. al bak benden yaklaşı 20 saat sonra yazmış adam forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=58239602

forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=58375769 al bak burda kaç gün sonra girmişim. bizde errr şeylerr belgeli bea. bırak şimdi kombi desteğinede sarılma

şimdide diycenki aman forum nedirki ben ne uğraşcem. emme benle uğraşıyon bende sataşınca gızyon ehtiyar işte

neyse mailine bak zeminin fotosunu yolladım koltuk delmiş oraları hep 3 gündür uğraşıyorum. yoğsa girmem biel foruma dövüyon benüü niy egelmiyon diğee topiğe bu arada korkuyaonmu esker korkmazz:))

• quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar;

25 m2 salon ve 12 m2 yatak odası olan küçük bir evim var. Direkt güneş ışığı almasada yazın çok sıcak oluyor. Yüksek bir ev. Alt katım boş (kömürlük) Penceler ısı cam. Aşağıda 4 model beğendim. ilk üçü 18000btu diğeri 12000 ama mitsubishi.

İki odanın serinlemesi için sizce hangisi uygun olur ? Kışın bu ölçüde bir klima ile ısıtma sağlayabilir miyim ?

Teşekkürler....

http://www.buroteknik.com/Airfel-AS18-0933-INV-R410-A-18000-BTU-inverter-Klima_25349.html

http://www.buroteknik.com/Demirdokum-Inverter-A-410-18-HP-18000-BTU-Split-Klima_21528.html?ref=akakce&v=1.87.6

tek klimayla 2 oda serinlemesi olmaz o nedenle ya iki tane alacaksınız yada tek yeri seçeceksiniz

klimayı taktığınız yer buz gibi olur diğer taraf biraz soğur ,bu nedenle tek noktadan klima uygulamasında sıkıntılar olur

25 m2 yere 18 binlik taksanız çok rahatsız eder ,12 binlik taksanız ancak orayı ve az bir miktar yatak odasında bir kaç derece ısı düşmesi olur

kaliteli olan bir klima yatak odasına diğeri salonu idare edecek bir marka model olabilir (tabi ses konusunda çok takıntılı değilseniz)

ehtiyara çok inanma ağnamaz salonun kapısı yatak odasını göryormu veya yakınmı bir şekil çizin. aksi durumda hiç denemeyin. sadece soğutmada kullanıcaksanız salona 9luk yatak odasınada 7 bin btu yeterlidir. en dorğusuda odur marka olarak kalite marka almaya çalışın tabiki.

• 20 m2 oturma odasına klima almak istiyoruz. Klimanın amacı Ankara'da Temmuz ve Ağustos'ta çok sıcaklarda günde 2-3 saat soğutma yapması. Odamız sınırlı şekilde sadece akşam güneşi alıyor. Daire ara kat, pvc doğrama var fakat mantolama yok. Klimayı sorunsuz bir şekilde uzun yıllar kullanmak istiyoruz. Fiyat önemli değil ama klima sınırlı kullanılacağı için gereksiz masraf da yapmak istemiyorum.

Hangi klimayı almalıyım? Yardımlarınızı rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memedince -- 27 Mart 2013; 9:44:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eski tas eski hamam yhu özlemişim buraları

buraların kavgası gürültüsü atışması bile bi başka oluyo

ya bu arada bizim komutanmı bu Kemal1414 accountlu arkadaş

eğer oysan senin klimanın ben arap olduğunu biliyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: memedince

20 m2 oturma odasına klima almak istiyoruz. Klimanın amacı Ankara'da Temmuz ve Ağustos'ta çok sıcaklarda günde 2-3 saat soğutma yapması. Odamız sınırlı şekilde sadece akşam güneşi alıyor. Daire ara kat, pvc doğrama var fakat mantolama yok. Klimayı sorunsuz bir şekilde uzun yıllar kullanmak istiyoruz. Fiyat önemli değil ama klima sınırlı kullanılacağı için gereksiz masraf da yapmak istemiyorum.

eğer maddi olarak ekonomik olarak bi problem yoksa benim Mitsubishi her zaman gönül tahtımda 1 numaradır satıcı ve servis olarak bu tercihi size bırkıyorum yani mitsubishi electric ve mitsubishi heavy arasındaki tercihi ve klasik on/off cihazlar tercih etmenizi tavsiye ederim neden derseniz bunu defalarca tartıştık çok uzun hikaye...

sebeblerine gelincede en azından distribütör desteği bayi ve servis desteği gibi bir çok etken ile bu iki aynı markayı ön plana çıkartıyor...

• quote:

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar;

Teşekkürler....

ehtiyara çok inanma ağnamaz salonun kapısı yatak odasını göryormu veya yakınmı bir şekil çizin. aksi durumda hiç denemeyin. sadece soğutmada kullanıcaksanız salona 9luk yatak odasınada 7 bin btu yeterlidir. en dorğusuda odur marka olarak kalite marka almaya çalışın tabiki.

Merhaba Arkadaşlar;

2 adet küçük kapasiteli klima tavsiyeniz bana da mantıklı geldi. Evin şeklini çizmeye çalıştım. Umarım anlaşılabilir olmuştur. Yatak odası küçük ve gece klima çalışırken sessiz olmasını isterim. Gündüz çalışan biriyim ve evde sadece akşamları olabiliyorum. Klimalar sürekli çalışmayacak. Bu koşulda inverter ya da normal tavsiyeleriniz ne olabilir.

Şimdiden teşekkürler.

http://postimg.org/image/tll95atvl/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerkan -- 27 Mart 2013; 10:08:52 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: memedince

20 m2 oturma odasına klima almak istiyoruz. Klimanın amacı Ankara'da Temmuz ve Ağustos'ta çok sıcaklarda günde 2-3 saat soğutma yapması. Odamız sınırlı şekilde sadece akşam güneşi alıyor. Daire ara kat, pvc doğrama var fakat mantolama yok. Klimayı sorunsuz bir şekilde uzun yıllar kullanmak istiyoruz. Fiyat önemli değil ama klima sınırlı kullanılacağı için gereksiz masraf da yapmak istemiyorum.

eğer maddi olarak ekonomik olarak bi problem yoksa benim Mitsubishi her zaman gönül tahtımda 1 numaradır satıcı ve servis olarak bu tercihi size bırkıyorum yani mitsubishi electric ve mitsubishi heavy arasındaki tercihi ve klasik on/off cihazlar tercih etmenizi tavsiye ederim neden derseniz bunu defalarca tartıştık çok uzun hikaye...

sebeblerine gelincede en azından distribütör desteği bayi ve servis desteği gibi bir çok etken ile bu iki aynı markayı ön plana çıkartıyor...

Peki hangi model mitsubishi? Sanirim inverter gerek yok diyosunuz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• evet inverter gerekli değil dediğiniz şartlarda yani Ankarada 2 ay temmuz ve ağustosta 2 saat çalışacak klima için invertere hiç gerek yok

marka: mitsubishi heavy de olabilir .. mitsubishi electricte olabilir... her iki markayıda sağlam distribütörler temsil ediyor biri iklimsa sabancı güvencesinde diğeri klimaplus güvencesinde sabancının mitsubishisi SRK40 HG-S olabilir diğeride MSH-GE35VB klasik on/off tercihi size bırakıyorum her ikiside gerçek mitsubishidir tercihi siz yapın fiyat hangisinde ucuz ise onu tercih edin derim benim önerim budur...
  • quote:

Hoşgeldin üjbeş hemşerim
    Nerdeyse yıl oluyor görünmeyeli.

• aynen öyle bende fark ettim usta uzun zaman olmuş biz yokken işi bayağı ilerletmişsin tebrikler
  • quote:

eski tas eski hamam yhu özlemişim buraları

buraların kavgası gürültüsü atışması bile bi başka oluyo

ya bu arada bizim komutanmı bu Kemal1414 accountlu arkadaş

eğer oysan senin klimanın ben arap olduğunu biliyorum :D

yahu hemşerim ustam gelmiş, hoşgelmiş...

sadece telefonla görüşebilmiştik, forumda rastlayamadık lakin onca yazılanlardan anladığım şudur ki; "buralar eskisi gibi olmayacak..." "bayram oldu foruma" :) :) :)
  • her ne olursa olsun bu forumda ne kadar tarafsız olduğumu takip edenler bilir yeri gelir yerli markaları yerden yere vururum ama yeri gelir yerli markalardan içlerinde nadiren çıkan elle tutulabilir ürünleri de kıyasıya tavsiye ederim hiç şüpheniz olmasın ..

şunuda ekliyeyim klima olsun başka bir ürün olsun elektrikli tırnak makası bile olsa kalite ve satış sonrası hizmetler büyük önem taşımakta bende sırf bu yüzden toplamda kaliteye inanan bir kişi olarak servis desteği en yaygın olan ürünleri tavsiye etmekten hiçte çekinmem burada benim kişisel çıkarlarım değil toplumun kazanımları önem taşıyor...

alakanıza teşekkürler ersen_ arkadaşım
  • tekirdağlı ustam hoşgeldiniz.şu model hakkında ustalardan yorum aldım birde sizden fikir almak isterim. M.E MSZ-CHC 25 VA ne dersiniz kaliteli bir cihazmıdır.
  • quote:

her ne olursa olsun bu forumda ne kadar tarafsız olduğumu takip edenler bilir yeri gelir yerli markaları yerden yere vururum ama yeri gelir yerli markalardan içlerinde nadiren çıkan elle tutulabilir ürünleri de kıyasıya tavsiye ederim hiç şüpheniz olmasın ..

şunuda ekliyeyim klima olsun başka bir ürün olsun elektrikli tırnak makası bile olsa kalite ve satış sonrası hizmetler büyük önem taşımakta bende sırf bu yüzden toplamda kaliteye inanan bir kişi olarak servis desteği en yaygın olan ürünleri tavsiye etmekten hiçte çekinmem burada benim kişisel çıkarlarım değil toplumun kazanımları önem taşıyor...

alakanıza teşekkürler ersen_ arkadaşım

Sizin elinize yüreğinize sağlık, ben teşekkür ederim. Muğla'dan selamlar saygılar...

• 
Sayfa: önceki 10441045104610471048
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.