Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.166
Cevap
703
Favori
4.425.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
54. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DİLERSENİZ 220V İLE HEMDE INVERTER OLARAK ÇALIŞAN

MITSUBISHI ELECTRIC

"MR SLIM STANDART INVERTER KLIMA" İLE İLGİLİ LİNKİ DE AŞAĞIDADIR İLGİLENEN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE;

http://www.klimaplus.com.tr/pics/PSA%20Serisi.pdf

(LİNKTE 2. SAYFADAKİ CİHAZLARIN TAMAMI 220V İLE ÇALIŞIR)
  • Şu konuya bilen bir arkadaşın açıklık getirmesini istiyorum.

Electra WNG14 ile Airwell FLO14 aynı mı ve ikisi de inverter mı? Ayrıca fiyatları da 1350'şer YTL mi?

Yoksa, Airwell DC Inverter FLO14 modeli mi inverter. Ya da bir sitede gördüğüm gibi böyle bir model var mı?

Son olarak bu ürünün fiyatı hakikaten 2304 YTL mi? Yoksa önceki yazılanlar yanlış mı. gürcan01 ve ibrahimalp nickli arkadaşların yazdığı gibi (1350 ve inverter) mi değil mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: MeE

Şu konuya bilen bir arkadaşın açıklık getirmesini istiyorum.

Electra WNG14 ile Airwell FLO14 aynı mı ve ikisi de inverter mı? Ayrıca fiyatları da 1350'şer YTL mi?

Yoksa, Airwell DC Inverter FLO14 modeli mi inverter. Ya da bir sitede gördüğüm gibi böyle bir model var mı?

Son olarak bu ürünün fiyatı hakikaten 2304 YTL mi? Yoksa önceki yazılanlar yanlış mı. gürcan01 ve ibrahimalp nickli arkadaşların yazdığı gibi (1350 ve inverter) mi değil mi?

sayın arkadaşım katalogda başka sitede başka yazıyor belki ürünlerin kodları değişmiştir olabilir katalogda ınverter olanın kodu
    12DCI ınverter olarak geçiyor ama sitedeki

http://www.elcoklima.com.tr/00_01.asp?kli_id=25 budur sizde inceleyin ama benim bizzat magazada gördügüm sitedekinin görüntüsü farklı sanırım sitede hatalı ürün resmi var

aırvell ve elektra aynı klimadır sadece arçelik beko gibi kodları farklıdır ve sitede 1350 ytl yazıyor benimde dedigimi gibi bir kaç ay önce bu fiyatı ama 2 ay önce izmir serhat klimaya telefon ettigimde 1670 ytl dediler sizde bir araştırın

aırwellde ise resim kaldırılmış sitede ama gerçek inverter olan bu sitedeki karışıklıgı anlayamadım

http://www.elcoklima.com.tr/00_01.asp?kli_id=42

ama baştanda dedigim gibi izmirde kar yagan günde bile yaklaşık 2 sene oldu sanırım çok güzel randıman veren bir klima ve izmir serhat klima begenmeynin ürününü degiştirmeyi taahhhüt ediyoralın begenmezseniz para vereke aradaki farkı daıkın,hitachi gibi klimalarla degiştiririm diyor

isterseniz izmir serhat klimanın telefonunu veririm sorarsınız

iyi günler dilerim

• 1-2 ay önce bir klima almayı planlıyordum ama bazı sebeblerden dolayı ertelemiştim.
    bugün yarın bir 9000 BTU 'luk bir klima almayı planlıyorum. klimayı çok yoğun kullanmıyacağım bundan dolayı inverterli bir model düşünmüyorum. ancak yorumlarınız önemli tabii ki . inverterli modeller elektrik sarfiyatı dışında sanırım kullanım konforuda sağlıyor ancak düz klimalara göre fiyatlarda %40 - %50 bir fark var. Kullanım yoğunluğu düşünüldüğünde elektrik faturası acısından aradaki farkı uzun bir süre kapatmam mümkün görülmemekte.

Şu an yoğunlaştığın markalar mitsubishi elektrik ve sharp .Sizce hangisini tercih etmeliyim.
    bu arada araştırdım sanırım daikinin düz serisi yok. inverterli serisini de biraz önce açıkladğım gibi pek düşünmüyorum.

Dolayısı ile şuan kafamda sharp ve mitsubishi elektrik var. bunların artı ve eksileri nedir. .hangisini seçmek daha mantıklı olabilir..

Not : klimayı ankara şartlarında kullanacağım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: wellwell

1-2 ay önce bir klima almayı planlıyordum ama bazı sebeblerden dolayı ertelemiştim.
    bugün yarın bir 9000 BTU 'luk bir klima almayı planlıyorum. klimayı çok yoğun kullanmıyacağım bundan dolayı inverterli bir model düşünmüyorum. ancak yorumlarınız önemli tabii ki . inverterli modeller elektrik sarfiyatı dışında sanırım kullanım konforuda sağlıyor ancak düz klimalara göre fiyatlarda %40 - %50 bir fark var. Kullanım yoğunluğu düşünüldüğünde elektrik faturası acısından aradaki farkı uzun bir süre kapatmam mümkün görülmemekte.

Şu an yoğunlaştığın markalar mitsubishi elektrik ve sharp .Sizce hangisini tercih etmeliyim.
    bu arada araştırdım sanırım daikinin düz serisi yok. inverterli serisini de biraz önce açıkladğım gibi pek düşünmüyorum.

Dolayısı ile şuan kafamda sharp ve mitsubishi elektrik var. bunların artı ve eksileri nedir. .hangisini seçmek daha mantıklı olabilir..

PM gönderdim size

iyi geceler

• quote:

Orjinalden alıntı: wellwell

1-2 ay önce bir klima almayı planlıyordum ama bazı sebeblerden dolayı ertelemiştim.

arkadaşım merhaba, ben antalya da oturuyorum.yaklaşık 2 ay önce hitachi ras14gh4 12000 btu klima aldım 14 m2 odam için.ne performansından nede sesinden memnunum bu klimanın.eniştemde yeni sharp 12000 btu klima aldı 21 m2 odasına.sharp ın çalışmasını görünce hitachinin ne kadar dandik bir klima olduğunu anladım.neden mi? şöyle.odaların yalıtımları aynı sayılır.biri 14 diğeri eniştemin ki 21 m2.sharp ın otomatik fanda çalışırken çıkardığı ses inanın bana hitachinin en düşük fanından sessiz.kompresöre gelince hitachinin kompresörü turbosuz dizel araba gibi gürültülü, sharpın sesi ise çalışıp çalışmadığını anlamıyosunuz.hitachi 1 saatte en fazla 23-24 derece yapabiliyo odamın içerisini sharp ise 15 dakikada 25 derece. sharpın kataloğunda ne kadar elektrik tükettiği aynen kompresörün üzerindede yazıyo yani gerçek A sınıfı. hitachide katalogda 1.09 kw kompresörün üzerinde 1280 watt yazıyo yani D sınıfı varın gerisini siz hesap edin. ama sharpın eksi kaç dereceye kadar çalıştığını ne servisi biliyo nede satıcısı,en son iklimsa ya mail attım daha cevap gelmedi sanırım onlarda bilmiyolar :D sharpın ankaradaki performansını da dolayısıyla bilemiyorum..
    saygılarımla.

• sayın merakli007

sharp eksi 8,5-9,5 arasında çalışır

hitachi klimalarada seneler önce izmirde şikayet vardı hatta burayada o yüzden yazmıştım pizza dükkanı sahibini çok üzmüşlerdi adam sinirden çıldırıyordu hem performansı berbattı hemde çok sesli idi bu yüzden o arkadaş dıamond aldı şu an memnun

ama şimdi alan arkadaşların evine gidiyorum ben memnun olmayan ve sesli çalışanına rastlamadım ama olabilir ,acaba hangi seri ,hangi firmanın getirdigi bunuda belirtilirse alacak arkadaşlarda buna göre incelesinler gerçi dedigim gibi belki sizn aldıgınızda sorun olabilir bir servise başbursaydınız ve en önemlisi geri verin bu hakkınız var benim bir kaç kere yaptıgım ve buradan bir çok arkadaşa yaptırdıgım gibi

iyi günler
  • quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

sayın merakli007

hitachi klimalarada seneler önce izmirde şikayet vardı hatta burayada o yüzden yazmıştım pizza dükkanı sahibini çok üzmüşlerdi adam sinirden çıldırıyordu hem performansı berbattı hemde çok sesli idi bu yüzden o arkadaş dıamond aldı şu an memnun

ama şimdi alan arkadaşların evine gidiyorum ben memnun olmayan ve sesli çalışanına rastlamadım ama olabilir ,acaba hangi seri ,hangi firmanın getirdigi bunuda belirtilirse alacak arkadaşlarda buna göre incelesinler gerçi dedigim gibi belki sizn aldıgınızda sorun olabilir bir servise başbursaydınız ve en önemlisi geri verin bu hakkınız var benim bir kaç kere yaptıgım ve buradan bir çok arkadaşa yaptırdıgım gibi

iyi günler

gürcan bey merhaba,
    benim hitachi alternatifklimanın getirdiği ras14gh4 modeli .ayrıca servis çağırdım yoğunuz dediler.bugün yine arayacağım.birde bu iade işini nasıl yaparız 1 aylık süre geçti.özellikle sabahları etraf sessizken inanın kompresör pancar motoru gibi çalışıyo ama zamanla bu ses kesiliyo bir 10 dakika sonra, yinede zarlama sesi kesilmiyo ama.servis baksın problem yok derlerse noter getirip tespit yaptırabilirmiyim bu sesi nasıl kanıtlayabiliriz ayrıca.nereye başvurabilirim bu konuda engin tecrübelerinizden inanın faydalanmak isterim.birde yukarıda belirttiğim gibi katalog bilgisiyle komp.üzerinde yazan tüketim değerleri farklı bunuda kanıt olarak gösterebilirmiyim.yada diğer cihazlarda da böylemidir bu .ama dediğim gibi sharp ta katalogda neyse komp.üzerindede o yazıyo.vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.saygılarımla.
    bana bu konud ayardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla.

• quote:

Orjinalden alıntı: merakli007

quote:

sayın merakli007

iyi günler

gürcan bey merhaba,
    benim hitachi alternatifklimanın getirdiği ras14gh4 modeli .ayrıca servis çağırdım yoğunuz dediler.bugün yine arayacağım.birde bu iade işini nasıl yaparız 1 aylık süre geçti.özellikle sabahları etraf sessizken inanın kompresör pancar motoru gibi çalışıyo ama zamanla bu ses kesiliyo bir 10 dakika sonra, yinede zarlama sesi kesilmiyo ama.servis baksın problem yok derlerse noter getirip tespit yaptırabilirmiyim bu sesi nasıl kanıtlayabiliriz ayrıca.nereye başvurabilirim bu konuda engin tecrübelerinizden inanın faydalanmak isterim.birde yukarıda belirttiğim gibi katalog bilgisiyle komp.üzerinde yazan tüketim değerleri farklı bunuda kanıt olarak gösterebilirmiyim.yada diğer cihazlarda da böylemidir bu .ama dediğim gibi sharp ta katalogda neyse komp.üzerindede o yazıyo.vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.saygılarımla.
    bana bu konud ayardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla.

sayın arkadaşım siz ilk 1 ay dolmadan önce servise müracaat etmişmiydiniz ve elinizde servis fişi varmı bu önemli

kaldıki olmasa tüketici hakem heyetine,tse,tüketici derneklerine sırasıyla başvurun ve şikayetlerinizi anlatın gelip baksınlar ama para alırlar siz bu cihazdan cidden memnun degilseniz ve bi arıza oldugundan eminseniz bu yukarda yapın dediklerimi bir şirkete anlatın bence yardımcı olurlar %1 de olsa baktınız olmuyor tek yok tüketici mahkemesi burada haklı iseniz malı geri verir ve paranızıda geri alırsınız ben bir çok kere yaptım ama %100 haklı idim bence ya bir avukata ve bir makine mühendisine baş vurun ama kendinize güveniyorsanız konuşma ve bilginize benim gibi kendinizde haledebilirsiniz bir tüketici yasası alarak

dediklerimi bir şirketle görüşün yardımcı olma ihtimali var buradaki avşar klima hitachi satıcısı arkadaş çok iyi bu konuda

iyi günler

• Gürcan bey, ben 30 m2 salonum için klima bakıyorum.
    Çok cahilim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
    En az 12.000 Btu olması lazım dediler. Neo plasma ve Bio Karbon filtreli olmak üzere 2 model gördüm. Bu arada birde bebeğim var evde, onun sağlığı için bakteri mikrop üretmeyen bir model olmsı lazım.
    Arçelikde np olan 750-800 ytl arası.
    Sessiz olması gereçekten iyi olur, ama bundan fazlada veremem açıkçası.
    Bana hangi marka ve modeli önerirsiniz, şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakalon -- 6 Nisan 2007; 15:39:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: jakalon

Gürcan bey, ben 30 m2 salonum için klima bakıyorum.
    Çok cahilim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
    En az 12.000 Btu olması lazım dediler. Neo plasma ve Bio Karbon filtreli olmak üzere 2 model gördüm. Bu arada birde bebeğim var evde, onun sağlığı için bakteri mikrop üretmeyen bir model olmsı lazım.
    Arçelikde np olan 750-800 ytl arası.
    Sessiz olması gereçekten iyi olur, ama bundan fazlada veremem açıkçası.
    Bana hangi marka ve modeli önerirsiniz, şimdiden teşekkürler...

sayın arkadaşım biraz daha bilgi verirseniz daha iyi olur nerede oturuyorsunuz evinizin yalıtım durumu,ara katmı,çatı katımı,pencereler ısı cammı tek cammı odanızın durumu karemi,diktörtgenmi

bunlardan sonra siz ilk öneri yazdıklarınızdan anladgım kadarıyla arçelik beko düşünüyorsunuz, ama bu sadece düşünce olarak kalsın iyi bir ürün degil bendede var ve asla tavsiye etmemb,r kere sessiz diyorsunuz arçelik çok sesli çalışan bir klimadır ve kışın ısınmada sorun yaşarsınız

vede size eger alt katagori bir klima düşünüyorsanız 24000 btu klima lazım eger biraz daha iyi bir model düşünürseniz bu kalite itibari ile 18000 btu öneririm

ama arçeligi asla düşünmeyin zaten aldıktan sonra pişman olma ihtimaliniz yüksek

size dıamond,haier,elektra,sharp,önerebilirim

eger sorularıma cevap verebilirseniz daha detaylı yazarım

herkese söyledigimizi size söyleyelim klimayı buradan okuduklarınız dogrultusunda hemen almayın ilk olarak almayı süşündügünüz klimaların servislerini eve keşife çagırın hepsinde servis fişi alın lafla söyelip gitmesinler genelde sonradan söylediklerini unuturlar,ve onların hepsinden fiyat ve bilgi alın,ayrıva asla katalog fiyatlarına bakmayın daima pazarlık edin ben son aldıgım ürünü 1000 ytl aşagı almıştım bol bol gezin

şimdilik iyi geceler

• Oda dikdörtgen, 14. ve en üst kattayım. İstanbul Ataköyde oturuyorum. Benim için ısınma önemli değil, yalnız soğutma için alıyorum. Çocuk dolayısıyla öyle buz gibi değilde, yaz sıcağını hissetmemek anlamında yani.
    Dediğim gibi önceliklerim mümkün olduğunca sessiz olması, A sınıfı bir klima olması vede mikrop üretmeyecek sağlıklı bir yapıya sahip olması. Bunlara göre tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: jakalon

Oda dikdörtgen, 14. ve en üst kattayım. İstanbul Ataköyde oturuyorum. Benim için ısınma önemli değil, yalnız soğutma için alıyorum. Çocuk dolayısıyla öyle buz gibi değilde, yaz sıcağını hissetmemek anlamında yani.
    Dediğim gibi önceliklerim mümkün olduğunca sessiz olması, A sınıfı bir klima olması vede mikrop üretmeyecek sağlıklı bir yapıya sahip olması. Bunlara göre tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim...

dedigim gibi eger sessizlik önemli ise arçelik vs vazgeçin aşırı rahatsız edecek şekilde sesli

en üst kattayım demişsiniz üstünüzde herhalde kiremit türü bir şey vardır yoksa çok sıcak olur ve ısınmada kullanmayacaksanız

dıamond,haier,elektra,sharp,samsung,aırwell,general,fuji

bakabilirsiniz bu markalarla fazla para vermeden ve ısınmada kullanmayacaksanız 18000 btu işinize yarar ama ısınmadada kullanmayı düşünürseniz bu markaların 24000 btu olanını alın

daha öncede söylendigi gibi klimayı almadan mutlaka istediginiz begendiginiz klima markalarının bütün servislerini çagırın keşif yaptırın size yerinde görerek bilgi versinler ve ellerinde servis keşif fişlerini alın,keşif ücretsizdir

not:odanız dikdörtgen oldugu için uzun tarafına klimayı taktırın

iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 7 Nisan 2007; 10:01:29 >

• izmirde oturuyorum. kat kaloriferi var ama artık mazot çok pahalı geliyor. izmirin yaz sıcağını malüm bilirsiniz. salona 24'lük, odama 12'lik klima almak istiyorum. inverter tipi mi yoksa düz klima mı almamı tavsiye edersiniz?
  • Günde 12 saatten fazla kullanacaksanız, inverter klima derim aksi taktirde düz/klasik klima bakabilirsiniz. Uzun çalıştırmalarda inverter tipler elektrik sarfiyatı açısından ekonomiktir. Kısa kullanımlar için her zaman düz klima seçmenizdaha iyi olur. (Bakınız: Topikte bu konularda çok yazı var.)

quote:

Orjinalden alıntı: vecco

izmirde oturuyorum. kat kaloriferi var ama artık mazot çok pahalı geliyor. izmirin yaz sıcağını malüm bilirsiniz. salona 24'lük, odama 12'lik klima almak istiyorum. inverter tipi mi yoksa düz klima mı almamı tavsiye edersiniz?
  • quote:

izmirde oturuyorum. kat kaloriferi var ama artık mazot çok pahalı geliyor. izmirin yaz sıcağını malüm bilirsiniz. salona 24'lük, odama 12'lik klima almak istiyorum. inverter tipi mi yoksa düz klima mı almamı tavsiye edersiniz?

sayın arkadaşım eger klimaların takılacagı odaların boyutlarını ve yalıtım durumlarını yazar ve ara katmı çatımı belirtirseniz size bir izmirli olarak neyi nereden nasıl uygun fiyata alacagınızı yazarım
    çet,n bey zaten size 10-12 saatten fazla çalıştıracaksanız ınverter demiş dogru yok 3-5 saat çalıştırırım diyorsanız klasik klima alabilirsiniz ,gerçi iamirin sıcagında yazın sabaha kadar ben çalıştırıyorum ama sizi bilemem

şimdilik iyi geceler dilerim
  • quote:

sayın arkadaşım eger klimaların takılacagı odaların boyutlarını ve yalıtım durumlarını yazar ve ara katmı çatımı belirtirseniz size bir izmirli olarak neyi nereden nasıl uygun fiyata alacagınızı yazarım
    çet,n bey zaten size 10-12 saatten fazla çalıştıracaksanız ınverter demiş dogru yok 3-5 saat çalıştırırım diyorsanız klasik klima alabilirsiniz ,gerçi iamirin sıcagında yazın sabaha kadar ben çalıştırıyorum ama sizi bilemem

selam;
    oturma odama klima taktırmayı düşünüyorum. 3,5m-4,5m boyutlarında yani 16 metrekare falan. tek pencere var (pencere büyüklüğü 1,5-2,5 falan) ama günde belki 2-2,5 saat güneş geliyor odaya yan apartmandan dolayı. Ama balkon kapısı da var tabii. 1. kattayız ama zemine sıfır değil, yerden yaklaşık 2,5m falan yukarıdayız fakat ısınmada 1. kat olmasına rağmen kaloriferli bir ev canavar gibi ısınıyor. ama bizim 1. önceliğimiz soğutma.Oralara kapı ve pencere bantları çekili durumda. Ayrıca yalıtımı kötü sayılmaz bence odanın. sanırım günde 6-7 saati geçmez klimanın çalıştırılması. A sınıfı falan olması tasarruf ettiriyorsa onu düşünürüm elbette.12,000-13,000 btu yeter gibi bilgilendirilmiştim ama özellikle havayı temizlesin istiyorum, küçük kızım var ona zararı dokunmasın. Bi de işin ekonomi boyutu var elbette. ortalama 700-900 arası birşeyler bakıyorum. Ama serviste çok önemli elbette. İşin açıkçası vestele güvenmiyorum, kullanan arkadaşlar su motoru gibi çalıştığını söylüyorlar. Ben de o yüzden araştırıyorum bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makifozcan -- 8 Nisan 2007; 16:42:24 >

• sayın gürcan evimiz apartmanızın 1. katında bulunmaktadır. salonun bulunduğu ön cephe doğuya, odamın bulunduğu arka cephe ise batıya bakıyor. yanlarımızda da binamıza yapışık komşu apartmanlar var. pencerelerimiz çift camlı pimapenli. salon 42 m2, odam 15 m2, evimizin altında dükkanlar var. dükkanlardan biri benim işyerimdir. klima için keşif yaptırdım. salona 24'lük, odama ise 12'lik taktırmamı tavsiye ettiler. evdekilerin sabahtan akşama kadar salonda oturacaklarını varsayarsak salona inverter klima taktırmayı düşünüyorum. odama ise sadece 2 veya 3 saaat yakacağım için klasik klima taktırabilirim. ne dersiniz? evimizin elektrik sayacı trifaze olduğunu hatırlatmak isterim. ama akıllı sayaç değil. ne var ki keşfe gelen yetkili kişi odama takılacak 12'lik klima için gerekli değil ama salona takılacak 24'lük klima için bir elektrikçiye şalter kutusundan 3x4'lük hat çektirmemizi istediler. ancak ben evin her tarafında estetiğini bozacak diye bu kabloları istemiyorum. aşağıdaki işyerimden eve hat çettirmeyi düşünüyorum. işyerimin elektrik sayacı monofazedir ama akıllı sayaç değil. acaba işyerlerin elektrik faturası tarifeleri daha mı yüksek? yoksa kar edeyim derken zarar mı ederim? ayrıca işyerimde yangın çıkma riski olur mu? yoksa estetikten feda edip evin içinde mi hat çektireyim? marka olarak sharp düşünüyorum.

quote:

quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: makifozcan

quote:

selam;
    oturma odama klima taktırmayı düşünüyorum. 3,5m-4,5m boyutlarında yani 16 metrekare falan. tek pencere var (pencere büyüklüğü 1,5-2,5 falan) ama günde belki 2-2,5 saat güneş geliyor odaya yan apartmandan dolayı. Ama balkon kapısı da var tabii. 1. kattayız ama zemine sıfır değil, yerden yaklaşık 2,5m falan yukarıdayız fakat ısınmada 1. kat olmasına rağmen kaloriferli bir ev canavar gibi ısınıyor. ama bizim 1. önceliğimiz soğutma.Oralara kapı ve pencere bantları çekili durumda. Ayrıca yalıtımı kötü sayılmaz bence odanın. sanırım günde 6-7 saati geçmez klimanın çalıştırılması. A sınıfı falan olması tasarruf ettiriyorsa onu düşünürüm elbette.12,000-13,000 btu yeter gibi bilgilendirilmiştim ama özellikle havayı temizlesin istiyorum, küçük kızım var ona zararı dokunmasın. Bi de işin ekonomi boyutu var elbette. ortalama 700-900 arası birşeyler bakıyorum. Ama serviste çok önemli elbette. İşin açıkçası vestele güvenmiyorum, kullanan arkadaşlar su motoru gibi çalıştığını söylüyorlar. Ben de o yüzden araştırıyorum bakalım.

evniz yazdıgınız kadarıyla korunaklı görünüyor ve birinci kat olması etrafının fazla açık olmaması vede sogutma amaçlı olması itibari ile 9000 btu klima size yeter ama arada kışında kullanırım derseniz 12000 btu olabilir

cestele güvenmediginiz gibi arçeligede, bekoyada güvenmeyin
    sizede verdiginizi fiyatlar dogrultusunda aynı klimaları önerecegim

haier
    elektra
    dıamond
    samsung
    general
    fuji
    bu bilgilerden sonra mutlaka alacagınız almayacagınız klima servislerini evinize çagırın keşif yapsınlar ve size servis fişi versinler, bu işlem ücretsizdir

iyi geceler

• quote:

sayın gürcan evimiz apartmanızın 1. katında bulunmaktadır. salonun bulunduğu ön cephe doğuya, odamın bulunduğu arka cephe ise batıya bakıyor. yanlarımızda da binamıza yapışık komşu apartmanlar var. pencerelerimiz çift camlı pimapenli. salon 42 m2, odam 15 m2, evimizin altında dükkanlar var. dükkanlardan biri benim işyerimdir. klima için keşif yaptırdım. salona 24'lük, odama ise 12'lik taktırmamı tavsiye ettiler. evdekilerin sabahtan akşama kadar salonda oturacaklarını varsayarsak salona inverter klima taktırmayı düşünüyorum. odama ise sadece 2 veya 3 saaat yakacağım için klasik klima taktırabilirim. ne dersiniz? evimizin elektrik sayacı trifaze olduğunu hatırlatmak isterim. ama akıllı sayaç değil. ne var ki keşfe gelen yetkili kişi odama takılacak 12'lik klima için gerekli değil ama salona takılacak 24'lük klima için bir elektrikçiye şalter kutusundan 3x4'lük hat çektirmemizi istediler. ancak ben evin her tarafında estetiğini bozacak diye bu kabloları istemiyorum. aşağıdaki işyerimden eve hat çettirmeyi düşünüyorum. işyerimin elektrik sayacı monofazedir ama akıllı sayaç değil. acaba işyerlerin elektrik faturası tarifeleri daha mı yüksek? yoksa kar edeyim derken zarar mı ederim? ayrıca işyerimde yangın çıkma riski olur mu? yoksa estetikten feda edip evin içinde mi hat çektireyim? marka olarak sharp düşünüyorum.

quote:

quote:

a

ilk önce ben inanın evinmi işyerininmi elektrik fiyatları nedir bilmiyorum size gelen faturalaradn bunu görebilirsiniz

ayrıca evinizdeki trifaze elektrik işini vede klima için sigorta kutusundan klimanın dış ünitesinin takılacagı yere kadar buat ve kablo kanalarını kullanrak iyi bir ehliyetli elektrikçiye yaptırısanız işini bilen asla evin hiç bir yerinde kablo gözükmez, her iki klimayada ayrı ayrı sigorta kutusundan tesisat çektirin öyle yarım yamalak iş yapmasınlar (buattan veya prizden elektrik alarak klimayı baglamasınlar)

salonunuza 24000 btu ınverter klima lazım ve bunun fiyatı sharp klimalarda 3.438 YTL bunu taktırırsanız sorun yaşamazsınız veya başka bir inverter klima olabilir daha uygun fiyatlı bulabilirseniz

odayada dediginiz gibi klasik klima alacaksanız 12000 btu alınabilir

şimdilik iyi geceler aklınıza takılan başka konular yada benim atladıgım bir şey olursa tekrar sorun burada başka arkadaşlarda sizi yanıtlarlar

tekrar iyi geceler dilerim

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.