Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1029. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (2 Mobil) - 12 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.212
Cevap
701
Favori
4.429.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10271028102910301031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada 24lük inverter klimalarda en verimli alet Arçelik'in inverter serisi gözüküyor. 3.61 eer değeri var. Mitsubishi, Sharp, Panasonic hepsi 3.2-3.4 aralığında. Nasıl oluyor bu iş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: donniedarko

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Arkadaşlar tavsiyeye ihtiyacım var,

Ankara Güney-Doğu cephe full cam bir salonum var. Yaklaşık 40 m2 ve kapısı yok. Burayı soğutmak için 18000 BTU yeter mi yoksa 24000 btu mu almak gerek.

Bütçe sınırım 5000-6000TL. En iyisini almak istiyorum. Ne tavsiye edersiniz?

O kadar bütçe ayırdıysanız 24'lük çok güzel bir inverter alabilirsiniz:

Mitsubishi Heavy-SRK71ZE
    Mitsubishi Electric MSZ-GE71VA

Mitsubishi heavy DXK24Z4-S'e ne dersiniz? bu klima 4500-4800 civarı.

dediğiniz Mitsubishi Electric 6000'den fazla.

Sharp AY-xp24LR, General'in inverter 24lüğü, ya da Panasonic Etherea KIT24e 'e (ısıtma C enerji) de alternatifler arasında ancak Mitsu Heavy içlerinde en sessizi ve uygun fiyatlısı. Ayrıca tüm teknik verileri de iyi.

Daikin'in ise doğru dürüst 24lüğü yok. 18lik emura da benim odayı soğutur mu emin olamadım. Soğutur mu???

Siz "en iyisi" deyince ben bunları yazmıştım.

MHI DXK24Z4-S te olabilir.

Diğerlerini geçin, verilen para/kalite ve servis-destek olarak pek iyi değiller.

• quote:

Bu arada 24lük inverter klimalarda en verimli alet Arçelik'in inverter serisi gözüküyor. 3.61 eer değeri var. Mitsubishi, Sharp, Panasonic hepsi 3.2-3.4 aralığında. Nasıl oluyor bu iş?

Arçeliklerdeki verilen katalog değerleri sallama arkadaşım.
    Başka benzerlerine bakıp "münasip" birşeyler yazıyorlar.

O iş böyle bir iş
  • quote:

quote:

Bu arada 24lük inverter klimalarda en verimli alet Arçelik'in inverter serisi gözüküyor. 3.61 eer değeri var. Mitsubishi, Sharp, Panasonic hepsi 3.2-3.4 aralığında. Nasıl oluyor bu iş?

O iş böyle bir iş

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Peki 18lik daikin emura alsam (tipine bayılıyorum) verim alamam mı? Yani hiç mi soğutmaz? oda 40m2, 2.70 tavan, 6 metre boy cam ama Ankara :)

• quote:

quote:

quote:

O iş böyle bir iş

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Peki 18lik daikin emura alsam (tipine bayılıyorum) verim alamam mı? Yani hiç mi soğutmaz? oda 40m2, 2.70 tavan, 6 metre boy cam ama Ankara :)

İnverter klima alırken verimlilik derecesinden daha çok uygun kapasiteli olmasına bakın.
    Çok yüksek verimli, ama gerektiğinden küçük kapasiteli bir klima; daha düşük verimli ama yeterli kapasitedeki bir klimadan daha fazla sarfiyat yapar.

Mekana alacağınız inverterin nominal kapasitesi, gerekli ısı ihtiyacının %20-30 üzerinde olmalıdır.
    Mekanın ısı ihtiyacını ücretsiz olarak bir klima servisi de saptayabilir, siz de bazı şablonlarla yaklaşık olarak bulabilirsiniz.
    Örnek:
    http://www.alarko-carrier.com.tr/Intranet/SecimProgramlari/KlimaSP/default.htm

• baymak elite 9000 btu kullanıyorum, geçen yaz ve geçen kış kullandım,
    soğutması çok iyi ama ısıtmada vasat,
    ona göre tercih edin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysrgraphic

baymak elite 9000 btu kullanıyorum, geçen yaz ve geçen kış kullandım,
    ona göre tercih edin..

senelerdir dilimde tüy bitti ne yapıp edin kaliteli klima alın diye ama idare etsin yeter deniliyor ama gördüğün gibi idare etmiyor değilmi :)

sonra bu cihazlar 1-2 sene kullandıktan sonra atıp yenisi alınabilecek cihazlar da değil ,taktırmışken asgari 10 yıl işimizi görmeli ,her sene insanı sinir etmemeli

birde bu sene pek bir kış yaşamadık siz asıl gerçek soğuklarda görün nasıl rezil edecek ,bizim cihazlar bile -7 derecelere geldiğinde sapıtmaya başlıyor ki daha kalitesiz olanlar defrosttan çıkmaz gibi geliyor :)

yada hiç defrosa girmeyip arkasında kocaman bir buz kitlesiyle ılık ılık üflüyor olacaktır :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

ona göre tercih edin..

senelerdir dilimde tüy bitti ne yapıp edin kaliteli klima alın diye ama idare etsin yeter deniliyor ama gördüğün gibi idare etmiyor değilmi :)

sonra bu cihazlar 1-2 sene kullandıktan sonra atıp yenisi alınabilecek cihazlar da değil ,taktırmışken asgari 10 yıl işimizi görmeli ,her sene insanı sinir etmemeli

birde bu sene pek bir kış yaşamadık siz asıl gerçek soğuklarda görün nasıl rezil edecek ,bizim cihazlar bile -7 derecelere geldiğinde sapıtmaya başlıyor ki daha kalitesiz olanlar defrosttan çıkmaz gibi geliyor :)

yada hiç defrosa girmeyip arkasında kocaman bir buz kitlesiyle ılık ılık üflüyor olacaktır :)

ben iki sene önce 1750 liraya ras13skv aldığımda babam bana kızmıştı oğlum o kadar para verilirmi hemde 13binlik dedi. git koçtaşta 500-600 liraya al ne gerek var dedi. Bir de akşamları bize gelince kapat klimayı soğudumu açarsın demezmi. takıyo klimaya, ısınınca kapat boşuna çalışmasın diyor. Bu sene ayda bir gün kapalı tutuyorum o da filtreleri temizlemek için faturam 160 ı geçmedi. Geçtiğimiz ay da ras10skvr aldın diğer odaya bakalım fatura nasıl olcak? Gerçi babama elektrik faturasını gösterince bana hak verdi. Demek bunlar çalıştıkça az yakıyormuş dedi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bulnes

Arkadaşlar benim mesajım arada kaynadı.

Merhaba Arkadaşlar,
    Geçen sene satın almış olduğum dairem en üst kat (5.kat - üstümüzde izocam yalıtımlı çatı var)
    Yazın salonumuz akşama kadar güneş görmekte ve duramayacak kadar sıcak olmaktadır.
    Salona klima taktırmak istiyorum. Kesinlikle ısıtma amaçlı kullanılmayacak. Çünkü geçen sene kalorifer sistemini komple yeniden mobil ısıtmalı sistem yaptırdım ve çok memnunum.
    32,3 m2 olan salonumuzu soğutmak amacıyla gerek alımıyla, gerekse çalıştırmasıyla ekonomik olan min. sorunlu klima önerilerinizi almak isterim.
    Hazır tam yaza girmeden (klimaların fiyatları artmadan) klima seçimini yapıp piyasa araştırması yapıp alayım diyorum.
    Şimdiden tüm arkadaşlara teşekkürler.

F/P olarak bu olabilir:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag18-0929r2-r410a-fiyati,748360.html

Arçelik grubundan da 18 binlik bir tane bakabilirsiniz.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-beko-lgbke-7705-d-active-power-fiyati,159260.html

kocausta Airfel Turkuaz Gold 18.000 klima için ne diyorsun.
    salona alacağım.

çok kullanılmayacak misafirden misafire.
    inverterler çok pahalı. bende klasik bir cihaz almak istiyorum.

auer mı yoksa airfel turkuaz mı?

Turkuaz Gold Airfel'in en üst kalite serisidir.
    Ama F/P olsun derseniz Auer. Her ikisi de Airfel'dir, ya da tam olarak söylemek gerekirse Gree'dir.

Sonrası sizin tercihiniz.

peki klasik mi inverter mi?
    inverter için geç ısıtır felan deniyor.

turkuaz gold peşin 1600 tl.
    aueride en ucuz peşin 1300 tl buldum.
    arada 300 tl var değermi?

auer kumandasında hiç bir özellik yok.
    aç kapa şeklinde..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ankara Güney-Doğu cephe full cam bir salonum var. Yaklaşık 40 m2 ve kapısı yok. Burayı soğutmak için 18000 BTU yeter mi yoksa 24000 btu mu almak gerek.

Mitsubishi Heavy-SRK71ZE

Sharp AY-xp24LR, General'in inverter 24lüğü, ya da Panasonic Etherea KIT24e 'e (ısıtma C enerji) de alternatifler arasında ancak Mitsu Heavy içlerinde en sessizi ve uygun fiyatlısı. Ayrıca tüm teknik verileri de iyi.

Daikin'in ise doğru dürüst 24lüğü yok. 18lik emura da benim odayı soğutur mu emin olamadım. Soğutur mu???

Diğerlerini geçin, verilen para/kalite ve servis-destek olarak pek iyi değiller.

Seçimimi 2ye indirdim,

Mitsubishi Electric MSZ-GE71VA veya Sharp AY-XP24LR. Sharp'ın Plasmacluster olayı rakipsiz gibi. Mitsu da havayı o kadar iyi temizler mi emin olamıyorum???

Mitsu daha verimli ve daha sessiz ancak Sharp'da da mükemmel bir havayı temizleme sistemi var.

Son bir fikrinizi alabilir miyim? (sizin ve eğer isterse diğer forum üyelerinin de lütfen)

Teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eIgHt

quote:

quote:

Merhaba Kemal1414,

yanıtlarınız için teşekkürler,Acaba MİDEA MSRI-DCI 12 OPTİMUM İNVERTER KLİMA ile Airfel AS12-0933/INV R410 A 12000 BTU İnverter Klima bu modelleri 22m2lik L seklindeki Batı ve Kuzey cepheli İstanbuldaki son katta(uzerinde catı vardır) olan bir salon icin uygunmudur? Btu olarak minimum ne kadarlık bir deger isimizi gorur?

Bu konudaki görüşleriniz nedir.
    Teşekkürler.

normal şartlarda 12 binlik yeter ancak siz kuzey cephede olduğunuzdan bence öncelikle bir firmaya ücretsiz keşif yaptırın

diğer konu ben bu iki klimayı da iyi tanımıyorum, mat35 arkadaş midea yı daha iyi biliyor ondan yardım alabiliriz ama tahminim bu iki klima birbirine yakın gibi geliyor ,dediğim gibi emin olamıyorum

biraz daha bekleyin diğer bilen arkadaşların fikirlerini alalım derim

Teşekkürler yorumlarınız için,
    FUJITSU ASYG12 LLCA INVERTER KLİMA -1666TL bu klima hakkındaki yorumunuz nasıldır acaba ?
    Özellikleri;

FUJİTSU ASYG 12LLLCA
    SOĞUTMA / ISITMA (13.000/19.100) BTU

• 3,87* COP değeri
    • A enerji sınıfı
    • Uzun ömürlü koku giderici iyon filitresi
    • - 10C ısıtma, (43C) soğutma yapabilme
    • Ozon tabakasına zarar vermeyen R410A soğutucu gazı
    • İyon deodorizasyon filitresi.

TEKNİK ÖZELLİKLER

• Model ASYG12LLCA
    • Güç Besleme (V/Faz/Hz) 220-240/1/50
    • COP 3.87
    • Enerji Sınıfı A
    • BTU ( Soğutma ) 11.600-13.300
    ( Isıtma ) 13,000-19.100
    İç Ünite
    • Boyutlar (HxWxD) (mm) 275x790x215
    • Hava debisi (yüksek ) ( İÇ / DIŞ) ( m3/h ) 635 / 1,850
    Dış Ünite
    • Boyutlar (HxWxD) (mm) 540x790x290
    • Çalışma sıcaklık aralığı -10C - 43C

FUJITSU ASYG12 bu klima nerde 1666 tl.

değerleri super ama internetten bende baktım
    bu fiyatta super.

fiyata nerden baktınız?

Mrb bir önceki sayfada bir arkadaş yazmış link;http://www.elmalihome.com/asp/product/64476/FUJITSU-ASYG12-LLCA-INVERTER-KLIMA saygılar

• kemal1414 ,filtreler hakkındaki degerli yorumlarınız icin teşekkürler.O zaman bu kriterlere gore bir seçim yapmaya calisicam.Saygılar
  • Herkese merhaba

Klima araştırması içindeyim.Her gittiğim satıcı farklı bir klima tavsiye ediyor bir satıcı 18000 lik derken diğeri 12000 yeterde artar diyor sizinde fikrinizi öğrenmek isterim.

Salonum Batı cepheli batı cephede fransız balkon var genişlik 160cm, kuzey cephede 130cm pencere var pimapen. çatının 1 kat altı. batı cephe 490 cm kuzey cephe 590cm geliyor.istanbuldayım.3 kişiyiz. sizce kaçlık klima almalıyım. inverter gereklimi? şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: basis35

quote:

quote:

ona göre tercih edin..

ben iki sene önce 1750 liraya ras13skv aldığımda babam bana kızmıştı oğlum o kadar para verilirmi hemde 13binlik dedi. git koçtaşta 500-600 liraya al ne gerek var dedi. Bir de akşamları bize gelince kapat klimayı soğudumu açarsın demezmi. takıyo klimaya, ısınınca kapat boşuna çalışmasın diyor. Bu sene ayda bir gün kapalı tutuyorum o da filtreleri temizlemek için faturam 160 ı geçmedi. Geçtiğimiz ay da ras10skvr aldın diğer odaya bakalım fatura nasıl olcak? Gerçi babama elektrik faturasını gösterince bana hak verdi. Demek bunlar çalıştıkça az yakıyormuş dedi.

bende reno12 neyimize yetmiyor diyordum sonra değiştirince niye şu yok bu yok demeye başladım

şimdi araba alacak olsam kesinlikle esp olsun isterim ,bu işler böyle iyiyi bilmezsen kötüyü iyi zannedebilirsin :)

• quote:

kemal1414 ,filtreler hakkındaki degerli yorumlarınız icin teşekkürler.O zaman bu kriterlere gore bir seçim yapmaya calisicam.Saygılar

bizden de saygılar

çoğu firma böyle filtre gibi konulara çekip asıl önemli olan kısmını görmeyesiniz istiyor ,dediğim gibi filtre ve iyon gibi konulara dikkatinizi vermeyin daha ziyade etiket değerleri sallama mı gerçek mi ? ,kapasitesi kullanacağınız yere uygun mu ? paranızın hakkını verecekmi gibi konuları ön plana çıkartıp ondan sonra alacağınız klima hakkında kullanıcı görüşleri nedir bunları değerlendirirseniz

ve hepsinden önemlisi iyi bir servise rastlarsanız iş tamamdır ,servis gerçekten çok önemli şimdiye kadar bir yığın olaya şahit olduk adamlar dünya çapında kalite garantisi olan ürünleri bile berbat ettiler ,bir vakum olayından kaçan servisi kapınızdan içeri bile sokmayın

işin komik yanı servisin yaptığı da öyle ahım şahım bir olayda değil ,birkaç boru ve kabloyu hazırlayıp duvarı delip iç ve dış üniteyi bağlamayı marifet zanneden insanlarımız oldukça biz daha çok uğraşırız

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: basis35

quote:

quote:

ona göre tercih edin..

bende reno12 neyimize yetmiyor diyordum sonra değiştirince niye şu yok bu yok demeye başladım

şimdi araba alacak olsam kesinlikle esp olsun isterim ,bu işler böyle iyiyi bilmezsen kötüyü iyi zannedebilirsin :)

Alıntıları Göster
    iyiyi bilmezsen kötüyü iyi zannedebilirsin :)

tam ders çıkarılacak söz abi. Süpersin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mitsubishi Heavy-SRK71ZE

Seçimimi 2ye indirdim,

Mitsubishi Electric MSZ-GE71VA veya Sharp AY-XP24LR. Sharp'ın Plasmacluster olayı rakipsiz gibi. Mitsu da havayı o kadar iyi temizler mi emin olamıyorum???

Mitsu daha verimli ve daha sessiz ancak Sharp'da da mükemmel bir havayı temizleme sistemi var.

Son bir fikrinizi alabilir miyim? (sizin ve eğer isterse diğer forum üyelerinin de lütfen)

Teşekkür ederim.

Klimadaki hava temizleme-filtre sistemleri pek etkili değildir.
    O tür özellikler daha çok pazarlama-göz boyama stratejileri.

Ben olsam ME alırdım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bulnes

Arkadaşlar benim mesajım arada kaynadı.

Merhaba Arkadaşlar,
    Geçen sene satın almış olduğum dairem en üst kat (5.kat - üstümüzde izocam yalıtımlı çatı var)
    Yazın salonumuz akşama kadar güneş görmekte ve duramayacak kadar sıcak olmaktadır.
    Salona klima taktırmak istiyorum. Kesinlikle ısıtma amaçlı kullanılmayacak. Çünkü geçen sene kalorifer sistemini komple yeniden mobil ısıtmalı sistem yaptırdım ve çok memnunum.
    32,3 m2 olan salonumuzu soğutmak amacıyla gerek alımıyla, gerekse çalıştırmasıyla ekonomik olan min. sorunlu klima önerilerinizi almak isterim.
    Hazır tam yaza girmeden (klimaların fiyatları artmadan) klima seçimini yapıp piyasa araştırması yapıp alayım diyorum.
    Şimdiden tüm arkadaşlara teşekkürler.

F/P olarak bu olabilir:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag18-0929r2-r410a-fiyati,748360.html

Arçelik grubundan da 18 binlik bir tane bakabilirsiniz.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-beko-lgbke-7705-d-active-power-fiyati,159260.html

kocausta Airfel Turkuaz Gold 18.000 klima için ne diyorsun.
    salona alacağım.

çok kullanılmayacak misafirden misafire.
    inverterler çok pahalı. bende klasik bir cihaz almak istiyorum.

auer mı yoksa airfel turkuaz mı?

Turkuaz Gold Airfel'in en üst kalite serisidir.
    Ama F/P olsun derseniz Auer. Her ikisi de Airfel'dir, ya da tam olarak söylemek gerekirse Gree'dir.

Sonrası sizin tercihiniz.

peki klasik mi inverter mi?
    inverter için geç ısıtır felan deniyor.

turkuaz gold peşin 1600 tl.
    aueride en ucuz peşin 1300 tl buldum.
    arada 300 tl var değermi?

auer kumandasında hiç bir özellik yok.
    aç kapa şeklinde..

İnverter tam tersine klasikten çok daha hızlı ısıtır istendiğinde, ama bu aşamada verimlilik biraz düşer, orası ayrı.
    İnverterde klimanın üfleme sıcaklığı sabit değildir, ne kadar zorlarsanız o kadar fazla sıcak üfler, relantiye alındığında da verdiği sıcaklık derecesini düşürür.

Önceden de söyledik, Turkuaz Airfel'in en kaliteli serisi, Auer de F/P serisi.
    Arada 300 lira olunca Turkuaz alınır bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdaltuncer07

Herkese merhaba

Klima araştırması içindeyim.Her gittiğim satıcı farklı bir klima tavsiye ediyor bir satıcı 18000 lik derken diğeri 12000 yeterde artar diyor sizinde fikrinizi öğrenmek isterim.

Salonum Batı cepheli batı cephede fransız balkon var genişlik 160cm, kuzey cephede 130cm pencere var pimapen. çatının 1 kat altı. batı cephe 490 cm kuzey cephe 590cm geliyor.istanbuldayım.3 kişiyiz. sizce kaçlık klima almalıyım. inverter gereklimi? şimdiden teşekkür ederim.

12'lik küçük gelir.
    Hele inverter alacaksanız kesinlikle 18'lik düşünün.

Düz tip te olabilir, inverter de. Bu sizin kullanım yoğunluğunuza ve konfor tecihinize bağlı.
    İnverter daha sessizdir, devamlı kullanımda biraz daha tasarrufludur.
    Devamlı kullanılacaksa, bir de ısıtmayı da klimayla yapacaksanız kaliteli bir inverter alın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdaltuncer07

Herkese merhaba

12'lik küçük gelir.
    Hele inverter alacaksanız kesinlikle 18'lik düşünün.

Düz tip te olabilir, inverter de. Bu sizin kullanım yoğunluğunuza ve konfor tecihinize bağlı.
    İnverter daha sessizdir, devamlı kullanımda biraz daha tasarrufludur.
    Devamlı kullanılacaksa, bir de ısıtmayı da klimayla yapacaksanız kaliteli bir inverter alın.

Aslında ısıtmada nerdeyse hiç kullanmayacağım.inverterle normal arasındaki tüketim çok mu farklı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 10271028102910301031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.