Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1015. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
24. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 10131014101510161017
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-bosch-b1zmai12903-fiyati,458407.html
    bu klimayı tavsiye eder misiniz? yazın kullanılacak, elektrik tüketimi nasıldır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

Arkadaşlar bu yeni sistemde GELEN MESAJLARI Nasıl okuyoruz cinnet geçirtcek bu forum sitesi zırt bırt değişim yapıyor.!
    Birine klima ile ilgili bişey sormuştum cevap gelmiş okuyamıyorum ve 5gündür forumda yoktum.! değişmiş.!

Mesaj kutusunu eski haline getirmek için..Ayarlar>Tercihler>Hız Opsiyonları>Özel mesaj sayfasını eskisi gibi yap'ı tıklayınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

Arkadaşlar bu yeni sistemde GELEN MESAJLARI Nasıl okuyoruz cinnet geçirtcek bu forum sitesi zırt bırt değişim yapıyor.!
    Birine klima ile ilgili bişey sormuştum cevap gelmiş okuyamıyorum ve 5gündür forumda yoktum.! değişmiş.!

Mesaj kutusunu eski haline getirmek için..Ayarlar>Tercihler>Hız Opsiyonları>Özel mesaj sayfasını eskisi gibi yap'ı tıklayınız.

Teşekkür ederim çok sağol urfalı kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414
    ya hocam sen benden de beter alınganmışsın :)

benim her yazdığım yazıyı kendinize alırsanız işim var demektir :)

bizim burada samimi olduğumuz arkadaşlarımız var ve biz onlarla bir birimize bu şekilde takılırız o mesajda onlardan bir tanesi yoksa bana ne milletin harcadığı elektrikten

o zaman şöyle yapalım benim bundan sonra yazacağım hiç bir mesaj sizinle ilgili değildir , ki şahısların kendisi için olanlardan zaten alıntı yaparım ve bundan sonra sizin mesajınızdan alıntı yapmamışsam o mesajın sizinle ilgisi yok demektir

umarım bu yazdıklarımdan da alınmazsınız ama alınırsanız artık ne yapabilirim bilmiyorum :)

Sn kemal1414,

mesajda da yazdığım gibi; sizi kırdıysam-üzdüysem özür dilerim.Onun dışında sorun yok Keyifli forumlar..

Az önce;yukarıdaki mesajlarımın birinde bahsettiğim 4 cam kanatlı pen'in önüne yaptırmayı düşündüğüm stant için maragöz abime gittim.Bi işe yaramaz uğraşma dedi.Onun yerine; Üstü pergole kaplı balkonu,cam kapamayı önerdi.Seni idare edecek en dandik ağacı bile kullansak dedi,16 m uzunluk 2 m yükseklikteki balkonuma kabaca 300-350 tl ahşap,100 TL ye boyatsak dedi 450 TL kasası 32 mtül de cam gitse 10-15 TL arası camın fiyatı dedi 480 TL de cam tutar dedi.450+480=930 TL ye koca balkonu kapatma şansın var dedi.İşçilik beleş Dedim abi gece uykusuz falan kalmadın demi? yuvarlak 1000 TL ye koca balkonu kaplarız en azından bir miktar soğuğu keseriz dedi..(30 senedir beraber çalışırız..) Açıkcası salonumda soğuğu kesemediğim yer koca cam kanatlı balkon kapısıydı.Panjuru sırf o kapı için 1000 TL civarı tutar denildi.Bu öneri hoşuma gitti.Hemde alacaklarımı tahsil etmiş olurum :D Da,ev sahibim ne der koca balkonu çerçeveli cam kapama yapıcaz sonuçta..Görüntü kirliliği olur mu? Aslında emniyete de almış olurum,ne bileyim hoşuma gitti,sizinle de paylaşayım dedim..

1,5x3 m arka balkonumu pen ile 1200 TL ye kapattırmıştım 2,5 sene önce..16m bedava geldi..

Fiyatı duyan dostlar marangöz adını isteyebilir,ancak fiyat bize özel normal müşteriye ne der bilemiyorum

Bu arada büro yapmış kendine,ama içi hırdavat dolu yani kullanmıyor ve içinde 10 sene önceki 12 binlik Bosch marka klima var.Al götür kullan dedi Tşk ettim,balkonu kapa yeter dedim..O klima benim BEHA'lardan bile çok yakar sanırım 10 önceki teknoloji..belkide daha fazla..

• Merhaba arkadaşlar ;

Daha önce (yaklaşık 20 gün) bu sayfadan arkadaşların değerli yorumlarıyla Mitsubishi MSZ-GE50VA klima almıştım. Kullanımla ilgili gene değerli fikirlerinizi almak isterim.

İzmir de 25 m2 salonumuzda ara kat , 24 saat açık bırakıyoruz gündüzleri fan 3 te 24 22 derece aralığında çalıştırıyoruz. Sıcak olduğu zaman fanı en düşük dereceye alıyoruz. Yatarken fanı en düşükte sıcaklık 21 derecede kullanıyoruz. henüz fatura gelmedi o yüzden doğru kullanım şekli böyle mi bilmiyorum ? Siz nasıl kullanıyorsunuz tavsiyelerinizi alabilir miyim ? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: professionaldreamer

Merhaba arkadaşlar ;

Daha önce (yaklaşık 20 gün) bu sayfadan arkadaşların değerli yorumlarıyla Mitsubishi MSZ-GE50VA klima almıştım. Kullanımla ilgili gene değerli fikirlerinizi almak isterim.

İzmir de 25 m2 salonumuzda ara kat , 24 saat açık bırakıyoruz gündüzleri fan 3 te 24 22 derece aralığında çalıştırıyoruz. Sıcak olduğu zaman fanı en düşük dereceye alıyoruz. Yatarken fanı en düşükte sıcaklık 21 derecede kullanıyoruz. henüz fatura gelmedi o yüzden doğru kullanım şekli böyle mi bilmiyorum ? Siz nasıl kullanıyorsunuz tavsiyelerinizi alabilir miyim ? Teşekkürler.

Kullanımınız makul

Sıcak olduğunda fanı en düşük yerine otomatik yapın, yatarken de dereceyi 18C gibi yaparsanız daha ekonomik olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: r10fenere

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-bosch-b1zmai12903-fiyati,458407.html
    bu klimayı tavsiye eder misiniz? yazın kullanılacak, elektrik tüketimi nasıldır ?

Orta kalite bir klima.
    Tüketimi sizin kullanım durumunuza bağlı, ama verimliliği makul seviyededir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: bilirer

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exclusive1907

lg beko al gayet guzel kullanıyorum tavsiye ederim soğutması olsun ısıtması olsun elektrik tuketimi olsun super

bende işyerine bir klima araştırması içerisindeyim 12000 btu sessiz çalışması tercihim lg beko nasıl bu konuda tavsiye edermisiniz

yalnız beko'nun lg ile anlaşması bitti. lg beko yok artık. beko var..

beko nasıldır acaba tavsiye edrmisiniz

Benzeri özelliklerdeki kaliteli klimaların yarı fiyatı civarı gibiyse, yani çok beleş fiyatsa, evet.

Ama arada %20-30 gibi fark varsa Arçelik-Beko alınmaz.

Çok uydur-kaydır aletler.

arçeliğin evde birçok ürününü kulanıyoruz herhangi sorunla karşılaşmadık ama bunlar eski arçelikler benimde düşüncem lg almaktan yana hafta sonu alıcam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

lg beko al gayet guzel kullanıyorum tavsiye ederim soğutması olsun ısıtması olsun elektrik tuketimi olsun super

bende işyerine bir klima araştırması içerisindeyim 12000 btu sessiz çalışması tercihim lg beko nasıl bu konuda tavsiye edermisiniz

Benzeri özelliklerdeki kaliteli klimaların yarı fiyatı civarı gibiyse, yani çok beleş fiyatsa, evet.

arçeliğin evde birçok ürününü kulanıyoruz herhangi sorunla karşılaşmadık ama bunlar eski arçelikler benimde düşüncem lg almaktan yana hafta sonu alıcam.

Beyaz eşyası tamam da klima işini beceremediler, o çok ayrı bir iş.

LG klima amadan önce de onlar hakkında yazılanlara bir bakın derim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Beyaz eşyası tamam da klima işini beceremediler, o çok ayrı bir iş.

LG klima amadan önce de onlar hakkında yazılanlara bir bakın derim.

beko ya da arçelik ile LG arasında her hangi bri bağ yokmuş artık, LG inverter kullanıyorum gayet de memnunum. Servisinden yana özellikle çok memnunum, öncelikle servisi tanıyın, sıkıntı yaşamayacağınıza ikna olursanız devam... Tabi bu her marka için geçerli.

• quote:

Orijinalden alıntı: astragalusemk

quote:

Orijinalden alıntı: bingbang86

quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

beko multi splitmi ayrı ayrı iki tane mi alayım..

baymak klimam çalıştıktan 5 dak.sonra sigortaları attırıyor bunun yerine a sınıfı sorunsuz uygun fiyat aralıklarında tavsiye edebileceğiniz bir ürün varmı bu sigorta atma olayını neden yapar acaba bilgisi olan arkadaş varmı?

Çalıştıktan sonra derken kompresör devreye girdikten sonramı yoksa bundan tam emin değilmisiniz. çünkü önemli olan nokta bu eğer buna dikkat edip tekrar yazarsanız yardımcı olabilirim. çünki run kapasitör,start kapasitör yada kompresörün kendi sargılarında bi sıkıntı olabilir. aslında ölçüm yapmadan cvp vermek zor ama sorunu tam olarak yazarsanız yardımcı olmaya çalışıyım...

kompresör devreye girdikten sonra yani 5 dak falan çalışıyor

• selamlar donanım haber forumda güzel yorumlamalar olmuş. bu arada evet aspplaygraund yeni bir versiyona geçmiş ondandır.

klima alacak arkadaşlara yeni nesil dc motorlu inverter klima tavsiye ederim. arkadaşlar 29 ds. ses düzeyi 3,75 ve üzeri EER ve COP değeri ile mükemmel klimalar

http://www.arcelikyetkilisaticisi.com/Arcelik-Klima-20

http://www.bekoyetkilisatici.com/LG-Beko-Klimalar-3

özellikle EER ve COP değerlerini veren Lg Beko'da ürünlere bakın derim. her site yazmıyor çünkü EER değerlerini..

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: akinli

selamlar donanım haber forumda güzel yorumlamalar olmuş. bu arada evet aspplaygraund yeni bir versiyona geçmiş ondandır.

klima alacak arkadaşlara yeni nesil dc motorlu inverter klima tavsiye ederim. arkadaşlar 29 ds. ses düzeyi 3,75 ve üzeri EER ve COP değeri ile mükemmel klimalar

özellikle EER ve COP değerlerini veren Lg Beko'da ürünlere bakın derim. her site yazmıyor çünkü EER değerlerini..

Bunlardan aldık ve kullanıyoruz. Hatta yıllardır kullanım tecrübelerini de yazdık. Siz yeni olduğunuz için görmemişsiniz.
    Önce aratıp bakın bir.

O klimalar halen oralarda yazan fiyatları etmez, %50 falan indirime girerse anca o zaman olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: akinli

selamlar donanım haber forumda güzel yorumlamalar olmuş. bu arada evet aspplaygraund yeni bir versiyona geçmiş ondandır.

Siz ne anlatıyorsunuz arkadaşım,daha düne kadar dediğiniz marka EER ,COP den haberimi vardı ki.Kataloğlarda A sınıfı yazar geçerdi,Tabi gerçek A sa.Şimdide yeni nesil vs. tatavası.Milletin başını yakmayın.Neyi tavsiye ettiğiniz önce siz bir bakın.COP kim onlar kim.Klasik klimayı yaptı becerdiler de ,şimdi inv. kaldı.

Koca ustanın dediği gibi Piyasadaki orta segmentin yarı parasına verirlerse düşünülür belki,oda çok beklentisi olmayana.

Bu arada Arç,Ves düne kadar Çin li klimaları sanayi bakanlığına şikayet ederken (%25anti danping vergisi koydurdular ,tabi hepimize geçirtiyorlar,bunun yanında bu iş yerlicilerden çok Thaliand,Malezya ,Kore den mal getirene yaradı) şimdi ticari serileri kendileri Çin den getiriyor.Düne kadar b....k atıyorlardı Çin malına ,şimdi kendileri getiriyor.Ürettikleri de tamamen Çin malı kompenent ya,oarası ayrı.Hemde en dandik Çin kompenenti...

Geçin siz bunları.Bu forumda yemezler...

• Arkadaşlar valla ben klimadan çok fazla anlamam ama geçen haftalarda biraz araştırdım ve LG almaya karar verdim açıkçası çokta memnun kaldım. Ben araştırırkenhttp://www.enklima.com/ diye bir site buldum çok yararlı oldu benim adıma. Satış yapılmıyor sitede fakat her türlü markanın karşılaştırılması yapılmış. Umarım benim bulduğum site size de yararlı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

quote:

Orijinalden alıntı: yandex79

quote:

kimam çok gürültülü çalışıyor yokmudur takasa verip 12000 btu daha sessiz çalışan a sınıfı bir klima acba ?
    fiyat farkınıda verelim bendeki 18000 btu baymak

evet benim hıtachı de iyi ısıtıyor fakat fan sesi çok var verelim klimayı takasa yok mu acaba bu şekilde .aldığım yere bi tavsiye yapayım bakalım.

takasa verince fiyatını rezil ediyorlar tavsiye etmem

• quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

quote:

Orijinalden alıntı: yandex79

quote:

kimam çok gürültülü çalışıyor yokmudur takasa verip 12000 btu daha sessiz çalışan a sınıfı bir klima acba ?
    fiyat farkınıda verelim bendeki 18000 btu baymak

evet benim hıtachı de iyi ısıtıyor fakat fan sesi çok var verelim klimayı takasa yok mu acaba bu şekilde .aldığım yere bi tavsiye yapayım bakalım.

takasda çok fiyat düşürdüler vazgeçtim.

• quote:

Orijinalden alıntı: namli.erhan

Arkadaşlar valla ben klimadan çok fazla anlamam ama geçen haftalarda biraz araştırdım ve LG almaya karar verdim açıkçası çokta memnun kaldım. Ben araştırırkenhttp://www.enklima.com/ diye bir site buldum çok yararlı oldu benim adıma. Satış yapılmıyor sitede fakat her türlü markanın karşılaştırılması yapılmış. Umarım benim bulduğum site size de yararlı olur.

Vatandaş sadece kataloglarındaki nominal verileri alarak liste yapmış.

Sadece genel bir fikir edinmek için yararlı olabilir, ama o nominal veriler fiiliyattaki tüketimle pek örtüşmüyor birçok klimada.
    Ayrıca işin malzeme kalitesi ve servis boyutları da var.

Daha ayrıntı için şuralara bakabilirsiniz:

http://resim.donanimhaber.com/m_70536228/mpage_1/f_/key_//tm.htm#71313948

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: namli.erhan

Arkadaşlar valla ben klimadan çok fazla anlamam ama geçen haftalarda biraz araştırdım ve LG almaya karar verdim açıkçası çokta memnun kaldım. Ben araştırırkenhttp://www.enklima.com/ diye bir site buldum çok yararlı oldu benim adıma. Satış yapılmıyor sitede fakat her türlü markanın karşılaştırılması yapılmış. Umarım benim bulduğum site size de yararlı olur.

Vatandaş sadece kataloglarındaki nominal verileri alarak liste yapmış.

Sadece genel bir fikir edinmek için yararlı olabilir, ama o nominal veriler fiiliyattaki tüketimle pek örtüşmüyor birçok klimada.
    Ayrıca işin malzeme kalitesi ve servis boyutları da var.

Daha ayrıntı için şuralara bakabilirsiniz:

http://resim.donanimhaber.com/m_70536228/mpage_1/f_/key_//tm.htm#71313948

Benim baya işime yaradı valla aldığım klimadan baya memnunum çünkü
    Nominal'den ziyade minumum-maksimum katalog değerlerini yazmışlar ama listeye koyduğu cihazların hepsi Eurovent sertifikalı olduğu için gayet inandırıcı geldi bana.

Bu arada LG Prestige Inverter ASNW096MMF0 modelini aldım kesinlikle tavsiye ederim.

• @namli.erhan

Aldığınız klimanın değerleri çok iyi görünüyor.
    Eurovent'te de aynı değerler var ama nedense sizin yazdığınız kod ile oradaki uyuşmuyor.

http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?lg=en&rub=04&srub=01&select_prog=AC&select_partic=132&select_marque=LG&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R&tri_chp=&debut_affiche=21&indice_affiche=2

Sanırım LG'nin buradaki sitesi çok özensiz olduğu için bazı şeyler gibi ürün kodlarını da hatalı yazmış olabilirler.

O klimanın fiili değerlerini de ölçüp bizlerle paylaşabilseniz çok iyi olurdu. Çünkü sadece nominal veriler var, ayrıntı verilmemiş.

• 
Sayfa: önceki 10131014101510161017
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.