Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir - 17 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
51. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben antalyadan yazıyorum.bu forumu yaklaşık 3 haftadır takip ediyorum.forum sayesinde antalyanın 15 km dışındaki(denizden içeride) evimin kuzey cephesinde bulunan 14 m2 odama hitachi ras25yh4 model dc inverter klima taktırdım.sıcaklık akşamları en fazla -2 -1 lere kadar düşüyo burada, ve 25yh4 klimayı iade ederek yerine ras14gh4 model klima taktırdım.ras25yh4 gece -1 derecede felan 45 dakika arayla 2 defa defrost yaptı ve ısınmak mümkün olmamıştı bu klimayla.COP değeri bende sadece aldatmaca.4,31 cop değeriyle ısınamamak da varmış meğer.ras14gh4 de dün gece denedim 1 saat çalıştırdım dış sıcaklık 8 derece felandı akşam,bir saatin sonunda içerisi klima 26 dereceye ayarlı ve en düşük fanda 22 dereceye kadar ısıtabildi içeriyi ve 1 saatin sonunda çektiği elektrik 1,3 kw dı.ekstra 72 ekran tv,uydu anteni,2 adet florasan,buzdolabı faaldi içeride..komp.üzerinde yazdığı şekilde bir tüketimi vardı yanee..uzun lafın kısası. şimdi güney cepheye bakan salonuma klima araştırıyorum sırf ısınabilmek için ama vede çokda kaliteli olmaması gerektiğini anladım yaşadıklarımdan, diamond electric in orange serisi bir klima almayı düşünüyorum.tek eksisi r22 olması.tanıtımında -8 +55 de çalıştığı yazıyo.inşallah doğrudur.salonum 38 m2 pimapen tek cam sabahtan akşama kadar güneş alan müstakil bir ev..18000 veya 22000 btu klima yeterli gelirmi acaba.
    tavsilerinizi alabilirmiyim..tşk.

• quote:

Orjinalden alıntı: merakli007

merhabalar,
    ben antalyadan yazıyorum.bu forumu yaklaşık 3 haftadır takip ediyorum.forum sayesinde antalyanın 15 km dışındaki(denizden içeride) evimin kuzey cephesinde bulunan 14 m2 odama hitachi ras25yh4 model dc inverter klima taktırdım.sıcaklık akşamları en fazla -2 -1 lere kadar düşüyo burada, ve 25yh4 klimayı iade ederek yerine ras14gh4 model klima taktırdım.ras25yh4 gece -1 derecede felan 45 dakika arayla 2 defa defrost yaptı ve ısınmak mümkün olmamıştı bu klimayla.COP değeri bende sadece aldatmaca.4,31 cop değeriyle ısınamamak da varmış meğer.ras14gh4 de dün gece denedim 1 saat çalıştırdım dış sıcaklık 8 derece felandı akşam,bir saatin sonunda içerisi klima 26 dereceye ayarlı ve en düşük fanda 22 dereceye kadar ısıtabildi içeriyi ve 1 saatin sonunda çektiği elektrik 1,3 kw dı.ekstra 72 ekran tv,uydu anteni,2 adet florasan,buzdolabı faaldi içeride..komp.üzerinde yazdığı şekilde bir tüketimi vardı yanee..uzun lafın kısası. şimdi güney cepheye bakan salonuma klima araştırıyorum sırf ısınabilmek için ama vede çokda kaliteli olmaması gerektiğini anladım yaşadıklarımdan, diamond electric in orange serisi bir klima almayı düşünüyorum.tek eksisi r22 olması.tanıtımında -8 +55 de çalıştığı yazıyo.inşallah doğrudur.salonum 38 m2 pimapen tek cam sabahtan akşama kadar güneş alan müstakil bir ev..18000 veya 22000 btu klima yeterli gelirmi acaba.

COP değeri 4.31 olan 7000BTU veya 9000BTU HITACHILER.senin aldığının değeri 3.50 gibi birşey

• COP değeri 4.31 olan 7000BTU veya 9000BTU HITACHILER.senin aldığının değeri 3.50 gibi birşey
    arkadaşım ilk ras25yh4 taktıkk cop:4,31 olan ısınamayınca satan abiye ilettim dileğimi saolsun kırmadı ras14gh4 le değiştirdik.fazla bişey farketmedi gerçi sadece 14 lüğü defrosta düşmüyo o kadar..
  • 1. aldığınız klimada ısıtamamış, 2. aldığınzda iyi ısıtamıyorsa(22 derece az) kuran kişi vakum pompası ile düzgün gaz ayarını yapamamış olabilir. Böyle bir işlem yapmadımı? 1. klimayı düzgün çalıştırabilseydi bence daha iyi olurdu. Hitachi kalitesiz bir klima değil. RAS-25YH4 Inverter klima -15 dereceye kadar çalışabilen bir klimadır. Yalnız dış sıcaklık - derecelere düştükçe iç ısıtma performansı da düşer biraz.

Klimayı günde kaç saat çalıştıracaksınız, kışın ve yazın?

RAS-25YH4 Inverter (COP: Isıtma: 4.42, Soğutma: 4.46)
    RAS-14GH4 Düz (COP: Isıtma: 3.85, Soğutma: 3.21)

38 m2 için 24000 btu luk klimalara bakmalısınız? Keşif yaptırmayı unutmayın.

quote:

merhabalar,

• quote:

Orjinalden alıntı: cetins

ÖNEMLİ DUYURU

Akıllı sayacı ve inverter kliması olanlar saat 17:00-22:00 arasında klimayı açarsanız(ilk açış) elektrik tarifesinden göreceğiniz gibi normal tarifenin bile üzerinde bir bedel ödeyeceksiniz. Bunun için ilk açışta klima en yüksek güçle çalışacağından, klima açılış saatini 22:00'den sonra veya 17:00 den önce açmaya gayret gösterin. İnverter klima uzun çalışmada toplam tüketim değerini düşürse bile siz ilk açılış saatine dikkat edin.

çetin bey burada çok haklı benimde devamlı yazdıgım gibi klimanız ınverter yada klasik eger akıllı sayacınız varsa bu konuya çok dikat edin,astarı yüzünden pahalıya gelir

• quote:

merhabalar,

sayın arkadaşım buradada hitachi takıyoruz şehir dışına ve -5,-10 klima çok performanslı çalışıyor,acaba çetin beyinde dedigi gibi montajda vakumlama yapılmadı ise ve R 410 gazlı klimaların borulama mesafesine göre gaz olması gerekir buna dikkat edildimi acaba

burada kullanımda çok önemli,hava çok soguk oldugu günlerde eviniz 12 derece yada daha düşükse klimanızı kademeli artırırsanız kolay kolay defrosa girmez bunada dikkat edin,ve içerisinin daha çabuk ısınmasını istiyorsanız mutlaka yüksek fan hızında kullanın,en düşük fan hızında daıkında aynı bir saat sonra istenilen sıcaklıga hemen gelmez ısıtmada çok soguk havalarda yüksek fan hızı yada otomatik fan kullanın

defrosa birde illa çok soguk havalarda degil çok nemli havalardada girer hava sıcaklıgı düşük olmasada çok nemli yagışlı havalardada defros olabilir bunları tecrübe ile ilerde daha iyi kullanacaksınız

38 metre kare salonunuza 24000 btu gerekli aşagısını düşünmeyin sorun yaşarsınız

ve en önemlisi keşif için mutkala servis çagırıp fişde almayı unutmayın

arkadaşım eger evdeki klimadan memnun degilseniz geri verin almak zorundalar ama önce genel bir kontrolden geçirin gerekirse vakum yapışmadı ise baştan bir elden geçirsinler

iyi geceler dilerim

• bilgileriniz için öncelikle tşk.ler gürcan ve cetin beyler.klima kurulurken vakumlama işlemi gayet güzel yapıldı.(vakum olayını sizden öğrendim ve alırken de sordum özellikle yapılacakmı diye.)daha önce klasik tarz klima kullanmadım sanırım ondan dolayı biraz zor alışacağım.ayrıca 2005 yazında SHARP AYX10PE eco inverter klima almıştım 18 m2 bir odama. o klimada vakum felan hiç bişey yapmamıştı iklimsa yada teknosaklima servisi.ama verimi süper bir klima.şimdi ağzım yandığı için böyle bir olaydan sanırım 38m2 salonumu ortadan bölüp 20 m2 bir oda elde edicem güney ve batı cepheli.güneşide bol görecek böylece.10000 btu SHARP Eco İNv.klimayı oraya takayım diyorum.(ısıtmada 3070-17400 BTU olması lazım) sanırım verim alabileceğim.kuzey cephedeki odayı da artık yazın kullanıcaz mecburen fazla güneşe maruz kalmadığı için.2.bir klima masrafına girmeyeyim diyorum hitachi de kendimi bayağı bir zorlamıştım çünkü.neyse invertr klimamı bir odadan söktürüp diğer odaya taktırırken dikkat etmem gereken ne olabilir acaba.bir performans kaybı yaşarmıyım ?vereceğiniz bilgiler için şimdiden tşk.ler..

• arkadaşlar birde şöyle birşey düşündüm bilmem mantıklı mıdır.24000 btu klima takılması gereken bir odaya 2 adet 12000 btu klima takılsa hangisi daha iyi ısıtma ve soğutma yapar.çekilen güç/verim oranı nasıl olur acaba.malumunuz BTU yükseldikçe COP ve EER değerleride düşüyo.2 adet 12000 lik klima fiyat olarak belki biraz daha cazip, çekilen güçde aynı şekilde. mesela 24000 lik standart bir klima sanırım 2,5-3,5 kw arasında güç çekiyo markasına göre.ama 12000 lik bir klima en fazla 1,4 kw güç çekiyo.2*1,4 kw =2,8 kw.havanın fazla soğuk ve sıcak olmadığı günlerde tek bir klima çalıştırma şansının da olması cabası. 35 m2 ve üzeri bir odaya tek bir 24 lük mü yoksa 2 adet 12 lik mi?hangisi mantıklı,yada avantajlı..? fikirlerinizi bekliyorum.saygılarımla.

• Arkadaşlar merhaba, bir süre önce sizlere Daıkın'ın URURU - SARARA modeli hakkında bilgiler vermiştim hatırlarsanız, ISISAN'ın distirübütör olduğu tarihten bu yana çok kısa bir zaman geçmesine rağmen Daıkın'ın hangi ürünlerini Türkiye'ye getireceklerini ve bunların fiyatlarını belirlediler.
    Bunların içinde URURU - SARARA modeli de var. Hani şu nem oranını dengeleyerek ısıtma soğutma yapan cihazı. Bu cihazlar öncelikle inverter.... 3 ayrı kapasitede modelleri bulunmakta, bunlar, 9500 btu, 14.000 btu ve 17.000 btu ( hepsi nominal değerler ).
    Bunun dışında yine sizlere daha önce bahsettiğim hava temizleme cihazları da artık Türkiye'de satışa sunuldu.

Bilgilerinize.

Saygılarımla

Cumhur Demirkahyalılar
  • 1 ad. 24 Kbtu da olabilir, 2 adet 12000btu klimada iyi olabilir, yada bir dış üniteye 2 adet 12 Kbtu klima(multi-split) bağlatabilirsiniz. Keşife göre uygun yere bağlanmaları iyi olur.

quote:

arkadaşlar birde şöyle birşey düşündüm bilmem mantıklı mıdır.24000 btu klima takılması gereken bir odaya 2 adet 12000 btu klima takılsa hangisi daha iyi ısıtma ve soğutma yapar.çekilen güç/verim oranı nasıl olur acaba.malumunuz BTU yükseldikçe COP ve EER değerleride düşüyo.2 adet 12000 lik klima fiyat olarak belki biraz daha cazip, çekilen güçde aynı şekilde. mesela 24000 lik standart bir klima sanırım 2,5-3,5 kw arasında güç çekiyo markasına göre.ama 12000 lik bir klima en fazla 1,4 kw güç çekiyo.2*1,4 kw =2,8 kw.havanın fazla soğuk ve sıcak olmadığı günlerde tek bir klima çalıştırma şansının da olması cabası. 35 m2 ve üzeri bir odaya tek bir 24 lük mü yoksa 2 adet 12 lik mi?hangisi mantıklı,yada avantajlı..? fikirlerinizi bekliyorum.saygılarımla.

• quote:

arkadaşlar birde şöyle birşey düşündüm bilmem mantıklı mıdır.24000 btu klima takılması gereken bir odaya 2 adet 12000 btu klima takılsa hangisi daha iyi ısıtma ve soğutma yapar.çekilen güç/verim oranı nasıl olur acaba.malumunuz BTU yükseldikçe COP ve EER değerleride düşüyo.2 adet 12000 lik klima fiyat olarak belki biraz daha cazip, çekilen güçde aynı şekilde. mesela 24000 lik standart bir klima sanırım 2,5-3,5 kw arasında güç çekiyo markasına göre.ama 12000 lik bir klima en fazla 1,4 kw güç çekiyo.2*1,4 kw =2,8 kw.havanın fazla soğuk ve sıcak olmadığı günlerde tek bir klima çalıştırma şansının da olması cabası. 35 m2 ve üzeri bir odaya tek bir 24 lük mü yoksa 2 adet 12 lik mi?hangisi mantıklı,yada avantajlı..? fikirlerinizi bekliyorum.saygılarımla.

sayın arkadaşım bence sonda dediginiz daha mantıklı iki tane 12000 btu olabilir,ayrıca bende servislerde multi önermiyorlar klima arıza yaptımı komple devre dışı kalıyor cihaz ama ayrı ayrı oldumu biri arızalansa digeri işinize yarar sadece dış ünite fazlalıgı olacak

iyi akşamlar dilerim

• benim fikrim 1 adet 2400 btu keşif yapılıp uygun görülürse takılabilir diger alternetifler her yönden pahalıya gelecektir yada sorun çıkarma ihtimali yüksek olacaktır multi cihazlar.. eger dış ünite için ayıracak yeriniz çok yoksa takılabilir ama alım maliyeti yüksek klimalardır ayrıca klimanın dış ünitesinde çıkabilecek herhangi bir arıza için o dış üniteye baglı cihazların hiç birisini kullanamayacagınızıda göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. bu keşif özeti verdiginiz yerde devamlı bulunacaksanız eger 2 12000 btu taktıgınız zaman ses seviyesinin yükseleceginide göz önüne alın (2 adet 12000 btu = 66 db -- 1 adet 24000 btu =41 db - orta fan göz önüne alınmıştır)

quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: vicid

quote:

Orjinalden alıntı: BLUESTREAM

quote:

Orjinalden alıntı: vicid

Arkadaşlar benim 12000 Hitachi klasik sürekli çalışırsa 1.2 KW yakıyor saatte.

İstenilen sıcaklığa ulaştığında fan çok yavaş dönmeye devam ediyor. Bunun nedeni nedir.İlk kalkıştaki fazla akımı çekmemek için mi?

Birde ilk açılışta kaç watt çekiyordur acaba.

Dostum,bende de aynı klima var: Ras-Rac 14 GH4.
    Demek istediğin şeyi tam olarak anlayamadım ama eğer kastettiğin istenilen sıcaklığa ulaştığında makinenin fan hızını düşürüp,daha sonra durması ise,bu bende de böyle ve otomatik fanda kullanıldığından oluyordur. Ama ben bunda bir anormallik görmüyorum. Makina örneğin 22 dereceye geldiğinde şak diye durması yerine önce en düşük fan hızına dönüyor,sonra kapanıyor ve ısı düştüğünde tekrar çalışıyor.
    Ama sen yok istenilen sıcaklığa ulaştıktan sonra bile düşük hızda da olsa çalışmaya devam ediyor diyorsan o zaman sana yanlışlıkla inverter takmış olmasınlar:)) Çünkü sanırım sadece İnverterler bu prensiple çalışıyor.

Bu arada Hitachi düşünenlerin incelemesi içinhttp://www.ipi.com.tr/default.htm vewww.alternatifklima.com un adreslerini vereyim. İpi en sonunda sitesini yenilemeyi başarmış. Ürünlerin teknik bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Bir kaç sayfa önce ben katalogları scan edip burada yayınlamıştım.

Klimanın genel olarak kullanımından memnunum. Benim oturduğum yer İzmir kadar ılıman değil,hava zaman zaman 0'ın altına düşüyor ve çok soğuk gecelerde klimanın performansı düşüyor ama onun dışında makul bir şekilde ısınabiliyorsunuz. Şunu da söyleyeyim,kömür sobasının sıcağına alışanlar klima alırlarsa aynı ısılarla karşılaşamayacaklarını bilsinler. Ancak rahat ve konforlu bir ısınma istiyorlarsa klimayı tavsiye ederim.

Isınma maliyetine gelince,bu yönden Hitachi'yi övebilirim,çünkü bu yıl havalarında iyi gitmesinin de etkisi ile çok büyük faturalar ödemedim. Geçen senelerde 15 günde bir tüp bitirdiğimi hatırladığımda 30 günü baz alsam bile ödediğim fatura tüplü ısıtıcının yanına bile yaklaşmıyor. Yani koskoca kışı toplam 200-250 ytl lik ekstra klima masrafı ile geçirebilirsiniz. Tabi bu tüm gün kullanımla değil. Ortalama 8-10 saat kullanımla. Ama 200-250 lik faturaları bir ayda ödeyenlerin olduğunu düşündüğümde(elbette bütün odaların da ısıtıldığını biliyorum ama tek odanın ısıtılmasından bahsediyorum,aileler için maliyet farklı olabilir) bu kış ısınmaya harcadığım miktarın oldukça ucuz ve düşük olduğunu sevinçle söyleyebilirim.

arkadaşlar ben 1 saat son fan hızında çalıştırdım klimayı.aşağıya inip elektrik sayacındaki farka baktım.1.2 KW idi.Bunun tahminen 100-200 watt'ı TV buzdolabı ve ışık sarfiyatları.Sadece faturaya bakıp az yakıyor demek yanlış olur.Çünkü saat 17-22 arası 20 kuruş 22 den sonra 6 kuruş.Eğer saat 22 den sonra açarsanız klimayı çok az elektrik harcarsınız, tabi ki akıllı saatle. Hitachi elektrik sarfiyatı broşüründeki değerler gibi.

Blue stream arkadaşım klima istenilen sıcaklığa tamamen ulaştığında fan çok çok yavaş dönüyor.Zaten kullanıcı klavuzunda da yazıyor.istenilen sıcaklığa ulaştığında hafif bir esinti şeklinde üfler diye.Benim merak ettiğim tekrar üfürmeye başladığında yine çok fazla akım çekecek mi?

Bu arada benimki çoğu zaman kumandaya bastıktan hemen sonra üflemeye başlıyor.yani daha ısınmadan. Fakat ısıtma soğutma nem alma düğmelerine sırasıyla basıp ısıtmaya tekrar geldiğimde 3 dakika sonra ısındıktan sonra üfürmeye başlıyor. Yazılım hatası gibi görünüyor.Seninkinde de böyle bir sorun var mı?

Eğer cihazı kısa süre önce kapatmış ve tekrar açmış isen,o zaman cihaz zaten sıcak olduğu için tekrar 3 dakika bekleme gereği duymuyor. Bu yazılımsal bir sorun değil bence. Ben cihazı ilk açtığımda mutlaka 3 dakika bekliyor.

Benim sormak istediğim bir şey var.Cihaz termostat yapıp,tekrar çalışmaya başladığında yine ilk açılışındaki kadar mı elektrik çeker,yoksa cihaz ara verdiği için daha mı az elektrik çeker?

Bir de yaptığınız klima elektrik sarfiyatı masraflarının tamamen göreceli olduğunu düşünüyorum. Klimanın ne kadar elektrik harcadığı cihazın markasından tutun da evin durumuna kadar bir çok etkene bağlı. Akıllı saatin de benim için çok akıllıca olduğunu düşünmüyorum. Ben klimayı genelde akıllı saatin en pahalı olduğu vakitlerde kullanıyorum. Ne yapayım sabah ya da gece vakti ucuzmuş,bana evde olduğum vakitteki fiyatı önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLUESTREAM -- 28 Şubat 2007; 19:59:55 >

• cihaz ilk kalkışta her zaman aynı akımı çeker ama inverter ise çalışmaya devam ederse düşük wattla çalışmaya devam eder,klasiksede aetn oda ısınıpta termostat yaptıysa gene ilk çalşma kadar çalışmayacagı için o kadar eletrik çekmez ama kalkış aynıdır,

klimaların elektrik sarfiyatları tabiiki göreceli herkesin evine klima marlasına cop oranına göre degişir bunu kimse inkar edemez ben zaten klimamın markasını ve evin durmunu yazdım

ben buraya başka bölümlerede yazdım gene yazayım eger klimanızı en pahalı saatlerde çalıştırıp diger saatlerde kapatıyorsanız tabii size uygun degil ama klimanızı saat 15 gibi ayarlarsanız o saate kadar klimanız odayı ısıtmış ve ekonomik moda geçmiş olacak ve o pahalı saatten kurtulmuş olacaksınız ama ben fazla çalıştırmıyorum bana pahalı geliyor diyorsanız olabilir ama benim evde biri en az 20 sat çalışıyor ve karım çok yüksek kardeşime gelen aynı faturalarla karşılaştırdıgımda arada bazen 40-45 ytl oynuyor onun evinde eski tip saat var kullanıma ve alışkanlıklara baglıda olabilir benim evde herşey klima hariç fırın dahil ya 17 den önce yada 22'den sonra çalışır

iyi geceler

• Selam Arkadaşlar

Bende neredeyse kış başından beri klima arayışındayım.

bu mesaja benzer bir mesaj bşka konuya göndermiştim. ancak esas yeri burası diye düşünüyorum...

akılllı sayacım var ve ekonomik bir kilima almak isttiyorum ... 12 btu seviyesinde ...

inverterli klima fiyatları karşılaştırıldığında, heralde en uygun olan da elektra Sanırım, 1300 ytl civarı....

ancak hitachi, mitsbushi ve daikin'ın en iyi performans verdiğini ekonomi de de iyi olduğunu biliyorum...

ama sizin performans fiyat vb açıdan önereceğiniz bir marka varsa sevinirim.

bu aralar kampanyaya girecek bir marka var mı acaba?

Ve hala klima arayışım devam etmekte... hayırlısı olsun

İzmirden Saygılar
  • Bluestream arkadaş, ne açıdan göreceli, hesaplanan değerler hangi marka hangi modelse o modelin teknik verilerindeki çektiği güç değerine göre hesaplanıyor, ve herkes bu şekilde hesaplamalı. Kuzeye bakan daire ve çatı katı yada güneye bakan daire ise biraz fark eder ama yinede çıkan sonuç geçeğe çok yakındır, sadece kaç saat kullandığınızı bilmelisiniz. Siz normal günde ve hafta sonunda klimayı kaç saat çalıştırıyorsunuz ve klima almadan önce ve sonraki elektrik faturalarındaki fark ne kadar?

Sizin klima klasik model ve çektiği güç sabit. Ve "benim için evde olduğum saat önemli diyorsunuz." Saat 15:00 te programlasanız, ve içerisi daha ucuz bir kW/s fiyatıyla(0,1357236 ytl/kW) ısınsa daha iyi değil mi? Mademki akıllı saat var, niye fazla ödeyesiniz. Saat 17:00 den sonra çalıştırdığınızda normal tarifenin bile üzerinde en yüksek bedeli(0,2371446 ytl/kW) ödediğinizi biliyormusunuz. Eve 22:00 den sonra geliyorsanız sözüm yok.

Ayrıca elektrik bedeli sizin için farketmiyorsa, benim yazdıklarımı önemsemiyebilirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: BLUESTREAM
    ..........................................................................................

Bir de yaptığınız klima elektrik sarfiyatı masraflarının tamamen göreceli olduğunu düşünüyorum. Klimanın ne kadar elektrik harcadığı cihazın markasından tutun da evin durumuna kadar bir çok etkene bağlı. Akıllı saatin de benim için çok akıllıca olduğunu düşünmüyorum. Ben klimayı genelde akıllı saatin en pahalı olduğu vakitlerde kullanıyorum. Ne yapayım sabah ya da gece vakti ucuzmuş,bana evde olduğum vakitteki fiyatı önemli.

• İzmir için kış geçti sanırım. Hitachi, Panasonic, Mits.Elk., Toshiba gibi pahalı klima almak istemiyorsanız, Elektra yerine Haier(Sanko/AKFEL) klimalara bakmanızı tavsiye ederim.

Haier HSU-12HT03 (B) Inverter: 1.299 ytl.
    http://www.airfel.com.tr/?page=products&ualt=1&marka=2&urunid=22&menuID=17&ln=tr

Haier HSU-12HV03 / R2 (DB) DC Inverter: 1.698 ytl.
    http://www.airfel.com.tr/?page=products&ualt=1&marka=2&urunid=154&menuID=13&ln=tr

quote:

Orjinalden alıntı: muallim35

Selam Arkadaşlar

bu mesaja benzer bir mesaj bşka konuya göndermiştim. ancak esas yeri burası diye düşünüyorum...

akılllı sayacım var ve ekonomik bir kilima almak isttiyorum ... 12 btu seviyesinde ...

inverterli klima fiyatları karşılaştırıldığında, heralde en uygun olan da elektra Sanırım, 1300 ytl civarı....

ancak hitachi, mitsbushi ve daikin'ın en iyi performans verdiğini ekonomi de de iyi olduğunu biliyorum...

İzmirden Saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: muallim35

Selam Arkadaşlar

İzmirden Saygılar

sayın arkadaşım size bir iki örnek vereyim önce ben 8 senedir iş yerimde elektra klima kullanıyorum hatta bir iki sene önce izmire baya bir kar yagmıştı klima o gün bile çalıştı sorunsuz,ayrıca haierde çok güzel bir klimadır bunuda kullanıyorum ısıtması en yüksek klimadır bence hangisini begenirseniz onu alın
    aşagıda verdigim link airwelldir zaten ben şeklini görün diye verdim elektra ile aynı klimadır

http://www.elcoklima.com.tr/00_01.asp?kli_id=8

iyi akşamlar dilerim

• arkadaşlar slm,bende evimin 2 odasına daha klima bakıyorum.fiyat/performans olarak incelediğim sanyo inverter klimalar nasıldır.12lik inverter 19800 btu max ısıtma veriyo.fiyatıda 1500 ytl civarı.kullanan varmı bu marka klimayı.elimde birde sharp 10 luk inverter var.onunda ısıtması max 17400 btu.20 m2 tüm gün güneş alan güney batı cephe bir odada kullanıcam.aradaki 2400 btu çok şey farkedermi ısıtmada.soğutma amaçlı düşünmüyorum zaten sadece ısıtma amaçlı olacak.10 luk sharp buraya yeterse 11 m2 doğu cephe çocuk odasına da 9 luk veya 8 lik mits.electric almayı düşünüyorum.ısıtırmı sizce.tavsiyelernii bekliyorum.birde mits.electriklerin yazılım sorunu halloldu mu acaba? saygılarımla.
  • Yazdıklarınızdan sanki klimayı kendi kararınıza göre marketlerden alacakmışsınız gibi bir kanıya kapılıyorum. İlk düşünce itibariyle 20 m2 yere 10 kbtu da, 12 kbtu inverter klimada yeterli gelebilir. Ama art_SRY arkadaşımız başka bir konuda daha önce ne demişti. 10 m2 yerin bile yerine göre 12Kbtu ile ısıtılamadığını söylemişti.(sayfa 19) 2400 btu farkedermi derken yerine göre değişir. Belkide 12Kbtu luk klima bile yetmeyebilir. Tavsiye olarak marketlerden kendi kararınıza göre alım yapmayın, fiyatları inceleyin, öğrenin ama klimayı keşif yaptırarak(keşif raporu alın) iyi bir pazarlıkla servisi olan bayiden alın. Onlar sizin yerinize uygun klimayı önerirler. Sonuçta ürün desteğini market vermeyecek. Daha önce Sharp klima ile ilgili sorununuzun ne olduğunu yazmamaışsınız ama servis elemanının klimanın sorununu çözememesinden kaynaklanmış olabilir, Sharp iyi klimadır başka Sharp servisi ile sorunlarınızı paylaşmışmıydınız? mits.electriklerin yazılım sorununu ortaya atan sinanım isimli diğer topikteki arkadaş(http://forum.donanimhaber.com/m_10047873/tm.htm) ve bu topiğe taşıyan evaratör(bu kim sizce?) isimli gardaşımızdır. (sayfa24) Daha sonra bu yazılım sorunu konusu topikte yalanlandı!!!
    Fakat şu unutulmasın ki bir cihazda elektronik devre varsa, kendine has yazılımıda vardır.

quote:

arkadaşlar slm,bende evimin 2 odasına daha klima bakıyorum.fiyat/performans olarak incelediğim sanyo inverter klimalar nasıldır.12lik inverter 19800 btu max ısıtma veriyo.fiyatıda 1500 ytl civarı.kullanan varmı bu marka klimayı.elimde birde sharp 10 luk inverter var.onunda ısıtması max 17400 btu.20 m2 tüm gün güneş alan güney batı cephe bir odada kullanıcam.aradaki 2400 btu çok şey farkedermi ısıtmada.soğutma amaçlı düşünmüyorum zaten sadece ısıtma amaçlı olacak.10 luk sharp buraya yeterse 11 m2 doğu cephe çocuk odasına da 9 luk veya 8 lik mits.electric almayı düşünüyorum.ısıtırmı sizce.tavsiyelernii bekliyorum.birde mits.electriklerin yazılım sorunu halloldu mu acaba? saygılarımla.

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.