Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1006. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir (1 Mobil) - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.162
Cevap
703
Favori
4.425.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10041005100610071008
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zeroseven

Bende Etherea alacaktım ama vazgeçtim.Bunun sebebi kondenserle alakalı değil.Econavi özelliği ve biraz daha verimli olması aradaki fiyat farkını karşılamıyor benim açımdan.Zaten şimdi bekarım.Alıp 1-2 sene kullanırım oturma odasında.Allah nasip eder de evlenirsem o zaman salondakini yatak odasına alır, salona da kondenser sorununun çözüldüğü yeni modellerden alırım.Ya da başka marka tercih ederim, bilemiyorum şimdilik.

Ben normal inventer bir model alacağım.(yani havayı temizlesin,ozon versin,uzaya fırlatacağım roketin yörüngesini hesaplasın gibisinden özellikler istemiyorum.)Fiyatından ve ısıtma-soğutma değerlerinden dolayı yine Panasonic düşünüyorum.Sizce aşağıdaki model nasıldır?Bunda da Etherea'daki gib sorunlar mevcut mudur?

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-kit-ye12-mkx-fiyati,451647.html

Ayrıca Mat35 hocam sağolsun aşağıdaki modelleri de önerdi.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-msvi-12-vertu-fiyati,797180.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html

Bu üç seçenek arasından hangisini, neden alsam ki?

Panasonic veya AC'den birini seçin, yakınınızda hangisinin servisi daha iyiyse.
    Vertu bunlara göre bir düşük klasmanda.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Fuarda tanıtılan yeni Panasonic ,defroz yapmayan ürün.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

hangi fuarda???

2012 almanya fuarı hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ersen_

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: ersen_

Hocam bu elektrik kesintilerine ne diyorsunuz? Ustaların fikrini alalım hiç kimse konuşmamış sanırım bu konu hakkında. Nelere dikkat etmek gerek neler olabilir gibi. Bu akşam iki oldu elektrik kesiliyor maçı izleyemedim yahu...

Bu konuda özellikle satıcı/servis olan arkadaşlar yazmışlardı.
    Ceryan dalgalanmasından klimalarda oluşan arızalar resmen garanti dışıdır, bazı markalar buna reğmen müşteri tutmak için bu arızaları da onarabiliyorlar.

Çare, klimanın önüne düzgün bir regülatör koymak.

Ya da, ucuz yola kaçılacaksa ceryan belli seviyeyi geçtiğinde devreyi kesen birşeyler.
    İşine meraklı elektrikçilerin bu konularda hesaplı çözümleri olabiliyor

Dağıtıcı firmadan başka bir sayaç konusunu sorarken bu işlerin nasıl olduğunu öğrendim, gelip rapor tutuyorlarmis sonra yetkili servis tamir edip oda aynı yönde rapor tutuyor ve tazmin ediyorlarmış. Fakat böyle bir duruma gelmeden ne yapılabilir önlem olarak onu merak ettim. Teşekkürler

Hocam elimde hiç kullanılmamış 5kw regülatör mevcut,düşünürsen pm at.24BTU klimayı dahi 160wt çalıştırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

+43 yerine +50 olsa harika olurdu.

Bir kaç sene sonrayada onları getirirler yeni model diye.

Birkaç sene sonra gelirse harika MitsubishiElectric TÜRKİYE de krigamin 6 senedir satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Fuarda tanıtılan yeni Panasonic ,defroz yapmayan ürün.

hangi fuarda???

Birolhocam ürün değerlerini inceleyebildinmi.Nasıldır.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuluhan

Merhaba arkaaslar mitsubishi klima almak istiyorum. Elektirikmi yoksa heavy end. Mi almaliyim ? fiyat olarak en uygun 12000lik inverter i nerede bulabilirim ?

Çoğunlukla buradan bakıyoruz, tabii başka yerler de var:

http://www.akakce.com/klima/Mitsubishi,1,2.html/591-69

Electric'ler biraz daha pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: japon77

Merhaba arkadaşlar, bir sorunumuz var.Ustalardan acil cevap bekliyorum.Biraz önce enişte aradı klima dış ünitesi bakır boruların olduğu bölgeden su damladığını söyledi ki bağlantı yerinden damlayan su mudur ? bu gaz sızması olabilir mi ?

çünkü ilk günler ısıtmadan memnunlardı artık ısınamıyoruz diyorlar.boruların dış ünite bağlantı yerindeki damlamanın nedeni ne olabilir ?

sıkıntı yok.normal bi durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROUGE44

sevgili arkadaşlar merhaba bir konuda yardımınızı istiyicektim.80 metre salonum için bir klima arıyorum.Yaz kış günlük ortalama 7 8 saat en az çalıştırıcam.1800 1900 tl de bütçe ayırdım bunun için.

szlerden istediğim hangi markalara bakmalıyım ve btu su ne kadar olmalı yardımcı olursanız çok memnun olur

teşekkürlr şimdiden

80 metre derken? metre kare sanırım ve işyerimi evmi? bu önemli bir durum bide ayırdığınız bütçe yetersiz aslında tam ve burdan klima tavsiyesi isteyen arkadaşlara söyleyim sizin aracılığınızlada; bu konuda mekanın tüm özelliklerini detaylı şekilde anlatırsanız tam anlamıyla yardımcı olabiliriz. size sadece metrekareyle fikir verenlere de inanmayın. paranızın karşılığını almak istiyorsanız

• quote:

Orijinalden alıntı: bingbang86

quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

beko multi splitmi ayrı ayrı iki tane mi alayım..

baymak klimam çalıştıktan 5 dak.sonra sigortaları attırıyor bunun yerine a sınıfı sorunsuz uygun fiyat aralıklarında tavsiye edebileceğiniz bir ürün varmı bu sigorta atma olayını neden yapar acaba bilgisi olan arkadaş varmı?

Çalıştıktan sonra derken kompresör devreye girdikten sonramı yoksa bundan tam emin değilmisiniz. çünkü önemli olan nokta bu eğer buna dikkat edip tekrar yazarsanız yardımcı olabilirim. çünki run kapasitör,start kapasitör yada kompresörün kendi sargılarında bi sıkıntı olabilir. aslında ölçüm yapmadan cvp vermek zor ama sorunu tam olarak yazarsanız yardımcı olmaya çalışıyım...

• quote:

Orijinalden alıntı: talkie77

50 M2 iki cephesi full cam(Camlar çift cam ve aluminyum profil) diğer iki cephesi mantolamasız eczanem var.Eczanenin üstü depo ve ısıtılmıyor.Uşakta yaşıyorum.Klima ile ısınmayı düşünüyorum.Ortam sıcaklığı 22-23 derece civarlarında olmalı.Şu an mevcut olan 19.000 BTU LG-BEko klimaya ek olarak bir klima daha almayı düşünüyorum.Elimdeki mevcut klima linktedir:http://www.pazarmetre.com/5396_en_ucuz_lg_beko_lg_bke_6700_ns_ay_19000_btu_klima_fiyati.aspx?tab=yorumlar

Tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum.Eczane sabah 8:30 akşam 18:00 arası;hastada bir kez nöbetlerde ise 24 saat açık.Enerji sarfiyatım ne düzeyde olur?

Yardımcı olacak yok mu?Nasıl hangi kapasitede hangi marka klima önerirsiniz?

• quote:

quote:

50 M2 iki cephesi full cam(Camlar çift cam ve aluminyum profil) diğer iki cephesi mantolamasız eczanem var.Eczanenin üstü depo ve ısıtılmıyor.Uşakta yaşıyorum.Klima ile ısınmayı düşünüyorum.Ortam sıcaklığı 22-23 derece civarlarında olmalı.Şu an mevcut olan 19.000 BTU LG-BEko klimaya ek olarak bir klima daha almayı düşünüyorum.Elimdeki mevcut klima linktedir:http://www.pazarmetre.com/5396_en_ucuz_lg_beko_lg_bke_6700_ns_ay_19000_btu_klima_fiyati.aspx?tab=yorumlar

Tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum.Eczane sabah 8:30 akşam 18:00 arası;hastada bir kez nöbetlerde ise 24 saat açık.Enerji sarfiyatım ne düzeyde olur?

Yardımcı olacak yok mu?Nasıl hangi kapasitede hangi marka klima önerirsiniz?

Size orada yaklaşık saatte 40 bin BTU civarı ısı gerekir tahminen, hatta sert soğuklarda daha fazlası.

*Elinizdeki aleti de değerlendirerek bir 24'lük te ilave edebilirsiniz.
    Ancak sert soğukta bu klimaların verimi çok düşecektir ve yetersiz kalırlar.
    Bu tarz düşünürseniz, şunlardan orada servisi düzgün olan birini seçebilirsiniz:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as24-0925r2-turkuaz-gold-fiyati,425155.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-flair-flr-24-aa-fiyati,449075.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-ugur-uac-24-i-fiyati,756275.html

*Asıl çözüm böyle bir şey olabilir, bunlar hem yüksek güçlüdürler, hem de düşük sıcaklıklarda ek rezistans sayesinde ısıtmayı devam ettirebilirler, tabii biraz masrafı arttırarak:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-flair-flr-48-lw-fiyati,470412.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-afs46-0901fr2-fiyati,447996.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-sigma-sgm45stb-fiyati,591911.html

EK:
    İlk çözümde enerji sarfiyatı saatte azami 4 kW civarı olur, ama -3-5 derecelere düşüldüğünde içerisi tahminen 15C gibi olabilir.
    İkincisinde havanın soğukluğuna bağlı olarak 7.5-8 kW'a kadar çıkabilir, tahminen -10C civarında da içeriyi 20C civarı yapabilir.

Kesin durum için, buradan edindiğiniz bilgiler ile oradaki bir klimacıya keşif yaptırmanız olur.
    Oradaki teknisyen şartları yerinde değerlendirerek gerçek ısı ıhtiyacını saptayacak ve size çözüm sunacaktır.
    Onun çözümünü bize yazın, gerçek veriler doğrultusunda başka öneri geliştirebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 18 Ocak 2013; 9:59:47 >

• bu ay ki faturam 139,70 tl geldi. toshiba ras 16 skvr. makina 2 aydır 7 gün 24 saat çalışıyor. bazen haline acıyorum sabaha karşı 2 saat kadar kapatıyorum.

şunu da ilave edeyim. kuzenimin arakatta izmir de salonunda 12 lik mitsubishi var onun 160 tl gelmiş. onlar geceleri kapatıyor. sabah 8 gece 1 arası çalşıyor.
    teyzemler aydın da 25 m2 odaya 24 lük daikin taktılar 3.500 tl ye ısınamıyorlar. onların da 160 tl gelmiş. evin etrafı açık tek ev. 24 lük gücüyle evin yaltımsızlık dezavantajını çeviremiyor. neden ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah09nazilli -- 18 Ocak 2013; 10:07:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Size orada yaklaşık saatte 40 bin BTU civarı ısı gerekir tahminen, hatta sert soğuklarda daha fazlası.

*Elinizdeki aleti de değerlendirerek bir 24'lük te ilave edebilirsiniz.
    Ancak sert soğukta bu klimaların verimi çok düşecektir ve yetersiz kalırlar.
    Bu tarz düşünürseniz, şunlardan orada servisi düzgün olan birini seçebilirsiniz:

*Asıl çözüm böyle bir şey olabilir, bunlar hem yüksek güçlüdürler, hem de düşük sıcaklıklarda ek rezistans sayesinde ısıtmayı devam ettirebilirler, tabii biraz masrafı arttırarak:

İlk çözümde enerji sarfiyatı saatte azami 4 kW civarı olur, ama -3-5 derecelere düşüldüğünde içerisi tahminen 15C gibi olabilir.
    İkincisinde havanın soğukluğuna bağlı olarak 7.5-8 kW'a kadar çıkabilir, tahminen -10C civarında da içeriyi 20C civarı yapabilir.

Kesin durum için, buradan edindiğiniz bilgiler ile oradaki bir klimacıya keşif yaptırmanız olur.
    Oradaki teknisyen şartları yerinde değerlendirerek gerçek ısı ıhtiyacını saptayacak ve size çözüm sunacaktır.
    Onun çözümünü bize yazın, gerçek veriler doğrultusunda başka öneri geliştirebiliriz.

İlginiz için teşekkürler.İkinci çözümde soğuk kış aylarında 300-350 Tl civarında elektrik sarfiyatı oluyor yanlış hesaplamadıysam.

• quote:

Orijinalden alıntı: musti35

Merhaba arkadaşlar;

forumları okuyup biraz bilgi edindim. Alınacak markaları öğrendim.
    Üstadların model tavsiyelerine ihtiyacım var.

İzmir'de yaşıyorum. Betonarme müstakil evimiz. 2 kat. Üstte bir boş kat daha var inşaat halinde.
    17 m2 salon ve 9-10 m2 yatak odası için inverter klima almak istiyorum.
    Günlük kullanım için oturacağım salonda

İnverterin bir sürü çeşidi olduğundan hangisini alacağıma karar veremedim.
    Bütçe de belirleyemedim açıkcası ,fakat salon için 2250-2500 TLyi , yatak odası için 1750 TL'yi geçmesin isterim

-Klima yarı inverter olsa da klasik klimadan daha tasarruflu değil midir?

-Yarı inverter , tam inverter arası tasarruf , konfor ve ısıtma soğutma performansı farkı çok mudur?

- Yarı inverter ve tam inverter olarak f/p olarak iyi hangi klima modellerini önerirsiniz?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

musti35 arkadaşım Toshiba RAS SKVR 13 tavsiye ederim.
    Geçen sene halojen ısıtıcı kullanırdım, evde herşey elektrikli, Aralık 2011 faturası 122 TL, Aralık 2012 faturası 98 TL (-24 TL) bir şeye daha dikkat çekmem lazım, elektrik fiyatları arttı, faturamız nerdeyse aynı gelen annem Aralık 2012'de 160TL ödedi, anneme göre 60 TL daha iyi :-)
    Odamız iki cepheli (kuzey ve batı) orta kat, 14m2 ve klimayı 24 dereceye ayarlayınca fenalık geçirtiyor. Servis bana SKVR 10 alsaydınız fazla BTU almışsınız dedi ama ben memnunum.
    2500TL'ye Ekim'de aldım. Hiç tereddüt etmeyin Toshiba alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

bu ay ki faturam 139,70 tl geldi. toshiba ras 16 skvr. makina 2 aydır 7 gün 24 saat çalışıyor. bazen haline acıyorum sabaha karşı 2 saat kadar kapatıyorum.

şunu da ilave edeyim. kuzenimin arakatta izmir de salonunda 12 lik mitsubishi var onun 160 tl gelmiş. onlar geceleri kapatıyor. sabah 8 gece 1 arası çalşıyor.
    teyzemler aydın da 25 m2 odaya 24 lük daikin taktılar 3.500 tl ye ısınamıyorlar. onların da 160 tl gelmiş. evin etrafı açık tek ev. 24 lük gücüyle evin yaltımsızlık dezavantajını çeviremiyor. neden ki?

bu şekilde kıyas ne derece doğru olur bilinmez :)

ailelerin kullanım alışkanlıkları da önemli ,bazı aileler çörek ,böreği çok sever bolca fırın kullanır ,yine bazı aileler çamaşır bulaşık makinasını çok bazıları az kullanır ,aynı zamanda kullanılan diğer aletlerin kapasiteleri ve harcamaları da çok önemlidir

bu işi hesaplamanın en kolay yöntemi klima çalıştığında gelen fatura ile çalışmadığında gelen faturayı kıyaslayarak olabilir ama bu dahi tam bir sonuç vermez,kesin olarak bilmek için saat takılmalı ki ancak o zaman tam sonuç çıkar

tabi birde kullanılan şehir,evin korunaklı olup olmaması ,kullanılan ısı değeri gibi bir çok faktör hesaplandıktan sonra bir sonuç çıkabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

bu ay ki faturam 139,70 tl geldi. toshiba ras 16 skvr. makina 2 aydır 7 gün 24 saat çalışıyor. bazen haline acıyorum sabaha karşı 2 saat kadar kapatıyorum.

Genellikle Daikin satıcıları işten anlamayan kişilere eski ve geri teknolojili klimaları satıyorlar, artık D E sınıfı falan.
    Çok yerde gördüm, adam "Daikin, en iyi klima ama çok ceryan yakıyor..." diye sızlanıyor, takılan klimanın ne olduğunu bilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 18 Ocak 2013; 23:33:22 >

• Teşekkür ederim tavsiyeniz için Cengiz Bey;

Güle güle kullanın.
  • quote:

Teşekkür ederim tavsiyeniz için Cengiz Bey;

Güle güle kullanın.

Rica ederim, biz de İzmir'deyiz Atatürk Mah.de 3 katlı bina, bina yalıtımı orta, ona göre değerlendirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizgungor

quote:

Teşekkür ederim tavsiyeniz için Cengiz Bey;

Güle güle kullanın.

Rica ederim, biz de İzmir'deyiz Atatürk Mah.de 3 katlı bina, bina yalıtımı orta, ona göre değerlendirin.

Ben de Yeşilova'dayım.
    Aynı tarz betornarme müstakil evlerdeyiz.

Çok iyi bir fikir verdiniz bana.
    Sağolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti35 -- 18 Ocak 2013; 23:58:43 >
  • Arkadaslar klima almayi dusunen arkadaslari aydinlatma acisindan sizlerle paylasmak istedim.

Gecen yaz uzun arastirma ve fikir alisverisi sonucunda forumdaki arkadaslarinda onerileri ve yoneldendirmeleri ile Carrier X-Power Gold 18 bin BTU luk klimadan aldim.
    Yazin sogutmasi harikaydi. Daha iyi degerlendirme icin kis aylarini bekledim. Aralik ayinda gunluk 14-15 saat civari yakmamizla beraber normalde elektirik faturasi 70-80 tl arasinda gelirken aralik ayinda 160 tl geldi. Ben artik 250 tl yi gozden cikarmistim. Ancak 80 tllik ek bir maliyetini gorunce gozlerime inanamadim. Gercekten elektirik sarfiyati konusunda super bir cihaz diyebilirim.

Gelelim isitmasina. Ekim ayinin sonlarindan itibaren 22-23 derece arasina alip ve diger hic bir fan ayariyla oynamadan inanin Aralik ayinda da 24 derecede hicbir fan ayariyla oynamadan high moduna dahi getirmeden cok iyi bir sekilde isitti. Hatta zamanla sicak olmasindan oturu ekonomi moduna aldigimiz zamanlar oldu. Soyleki; 10 saat calistirdiysak 4-5 saati ekonomi modunda calismistir.

Gece hava durumu -12 derece gosterirken dahi calistirdigimda yine canavar gibi calisti. Zirt birt durup buz cozme moduna gecme gibir bir durum olmadi. Yaklasik olarak 1 saat calisip daha sonra 10 dk buz cozme moduna gecip tekrar calisti.

Sessizlik konusunda sogutma nasilsa isitmada ayni. Cok bir fark yok. Gayet sessiz bir cihaz.

Sunu tum samimiyetimle soyleyebilirim ki. Bu cihaza giden her kurus icin pisman degilim. Tek kelimeyle her kurusu helal olsun.
    Buradan beni yonlendiren bu cihazi almami saglayan herkesede ayriyeten tesekkur ediyorum. Artik bu tur elektronik cihazlari almadan foruma kesin girip bilgi aliyorum.

Umarim karar vermede sikinti yasayan arkadaslara yardimci olabilmisimdir. Toshiba Ras serisi yerine kesinlikle Carrier X power diyebilirim.

• 
Sayfa: önceki 10041005100610071008
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.