Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1000. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.209
Cevap
702
Favori
4.429.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 998999100010011002
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pasha216

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: pasha216

sayın kocausta sizden bir akıl almak isterim yeni evimin salonunda kullanmak için bir klimaya ihtiyacım olacak bursada yaşamaktayım ağırlıklı olarak yazın 2-3 ay soğutmada kullanılacak ayrıca mevsim geçişlerinde ısıtma amacı ilede kullanılabilecek bir klima önerisi istiyorum sizden binamda 6cm izolasyon var ve ev doğu-güneydoğu cepheli mitsubishi electrik bana 12.000 btu luk chc serisi klimayı önerdi 12.000btu klima 35m2 salonda soğutmaya yeterli olurmu yada kısaca f/p açısından hangi klimayı almalıyım klima almak için bu dönem iyi bir zaman mı sonuç ta klimayı yazın kullanacagız cevabınız için çimdiden teşekkür ederim saygılaımla

Mitsubishi Electric çok kaliteli genel olarak.
    Ama size önerdikleri chc serisi oldukça geri teknoloji.
    Evinizin izolasyon durumunu tam bilmemekle beraber, oraya 12 binlik küçük gelir sanırım, gene de uzman bir servisin yerinde tesbit yapması doğru olur.

O markadan alacaksanız MSZ-GE**VA serisini düşünün, F/P olarak.

Aradaki rakam da salonun durumuna göre 42 veya 50 olur herhalde.

*Klima kampanyaları artık bu günlerde başlar herhalde, mart sonuna kadar alınmalı.

hocam ilginize teşekkürler ısı izalasyonları satan bir firmada teknik satışçı olarak çalışıyorum mütehaait 5 cm mantolama yapacaktı ben fiyatta yardımcı oldum şu an 6 cm yapıyoruz malum bursa soğuk memleket 6 cm ise bursa için çok iyibir kalınlık .Bana da formda öğrendiklerim sonucunda 12 000 lik klima verimsiz olacak gibi geldi bu gün toshiba skv 18 için bir bayii ile görüştüm ancak fiyat olarak peşinde 2700 tl gibi bir fiyat verdi ideal eşya com da fiyat daha uygun ama bu firma izmir de bursaya ambarla gönderim yapıyorlar ambarda hasar görür korkum var açıkçası hocam en son olarak Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold konusunda görüşlerinizi almak isterim fiyat olarak toshibadan daha uygun ama verimliliğini bilmiyorum yorumlarınızı bekliyorum

Aslında bu aralar F/P olarak en sık önerdiğim klima AC.
    Alarko'nun birkaç yıl önceki havasından vazgeçtiğindenberi yani

O mekana bunun 50'liğini alın, 15 sene klima işini unutun. Isınmayı da bununla yapacaksınız hesabını görünce.

Baktığınız idealeşyadan burada biz de klima aldık, yakın olduğundan olacak kargo da almadılardı (80 km), ama size bunu yapmazlar herhalde.
    Firma sağlam, bize her defasında direkt en yakın servise yollayıp montaj için gün de aldılardı, alışverişin 3. veya 4. günü klima kurulmuş oluyordu.

*Toshiba SKV ile aynı sayılır, zaten içi neredeyse aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ensei

Herkese günaydinlar:)) Klimam panasonic kit-mkew12. Izmir dun gece cok soguktu aksam saat 6 dan gece saat 01.30 a kadar klima hic defrosta girmedi. Bu normalmidir ozellikle koca usta ve birol bey ve panasonic saticisi anti sekurit sizlere sormak istiyorumm. Daha da ilginci klima kisa girdik gireli hic defrost yapmadi :))

Al işte biri yaptı diye şikayet eder biride yapmadığı için ortası yok bunun ya
  • Selam arkadaşlar sıcak soğuk klima ihtiyacımız var ve konuya oldukça uzağım birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim .

1.Şehir Bursa malum kışı biraz soğuk geçiyor .
    2.Bina eski osmanlı yapısı ahşap resterasyonla yenilenmiş .tavanlar aşağı yukarı 3,20 tavan ve taban ahşap .
    3.Aşağı yukarı 40-45 m2 ama duvarlar yüksek olunca sıkıntı oluyor .Isı kaybı fazla .

buraya kullanılacak klima nasıl bir klima olmalıdır hangi marka ne kadar güçlü olmalı fiyat aralıkları nelerdir.özellikle elektrik tasarrufu açısından A plus olması gerekmekte .konuya hakim arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim saygılar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: bir alex değil

Selam arkadaşlar sıcak soğuk klima ihtiyacımız var ve konuya oldukça uzağım birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim .

2.Bina eski osmanlı yapısı ahşap resterasyonla yenilenmiş .tavanlar aşağı yukarı 3,20 tavan ve taban ahşap .
    3.Aşağı yukarı 40-45 m2 ama duvarlar yüksek olunca sıkıntı oluyor .Isı kaybı fazla .

buraya kullanılacak klima nasıl bir klima olmalıdır hangi marka ne kadar güçlü olmalı fiyat aralıkları nelerdir.özellikle elektrik tasarrufu açısından A plus olması gerekmekte .konuya hakim arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim saygılar .

Bütçenizide yazarsanız daha mantıklı öneriler gelir.
  • bütçe olarak aşağı yukarı tam rakam olmasada 2500 3500 aralığında olabilir. saygılar .
  • quote:

Selam arkadaşlar sıcak soğuk klima ihtiyacımız var ve konuya oldukça uzağım birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim .

Restoran mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

Orijinalden alıntı: ensei

Herkese günaydinlar:)) Klimam panasonic kit-mkew12. Izmir dun gece cok soguktu aksam saat 6 dan gece saat 01.30 a kadar klima hic defrosta girmedi. Bu normalmidir ozellikle koca usta ve birol bey ve panasonic saticisi anti sekurit sizlere sormak istiyorumm. Daha da ilginci klima kisa girdik gireli hic defrost yapmadi :))

Al işte biri yaptı diye şikayet eder biride yapmadığı için ortası yok bunun ya

Ben sikayet ci degilim hocam klima cayir cayir sicak havayi basiyo karsiliginda odenen rakam 342 kw tuketim 122,60 tl ucret ben sadece defrosta girmiyor prb olabilirmi diye sormustum cevabimida 444 17 84 no.lu panasonic servisi verdi cihaz hava sogudugunda dahada performansli masallah :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: exclusive1907

lg beko al gayet guzel kullanıyorum tavsiye ederim soğutması olsun ısıtması olsun elektrik tuketimi olsun super

kimam çok gürültülü çalışıyor yokmudur takasa verip 12000 btu daha sessiz çalışan a sınıfı bir klima acba ?
    fiyat farkınıda verelim bendeki 18000 btu baymak
  • quote:

Soğutma tamam da, o mekanda klima ile ısıtma çok verimsiz olur. Hem binanın izolasyonsuz oluşundan, özellikle de tavanın yülsekliği nedeniyle.

Buna rağmen almak isterseniz, oraya düz tip A sınıfı bir klima taktırın, 24 bin BTU.

İç üniteyi de 1.80 cm gibi yükseklikte kurdurun, duvarlar yüksek diye daha yukarıya değil.

Şunlar olabilir, yakınınızda iyi servisi olan daha iyidir.:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-flair-flr-24-aa-fiyati,449075.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as24-0925r2-turkuaz-gold-fiyati,425155.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-ugur-uac-24-i-fiyati,756275.html

• quote:

Orijinalden alıntı: yandex79

quote:

Orijinalden alıntı: exclusive1907

lg beko al gayet guzel kullanıyorum tavsiye ederim soğutması olsun ısıtması olsun elektrik tuketimi olsun super

kimam çok gürültülü çalışıyor yokmudur takasa verip 12000 btu daha sessiz çalışan a sınıfı bir klima acba ?
    fiyat farkınıda verelim bendeki 18000 btu baymak

evet benim hıtachı de iyi ısıtıyor fakat fan sesi çok var verelim klimayı takasa yok mu acaba bu şekilde .aldığım yere bi tavsiye yapayım bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: d.doğru

herkese merhabalar,
    yorumları okuduktan sonra bir türlü karar veremedim ve en iyisi bilen birine danışmak dedim.iki adet klima ihtiyacım var.birisi 60 metrekare alan için diğeri 30 metrekare alan için.60 mtk. olan akşam 6 gece 12 arası çalışacak.30 mtk. için gece 12 sabah 6 arası çalışacak. haftasonu full çalışacak .salon tüm gün güneş görüyor.ev çatı katı yalıtım iyi,camlar pvc.ev izmir'de. değerli bilgilerinizi bekliyorum.evin krokisini azbuçuk çizdim

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Bu forumdaki mbirol nickli arkadaşla temas kurun, kendisi İzmir'li ve sizin ihtiyacınız olan klimaları satıyor ve kuruyor.

• arkadaşlar merhaba haziran ayında buradaki arkadaşlarında tavsiyeleriyle TOSHİBA RAS13 SKVR modeli klima aldım. O klimayı almamın sebebi kışın ısınma performansının iyi olacağının tavsiyesiydi. Ancak şu soguk gunlerde kesinlikle ısınamıyorum. İzmir de 20 m2 salonumda en ust kat 4 cepheli evimde kullanıyorum.Camlarım eski. Akşam 6 gibi eve geliyorum ve ertesi gün sabah 7 de evden çıkana kadar hiç kapatmıyorum klimamı. buna rağmen dün 21 dereceyi geçmedi oda sıcaklığım. Şuanda benzer şekilde eve geleli 3 saat oldu klimam 30 dereceye ayarlı otomatik fanda çalışıyor ve 3,5 metre mesafede karsısında oturuyorum soguk soguk vuruyor yuzume. Elime derece alıp klimanın cıkısına koydugumda 41-42 derece arası bir sıcaklık ölçtüm. ne dersiniz bir sorun mu var acaba. 3 saattir çalışıyor ve 20 dereceyi gösteriyor oda sıcaklığı. ne tavsiye edersiniz konunun uzmanı arkadaşlar...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: schumi35

arkadaşlar merhaba haziran ayında buradaki arkadaşlarında tavsiyeleriyle TOSHİBA RAS13 SKVR modeli klima aldım. O klimayı almamın sebebi kışın ısınma performansının iyi olacağının tavsiyesiydi. Ancak şu soguk gunlerde kesinlikle ısınamıyorum. İzmir de 20 m2 salonumda en ust kat 4 cepheli evimde kullanıyorum.Camlarım eski. Akşam 6 gibi eve geliyorum ve ertesi gün sabah 7 de evden çıkana kadar hiç kapatmıyorum klimamı. buna rağmen dün 21 dereceyi geçmedi oda sıcaklığım. Şuanda benzer şekilde eve geleli 3 saat oldu klimam 30 dereceye ayarlı otomatik fanda çalışıyor ve 3,5 metre mesafede karsısında oturuyorum soguk soguk vuruyor yuzume. Elime derece alıp klimanın cıkısına koydugumda 41-42 derece arası bir sıcaklık ölçtüm. ne dersiniz bir sorun mu var acaba. 3 saattir çalışıyor ve 20 dereceyi gösteriyor oda sıcaklığı. ne tavsiye edersiniz konunun uzmanı arkadaşlar...?

http://forum.donanimhaber.com/m_69410568/tm.htm

• Panasonic Etherea EcoNavi Inverter - KIT - E12-NKE klima ile Zibro sp 7535 İnverter klima arasında kaldım Bunlar -5 mi -15 mi
    Birde -5 / -15 olayını nasıl öğrenebiliriz.
  • quote:

arkadaşlar merhaba haziran ayında buradaki arkadaşlarında tavsiyeleriyle TOSHİBA RAS13 SKVR modeli klima aldım. O klimayı almamın sebebi kışın ısınma performansının iyi olacağının tavsiyesiydi. Ancak şu soguk gunlerde kesinlikle ısınamıyorum. İzmir de 20 m2 salonumda en ust kat 4 cepheli evimde kullanıyorum.Camlarım eski. Akşam 6 gibi eve geliyorum ve ertesi gün sabah 7 de evden çıkana kadar hiç kapatmıyorum klimamı. buna rağmen dün 21 dereceyi geçmedi oda sıcaklığım. Şuanda benzer şekilde eve geleli 3 saat oldu klimam 30 dereceye ayarlı otomatik fanda çalışıyor ve 3,5 metre mesafede karsısında oturuyorum soguk soguk vuruyor yuzume. Elime derece alıp klimanın cıkısına koydugumda 41-42 derece arası bir sıcaklık ölçtüm. ne dersiniz bir sorun mu var acaba. 3 saattir çalışıyor ve 20 dereceyi gösteriyor oda sıcaklığı. ne tavsiye edersiniz konunun uzmanı arkadaşlar...?

klimamın flapları hep aşağı bakıyor. iç ünite filtre temizliğini birkaç hafta oldu yapalı. ancak 4 saat oldu çalışmaya başlayalı ve oda sıcaklığı halen 20 derece. klima 30 dereceye ayarlı otomatik fanda. üflüyo ama daha çok serinlik yapıyo üflemesi hasta edecek. cidden ne yapabilirim?

• quote:

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Bu uygulama Mugla da tarihi bir taş bina,tipik olarak sizin anlattığınız gibi. Bu tip binalar için en ideal model budur.Mugla da şu an hizmet vermektedir.

• quote:

Bende de aynı klima var arkadaşım.Akdenizdeyim ama Antalya dan daha soğuk bir yerdeyim.20 m2 odamda tek kat müstakil çatılı bir ev ahşap tavan çift cam pvc yalıtımı iyi olmayan bir evde oturuyorum.İki gündür -8 dereceye düşen bir ısı da çalışıyor ve 25 derece auto fanda çalışıyor gayet güzelde ısınıyorum.

Senin dediğin gibi bende geçen ay ısınma problemi çekmiştim 28 29 derecelere çıkmama rağmen ısınamıyordum.Filtreleri bi temizliyelim dedim aman Allahım o nasıl bir toz dur ? Temizleyip taktık ve o ısıtmayan klima canavar gibi ısıtmaya başladı.

en üst kat da ve camları eski diyorsun ayrıca klimayı evdeyken çalıştırıyorsun evde yokken kapatıyorsun sanırım forumdaki ustalar da aynı şeyi önerecektir klimayı kapatma.Evden çıkarken atıyorum 22 dereceye ayarla böylece ısı kaybın daha az olacak, eve gelince istediğin ısıya getirmek için daha yüksek derecelerde çalıştırmak zorunda kalmayacak ve böylesi senin için daha ekonomik olacak.Ayrıca evin yalıtımı çok zayıfsa klimayı sorumlu tutmamalı hemen.

30 derecede yüzüme soğuk soğuk vuruyor diyorsun ustalar bunun nedenini mutlaka bilir ama şöyle bir şey duymuştum, gaz sızdırıyor ve gaz azalmışsa ısıtma performansı düşüyormuş.Filtrelerin temiz ve hala soğuk üfürüyor diyorsan servis çağır arkadaşım..

• quote:

quote:

klimamın flapları hep aşağı bakıyor. iç ünite filtre temizliğini birkaç hafta oldu yapalı. ancak 4 saat oldu çalışmaya başlayalı ve oda sıcaklığı halen 20 derece. klima 30 dereceye ayarlı otomatik fanda. üflüyo ama daha çok serinlik yapıyo üflemesi hasta edecek. cidden ne yapabilirim?

Arkadaşın verdiği linkteki mesajları iyice okumadınız herhalde.

Klima ile ısınmada ayarı en yukarı dayayarak hemen ısınmasını beklemek çok yanlış.
    İçerdeki fiili sıcaklığın 5-6 derece yukarısına ayarlayın, o dereceye çıkınca birkaç derece daha arttırın.
    Aksi halde klima bunalıp donar, defrosta döner ve verimli bir ısıtma olamaz.

Sizin aldığınız alet inverter, hem de iyisinden.
    Bu tip klimalar devamlı çalışma ile o yüksek verimliliği gösterir.

Klimayı 7/24 çalıştırın.
    Ev boşken 16-18C ayarlayın, geldiğinizde 23-24C yapın.
    Bu şekilde yaparsanız korktuğunuz yüksek sarfiyat da olmaz.

• quote:

quote:

ısıtma moduna almadıysanız odanın sıcaklıgını üfler

• Arkadaslar klima alicam ama bilgim yok duyduguma gore mitsubishi klimalar gunde 7-8 saat acik kalip 1 tl yakiyormus komsu oyle dedi ama ne kadar dogru bilmiyorum hangi klimayi almaliyim az yakacak surekliligi olan ariza cikartmayan vss teskkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 998999100010011002
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.