Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir Kullanıcı, 14 Masaüstü Kullanıcı
41.614
Cevap
351
Favori
3.349.142
Tıklama
Giriş
    5197 Mesaj
    Arkadaşlar termometreye baktım şu an oda sıcaklığı 29 derece. Klima almaya karar verdim. Alırken iyi birşey alayım uzun ömürlü, performanslı ve yaktığı elektrikte tutumlu olsun diye düşünüyorum.

Tavsiye edebileceğiniz markalar nelerdir?

Klima alırken nelere dikkat edilmelidir?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 5 Mayıs 2019; 15:7:32 >

|
    |

Mesajı Yerinde Gör

Çöp demeyelim de, zira biliyorsunuz her üretim bir istihdamdır ve o ürünlerin de kullanıcısı var forumumuzda, kendilerine saygısızlık oluyor bu şekilde yanlış anlamayınız.

Gariban vatandaş 5 inci sınıf da olsa 10 uncu sınıf da olsa bir mal alıyor, gücü ona yetmiş, bizim bu şekilde nitelendirmemiz hoş olmuyor malum.

Alm de kaçıncı kalite kullanıp bakırda kaçıncı kalite veya hangi kesit kullandıklarını bilmiyoruz aslında en büyük handikap bu.

Sahada sadece isim dönüyor ama detay yok, insanlar da haklı kardeşim ben bir araba almaya kalkınca arabayı inceliyorum kalkıp da radyatörünü kimin imal edip imalatta hangi madeni kullanıp o madenin cevherinin hangi topraklardan çıktığını araştırmıyorum ki.

Ben zaten hangi marka olursa olsun firmaların hiç birisine bu anlamda güvenmediğim için hep kendimi garantiye almaya çalışıyorum. Uzun garanti, Ev/İş yri sigortası, UPS güç kaynağı. Gerisi artık Allah'ın takdiri

MİTSUBİSHİ ELECTRİC FİYAT TUTARSIZLIĞI , ALACAK OLAN ARKADAŞLAR DİKKAT ETSİN KAZIKLANMAYIN.

Merhaba arkadaşlar

Mitsubishi Electric bazı modeller hakkında fiyat bilgisi paylaşacağım , farklı bayilerden farklı kişilerin satın aldığı fiyatlardır daha fazlasını ödemeyin diye paylaşıyorum

MSZ-SF35 Deluxe Power Liste fiyatı 5.750 TL , Kampanya fiyatı 4.100 TL, satın alınan fiyat 3.500 TL

MSZ-SF42 Deluxe Power Liste fiyatı 6.175 TL, Kampanya fiyatı 4.800 TL , satın alınan fiyat 4.200 TL

MSZ-GF60 Deluxe Power Liste fiyatı 9.355 TL , Kampanya fiyatı 6.700 TL , satın alınan fiyat 6.000 TL

MSZ-HJ50 Comfort inverter Liste fiyatı 6.230 TL , Kampanya fiyatı 4.940 TL , satın alınan fiyat 4.000 TL

Görüldüğü üzere Mitsubishi Electric fiyat listeleri tamamen şişirmedir , indirim oranları %40'lara varıyor. Bu tamamen tüketicide yüksek fiyat yüksek kalite algısı yaratıp , daha sonra hooop %40 indirim al sana yüksek kalite ucuz fiyat diye oluşturulan satış taktiğidir ve tüketicide yüksek kaliteyi ucuza aldığını sanıyor halbuki bu klimaların ederi budur zaten daha fazlası değildir ve unutmayın ki bayi bu fiyatlar üzerinden yine de para kazanıyor yani kimseye özel kıyak yapmış olmuyorlar .

Özellikle Mitsubishi Electric klima alacak olan arkadaşlar için umarım yardımcı olur , bayilerden ısrarla indirim isteyin emin olun kampanyasız dönemde bile bu fiyatları alabilirsiniz . Şimdi marka fanboyları gelipte bu fiyatları hangi bayiler veriyormuş falan diye sormasın , isteyen kendi araştırıp çok rahat öğrenebilir ve bayilerden fiyat alabilir bu modellerde ki fiyatlara bildiğim için yazdım , diğer modellerde de aynı durum söz konusudur ama tam rakam bilemediğim için yazmadım.

ben baymak ın getirdiği ingiliz menşeli baxi kullanıyorum 24.000 btu bu sene 2.senesi hem ucuz hem güzel.Zaten bu klimaların parçaları hep aynı yerlerde yapılıyor.Diğerleri ile fiatta yarı yarıya fark var

Heh aferin. Bu fikre nasil kapiliyorsunuz anlamiyorum dogrusu.

Bio filtre yok bakteride yok bosverin amaaaan, klimada yok zaten, kar mi bu sogukluk versin.

Soyle bir arattirsaniz googledan neler bulursunuz o olmayan bio filtre denen aksamda kullanilan maddeyle ilgili.

Diyorum ki hatta havadaki kokuyu bile giderebilirsiniz. Dusundum de yok ya, parfum mu bu

• Yüzbaşı
    798 Mesaj
    hocam tamam marka önemli de nereye göre düşünüyosun? onu yazarsan yardımcı olabiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nJOY -- 2 Temmuz 2005, 19:05:42 >

Orijinalden alıntı: nJOY

hocam tamam marka önemli de nereye göre düşünüyosun? onu yazarsan yardımcı olabiliriz
    Alarko Carrier

Orijinalden alıntı:

vestel kullanıyoruz...

pek çok vestel ürünü kullanmamıza rağmen hiçbirinden de tam olarak memnun kalmadım.

ucuzluğz aldanmamalı.
    Panasonic kullanıyorum.

Çok memnunum.

Orijinalden alıntı: surfer

Panasonic kullanıyorum.

Çok memnunum.

Alıntıları Göster
    Siemens kullanıyorum ancak sanırım Türkiye'de satılmıyor...

Ben Arçeliğin'de ''A'' serisi bir klima ürettiğini duymuştum, sanırım o klima Türkiye'de satılıyordur nede olsa türk firması... Onu alman en akıllıcasıdır, ''A'' serisi alırsan tasarruflu olduğu için yaklaşık 1 yıl içinde fiyatını kurtarmış olursun günlük 5 saatlik bir kullanımla... Bu ''A'' serileri neredeyse ısıtma makineleri kadar verimli çalışıyor... Termodinamiksel olarak verim çok daha fazla, yani tersinirliğe daha yakın da diyebiliriz...
    |
    |

� Beşiktaş JK � ÇARŞI
    Ey iman edenler Allah'ın size helal ettiği temiz şeyleri haram kılmayın, hududu da aşmayın. Doğrusu Allah, aşırı gidenleri sevmez. Allah'ın size verdiği rızıktan temiz ve helal olarak yiyin. İnandığınız Allah'dan sakının.Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)

• Yarbay
    16872 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: _uMaY_

Siemens kullanıyorum ancak sanırım Türkiye'de satılmıyor...

Ben Arçeliğin'de ''A'' serisi bir klima ürettiğini duymuştum, sanırım o klima Türkiye'de satılıyordur nede olsa türk firması... Onu alman en akıllıcasıdır, ''A'' serisi alırsan tasarruflu olduğu için yaklaşık 1 yıl içinde fiyatını kurtarmış olursun günlük 5 saatlik bir kullanımla... Bu ''A'' serileri neredeyse ısıtma makineleri kadar verimli çalışıyor... Termodinamiksel olarak verim çok daha fazla, yani tersinirliğe daha yakın da diyebiliriz...

Alıntıları Göster
    Arçelik al benc4e.herzaman derim Arçelik Arçeliktir.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850

SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ

SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW

HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

• Yüzbaşı
    553 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

Arçelik al benc4e.herzaman derim Arçelik Arçeliktir.

Alıntıları Göster
    antibionik mi ne var öyle bir klima almanı tavsiye ederim. diğer klimalar odadaki havayı aynen geri verirken bu klimalar içindeki bakterileri vsleri yok ediyor. daha sağlıklı yani.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    582 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: batis

antibionik mi ne var öyle bir klima almanı tavsiye ederim. diğer klimalar odadaki havayı aynen geri verirken bu klimalar içindeki bakterileri vsleri yok ediyor. daha sağlıklı yani.

Alıntıları Göster
    arçelik derim ben hem 5 yıl garantisi var
    AMD 64 ATHLON 3000+VENİCE (LBBLE 0516 EPBW) s939@2520mhz EPOX9NDA3J 2*512= 1024 MB HYNİX CL2.5@cl 2 80+20GBHDD CDRW ATİ rodeon 256 mb hıs 9600xt FEEL HURRICANE 550W CREATIVE 7+1 ORITE 1.3 MP WEBCAM HP PSC1315 ALL IN ONE

kıck - boks forever
  • Binbaşı
    1379 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: winchester......

arçelik derim ben hem 5 yıl garantisi var

Alıntıları Göster
    ben baymak ın getirdiği ingiliz menşeli baxi kullanıyorum 24.000 btu bu sene 2.senesi hem ucuz hem güzel.Zaten bu klimaların parçaları hep aynı yerlerde yapılıyor.Diğerleri ile fiatta yarı yarıya fark var
    |
    |

Orijinalden alıntı: bora arpınar

Alıntıları Göster
    sharp kullanıyorum

tavsiye ederim

(biraz tuzlu yalnız)
    |
    |

Orijinalden alıntı: MeTeN

sharp kullanıyorum

tavsiye ederim

(biraz tuzlu yalnız)

Alıntıları Göster
    beyler klimada kral marka general(alarko),mitsubishi,daecon (doğru yazmamış olabilirim.)

bu üç markanın hepside en pahalı klimalardan ve hepside kendi aralarında 1. dir.

eğer para var kaliteli olsun diyorsan bunlardan şaşmayacaksın.

örneğin daecon -40 dercede dahi çalışabiliyor ama örneğin gidip beko yok arçelik falan alırsanız -2 den sonra çalışmıyor çünkü dışaraki motor donuyor.

onun için bu üçü en kalite marka.

ama öyle çok para olmasın küçük bişey olsun diyosanda cartel veya regal alabilirsin.

"My mind is one with my soul..." "I am near, yet so far away..."

"Through the eternal flame, i travel..."

|| Playstation 4 | Harman/Kardon AVR151 | Harman/Kardon HKTS9 |

• Binbaşı
    1138 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dante

beyler klimada kral marka general(alarko),mitsubishi,daecon (doğru yazmamış olabilirim.)

bu üç markanın hepside en pahalı klimalardan ve hepside kendi aralarında 1. dir.

eğer para var kaliteli olsun diyorsan bunlardan şaşmayacaksın.

örneğin daecon -40 dercede dahi çalışabiliyor ama örneğin gidip beko yok arçelik falan alırsanız -2 den sonra çalışmıyor çünkü dışaraki motor donuyor.

onun için bu üçü en kalite marka.

ama öyle çok para olmasın küçük bişey olsun diyosanda cartel veya regal alabilirsin.

Alıntıları Göster
    Bak dostum beni iyi dinle. Almışken iyi birşey al. Ben aldım geçen senelerde ve araştırdım.On tane klima markası var. fuji elektirk-fujitsu-general,( bu üçü aynı fabrikanın) Mitusbishı,daikın,toshıba,sharp,alarko(carrier),panasonic,hitachi

eger bunlardan alırsan yaz-kış problemin olmaz. Diğerlerine gelince AZ PARA=AZ HİZMET .Yazın problem değil ama kışın ısıtmıyorlar. arızaları cabası. Zaten gir şikatvar sitesine anlarsın. Evet bunlar biraz pahalı ama geçen seneler nazaran fiaytlar iyi. Al bitane bunlardan bak keyfine. Sonradan ucuz alıp kafayı yeme. Parayı sokaktan bulmuyoruz.

Ben Fujı elektirik almıştım arkadaşım vardıda. Ama dediğim gibi bu on markanın kalitesi aynı sadece fabrikaraları ve servisleri farklı. benden sana tavsiye...........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakkin -- 26 Temmuz 2005, 15:58:20 >

• Yüzbaşı
    302 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sakkin

Bak dostum beni iyi dinle. Almışken iyi birşey al. Ben aldım geçen senelerde ve araştırdım.On tane klima markası var. fuji elektirk-fujitsu-general,( bu üçü aynı fabrikanın) Mitusbishı,daikın,toshıba,sharp,alarko(carrier),panasonic,hitachi

eger bunlardan alırsan yaz-kış problemin olmaz. Diğerlerine gelince AZ PARA=AZ HİZMET .Yazın problem değil ama kışın ısıtmıyorlar. arızaları cabası. Zaten gir şikatvar sitesine anlarsın. Evet bunlar biraz pahalı ama geçen seneler nazaran fiaytlar iyi. Al bitane bunlardan bak keyfine. Sonradan ucuz alıp kafayı yeme. Parayı sokaktan bulmuyoruz.

Ben Fujı elektirik almıştım arkadaşım vardıda. Ama dediğim gibi bu on markanın kalitesi aynı sadece fabrikaraları ve servisleri farklı. benden sana tavsiye...........

Alıntıları Göster
    12000 btu nun üzerine çıkma .
    |
    |

• Yüzbaşı
    878 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kaanblack

12000 btu nun üzerine çıkma .

Alıntıları Göster
    Arkadaşım en ideal olanı FERROLI dir. Elektriği az yakar, 5 yıl garanti, çok sağlamdır. Ferroli yeni yeni kendini tanıtmaya başladı, Ferroli nin malları çok sağlamdır. Benden söylemesi
    |
    |

facebook.com/rektin
  • Yarbay
    3106 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: metind

Arkadaşım en ideal olanı FERROLI dir. Elektriği az yakar, 5 yıl garanti, çok sağlamdır. Ferroli yeni yeni kendini tanıtmaya başladı, Ferroli nin malları çok sağlamdır. Benden söylemesi

Alıntıları Göster
    Alarko ve Vestel kullandım ikiside güzel klimalar ama alarkonun yeri bir başka.

arçelik klimalarada bi baksan iyi olur.
    |
    |

Orijinalden alıntı:

arcelik klimalar guzel... fiat aralıgı olarak ne dusunuyorsun???? salon tipi mi alcaksın??

Alıntıları Göster
    Öncelikle kullanım amacını belirle ondan sonra al,salon soğutucaksan 18.000 veya 24.000 klimalardan almalısın ayrıca bunun yeri burası değil...
    |
    |
    |||ASUS K8N|||AMD Sempron 2600+@3400+(2.1 Ghz)|||3*256 Mb Twinmos Cl 2.5 Pc 3200@420 Mhz 2-3-3-8 1.5V|||Lg 52X32X52 CD-RW|||2*40 Gb Samsung SATA 7200 Rpm@ 2Mb Raid 0|||128 Mb 256 Bit Leadtek 6800 LE 300/700@375/880 8/6 Vp|||HP 71 17'CRT|||A4 Tech WOP 49 Optik|||A4 Tech KB-21|||HP DESKJET 5150|||QUAKE P4 KASA|||FSP 300 WATT|||1.44 Flopy|||Pegasus Web-Cam|||Zyxel 630 C Usb Adsl Modem@512K|||

• Binbaşı
    1138 Mesaj
    yapmayın gözünüzü seviyim.daha geçen gün arkadaşımda sharp varmı.şikinci bir odaya beko almış. biliyorsunuz arçelik-beko aynı. Isıtmıyor diye servis çarğırmış. cevap ne biliyormusunuz- BU KADAR. Sharp'dan çok memnun işte.. ne kadar ekmek o kadar köfte

quote:

Orjinalden alıntı: f85tr

arcelik klimalar guzel... fiat aralıgı olarak ne dusunuyorsun???? salon tipi mi alcaksın??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakkin -- 4 Temmuz 2005, 11:32:46 >
    |
    |

• Binbaşı
    1336 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

sakkin sharp pahalı yaw ... maddi durumu iyiyse sharp alsın tabii..

Alıntıları Göster
    arakdaşlar size inverterlü klima öneririm bende baya araştırdım sonunda elime ilkj para geçtiğinde bir inverterli klima almak istiyorum...

bence araştırın ama arkadaşlarında dediği gibi bir kaç iyi firma dışındakilere pek yönelmeyin bence sonradan üzülürsünüz...

ben en son olarak Panasonik klima almaya karar verdim...

linki bence bir inceleyin gerçekten çok güzel bir klima ama fiyat biraz pahalı....

http://www.panatek.com.tr/group_evofis.php?ptype_id=7

http://www.panatek.com.tr/genel.php#reklam

aşşağıdaki linktende bilmek istediklerinize ulaşabilirsiniz...

http://pihlisklima.com/yardim.asp

birde bu adrese bakın

http://atamuhendislik.com
    |
    |

• Yüzbaşı
    309 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: memet

arakdaşlar size inverterlü klima öneririm bende baya araştırdım sonunda elime ilkj para geçtiğinde bir inverterli klima almak istiyorum...

bence araştırın ama arkadaşlarında dediği gibi bir kaç iyi firma dışındakilere pek yönelmeyin bence sonradan üzülürsünüz...

ben en son olarak Panasonik klima almaya karar verdim...

linki bence bir inceleyin gerçekten çok güzel bir klima ama fiyat biraz pahalı....

http://www.panatek.com.tr/group_evofis.php?ptype_id=7

http://www.panatek.com.tr/genel.php#reklam

aşşağıdaki linktende bilmek istediklerinize ulaşabilirsiniz...

http://pihlisklima.com/yardim.asp

birde bu adrese bakın

http://atamuhendislik.com

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum. Şu an için almak istediğim klima 20 m2 x 3 m bir hacmi soğutacak. Fiyat aralığı olarak düşüncem yok, kredi kartıyla + uzun vadeli taksitle alacağım.

Klima aldıktan sonra elektrik maliyeti ve bakım maliyeti de önemli maliyetler. Dolayısıyla bunların hepsini dikkate alarak karar vermek istiyorum. Bir sene sonra yazın ortasında bozulacak bir klima da hoş olmaz. Adamlar cihazı tamir etmek için bir ay oyalayabilirler.

En iyisi sağlam bir marka ve kaliteli bir cihaz almak. Bu sebepten dolayı konuyu açtım, klima markaları konusunda fazla bilgim yok.

Tekrar teşekkürler.

İlave: Değerli görüşlerinizi tekrar okudum, yerli markaları listemden çıkarıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _png_ -- 4 Temmuz 2005, 15:56:29 >

• Binbaşı
    1138 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: _png_

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum. Şu an için almak istediğim klima 20 m2 x 3 m bir hacmi soğutacak. Fiyat aralığı olarak düşüncem yok, kredi kartıyla + uzun vadeli taksitle alacağım.

Klima aldıktan sonra elektrik maliyeti ve bakım maliyeti de önemli maliyetler. Dolayısıyla bunların hepsini dikkate alarak karar vermek istiyorum. Bir sene sonra yazın ortasında bozulacak bir klima da hoş olmaz. Adamlar cihazı tamir etmek için bir ay oyalayabilirler.

En iyisi sağlam bir marka ve kaliteli bir cihaz almak. Bu sebepten dolayı konuyu açtım, klima markaları konusunda fazla bilgim yok.

Tekrar teşekkürler.

İlave: Değerli görüşlerinizi tekrar okudum, yerli markaları listemden çıkarıyorum.

Alıntıları Göster
    TEBRİKLERRRRR
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.