Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın hipokrat, bence 12000 inverter, 25 m2 için yeterli gözüküyor. Zaten servis keşiften sonra satın alınması halinde güvence vereceğinide söylemiş. Aslında sizin 25 m2 alan için yalıtım çok iyi ise 9000btu inverter klima bile uygun olabilir. Ama servis 12000btu dediyse bence normal.

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Orjinalden alıntı: hipokrat

selam ,bugün servis geldi inceleme sonucu -panasonic deluxe CS-E12DKEW inverter modelin ,emlak evleri25m2,2.55 yüks.,zeminkat,(soğutma13.760 ,ısıtma 22.360) için yeterli olabileceğini söyledi. montaj dahil peşin 1.660 tl
    Ancak bazı arkadaşlar -gürcan1- bunun yeterli olamayabileceğini yazmışlar.
    Mesela soğutma ve ısıtma değerlerinin ortalamasını nasıl hesaplıyacağız,bu gerekli mi ve doğru bir yöntem mi? Ayrıca gelen servis bir üst modeli de önerebilirdi ,bu da kafama takılan diğer yön.

Keşif fişi konusunun sorduğumda karar verilmesi sonrasında yapılan sözleşmeye kendilerinin bu klimayı önerdiğini yazacaklarını söylediler.bir örneği alıcıda. Sanıyorum bu yeterli bir güvence olur.

Yukarda bahsettiğim model ya da panasonic in başka modelini kullanan arkadaşlar var mı? mümkünse görüş ve deneyimlerini paylaşırlarsa memnun olacağım .. teşekkürler herkese...

Sayın arkadaşım evinizin yalıtımı iyi ve rüzgar alan kısma bakmıyorsa bu cihaz sogutmada size yeter ama ben diyorum ya size servis güvence verirse yetmeyince degiştirecegine dair bunun içinde kagıt isteyin bakalım ne diyecek o zaman alın
    size ortalama degeride yazayım bunu ciddiye alın ona göre karar verin sogutmada:11880 btu

ısıtmada ise alacagınız cihazın ortalaması:16520 btu'dur bunun üstü deger geçici çıktıgı degerdir siz bu degerleri ciddiye alarak bakın

Benim düşüncem kendinizi tehlikeye atıyorsunuz,sonra sorun yaşamayın burada arkadaşlara soruyorsunuz ama aynı yerde oturan insanlardan bilgi alsanız bile herkesin ısı hissi ayrıdır kimi ılık sever kimi çok sıcak yani klima güzel ama benim düşüncem 14000-16000 btularra bakın ınverter olarak

Genede düşüncenize saygı duyarım ev sizin para sizin servis yetmezse degiştirecegine söz ve kagıt verirse alın iyi geceler

• quote:

Orjinalden alıntı: aliuygun

gürcan bey bende izmirde yaşıyorum..uygun fiyata hitahi bulabileceğim yerler varsa tavsiyenizi bekliyorum..teşekkürler..

Sayın arkadaşım iki numara verecegim bir arayın bakalım ne diyecekler.

SERHAT KLİMA BORNOVA:232 388 89 13-373 30 40

AVŞAR KLİMA ŞİRİNYER:232 439 03 10

İyi akşamlar dilerim
  • KLİMA İLE MERAK EDİLEN KONULAR İÇİN TOPLU BİR SAYFA BİLMEYEN ARKADAŞLAR İÇİN OKUMANIZ DİLEGİYLE

http://www.klimaplus.com.tr/sss.asp#19

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 8 Ekim 2006; 19:07:08 >
  • gürcan bey tekrar merhaba..bilmiyorum bilginiz varmı bu konuda: hitachinin summitten sonra yeni bir ürün gamı var: air exchanger. araştırdığım kadarıyla içerdeki kirli havayı dışarı atıp dışardaki temiz havayı içeri veriyor,ve de çok gelişmiş bi filte sistemi...bu ürün henüz türkiyede satılmıyor galiba yada varsa ben bilmiyorum.bu konuda bilginiz varsa paylaşmanızı beklerim..konuyla ilgili olarak aşağıdaki siteleri inceleyebilirsiniz..

http://www.airconwarehouse.co.uk/pdf/Hitachi%20Room%20Air%20Conditioners.pdf

http://www.hitachiconsumer.com.my/aircon.asp

• quote:

Orjinalden alıntı: aliuygun

gürcan bey tekrar merhaba..bilmiyorum bilginiz varmı bu konuda: hitachinin summitten sonra yeni bir ürün gamı var: air exchanger. araştırdığım kadarıyla içerdeki kirli havayı dışarı atıp dışardaki temiz havayı içeri veriyor,ve de çok gelişmiş bi filte sistemi...bu ürün henüz türkiyede satılmıyor galiba yada varsa ben bilmiyorum.bu konuda bilginiz varsa paylaşmanızı beklerim..konuyla ilgili olarak aşağıdaki siteleri inceleyebilirsiniz..

http://www.airconwarehouse.co.uk/pdf/Hitachi%20Room%20Air%20Conditioners.pdf

http://www.hitachiconsumer.com.my/aircon.asp

Sayın arkadaşım bunlardan artık yurt dışında bir çok markada var sistem aynı aşagı yukarı kimininki elektra gibi basit kimininki daıkın ,panasonic kadar kaliteli amaç içerdeki agırlaşmış havayı dışarı atmak yada içeri taze hava almak filtre ederek panasonic sitesindekini inceledinizmi acaba bende türkiyede tam varmı bilmiyorum ama size verdigim telefonları yarın ararsanız size bilgi verirler,benimde vaktim olursa mutlaka bu yerlere ugramaya çalışacagım

• Aslında gene çok çok şüpheliyim... Fuji ile ısınamadım
    demiştim. Halbuki bu markayı bile kaliteli bir cihaz olarak
    almıştım. öyleki yeni bir bina idi. Diğer evimden
    klimayı nakil yaptırdım.Bakımınıda yaptırdım.
    Şunu farkettim yeni aldım Mitsubishi Electrik
    takarlarken bir alet ile gazı ile ilgili bişeyler yaptım.
    Tabi anlamam böyle şeylerden.Ama fuji 'yi nakilde
    böyle bişey yapmadılar sadece gelip motajını ve temizliğini
    yaptılar.. Eve 3 kere farklı servis geldi hepside 14, m2'ye12000 düz klimada karar kıldı.. Bende tekrardan 12000 düz aldım ama ÇOK
    ŞÜPHELİYİM tekrar ısınamazmıyım diye. Camlar çift cam ve
    güneş alan bir oda.. Şimdi katlar da doldu .. bakalım
    hayırlısı inşaallah. Gönül isterdi inverter alayım ama arada
    çok fark var. Diğer markalarıda istemedim onların inverterlerı
    ucuz. Sanyo ve hitachi'ler 1,500 ytl.de.. neyse...
    Bakalım bu sene problem olacakmı...?
    Gerçi ısıtma olayı markadan markaya değişir demişlerdi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakkin -- 9 Ekim 2006; 8:54:21 >

• Sayın aliuygun arkadaşım ben bugün izmir şirinyer hitachi avşar klima ile görüştüm o dediginiz modeller gelmemiş ama klimalarına birebir güvence veriyorlar mitsubishi elektrik,panasonic kadar mallarına güveniyorlar ayrıca ellerinde panasonicte var isteyen arkadaşlara

Benim adımı verirseniz yardımcı olacaklar fiyat konusundada (gene millet yanlış anlamasında) bence bir görüşün ve uygun bulursanız alın fiyatlar uygun saygılar

Ayrıca türkiyede daıkında bile DC ınverter yokken bu markada vardı bunada dikkat edelim

İZMİR ŞİRİNYER AVŞAR KLİMA (MURAT AVŞAR):0232 439 03 10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 9 Ekim 2006; 11:02:13 >
  • kupid beni arasan sana yardımcı olabilirim 0232 426 64 67
  • Hoş geldiniz sayın hitachi bayii forumumuza baya hitachi konusunda sorular, meraklar vardı artık yanıtlarsınız iyi akşamlar,kolay gelsin
  • bugün evimize mitsubischi elektrik icin kesfe geldiler 29 metre kare alan icin pencere sayısı cok fazla kuzey ve batıdan toplam 10,5 metrekare tekcam oldugu halde 18000 btu mitsubishinin burayı kavuracagını soylediler hatta odanın ic kapısını bile acık bırak istersen dediler cumartesi günüde alarko ekibi toshiba klima icin kesfe gelmişti 18000 btunun tam sınırda oldugunu odanın kapısını girişleri çıkısları falan sayarsak 24000 btu alın iciniz rahat etsin cihazda üstelik daha az çalısır dediler ama mitsubishi ekibi cok iddalı konustu tabiki alarkoda öyleydi şimdi toshibanın 24000 isteyipte mitsubishinin 18000 istemesi mitsubischi kalitesini mi ortaya cıkarıyor onu anlamıs değilim ama ne alaka bu btu denilen sey her kaliteli klimada aynıdır ha birde ayak üstü fujitsuya ugramıstım oda bana 24000 ancak yeter demişti panasonic ise 18000 btunun fazlasıyla yeteceğini soyledi ev komple tekcam dediğimde problem degil isterse bina komple tekcam olsun dedi belki 24000 btu panasonic olmadıgı icin boyle konusuyor diye düsünmüstüm ama 2150 ytl kurulum dahil panasonic inverter sordum bana hic herek yok bu yeterde fazla bile ben mallarımı satmak icin bos konusmam dedi.bu kaliteli firmaların farklı söylentileri kafamı cok karıstırdı eskiden panasonicmi hitachimi mitsubishimi toshibamı carrier mi fujitsumu diye kafayı yerken simdi 18000 btu mu yoksa 24000 btu mu diye kafayı yeyip duruyorum neyapacam bilemiyorum 2 aydır halen klima alamadım

• bu arada evim arakatta yardımcı olacak herkese tesekkur ederim
  • Zaten yazında da belirtiyorsun.. İki kaliteli marka
    mitsubishi ve Panasonic 18000 btu yeter demiş...
    Aslında 24000'lik cihazla arasında çokda fiyat farkı yok.(300 ytl.)
    Bence 24'lük alabilirsin için rahat olur.Diğer klimacı
    arkadaşlar da bu aralar yazmıyor onların fikrine danışman
    daha iyi olur.
    quote:

Orjinalden alıntı: kovaçenik

bu arada evim arakatta yardımcı olacak herkese tesekkur ederim
  • quote:

bugün evimize mitsubischi elektrik icin kesfe geldiler 29 metre kare alan icin pencere sayısı cok fazla kuzey ve batıdan toplam 10,5 metrekare tekcam oldugu halde 18000 btu mitsubishinin burayı kavuracagını soylediler hatta odanın ic kapısını bile acık bırak istersen dediler cumartesi günüde alarko ekibi toshiba klima icin kesfe gelmişti 18000 btunun tam sınırda oldugunu odanın kapısını girişleri çıkısları falan sayarsak 24000 btu alın iciniz rahat etsin cihazda üstelik daha az çalısır dediler ama mitsubishi ekibi cok iddalı konustu tabiki alarkoda öyleydi şimdi toshibanın 24000 isteyipte mitsubishinin 18000 istemesi mitsubischi kalitesini mi ortaya cıkarıyor onu anlamıs değilim ama ne alaka bu btu denilen sey her kaliteli klimada aynıdır ha birde ayak üstü fujitsuya ugramıstım oda bana 24000 ancak yeter demişti panasonic ise 18000 btunun fazlasıyla yeteceğini soyledi ev komple tekcam dediğimde problem degil isterse bina komple tekcam olsun dedi belki 24000 btu panasonic olmadıgı icin boyle konusuyor diye düsünmüstüm ama 2150 ytl kurulum dahil panasonic inverter sordum bana hic herek yok bu yeterde fazla bile ben mallarımı satmak icin bos konusmam dedi.bu kaliteli firmaların farklı söylentileri kafamı cok karıstırdı eskiden panasonicmi hitachimi mitsubishimi toshibamı carrier mi fujitsumu diye kafayı yerken simdi 18000 btu mu yoksa 24000 btu mu diye kafayı yeyip duruyorum neyapacam bilemiyorum 2 aydır halen klima alamadım

Sayın arkadaşım 18000 btu buraya sınır diyen arkadaş dogru söylemiş her klima sogutur ama her klima ısıtamaz size buraya uygun btu 24000 daha aşagısını alırsanız 0 derece seviyelerinde sorun yaşarsınız kafanıza takmayın birazda siz para bakımındanda düşünüyor olabilirsiniz, bence düşünmeyin 24000 btu alın rahat edin sonra başka şeyler düşünmek zorunda kalırsınız iyi günler

• yardımcı oldugunuz icin tesekkurler gurcan bey az önce alarkoyu aradım toshiba ras-24 siparişi verdim
  • quote:

yardımcı oldugunuz icin tesekkurler gurcan bey az önce alarkoyu aradım toshiba ras-24 siparişi verdim

Ne demek arkadaşlar benim amacım sizlere yardım etmek, bir ufak btu söylesem kışın ısınmama problemi yaşardınız ve burada üzüntülerinizi yazardınız elimizden geldigince ben veya sizi yönlendirecegim arkadaşlar sizlere yardımcı olurlar merak etmeyin saygılar iyi günlerde kullanın

NOT: Klimayı takan arkadaştanda bu klima buraya yeter diye bir yazıda alın işiniz saglam olsun
  • iyi seçim. Güle güle kullanın. Biz her ne kadar, optimum olarak şu m2 ye şu btu klima desek de, bayiler sizle değişik btu lu klimalar önermiş. Şaşırmamak elde değil. BTU limiti sınırında klima almaktansa, bir üst model ile rahat edersiniz. Aslında 18000 Toshiba da yeterdi ama belki ısı yalıtımını biri iyi inceledi, diğerleri fazla bakmadı.

quote:

yardımcı oldugunuz icin tesekkurler gurcan bey az önce alarkoyu aradım toshiba ras-24 siparişi verdim
  • gurcan bey belki bana 18000 btu yeter diyen arakadaslar benim oturdugum bölgede en soğuk subat aylarında bile dıs sıcaklık 7-8 derecenin altına inmedigi icin(kıs ayı ortalama sıcaklığı 10-12)18000btu önermiştir diye düsündüm üstelik bende 18000 btu 10-15 dak daha fazla calıssa bile yine daha karlı oldugunu düsündüm toshiba 18000 btunun 3,22 copu var neyse artık ama 24000 btu siparişi verdim
  • quote:

gurcan bey belki bana 18000 btu yeter diyen arakadaslar benim oturdugum bölgede en soğuk subat aylarında bile dıs sıcaklık 7-8 derecenin altına inmedigi icin(kıs ayı ortalama sıcaklığı 10-12)18000btu önermiştir diye düsündüm üstelik bende 18000 btu 10-15 dak daha fazla calıssa bile yine daha karlı oldugunu düsündüm toshiba 18000 btunun 3,22 copu var neyse artık ama 24000 btu siparişi verdim

Eger yalıtımınız iyi olsa idi camınız daha ufak çift cam gibi size 18000 btu yetebilirdi ama burada daha önce yazdım klasik klimanın daha uzun çalışması iyi degil defros açısından ama bu klima size yazında fazla gelecek çünkü en kötü klima bile sogutur bende izmirde 28.8 metre kare yerde oturuyorum yalıtım pek iyi degil odanın 3 tarafı camlı ve tek cam kışın 3 saat sonra klima belki termostat yapıyor 24000 btu klima ile

Ama 18000 btu diyen ,yani yeri yakından inceleyen klimacı arkadaşlar size tam güvence verdi ise neyse aldık artık yapmayın arayın iptal ettirin 18000 btu versinler ben buradan size ortalama degerleri veriyorum en iyi hesap görerek olur aldık artık diye üzülmeyin iptali bir telefona bakar ben 2 senelik 2,5 senelik rünleri geri verdim haklı oldugum için

İKLİMSANIN SİTESİNDEN ALDIM BU YAZIYI OKUYUN MİTSUBİSHİ HAVY BÖLÜMÜNDEN BENCE İYİ BİR ÖZELLİK, BENDE BUNU DİYORUM İŞTE KLASİK KLİMALARIN UZUN SÜRE ÇALIŞMASI DEFROS OLAYINI MEYDANA GETİRİR ÇOK SOGUKLARDA VE NEMLİ HAVALARDA

Evaporatör buzlanmasının önlenmesi
    Evaporatör'ün sıcaklığı 0C° nin altına düştüğünde veya komprosör sürekli olarak 10 dakikadan daha uzun bir zamandır çalışmaktaysa, buzlanmayı önlemek amacıyla kompresörün çalışması düzenli aralıklarla durur ve fan hızı azaltılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 10 Ekim 2006; 12:25:32 >

• ev elektronigi bölümü kuralları madde 3 b fıkrası derki durmadan başlık açmayın yazdıgınız bölümde degiştir kısmını seçerek buraya ilave edin bende sık sık bu yöntemi kullanmaya çalışıyorum birde imla hatalarımı görünce düzeltiyorum yanlış anlaşılmasın
  • Merhaba ramazanı şerifleriniz hayırlı olsun arkadaşlarım beni bu forumdan bir arkadaş haberdar etti klima beyaz eşya ve daha bir çok konuda bilgiler paylaşılıyormuş benki bu işin içinde çalıştım bunca yıl eh işte yaş internettene bu yaştada girmek varmış ne diyelim kıssadan hisse klima alacak arkadaşlara yardımcı olabilirm elimden geldigimce iyi çalışmalar iyi araştırmalar
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.