Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (601. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 599600601602603
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dows11

mrb ben kımseye kosun klıma bedavaya dıye yazmadım sadece baska bır urun ararken bu cıktı karsıma cok sasırdıgım için bılgı verdım sadece
    baska sebeb ve polemık aramayın..kı fıyat ve ürün dogruysa?? ıyı bır fıyat.

o zaman B sınıfı olsa ne farkeder demeyin ,burada insanlar yazdıklarımızı okuyup fikir sahibi oluyorlar ,sonra ne fark ettiğini fatura elinize geçince görürsünüz

diğer bir konu ben sizinle istesenizde polemiğe girmem çünkü daha sizi tanımıyorum ,kimsiniz ,klima bilginiz nedir , henüz bilmiyorum

önce bir öğreneyim merak etmeyin ondan sonra hocam derim , ama ortaya bir marka ve satış sitesi getirip sonra polemiğe girmeye gerek yok denildiğinde acaba soruları kafaya takılıyor

şu aşamadan sonra size cevap vermeyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: dows11

airfel güzel ok.. ben sıze soruyorum general marka o sıtede yazan klımanın fıyatı dogru ıse aynı ÖZELLIKTE VE PERFORMANSDA baska bır cıhaz varmı??? 2032 tl ye
    kı fıyat ve urun dogru yazılmıssa..???

General ASHB12LDCZ 3.100/22.900 Btu/h İnverter

Fiyat:2,820.00 TL

sizce 12000 liği bu fiyata satan 18000 liği 2032 e satarmı

isterseniz alın bakalım ne olacak

ben şimdiden söyleyeyim ; efendim sitede bir hata oluşmuş , onun yerine şunu versek , efendim paranızı hesabınıza iade ediyoruz vs.vs.

ama denemeye değer diyen varsa denesin ben şahsen karışık işleri pek sevmem ,hem bu sayede bizde gerçeği öğrenmiş oluruz

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

ucuz klima istiyorsanız bir sürü bulurum alın size bir tane aşağıda vereyim hem inverter hem 18000 btu hem bedava sayılır hemde A sınıfı

http://www.elmalihome.com/asp/product/64291/INVERTER-PLUS-18-A-ENERJI-SPLIT-KLIMA?ref=akakce&v=1.65.2

Benim anlamadığım, siz bu forumda kıdemli ve her şeye cevap yazan ( bana da öneride bulunmuştunuz teşekkürler ) birisiniz ve general klimanın ne olduğunu kim tarafından pazarlandığını biliyorsunuz. Sitede asıl fiyat 4032 lira olmalı ve EER değeride 4,02 ve A enerji sınıfı. Ancak burayı yapanlar büyük bir hata yapmış. Bir alt modeli 2900 lira olan klimanın daha üst modeli nasıl 900 tl daha ucuz olur. Daha dün iklimsada %30 indirim nedeniyle 36000 lik inverteri sordum. 36000 dendi. Plazma inverterler daha pahalı idi. sormadım bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: aspffice

merhabalar, küçük bi evim var ve evi komple bir klima ile ısıtmak istiyorum, aynı siteden bi arkadaşım 18.000'lik bir siemens klimayla bütün evi ısıttığını söyledi doğrudurda herneyse, az evvel biraz baktımda bu ikisini gördüm, yada sizin önerileriniz varmı elektrik faturasını çok ödemekte istemiyorum açıkçası..

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/alarko-carrier-x-power-gold-53-nqv-050m-20-000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-a-enerji-_04.011.0194.0023.htm

http://www.hepsiburada.com/Liste/regal-rac-24-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-/ProductDetails.aspx?productId=evregalrkl24bio&categoryId=17453

Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima

bu cihaz kullananların söyledikleri doğrultuda güzel bir cihaz ancak aşağıdaki linkini verdiğim sitede daha ucuz yanılmıyorsam bu siteden alanlar oldu

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

ancak evinizin öxelliklerini bildirirseniz bir tahminde bulunabiliriz

• hazır ustalar burdayken

Alarko Carrier X-POWER GOLD 53 NQV 035M

dxk12z3-s,srk35zjp-s,MSZ-GE35VA

3 marka mihtsubishi bu 4 tane klimadan hangisini tavsiye edersin alltug

srk modeli tavsiye edemiyorum demiştin dunku cvp ta hangisi ideal derseniz yarın gidip alıcam
  • faturaya gelince bu forumda A B ve C sınıfı elektrik tüketim değerleri verilmiş. Yıllık yani. Öyle arada dağlar kadar varmış gibi yazmayın. Bende yanılmıştım. Ancak gördümki bu sadece pazarlama taktiği.

A enerji sınıfı cihaz EER(soğutmadaki verimi) 3,21 ve üstü
    C enerji sınıfı cihaz EER(soğutmadaki verimi) 2,8-3,0 arası dır.
    Arasındaki oran ise 2,8 / 3,2 =0,875 yani %12,5 daha ekonomiktir.

kullananlar bilir veya müşterilerimizden gelen rakalara göre C sınıfı R22 Gazlı 12 000 btü bir cihaz İzmir'de hergün 8-10 saat ev ortamında kullanırsanız maksimum 50 YTL ödersiniz.

50 ytl nin %12,5 ise 6,25 ytl dir.dolu dolu 4 ay soğutmada kullanın 25 ytl yapar
    Hadi diyelim kış daha yoğun 50 ytl de orada fark olsun ,
    Toplam 75 ytl yapar
    ustası değilim ben hesaplamadım sadece hakkını helal etsin , mbirol dan alıntıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart4456

quote:

ucuz klima istiyorsanız bir sürü bulurum alın size bir tane aşağıda vereyim hem inverter hem 18000 btu hem bedava sayılır hemde A sınıfı

http://www.elmalihome.com/asp/product/64291/INVERTER-PLUS-18-A-ENERJI-SPLIT-KLIMA?ref=akakce&v=1.65.2

Benim anlamadığım, siz bu forumda kıdemli ve her şeye cevap yazan ( bana da öneride bulunmuştunuz teşekkürler ) birisiniz ve general klimanın ne olduğunu kim tarafından pazarlandığını biliyorsunuz. Sitede asıl fiyat 4032 lira olmalı ve EER değeride 4,02 ve A enerji sınıfı. Ancak burayı yapanlar büyük bir hata yapmış. Bir alt modeli 2900 lira olan klimanın daha üst modeli nasıl 900 tl daha ucuz olur. Daha dün iklimsada %30 indirim nedeniyle 36000 lik inverteri sordum. 36000 dendi. Plazma inverterler daha pahalı idi. sormadım bile.

arkadaşım kıdemli olup olmamak önemli değil burada bilgi önemli ,sonra belki siz bilmiyorsunuz bazı uyanık satıcılar balıklama dalış yapıyor insanların kafasını allak bullak edip üstü çizilip gidiyor

birde bunlar ağız dalaşına bayılıyor , yani artık bu tür durumlardan bıktığımız için insanın içinde yazma hevesi kalmıyor

evet çoğu mesaja cevap verip yardımcı olmaya çalışıyorum ama inanın artık bana ne yahu sanki ücretmi alıyorum ,birde insanların kaprisini çekiyorum diyorum sonra birisi bakıyorum yardım istiyor dayanamıyorum , ama inanın bende sınıra yaklaştım bunlar biraz daha devam ederse bir daha yazmayacağım gibi , zaten gerçekten maddi bir beklentisi olmadan cevap veren sayısı bir kaç kişiyi zor buluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Leaderjack

oncelikle herkese selam 3 farklı mitsubishi bayisine gittim bunlar iklimsa ,klima plus ve airfell

hepsinde 12 btu adı altında 3 ceşit klima onerdiler fiyatlar birbirine yakın ama benim kafam karışık hangisini almalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum

iklimsadan dxk12z3-s 12 btu
    klimaplusdan MSZ-CHC25VA
    airfel srk35zjp-s

bu 3 klima fiyatlar birbirine yakın

hangisi tavsiyeniz

3 saatir netten araştrıyorum kafam alak bullak oldu biri yardımcı olsun lütfen

Bu üçü arasından:
    airfel srk35zjp-s
  • quote:

faturaya gelince bu forumda A B ve C sınıfı elektrik tüketim değerleri verilmiş. Yıllık yani. Öyle arada dağlar kadar varmış gibi yazmayın. Bende yanılmıştım. Ancak gördümki bu sadece pazarlama taktiği.

kullananlar bilir veya müşterilerimizden gelen rakalara göre C sınıfı R22 Gazlı 12 000 btü bir cihaz İzmir'de hergün 8-10 saat ev ortamında kullanırsanız maksimum 50 YTL ödersiniz.

50 ytl nin %12,5 ise 6,25 ytl dir.dolu dolu 4 ay soğutmada kullanın 25 ytl yapar
    Toplam 75 ytl yapar
    ustası değilim ben hesaplamadım sadece hakkını helal etsin , mbirol dan alıntıdır.

evet bu mantığa göre C sınıfı alınır , kimsenin elini tuttuğumuz yok

sonra 50 tl. 75 tl farkı fark görmeyen için zaten tavsiyeye ne gerek var gidin en ucuz klimayı alın

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

oncelikle herkese selam 3 farklı mitsubishi bayisine gittim bunlar iklimsa ,klima plus ve airfell

hepsinde 12 btu adı altında 3 ceşit klima onerdiler fiyatlar birbirine yakın ama benim kafam karışık hangisini almalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum

klimaplusdan MSZ-CHC25VA
    airfel srk35zjp-s

hangisi tavsiyeniz

Bu üçü arasından:
    airfel srk35zjp-s

hocam ben dxk12z3-s klimaya takıldım kaldım , olumlu yada olumsuz yönleri nedir sizce

• quote:

quote:

klimaplusdan MSZ-CHC25VA
    airfel srk35zjp-s

hangisi tavsiyeniz

Bu üçü arasından:
    airfel srk35zjp-s

bunu nasıl acaba

• alptuğ56 kardeşim bilgileri gönderdim sonuç hala yok bekliyorum
  • quote:

quote:

faturaya gelince bu forumda A B ve C sınıfı elektrik tüketim değerleri verilmiş. Yıllık yani. Öyle arada dağlar kadar varmış gibi yazmayın. Bende yanılmıştım. Ancak gördümki bu sadece pazarlama taktiği.

Toplam 75 ytl yapar

sonra 50 tl. 75 tl farkı fark görmeyen için zaten tavsiyeye ne gerek var gidin en ucuz klimayı alın

sevgili alptuğ kardeş ben sitem için yazmadım. şimdi A enerji sınıfı diye arada 1000 lira fark koyan marka satan adamlar A diye bizi kandırıyorlar. dedim. Düşünsene 1000 tl fark ödeyeceğim enerjiden tasarruf edeceğim derken daha başta en az 10 yıllık enerji parasını vereceğim. Ben demiyorumki klima kalitesiz olsun. Mesela mitsu nun C sınıfına razıyım. Ama A sınıfı diye aynı kalitedeki mala fazla para veremem. Bu. Yoksa sana bir sözüm yok. Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: aspffice

merhabalar, küçük bi evim var ve evi komple bir klima ile ısıtmak istiyorum, aynı siteden bi arkadaşım 18.000'lik bir siemens klimayla bütün evi ısıttığını söyledi doğrudurda herneyse, az evvel biraz baktımda bu ikisini gördüm, yada sizin önerileriniz varmı elektrik faturasını çok ödemekte istemiyorum açıkçası..

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/alarko-carrier-x-power-gold-53-nqv-050m-20-000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-a-enerji-_04.011.0194.0023.htm

http://www.hepsiburada.com/Liste/regal-rac-24-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-/ProductDetails.aspx?productId=evregalrkl24bio&categoryId=17453

Alarko Carrier'i alın.
    Klimada konu ısıtma ise Vestel ürünlerinden de uzak durun.

• quote:

quote:

quote:

klimaplusdan MSZ-CHC25VA
    airfel srk35zjp-s

hangisi tavsiyeniz

Bu üçü arasından:
    airfel srk35zjp-s

bunu nasıl acaba

Seçtiğiniz üçü arasından MHI'yi önermiştim.
    Ama ben alacak olsam Alarko'yu alırdım.

Burası da en hesaplı satıldığı yer galiba:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 9 Ekim 2011; 23:19:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tunc-rıdvan

Klımayı şubatta almayı düşünyorum daha indirimli bir dönem varmıdır klima almak için?

Genellikle ocak-mart arası indirimler oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

quote:

Orijinalden alıntı: since1910

klima montajında çogunluk vakum yapmaz yaptım desede zor :) eger vakum varmı yanınızda derseniz kimse yok demez teknisyende aptal degil baglar herhangi bir gaz aletini al yaptım der çıkar eger bu işten anlıyorsanız belki anlarsınız...

Arkadaşlar bu vakumlama olayını kısa bir video ile görebilirmiyiz veya link varsa linki yazın videolarına bakalım, vakumlamanın tam olarak nasıl yapıldığını bilmiş oluruz..since1910 arkadaşımızın dediği gibi "herhangi bir gaz aletini al yaptım der .......

-Birol hocam vakumlama cihazı var ise resmini koyunda bi bakalım nasıl bir cihazmışta görelim.
    -Ha bide bu inverterlerde dijital ölçümlü vakumlama cihazı ayrımı oluyor...?

Mesela şöyle bir modeli var:

• quote:

quote:

quote:

Toplam 75 ytl yapar

sevgili alptuğ kardeş ben sitem için yazmadım. şimdi A enerji sınıfı diye arada 1000 lira fark koyan marka satan adamlar A diye bizi kandırıyorlar. dedim. Düşünsene 1000 tl fark ödeyeceğim enerjiden tasarruf edeceğim derken daha başta en az 10 yıllık enerji parasını vereceğim. Ben demiyorumki klima kalitesiz olsun. Mesela mitsu nun C sınıfına razıyım. Ama A sınıfı diye aynı kalitedeki mala fazla para veremem. Bu. Yoksa sana bir sözüm yok. Saygılar

tamam o zaman bir yanlışlık olmuş ,siz bilerek isteyerek aldıktan sonra tabiki ben karışmam , dediğiniz gibi her A sınıfı yazan gerçekte A değilse işte en kötüsü bu bizlerde bunun için kafa patlatıyoruz

kaliteli bir inverter klimaya bence 1000 tl fark bile olsa değer çünkü özellikle kışın fos diye şişen klimayı kim ister

yani sadece fatura değil randıman ve konfor bazen parayla değişilmiyor

işte bizler bir sürü faktörü düşünüp öyle cevap vermeye çalışıyoruz yoksa memleket klima kaynıyor

benden de saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: azaxacavab

alptuğ56 kardeşim bilgileri gönderdim sonuç hala yok bekliyorum

nereye gönderdiniz
  • quote:

hazır ustalar burdayken

dxk12z3-s,srk35zjp-s,MSZ-GE35VA

3 marka mihtsubishi bu 4 tane klimadan hangisini tavsiye edersin alltug

srk modeli tavsiye edemiyorum demiştin dunku cvp ta hangisi ideal derseniz yarın gidip alıcam

dxk12z3-s,

srk35zjp-s

bu üçü arasında bir tek dx12z3-s klimayı bir türlü çözemedim bu klimayı çözmüş olsam hemen cevap vereceğim de

srk. nın özelliklerini daha önce yazdım güzel klima

alarko fiyatı güzel ama srk. kadar değil

ama dediğim gibi diğer klima nedir nasıldır tam bir bilgiye ulaşamadığım için yanıltıcı bir bilgi vermek istemiyorum , etiket değerlerine göre güzel görülüyor ,
    eurovent de DXC12Z2-S / DXK12Z2-S bulabiliyorum ama z3-s yi bulamadım

• 
Sayfa: önceki 599600601602603
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.