Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (594. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 592593594595596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cgty89

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Servis kalitesi nasıl düzgün oluyor:

Geçen nisanda Migros promosyonundan "Ufo parasına" aldığımız 2 adet 12 bin btu Duro klimanın montajına geldi, Demirdöküm Menemen servisi.
    Aletlerin evine takıldığı arkadaşın anlatımı şöyle (ki önceden kendisine gerekli bilgileri, dikkat etmesi gerekenleri söylemiştim):

"Adamlar geldiler, kutuları açtılar, 20 m2 salon için 12 binlik klimanın uygun olduğunu, ama 9 m2 lik oda için çok büyük olduğunu, çok sık durup kalkma yapacağı için ses yönünden rahatsız edici olabileceğini, 9 binlik ile değiştirmemin daha iyi olacağını söylediler.
    Bunları takın, önemsiz dedim.
    Odalarda nerede oturmayı düşündüğümü, ona göre yer seçmeleri gerektiğini söylediler.
    Tarif ettim, ve önceden kararlaştırdığımız yeri de uygun buldular.
    Yapacakları işlemleri anlattılar; iç ve dış ünitelerin montajı, vakumlama işlemi (bunun biraz zaman alacağı ama gerekli olduğu), elektrik hattının nasıl olması gerektiği hakkında ayrıntılı bilgi verdiler.
    Elektriği sonradan çektireceğimi, şimdilik montajı yapıp çalışır hale getirmelerini söyledim.
    Montajı yaptılar, vakum işlemini (15 dakika) yaptılar, kendi seyyar kablolarıyla çalıştırdılar, sıcaklık ölçümü yaptılar (içerisi 20C iken 50C ve üstü olacak dediler, tamammış) kullanım hakkında bayağı bir bilgi verdiler, ve elektrik tesisatını çektirdiğimde kontrol etmeleri için çağırmamı söylediler." Kitapçığı iyice okumamı, sorun olduğunda doğrudan kendilerini aramamı söylediler, adres ve telefonlarını kitapçığın üstüne de yazdılar.
    Duvarlarda delme işlemi yaptıklarında altına hep elektrik süpürgesi tuttular, en sonunda da yerlerdeki toz-pislik gibi şeyleri kendileri toplayıp attılar."

Yukarıda anlatılanlar, ilk defa klima taktıran, konu hakkında bilgisi olmayan (ama önceden nelere dikkat etmesi gerktiği konusunda bilgilendirdiğim) bir arkadaşın söyledikleri.
    Daha sonra gidip gördüm, montaj kusursuzdu.
    Elektrik tesisatını ben yaptım, aletleri tekrar çalıştırdım, sorun yok.

Olması gereken hizmet bu işte aslında.
    Hem de 424 liraya promosyondan alınmış sıradan/vasat bir mala gösterilen itina bu.
    Bir de 2-3 bin liraya alınmış, yüksek kalitede aletleri "katleden" servislerin işçiliğini görüyor ve duyuyorum; son teknoloji 410 gazlı aletleri vakum bile yapmadan monte edenler var.

Önce tüketici verdiği paranın hakkını aramasını öğrenecek.

424 tl ye çok iyi bir makina ve hizmet olmuş.keşke bizimde haberimiz olsaydı onu alırdım vallahi adamlar harbiden işini çok iyi yapmışlar

hocam burada benim anladığım cihazdan ziyade servisin mükemmelliği (aslında yapması gerekeni yapmış olması)

kocausta hocam bu kampanya ne zaman oldu ,bize niye söylemedin özellikle öğrenci oğlum için süper olurdu ,odun kömür parasından ucuzmuş ,malum gençler için sesli çalışması pek önemli değil ,onların sesi her şeyden fazla zaten

ama asıl önemlisi elektrik sarfıyatı nedir ? , inletirmi -süründürürmü , yazın pek sorun olmaz da kışın ne olur "pilis" bilgi verirmisiniz

yalnız bir şey dikkatimi çekti 9 m2 yere 12000 btu cihaz kurduruyorsunuz bunu biz söylesek verirdiniz

• 9 m2 ye 12 lik hakkaten çok çok büyük ya.osmaniyede halam bağlatmış dedemlerin evine ordaki bağlanan oda da yaklaşık 9-12 m2(halam ve dedem elektronik işinden anlamadıklarında ve şehir küçük olduğundan hep arçelik kullanıyolar)15 lik arçelik taktırmışlar resmen donuyorsun osmaniye sıcağında bile kapı pencere açıkken.bir anda soğuyor oda hele karşısına geçersen ki oda çok ufak olduğundan illaki üstüne geliyor direk hava donduruyo insanı.

normal tip klimalarda sarfiyat aşağı yukarı hep aynı diyolar.bu ürününde diğer normal tip klimalara göre çok çok fazla yada çok çok az yakacağını düşünmüyorum.aşağı yukarı aynıdır sarfiyat.

@alptug56,bende burda ürüne iyi demedim zaten fiyatına göre iyi bir ürün(12lik 424 tl çok iyi) servis hizmet çok iyi.bu ikisi birleşince zaten süper oluyo

• @alptuğ56

*Zaten anlatmaya çalıştığım, bir servisin nasıl çalışması gerektiği; yoksa alet orda da belirttiğim gibi vasat bir düz klima.
    *Kampanya konusu biraz değişik bir durumdu
    Yanlışlıkla 2 yıl önceki kampanya yüklenmiş sitelerine, ben de "bir nevi zorla" o fiyatlardan 2 arkadaşa 3 tane makina almıştım.
    Hikayesi burda:
    http://forum.donanimhaber.com/m_48205027/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48205027

*Tüketimleri normal A sınıfı makinalar, eurovent te yoklar ama aynılarından yıllardır kullanıyoruz, değerler uyduruk değil.
    *O iki makinayı bir arkadaşa almıştık, bu arada ev değiştirme (lojmana taşınma) durumu olduğu için yeni evde makinaya uygun oda toktu, mecburen küçücük odaya taktılar.
    Uyardım bir küçüğüyle değiştirin diye ama, "ilerde diğer tayinde belki büyük odalı yer denk gelir" diye değiştirmediler.

• quote:

@alptuğ56

*Zaten anlatmaya çalıştığım, bir servisin nasıl çalışması gerektiği; yoksa alet orda da belirttiğim gibi vasat bir düz klima.
    Yanlışlıkla 2 yıl önceki kampanya yüklenmiş sitelerine, ben de "bir nevi zorla" o fiyatlardan 2 arkadaşa 3 tane makina almıştım.
    Hikayesi burda:

*Tüketimleri normal A sınıfı makinalar, eurovent te yoklar ama aynılarından yıllardır kullanıyoruz, değerler uyduruk değil.
    *O iki makinayı bir arkadaşa almıştık, bu arada ev değiştirme (lojmana taşınma) durumu olduğu için yeni evde makinaya uygun oda toktu, mecburen küçücük odaya taktılar.
    Uyardım bir küçüğüyle değiştirin diye ama, "ilerde diğer tayinde belki büyük odalı yer denk gelir" diye değiştirmediler.

abi gerçekten gönderdilermi o fiyattan orasını tam çözemedim

birde elinde hiç açılmamış aynı şartlarda varsa bir tanesini ben alabilirim

şuan yanlış bakmamışsam 1000 tl civarı gözüküyor fiyatı

• quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

9 m2 ye 12 lik hakkaten çok çok büyük ya.osmaniyede halam bağlatmış dedemlerin evine ordaki bağlanan oda da yaklaşık 9-12 m2(halam ve dedem elektronik işinden anlamadıklarında ve şehir küçük olduğundan hep arçelik kullanıyolar)15 lik arçelik taktırmışlar resmen donuyorsun osmaniye sıcağında bile kapı pencere açıkken.bir anda soğuyor oda hele karşısına geçersen ki oda çok ufak olduğundan illaki üstüne geliyor direk hava donduruyo insanı.

normal tip klimalarda sarfiyat aşağı yukarı hep aynı diyolar.bu ürününde diğer normal tip klimalara göre çok çok fazla yada çok çok az yakacağını düşünmüyorum.aşağı yukarı aynıdır sarfiyat.

@alptug56,bende burda ürüne iyi demedim zaten fiyatına göre iyi bir ürün(12lik 424 tl çok iyi) servis hizmet çok iyi.bu ikisi birleşince zaten süper oluyo

hocam o fiyattan cihazda iyi değil , süpermiş

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

@alptuğ56

Hikayesi burda:

abi gerçekten gönderdilermi o fiyattan orasını tam çözemedim

birde elinde hiç açılmamış aynı şartlarda varsa bir tanesini ben alabilirim

şuan yanlış bakmamışsam 1000 tl civarı gözüküyor fiyatı

Mesaj attım, okursun

• quote:

albani hocam

tam bende mitsubishi yi soracaktım ama yine kesin bir bilgi alamadım

benim mhi bu hallere düşecek cihazmıydı

yaw kardeşim sende taktın kafaya MHI yi

nesini merak ediyorsun onuda hala anlamış değilim???

Adam gibi "MARKA" kullanıyorsun ki piyasanın en iyisi sayılacak cihaz bu MHI ler

Airfel,buna Servis yönünden zaten desteğini verecektir/veriyordur,işin birde ticari ve hukuki v.s boyutları vardır
    vede kullandığın cihaz çakma MARKA değil!!
    Öyle malı rezil etmezler merak etme sen!

Airfel uyanık bir firmadır!o malın arkasında durur vede durmasının bir gereklilik oldupunu da çok iyi bilir,herifler
    artık çok daha büyük oynuyorlar Hocam,az uyanık ol,Daikin ile birleşilmiş ve hesaplar şimdi daha büyük,böyle firmaya
    çeşitli sebeblerden zarar verecek durumlara izin vermezler!

Zaten o cihazada bir bok olmaz merak etme

Selamlar

CAN++

• Arkadaşlar , Klimanın Askı Ayağı Vidalı olanı mı daha iyi yoksa kaynaklı olanı mı ???
  • quote:

Birol Hocam bu yeni yapılanma DAIKIN(GREE)+AIRFEL işi çok güzel götürecektir;diğerleri korksun gari!!
    AIRFEL; Pazar/Servis/Fiyatlandırma v.s v.s konusunda işi güzel öğrendi,arkasına-önüne DAIKIN de yazdıktan sonra
    GREE den de ona göre mal gelince bu iş tutar hemde çok güzel tutar!
    Ancak MHI bunlardan çıktımı-çıkmadımı diyeceğim ama senin yazından sankim çıkmamış gibimi anladım acaba?yalnış
    anlamışsam buda bu saatten sonra hiç önemli değil hatta MHI nin olması bunlar için zaten "olamazdı" bence doğrusu
    budur!

@albani selam,
    Airfel MHI kesin bitti,son mallarda geldi.Buradan sonra yola Daikin ile devam edecek.Yani Daikin + Airfel olarak.MHI kullanıcıları bence hiç merak etmesinler.Airfel bence malın arkasında durur.

Yanlız benim ve sektördeki bazı arkadaşları Airfel+Daikin işbirlikteliğinin Airfel+MHI havasını birden yakalayamıyacağı yönünde.Bence bu kadar hızlı olmayacak piyasa.Daikin TEBA dan sonra marka anlamında çok kan kaybetti.Bence Daikin nın izleyeceği fiyat politikası bu konuda belirleyici olacak.Kendini kasarsa ve MHI kim getirip güçlü devam ederse piyasaya o hakim olur.

Bu arada buradan bir dedikodu yapalım MELCO Türkiye'de de yakında bir değişiklik olacak görünüyor.hadi bakalım hayırlısı.........

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

albani hocam

tam bende mitsubishi yi soracaktım ama yine kesin bir bilgi alamadım

benim mhi bu hallere düşecek cihazmıydı

yaw kardeşim sende taktın kafaya MHI yi

nesini merak ediyorsun onuda hala anlamış değilim???

Adam gibi "MARKA" kullanıyorsun ki piyasanın en iyisi sayılacak cihaz bu MHI ler

Airfel,buna Servis yönünden zaten desteğini verecektir/veriyordur,işin birde ticari ve hukuki v.s boyutları vardır
    vede kullandığın cihaz çakma MARKA değil!!
    Öyle malı rezil etmezler merak etme sen!

Airfel uyanık bir firmadır!o malın arkasında durur vede durmasının bir gereklilik oldupunu da çok iyi bilir,herifler
    artık çok daha büyük oynuyorlar Hocam,az uyanık ol,Daikin ile birleşilmiş ve hesaplar şimdi daha büyük,böyle firmaya
    çeşitli sebeblerden zarar verecek durumlara izin vermezler!

Zaten o cihazada bir bok olmaz merak etme

Selamlar

CAN++

hocam kendi cihazım için sormadım bu cihazları soran arkadaşlar için bilgimiz olsun niyetine sordum

yoksa benim cihazıma bakmayacak airfelin gırtlağını sıkarım

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Arkadaşlar , Klimanın Askı Ayağı Vidalı olanı mı daha iyi yoksa kaynaklı olanı mı ???

Standart olarak takılan tüm konsollar vidalıdır .Sizin cihazdaki sesin kaynağı bu vidalar olmaz.Asıl sesi üreten klimanın kendisi ,orası kaynaklı da olsa başka yerden ses gelmeye başlar.Tek yapacağınız kendi takozlarını söküp Vidalı lastik takoz takmak.Vidalı lastik takozu soğutma malzemesi satan veya bazı hırdavatçılarda bulabilirsiniz.Yok bulamıyorum derseniz,ben size göndereyim kargo ile.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahgrbz0

Selam klima üstadları. Size bir kaç sorum olacak.
    21metre2 salonum var.
    Batı ve kuzey cephede pencereler var ahşap.
    Panjur takılı. Salon öğleden sonra güneş görüyor.
    Manisada oturuyorum.
    Isıtma için klima düşünüyorum.
    2 haftadır araştırıyorum.
    MHI inverter dxk 18 Z 3 18000btu klimayı düşünüyorum.
    2500 milyara buldum.
    1) Sizce marka, btu, ve fiyatı uygun mu? Bir de bu seri son model midir? Bazı yerlerde mhi nin eski modellerini sattıklarını duydum ama Z 3 son seri denildi bana. Z 1 ilk seriymis. Z 1 2 3 diye gidiyormuş.
    2)Mhi ve interter olması elektrik tasarrufu açısından bir katkı sağlar mı? Şimdiden cevaplayacak arkadaşlara tesekkür dediyorum.
    Daha önce bu sitede üyelerin yardımcı olmasıyla hd lcd televizyon dijital fotoğraf makinesi ve saat almıştım. Inşallah cevaplardan sonra da bir klima sahibi olacağım :)

mbirol kardeş. 2 gündür kimse ilgilenmiyor mesajimla yardımcı olabilir misiniz acaba?

• Forumdaki paylaşımlar ışığında yeni taşınacağım evime 3 adet klima aldım. Öncelikle paylaşımda bulunup biz tüketicileri doğru şekilde yönlendiren tüm arkadaşlara teşekkürler.

Gelelim modellere; yatak odası 13m2, bu odaya sessizliği de göz önünde bulundurarak Alarko Carrier Xpower Gold 9000btu klima aldım. Bana nakit 1410tlye maloldu. Çalışma odam 15m2, Koçtaştan Gree 9000btu klima aldım 700tl ve taksit imkanı var. Salonum 25m2, buraya da 1400tlye Gree 21000btu aldım, ellerinde bu varmış 17000btu kalmamış. Koçtaştaki görevli Gree için yeni siparişlerinin olmadığını, klimanın çok iyi olduğunu ve tükenmeden almamı tavsiye etti. Klimalar bu hafta sonu takılacak. Zaten Gree klimaları almadan önce Airfel servisiyle görüştüm ve onların olumlu ilgisi sonrası kararım netleşti. Hatta klimaları Adana Koçtaştan aldım ve İskenderuna servisin adresine gönderimini yaptırdım. Şu ana kadarki ilgi ve alakası için Airfel servisine de ayrıca teşekkür ediyorum.

Klimaların kurulumu sonrası tecrübelerimi ayrıca paylaşacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Arkadaşlar , Klimanın Askı Ayağı Vidalı olanı mı daha iyi yoksa kaynaklı olanı mı ???

Standart olarak takılan tüm konsollar vidalıdır .Sizin cihazdaki sesin kaynağı bu vidalar olmaz.Asıl sesi üreten klimanın kendisi ,orası kaynaklı da olsa başka yerden ses gelmeye başlar.Tek yapacağınız kendi takozlarını söküp Vidalı lastik takoz takmak.Vidalı lastik takozu soğutma malzemesi satan veya bazı hırdavatçılarda bulabilirsiniz.Yok bulamıyorum derseniz,ben size göndereyim kargo ile.....

yok hocam ondan dolayı sormadım . bir araştırayım bulamazsam sizden isteyeyim. bunu sormamın sebebi ; bildiğim kadarıyla çok zaman sonra vidalı olanlarda eğilme oluyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 5 Ekim 2011; 14:11:00 >

• Zibroda 18 serisi bir klima cikmis. 65 serisindan satici daha kaliteli diyor asli varmidir 1500 tl 12 taksit

birde 1735 2000 tl 12 taksit dukkana gel daha birseyler yaparim dedi sizce 18 serisini alsam 1735 olanimi
  • quote:

quote:

Birol Hocam bu yeni yapılanma DAIKIN(GREE)+AIRFEL işi çok güzel götürecektir;diğerleri korksun gari!!
    AIRFEL; Pazar/Servis/Fiyatlandırma v.s v.s konusunda işi güzel öğrendi,arkasına-önüne DAIKIN de yazdıktan sonra
    Ancak MHI bunlardan çıktımı-çıkmadımı diyeceğim ama senin yazından sankim çıkmamış gibimi anladım acaba?yalnış
    anlamışsam buda bu saatten sonra hiç önemli değil hatta MHI nin olması bunlar için zaten "olamazdı" bence doğrusu
    budur!

@albani selam,
    Airfel MHI kesin bitti,son mallarda geldi.Buradan sonra yola Daikin ile devam edecek.Yani Daikin + Airfel olarak.MHI kullanıcıları bence hiç merak etmesinler.Airfel bence malın arkasında durur.

Yanlız benim ve sektördeki bazı arkadaşları Airfel+Daikin işbirlikteliğinin Airfel+MHI havasını birden yakalayamıyacağı yönünde.Bence bu kadar hızlı olmayacak piyasa.Daikin TEBA dan sonra marka anlamında çok kan kaybetti.Bence Daikin nın izleyeceği fiyat politikası bu konuda belirleyici olacak.Kendini kasarsa ve MHI kim getirip güçlü devam ederse piyasaya o hakim olur.

Bu arada buradan bir dedikodu yapalım MELCO Türkiye'de de yakında bir değişiklik olacak görünüyor.hadi bakalım hayırlısı.........

Yazdıkların aynen doğru

Satır aralarındaki bazı durumlar ise çok daha fazla doğru(örneğin TR deki Daikin in fiyat politikası gibi)!!

Daikin de sanırım bu sebeblerden özellikle GREE ile ortak oldu!!
    Artık "Made in Japan" ve absürt fiyatlı klimalar "satılamıyor"!!!

Daikin den örneğin bizim pazar için çok güzel rakamlı kalite cihazlar gelebilir!

++
    Birol "yeme" takılma FAKE geldi çoktandır yoktu!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 5 Ekim 2011; 19:28:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: beren

Forumdaki paylaşımlar ışığında yeni taşınacağım evime 3 adet klima aldım. Öncelikle paylaşımda bulunup biz tüketicileri doğru şekilde yönlendiren tüm arkadaşlara teşekkürler.

Gelelim modellere; yatak odası 13m2, bu odaya sessizliği de göz önünde bulundurarak Alarko Carrier Xpower Gold 9000btu klima aldım. Bana nakit 1410tlye maloldu. Çalışma odam 15m2, Koçtaştan Gree 9000btu klima aldım 700tl ve taksit imkanı var. Salonum 25m2, buraya da 1400tlye Gree 21000btu aldım, ellerinde bu varmış 17000btu kalmamış. Koçtaştaki görevli Gree için yeni siparişlerinin olmadığını, klimanın çok iyi olduğunu ve tükenmeden almamı tavsiye etti. Klimalar bu hafta sonu takılacak. Zaten Gree klimaları almadan önce Airfel servisiyle görüştüm ve onların olumlu ilgisi sonrası kararım netleşti. Hatta klimaları Adana Koçtaştan aldım ve İskenderuna servisin adresine gönderimini yaptırdım. Şu ana kadarki ilgi ve alakası için Airfel servisine de ayrıca teşekkür ediyorum.

Klimaların kurulumu sonrası tecrübelerimi ayrıca paylaşacağım.

Kardeş akıllı adammışsın,çok doğru cihazları almışsın
    GREE leri çok gazladık ve her alanda çok memnun oldu!
    Başlıklara bakarsan Adana dahil bir çok yerden alıp kullananlar ve memnun olanlar göreceksin+
    Hayırlı olsun

Ama şimdilik Koçtaş-Airfel GREE anlaşması bittiği için,mallarda kalmadı gibi,elde kalan son cihazlar gidiyor,
    uyanık olan gitsin macera aramadan bunları taksın

++

• quote:

Orijinalden alıntı: K.R.D.Z.19

Zibroda 18 serisi bir klima cikmis. 65 serisindan satici daha kaliteli diyor asli varmidir 1500 tl 12 taksit

birde 1735 2000 tl 12 taksit dukkana gel daha birseyler yaparim dedi sizce 18 serisini alsam 1735 olanimi

18xx serileri Çin Midea üretimi,17xx ler made in japan.İkisi kıstaslanamaz.1735 i 2000 TL ye bulursan hiç kaçırma.Havada kap.6534 şuan stoklarda yok,sadece bayilerin kendi stoğunda olabailir.18xx serileri Kipada satılan model.65 serisinde stok olmadıgı için bazı bayiler şuan 18xx satıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

quote:

budur!

@albani selam,

Yazdıkların aynen doğru

Satır aralarındaki bazı durumlar ise çok daha fazla doğru(örneğin TR deki Daikin in fiyat politikası gibi)!!

Daikin de sanırım bu sebeblerden özellikle GREE ile ortak oldu!!
    Artık "Made in Japan" ve absürt fiyatlı klimalar "satılamıyor"!!!

Daikin den örneğin bizim pazar için çok güzel rakamlı kalite cihazlar gelebilir!

++
    Birol "yeme" takılma FAKE geldi çoktandır yoktu!!

yok yeme takılma yok fake. Ne alaka? Size düzgünce bir soru sorduk hayal gücünüz sağlam galiba. Kendi kendinize triplere girdiniz. 2 gündür biriniz cevap verir mi diye bekledim ama hata bende neyse. Kafanıza göre takılın gençler. Klimacılık oynayın kendi aranızda.

• ıyısını bılmemde blue lane klımayı tavsıye etmıyorum
  • 
Sayfa: önceki 592593594595596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.