Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (593. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
86. Sırada  bugün en iyi #24
Sayfa: önceki 591592593594595
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam klima üstadları. Size bir kaç sorum olacak. 21metre2 salonum var. Batı ve kuzey cephede pencereler var ahşap. Panjur takılı. Salon öğleden sonra güneş görüyor. Manisada oturuyorum. Isıtma için klima düşünüyorum. 2 haftadır araştırıyorum. MHI inverter dxk 18 Z 3 18000btu klimayı düşünüyorum. 2500 milyara buldum. Sizce marka, btu, ve fiyatı uygun mu? Bir de bu seri son model midir? Bazı yerlerde mhi nin eski modellerini sattıklarını duydum ama Z 3 son seri denildi bana. Z 1 ilk seriymis. Z 1 2 3 diye gidiyormuş. Mhi ve interter olması elektrik tasarrufu açısından bir katkı sağlar mı? Şimdiden cevaplayacak arkadaşlara tesekkür dediyorum. Daha önce bu sitede üyelerin yardımcı olmasıyla hd lcd televizyon dijital fotoğraf makinesi ve saat almıştım. Inşallah cevaplardan sonra da bir klima sahibi olacağım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

ısınmak için 25 metre2 odam camlar eski tip pimapenli güneş görüyor izmirdeyim. bir arkadaşta 3 ay kullanılmış 2400 btu arçelik klima var 1100 tl istiyor birde baumaxts 1180 tlye york 24 btu klima var r410 gazlı yazıyor ısınmak için hangisi iyi olur acaba bütçem en fazla 1250 ona göre tavsiye verirseniz sevinirim

24 btu derken 24000 btu demek istediniz galiba , eğer böyle ise 25 m2 yere 24000 btu çok fazla gelir ,üstelik ısınma için istiyorsanız son dönemde en çok önerdiğimiz Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima olabilir ,ancak fiyatı Tek çekim 1.552,00 TL görülüyor aşağıda verdiğim sitede ,şartlarınızı biraz zorlayıp bu klimayı almanızı öneririm

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx?ttype=Instalments#pt

bir aralar sürekli mitsubishi öneriyordum millet eleştiriyordu ,şimdilerde alarko öneriyorum bu defa da şirket görevlisi yada satıcı yaftası yemeye başladık , asla hiçbir firmayla ilgim yoktur ikinci şahıslara duyrulur

cevabınız için teşekkür ederim arkadaşım ölçtü odayıda yanlış ölçmüş bugün baktım 35 m2 oda evet 24000 btu demek istedim :) 15 binde küçük olmaz mı acaba bu durumda yalıtım bayaa da cam var

35 m2 içinde 24000 btu biraz büyük , bu durumda en uygun 18000 btu olur

anladığım kadarıyla fazla para veremiyorsunuz ama ısıtma için inverter çok verimli ancak 1250 tl ile alabileceğiniz çok kaliteli inverter bir klima malesef yok

• quote:

Orijinalden alıntı: gerbera

arkadaşlar geçenlerde hatalı yapılan montajdan dolayı örnek klima montajı bölümüne fotoğraflarını eklediğim hepsiburada dan 2 yıl önce aldığım aşaşıdaki linkteki klimam montajının yapıldığı günden beri dış ünite çok sesli çalışıyordu.

dün yetkili servisteki arkadaş geldi ve dış üniteyi söktü içini açtı herhangi bir sorun yok deyip eski yerinden tavana tekrar sürtmesin diye 10 cm aşağıya montajladı.ses bir nebze olsun azaldı ama çok da farketmedi..yetkili servis te bu sesin gayet normal olduğunu söyledi..dış ünitenin içindeki kompresörün mitsubishı olduğunu söyledi.

birde chuncui marka bir parça vardı orada.sesi kompresör yapıyormuş arkadaş normal dedi ama gerçekten bu kadar ses yaparmı.ilk montajda lastik takoz koymamıştı bu sefer onuda koydu ama ses baya var acaba bu sesi azaltmak için ne yapabiliriz.usta bişey yapılmaz dedi ama çalışırken dış üniteye alttan bazende elektrik bağlantılarının olduğu taraftan bastırınca ses tok bir hal alıyor baya azalıyor ama elimi çekince eski haline geliyor üst kapak mı titriyor da çarpıyor yandanmı bişeyçarpıyor anlayamadım gitti.usta normal demişti ama bana pek normal gibi gelmiyor.dış ünite durunca çok farketmiyorda dur kalk yaparken her çalışmaya başladığında sanki rampa çıkan yüklü kamyon gibi çok uğultulu çalışıyor.bi çözümü olabilir mi acaba tavsiye edeceğiniz bir şey.

http://www.hepsiburada.com/Liste/demirdokum-dd-a-410-12-hp-12000-btuh-duvar-tipi-split-klimaa-enerji-sinifi/ProductDetails.aspx?productId=evdemdda410012hp&categoryId=17453

Uzun zamandır takoz olmadan, yani aşırı titreşimli olarak çalışan ünitede sac aksamın ekleri iyice laçka olmuştur bu durumda.
    Tabii servis o değerli zamanını harcayıp(!) bunun çaresini bulmaya çalışmıyacak, zaten adamlar ilk montajda takoz bile kullanmamışlar.

Bu durumda kendiniz ses yapan yerleri bulup sıkacak veya sünger-lastik gibi birşeylerle izole edeceksiniz.
    Bu seler kesildiğinde sadece "mırıltı" şeklinde kompresör sesi kalmalı; yani içerdeki buzdolabı kompresörüne benzer ama ondan biraz daha kuvvetli o tür bir ses.

Bu arada, ilk montajı takozsuz olarak yapmış olan servis hakkında ana firmaya şikayetinizi yaptınız umarım.

• quote:

quote:

quote:

ısınmak için 25 metre2 odam camlar eski tip pimapenli güneş görüyor izmirdeyim. bir arkadaşta 3 ay kullanılmış 2400 btu arçelik klima var 1100 tl istiyor birde baumaxts 1180 tlye york 24 btu klima var r410 gazlı yazıyor ısınmak için hangisi iyi olur acaba bütçem en fazla 1250 ona göre tavsiye verirseniz sevinirim

24 btu derken 24000 btu demek istediniz galiba , eğer böyle ise 25 m2 yere 24000 btu çok fazla gelir ,üstelik ısınma için istiyorsanız son dönemde en çok önerdiğimiz Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima olabilir ,ancak fiyatı Tek çekim 1.552,00 TL görülüyor aşağıda verdiğim sitede ,şartlarınızı biraz zorlayıp bu klimayı almanızı öneririm

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx?ttype=Instalments#pt

bir aralar sürekli mitsubishi öneriyordum millet eleştiriyordu ,şimdilerde alarko öneriyorum bu defa da şirket görevlisi yada satıcı yaftası yemeye başladık , asla hiçbir firmayla ilgim yoktur ikinci şahıslara duyrulur

cevabınız için teşekkür ederim arkadaşım ölçtü odayıda yanlış ölçmüş bugün baktım 35 m2 oda evet 24000 btu demek istedim :) 15 binde küçük olmaz mı acaba bu durumda yalıtım bayaa da cam var

Amacınız ısınma olacağına göre inverter almanız daha mantıklı olur.
    Alptuğ da öyle önermiş zaten ama gösterdiği makina sizin odaya küçük gelir, onun 050 olanı size uyar.

Arkadaşınızın vereceği Arçelik'in tam adını yazarsanız iyi veya kötü diye fikir beyan edebiliriz, çünkü birçok modeli var ve içlerinde işe yarar birkaç tane çıkar sadece:(

Bunların dışında, bütçeniz invertere uygun olmıyacaksa; sizin mekana uygun kapasitede (18 bin BTU) 1199 liraya standart tip Demirdöküm ürünü Demrad satılıyor Koçtaş'ta.
    Mükemmel değil, ama verilen paraya göre alınabilecek en iyi makina diyebilirim:

http://www.koctas.com.tr/U/Demrad-A-Sinifi-Klima/RA-12HP-18000-Btu/56529?R=126

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

arkadaşlar geçenlerde hatalı yapılan montajdan dolayı örnek klima montajı bölümüne fotoğraflarını eklediğim hepsiburada dan 2 yıl önce aldığım aşaşıdaki linkteki klimam montajının yapıldığı günden beri dış ünite çok sesli çalışıyordu.

dün yetkili servisteki arkadaş geldi ve dış üniteyi söktü içini açtı herhangi bir sorun yok deyip eski yerinden tavana tekrar sürtmesin diye 10 cm aşağıya montajladı.ses bir nebze olsun azaldı ama çok da farketmedi..yetkili servis te bu sesin gayet normal olduğunu söyledi..dış ünitenin içindeki kompresörün mitsubishı olduğunu söyledi.

birde chuncui marka bir parça vardı orada.sesi kompresör yapıyormuş arkadaş normal dedi ama gerçekten bu kadar ses yaparmı.ilk montajda lastik takoz koymamıştı bu sefer onuda koydu ama ses baya var acaba bu sesi azaltmak için ne yapabiliriz.usta bişey yapılmaz dedi ama çalışırken dış üniteye alttan bazende elektrik bağlantılarının olduğu taraftan bastırınca ses tok bir hal alıyor baya azalıyor ama elimi çekince eski haline geliyor üst kapak mı titriyor da çarpıyor yandanmı bişeyçarpıyor anlayamadım gitti.usta normal demişti ama bana pek normal gibi gelmiyor.dış ünite durunca çok farketmiyorda dur kalk yaparken her çalışmaya başladığında sanki rampa çıkan yüklü kamyon gibi çok uğultulu çalışıyor.bi çözümü olabilir mi acaba tavsiye edeceğiniz bir şey.

http://www.hepsiburada.com/Liste/demirdokum-dd-a-410-12-hp-12000-btuh-duvar-tipi-split-klimaa-enerji-sinifi/ProductDetails.aspx?productId=evdemdda410012hp&categoryId=17453

Uzun zamandır takoz olmadan, yani aşırı titreşimli olarak çalışan ünitede sac aksamın ekleri iyice laçka olmuştur bu durumda.
    Tabii servis o değerli zamanını harcayıp(!) bunun çaresini bulmaya çalışmıyacak, zaten adamlar ilk montajda takoz bile kullanmamışlar.

Bu durumda kendiniz ses yapan yerleri bulup sıkacak veya sünger-lastik gibi birşeylerle izole edeceksiniz.
    Bu seler kesildiğinde sadece "mırıltı" şeklinde kompresör sesi kalmalı; yani içerdeki buzdolabı kompresörüne benzer ama ondan biraz daha kuvvetli o tür bir ses.

Bu arada, ilk montajı takozsuz olarak yapmış olan servis hakkında ana firmaya şikayetinizi yaptınız umarım.

sayın kocausta

söylediğiniz gibi sac aksamından geliyor büyük ihtimalle ses.tabi bencede uzun zamandır takoz olmadan çalışmaya bağlı.çünki elimi alttan birde yandan bastırınca ses dediğiniz gibi mırıltı şekline dönüyor ama elimi çekince eski haline dönüyor.kendim bi çaresini bulacağım artık.

bu arada teknik servisden gelen abi zaten gelince montajın yapıldığı balkon tavanındaki eğimi hesaplayamadığı için hatalı montaj olduğunu kabul etmişti zaten hem telefonda hem de gelip montajı düzelttiğinde.bir sorun olursa da yardımcı olacağını söyledi..aslında iyi niyetli birine benziyordu bende fazla üstelemek istemedim.söylediklerinizi harfiyen yapıcam inşallahgürültü azalır.

• Beyler iyi akşamlar

1-"MARKA" diye takıldığnız cihazlarda EER/COP 3,20/3,21- 3,60/3,62 gibi değerler görüyorsanız bunlar almayın!
    Uyanıklar Midea/Haier/Gree den mal yaptırıp kendi MARKA larını çakarak çok daha yüksek fiyata satıyorlar!!

O yukarıda yazan 3,21/3,61 lik Sharp ta bahsettiğim gibi Midea malıdır,yemesinler ülen vatandaşı,bu değerde harbi SHARP filan yoktur!!
    Ayrıca Sharp ı zaten IklimSA "bitirdi" dibe vurdular ne Sharp ı artık Beyler!
    Sharp ta bu arada çok baba cihazlar var ama bunlarda TR de yok ve hiç gelmedi

Piyasa tam çakallar ile doldu

2-EER/COP 3,20/3,60 cihaz alacaksanız gidin kafadan çok daha ucuz olan Midea/bulabilirseniz Gree ve yine ucuz olan
    ama o bildiğimiz MARKA lardan olmayan cihazları alın,yani keklenmeyin,uyanık olun ltf!

3-Şimdi çoğu cihaza bakıyorum kafadan 3,20/3,60 ülen bunlarn ayrıca hangilerinin EUROVENT Test sonuçları var diyeceğim
    Birol Hocam hemen adresi gösterecek ....oradan şu "Markaya" bak.... diyecek yani adam bu işi bilen olduğu için
    adreside doğru gösterebiliyor!

4-"MARKA" diye cihaz alacaksanız EER/COP leri örneğin 9luk cihazlarda 3,90/4 den başlayıp 5 lere çıkan cihazlara bakın
    hiç olmazsa verdiğiniz para haybeye gitmemiş olur!!!

++

Birol Hocam bu yeni yapılanma DAIKIN(GREE)+AIRFEL işi çok güzel götürecektir;diğerleri korksun gari!!
    AIRFEL; Pazar/Servis/Fiyatlandırma v.s v.s konusunda işi güzel öğrendi,arkasına-önüne DAIKIN de yazdıktan sonra
    GREE den de ona göre mal gelince bu iş tutar hemde çok güzel tutar!
    Ancak MHI bunlardan çıktımı-çıkmadımı diyeceğim ama senin yazından sankim çıkmamış gibimi anladım acaba?yalnış
    anlamışsam buda bu saatten sonra hiç önemli değil hatta MHI nin olması bunlar için zaten "olamazdı" bence doğrusu
    budur!

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 3 Ekim 2011; 22:00:07 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Alptuğ da öyle önermiş zaten ama gösterdiği makina sizin odaya küçük gelir, onun 050 olanı size uyar.

Arkadaşınızın vereceği Arçelik'in tam adını yazarsanız iyi veya kötü diye fikir beyan edebiliriz, çünkü birçok modeli var ve içlerinde işe yarar birkaç tane çıkar sadece:(

Bunların dışında, bütçeniz invertere uygun olmıyacaksa; sizin mekana uygun kapasitede (18 bin BTU) 1199 liraya standart tip Demirdöküm ürünü Demrad satılıyor Koçtaş'ta.

hocam ayıp oluyor ama arkadaş başlangıçta odanın 25 m2 olduğunu söylediği için o klimayı önerdim ve sonraki mesajımda ise 18000 btu cihaz lazım dedim ancak başka marka önermedim çünkü sizi bekliyorum

nerelerdesiniz ,eskisi kadar gelmiyorsunuz , tekirdağlı usta hiç yok forum bomboş kaldı

saygılar

• albani hocam

tam bende mitsubishi yi soracaktım ama yine kesin bir bilgi alamadım

benim mhi bu hallere düşecek cihazmıydı
  • arkadaşlar benim demirdökümü elden çıkarıp yerine 16 m2 yatak odasına yetecek ikinci el küçük bir inverter cihaz alsam diyorum böyle bir imkanımız olurmu.
  • Selam klima üstadları. Size bir kaç sorum olacak.
    21metre2 salonum var.
    Batı ve kuzey cephede pencereler var ahşap.
    Panjur takılı. Salon öğleden sonra güneş görüyor.
    Manisada oturuyorum.
    Isıtma için klima düşünüyorum.
    2 haftadır araştırıyorum.
    MHI inverter dxk 18 Z 3 18000btu klimayı düşünüyorum.
    2500 milyara buldum.
    1) Sizce marka, btu, ve fiyatı uygun mu? Bir de bu seri son model midir? Bazı yerlerde mhi nin eski modellerini sattıklarını duydum ama Z 3 son seri denildi bana. Z 1 ilk seriymis. Z 1 2 3 diye gidiyormuş.
    2)Mhi ve interter olması elektrik tasarrufu açısından bir katkı sağlar mı? Şimdiden cevaplayacak arkadaşlara tesekkür dediyorum.
    Daha önce bu sitede üyelerin yardımcı olmasıyla hd lcd televizyon dijital fotoğraf makinesi ve saat almıştım. Inşallah cevaplardan sonra da bir klima sahibi olacağım :)
  • quote:

arkadaşlar benim demirdökümü elden çıkarıp yerine 16 m2 yatak odasına yetecek ikinci el küçük bir inverter cihaz alsam diyorum böyle bir imkanımız olurmu.

9000 btu bir klima olabilir ama biliyorsunuz yatak odasında ses çekilmez olacağı için kaliteli cihaz şart

ikinci el klima pek tavsiye edilmiyor ,ancak çok kaliteli ve çok ucuza yıl olarak bir kaç yıl kullanılmış bulabilirseniz bana haber verin ben alayım

şaka bir yana böyle bir cihazı tahminim çok ucuza kimse satmaz gibi geliyor ancak bulursanız buradan fikrimizi söyleriz
  • quote:

quote:

quote:

sayın kocausta

söylediğiniz gibi sac aksamından geliyor büyük ihtimalle ses.tabi bencede uzun zamandır takoz olmadan çalışmaya bağlı.çünki elimi alttan birde yandan bastırınca ses dediğiniz gibi mırıltı şekline dönüyor ama elimi çekince eski haline dönüyor.kendim bi çaresini bulacağım artık.

bu arada teknik servisden gelen abi zaten gelince montajın yapıldığı balkon tavanındaki eğimi hesaplayamadığı için hatalı montaj olduğunu kabul etmişti zaten hem telefonda hem de gelip montajı düzelttiğinde.bir sorun olursa da yardımcı olacağını söyledi..aslında iyi niyetli birine benziyordu bende fazla üstelemek istemedim.söylediklerinizi harfiyen yapıcam inşallahgürültü azalır.

Tamam kardeşim, ilk montajda eğimi hesaplayamamış olmasını mazur görebiliriz; en niheyet bilgi-tecrübe eksikliğine bağlanabilir.

Ama takoz kullanmayışı tamamen "kötü niyet" veya "ülen noolucekmiş, dağılsın makinesi herifin anasını satayım..." gibisinden affedilmemesi gereken bir hatadır.
    Haa, siz "uğraşmayayım, başıma iş almayayım" derseniz, o zibidi herif bu laubaliliğini sürdürür.
    Servisleri adam etmek/yola sokmak gerekir diye düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam ayıp oluyor ama arkadaş başlangıçta odanın 25 m2 olduğunu söylediği için o klimayı önerdim ve sonraki mesajımda ise 18000 btu cihaz lazım dedim ancak başka marka önermedim çünkü sizi bekliyorum

nerelerdesiniz ,eskisi kadar gelmiyorsunuz , tekirdağlı usta hiç yok forum bomboş kaldı

saygılar

Artık buralardayım.

Tekirdağlı esnaf/faal adam; çalışıyordur.
    Bizim gibi aylak emekli değil ya, adam iş peşinde koşup para kazanma derdindededir.

• quote:

arkadaşlar benim demirdökümü elden çıkarıp yerine 16 m2 yatak odasına yetecek ikinci el küçük bir inverter cihaz alsam diyorum böyle bir imkanımız olurmu.

Yatak odasına standart tip klima iyi olmuyor:(
    Bendeki küçük 9000 lik bile rahatsız ediyor.
    Oraya biraz paraya kıyıp kaliteli bir inverter konmalı bence de.
  • quote:

quote:

Yatak odasına standart tip klima iyi olmuyor:(
    Bendeki küçük 9000 lik bile rahatsız ediyor.
    Oraya biraz paraya kıyıp kaliteli bir inverter konmalı bence de.

sayın kocausta

yakın zamanda 2450 liraya tosh ras 18 aldım salon için.demirdöküm de geçen sene yatak odamıza takılmıştı ısınmak amaçlı.ısıtmasından memnun kaldık fakat toshıbayı görünce orayada inverter bir cihaz almak istedim onun için yazmıştım.yani şu durumda fazla açılamam fiyat olarak onun için ikinci el dedim.birde şu benim demirdökümüde iyi kötü okutabilsekde aradaki farkıda ödeyip bir inverter cihaz alsam çok harika olacak..

inanın param olsa dediğinizi yaparım kıyarım paraya alırım kaliteli bir inverter ama gerçekten çok açılamam şu an.

sonra sıkıntıya gireriz.neyse olmadı bu sene de böyle idare edelimde seneye artık alırım Allah nasip ederse.

• hayır birde işin ilginci kış boyunca hiç olmayan bazı tipler yaza doğru çıkıpta "burayı bazıları ele geçirmiş ,bunlar hep satıcı ,bunlara inanmayın diyenler yokmu ?

bütün yazı burnumuzdan getirdikten sonra birden sırra kadem basmıyorlarmı ,resmen bitiyorum

of of şimdi mayıs ayına kadar yine sinek avlayacağız gibi ,hayır gerçekten satıcı olsak yada firma görevlisi olsak oyalanacak bir şeyler bulurdukta ...!

• Servis kalitesi nasıl düzgün oluyor:

Geçen nisanda Migros promosyonundan "Ufo parasına" aldığımız 2 adet 12 bin btu Duro klimanın montajına geldi, Demirdöküm Menemen servisi.
    Aletlerin evine takıldığı arkadaşın anlatımı şöyle (ki önceden kendisine gerekli bilgileri, dikkat etmesi gerekenleri söylemiştim):

"Adamlar geldiler, kutuları açtılar, 20 m2 salon için 12 binlik klimanın uygun olduğunu, ama 9 m2 lik oda için çok büyük olduğunu, çok sık durup kalkma yapacağı için ses yönünden rahatsız edici olabileceğini, 9 binlik ile değiştirmemin daha iyi olacağını söylediler.
    Bunları takın, önemsiz dedim.
    Odalarda nerede oturmayı düşündüğümü, ona göre yer seçmeleri gerektiğini söylediler.
    Tarif ettim, ve önceden kararlaştırdığımız yeri de uygun buldular.
    Yapacakları işlemleri anlattılar; iç ve dış ünitelerin montajı, vakumlama işlemi (bunun biraz zaman alacağı ama gerekli olduğu), elektrik hattının nasıl olması gerektiği hakkında ayrıntılı bilgi verdiler.
    Elektriği sonradan çektireceğimi, şimdilik montajı yapıp çalışır hale getirmelerini söyledim.
    Montajı yaptılar, vakum işlemini (15 dakika) yaptılar, kendi seyyar kablolarıyla çalıştırdılar, sıcaklık ölçümü yaptılar (içerisi 20C iken 50C ve üstü olacak dediler, tamammış) kullanım hakkında bayağı bir bilgi verdiler, ve elektrik tesisatını çektirdiğimde kontrol etmeleri için çağırmamı söylediler." Kitapçığı iyice okumamı, sorun olduğunda doğrudan kendilerini aramamı söylediler, adres ve telefonlarını kitapçığın üstüne de yazdılar.
    Duvarlarda delme işlemi yaptıklarında altına hep elektrik süpürgesi tuttular, en sonunda da yerlerdeki toz-pislik gibi şeyleri kendileri toplayıp attılar."

Yukarıda anlatılanlar, ilk defa klima taktıran, konu hakkında bilgisi olmayan (ama önceden nelere dikkat etmesi gerktiği konusunda bilgilendirdiğim) bir arkadaşın söyledikleri.
    Daha sonra gidip gördüm, montaj kusursuzdu.
    Elektrik tesisatını ben yaptım, aletleri tekrar çalıştırdım, sorun yok.

Olması gereken hizmet bu işte aslında.
    Hem de 424 liraya promosyondan alınmış sıradan/vasat bir mala gösterilen itina bu.
    Bir de 2-3 bin liraya alınmış, yüksek kalitede aletleri "katleden" servislerin işçiliğini görüyor ve duyuyorum; son teknoloji 410 gazlı aletleri vakum bile yapmadan monte edenler var.

Önce tüketici verdiği paranın hakkını aramasını öğrenecek.

• kocaustam benim mesaja da cevap verebilir misin?
  • quote:

hayır birde işin ilginci kış boyunca hiç olmayan bazı tipler yaza doğru çıkıpta "burayı bazıları ele geçirmiş ,bunlar hep satıcı ,bunlara inanmayın diyenler yokmu ?

bütün yazı burnumuzdan getirdikten sonra birden sırra kadem basmıyorlarmı ,resmen bitiyorum

of of şimdi mayıs ayına kadar yine sinek avlayacağız gibi ,hayır gerçekten satıcı olsak yada firma görevlisi olsak oyalanacak bir şeyler bulurdukta ...!

Korkma hocam, artık millet sadece soğutma için değil, ısıtma için klima alıyor.
    Hele bir de ocak-mart arası promosyonlar başlayınca iyice hareketlenir burası.

• quote:

Servis kalitesi nasıl düzgün oluyor:

Geçen nisanda Migros promosyonundan "Ufo parasına" aldığımız 2 adet 12 bin btu Duro klimanın montajına geldi, Demirdöküm Menemen servisi.
    Aletlerin evine takıldığı arkadaşın anlatımı şöyle (ki önceden kendisine gerekli bilgileri, dikkat etmesi gerekenleri söylemiştim):

"Adamlar geldiler, kutuları açtılar, 20 m2 salon için 12 binlik klimanın uygun olduğunu, ama 9 m2 lik oda için çok büyük olduğunu, çok sık durup kalkma yapacağı için ses yönünden rahatsız edici olabileceğini, 9 binlik ile değiştirmemin daha iyi olacağını söylediler.
    Bunları takın, önemsiz dedim.
    Odalarda nerede oturmayı düşündüğümü, ona göre yer seçmeleri gerektiğini söylediler.
    Tarif ettim, ve önceden kararlaştırdığımız yeri de uygun buldular.
    Yapacakları işlemleri anlattılar; iç ve dış ünitelerin montajı, vakumlama işlemi (bunun biraz zaman alacağı ama gerekli olduğu), elektrik hattının nasıl olması gerektiği hakkında ayrıntılı bilgi verdiler.
    Elektriği sonradan çektireceğimi, şimdilik montajı yapıp çalışır hale getirmelerini söyledim.
    Montajı yaptılar, vakum işlemini (15 dakika) yaptılar, kendi seyyar kablolarıyla çalıştırdılar, sıcaklık ölçümü yaptılar (içerisi 20C iken 50C ve üstü olacak dediler, tamammış) kullanım hakkında bayağı bir bilgi verdiler, ve elektrik tesisatını çektirdiğimde kontrol etmeleri için çağırmamı söylediler." Kitapçığı iyice okumamı, sorun olduğunda doğrudan kendilerini aramamı söylediler, adres ve telefonlarını kitapçığın üstüne de yazdılar.
    Duvarlarda delme işlemi yaptıklarında altına hep elektrik süpürgesi tuttular, en sonunda da yerlerdeki toz-pislik gibi şeyleri kendileri toplayıp attılar."

Yukarıda anlatılanlar, ilk defa klima taktıran, konu hakkında bilgisi olmayan (ama önceden nelere dikkat etmesi gerktiği konusunda bilgilendirdiğim) bir arkadaşın söyledikleri.
    Daha sonra gidip gördüm, montaj kusursuzdu.
    Elektrik tesisatını ben yaptım, aletleri tekrar çalıştırdım, sorun yok.

Olması gereken hizmet bu işte aslında.
    Hem de 424 liraya promosyondan alınmış sıradan/vasat bir mala gösterilen itina bu.
    Bir de 2-3 bin liraya alınmış, yüksek kalitede aletleri "katleden" servislerin işçiliğini görüyor ve duyuyorum; son teknoloji 410 gazlı aletleri vakum bile yapmadan monte edenler var.

Önce tüketici verdiği paranın hakkını aramasını öğrenecek.

424 tl ye çok iyi bir makina ve hizmet olmuş.keşke bizimde haberimiz olsaydı onu alırdım vallahi adamlar harbiden işini çok iyi yapmışlar

• 
Sayfa: önceki 591592593594595
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.