Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
50.602
Cevap
472
Favori
3.865.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 7100
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5577
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 50 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4125
  • Favoriye Eklediklerim 565
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • klima5505 (5577 mesaj) kocausta* (3114 mesaj) 9köy (1956 mesaj) mbirol (1392 mesaj) kemal1414 (1249 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (19893 mesaj) Mobil (6797 mesaj) Tablet (1017 mesaj) Mini (518 mesaj) Uygulama (1302 mesaj) (213 mesaj) (381 mesaj)
  • @
34 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
54. Sırada  bugün en iyi #17
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Klimalar >> Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
Giriş
    1178 Mesaj

Hocam hayırlı olsun güle güle kullan. Isıtma performansı nasıl? Birde faturaya ne kadar ek yapar aşağı yukarı bir fikrin varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    son kararım kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    319 Mesaj

Teşekkürler…

Isıtmada 24 saat açık kullanacağım, şimdilik gündüzleri sıcak gece 2-3 saat filan çalışıyor net bir şey şu an söylemem zor, biraz geçsin yazarım tüketimi. Geçen yıl MHİ ve Toshiba vardı vardı ikisinin toplam saatlik 1.6 kW tüketim vardı, mhi yatana kadar 24 derece gece yatarken 21 dereceye alıyorduk, toshiba her daim 21 derecede çalıştı. Ururu sarara ve toshiba çalışacak bu sene ama ururu sarara için ayrım ölçüm yapıp sonuçları paylaşırım burada…

|
    |
    Diamondx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1178 Mesaj

Aynı klima dan bendede var hocam kutusunda duruyor. O Baska yerde ben Baska yerdeyim (: bir türlü kurdurup kullanmak nasip olmadı. Hazır sizde alıp kullanıyorken tecrübelerinizi duymak istedim.Bundan sonraki tecrübelerinizide sabırsızlıkla bekliyorum.

|
    |
    son kararım kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    319 Mesaj

Umarım bir an önce siz de montajını yaptırıp kullanırsınız. İlk izlenim olarak şunu söyleyebilirim; yıllardır 2-3 saat klima çalıştığında bile yaşadığım yüzümde kepeklenme sorununu nemlendirmeli ısıtma sayesinde bu kez yaşamadım. Temiz hava beslemesi çok başarılı, hava temizleme olayı zaten çok iyi çalışıyor, tüketim konusunu da ilerleyen dönemde paylaşırım…

|
    |
    Diamondx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1459 Mesaj

arkadaşlar merhaba

daha önce buraya danışarak klima almıştım ozaman midea önermişlerdi klima kart arızası verdi bir türlü yaptıramadım arızayı yapan çıkmadı klimayı çöpe atacagım klima pırıl pırıl fakat arıza düzeliyor gibi olup p4 arızası veriyor bir bakmışsın soğutuyor bir bakmışsın p4 arızası veriyor kart üzerinde kondansötörleri falan değiştirdiler

klimayı yatak odası için çocuk için almıştım 9000btu yetiyor mideayı çöpe atıp yine danışarak klima almak istiyorum uygun bütçeli olsun istiyorum

soğutma için hiç kullanmıyorum yatak odası çok sıcak olmasınada gerek yok 20 derece yapsa yeterli

bukez 1200btu alayım diyorum uygun bütçeli tavsiyeniz varmıdır sacede ısıtma için ses sorunu olmayan

midea meni maf etmişti buzlamanma yapıyordu dış ünitede kışın sonra ses desen felaket klimayı çatıya çıkarmıştım enson

yardımlarınız için teşekküler şimdiden

|
    |

• Yüzbaşı
    328 Mesaj

evin salonuna 12000'lik klima almayı düşünüyorum.

https://www.vestel.com.tr/vestel-nova-inverter-122-gi-pro-12000-btu-wifi-klima-p-1146

Vestelin bu ürünüyle ilgili yorumlar güzel. wifi özelliği var. gün ışığı teknolojisi de odadaki hava kalitesini artırıyor deniyor. Kullanan var mı?

|
    |
  • Yarbay
    2514 Mesaj

Arkadaşlar merhaba Samsung klimamda titreşim gibi ses oluyordu bugün servis geldi dış ünite elektirik metal kapağını söküp attı dedi bu ses yapabiliyor bunu takmıyoruz normalde falan dedi . Youtubede bir videodan görsel aldım bu kapak ne işe yarar .

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/9a/0d/3a/9a0d3aaf40f0233e609db456a7193956.jpeg&t=0&width=480&text=1

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/cd/ed/c8/cdedc881c16b91ff475b6f6e3321ed0e.jpeg&t=0&width=480&text=1

• Teğmen
    201 Mesaj

Yazın NOVA INVERTER 12 A++ GI WIFI klimayı aldım aylardır kullanıyorum şimdi kış gelince kapattık tabi. Normalde klima alınca bi de hava temizleyici alsam mı diye düşünüyordum da gerek yokmuş. Gün ışığı sayesinde havayı temizliyor. Klimanın kendisini de temizliyor. sağlığına önem verenler mutlaka değerlendirsin. Vestelde bi kaç modelde daha gün ışığı özelliği var. 

• Yarbay
    3784 Mesaj

okapak, elektrik bağlantısını ve soğutma borularını kapatan ve yağmur suyunun girmesini engelleyen kapak.Bundan sarsıntı olacağını sanmıyorum, atmışlar....Bu kapak vida ile takılı......

|
    |
    TurkeyStar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    898 Mesaj
    7 bin tl ye hepsiburadadan bosh 3000i 18000 btu alarak arayisimi sonlandirdim.yazdiklarinizla yardimlariniz icin tesekkurler

• Yarbay
    2514 Mesaj

Pilastik olanı değilde sac metal olanı söktüler. Anladığım.kadari ile o sac metal . İkinci bir koruma imiş pilastik kapağı açtıktan sonra kaza ile elektirik kablosuna dokunmamak için . İkinci bir kapak gibi . O metal kapağına alıp yanlarında götürdüler attılar büyük ihtimalle çöpe . Ne gerek var bunu yapmalarına fabrika bosami koymuş o kapağı nasıl servis bende anlamadım. O kapaktan istemem lazimmi servisten dersiniz bu pilastik kapak su girmesin diye yapılmış metalde elektirik kablolarina dokunmamak için sanirim

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/3f/e3/1f/3fe31f6d5a8ef3ea5baf3df2c24937cf.jpeg&t=0&width=480&text=1

|
    |
    yimust kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    328 Mesaj

Hocam tam olarak hangi modellerde gün ışığı var araştırdınız mı?

|
    |
    bertinos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    201 Mesaj

Hocam sitesine girince modellerde yazıyor. Benim gördüğüm kadarıyla şu modellerde gün ışığı özelliği var:

NOVA INVERTER 12 A++ GI WIFI , NOVA INVERTER 242 A++ GI Pro WIFI, NOVA INVERTER 182 A++ GI Pro WIFI, NOVA INVERTER 122 A++ GI Pro WIFI, NOVA INVERTER 092 A++ GI Pro WIFI

|
    |
    joney1st kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3784 Mesaj

evet öyle , servisten iste...bu servislerin teknikle hiçbir alakaları yok.Tüm markalar için geçerli....

|
    |
    TurkeyStar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3784 Mesaj

hayırlı olsun, güle güle kullanın, bende bunun 12.000 lik olanını aldım, yalnız wifi kullanmak istersen alt yapısı hazır, ayrı modül alman gerekekecek. Ben yetkili servisine getirdim 500 tl ye...bilginiz olsun.

cihaz çok sessiz, dış üniteden ses duymuyorsunuz.Beni takip et özelliği ve tasarruf modu çok işe yarıyor....

Koskoca yaz sıçaklarını vestel floara kliması yüzünden terleyerek geçirdim.iade ve para geri ödeme ağustos sonunu bulmuştu.Sonunda tüm cihazlarımında bosch olması nedeniyle klimayı boschta karar kıldım....

|
    |
    speedyrazors kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5381 Mesaj
    5 yıllık Arçelik 12330 kullanıcısıyım. Kahramanmaraş gibi çok da soğuk olmayan bir şehirde yaşamama rağmen daha bugünlerde klima sık sık defrosta giriyor. Servis çağırayım düzelir falan diyordum biraz araştırayım derken klimanın dış ünite ısıtma çalışma sıcaklığının 10° olduğunu öğrendim, yıkıldım adeta. Şu saatte dışarısı 15° zaten, geceleri neredeyse 10°'nin altına düşüyor. Yani makinenin yapabilecek bir şeyi yokmuş. Alacağı klimayı ısıtma amacıyla kullanacak arkadaşlar çok dikkatli olsun.

• Yüzbaşı
    396 Mesaj

Keşke almadan önce teknik özelliklerine bir baksaydınız. 10 derece de neymiş ki. -15 derceden aşağı klima mı kaldı. Neyse çok geçmiş olsun.

|
    |
    zero fear kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    40 Mesaj

İnternet sitesinde öyle yazıyor ama bir yazım yanlışı olabilir, belki de -10 derecedir. Bence müşteri hizmetlerini arayıp sorun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
    zero fear kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    119 Mesaj

Kaira diye bir marka var daikinin duyan bilen var mi sizce nasildir ? Model kodu dtxr35e

• Yarbay
    2514 Mesaj
    Samsung windfree premium plus AR12TXCABWK/SK kullanan varmi dış ünite çok sesli daha doğrusu titreşim gacir gucur sesi var kasaya dokununca ses kesiyor değişiyor traktör gibi çalışıyor . Servis vidalar gevsekmis dedi sıktı ama sorun devam ediyor kapağı söküp birleşme yerlerine bant yapistiririz dedi böyle makine ilk defa denk geldi

Reklamlar
vp satın al
valorant points
Webtures SEO;SEO Nedir?
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.