Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2388. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tahsin75 , tahsin75 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.229
Cevap
702
Favori
4.431.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
32. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 23862387238823892390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yarikan

Merhaba klima5505 hocam,

Bende iki klima arasından yada sizin öneriniz varsa tavsiye isteyeceğim.

12,000 btu biri Airfel LTXN35U ///// LG S3-M12JA2FA Dual Plus ( lg wifili ve 4 yöne salınım var ) 300 tl fiyatı fazla airfele göre...

ikisi arasından hangisi veya sizin öneriniz varmıdır 3500 - 3900 arası bu klima fiyatları. şimdiden teşekkürler

@klima5505

Merhaba Yarikan hocam,

Airfel LTXN yerine Samsung AR35 düşünmenizi tavsiye ederim. Çünkü aynı üreticinin ürünü olup AR35 daha güncel bir cihazdır. R32 gazlıdır. Airfel henüz güncellenmedi.

LG özellik bakımından daha üstündür. Airfel/Samsung ise ısıtma açısından daha iyidir.

Soğutma ağırlıklı kullanımınız olacaksa LG Dual Plus serisini tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: pzero_nero

Cevabınız için teşekkür ederim.

Ayrıca kanat yönü ile ilgili verdiğiniz detay için de teşekkür ederim. Bu iki model arasındaki fark enerji düzeyleri ile ilgili sanırım çünkü 15325 (++) 12660 (+++) değerlere sahip. Fiyat farkı da yaklaşık 1400 tl civarında. Tabii bunlar internet fiyatları bayiye gidip pazarlık sonrası alınan fiyatlar değil.

Enerji değeri çok fazla önemli değil daha önce de belirttiğim gibi sadece yazın kullanacağım. Isıtmada ise belki 15 -20 gün merkezi sistem devreye alınmadığı bahar aylarında piyango soğuk olursa kullanacağım.

15325 mantıklı geldi bana da.

Saygılarımla.

Alıntıları Göster

Rica ederim.

Verim değeri 2. Planda ise dediğiniz gibi 15325 daha iyi bir tercih olur. Çünkü aradaki 1400TL'lik fark ek özellikler ve yüksek verimi beraberinde getirmektedir. Bu bağlamda 15325 talebinize rahatlıkla karşılık verecektir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Rica ederim.

Ben cihazı aldığınızı zannettim. O nedenle belirtmedim çünkü kişisel algılamayın ancak aldıktan sonra yapılan yorum olumlu/olumsuz ne olursa olsun kullanıcı tarafından etkili görülmüyor,ürün iade edilmiyor,iş işten geçmiş oluyor.

AR9500T modeli,mevcut modelinizden daha zayıf durumda.

Samsung'un şu anki kendi üretimleri alüminyum kondanserlidir. Üçgen şekilli olan cihazlardan itibaren bu güne kadarki cihazlarında bakır tercih etmedi maalesef.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Anladım.

Peki bu cihaz yerine 24.000 lik inverter ne önerirsiniz.
    Biraz araştırdım ve ar5400+++ serisinde bakir serpantin kullanıldığını öğrendim.

Bu modeli bulursam alınabilir mi ?

Yada yerine muadil ne önerirsiniz

Teşekkürler

Iyi forumlar...

Samsung AR5400 AR24MSFHCWK-SK bakir serpantinli midir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 5 Ocak 2021; 13:23:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• klima5505 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim.

Arçelik 12660 çok güzel ama benim bütçem 4-4.5 bin civarlarında, biraz daha ekonomik bir klima önerebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim

Hocam teşekkürler. Forumda yazdılarınızı araştırıyorum, peki Samsung AR35 ile Samsung 5000H modeli arasında iç ünite farkı var demişsiniz. Bu ne demek oluyor tam olarak? 12 btu'ya da baktım, 5000H olan çıkıyor sadece stoklarda. O yüzden merak ettim farklarını. Ters fan vs gibi farklar mı var acaba ar35 ile? Sessiz çalışma özelliği var görülüyor ar35'te, o mudur kast ettiğiniz?

Bir de ben klima pek sevmiyorum, ancak yazlar aşırı sıcak geçiyor egede, yine de çok sık kullanmam diye ve bütçeden ötürü 9000btu düşünmüştüm. Ev 75 mt2. Kapılar açık tüm evi soğutmayı düşünürsem, 9000 btu enerji sarfiyatı açısından 12 binliğe göre daha mı sıkıntı olur?

• Merhaba 55m2 salon için soğutma amaçlı Mitsubishi klima bakıyoruz. Tasarım öncelikli alacağız.siyah veya koyu gri. Ne önerirsiniz ? Teşekkürler.

Öncelikle teşekkür ederim. Gayet açıklayıcı bilgiler vermişsiniz. Modelde bir yanlışlık yok. ZSX-WT modeli. Liste fiyatı 11.000 Bayide sadece 1 tane varmış. Beyazı daha ucuz olmasına rağmen o fiyatlara veremem diyor. Daha önce de 2 defa klima almıştım. Güvendiğim bir bayi. Servisi de kendisi yapıyor. https://www.form-mhiklima.com/tr-tr/urunler-detail/srk35zsx-wt cihazın linki bu. Sanırım bu cihazı alacağım.

• Arkadaşlar evime mitsubishi srk45 model klima almıştım isinma amaçlı oldugi için bu markayı almak istedim klima 17 binlik diyor hatta bazi yerlerde 16 diye geçiyor ama ısınma 20btu ye kadar çıkıyor. Evim 100 M2 mutfağın başından arka odayı ısıtma amaçlı çalışıyororim yaklaşık 15,20metre uzun bir koridor ardından oda. Tüm gün çalışıyor sabahları eco ya alıyorum akşam 7 gibi normal mod 24 derece sıcaklık orta seviye hız da.
    Bir de salonda 18bin Lik Samsung klima var o da genelde gündüzleri çalışıyor gündüz 10gibi çalışıp gece 12de kapatıyorum.
    350tl geldi elektrik faturası bilgi amaçlı yazıyorum buraya.
    Bu arada evimiz son kat korunaksiz ve pimapen siz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Anladım.

Peki bu cihaz yerine 24.000 lik inverter ne önerirsiniz.
    Biraz araştırdım ve ar5400+++ serisinde bakir serpantin kullanıldığını öğrendim.

Bu modeli bulursam alınabilir mi ?

Yada yerine muadil ne önerirsiniz

Teşekkürler

Iyi forumlar...

Samsung AR5400 AR24MSFHCWK-SK bakir serpantinli midir ?

Alıntıları Göster

Merhaba.

Samsung'un Maldives,Jungfrau vb. serilerinden sonraki modelleri alüminyumdur.

Bu nedenle Samsung özelinde AR35 ve 5000H harici seriler ile paranıza yazık olur. Maldives,Jungfrau gibi serileri istisna ancak onları da bulmak çok zor.

Samsun markası içerisinde AR35 serisine bakmanızı tavsiye ederim. Bakır kondanserli bir cihazdır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: pzero_nero

Teşekkür ederim.

Rica ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusugurlu5

Arçelik 12660 çok güzel ama benim bütçem 4-4.5 bin civarlarında, biraz daha ekonomik bir klima önerebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim

Merhaba.

Tabi ki,

4500TL bütçenize göre Arçelik 15325 kodlu seriyi tavsiye edebilirim. Kapılar da açık olacaksa fazla gelmeyecektir.

4000TL bandında yakın olacak şekilde ise alternatif olarak bölgenizde servis ağı yaygın ise Viessmann Dynamic serisini önerebilirim. Bu cihaz da ısıtma talebinize karşılık verecektir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

Samsung'un Maldives,Jungfrau vb. serilerinden sonraki modelleri alüminyumdur.

Bu nedenle Samsung özelinde AR35 ve 5000H harici seriler ile paranıza yazık olur. Maldives,Jungfrau gibi serileri istisna ancak onları da bulmak çok zor.

Samsun markası içerisinde AR35 serisine bakmanızı tavsiye ederim. Bakır kondanserli bir cihazdır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Öncelikle cevabınız icin teşekkürler.
    Mesajinizdan "AR5400 AR24MSFHCWK-SK" modelinin de alüminyum serpantinli olduğunu anlıyorum.
    "AR5400 AR24MSFHCWK-SK" modelden kapalı kutu buldum bakir serpantinli diye sevinmiştim.

Teşekkürler.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dessiris

Hocam teşekkürler. Forumda yazdılarınızı araştırıyorum, peki Samsung AR35 ile Samsung 5000H modeli arasında iç ünite farkı var demişsiniz. Bu ne demek oluyor tam olarak? 12 btu'ya da baktım, 5000H olan çıkıyor sadece stoklarda. O yüzden merak ettim farklarını. Ters fan vs gibi farklar mı var acaba ar35 ile? Sessiz çalışma özelliği var görülüyor ar35'te, o mudur kast ettiğiniz?

Bir de ben klima pek sevmiyorum, ancak yazlar aşırı sıcak geçiyor egede, yine de çok sık kullanmam diye ve bütçeden ötürü 9000btu düşünmüştüm. Ev 75 mt2. Kapılar açık tüm evi soğutmayı düşünürsem, 9000 btu enerji sarfiyatı açısından 12 binliğe göre daha mı sıkıntı olur?

Rica ederim hocam.

İkisi verim açısından aynı durumda. Aynı dış üniteyi paylaşıyorlar.

İç ünitede ise tasarım açısından fark mevcut.

AR35 :

AR5000H :

Klimayı kullanacağınız alan kaç m^2 acaba ?

Esasen ne kadar serinlik sağlayacağınızı belirleyen unsur,set değeridir. Yani kaç derece ayarda çalıştıracağınızdır. Gereğinden küçük kapasite,cihazın yetersiz kalmasına sebep olacaktır. Bu nedenle mekânınızın m^2 cinsinden alanına göre kapasite seçimi yapılmalıdır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Olivilin

Merhaba 55m2 salon için soğutma amaçlı Mitsubishi klima bakıyoruz. Tasarım öncelikli alacağız.siyah veya koyu gri. Ne önerirsiniz ? Teşekkürler.

Merhaba.

55m^2 için 2100-24000 Btu bir cihaz gereklidir.

Mitsubishi Electric'te bu kapasitede olup siyah olarak Legendera modeli var. Bütçeniz yeterli ile tavsiye edebilirim ancak üst segment bir cihaz olduğu için fiyatı da yüksektir.

MSZ-LN61VG kodlu 6,1kW (20800 Btu) Legendera serisi tercih edilebilir.

Tasarımdan feragat edersek

Mitsubishi Electric Deluxe Power serisi tercih edilebilir.

MSZ-GF71VE kodlu 7,1kW (24000 Btu) olan cihazı tavsiye edebilirim.

Kirigamine Zen modeli de var siyah ve gri renk seçeneğine sahip olarak ancak en fazla 5.0kW 17000 Btu kapasite mevcuttur.

Özellikle Mitsubishi olması gerekmiyorsa ve bütçenizi aşıyorsa soğutma için bu masraflara girmemenizi tavsiye ederim ancak yine tabi ki nihai karar size aittir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: hayrullah29

Öncelikle teşekkür ederim. Gayet açıklayıcı bilgiler vermişsiniz. Modelde bir yanlışlık yok. ZSX-WT modeli. Liste fiyatı 11.000 Bayide sadece 1 tane varmış. Beyazı daha ucuz olmasına rağmen o fiyatlara veremem diyor. Daha önce de 2 defa klima almıştım. Güvendiğim bir bayi. Servisi de kendisi yapıyor. https://www.form-mhiklima.com/tr-tr/urunler-detail/srk35zsx-wt cihazın linki bu. Sanırım bu cihazı alacağım.

Rica ederim. Faydalı olabilmek dileği ile...

Evet Form Group'un ithal ettiği cihazlar daha yeni ve R32 gazlı. Yapılan indirim da gayet cazip. Listede de baş yerde alan bir cihaz. Bu cihaz veya başkası hangisi olursa olsun vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: ysertac

Arkadaşlar evime mitsubishi srk45 model klima almıştım isinma amaçlı oldugi için bu markayı almak istedim klima 17 binlik diyor hatta bazi yerlerde 16 diye geçiyor ama ısınma 20btu ye kadar çıkıyor. Evim 100 M2 mutfağın başından arka odayı ısıtma amaçlı çalışıyororim yaklaşık 15,20metre uzun bir koridor ardından oda. Tüm gün çalışıyor sabahları eco ya alıyorum akşam 7 gibi normal mod 24 derece sıcaklık orta seviye hız da.
    Bir de salonda 18bin Lik Samsung klima var o da genelde gündüzleri çalışıyor gündüz 10gibi çalışıp gece 12de kapatıyorum.
    350tl geldi elektrik faturası bilgi amaçlı yazıyorum buraya.
    Bu arada evimiz son kat korunaksiz ve pimapen siz.

Merhaba. Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

Bu çalışma programına göre iyi bir fatura çıkmış doğrusu.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Öncelikle cevabınız icin teşekkürler.
    Mesajinizdan "AR5400 AR24MSFHCWK-SK" modelinin de alüminyum serpantinli olduğunu anlıyorum.
    "AR5400 AR24MSFHCWK-SK" modelden kapalı kutu buldum bakir serpantinli diye sevinmiştim.

Teşekkürler.

Iyi forumlar...

Alıntıları Göster

Rica ederim. Başınızı ağrıtabilir diye bunu belirtmek durumundayım. Cazip bir fiyat çıksa bile sonrasında daha pahalıya mal olabiliyor maalesef.

Saygılarımla...

Yorumunuz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi Mitsubishi için 22 bin lira gibi teklif aldık. Kalitesi için tercih etmiştik aynı kalitede veya ona yakın yine siyah tasarımlı başka bir marka model önerebilir misiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olivilin -- 5 Ocak 2021; 22:47:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Teşekkür ederim. Kararımı verdim ve cihaz için anlaştım. Yeni eve geçince yaza doğru taktıracağım. Kış sezonunda fiyatlar daha makul olur diye önceden aldım. Kullandıktan sonra yorumlarımı yazarım. Aynı markanın trend ve premium serilerini de kullanıyorum .Hiçbir sorun yaşamadım.

• 
Sayfa: önceki 23862387238823892390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.