Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2383. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
22 Misafir (2 Mobil) - 20 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23812382238323842385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Taşındığım için klimayı sök tak yaptırıyordum. Başka şikayetim yoktu. Motor ve iç ünite söküldü.

Ortada hiçbir şey yokken mi durup dururken azot vs. konusunu açtılar ? Isıtma ile ilgili ne sorun tespit etmişler acaba ?

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

İki cihaz da eşdeğerdir. İkisi arasında fiyatı uygun olanı tercih edebilirsiniz. Aynı üreticinin ürünüdür.

A++ değerlerinin farklı olmasının sebebi,Sigma ortalama iklim koşulundaki verim değerini belirtmiştir. Demirdöküm ise Ilıman iklim koşullarındaki verimi belirtmiştir.

Verim açısından da aralarında fark yoktur.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

hocam tşk.

bunlar dışında sizin farklı bir öneriniz var mı ?

• Antalya da yaşıyorum. 2 Mitsubishi AP serisi klimam var. Otomatik fan kurutma özellikleri yok. Onun dışında çok memnunum.

Şimdi 2 Arçelik klimamı yenileyeceğim. Ülke şartları malum. Tüketim, performans elbette önemli. Ama benim için ses de önemli. Ve keşke Arçelik de bile olan otomatik fan kurutma özelliği de olsa.

Mitsubishi fiyatları malum. Daikin lerde fena değil gibi. Ve bir de Samsung lar fiyatları daha ulaşılabilir.

Sizlere sorum ulaşabiliyorsam Mitsubishi den vazgeçmemeli miyim? Daikin Shira serisi Mitsubishi AP serisine iyi alternatif olabilir mi? Ve Samsung alsam Mitsubishi yi çok arar mıyım?

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

• Mitsubishi Electric yüzde elli indirim yapmış diyorlar yakınlarda fiyat alan oldumu hiç arkadaşlar yada elinde kampanyalı fiyat listesi olan varmı.

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Selamlar..
    Kendim demirdöküm a5 kullanmaktayım 2.kışım herhangi bir sorun yaşamadım..
    Babamda niyetlendi almayı 12000 btu f/p ne önerirsiniz..a5 e baktım 3500 civarı olmus ben geçen sene eylul ekim gibi 2800 civarına almıstım..
    Bu sene var mı önereceğiniz bir klima acaba,teeşekkürler.
  • Klimanın montajını yaptırdım 20 dk kadar vakum işlemi yapıldı.servisten genel anlamda memnum kaldım.klima 25 dk da 19 derecen 25 dereceye çıkardı odayı.yüksek fan ayarında sessiz değil ama çok kuvvetli üflüyor.düşük fan ayarında oldukça sesiz.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: agah07

hocam tşk.

bunlar dışında sizin farklı bir öneriniz var mı ?

Alıntıları Göster

Rica ederim hocam. Max. bütçeniz nedir acaba ? Daha uygun fiyatlı alternatifler veya daha yukarı fiyatlarda olan cihazlara da bakabiliriz. Bütçenize göre seçenekler meydana gelecektir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: yeyilmaz

Antalya da yaşıyorum. 2 Mitsubishi AP serisi klimam var. Otomatik fan kurutma özellikleri yok. Onun dışında çok memnunum.

Şimdi 2 Arçelik klimamı yenileyeceğim. Ülke şartları malum. Tüketim, performans elbette önemli. Ama benim için ses de önemli. Ve keşke Arçelik de bile olan otomatik fan kurutma özelliği de olsa.

Mitsubishi fiyatları malum. Daikin lerde fena değil gibi. Ve bir de Samsung lar fiyatları daha ulaşılabilir.

Sizlere sorum ulaşabiliyorsam Mitsubishi den vazgeçmemeli miyim? Daikin Shira serisi Mitsubishi AP serisine iyi alternatif olabilir mi? Ve Samsung alsam Mitsubishi yi çok arar mıyım?

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Merhaba.

Daikin'de Shira'nın 2 versiyonu var.

Shira Plus,Enviro'dan üstündür.

Enviro,Shira Eco'dan üstündür.

Enviro ortanca model oluyor.

Shira Plus'ın akıllı göz özelliği ve ısıtmada verim artısı var.

Shira Plus için bütçeniz uygunsa,Enviro'ya alternatif olabilir.

Diğer türlü,Daikin'de model düşürmek yerine Enviro'ya geri dönmek daha iyi olacaktır.

Samsung'ta ise AR35 ve AR5000H modellerini tavsiye edebilirim. Geriye kalan modelleri kendi üretimidir ve dayanıksızdır. Alüminyum kondanser kullanmaktadır,çokça gaz kaçağı şikayetleri gelmektedir. Zira alüminyum,dış ortam şartlarına dayanmıyor. Tabi kullanılan alüminyumun kalitesi de bir etken.

Samsung'un kendi üretimleri yerine AR35 veya 5000H , Samsung özelinde tercih edilebilir. Bu cihazlar kendi üretimi değildir,bakır kondanserlidir.

Özetleyecek olursak ; Daikin Shira Plus > M.Electric Enviro > Daikin Shira Eco > Samsung

şeklinde sıralamanızı tavsiye ederim.

Samsung'un söz konusu modelleri fiyatına göre iyi performans sunmaktadır. Ancak Enviro (AP) serisini de kullandığınız için aradaki ses farkı vb. farklar sizin için daha belirgin olacaktır. Bu nedenle alışana kadar bu rahatsız edebilir.

Bu,Samsung'un söz konusu serileri kalitesizdir anlamında değil. Fiyatına göre gayet iyi ancak tabi ki Enviro vb. cihazlar ile arada fark olacaktır. En azından ses bakımından. Mutlaka aratır diyemiyorum ancak arada bir fark olduğunu hissettirecektir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: ByÇINAR

Selamlar..
    Kendim demirdöküm a5 kullanmaktayım 2.kışım herhangi bir sorun yaşamadım..
    Babamda niyetlendi almayı 12000 btu f/p ne önerirsiniz..a5 e baktım 3500 civarı olmus ben geçen sene eylul ekim gibi 2800 civarına almıstım..
    Bu sene var mı önereceğiniz bir klima acaba,teeşekkürler.

Selamlar.

Maalesef fiyatlar artış gösteriyor. Bir de yeni seneye girdik mi satıcı firmalara gün doğar...

Şu anda aynı cihazı veya eşdeğer sınıfta olan cihazları maalesef 2800TL civarına bulmak çok zor. Ne yazık ki Demirdökümün yanı sıra diğer markaların da fiyatı artış gösterdi.

Bu nedenle Demirdöküm A5'i tekrar düşünmenizi tavsiye ederim.

Alternatif olarak Samsung AR35 tercih edilebilir. 2020 Yılında Samsung'un "ürettirdiği" bir cihazdır.

Nispeten uygun fiyatlı olarak,bulunduğunuz bölgede servisi yaygın ise E.C.A Syplos serisini tavsiye edebilirim.

3 cihaz da verim açısından birbiriyle eşdeğerdir. Fiyatına göre iyi performans sunabilecek seçeneklerdir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: kartal131

Klimanın montajını yaptırdım 20 dk kadar vakum işlemi yapıldı.servisten genel anlamda memnum kaldım.klima 25 dk da 19 derecen 25 dereceye çıkardı odayı.yüksek fan ayarında sessiz değil ama çok kuvvetli üflüyor.düşük fan ayarında oldukça sesiz.

Merhaba. Hayırlı olsun. Güle güle kullanınız. Arıza yüzü görmeden kullanmanızı temenni ediyorum.

Vakum işleminin atlanmadan gerçekleştirilmesi çok güzel olmuş. Montaj da güzel görünüyor.

Yüksek fan hızındaki sesi dinlememiş olsam da normaldir diyebilirim. Yüksek fanda emsali olan cihazların da ses seviyeleri benzer olacaktır. Max. fan hızında çok sessiz olması beklenemez.

Dış ünite sesinden memnun musunuz seviye olarak ?

Saygılarımla...

• quote:

Rica ederim hocam. Max. bütçeniz nedir acaba ? Daha uygun fiyatlı alternatifler veya daha yukarı fiyatlarda olan cihazlara da bakabiliriz. Bütçenize göre seçenekler meydana gelecektir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

bütçe ortalama +- 10.000 tl olabilir ......

• quote:

Merhaba. Hayırlı olsun. Güle güle kullanınız. Arıza yüzü görmeden kullanmanızı temenni ediyorum.

Vakum işleminin atlanmadan gerçekleştirilmesi çok güzel olmuş. Montaj da güzel görünüyor.

Yüksek fan hızındaki sesi dinlememiş olsam da normaldir diyebilirim. Yüksek fanda emsali olan cihazların da ses seviyeleri benzer olacaktır. Max. fan hızında çok sessiz olması beklenemez.

Dış ünite sesinden memnun musunuz seviye olarak ?

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

teşekkürler hocam.

dış ünite sessiz odaya ses duyulmuyor.

• quote:

Merhaba hocam :)

İlginiz ve güveniniz için teşekkür ederim.

Baymak, AUX üretimi bir cihazdır. Isıtma ağırlıklı kullanmlarınızda bu cihazı düşünürseniz en azından öne birkaç alternatif almanızı tavsiye ederim.

Bütçenize uygun olacak şekilde çokça tavsiye ettiğim ;

E.C.A Syplos (bulunduğunuz bölgede servis ağı yaygın ise tavsiye edebilirim)

Samsung AR35

Olefini Hitech

Arçelik 12325 (veya LG Dual Eco)

Baymak Elegant Plus

şeklinde bir sıralama yapabiliriz. Bu sıralamaya göre eleyerek tercihte bulunmanızı tavsiye ederim.

Örneğin E.C.A Syplos'a bakınız. Servisi yaygın değilse onu eleyiniz,sonrasında Samsung AR35'e bakınız. Hoşunuza gitmezse eleyerek hareket etmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim verdiğiniz değerli bilgiler için. İstanbulda ikamet ediyorum servis konusunda problem yaşamayacağımı düşünüyorum bu sebeple ilk sırada önerdiğiniz ECA spylos klimalara baktım.12000 BTU'luk modellerde ECA Spylos ESA1212A100 A++ ve Eca Spylos ESA1312A100 A++ modellerinin fiyatları neredeyse aynı, aralarındaki fark gaz tipleri gördüğüm kadarıyla ESA1212A100 / R410A ve Eca Spylos ESA1312A100 / R-32. Önceki yazılarınızdan okuduğum kadarıyla r32yi tavsiye etmişsiniz.Bu modellerde de yine R32 olan ESA1312A100 modelinemi yönelmeliyim acaba?

• Merhabalar, 45 m2 salon + acik mutfak icin mitsubishi srk50zs-w modelini onerir misiniz? Klimadan istedigim ruzgari hasta edecek kadar yuze uflemesin etrafa yaysin. Baska tavsiyeniz olur mu? Butcem 10.000 e kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: agah07

bütçe ortalama +- 10.000 tl olabilir ......

Alıntıları Göster

Merhaba.

Sigma veya DD'nin söz konusu serilerini tavsiye edebilirim.

Kalite olarak Toshiba Shorai Edge serisini tavsiye edebilirim. Bu cihaz için bayilerden fiyat almanız daha iyi olacaktır,nispeten daha uygun fiyat bulabilirsiniz.

Bütçenize daha uygun olacak şekilde Toshiba Seiya serisi tercih edilebilir ancak Shorai'nin bir altı olan modeldir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: kartal131

teşekkürler hocam.

dış ünite sessiz odaya ses duyulmuyor.

Alıntıları Göster

Rica ederim hocam. Dış ünite sesinin de bu şekilde olması çok güzel.

Güle güle kullanınız.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: lapupa

Teşekkür ederim verdiğiniz değerli bilgiler için. İstanbulda ikamet ediyorum servis konusunda problem yaşamayacağımı düşünüyorum bu sebeple ilk sırada önerdiğiniz ECA spylos klimalara baktım.12000 BTU'luk modellerde ECA Spylos ESA1212A100 A++ ve Eca Spylos ESA1312A100 A++ modellerinin fiyatları neredeyse aynı, aralarındaki fark gaz tipleri gördüğüm kadarıyla ESA1212A100 / R410A ve Eca Spylos ESA1312A100 / R-32. Önceki yazılarınızdan okuduğum kadarıyla r32yi tavsiye etmişsiniz.Bu modellerde de yine R32 olan ESA1312A100 modelinemi yönelmeliyim acaba?

Alıntıları Göster

Rica ederim.

E.C.A ESA13 kodlu olan cihazı tavsiye ederim. ESA13 bahsetmiş olduğunuz gibi R32 gazlıdır. R410A bir önceki nesil. Model aynı anda kullandığı soğutucu akışkan farklı. R32 daha güncel olduğu için ileriye dönük düşünürsek R32 daha iyi olacaktır. Fiyatı da çok çok yakınken R32 kesinlikle daha iyi olur.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: gorbulase

Merhabalar, 45 m2 salon + acik mutfak icin mitsubishi srk50zs-w modelini onerir misiniz? Klimadan istedigim ruzgari hasta edecek kadar yuze uflemesin etrafa yaysin. Baska tavsiyeniz olur mu? Butcem 10.000 e kadar.

Merhabalar.

Yalıtım durumunuz nedir ? Binanızda yalıtım var mı ? Güney cephede cam var mı ? Ara kat mı yoksa çatı kat mı ? Günde kaç saat kesintisiz çalıştıracaksınız ?

Bu bilgiler ışığında yorum yapabiliriz. Ancak Heavy modelleri için konuşmamız gerekirse 50 yerine 63 kodlu ZR serisi daha yeterli olacaktır. Aktaracağınız bilgilere göre 50 de tercih edilebilir durumda olabilir.

Saygılarımla...

Merhaba ustam kolay gelsin :) Öncelikle bilgilendirme için çok teşekkür ederiz. :)

Hocam ben ailemle de görüştüm ters flablık klima yeri ayarlayamadık. Acaba yine Arçelik 12660 klima gibi performanslı, sessiz ve düz flablık klimalar önerebilir misiniz ustam?

Salgından dolayı Antalya merkezde değiliz ondan salonunun yerini gösteren tam fotoğraf bulamadım. Attığım fotoğraftaki yere Mitsubishi Electrıc Envira MSZ-Ap35VG + Mitsubishi Heavy SRK 35ZS-w + Panasonic KIT Z35-TKE düşünüyorduk fakat fiyatlar galiba çok arttı. Eylülde sorduğum 7 Binlerdeydi. Bizde alternatif oluşturmaya çalışıyoruz hocam. Bize bir kaç tane alternatif verir misiniz hocam :) Galiba yeni yıl gelmeden almak gerekiyor :)

Mitsubishi Electrıc'in Envira AP 35 tek kondanser dedi bayii. Bu model ve Olefini black 12 BTU A410 gazlı klima hakkında duygu ve düşünceleriniz nelerdir ustam?

Koridora takmaktan vazgeçtik. Salona düşünüyoruz ustam.

Klima Takılacak Yer: Salon/21.75 metrekare

Daire: Yalıtım Yok (Panjur var)/Ara Kat/ Güney-Doğu

Salonumuz burası ustam, apartman sakinlerinin hepsi işaretlediğimiz yere takmış bizde oraya düşünüyoruz. :)

Elimdeki enerji etiketlerini bir ihtiyacı olan arkadaş varsa kullansın diye sizlerle paylaşmak istedim.

Vermiş olduğunuz emek için şimdiden teşekkür ederim ustam.

Akseki/ANTALYA'dan selamlar :)

Shorai Edge modelini ben hiç görmedim hocam. Bayilere mi sormak gerekiyor?
    Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 23812382238323842385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.