Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2364. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.210
Cevap
702
Favori
4.429.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23622363236423652366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 18.000 BTU klima arayışım var. %90 ısıtma için kullanacağım. Isıtılacak alan 35m2. Enerji tasarruflu olması önemli. 4-5k gibi bir bütçem var. tavsiye alabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: escochae

Dairemiz ara katta. Odamızın büyüklüğü ise 25 m² diyebilirim. Ancak yalıtım yok.

Merhaba.

25m^2 için 12000 Btu yeterli olacaktır.

Bütçenize uygun olacak şekilde Samsung AR35 serisini tavsiye edebilirim.

Alternatif olarak bulunduğunuz bölgede servisi yaygın ise E.C.A Syplos R32 tercih edilebilir.

Bir alternatif daha ekleyecek olursak Demirdöküm A5 tercih edilebilir.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim sizlere.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senut

İptal ettim. Tekrar arayıştayım

PANASONIC KIT-FZ60UKE 24000 BTU INVERTER SPLIT DUVAR

Sharp AY-X24VSR Kyoto Serisi A++ 24.000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Demirdöküm A5 Performans A+++ 24000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima A5 Performans 9000

Arçelik Ekolojik 24320 A++ 24000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Shiro SHR24INVDMB A++ 24000 inverterKlima

Bu modeller nasıl hangisi ısıtma konusunda öne çıkar? Ya da başka bir öneriniz var mı ısıtma ağırlıklı olarak?

Alıntıları Göster

Merhaba.

Sharp Kyoto serisi Gree üretimidir. DD A5 Performans ile eşdeğerdir. Bölgenizde hangisini servisi daha yaygın ise onu tercih edebilirsiniz.

Panasonic FZ serisi,Panasonic'in giriş sınıfı cihazıdır. Bu modelde 7,1kW seçenek yoktur. FZ60 kodlu cihaz 6,25kW'dir. 21325 Btu'dur.

Arçelik'in cihazları bir dönem alüminyum kondanserli üretilmişti. Benim tavsiyem risk almamanız adına Arçelik tercih edecek olursanız 320 yerine 325 kodlu cihazları tercih etmenizdir.

Shiro ise yine Gree üretimidir. İklimsa'nın markasıdır. Sigma Comfort ayarında bir cihazdır.

-Demirdöküm A5 Performans / Sharp Kyoto

-Panasonic FZ

-Shiro

-Arçelik

şeklinde bir sıralama yapabiliriz. İlk sıradaki cihazlar orta sınıftır,kompresörü güçlüdür ve ısı transfer yüzey alanı daha büyüktür. Bu sayede ısıtmada da performansını dış sıcaklık değişimlerinde daha iyi korur.

Panasonic'te ise marka kaliteli ancak model giriş sınıfıdır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: derinsuvari

Az önce 3.366,48 TL'ye "Samsung AR35 White AR12TXHQBWK/SK 12000 BTU A++ Split Klima" siparişimi verdim. Verdiğiniz bilgilerle desteğiniz için teşekkür ederim hocam @klima5505 , hakkınızı helal edin.

Şimdi montaj aşaması var. Servis kaydını ürün gelmeden yaptırmalı mıyım hızlı montaj için?

Bir de montaj için iç ünitenin takılacağı duvara elektrik çıkışı yaptırdım ama ucuna ayrı bir kablo bağlı değil henüz. Bu yeterli mi değilse ne yapmalı?

Montaj esnasında dikkat etmem, talep etmem gereken şeyler neler bilgilendirirseniz sevinirim?

Merhaba hocam. Hayırlı olsun. Hakkım geçti ise helal olsun,sizler de helal ediniz lütfen.

Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Servis kaydını önceden açtırabilirsiniz ancak benim tavsiyem sonradan açtırmanızdır. Cihaz gününde gelse bile ummadık bir aksilik olur vs. montaj işi aceleye gelir derim şahsen.

Midea üretim cihazlar dıştan beslemelidir. İçten de bağlanabilir. Eğer içten bağlamayı uygun görmezlerse o kablonun ucuna ek yapılıp dış üniteye,iç üniteden dış üniteye giden boruyla birlikte kablo çıkarılabilir. Bu kadarlık kısmını da büyük ihtimalle servis yapacaktır. Çünkü diğer türlü klimaya gelecek elektrik hattını hazırlamıyorlar.

Montaj esnasında hoşunuza gitmeyen,temiz bir işçiliğe aykırı gördüğünüz tüm kısımları belirtmenizi tavsiye ederim. Para verip bu cihazı ve hizmeti alıyorsunuz.

Bir diğer konu ise vakum işlemidir. Bu çoğu servisin atladığı bir uygulamadır. Servis geldiğinde montaj bittikten sonra,cihaz devreye alınmadan önce yapılacak bir işlemdir.

Vakum pompası ve vakum saati veya basınç manifoldu ile yapılan bir işlemdir. İç ünitenin ve iç-dış ünite arasındaki borunun içerisinde bulunan başta hava olmak üzere nem vb. yabancı maddelerin alınması işlemidir. Vakum işlemi zorunludur. Süresi yoktur ancak genel kanı olarak standart borulamada 15 dakikalık vakum yeterlidir.

Vakum Pompası ve manifold,klimanın gazı açılıp sisteme verilmeden önce klimanın dış ünitesindeki bağlantı vanalarında bulunan siboba bağlanır. 15 dakika boyunca yapılan vakum genel olarak yeterlidir. Sonrasında gaz açılır ve sistem devreye alınır.

Bunu servis siz istemediğinizde yapmayabilir. Normalde zorunlu bir işlemdir ancak,servislerin çoğu nasılsa kullanıcı bilmiyor diyerek hiç lafını etmeden montajı yapar ve gider.

Siz hatırlattığınızda ise gereksiz olduğuna dair,

Yeni cihaza vakum gerekmez

Bunu gazı yeni vakuma gerek yok

Eski klimalarda vardı şimdiki cihazlarda bu ihtiyaç kalmadı

Bunlar fabrikada vakumlanıyor

Vakum pompamız bozuk (veya getirmedik)

gibisinden buna benzer bahaneler sunabilirler.

Bunlara aldırış etmeden vakumun mutlaka gerçekleştirilmesini sağlamanız uygun olacaktır.

Onun dışında aceleye gelmeden iç ve dış ünitenin düzgün şekilde asılması,borulamanın da dekoratif bir şekilde yapılması yeterli olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: manilafortuna

Arkadaşlar Demrdöküm servisi ile büyük problemler yaşadım...

Klimayı takmaya gelen arkadaşlar kaynak yaparken , kaynak tüpleri bitti. kaynak yaparken kartonpiyeri yaktılar...

eski yerinden çıkan klimayı alt kata taktılar onuda yarım taktılar su kaçırıyor... giderken de eski klimanın kumandasını söktüler... evi berbat halde bırakıp cumartesi geleceğiz dediler....

@klima5505 değerli bilgilerinize ihtiyaç var

Merhabalar. Durumu Demirdöküm müşteri hizmetlerine,çözüm bulamazsanız alternatif yollara bildirmenizi tavsiye ederim. Böyle sorumsuz bir servisin cumartesi tekrar gelmesini hiç beklemeyin. Onlarla uğraşılmaz. Bu tarz olayların sonu %90 aynı oluyor. Düzeltmek için tekrar geleceğiz diyorlar,daha beter edip gidiyorlar. Hiç onlarla yorulmayıp önce müşteri hizmetleriyle,olmazsa bölge müdürlükleriyle görüşüp başka bir servisin durumu düzeltmesini talep etmenizi öneririm. Sürece dair başka bir bilgi ihtiyacınız olması halinde lütfen tekrar buraya yazınız.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kunta Kinte

18.000 BTU klima arayışım var. %90 ısıtma için kullanacağım. Isıtılacak alan 35m2. Enerji tasarruflu olması önemli. 4-5k gibi bir bütçem var. tavsiye alabilir miyim?

Merhabalar.

Bölgenizde servis ağı yaygın ise E.C.A Syplos R32 gazlı olan modelini tavsiye edebilirim.

Alternatif olarak Arçelik 18325 tercih edilebilir.

Bir alternatif daha ekleyecek olursak Samsung AR35 serisini tavsiye edebilirim. Diğer Samsung modelleri risklidir. Bu cihazın üreticisi farklı olduğu için,bakır materyal kullanıldığı için tavsiyeler arasında bulunabilir bir cihazdır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: escochae

Çok teşekkür ederim sizlere.

Rica ederim. Şimdiden hayırlı olsun. Vakti gelince izlenimlerinizi ve tercihinizi paylaşırsanız memnun olurum. Tavsiye dışında bir tercihiniz de olabilir,hangisi olursa olsun mümkünse izlenimlerinizi bekliyor olacağım.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

Sharp Kyoto serisi Gree üretimidir. DD A5 Performans ile eşdeğerdir. Bölgenizde hangisini servisi daha yaygın ise onu tercih edebilirsiniz.

Panasonic FZ serisi,Panasonic'in giriş sınıfı cihazıdır. Bu modelde 7,1kW seçenek yoktur. FZ60 kodlu cihaz 6,25kW'dir. 21325 Btu'dur.

Arçelik'in cihazları bir dönem alüminyum kondanserli üretilmişti. Benim tavsiyem risk almamanız adına Arçelik tercih edecek olursanız 320 yerine 325 kodlu cihazları tercih etmenizdir.

Shiro ise yine Gree üretimidir. İklimsa'nın markasıdır. Sigma Comfort ayarında bir cihazdır.

-Demirdöküm A5 Performans / Sharp Kyoto

-Panasonic FZ

-Shiro

-Arçelik

şeklinde bir sıralama yapabiliriz. İlk sıradaki cihazlar orta sınıftır,kompresörü güçlüdür ve ısı transfer yüzey alanı daha büyüktür. Bu sayede ısıtmada da performansını dış sıcaklık değişimlerinde daha iyi korur.

Panasonic'te ise marka kaliteli ancak model giriş sınıfıdır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Çok teşekkür ederim. Her ne kadar kızsam da bu durumda ( bir günde fiyatı 500 TL arttı çünkü) yine de Sigma Plus daha mantıklı geldi bana ve satın aldım. Doların bu şekilde yükselmesinin bedelini vatandaş olarak biz ödüyoruz ne yazık ki. Dolarla mı maaş alıyorsunuz diyenlere selam olsun...

Sabrınız ve yardımınız için çok teşekkürler.

• Merhaba,

1 adet 9luk
    1 adette 12lik klima önerebilir misiniz?

Sadece soğutma için kullanılacaktır
    İkisi içinde ortalama bütçe 3500tl civarı olduğu için fp cihazı olması önemli. Hiçbir markaya ön yargım bulunmuyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhabalar. Durumu Demirdöküm müşteri hizmetlerine,çözüm bulamazsanız alternatif yollara bildirmenizi tavsiye ederim. Böyle sorumsuz bir servisin cumartesi tekrar gelmesini hiç beklemeyin. Onlarla uğraşılmaz. Bu tarz olayların sonu %90 aynı oluyor. Düzeltmek için tekrar geleceğiz diyorlar,daha beter edip gidiyorlar. Hiç onlarla yorulmayıp önce müşteri hizmetleriyle,olmazsa bölge müdürlükleriyle görüşüp başka bir servisin durumu düzeltmesini talep etmenizi öneririm. Sürece dair başka bir bilgi ihtiyacınız olması halinde lütfen tekrar buraya yazınız.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Çok Teşekkür ederim hocam... Bugün arkadaşlar tekrar geldiler ve aynen dediğiniz gibi oldu... Sıfır aldığım Demirdöküm Klima için , Eski Klimanın Sökümü, Eski Klimayı başka odaya takımı, Azot Temizliği ve Kaynak parası adı altında 600 lira istediler... üstüne üstlük evimize verdikleri hasar yetmemiş gibi....Evimizin daha önce de belirttiğim gibi kartonpiyer'ini yaktılar ve yeni boyanmış (1 hafta önce) evimizin duvarı simyiah oldu ...BU yetmemiş gibi benden 600 lira ödeme istediler... Sıfır Klima takımı için....BUNU YAPAN DEMIRDOKUM....

Galiba tanzim davası açacağım kendilerine 20.000 liralık...

Biliyorum ki bu tarz olaylarda tanzim davaları 20.000 liraya kadar müşteri lehine sonuçlanıyor %99...

Şimdi evin resimlerini yüklüyorum, lütfen bakar mısınız böyle montaj olur mu?

Eski Klima yı aşşağı taktılar Klima duvar ile SIFIR uyumlu değil... ARADA 5cm boşluk var....

Hem parasını adlığı şeyi takamadılar... Hem evimi ne hale getirdiler... Yeni BaDANA olmuş evimi... Arkadaşlar soruyorum böyle birşey gördünüz mü?

#demirdöküm

• manilafortuna kullanıcısına yanıt
    Tamamen rezillik. Bu fotograflari bahsi gecen markanin sosyal medya hesaplarina da gonderin kamuta acik olarak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evelio

Tamamen rezillik. Bu fotograflari bahsi gecen markanin sosyal medya hesaplarina da gonderin kamuta acik olarak.

Ekşi de açacağım hocam.. Demirdöküm Servis Rezilliği diye... Şu an olayın sinirini atmaya çalışıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: senut

Çok teşekkür ederim. Her ne kadar kızsam da bu durumda ( bir günde fiyatı 500 TL arttı çünkü) yine de Sigma Plus daha mantıklı geldi bana ve satın aldım. Doların bu şekilde yükselmesinin bedelini vatandaş olarak biz ödüyoruz ne yazık ki. Dolarla mı maaş alıyorsunuz diyenlere selam olsun...

Sabrınız ve yardımınız için çok teşekkürler.

Alıntıları Göster

Rica ederim. Maalesef durum bahsettiğiniz gibi. Her sektörde her üründe faturası bize kesiliyor. Vakti gelince cihaza ve montaja dair izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum. Birkaç mesaj yukarıda belirtmiş olduğum vakum işlemine cihazınız için dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: E.Sahin

Merhaba,

1 adet 9luk
    1 adette 12lik klima önerebilir misiniz?

Sadece soğutma için kullanılacaktır
    İkisi içinde ortalama bütçe 3500tl civarı olduğu için fp cihazı olması önemli. Hiçbir markaya ön yargım bulunmuyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum

Merhabalar.

Yanlış anlamamak adına soruyorum,

İki cihaz için toplam olarak 3500TL olarak mı ?

Cihaz başına her cihaz için max. 3500TL olacak şekilde mi belirlediniz acaba ?

Toplam bütçe ise maalesef günümüzde fiyatlar o kadar arttı ki,tek bir cihazı ancak bu fiyata bulmanız mümkün olacaktır. Bu nedenle bütçenizi artırmanız gerekecektir. En uygun fiyatlı cihaz bile bu civarlarda fiyatlara sahip durumda.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: manilafortuna

Çok Teşekkür ederim hocam... Bugün arkadaşlar tekrar geldiler ve aynen dediğiniz gibi oldu... Sıfır aldığım Demirdöküm Klima için , Eski Klimanın Sökümü, Eski Klimayı başka odaya takımı, Azot Temizliği ve Kaynak parası adı altında 600 lira istediler... üstüne üstlük evimize verdikleri hasar yetmemiş gibi....Evimizin daha önce de belirttiğim gibi kartonpiyer'ini yaktılar ve yeni boyanmış (1 hafta önce) evimizin duvarı simyiah oldu ...BU yetmemiş gibi benden 600 lira ödeme istediler... Sıfır Klima takımı için....BUNU YAPAN DEMIRDOKUM....

Galiba tanzim davası açacağım kendilerine 20.000 liralık...

Biliyorum ki bu tarz olaylarda tanzim davaları 20.000 liraya kadar müşteri lehine sonuçlanıyor %99...

Şimdi evin resimlerini yüklüyorum, lütfen bakar mısınız böyle montaj olur mu?

Eski Klima yı aşşağı taktılar Klima duvar ile SIFIR uyumlu değil... ARADA 5cm boşluk var....

Hem parasını adlığı şeyi takamadılar... Hem evimi ne hale getirdiler... Yeni BaDANA olmuş evimi... Arkadaşlar soruyorum böyle birşey gördünüz mü?

#demirdöküm

Alıntıları Göster

Merhabalar hocam. Çok geçmiş olsun diyebiliyorum,elimden bu geliyor. Kelimenin tam anlamıyla bir rezalet söz konusu. İlkokuldan yeni mezun olan bir çocuğu getirip bu işi yaptırsanız daha iyi yapar. Şikayetvar vb. platformlarda bu durumu alenen belirtmenizi tavsiye ederim. Söz konusu şikayetiniz ile ilgili Demirdöküm ile görüştünüz mü ? Onların tavrı nasıl ?

Diğer mesajınızda belirtmiş olduğunuz hukuki yolları mutlaka uygulayınız. Lehinize sonuçlanmasını temenni ediyorum. Mümkünse lütfen bu süreç son bulana kadar gelişmeleri bildiriniz.

Saygılarımla...

• quote:

Merhabalar hocam. Çok geçmiş olsun diyebiliyorum,elimden bu geliyor. Kelimenin tam anlamıyla bir rezalet söz konusu. İlkokuldan yeni mezun olan bir çocuğu getirip bu işi yaptırsanız daha iyi yapar. Şikayetvar vb. platformlarda bu durumu alenen belirtmenizi tavsiye ederim. Söz konusu şikayetiniz ile ilgili Demirdöküm ile görüştünüz mü ? Onların tavrı nasıl ?

Diğer mesajınızda belirtmiş olduğunuz hukuki yolları mutlaka uygulayınız. Lehinize sonuçlanmasını temenni ediyorum. Mümkünse lütfen bu süreç son bulana kadar gelişmeleri bildiriniz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Doğru Dostum dediğiniz gibi tam bir rezillik ile karşı karşıyayız... Ama ben bu işin peşini bırakırsam NAMERT olayım...

Demirdöküm genel müdürlüğüne bütün resimlerle birlikte şikayetimi bildirdim...

1 hafta içinde dönmezseniz, avukatımı arayacağım dedim bi dilekçe'ye bakar dedim...En kısa zamanda bölge yetkileri ilgilenecek dedi...

Demirdöküm den 4. cihazımız ama bu gelen arkadaşlar dediğiniz gibi çıktı... Konu ile alakası olmayan arkadaşları göndermişler sanırım...

Bu zamana kadar böyle bir problem yaşamamıştım, geçen sene aynı cihazı diğer evimize aldığımızda aynı işlemler için hiçbir ücret talep etmediler ve tertemiz montaj yaptılar, alçı da yaptılar...

Bu sene başka arkadaşlar geldi ve evimizin hali ortada...

• quote:

Merhabalar.

Yanlış anlamamak adına soruyorum,

İki cihaz için toplam olarak 3500TL olarak mı ?

Cihaz başına her cihaz için max. 3500TL olacak şekilde mi belirlediniz acaba ?

Toplam bütçe ise maalesef günümüzde fiyatlar o kadar arttı ki,tek bir cihazı ancak bu fiyata bulmanız mümkün olacaktır. Bu nedenle bütçenizi artırmanız gerekecektir. En uygun fiyatlı cihaz bile bu civarlarda fiyatlara sahip durumda.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Orada bir yanlış anlaşılma olmuş  

Cihaz başına 3500-3700 civarı bir bütçeye sahibim

• https://www.epey.com/klima/karsilastir/367845-587882/beko-21205_bosch-b1zmx12628/

Arkadaşlarım bu iki klima arasında kaldım bosch ve beko bosch enerji tüketimi değerlerini fazla görüyorum 1.5 kw 1.10 km gibi inceleyebikirmisinjz hangisi ni tavsiye edersiniz

• Merhabalar,

İzmir'de en üst katta oturuyorum.

Salon ve hol 50 metrekare,

iki adet çocuk odası 10'ar metrekare.

esas olarak soğutma amaçlı, multisplit klima ne önerirsiniz ?

• 
Sayfa: önceki 23622363236423652366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.