Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2363. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: D-Rock! Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 19 Misafir - 19 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
57.227
Cevap
701
Favori
4.430.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
50. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 23612362236323642365
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evde eskilerin arasında buldum. 2012 senesinden fiyatlar 😀
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: derinsuvari

Merhaba, bize de 12 btu luk ortalama 3.500 TL bandında bir klima lazım. İzmir de ikamet ediyoruz. Acaba

"Samsung AR35 White AR12TXHQBWK/SK 12000 BTU A++ Split Klima" ile

"Samsung AR5000H AR12TXHQBWK/SK A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima" arasında ne gibi farklar var, hangisi daha üstün özelliklidir?

Öncelik LG mi, Samsung mu olmalı? Acil tavsiye lütfen?

klima5505%6 İndirim

222,52 T

Merhabalar.

İkisi ürün kodu olarak da aynıdır. AR12TXHQBWK/SK

Bu bağlamda aralarında fark yoktur.

AR35 White ile Silver arasında da iç ünite tasarımı farklıdır.

LG ile Samsung (ubmodelleri Midea üretimidir) arasında Samsung'u 1,LG'yi 2. olarak tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: lionheart1905

Sagolun hocam kumandasini gorunce cihazin direkt gree fairy kumandasi oldugunu fark ettim birde agzina kadar ozellik listelemisler gercek japonlar daha sade daha az donanimli isini yapan cihazlar yapma pesinde cin uretimleri ozellik doldurma pesinde. sunu fark ettim 8-10 bin arasi alinacak klimalar uc asagi bes yukari ayni. Markalar farkli ama yapisal olarak urunler birebir ayni, farkli kaliteli birsey isteyen 15 16 binleri gozden cikarmali 24 bin btu lar icin. Kaliteli diye tabir edilen markalarinda giris seviye cihazlari ortalam cinli uretimlerden cokta farkli degil.

Sizler de sağolun hocam.

Tespitiniz gayet doğru. Japonların çoğunda dijital ekran bile yok. Led ışıklı bildirimler mevcut. Daha sade bir tasarıma sahipler.

Dediğiniz gibi Japon marka olunca iş bitmiyor maalesef. Alınacak model de önemli. En alt modellerini yüksek fiyatlara almak yerine farklı markaların daha iyi modelleri daha iyi bir tercih olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

İki LG modeli arasında ne gibi farklar var hocam? @klima5505

Alıntıları Göster

Merhaba hocam.

Dual Plus serisinde,Wi-Fi kontrol ve 4 yöne salınım mevcuttur.

Dual Eco serisinde ise Wi-Fi opsiyoneldir(yakın zamanda 250TL gibi bir fiyatı vardı,Wi-Fi modül alınması gerekiyor). Sağa-Sola salınım özelliği ise kumandadan ayarlanabilir değildir,cihazın üstünden manuel olarak ayarlanmalıdır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: zavinagi97

Evde eskilerin arasında buldum. 2012 senesinden fiyatlar 😀

Merhaba hocam. Paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Fiyatlar ne güzelmiş. Şimdi asgari bütçe 3000'in altında olmuyor...

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: senut

Değerli arkadaşım daha önce de evime tavsiyenizle sigma plus almıştım. Şimdi kuşadası yazlık için ısınma öncelikli 24 btu bir klima almak istiyorum. Sizden yine öneri bekliyorum.

Teşekkür eder kolaylıklar dilerim.

Aklımda sigma plus veya Samsung AR35 24000 AR24TXHQASI/SK Midea Prime MA-24NXD0-I

var. Siz ne dersiniz başka ne önerirsiniz.

Alıntıları Göster

Son olarak Sigma Comfort SGM24INVDMS 24 Beyaz Klima mu Samsung AR24TXHQASI/SK AR35 A++ 24000 BTU Duvar Tipi Split Klima - Silver mı desem

İkisinden hangisi daha doğru bir seçim olur fiyatları uygun çünkü . Ya da bu ikisine rağmen yine de az pahalı da olsa (Sigma Plus 800 daha pahalı)

Sigma Plus SGM24INVDMG A++ 24000 BTU Inveter Duvar Tipi Klima yı mı almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senut -- 17 Ekim 2020; 14:40:46 >

• quote:

Son olarak Sigma Comfort SGM24INVDMS 24 Beyaz Klima mu Samsung AR24TXHQASI/SK AR35 A++ 24000 BTU Duvar Tipi Split Klima - Silver mı desem

İkisinden hangisi daha doğru bir seçim olur fiyatları uygun çünkü . Ya da bu ikisine rağmen yine de az pahalı da olsa (Sigma Plus 800 daha pahalı)

Sigma Plus SGM24INVDMG A++ 24000 BTU Inveter Duvar Tipi Klima yı mı almalıyım?

Alıntıları Göster

Merhabalar.

Midea Prime ve Arçelik yerine Samsung AR35 veya Sigma INVDMS tercih edebilirsiniz. Samsung AR35 ile Midea Prime eşdeğerdir,aynı üreticinin ürünüdür.

Sigma INVDMG bir üst sınıf cihazdır. Dış ünitesi daha büyüktür(kompresörü daha güçlü ve ısı transfer yüzey alanı daha geniştir).

Sigma Plus için bütçeniz yeterli ise tavsiye edebilirim.

Sigma Plus

Samsung AR35

Sigma Comfort şeklinde bir tercih sıralaması yapabiliriz.

Saygılarımla...

• Merhabalar

25-30 m²lik odamıza klima almayı planlıyoruz. 3500 lira civarında limitimiz var. Bu fiyata önerileriniz nelerdir ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escochae -- 18 Ekim 2020; 23:52:27 >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt

Sizin önerileriniz doğrultusunda ve bütçem uygun olarak şu modeller arasında kaldım siz bu ürünlerden hangisini önerirsiniz tavsiyeniz nedir

Sigma Comfort SGM18INVDMS 18 Beyaz Klima

AİRFEL LTXN50U 18000 BTU A++

ECA Spylos R32 Serisi 18K 

LG Dual Eco S3-W18KL3BA A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egmyvz -- 20 Ekim 2020; 11:16:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar.

İkisi ürün kodu olarak da aynıdır. AR12TXHQBWK/SK

Bu bağlamda aralarında fark yoktur.

AR35 White ile Silver arasında da iç ünite tasarımı farklıdır.

LG ile Samsung (ubmodelleri Midea üretimidir) arasında Samsung'u 1,LG'yi 2. olarak tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

@klima5505 Hocam o halde AR35 White ile Silver arasında da iç ünite tasarımı farkı dışında kalite veya özellik olarak bir fark olmadığını anlıyorum doğru mu?

Wi fi gibi özelliklere ihtiyaç duymuyoruz. Bu durumda fiyatı uygun gibi görünen? (3.366,48 TL KDV DAHİL Samsung AR35 almak uygun mudur sizce?

* Bu modelin dış ünitesi diğerlerine göre büyük müdür?

Hocam bir de GARANTİ süreleri neden farklı acaba?

"Samsung AR35 White AR12TXHQBWK/SK 12000 BTU A++ Split Klima

ÜCRETSİZ KARGO ÜCRETSİZ MONTAJ - 3 yıl SAMSUNG TÜRKİYE GARANTİLİ

"Samsung AR5000H AR12TXHQBWK A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 8806090268182" 2 yıl GARANTİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derinsuvari -- 20 Ekim 2020; 12:32:43 >

• quote:

Merhabalar.

Midea Prime ve Arçelik yerine Samsung AR35 veya Sigma INVDMS tercih edebilirsiniz. Samsung AR35 ile Midea Prime eşdeğerdir,aynı üreticinin ürünüdür.

Sigma INVDMG bir üst sınıf cihazdır. Dış ünitesi daha büyüktür(kompresörü daha güçlü ve ısı transfer yüzey alanı daha geniştir).

Sigma Plus için bütçeniz yeterli ise tavsiye edebilirim.

Sigma Plus

Samsung AR35

Sigma Comfort şeklinde bir tercih sıralaması yapabiliriz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Dün hem sigma hem de samsung 500- 600 arası zam yapınca kızdım gidip vestel aldım. Fırsatçılık yapıyorlar tepki göstermek lazım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: escochae

Merhabalar

25-30 m²lik odamıza klima almayı planlıyoruz. 3500 lira civarında limitimiz var. Bu fiyata önerileriniz nelerdir ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Merhabalar. Daireniz ara katta mı yoksa çatı kat mı acaba ?

Yalıtım mevcut mu ?

25m^2 alan ile 30m^2 alanın ihtiyacı farklı olacaktır. Bu nedenle tam olarak ölçüp belirtmeniz mümkün müdür ?

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: egmyvz

Sizin önerileriniz doğrultusunda ve bütçem uygun olarak şu modeller arasında kaldım siz bu ürünlerden hangisini önerirsiniz tavsiyeniz nedir

Sigma Comfort SGM18INVDMS 18 Beyaz Klima

AİRFEL LTXN50U 18000 BTU A++

ECA Spylos R32 Serisi 18K 

LG Dual Eco S3-W18KL3BA A

Merhabalar.

Sıralama yapacak olursak,

Sigma Comfort

E.C.A Syplos R32

LG Dual Eco

Airfel LTXN şeklinde sıralayabiliriz.

Airfel LTXN R410A gazlı olduğu için en son sırada yer aldı ancak soğutucu akışkan farkını gözardı edersek LG Dual Eco'nun bir üstündeki sıraya(Dual Eco'nun üstüne) taşıyabiliriz.

Saygılarımla...

• quote:

@klima5505 Hocam o halde AR35 White ile Silver arasında da iç ünite tasarımı farkı dışında kalite veya özellik olarak bir fark olmadığını anlıyorum doğru mu?

Wi fi gibi özelliklere ihtiyaç duymuyoruz. Bu durumda fiyatı uygun gibi görünen? (3.366,48 TL KDV DAHİL Samsung AR35 almak uygun mudur sizce?

* Bu modelin dış ünitesi diğerlerine göre büyük müdür?

Hocam bir de GARANTİ süreleri neden farklı acaba?

"Samsung AR35 White AR12TXHQBWK/SK 12000 BTU A++ Split Klima

ÜCRETSİZ KARGO ÜCRETSİZ MONTAJ - 3 yıl SAMSUNG TÜRKİYE GARANTİLİ

"Samsung AR5000H AR12TXHQBWK A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima 8806090268182" 2 yıl GARANTİ

Alıntıları Göster

Merhabalar hocam.

Doğrudur,verim vb. değerler birbiriyle aynıdır. Bu iki cihaz da Midea üretimi. Midea'nın günümüz modelleri tasarım dışında teknik açıdan aynı durumdalar.

Bu bağlamda Silver ile White serisi teknik detayda aynıdır.

Dış ünite boyutu diğer alternatiflere yakındır. Çok fazla bir fark yoktur. Üreticinin tasarımına göre değişen santimetrelik farklar mevcuttur.

Garanti süresi Samsung klimalarda 3 Yıldır.

AR5000H serisi için de aynı garanti süresi uygulanacaktır.

Trendyol üzerinden örnek vermemiz gerekirse diğer satıcının belirtmiş olduğu özellikler kısmında garanti 3 yıl olarak görünmektedir.

https://www.trendyol.com/samsung/ar5000h-ar12txhqbwk-a-12000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-p-40132761?boutiqueId=534048&merchantId=107889

Teyit amaçlı Samsung'un sitesinden de şu link ile Bireysel Tip Klimalar (RAC) başlığı altında görebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/warranty//

Düzenleme : 3366 TL bu cihaz için ve 12000 Btu bir cihaz için uygun bir fiyattır. Bu fiyata tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 20 Ekim 2020; 22:22:32 >

• quote:

Dün hem sigma hem de samsung 500- 600 arası zam yapınca kızdım gidip vestel aldım. Fırsatçılık yapıyorlar tepki göstermek lazım...

Alıntıları Göster

Merhaba. Hayırlı olsun. Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...

Dairemiz ara katta. Odamızın büyüklüğü ise 25 m² diyebilirim. Ancak yalıtım yok.

• quote:

Merhaba. Hayırlı olsun. Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

İptal ettim. Tekrar arayıştayım

PANASONIC KIT-FZ60UKE 24000 BTU INVERTER SPLIT DUVAR

Sharp AY-X24VSR Kyoto Serisi A++ 24.000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Demirdöküm A5 Performans A+++ 24000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima A5 Performans 9000

Arçelik Ekolojik 24320 A++ 24000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Shiro SHR24INVDMB A++ 24000 inverterKlima

Bu modeller nasıl hangisi ısıtma konusunda öne çıkar? Ya da başka bir öneriniz var mı ısıtma ağırlıklı olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senut -- 22 Ekim 2020; 15:29:16 >

Az önce 3.366,48 TL'ye "Samsung AR35 White AR12TXHQBWK/SK 12000 BTU A++ Split Klima" siparişimi verdim. Verdiğiniz bilgilerle desteğiniz için teşekkür ederim hocam @klima5505 , hakkınızı helal edin.

Şimdi montaj aşaması var. Servis kaydını ürün gelmeden yaptırmalı mıyım hızlı montaj için?

Bir de montaj için iç ünitenin takılacağı duvara elektrik çıkışı yaptırdım ama ucuna ayrı bir kablo bağlı değil henüz. Bu yeterli mi değilse ne yapmalı?

Montaj esnasında dikkat etmem, talep etmem gereken şeyler neler bilgilendirirseniz sevinirim?

• Arkadaşlar Demrdöküm servisi ile büyük problemler yaşadım...

Klimayı takmaya gelen arkadaşlar kaynak yaparken , kaynak tüpleri bitti. kaynak yaparken kartonpiyeri yaktılar...

eski yerinden çıkan klimayı alt kata taktılar onuda yarım taktılar su kaçırıyor... giderken de eski klimanın kumandasını söktüler... evi berbat halde bırakıp cumartesi geleceğiz dediler....

@klima5505 değerli bilgilerinize ihtiyaç var

• Merhaba arkadaşlar, Samsung müşteri hizmetlerinden öğrendiğim bilgiyi paylaşmak istedim.

Samsung AR35 White Split Klima" modeli 2020 yılı üretimi, Led göstergeli ve ses düzeyi ( İç Ünite , Yüksek / Alçak ): 55 Ses Düzeyi ( Dış Ünite , Yüksek / Alçak ): 65 imiş.

"Samsung AR5000H" ise 2014 üretimi, led göstergesiz ve daha düşük ses seviyesine sahipmiş. Ses Düzeyi ( İç Ünite , Yüksek / Alçak ): 37/20 Ses Düzeyi ( Dış Ünite , Yüksek / Alçak ): 46. Ar5000 shop.samsung stoklarında yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derinsuvari -- 22 Ekim 2020; 13:44:0 >
  • 
Sayfa: önceki 23612362236323642365
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.