Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23582359236023612362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fen_bil

Ben daha uygun fiyatlı ve LG den farklı bir marka deneyimlemek istiyorum @klima5505

Alıntıları Göster
    Merhaba.

Bölgenizde servis ağı yaygın ise E.C.A Syplos serisinin R32 gazlı olanını tavsiye edebilirim. Şu anda 3000TL fiyata sahip.

3200 Civarı için Samsung AR35 serisine bakmanızı tavsiye ederim.

İkisi de fiyatına göre memnun edecek cihazlardır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 32le10

Eyvallah hocam sürecin en başından itibaren vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.
    Saygılar hürmetler.
    Rica ederim hocam.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordofrock84

Merhabalar iki model arasında kaldım.
    Baymak 12000 elegant plus ve prime? Hangisi? Baska öneri varsa alabilirim?
    Merhabalar.

İkisi arasında görsel açıdan hoşunuza gideni ve fiyat farkı varsa uygun olanı tercih edebilirsiniz. Teknik açıdan birbirlerine üstünlükleri yoktur.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanersin

Merhaba. Eve 2 adet 9000 lik klima alacaz. Bütçemiz her biri için 3000 lira civarı. Yani ikisine 6000-6500 arası verebiliriz en fazla. Bize marka model önerisinde bulunabilir misiniz hocam? Kışın ısıtma içinde kullanacaz yazın çok sık kullanmayız soğutmayı
    Merhaba.

3000TL Bandı için E.C.A Syplos serisinin R32 Gazlı olanını sizlere de tavsiye edebilirim. Bölgenizde servis ağı yaygın ise tercih edilebilir.

Servis açısından nispeten daha yaygın olan alternatif için Samsung AR35 serisini tavsiye edebilirim. Diğer Samsung modellerinden farklı olarak bu cihaz Midea üretimidir.

Düzenleme : Diğer mesajınızı sonradan gördüm. Eğer 20 m^2 üzeri bir alana sahipseniz 9000 yerine mecburi olarak 12000 Btu tercih etmeniz uygun olacaktır. m^2 cinsinden alanı net olarak ölçebilirseniz daha iyi olur.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 29 Eylül 2020; 22:23:6 >

• Şimdi ölçümü yaptım. 1. Oda yaklaşık 10 metre kare, 2. Oda yaklaşık 13 metre kare. 25 diye fazla atmışım yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • derya78 kullanıcısına yanıt
    Ölçümü net yaptım. 1. Oda 10metre, 2. oda 13-14 metre

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanersin

Ölçümü net yaptım. 1. Oda 10metre, 2. oda 13-14 metre
    9,000 BTU ÇOK RAHAT YETERLİ GELİR

birde klima5505 hocamız cevap versin model olarak
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba.
    Airfel LTXN25U 9.000 BTU Klima nasıldır acaba ?

https://trendyol.com/eca/spylos-serisi-8-870-btu-h-a-sinifi-r32-inverter-split-klima-p-48390841

ya da sizin onerdiginiz E.C.A ?

Hocam birde elektrik konusunu servis yapmiyor mu? Çoğu yorumda kendimiz yaptırıyoruz diye okudum nedir doğrusu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanersin -- 30 Eylül 2020; 21:17:22 >
  • Evime iki adet 9bin Lik ve 12 binlik klima almak istiyorum yardımcı olur musunuz. Aynı firmadan olursa daha iyi olur.

Düzeltme : ısıtma olarak kullanacağım genel olarak. O yüzden ısıtması iyi olan enerji tasarrufu iyi olsn bir klima tavsiye ederseniz şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysertac -- 1 Ekim 2020; 11:45:44 >
  • Merhaba,

Toshiba Multi klima sisteminden evime almayı planlıyorum, fakat fiyatı diğer markalara göre çok uygun bu da beni cekindiriyor.

Ana makine olarak 5M34 U2AVG
    salon için ras b24 PKSVG
    odalar icinde ras M10 J2KVG

sistemini 17 bin liraya teklif ettiler.

Aynı ziztem için aynı firma carier için 29 bin lira istiyor. Fiyat farkının temelinde ne var acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    4 bin tl max bütçe.
    Teşekkürler.

Not: Daha önce 3100 tlye LG PRESTİGE 8600 BTU almıştım ama bir anda fiyat arttı.
  • celnisa C kullanıcısına yanıt
    5M34 dış , 1 adet 24 iç , 1 adet 13 iç , 3 ay önce taktırdım , güçlü ve 2 klimada aynı anda tam kapasite çalılabilecek bir sistem olsun istedim . Güçlümü evet gerçekten güçlü buz gibi yapıyor . Kötü yanı ise gerçekten çok önemli ve aşırı büyük bir eksik aslında , kompresörün minimum soğutma kapasitesi 3,7 kw yani 12600btu buda demek oluyorki siz sadece 13 btu olan iç üniteyi yarım kapasitede (yarım fan hızı = 6000 btu ) açsanız motor 12600btu çalışacak borulardan fazla soğutucu bir yerlere yollayacak ama yaktığı elektrik siz 3000 btuda isteseniz 12 bin btu olacak ya da 24000 btu luk üniteyi gece uyurken açayım diyeceksiniz ve hava çok sıcak değil , motor sürekli on/off cihaz gibi çalışacak çünkü fazla soğuk veriyor motorun düşebileceği min btu yüksek geliyor . Arçeliğin 5 sene önceki bu büyüklükteki multi sistemlerinde bile kompresörün min btu su 4-5 bin btu civarında .
    Diğer eksi yanları kompresör sanırım güçlü olduğu için borulardan ilk çalıştırmada bi 5-10 dk su sesi gibi ses geliyor .
    İç ünitelerin derece hasassiyeti gerçekten aşırı kötü , 24 dereceye ayarladınız gündüz ev sıcaklığı 26 lara çıkabiliyor , gecede 22-23 lere düşebiliyor . Buda kesinlikle çok kötü çünkü hasta ediyor .
    İç ünitelerde wifi modülü yok artı olarak alıyorsunuz ve 1 tanesi için 1000 tl . ( wifi modülü çok istikrarlı ve hızlı çalışıyor gördüğüm en iyisi diyebilirim )
    İç ünitelerin sesi yüksek değil gayet kullanışlı , ama görüntü daha güzel olabilirdi .
    Elektrik sarfiyatı benim kullandığım sistemde gayet iyi , kompresör tam güçte çalışmadığı zamanlarda gayet sessiz.
    Tüm bu eksi artıları bilseydim yaptırırmıydım sanmam . Gerekirse 2 tane mono cihaz takardım ya da bu özellikleri iyi olan cihazlara yönelirdim . Özellikle termostatın kötü olması en büyük eksisi , ben klimayı yaz başında çalıştırıp yaz sonunda kapatmayı düşünüyordum ama malesef olmadı sürekli uygulama üzerinden derece ile oynamak zorunda kalıyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 2 Ekim 2020; 1:44:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• bugün İzmir Karşıyaka da oturan arkadaşıma klima bakmaya gittik. LN için nakit 10930 tl fiyat aldık. tabi ki arkadaşım benim aldığım fiyatı öğrenince almaktan vazgeçti. 3 ayda bu kadar zamlanması gerçekten üzücü.
  • Merhabalar

Yazlık evimize pandemi nedeniyle kışın da kalabilmek için klima almak istiyoruz. Merdiven boşluğu sebebiyle tavani cok yüksek yalıtım yok denebilir.

Vestel Flora Doğa A++ 24000 BTU r32

Airfel İnverter Klima LTXN71U 24000BTU r410

ARÇELİK 24325 Ekolojik A++ Inverter Split 24000 Btu r32 li yazmislar linkte ama galiba r410 luda cikabilir

Aslında olay gaz secimi gibi duruyor floranin r410 lusuda Airfel den ucuz görünüyor.

6 bin uzerine cikmak da istemiyoruz Hangisini secelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 2 Ekim 2020; 18:5:8 >
  • derya78 kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam. Ilginiz ve güveniniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla...

• ozanersin O kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam.

Airfel'i de tavsiye edebilirim. Servis olarak E.C.A'ya göre daha avantajlıdır.

Bölgenizde E.C.A Servisi yaygın ise E.C.A'yı tavsiye ederim. Aksi halde Airtel daha garanti olur.

Klimaya çekilecek olan elektrik hattına maalesef servisler karışmamaktadır. Tercihen montajdan önce veya sonra dış üniteye uzanacak kadar hat çekilmelidir.

Saygılarımla...

• ysertac kullanıcısına yanıt

Merhaba. İki cihaz için ayrı ayrı olarak bütçeniz nedir acaba?

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: celnisa

Merhaba,

Toshiba Multi klima sisteminden evime almayı planlıyorum, fakat fiyatı diğer markalara göre çok uygun bu da beni cekindiriyor.

Ana makine olarak 5M34 U2AVG
    salon için ras b24 PKSVG
    odalar icinde ras M10 J2KVG

sistemini 17 bin liraya teklif ettiler.

Aynı ziztem için aynı firma carier için 29 bin lira istiyor. Fiyat farkının temelinde ne var acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhaba.

Carrier'in fiyat listesini de aynı şekilde modelleriyle beraber paylaşmanız mümkün müdür?

Kampanya dışında verilen bir fiyat ise bu ve bununla birlikte dış ünite kapasitesi vb. farklardan dolayı fiyat farkı meydana gelmiş olabilir. Listeyi görebilirsek daha net yorum yapabiliriz.

Saygılarımla...

• Mertcan03 kullanıcısına yanıt

Merhaba. Fiyatı artmış olsa da bütçeniz dahilinde iken yine Prestige serisini düşünmenizi tavsiye ederim. Bahsettiğiniz bölgenin kışı bayağı sert geçiyor. Diğer alternatifler bu seriden düşük kalacaktır.

Saygılarımla...

• zavinagi97 kullanıcısına yanıt

Merhaba. Maalesef fiyatlar yükseliyor ve durmuyor. Bu tarz cihazlar üst segment olmanın yanı sıra lüks olmaya başladı...

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 23582359236023612362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.