Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2358. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: epokhe_fb Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23562357235823592360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canozkara

Herkese iyi forumlar dilerim. 9.000 btu max. 4-5k civarında bir LG klima arıyorum. evdeki tüm cihazlar LG akıllı kumanda etme ile hepsini birbirine bağlamayı düşünüyorum. ALTHİNQ özelliğiyle. tavsiyeniz var mı?
    Merhabalar.

Kaç m^2 alanda kullanacaksınız acaba ?

LG'de Wi-Fi özelliğine sahip olup ThinQ arayüzüne bağlanabilir şekilde Dual Plus serisi mevcuttur. Ancak kullanacağınız alana göre kapasiteyi belirlemek gerekir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakcankose

Selamlar herkese,

İstanbul'da güney cephede bulunan tüm odaları güneş gören dairem için 24m2 olan salonuma (en dik, en çok ve en uzun gören oda) bir klima tavsiyesi istiyorum aşırı yüksek bir modelde olmasın ama bizi arızasıyla da uğraştırmasın. 12000 BTU yeter mi ? A++ ile A+++ arasında çok tüketim farkı var mı ? Normal şartlarda hafta içi gündüz dairede kimse olmuyor genelde akşamları ve haftasonu gündüz kullanılacak. Bu arada izolasyon çok iyi daire sıfır yeni taşınıldı.
    Selamlar.

Max. bütçeniz nedir acaba ?

Bahsettiğiniz şartlar dahilinde 24m^2 alanınız için Arçelik 12660 serisini önerebilirim. Ancak bütçenizi aşan bir model ise alternatiflere yönelebiliriz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan03

Merhaba arkadaşlar. Afyonda kışın ısıtma için mutfağa klima taktırmayı düşünüyoruz. 19m oda ısıyalıtımsız. Hem uygun fiyatlı hemde enerji tasarruflu öneriniz var mıdır?

Afyon, egenin en soğuk illerinden olup kışın -15leri görmektedir.
    Şimdiden teşekkürler.
    Merhabalar.

Max. bütçeniz nedir acaba ?

-15'leri gören dış sıcaklıklarda klima verimini önemli ölçüde kaybeder. Performansın mümkün mertebe yüksek olması adına kaliteli bir cihaz tercih etmeniz uygun olacaktır.

Bu nedenle max. bütçenizi,olabilen en yüksek bütçenizi belirtebilirseniz ona göre aynı doğrultuda mümkün olan en iyi cihazı önermiş oluruz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sir.Eko

Toshibadan hiç bahsetmemişsiniz,bu işlere uzak olduğum için soruyorum,bu alanda kötü bir seçim mi?
    Merhabalar.

Toshiba'yı da listeye ekleyebiliriz. Yüksek bütçeye hitap eden sınıfta yer alacaktır.

Toshiba'da multi için kampanya var ancak kampanya dahilindeki kombinasyonda dış ünite gücü küçük seçilmiş durumda. İç üniteler eşzamanlı çalışmayacaksa onu düşünebilirsiniz.

Ancak eş zamanlı çalışma olacaksa dış ünite gücü de iç ünitelerin gücüne eşit seçilmelidir ki eş zamanlı çalışmada kapasite düşümü olmasın.

Bu durumda Toshiba için kampanya dışına çıkılmış olur ki,bu durumda fiyat artacaktır. Bu aşamada ise diğer alternatiflerle (M.Electric,Daikin,Fujitsu) fiyatı kıyaslamak gerekir.

Bu bağlamda kötü bir seçim değildir. Toshiba'yı da düşünebilirsiniz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: umtmali

Öncelikle teşekkür ederim. Sigmada şikayet var da vs çok aşırı şikayet olması beni kararsız bıraktı ve fairy ye yönlendirdi. Tlc nin müşteri memnuniyetine verdiği önem aynı siteden belli.
    Rica ederim.

Distribütör tarafından verilen servis hizmetleri daha tutumlu,daha ciddi olabiliyor.

Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar.

LG'de Wi-Fi özelliğine sahip olup ThinQ arayüzüne bağlanabilir şekilde Dual Plus serisi mevcuttur. Ancak kullanacağınız alana göre kapasiteyi belirlemek gerekir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam değerli vaktinizde yorum yaptığınız için öncelikle teşekkür etmek isterim. hocam 25 MT2 civarında olacak 12 veya 9 yeterli olur gibi geldi. soğutmada kullanacağım. Mersinde kışın doğu güney kuzey cephe ev
  • quote:

Merhabalar.

Bütçenize uygun olup fiyatını hak edecek şekilde Samsung AR35 serisini önerebilirim. Yakın fiyata Airfel LTXN de mevcuttur ancak Samsung AR35 daha güncel bir seridir.

2. Alternatif olarak bütçenize daha da yakın olacak şekilde(kampanyalı fiyatı için geçerli olmaktadır) Arçelik 24325 serisini tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Trendyol üzerinde indirim var iken 6173 TL ye satın aldık Samsung AR35'i efendim.Bundan önceki klimayi da sizin tavsiyeniz üzerine almıştım. (Demirdöküm A5 Performans)
    Yeniden yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Merhabalar.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Üstadım öncelikle günaydın. Ben dün biraz araştırma yaptım vehttps://www.hepsiburada.com/lg-s3-m12jarza-artcool-a-12-000-btu-duvar-tipi-klima-p-HBV00000EK9OO

cihazı buldum nasıl sizce?

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba. Bu konunun eski yorumlari olabilir okumustum türk malı baymak falan almayin diyorlardı. Hangi markalari tercih edelim klimada ?
    Biz klimayi odaya takalim buz gibi yapsin istemiyoruz etkileniriz zaten hassaslar klimaya karşı bizimkiler.
    Mutfaga takacagiz mutfagin yaninda salon var oraya da etki etsin istiyoruz. Oda sıcaklığıni 26 derecede falan tutmak yeterli olur bizim için.

Evin geneline yeter mi ortalama bir klima çok yüksek fiyatlara da cikmak istemiyoruz. Kaç btu lazim bize model tavsiyesi verebilir misiniz?
    Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 10 bin lira bütçe için bir ısıtma cihazı arıyorum. 22-27 bin BTU civarında gücü ve 4.5 civarında SCOP verimliliğine sahip bir cihaz önerebilir misiniz? 2 yıl kalacağım kiralık eve bakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhacir

Trendyol üzerinde indirim var iken 6173 TL ye satın aldık Samsung AR35'i efendim.Bundan önceki klimayi da sizin tavsiyeniz üzerine almıştım. (Demirdöküm A5 Performans)
    Yeniden yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Hayırlı olmasını temenni ediyorum.

İlginiz ve güveniniz için teşekkür ederim. Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: canozkara

Üstadım öncelikle günaydın. Ben dün biraz araştırma yaptım vehttps://www.hepsiburada.com/lg-s3-m12jarza-artcool-a-12-000-btu-duvar-tipi-klima-p-HBV00000EK9OO

cihazı buldum nasıl sizce?

Alıntıları Göster
    Merhabalar hocam.

Bu cihaz,Arçelik 12560 ile aynı cihazdır. Görsel açıdan da avantajı mevcuttur. Dual Plus serisinin özelliklerini taşır. Dual Plus serisini beyaz renk için,Artcool serisini siyah renk için tavsiye edebilirim,alınabilir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Hocam merhaba. Bu konunun eski yorumlari olabilir okumustum türk malı baymak falan almayin diyorlardı. Hangi markalari tercih edelim klimada ?
    Biz klimayi odaya takalim buz gibi yapsin istemiyoruz etkileniriz zaten hassaslar klimaya karşı bizimkiler.
    Mutfaga takacagiz mutfagin yaninda salon var oraya da etki etsin istiyoruz. Oda sıcaklığıni 26 derecede falan tutmak yeterli olur bizim için.

Evin geneline yeter mi ortalama bir klima çok yüksek fiyatlara da cikmak istemiyoruz. Kaç btu lazim bize model tavsiyesi verebilir misiniz?
    Teşekkürler.
    Merhaba hocam.

Baymak klimalar AUX markası tarafından üretiliyor. Marka olarak da artık BDR Therma Group firmasının bir markası. Yani BDR tarafından satın alındı.

Yüksek bütçe için

Mitsubishi Electric,Daikin,Panasonic,Mitsubishi Heavy,Fujitsu/General,Toshiba markaları mevcuttur. Tabi bu markalar içerisinde alınacak modellerle birlikte parasını hak etmeyen modeller de mevcuttur.

Ortalama bütçe aralığı için,

Üretici firmalardan Midea ve Gree ön plana çıkıyor. Servis yaygınlığı açısından avantajı ile Arçelik de tercih edilebilir durumda.

Vestel,Baymak vb. cihazlar da bu örneklerden sonra düşünülebilir cihazlardır.

Klimanın diğer alanlarda etkisini görebilmeniz için mümkün mertebe kapatmadan çalıştırmanız uygun olacaktır.

Kapasite seçimi için de klimanın bulunacağı mekânı referans alabiliriz. Mutfağınız kaç m^2 acaba ?

Max. bütçeniz nedir ?

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: imOKAY

10 bin lira bütçe için bir ısıtma cihazı arıyorum. 22-27 bin BTU civarında gücü ve 4.5 civarında SCOP verimliliğine sahip bir cihaz önerebilir misiniz? 2 yıl kalacağım kiralık eve bakıyorum.
    Merhaba.

22000-24000 Btu kapasitede 4,5 SCOP değerleri için bütçenizi artırmanız gerekecektir.

10.000TL bütçenize göre Daikin Shira Eco serisini önerebilirim. FTXP71M kodlu olan cihaz 24000 Btu'dur. FTXP60M olan cihaz ise 22000 Btu kapasiteye sahiptir.

Saygılarımla...
  • quote:

Merhabalar.

18m^2 alanınız için 12000 Btu bir cihaz tercih etmeniz uygun olacaktır.

Daikin için Shira Eco serisini tavsiye edebilirim. Bütçenize uygun seviyededir.

Toshiba için Shorai serisini tavsiye edebilirim.

Alarko Carrier için Xpower Gold serisi tercih edilebilir.

Bu sıralamaya göre gitmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Çok teşekkürler hocam

Daikin ve toshiba arasındayım muhtemelen toshibayı seçeceğim gibi.

• Arkadaslar anne baba kusadasi davutlar yazlikta kalacaklar. Pandemiden donmelerini istemiyorum. 3 katli ama yukari cikan yere bir panjur kapi yaptiracagim. Alt kisim 35m2 falan. Isitma icin hangi klimayi tavsiye edersiniz. Ev yalitimsiz tabi

Hocam evin içi olcuyoruz hep 29.5 , 30 derece
    Biz 25 e falan düşürmek istiyoruz. Oturduğumuz salon 40 metre kare. Mutfak hemen yanında kapılar birbirine 90 derece açı ile duruyor.(iki kapı da antreye bakıyor.) Mutfak da 35 metre kare. Salona hastalanmayalim hava akımı bize direkt vurmasin diye takmak istemiyoruz.
    Diğer odalara ulaşması cok önemli değil geceleri serin oluyor o odalar ama salon yine 30 derece
    Bütçe max 5000 tl ama 3-4 bine de soyleyebilirsiniz hocam.
    Bir de salona takarsak mutfağa hava ulaştiramazmişiz ondan da mutfağa takmak istiyormuşuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general4242 -- 26 Eylül 2020; 13:6:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    İlgilenip değerli görüşlerinizi yazdığınız için çok teşekkür ederim.
    İyi günler dilerim.

Hocam kusura bakmayın bazı özel işlerim çıkınca birkaç gündür cevap da yazamadım. Bulunduğum ilçede daikin bayiisi olmadığı için telefonla arayıp fiyat almak durumunda kaldım.
    Görüştüğüm arkadaşa evin durumunu anlattım (oturma odasının bir duvarının balkona açılması sebebiyle tamamen cam olduğunu, alt katın açık garaj olduğunu vs) ve o da buna dayanarak; ebeveyn odası için 9000 btu ‘luk cihaz için shira eco (5550₺), oturma odasındaki cihazı da gerektiğinde mutfak ve koridora açıp kullanacağımı da belirtince 12000 btu (8450₺), yerine 500₺ daha fazla verip 14000 btu (8950₺) shira plus modelini almamın daha iyi olacağını tavsiye etti.
    Mitsubishi de toplamda (9000 HaRe- 12000 enviro) 5150+7100=12250 3 yıl tam garanti
    Daikin de ise (9000 shira eco -14000 shira plus) 5550+8950=14500 6 yıl tam garanti
    Bu şekilde rakamlar ortaya çıktı. İşin gerçeğini söylemek gerekirse aklım iyice karıştı. Peki siz bir uzman gözüyle değerlendirince hangisini tavsiye edersiniz? Aradaki fiyat farkı 2250₺, işin fiyat konusunu zaten bir kenara bırakıyorum çünkü uzun yıllar kullanacağım. Benim takıldığım verimlilik vb. hani teknik boyutu ki benim tamamen yabancı olup tam olarak değerlendiremediğim nokta burası.
    Filtreleme açısından daikin mutlaka daha iyi. Sanırım desibel olarak da daikin yine bir adım önde. Enerji kullanımı mitsubishi daha düşük vs zaten siz bunları benden daha iyi biliyorsunuz. Neyse lafı daha uzatmadan Allah’ın emri peygamberin kavliyle hangisine talip olalım sayın hocam? Saygılar, hürmetler.

• Arkadaşlar yatak odası için klima bakıyorum 9000lik, ısıtma ve soğutmada kullanacağım , sessiz çalışan üzmeyecek 3000 TL civarları klima önerir misiniz , salona 12 binlik LG dual plus aldım yeni 3700 tl ye soğutmasından memnunum ısıtmada daha kullanamadım, bu arada Antalya Manavgat’ta yaşıyorum
    @klima5505

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fen_bil -- 27 Eylül 2020; 14:37:5 >
  • 
Sayfa: önceki 23562357235823592360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.