Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2329. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.162
Cevap
703
Favori
4.425.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23272328232923302331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam şöyle misal vereyim Toshiba ras 16 skv modeli 5 yıldır kullanılıyor ve kendi servisi tarafından bakımı yapılmış Gazı doldurulmuş. Sökülüp takılmasıda kendi servisi tarafından yapılacak. Yani bu klima sonuçta eski ama Kronik arızası varmı veya başka bir sorunu olan bir cihazmı bilmiyorum araştırıyorum, ürün tamir görmemiş. almak istediğim ürün için bütçem 2. El veya sıfır olarak 3500 civarında.. Alarko flair modeli var Sıfır Alarko Flair A++ Flr1201Hw İnverter Klima İle 2. El temiz düzgün çalışan toshiba ras 16 skv arasında kaldım.. teşekkürler
    Bu arada Sessizlik önemli etken Çünki motor ve klima arkarkaya takılacak, yatak odasınDa olacak o yüzden önemli.,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler;
    Sigma Plus İle Alarko flair kıyaslanırsa?
    (12000)

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba hocam. Öncelikle çok çok geçmiş olsun. Dayınız için en içten dileklerimle şifalar diliyorum.

Uygun cihazları belirleyebilmemiz adına,

Max. Bütçeniz

Mekânınızın kaç m^2 olduğu

Çatı kat mı ara kat mı ?

bu temel bilgileri vermenizi rica ediyorum.

Bu bilgiler ışığında alternatifleri sıralayabiliriz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam Max 5bin ama az olursa da yok demeyiz. Oda olarak düşünüyoruz sonuçta tüm evi soğutup ısıtması gerekli değildir. 30 veya 40m2 diyebiliriz. Şimdiden tsk ederim hocam

• 7000 BTU klima kışın kendi kendini ısıtamaz.

Sivas gibi soğuk bir yerde 12m2 yere ısınma amaçlı alınacaksa 12.000 BTU güzel bir cihaz tavsiye ederim. Kışın işler değişiyor beyler, yüksek BTU’da fayda var.

• Merhabalar,
    Ankarada yaşıyorum. Bir odada yalıtım olmadığı ve taş kaplı cephe olduğu için yazın oldukça sıcak kışın da 2 tane küçük-orta büyüklükte petek olmasına (15 dilim petek toplamda) rağmen ısınma sorunu yaşıyoruz bu odada. Oda yaklaşık 15 metrekare yaz döneminde soğutacak kış döneminde ısıtacak klima arıyoruz. Ankara iklimi olduğu için her klima soğutur diye düşünüyorum ama -10 larda -15 lerde kombiye destek amacıyla sıcak performansı bir tık öne çıkmalı. Bu dış ünite aynı zamanda toplamda 3 yere daha iklimlendirme sağlayacak. Bu odalar sırasıyla 25metrekare ve 35 metrekare. Bu yüzden multi split klima düşünüyorum. Galiba 30 bin btu+ olması lazım dış ünitenin. Bütün iç üniteleri birlikte max güçte çok kullanacağımızı sanmıyorum ayrıca.
    Özellik olarak
    Düşük sıcaklıkta çok fazla performans kaybetmeyecek.
    Dış ünitesi biraz sesiz olacak.
    Kaliteli bir klima düşünüyorum.
    Konsol tipi ( bir odada yeterince tavan yüksekliği yok) iç ünite üreten marka.
    Bütçe 20-25 bin tl arası.
    Toshiba,Mutsi electric, Daikin diye düşünüyorum marka olarak. Yorumlarınızı bekliyorum

• Merhaba 35 m2 salonum için maksimum 4-5bin TL civarı genellikle soğutma için izmirde kullanılacak bir klima bakıyorum. Pek zamanım olmadığı için eski mesajlara dönüp bakamadım tavsiyede bulunhrsanız sevinirim

İyi dilekleriniz ve yardımlarınız için tekrar teşekkürler hocam.

Şansımıza klima takıldığından beri havalar serinledi tam zamanlı çalıştırıp deneyimle fırsatımız olmadı :)
  • Merhaba,

35m^2 salon için klima alacağım ve okuduklarımdan anladığım kadarıyla 18000 BTU almam gerekiyor. Biraz piyasada bakındım ve bütçeme uygun alttaki ürünleri buldum. Hangisi daha iyi bir tercih olacaktır?

Baymak Elegant Plus 18 --- 4769 TL

LG Dual Eco S3-W18KL3BA --- 4499 TL

LG S3-M18KL2FA Wifi --- 4740 TL

Airfel LTXN50U --- 4479 TL

Electrolux EXS18V38HWI --- 4785 TL

Sigma SGM18INVDMR --- 4799 TL

Bütçemin üstünde olan ancak farka değer al diyecekseniz değerlendirebilecek olanlar:

Samsung AR18TXHQASI/SK AR35 --- 5279 TL

Sigma Plus SGM18INVDMG --- 5950 TL

Ayrıca bunların dışında benim göremediğim ve fiyatı makul olacak bu modeli al diyebileceğiniz varsa da tavsiyeye açığım.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abitgear -- 12 Ağustos 2020; 11:15:22 >

• abitgear kullanıcısına yanıt
    ALARKO FLAİR de tavsiye ediliyordu
    https://www.epey.com/klima/alarko-carrier-flair-18.html
  • quote:

Merhaba,doğrudur.

Sigma Plus

Panasonic FZ

Samsung AR35

şeklinde bir sıralamayla gitmenizi tavsiye ederim.

Düzenleme : Yazım hatası

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Tamam anladım, mesaj alındı, konu kapandı, tekrar teşekkürler...
  • quote:

Merhaba,doğrudur.

Sigma Plus

Panasonic FZ

Samsung AR35

şeklinde bir sıralamayla gitmenizi tavsiye ederim.

Düzenleme : Yazım hatası

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam merhaba, malumunuz ben 2 aydır Samsung AR35 kullanıyorum. Çok memnunum herhangi bir sıkıntım yok. Bu cihazlar Midea üretimi olduğu için kompresör markasının GMCC olduğu söyleniyor, bu kompresör hakkında düşünceleriniz nedir ? Toshiba üretimi olduğu doğrumu ?

• Baymak elegant plus mı
    Beko 31225 mi ikiside 12 binlik ozellikle dış ünite sessizliği için
    Veya o fiyatlara farklı marka onerebilirmisinz

• Hocam iyi günler,

Multi sistem klima alıcam. 5 iç üniteli ama kafam çok karıştı.
    Toshiba kampanyası var, cazip gibi ama piyasada mitsubishi, panasonic gibi daha pahalı ürünler de var, değermi bilemedim.
    Sizden ricam, şu an için hem alırken, hem kullanırken cep yakmayacak, kalitede sorun çıkarmayacak, sessiz hangi marka/modeli önerirsiniz.
    Bu arada hem soğutma hem ısıtmada kullanıcaz. Odalarımız 4 adetx12m2 + salon 35m2.
    Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.
    sigma ya karar verdim fiyatta da anlaştık ama benim eve 9 metre kablo gidermiş

5 metre hediye oluyormuş

2 tane olunca toplam 8 metre kablo parası daha eklendi.Metresi 15 dolardan.Ayrıca kablo kanalı metresi 40 liradan

elektrikçiye verilecek para derken 1200 lira masraf çok geldi

araştırmaya devam :)
    Pardon, özür dilerim, Sigma Plus tamam demiştim ama 24 btu bir sürü sigma çıktı.Bir harf fazlası veya eksiğiyle 24 btu 4
    Sigma. Hangisini tercih edeyim?

1,Sigma Plus SGM24INVDMG 24 Beyaz Klima

2.Sigma Comfort SGM24INVDMR A++ 24000 BTU Inverter

2.Sigma SGM24INVDME Plus Serisi A++ Enerji Sınıfı 24.000 BTU/h

4.Sigma SGM24LNVDMR A++ 24000 BTU
  • JazHoyt J kullanıcısına yanıt
    Arçelik 24 btu klimalarda 20 metreye kadar ücretsiz borulama var 18 liklerdede 20 diye biliyorum iyicene araştırın . Ayrıca multi alacaksanızda toshiba klimalarda da belli büyüklükteki dış ünitelere kadar belli mesafe ücretsiz max 30 mt kadar .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gokhan ereli G kullanıcısına yanıt
    Multilerde tüm iç üniteleri aynı anda açtığınızda yarım kapasiteye kadar düşeceğini unutmayın . 4 tane 9 luk + 1 tane 18 lik taksanız toplamı 54 btu yapar ama alabileceğiniz en büyük dış ünite 37 btu dur . Ayrıca min btu larada dikkat etmeniz gerekir .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cevap icin tesekkurler, haklisiniz ama ben gunduz salon+mutfak, gece ise odalari kullanicam. Tahmin ediyorum kapasite karsilar. Marka olarak bir oneriniz varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: djahmetuysal

Hocam şöyle misal vereyim Toshiba ras 16 skv modeli 5 yıldır kullanılıyor ve kendi servisi tarafından bakımı yapılmış Gazı doldurulmuş. Sökülüp takılmasıda kendi servisi tarafından yapılacak. Yani bu klima sonuçta eski ama Kronik arızası varmı veya başka bir sorunu olan bir cihazmı bilmiyorum araştırıyorum, ürün tamir görmemiş. almak istediğim ürün için bütçem 2. El veya sıfır olarak 3500 civarında.. Alarko flair modeli var Sıfır Alarko Flair A++ Flr1201Hw İnverter Klima İle 2. El temiz düzgün çalışan toshiba ras 16 skv arasında kaldım.. teşekkürler
    Bu arada Sessizlik önemli etken Çünki motor ve klima arkarkaya takılacak, yatak odasınDa olacak o yüzden önemli.,
    Merhaba hocam.

Öncelikle "gazı doldurulmuş" kısmı hakkında ayrıntı almanız uygun olacaktır. Çünkü hiç arıza görmemiş bir cihaz ise gaz doldurulması gibi bir durum söz konusu olamaz.

5 Yıllık cihaz çok eski sayılmaz. SKV serisi Suzumi serisidir. Bir dönem ses sorunu var idi. Çalışmasını test ederek almanızı tavsiye ederim. Şayet dış ünitesi sessiz bir çalışma sergiliyorsa bu bahsettiğim ses sorunu yoktur diyebiliriz.

Flair ise Gree üretimidir. Toshiba'yı tercih edecek olursanız etraflıca inceleyip almanızı tavsiye ederim. Güven vermezse veya bir aksilik olursa Flair'i 2. olarak düşünmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Teşekkürler;
    Sigma Plus İle Alarko flair kıyaslanırsa?
    (12000)
    Rica ederim.

Sigma Plus daha üstün gelir. Çünkü aynı kapasite sınıfını karşılaştırdığımızda Plus serisinin kompresörü daha güçlü ve dış ünitesi daha büyüktür(dolayısıyla kondanseri daha büyüktür). Bunlar verimi artıran farkladır. Bu açılardan üstün gelir.

Sigma Comfort ile kıyaslarsak Flair,eşit olur.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 23272328232923302331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.