Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23252326232723282329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MrYakup

Merhaba

6-8 Bin atasi benim Icin uygun Bir butce olacaktir

Tesekkurler

Alıntıları Göster
    8000 TL civarına yakın olacak şekilde,

Sigma Plus INVDMG serisini tavsiye edebilirim.

2.olarak da Alarko Flair cihazları tavsiye edebilirim.

Sigma'nın bu modeli Flair'den daha üstündür. 2. alternatif olarak Flair de tercih edilebilir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasantan12

Aynen hocam. Zaten ocağın 4 gözünü yakıp bulaşık makinesiyle birlikte açınca ilk klimamı almadan önce bile 16A'lık sigorta atıyordu. Bir de ben ilk klimamı bağlamakla iyice artırdım yükü. Haklısınız yeni klimayı farklı bir buattan çekeyim. Umarım eski klimanın o hatta kalması problem yaratmaz ileride. Onu da taşıyım diyeceğim ama buat yok başka ne yazık ki yakında.

Alıntıları Göster
    16 Amper'i aşmadıkça sorun yaşatmayacaktır hocam. Bu da en belirgin haliyle yüksek güç çeken cihazların eş zamanlı çalıştırılmamasıyla mümkün oluyor. 16 Amperlik bir sigorta buatı besleyen hattın başında olduğu ve işlevini yaptığı sürece sigortayı attırmayan yüklemeler sorun oluşturmaz. Ancak klimanın da eklenmesiyle birlikte bu buata bağlı cihazlara ait kullanım serbestliğiniz azalır. Yani örneğin ocak çalışırken bulaşık makinasını,sigorta atmaması için daha sonra çalıştırmanız gerekebilir. Bunun dışında 16 Amper'i aşmayan,sigortanın atmasına sebep olmayacak şekilde yapılan tüketimler sorun oluşturmayacaktır.

2. klimayı da dediğiniz gibi farklı hattan çekebilirseniz daha sağlıklı olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. Hayırlı olsun. Kullandıkça izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam herşey çok güzel ama klima çalışırken sigorta kutusunda çok çok hafif bir çınlama geliyor. Klimayı kapatınca ses gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhabalar. Yorumları okudum takdir ettim sizi. Antalyada olsanız mutlaka size gelin klima takın derdim arkama bakmazdım.
    Benim oturduğum daire antalyada ara sokak ve zemin kat, salonun sol köşeden akşam güneşini alıyor oda 3-4 saat falan sürekli klimayı açık tutmak istiyorum.
    malum nemden dolayı Çok sıkıntı oluyor.
    salonum 18m2 yanında küçük 10 m2 Bir küçük odam daha var, ayrıca 5m2 bir antrem mevcut diğer kapılar kapalı kalacak Şekilde bir klima takma istiyorum.
    Evde yalıtım yapılmamış.
    İkinci el 4-5 yıllık 12 btu alarko, Mitsubushi, daikin, toshiba inverter Model klima araştırdım yeterli gelirmi biz lmiyorum ama 3000 3500 tl civarındalar. bazı klimacılar ikinci el alma dediler Özel sebebi varmı Acaba
    birde eve eşya sigortası yaptıracağım sorun sıkıntı olursa acaba sigorta karşılarmı problem yaşarmıyım.
    Tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim.
    Kolay gelsin, saygılar..

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi duvardan dolayı ozman içeri uğultu wermesi.Son bisorum olucak benim cihaz beko 31231 modeli ilk açtıgımda komprsor cok sesli çalısıyo 10 dakka yeri gelıo 15 dkka sonra kendini en düşük dewire alıyo kademe kademe düşürerek.Bu normalmi.

• Binbir zorluk ardından klimayı iade ettim. Her aşaması için deli gibi uğraşmam, ter dökmem gerekti.
    Ücret iadesi aldımmı? Hayır hala alamadım. Bir daha internetten asla bu tip bir alışveriş yapmam.
    Bir mağaza / bayi den alışveriş yapmanın kıymetini anladım.
    Geçen sene Toshiba dan multi split sistem klima almıştım. Ertesi gün gelip takmışlardı.
    Varsın 3 kuruş daha pahalı olsun.
  • quote:

8000 TL civarına yakın olacak şekilde,

Sigma Plus INVDMG serisini tavsiye edebilirim.

2.olarak da Alarko Flair cihazları tavsiye edebilirim.

Sigma'nın bu modeli Flair'den daha üstündür. 2. alternatif olarak Flair de tercih edilebilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Cok Tesekkur ederim uztadim,
    Yanliz sanki daha cok ise yaraycak onerilniz var gibi hissettim, fiyat butcemin uzerinde olsa dahi ogrenmek isterim, degecek ise farki bir sekilde temin ederiz artik

Hocam keşif için gelebilseler bakacağım ama bu firmanın da tek servisi var.Yoğunluktan mıdır nedir gün vermiyorlar.

Bu klima için ne dersin? bunun servis ağı geniş

Sigma SGM12INVDMS Comfort Serisi A++ Enerji Sınıfı 12.000 BTU

sigma hemen aradı iki klima için 7100 lira fiyat verildi.Aynı semtte bayi hemen yarın getiririz dediler.

Biraz uzattım ama airfel de bugün keşif için geleceklerini söylediler.

sigma ile airfel arasında karar vermem gerekirse öncelik hangisi olmalı? fiyatlar çok yakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 11 Ağustos 2020; 14:8:55 >
    Tavsiyeniz için teşekkürler. Peki fiyat performans olarak Baymak Elegant Plus, Samsung AR35, Sigma arasında ya da başka marka olarak fiyat performans açısından hangi 18000 btu cihazı tavsiye edersiniz?

• Merhaba,
    12000 lik bir klima almayı planlıyoruz.
    iç anadolu,
    yalıtımlı ev,
    doğal serinlik sağlayan, çarpmayan modellerden (en önemli kriter)
    sessiz ve uygun fiyatlı neler önerebilirsiniz?
    koç grubu nasıl?
    anlattıklarınızdan şunları buldum ama bana uygun mu bilemedim;

Sigma Plus SGM12INVDMG
    Samsung AR12TXHQASI/SK AR35
    Airfel LTXN35U
    Baymak Elegant Plus-Prime
    ECA Spylos ESA1212A100
    Midea Prime MA2-12NXD0

.
    sigma comfort ile plus arasında ne gibi farklar var
    .
    koç grubundan öneriniz var mı? 12325 Ekolojik ?
    .
    Viessmann Vitoclima 200-S/HE Dynamic 12 nasıl?
  • Samsung yeni serisi olan AR serisi kullanan varmidir ?
    Rüzgarsiz serinlik nasil oluyor ? birde bu cihazlar Samsungun kendi uretimimidir ?

• klima açıkken, sigorta kutusundan gelen ince çın sesi ile ilgili bilgisi olan var mı arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mj_pelit -- 11 Ağustos 2020; 13:10:57 >
  • henüz 1 aylık midea klimam sabah p10 hatası verdi kapatıp 1 saat sonra geri açtım tekrar 2 saat sonra p4 hatası verip hava vermeyi durdurdu bunun sebebi nedir
    Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunners49 -- 11 Ağustos 2020; 14:11:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mj_pelit kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam aynı sıkıntı bendede vardı cızırtı yapıyordu ve çok elektronik alet çalıştırınca sigorta atıyordu ve çok kötü bir koku geliyordu benim evdeki pano yaklaşık 22 yıllıktı değiştirdik komple sıkıntı kalmadı

• quote:

Merhaba.

Samsung bünyesinde AR24 vb. serilerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Samsung'un kendi üretimleri maalesef başarılı değil.

1-Sigma Plus

2-Panasonic Ethera FZ şeklinde bir sıralama yapmanızı tavsiye ederim.

Daikin'de tercih edilecek asgari modelin Shira Eco serisi olmasını tavsiye ederim. Yani en az Shira Eco tercih edilmelidir. Daha alt modellerine inmek yerine listedeki alternatiflere bakmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Tekrar teşekkür ederim. Samsungun bahsettiğiniz iyi dediğiniz modeli bu mu o zaman . Bir sürü rakam harf olunca yanılmayayım....https://www.ciceksepeti.com/samsung-ar35-a-24000-btu-duvar-tipi-split-klima-ar24txhqasi-1?v=1506165885&ref=Cimri&utm_source=Cimri&utm_medium=Cimri&utm_campaign=Cimri-fiyat-karsilastirma
    https://www.ciceksepeti.com/samsung-ar35-a-24000-btu-duvar-tipi-split-klima-ar24txhqasi-1?v=1506165885&ref=Cimri&utm_source=Cimri&utm_medium=Cimri&utm_campaign=Cimri-fiyat-karsilastirma
    https://www.hepsiburada.com/samsung-ar24txhqasi-sk-ar35-a-24000-btu-duvar-tipi-split-klima-silver-p-HBV00000STXFF?magaza=ucuzsepetnet&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.86.2

Samsung
    1 AR24TXHQASI/SK AR35 Silver 24000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

2-Sigma Plus

3-Panasonic Ethera FZ

O zaman öncelikle bu üçüne bakıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senut -- 11 Ağustos 2020; 14:19:27 >

• Küçük bir ofisim var. Sivas'ta yaklaşık 12 m2. 3 metreye 4 metre yükseklik 2.60. ön cephe cam. Tek masa var yani 1 kişi için. Vestel 7000 btu klima düşünüyorum ancak ısıtmada da soğutmada da kullanacağım. Tavsiyede bulunabileceğiniz başka marka model var mı?

• Assasin_2015 kullanıcısına yanıt
    hocam bende internetten almaya tövbeliyim ama aradaki farktan neredeyse bir klima daha alınıyor

Şuan airfel modelini bayiye sordum 2 adet 12000 btu ya 10 bin lira dediler

internette aynı modelden hepsiburada dan baktım. iki tane alınca 6600 tutuyor. 400 de ekstra bakır kablo olsa 7000 de

farka bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahice

Küçük bir ofisim var. Sivas'ta yaklaşık 12 m2. 3 metreye 4 metre yükseklik 2.60. ön cephe cam. Tek masa var yani 1 kişi için. Vestel 7000 btu klima düşünüyorum ancak ısıtmada da soğutmada da kullanacağım. Tavsiyede bulunabileceğiniz başka marka model var mı?
    sivasın o meşhur soğuğunda klima ısıtır mı bilmiyorum heleki vestel 12 m2

siz en iyisi 9,000 btu bakın klimaya
  • JazHoyt J kullanıcısına yanıt
    Bayi pahalı fiyat çekmiş. Antalya'dayım 1 ay önce sordum 12btu için 3200 fiyat verdiler

• 
Sayfa: önceki 23252326232723282329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.