Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2311. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23092310231123122313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam zaman ayırıp detaylı ve faydalı bilgi verdiğin için çok teşekkürler.
  • ayenice A kullanıcısına yanıt
    Sanirim wifi icin ekbir aparat takilmasi gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba hocam.

Mitsubishi,sadece bayiler üzerinden fiyat bilgisi paylaşmaktadır.

Bütçenizin artması sonucu Shira Eco'ya yükselmeniz iyi olmuş. N serisi ile arada büyük fark var.

40m^2 alan için 24000,30m^2 alan için 18000 btu esasen fazla değildir. Kapasite seçimlerinizi bu seviyede tutmanızı tavsiye ederim. Çatı katından ısı kazancı fazla olacaktır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam daha önceki öneriniz üzerine mitsubishi hare serisi için fiyat aldım. 24 btu yokmus 20 btu var dediler. 20 btu + 18 btu hare cihazı, fiyat olarak daikin shira eco’dan biraz daha pahalı. Hare için bayi bana 20 bin tl civarı bir fiyat verdi. Her iki ürün arasında hangisini önerirsiniz. Bu arada eve shira eco aldım, memnunum. işyeri için daha bir hafta vaktim var diye arayışa devam ediyorum.

• Lg beko arçelik klimalar aynı üretim sanırım.çünkü iç ünite hepsinde birebir aynı ve ses olayı muazzam iyi..
    İşyerinde arçelik ekolojik inverter 12 binlik klima taktılar.Cidden çok sessiz klima.dış ünite belkide iç üniteden bile sessizdir.
    Bende buna istinaden gittim ev için lg dual plus aldım.wifi si de var.
    Lg,beko klimada ses olayını halletmiş.

Bugüne kadar ki yardımların için çok teşekkürler hocam.az başını ağrıtmadık.
    Daikin sensira alacaktım ama daikinin sensira serisini çok methetmediler.
    Birde eve panjur taktırınca güneş ısısı neredeyse %70 azaldı.E bana da sadece yazın çalıştırmak için lazımdı
    Bende Lg aldım geçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpion3560 -- 24 Temmuz 2020; 12:51:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcan89

Merhaba, Mayıs ayında Demirdöküm a5 performans a+++ inverter 9000 için bu yazıyı yazmıştım ve fatura dönemini beklediğimi söylemiştim. Haziran ayında havalar güzel geçtiği için klimayı kullanma imkanımız neredeyse olmadı. O yüzden Temmuz faturasını beklemiştim.

Şöyle bir hesap yaptım. Ocak-Nisan 2019 arası gelen fatura dönemi ile Ocak-Nisan 2020 arası gelen fatura dönemi arasında yaklaşık %12 elektrik harcaması düşüşü olmuş (1498 kwh'tan 1314 kwh'a). Bu iki dönem arasında elektrik kullanımımda fark yaratacak bir artış-azalış olmadı. Düşüşün en büyük sebebi, yaklaşık 10 yıllık buzdolabı ve çamaşır makinemi Bosch a++ beyaz eşyalarla değiştirmem olabilir.

Şimdi ise eve yeni gelen klimanın kullanımından gelen farka bakalım. 2019 Temmuz faturasında 279 kwh harcama yapmışım. 2020 Temmuz'da ise 289 kwh. Yani yaklaşık %4'lük bir artış olmuş. Bu dönemde geçen seneki aynı döneme göre yine tek kullanım değişikliğim yeni aldığım klimanın çalışması oldu. Gün içinde yaklaşık 8-10 saat kadar, quiet modunda (en az harcama yaptığı mod) çalışıyor. Yani bu ay tahmini 250 saat kadar çalışmıştır ve faturaya yansıyan değer oldukça düşük görünüyor. Bu sebeple a+++ aldığım için mutluyum.

Ses konusuna gelecek olursam, quiet modunda, ortamda hiçbir ses yokken klimanın sesini duyuyorsunuz ama uyurken rahatsız edici bir ses değil. En azından beni rahatsız etmiyor. Normal fan modlarında ise daikin, mitsubishi gibi markaların 4-5 yıllık kaliteli modellerinin bile gerisinde kalıyor maalesef.

Bir de boyut ve tasarım konusuna değinmek istiyorum. 9000 BTU'luk bir makine için fazla büyük bir görüntüsü var ve dış mekan ünitesinde de aynı durum geçerli. Ben yatak odasına taktırdığım için görüntüyü hiç önemsemedim ama siz "odamda şık dursun" düşüncesinde iseniz bu ürün tam olarak size göre değil sanki.

Almak isteyenler her zaman soru sorabilir. İyi günler.

Alıntıları Göster
    A++ beyaz eşyaların enerji tüketimine olumlu etkisini doğru örneklerle gösterdiğiniz için teşekkürler. Kısa dönem kullanımlarda bu fark önemli olmayabilir ancak sizin de belirttiğiniz gibi bütün yıl çalışan bir buzdolabı tek başına en az 170-180 kWh tasarruf sağlayabiliyor sanırım.

Diğer bir konu da, klimaların elektrik tüketimine etkisini hesaplayan ve burada bilgisini verenler genelde faturanın parasal değerini yazıyorlar. Oysa değil yıl, dönemler içinde bile elektrik birim fiyatında artışlar olduğu için elma ile elma karşılaştırması için sizin yaptığınız gibi tüketim miktarı yani kWh değerleri alarak yaptığınız doğru bilgilendirme için de teşekkürler.

Cihazınız hayırlı olsun, serin ve keyifle kullanmanız dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 24 Temmuz 2020; 12:47:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Sanirim wifi icin ekbir aparat takilmasi gerekiyor.
    Dual plus direk wifi gömülü geliyor.sizin bahsettiğiniz dual eco dur.aralarında 300 lira kadar fark var

• scorpion3560 S kullanıcısına yanıt
    Wifi gomulu olan klima markalari nedir biliyormusunuz

• quote:

Wifi gomulu olan klima markalari nedir biliyormusunuz
    Hocam sizin sorunuz ne onu anlamadım.wifi yi soruyorsanız aldığım klimada var.ek aparat taktırmadım

• Hocam oturma odasına klima almak istiyorum oda 15metrekare civarı. Bütçem 4.000 civarı hangi marka model tavsiye edersiniz . Birde dış ünite cam kapalı balkonun içine konursa sıkıntı olur mu ? Kayseri'de yaşıyorum orada kullanılcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanx38 -- 24 Temmuz 2020; 16:56:3 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    İç inüteye gömülüdür.açıp bakmadım ama wifi çalışıyor

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim uygun bir fiyata bir bayiden daikin n serisi 12000 sipariş ettim kurulumunu yaptıklarında ilk izlenimini sizlerle paylaşacağım

• Gelişme, güncelleme: Bu günde gg aradı "satıcı ile konuştuk elinde yenisi yokmuş para iadesi yapacak dedi" ya kardeşim dedim ben size sayısız kez sözlü yazılı para iadesi istemiyorummmm değişim istiyorum demedim mi diyorum!? Evet diyor. Eee o zaman!!!! Siz dedim satıcıya boşuna yükleniyorsunuz! Boşuna vakit kaybediyoruz sürekli aynı şeyi tekrar ediyorsunuz dedim. Bu işi çözerse Vestel çözer siz orası ile görüşün halledin dedim tamam dedi. Arkadaş şaka gibi resmen millette işi de ben öğretiyorum :) sonra Vestel Manisa dan bir hanımefendi aramıştı dahili de vermişti bir sorun olursa beni arayın dedi bunun üzerine aradım açmadı. Açmasın bakalım ben biliyorum ama bu iş bka batacak diye bir Türkiye klasiği çünkü. Mahkeme de bitecek çünkü iş ona doğru gidiyor...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • scorpion3560 S kullanıcısına yanıt
    Klima takildi artik hayirlli olsun.sizin dediginizide sordum.wifi modulu hicbir markada gomulu gelmez taktirmaniz gerekir dedi takan servis.

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    Çoğu markanın bazı modellerinde fiyata dahil oluyor wifi modülü . Gömülü dediğiniz iç üniteye devre şeklinde bağlı değil ayrı bir modül olarak bağlanıyor . Hatta bazılarında kablolu kumanda yerine bağlanıyor belkide hepsinde .

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Ben demedim.bi arkadas dedi.

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Daikin keşif ekibi geldi ama bundan bahsetmedi

• Hocam oturma odasına klima almak istiyorum oda 15metrekare civarı. Bütçem 4.000 civarı hangi marka model tavsiye edersiniz . Birde dış ünite cam kapalı balkonun içine konursa sıkıntı olur mu ? Kayseri'de yaşıyorum orada kullanılcak

• LBJ_23 kullanıcısına yanıt
    Bahsetmezler çünkü ticari klimaya girer söylediğim model , ticari diye trifaze zannetmeyin hem trifazesi hemde ev için monofaze olan modeli mevcut .

• quote:

5yil vestel kullandim.Samsungun 2020modellerini neden tavsiye etmediniz?
    Merhaba.

AR35 ve 5000H serilerini Midea'ya ürettirdi. Geriye kalan serileri hala sorunlu. Alüminyum kondanser kullanıyor olması zaten büyük bir dezavantaj. Onun dışında çoğunlukla gelen ses şikayetleri,ısıtma için sık defrost gibi şikayetler söz konusu.

Wind-Free adında bir teknoloji geliştirdiler. Endüstriyel uygulamalarda bu yıllardır var idi. (Deplasmanlı Difüzör,aynı sistemdir). Çok küçük alanlar haricinde etkisi olmayan bir sistem.

Örneğin 24000 Btu klimaya Wind-Free özelliği koyulup satılması tamamen pazarlama amaçlı. 24000 Btu cihazın hitap ettiği alan metrajı 40-60m^2 arasıdır. Bu alanı rüzgarsız serinletmek imkansızdır. Klimanın altında oturulacaksa ancak işe yarayabilir. Pratikte verimliliği olmayan bir özelliktir ancak,yeni bir özellik gibi gösterilip ilgi çekmesi sağlanıyor.

Telefon vb. teknoloji ürünlerinde iyi olabilir ancak,klima konusunda bu kadar başarılı değil.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: ayenice

LG Dual Plus klimayı Wifi özelliği ve ses seviyesi 19 olması sebebi ile dikkatimi çekmişti.
    Çok Teşekkür ederim, sevgiler, saygılar.
    Rica ederim,şimdiden hayırlı olsun.

Sevgi ve saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 23092310231123122313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.