Şimdi Ara

Klima Tavsiye istek ve 18000 - 24000 BTU Vestel Klimalar hakkında bilgi istek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
33.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sosyolog_56

üstadım araştırmalarım sonucu. özellik olarak birbirleriyle hemen hemen aynı. 4 model belirledim. almak için. biliyorum siz her ne kadar marka model tavsiyesi işine sıcak bakmasanızda insan işte bu işi bilen birilerinden bu konuda fikir alınca insanın içi rahatlıyor tabiri caizse:) velhasıl üstadım.

samsung ar5500 serisi 18k

lg sirius deluxe 18k.)şimdi bunların smart versiyonu denilyor ama ben özellik olarak bir fark görmedim. bir wifi diyorlar smartta mevcut ama oda sanırım türkiyeye gelen cihazlarda yok.)

Arçelik ve bekonun lg ile fiziksel olarak aynı özellik olarakta sadece enerji sarfiyatı konusunda çokminik farklar dışında farkı bulunmayan. arç 18330 +iyonizerli, bekonun da 31830 modeli.

birde son olarak daha öncede demiştim bizim evdeki baymak.vs baymak elegant plus 18k modeli.
    midea mission sanırım nette göremedim satışlarını. bağazasında da bulunduğum yerde yok hocam.
    şimdi bu dediğim modellerden hangisi almalıyım. hangisini almamalıyım. bakır boru,enerji sarfiyatı vs. klimayı %90 soğutma için kullanacağım.
    şimdiden saygılar tesekkurler.

ben yazlığıma beko 31830 modelini aldım ( arçelik 18330 modelide aynı)

3300 tl şimdi alırsan eğer ötv düştü 3093 tl düşürdüler üstelik 12 taksit ile

% 90 soğutma için kullanacak iseniz ben mantıklı 150 tl verip garanti 7 sene oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derya78 -- 19 Şubat 2017; 12:35:54 >

• sosyolog_56 kullanıcısına yanıt
  • Ado kullanıcısına yanıt
    ado hocam selamlar. bir konuda fikrinizi alıcaktım
    acaba siz multi inverter sistemleri için ne düşünüyorsunuz. 18k btuluk en fazla 3 ünite 30k btu bağlanılabilen. gerçi ben bir 9 bir de 18 lik bağlarım. bu konuda fikrinizden ve bilginizden yararlanabilir miyim? teşekkürler kolay gelsin.
  • quote:

ado hocam selamlar. bir konuda fikrinizi alıcaktım
    acaba siz multi inverter sistemleri için ne düşünüyorsunuz. 18k btuluk en fazla 3 ünite 30k btu bağlanılabilen. gerçi ben bir 9 bir de 18 lik bağlarım. bu konuda fikrinizden ve bilginizden yararlanabilir miyim? teşekkürler kolay gelsin.

Yeriniz varsa ayrı üniteler daha mantıklı. Multi işine sıcak bakmıyorum ben.
    Selamlar Hocam, Bu konuda bir şok kere sordular arkadaşlar. her seferinde de aynı cevabı verdim.

Yer sorununuz olmadıkça multi sistemlere girmeyin hocam.

Ev sahibi iseniz, binanız şu an inşaat halinde ise, o eve bir girecek bir daha da çıkmayacaksanız, aldığını cihaz İYİ bir cihaz ise ok.

Ancak bunun dışında ben bir çok unsurun bir noktaya bağlandığı teknolojiyi sevmiyorum, sebebi ise basit bir örnek ile, 3 klimanız var (İç ünite olarak) fakat 'Sallıyorum) dış ünitede bir sorun oldu ve söküp götürmeleri gerekti.

Söküp götürdükleri an evdeki 3 klima aynı anda susar. tamam istisnai bir durumdur ama hem montajda hem arıza unsurunda hep sorun yaşarsınız multilerde.

Benim düşüncemdir tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Selamlar Hocam, Bu konuda bir şok kere sordular arkadaşlar. her seferinde de aynı cevabı verdim.

Yer sorununuz olmadıkça multi sistemlere girmeyin hocam.

Ev sahibi iseniz, binanız şu an inşaat halinde ise, o eve bir girecek bir daha da çıkmayacaksanız, aldığını cihaz İYİ bir cihaz ise ok.

Ancak bunun dışında ben bir çok unsurun bir noktaya bağlandığı teknolojiyi sevmiyorum, sebebi ise basit bir örnek ile, 3 klimanız var (İç ünite olarak) fakat 'Sallıyorum) dış ünitede bir sorun oldu ve söküp götürmeleri gerekti.

Söküp götürdükleri an evdeki 3 klima aynı anda susar. tamam istisnai bir durumdur ama hem montajda hem arıza unsurunda hep sorun yaşarsınız multilerde.

Benim düşüncemdir tabi

anladım hocam. gayet makul sebepler. anlaşılan tekli sistem alıcaz. teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.
  • quote:

anladım hocam. gayet makul sebepler. anlaşılan tekli sistem alıcaz. teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

• Hangi klimaya karar verdiğini merak ediyorum @sosyolog_56
  • ruzgar1392 R kullanıcısına yanıt
    midea blanc 3100 tl fiyat aldım.mission stoklarda kalmamış 18 lik. lg ye karar verdim ama 3500 tl aşağısında bulamadım bu yüzden alacağım ya mide blanc, yada arçelik-beko nun 18 lik kliması. ikisinede 2850 peşin fiyat verdiler. beko 100 tl de artı 4 yıl garantisini verdi. artık midea bayisi p.tesi arayıp kesin bir fiyat verecek. blanc versiyonunda birde mission mart ayında stoklara girebilir onunda kesin bilgisini vericek. uygun birşey olursa mission beklerim. olmazsa midea blanc serisi veya arçelik beko.
    bulunduğum yerde hangi klima die sorduklarından midea diom da hepsinin yüz ifadesi böyle oluyor. siirtte kalıyorum bir tane midea servisi var ama buralarda işte servisi arçelik vestel beko bosch markaları tek bildiklerinden alacaksan bunlardan al diorlar. ama işte dediğim gibi midea olacaksa da inşallah yanıltmaz bizi.
  • quote:

bulunduğum yerde hangi klima die sorduklarından midea diom da hepsinin yüz ifadesi böyle oluyor. siirtte kalıyorum bir tane midea servisi var ama buralarda işte servisi arçelik vestel beko bosch markaları tek bildiklerinden alacaksan bunlardan al diorlar. ama işte dediğim gibi midea olacaksa da inşallah yanıltmaz bizi.

aynı ifadelerle bende çok karşılacağım sanırım. Ben de Midea Mission 12000 lik alacağım galiba. İkamet ettiğim yer Kahramanmaraş, burada da bir tane servis var görünüyor.

Umarım üzmez bizi Midea.
    midea alacaksıak dediğimiz gibi inş üzmez. genel olarak arçelik beko dan daha iyi bir makine yorumlarını okudum. bakalım artık. mission 12 likleri var pyasada.blanc tan daha iyi makine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sosyolog_56 -- 26 Şubat 2017; 14:39:42 >
    ado hocam mrblar. bir sorum olacaktı. beko-arçelik klimalarında bakır boru mu kullanıyor montajda?
    Hayır hocam, aluminyum boru kitleri mevcuttur montaj için. Ayrıca kondanser sistemi de alüminyumdur. bakır olanları da olmakla birlikte ağırlık alm dir, bundan sonraki süreçte tamamı alm ye dönecektir.

Çok istisnai bir durum olur veya çok baskı yaparsanız 5 metreye kadar olmak kaydı ile montajda bakır boru kullanıyorlar ancak pek yanaşmadıkları da bilinen bir gerçek. (Servis kaynaklı bir durum değildir)
    tamamı alm ye dönecek derken. tüm markalar mı hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sosyolog_56 -- 27 Şubat 2017; 16:4:54 >
    Hocam bakır savunucuları haklı olarak buna hem itiraz hem de isyan ediyor lakin ben aylardır GLOBAL dünyada hemen hemen hiç bir markanın artık üretim maliyetleriyle baş edemediğini ve üretimde maliyet düşürmek adına değişik yollara başvurduklarını, alm konusunun bunun basit bir örneği olduğunu yazıyorum. yazmaya da devam edeceğim.

Lidr markalar adı üstünde İSİM sattıkları için şu an pek yanaşmasalar da BAKIR madeninin ALM ise aradaki farkı oldukça açması nedeniyle isteseler de direnemeyecekler ve kendilerince MAKUL bir açıklama yaparak alternatif yollara başvuracaklar.

Basit bir örnek vereyim size, OCAK ayı bakır maden fiyatı ile günümüz bakır maden fiyatı arasındaki fark %9 (Resmi rakamdır) sizce bu kadar zamanda %9 fiyat artışı gösteren bakır 1 senede ne kadar artış gösterecektir? Buna paralel klima fiyatları aynı oranda artmış mıdır?

Şöyle düşünün;

1 kilo un 1000TL
    1 kilo un ile yapılacak ekmek sayısı 10 tane (Sallıyorum)
    Ekmek birim fiyatı 150TL

Şimdi hesap ortada, 1 kilo un alır 1000TL öder, 10 Eknek yapar satar 1500TL alır.

Şimdi biz burada sadece un fiyatını verdik, peki bunun mayası suyu tuzu vs ortada yok, aynı zamanda fırını kurmak için harcanan yatırım maliyeti ortada yok. Tüm masrafları çıkınca ekmek başı maliyetin 140TL olduğu ortaya çıkar.

Peki Ekmek birim fiyatı halen 150TL ancak Una %9 zam geldi, fırıncı unu 1000TL yerine 1090TL ye almaya başladı

aradan zaman geçti un oldu 1115TL

aradan zaman geçti un oldu 1125TL

ancak ekmek birim fiyatı halen 150TL

Şimdi 1 kilo un ile 10 ekmek yapan fırıncı, bu sefer durumu kurtarmak için 1 kilo un ile 11 ekmek yapmaya başlıyor, durum kurtarmayınca tuzu azaltıyor, o da olmayınca fırını 1 saat yerine 50 dakika çalıştırıyor, dikkat ederseniz oradan buradan kısmaya çalışıyor, aslında kaliteden ve gramajdan ödün vermeye başlıyor.

Tamam biliyorum fırınlar denetim altında vs de aslında neler olduğunu hepimiz iyi biliyoruz.

Klima sektöründe de durum farklı değil hocam, Satış rakamları belli, üretim maliyetleri belli,üreticilerin para kazanmayacaksa iş yapmayacakları zaten belli.

Şimdilik belli markalar, zamanla tüm markalar geçecek hocam istisnası yok bunun.
    Çözüm üretmek isteyen de diyecek ki Bakır borulular var bu fiyat, ALM olanlar var bu fiyat, hangisini istersen :)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

o zaman bakır borulu olanlar pahalılaşmadan veya tamamen ortadan kalkmadan klima yı bakır borulu montajını yaptıralım. doğrumu anlamışım kısa vadede hocam:)
    mission 18 likleri fabrika dahil stoklarda kalmamış. martın ikinci haftası da blancların 2017 versiyonları piyasaya çıkacakmış. onlar toshiba motoru kulanacakmış. 2016 versiyonu hitachi miş. artık 2017 yi beklicem. uygun birşey olursa fiyat olarak blank alacam. değilse 2016 serisi fiyatı düşer ve stoklarda bulabilrsem alıp rahatlıcam artık inş:)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.