Şimdi Ara

Klima Tavsiye istek ve 18000 - 24000 BTU Vestel Klimalar hakkında bilgi istek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
58
Cevap
0
Favori
33.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 50 m2'lik açık ofis ve 30 m2'lik bir odaya sahip 80 m2 lik ofisimize klima taktırmak istiyoruz. Klima 50 m2 lik açık ofiste olacaktır. 18000 BTU yeterli olur mu yoksa 24000 BTU 'luk mu tercih etmeliyiz. Tecrübelerinize göre tavsiyelerde bulunabilirseniz çok memnun oluruz.

Vestelde bir indirim hakkımız var. bu nedenle vestel fiyatları uygun geliyor. Ancak klima kalitesi bakımından vestel ihtiyacımızı karşılar mı ? Bu konuda yine tavsiyeleriniz ve tecrübelerinizi paylaşmanızı dilerim.

Vestelde;

1) Nature Plus BUZZ
    2) Plazma İnverter
    3) Minimalistik İnverter
    4) Nature Plus İnverter
    5) Bio Plus İnverter

modelleri mevcuttur. Bio Plus en uygun fiyatta çıkan modeldir. Bu modeller içinde bariz farklar var mıdır? Bio Plus model yeterli olur mu?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralarslan -- 30 Ekim 2016; 17:35:10 >

• kralarslan K kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz alan için bahsettiğini BTU yetersiz kalır. Hele ki VESTEL ürünlerde kompresör fazla zorlanır çok enerji harcar yine de istediğiniz randımanı alamazsınız.

BİO dediğiniz model on/off üretimlerde rüştünü ispat etmiş klasik modellerdir, kabin kasa yapıları sabit tutulup sistem komple invertere çevrilmiştir. Sağlamdır ama dediğim gibi sizin kullanım koşullarınız için yetersizdir.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    üstad kolay gelsin. bende bir haftadır klima araştırması yapıyorum. 18k btu luk bir klima almayı düşünüyorum bütçemde 3n fazla 3 bin tl. vestelin ürünleri ve özelikleri hoşuma gitti. akıllı minimalistik kliması var örneğin bir sitede indirimle birlikte 2600 tl civarı. vestel ürünlerini nasıl bilirsiniz, bu dediğim model nasıldır acaba. şimdiden teşekkürler
  • sosyolog_56 kullanıcısına yanıt
    VESTEL ürünleri pek sevilmemekle birlikte 2012 yılında yapılan yönetim değişikliğinden sonra oldukça ivme kazandığı da göz ardı edilemez bir gerçek.

Ne var ki konu klima ve performans olunca yine de temkinli yaklaşmak gerekiyor sebebi ise şu, Normalde 1 inci sınıf bir klimanın kapatabileceği izolasyon zafiyeti gibi açıkları bu klima kapatmaz (Örnektir bu) lakin derseniz ki benim bir zafiyetim yok, zemin sağlam, saha oyuna elverişli, O zaman sorun yok alabilirsiniz.

İşin gerçeği, konu ısıtmada 55 derece üflemekse bu klimalar da üfler. Konu soğutmada 5 dereceleri görmekse bu klima da görür. Lakin örnek vermek gerekirse bu klimanın dış ünitesi sessiz değildir. Yazılımlarla çok rahat oynanabildiği için (artık) kompresörü olması gerekenden daha çok baskı altına almaları nedeniyle kompresör en üst frekansa çıktığında bağırmaya başlar. (Diğer klimalarla kıyasladığınızda ben buna bağırma derim)

2017 itibari ile klima üretimlerinde kabin tipini de kompresörü de değiştirme kararı aldılar. Araştırın eğer bulursanız 2017 üretim klima alın eğer illa ki VESTEL alacaksanız.

Kötülüyor olmak istemem ama konu VESTEL ise gerçekleri de saklamanın anlamı yok.

Alın, ama beklentinizi çok yüksek tutmayın, ısıtır mı? ısıtır elbette, Soğutur mu? soğutur elbette, Ekonomi yapar mı? yapar elbette, lakin örneğimde olduğu gibi ısıtırken ses yapabilir, soğuturken ses yapabilir (Gerçi servis müdahale edip düzeltiyor bir daha da sorun olmuyor ama neden olsun)

Ben kullanıcı olarak da yorum yapıyorum bunu unutmamak lazım

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. peki hocam. vestel dışında 3000 tl limit ile 18k. hangi marka model alınabilir. vestelden en azından daha iyidir o paraya bunu al diebileceğiniz?
  • Klimaların her koşulda kullanılacağını düşünerek (yaz - kış ) alımınızı yapmanızı tavsiye ediyorum. Klima işinin lokomotifleri japon ürünleri Airfel klima da bu markaların arasında. Markanın kalitesi memleketimizde satılmış sarılacak bir çok ürünü geride bırakabilecek kalitededir. Fiyatı da çok uçuk değil araştırın sonra alımınızı yapın. Bilgi alabileceğiniz adreslerden biri Airfel Servisihttp://airfelservis.gen.tr/ buradan ulaşarak bilgi alırsınız.

Hiçbirimiz ucuz mal alacak kadar zengin değiliz.
  • sosyolog_56 kullanıcısına yanıt
    Ben marka model firma tavsiye işlerine girmiyorum hocam.

zirvedeki bir kaç marka haricinde hemen hepsi zaten birbiri ile aynı ürünler. Sizin için önemli olan unsur ne ise ona göre hareket etmeniz doğru olanıdır. neticede Klimaların hepsinde kompresör var, hepsinde ses var, hepsi enerji tüketiyor, hepsi ısıtıyor, hepsi soğutuyor.

Siz, sizin koşullarınıza uygun olanı seçmekle yükümlüsünüz. Örnek vermek gerekirse, sadece soğutma amaçlı klima kullanacak, 2-3 yılda bir ev değiştiren kiracı bir tüketicinin kılı kırk yararak araştırmasına bence gerek yok. Bu gün EN KÖTÜ klima dahi soğutur, 3 yıl da garantisi var ise daha ne olsun ucuz aldıktan sonra.

Ancak ev sahibisinizdir klimayı taktınız mı kalacaktır, üstüne soğutma/ısıtma kullanacaksanız o zaman 3000TL niz var ise ALMAYIN klima, biraz daha bekleyip para biriktirin, imkanları zorlayın ve lider markalara yönelin derim.

Senaryo çok hocam, dedim ya en önemlisi size uygun olanına göre siz karar vereceksiniz.

• Reklam linki paylaşan arkadaşlara gelsin bu yazım da.

Değerli Arkadaşlar; Bizler burada FİKİR ve BİLGİ paylaşımında bulunuyoruz. Saygısızlık etmek değil amacım lakin 3-5 mesajlı üyeliklerin gelip anlamsız 2 satır yazı yazıp araya bir de site linki vermelerine müsaade etmiyorum/etmiyoruz.

Buradaki 3-4 mesajdan kastım yeni üye olan arkaaşlarımız değil, amacı reklam olan üyelikler zaten belli ediyor kendilerini.

Forumda reklam vermek isteyen arkadaşlar yukarıdaki REKLAM VER butonunu tıklayıp istediği reklamı foruma verebilir, ama konularda mesnetsiz yaklaşımlarla kaçak göçek linklere izin yok kusura bakmayınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: sosyolog_56

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. peki hocam. vestel dışında 3000 tl limit ile 18k. hangi marka model alınabilir. vestelden en azından daha iyidir o paraya bunu al diebileceğiniz?

Merhaba arkadaşım.
    Nacizane iki öneride bulunayım bu iki klimada sizi %100 mutlu eder.
    Toshiba suzumi.
    Midea mission.
    Fiyatları araştırın pazarlık edin uyarsa alın.
    İyi günler.
  • yum yum Y kullanıcısına yanıt
    hocam fiyat olarak bütçemi bayağı bir aşıyor.
    Bosch Klima Lupe DC Inverter 18000 Btu B1ZMA/I

Airfel LTXN50U A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima. bu aşağıdaki klimaları bütçeye uygun olarak bseçtim de. bunlar arasında alınabilecekler acaba hangileri

VESTEL AKILLI MINIMALISTIK INVERTER WIFI 18 A+ KLIMA

SAMSUNG AR5500 AR18JSFSC 18000BTU INVERTER KLİMA

SİGMA SGM 18 INVDMR 18000 Btu A++ İnverter Klima

Hotpoint Elegant 18 BTU KIT3SPIW418LHP İnverter Klima

LG MEGA ASNW1862EA1 18000 BTU İnverter Duvar Tipi Klima (Yeni Smart)

bakıpta bulabilldiğim bu marka ve modeller özellik olarakta hemen hemen aynı. aralarında bir lg 200-300 tl fazla. mirde midea markası vardı.
    hocam klimayı %90 soğutma amaçlı kullanıcam. ısıtma amaçlı pek değil. ve ev kira ama yinede uzun ömürlü olmasını isterim. 3-5 yıllık değil.
  • quote:

hocam fiyat olarak bütçemi bayağı bir aşıyor.
    Bosch Klima Lupe DC Inverter 18000 Btu B1ZMA/I

Airfel LTXN50U A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima. bu aşağıdaki klimaları bütçeye uygun olarak bseçtim de. bunlar arasında alınabilecekler acaba hangileri

VESTEL AKILLI MINIMALISTIK INVERTER WIFI 18 A+ KLIMA

SAMSUNG AR5500 AR18JSFSC 18000BTU INVERTER KLİMA

SİGMA SGM 18 INVDMR 18000 Btu A++ İnverter Klima

Hotpoint Elegant 18 BTU KIT3SPIW418LHP İnverter Klima

LG MEGA ASNW1862EA1 18000 BTU İnverter Duvar Tipi Klima (Yeni Smart)

bakıpta bulabilldiğim bu marka ve modeller özellik olarakta hemen hemen aynı. aralarında bir lg 200-300 tl fazla. mirde midea markası vardı.

Ne yazık ki bu sorduklarınızı ben öneremiyorum.
    Uzun ömür, sorunsuz çalışma diyorsanız dediklerim.
    Ben evime alacağım eşyada konusunda uzman marka seçerim ki 15 - 20 yıl başım ağrımasın.
    Evime me sf aldığım halde önermiyorum hassas kulaklar için adamı uyutmaz.
    Gerisi size kalmış.
    İyi günler.

• 22 yildir kullandigim bir kez dahi servis gormeyen baymak teco marka klimamiz vardi. ve halende canavar gibi calisiyor. acaba simdi ki baymak elegant plus lar da boyle midir.
  • quote:

hocam klimayı %90 soğutma amaçlı kullanıcam. ısıtma amaçlı pek değil. ve ev kira ama yinede uzun ömürlü olmasını isterim. 3-5 yıllık değil.

Aradığınız uzun ömür ise, bu bütçe ile bence biraz beklemeli, üzerine katkıda bulunmalı ve lider konumda olan ME-MHE-PANASONİC-HAİER-DAIKIN-TOSHIBA-GENERAL vs gibi markalara yönelmeniz gerekir.

Enteresan olan şudur ki bu markaların da bozulmayacaklarının garantisi bulunmamaktadır.

Hatta LİDER vasıflarına rağmen bu klimalardan da şikayet edilmeyeni yok.

ME-MHE nin enerji tüketimi şaibesi tartışıldı
    DAIKIN ın kompresör şaibesi tartışıldı
    HAİER in temcit pilavı gibi forumda öne sürülen sensör sorunu son bulmadı. (Belkide sorun bitti ama forum bitmedi :) )
    TOSHIBA nın froumda bir çok üyenin dile getirdiği plastik çıtırdama sesi dile getirildi
    PANASONİC servis ağı sorunu bilinen durumdur.

Bu ve bunun gibi durumlar. Amacım kara senaryo yaratmak değil. Klasmanınızı buna göre belirlemenizi istiyorum.

Madem ki bir kere alacaksınız, 1- Klasman yükseltiniz. 2- İstediğiniz özellikleir barındıran ürünü alınız 3- Kullanmayacağınız özelliklere boşa para vermeyiniz.

• quote:

22 yildir kullandigim bir kez dahi servis gormeyen baymak teco marka klimamiz vardi. ve halende canavar gibi calisiyor. acaba simdi ki baymak elegant plus lar da boyle midir.

Ne BAYMAK o BAYMAK, Ne de klimalar o kalitede değil artık
  • tesekkur ederim ustad. artik duruma gore butce arttirabilirsem ust seviye markalara bakarim. tesekkurler tekrardan. iyi forumlar. :)
  • Hocam Beka ve ya Arçelik ultraionizer olan klimalara da bakabilirsiniz. LG Sirius'un bire bir aynı ürünü diye biliyorum. Bir araştırın isterseniz.
  • Dkan7 kullanıcısına yanıt
    fark ettim hocam onlarıda baktım. teşekkürler.:)
    üstadım araştırmalarım sonucu. özellik olarak birbirleriyle hemen hemen aynı. 4 model belirledim. almak için. biliyorum siz her ne kadar marka model tavsiyesi işine sıcak bakmasanızda insan işte bu işi bilen birilerinden bu konuda fikir alınca insanın içi rahatlıyor tabiri caizse:) velhasıl üstadım.

samsung ar5500 serisi 18k

lg sirius deluxe 18k.)şimdi bunların smart versiyonu denilyor ama ben özellik olarak bir fark görmedim. bir wifi diyorlar smartta mevcut ama oda sanırım türkiyeye gelen cihazlarda yok.)

Arçelik ve bekonun lg ile fiziksel olarak aynı özellik olarakta sadece enerji sarfiyatı konusunda çokminik farklar dışında farkı bulunmayan. arç 18330 +iyonizerli, bekonun da 31830 modeli.

birde son olarak daha öncede demiştim bizim evdeki baymak.vs baymak elegant plus 18k modeli.
    midea mission sanırım nette göremedim satışlarını. bağazasında da bulunduğum yerde yok hocam.
    şimdi bu dediğim modellerden hangisi almalıyım. hangisini almamalıyım. bakır boru,enerji sarfiyatı vs. klimayı %90 soğutma için kullanacağım.
    şimdiden saygılar tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Bahsettiğiniz alan için bahsettiğini BTU yetersiz kalır. Hele ki VESTEL ürünlerde kompresör fazla zorlanır çok enerji harcar yine de istediğiniz randımanı alamazsınız.

BİO dediğiniz model on/off üretimlerde rüştünü ispat etmiş klasik modellerdir, kabin kasa yapıları sabit tutulup sistem komple invertere çevrilmiştir. Sağlamdır ama dediğim gibi sizin kullanım koşullarınız için yetersizdir.

Açıkcası doğruyu yazmışsınız. Vestel de yetki almanıza rağmen bunu dürüstçe yazmanız beni sevindirdi. Aslında bir markanın iyi olduğu alanda sadece yetki yapmalı. Vestel mesela aslında beyaz eşya markasıdır. Ama şirketini büyütmek için yerli sermayenin büyümesini istediği için her alana hakim olmaya çalışmakta. Mesela her markanın iyi olduğu ayrı alanlar var. Miele beyaz eşya markası ama klima üretmiyor. Toshiba klima markası ama araba üretmiyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.