Şimdi Ara

Klima montaj yeri önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

12000 lik baymak elegant plus aldım. Odam 20 metre kare. Odanın altında çıkma var. Aynı katta biraz uzak ama balkon var. Verimlilik açısından dış üniteyi odanın altındaki çıkmaya mi taktırayım yoksa aynı kattaki balkon a mı? Balkon için 5 yada 6 metre boru gerekebilir ama odanın altındaki çıkmaya 4 metre yeter sanırım. Bu yağ kapanı vb sebeplerden ötürü sorma gereği duydum. Sizce nasıl yaptırayım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Odanın altında çıkma nedir?
  • Klima montaj yeri önerisi

Bu bina çıkmalı bina hocam alt kat küçük üst katlar daha büyük. Sormak istediğim ben iç üniteyi 1 numaralı odaya yerleştireceğim. Dış üniteyi 2 numaralı yere mi yoksa 3 numaralı balkon a mı koymalıyım. İkisi de güneş ve yağmurla muhatap olmayacağı yer ama Verimlilik açısından hangisi uygun olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozii41 -- 13 Mart 2017; 20:17:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzatagan

Bu bina çıkmalı bina hocam alt kat küçük üst katlar daha büyük. Sormak istediğim ben iç üniteyi 1 numaralı odaya yerleştireceğim. Dış üniteyi 2 numaralı yere mi yoksa 3 numaralı balkon a mı koymalıyım. İkisi de güneş ve yağmurla muhatap olmayacağı her ama Verimlilik açısından hangisi uygun olur

2 Nolu yer yani o daire seninse ve sen kullanıyorsan oraya koymaya hakkın olur ama bir başkasının duvarına kendi klimanı asamazsın, ne kadar sessiz denilse de içeriye ses verebilir, balkon en uygun olanıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: daytone1

quote:

Bu bina çıkmalı bina hocam alt kat küçük üst katlar daha büyük. Sormak istediğim ben iç üniteyi 1 numaralı odaya yerleştireceğim. Dış üniteyi 2 numaralı yere mi yoksa 3 numaralı balkon a mı koymalıyım. İkisi de güneş ve yağmurla muhatap olmayacağı her ama Verimlilik açısından hangisi uygun olur

2 Nolu yer yani o daire seninse ve sen kullanıyorsan oraya koymaya hakkın olur ama bir başkasının duvarına kendi klimanı asamazsın, ne kadar sessiz denilse de içeriye ses verebilir, balkon en uygun olanıdır.

Evet o daire de benim. Ben Verimlilik açısından soruyorum hocam? Yine de cevabınız balkon mu olur?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: daytone1

quote:

Evet o daire de benim. Ben Verimlilik açısından soruyorum hocam? Yine de cevabınız balkon mu olur?

Her bakımdan 2 nolu yer daha uygundur, uzun boru kaybı artırır ama çıkmanın altında olmasıda boruların börünmesi açısından hoş değil. Zaten iklimlendiriciler 5mt hazır boru kullanıyorlar ama yinede 2 nolu yer daha uygundur.
    Arçelik 12330 AA iç ünite çok sessizdir 12300 ise en alt modeldir aklınızda olsun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.