Şimdi Ara

Klima iç ünite temizleme maddesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
23.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

klima iç ünite temizleme maddelerini nasıl bulabilirim.

saygılarımla

• destan dan alabirsin
  • Destan kim usta.
    Bana da lazım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: web_tur

merhaba,

klima iç ünite temizleme maddelerini nasıl bulabilirim.

saygılarımla

Böyle soruya ancak satan bir yerden bulabilirsin demek geçiyor içimden
  • yedek parca satıcılarının hepsınde mevcuttur
  • Arkadaşlar bu iş klima temizlik ilacını bulmakla bitiyor mu .Yapmayın bu kadar hafife almayın verin 50-75 ytl içine dışına temizlensin.Üstünden ilaç sıkamkla olmaz öyle.İlaç dersen illada öyle özel bir ürüne gerek yok .İyi bir yağ çözücü ilede yapılabilir.Tek dikkat çok keskin olmasın alimünyum ve bakıra zarar vermesin asit içermesin yeter birde mutlaka sulandırın.Benden bir tavsiye hırdavatçılardan ve yapı marketlerden WD 40 isimli spray ürünü alın ve klimanız çalışmazken istediniz her yere sıkın hem temizler hemde tozların tutunmasını zorlaştırır.Klimayada hiç bir zaraı yok.Ama tavsiyem yinede iyi bir klima teknisyeni!!!
  • teknisyene ve 50 ytl hiç gerek yok al ilacı biraz su ile karıştır klima çalışmıyorken pompa ile iç ünite evap uzerıne sık 10 dk bekle bu kez sdadece sadece su sık durula bu kadar dıkkat edilecek birseyde yok aynı işlemi bırde dıs üniteye uygula 50 ytl cepte kalsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: mixkombine

teknisyene ve 50 ytl hiç gerek yok al ilacı biraz su ile karıştır klima çalışmıyorken pompa ile iç ünite evap uzerıne sık 10 dk bekle bu kez sdadece sadece su sık durula bu kadar dıkkat edilecek birseyde yok aynı işlemi bırde dıs üniteye uygula 50 ytl cepte kalsın

bu yazınızda haklı gibisinizde,peki şunu nasıl yapacagız,iç ünite fanı tamamen mantar ve küf dolmuş bunu nasıl yıkayacagız ,ilacı bin kerede sıksam çıkmıyor,komple fanın sökülerek dışarda ilacın içinde yatırılması gerekiyor 1-2 saat bunu nasıl sökecegiz hadi bunu söylede 50 ytl cepte kalsın,evet digerlerini bende yapıyorum ama fana tırsarak yaklaşıyorum
  • dostum fanı fılan sokmeye gerek yok bızım kullandıgımız ılacı yarı yarıya su ile uyguluyoruz ılac cok kuvvetlı tırnaklara fılan degdımı bellı bır sure sonra eldekı tırnak bıle eriyor dıkket et.fılıtrelerı cıkarıp sıkıyorsun pompayla beklıyorsun o kadar unıte sabunlanmıs gıbı kopuruyor 10 dk ıcınde duruluyorsun ılk gunku halını alıyor fanı sokmeye gerek yok belkı aldıgın ılacın cesıdı degısıktır veya etkısı farklıdır dıye dusunuyorum nede olsa esnaf alısmıs mılletı kazıklamaya
  • quote:

dostum fanı fılan sokmeye gerek yok bızım kullandıgımız ılacı yarı yarıya su ile uyguluyoruz ılac cok kuvvetlı tırnaklara fılan degdımı bellı bır sure sonra eldekı tırnak bıle eriyor dıkket et.fılıtrelerı cıkarıp sıkıyorsun pompayla beklıyorsun o kadar unıte sabunlanmıs gıbı kopuruyor 10 dk ıcınde duruluyorsun ılk gunku halını alıyor fanı sokmeye gerek yok belkı aldıgın ılacın cesıdı degısıktır veya etkısı farklıdır dıye dusunuyorum nede olsa esnaf alısmıs mılletı kazıklamaya

bizim eve 5 tane daıkın servisi geldi neler yaptılarda genede temizliyemediler,bizde paralarını vermedik,sonunda biri geldi klimayı komple söktü fanı küvete yatırdı 1 saat falan öylece temizlendi,yoksa 5 serviste neler yaptılarsa temizlenmedi,
  • quote:

dostum fanı fılan sokmeye gerek yok bızım kullandıgımız ılacı yarı yarıya su ile uyguluyoruz ılac cok kuvvetlı tırnaklara fılan degdımı bellı bır sure sonra eldekı tırnak bıle eriyor dıkket et.fılıtrelerı cıkarıp sıkıyorsun pompayla beklıyorsun o kadar unıte sabunlanmıs gıbı kopuruyor 10 dk ıcınde duruluyorsun ılk gunku halını alıyor fanı sokmeye gerek yok belkı aldıgın ılacın cesıdı degısıktır veya etkısı farklıdır dıye dusunuyorum nede olsa esnaf alısmıs mılletı kazıklamaya

Arkadaşım siz hiç klima fanının sökülmüşünü gördünüzmü.İş bu kadar kolay değil.Sizin dediğniz sadece göstermelik olur.Sizden sonra ki mesajda arkadaş yazmış dikkat edin.Ayrıca uzun süre kullanımlarda serpanpinlerin içide dolar üsten sıkacağınız ilaçla bunu sökemezsiniz.Birde öğle ilaç kullananlar varkı aliminyüm serpantinler ve bakırada zarar verebilir.Dikkat!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: yumuyumu

quote:

teknisyene ve 50 ytl hiç gerek yok al ilacı biraz su ile karıştır klima çalışmıyorken pompa ile iç ünite evap uzerıne sık 10 dk bekle bu kez sdadece sadece su sık durula bu kadar dıkkat edilecek birseyde yok aynı işlemi bırde dıs üniteye uygula 50 ytl cepte kalsın

bu yazınızda haklı gibisinizde,peki şunu nasıl yapacagız,iç ünite fanı tamamen mantar ve küf dolmuş bunu nasıl yıkayacagız ,ilacı bin kerede sıksam çıkmıyor,komple fanın sökülerek dışarda ilacın içinde yatırılması gerekiyor 1-2 saat bunu nasıl sökecegiz hadi bunu söylede 50 ytl cepte kalsın,evet digerlerini bende yapıyorum ama fana tırsarak yaklaşıyorum

Arkadaşım bir uzman olarak size tavsiyem ellemeyin fanın balans bozulabilir,sekurti cıvatasını bozabilirsiniz ,en önemliside fan zarar görürse markalara göre 200 $ kadar varan fiyatlar çıkabilir yada bulamayabilirsiniz bile.Birde fanı çıkartırken serpantinin hafiftende olsa esnetilmesi gerekiyor bu çok tekniktir.Borulara zarar verirseniz sonu kötü olur.Birde üst kapağı sökerken kırma ihtimali bile var.Bence çok kirli olmayan cihazlara kendiniz üstten bir bakım yapabilirsiniz.
  • arkadaşlar klima temizlik maddesi üretmekteyiz aliminyuma kesinlikle zarar vermez .

izmir irtibat için 05333719455
  • shanxmc, telefon cevap vermiyor.

bu temizleyicileri nereden bulabilirim ?
    ortalama fiyatları nelerdir
  • quote:

Orjinalden alıntı: maji

shanxmc, telefon cevap vermiyor.

bu temizleyicileri nereden bulabilirim ?
    ortalama fiyatları nelerdir

benim tl hep açık ara görüşelim
  • peki dış unitesi su ile yıkasak zararı olurmu nasıl temizleyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fast-man

peki dış unitesi su ile yıkasak zararı olurmu nasıl temizleyelim

Bende dış üniteyi hortum tutup yıkamak istedim. Ama klimacı olmaz karta su kaçırırsın dedi. Sonradan aklıma geldi. Dış üniteleri çatılara koyuyorlar. Hiç mi yağmur yemiyor bunlar?
  • ben dis uniteyi hortumla yikiyorum, henuz bir sorun olmadi ama ne yalan soyleyim biraz korkarak yikiyorum.
  • acaba domestos u sulandırıp kullansak olurmu ?
  • İşini duzgun yapan bu işi iyi bilen yetkili duzgun servislerle çalışın bu yeterli olacaktır bırakın herkez işini yapsın çantacı amatör ve fırsatcı insanlardan uzak durun yeter
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.