Şimdi Ara

Klima Fırsatları Burada Toplansın ! (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.895
Cevap
135
Favori
197.746
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 12000 btu baymak inventer aldım 1520 TL ye ama daha büyük 18000 btu hatta 24000 btu almam gerek.. inventer olmasına gerek yok.. 70m2 bi alan için 12000 inventer baymak klimayı harcamak istemiyorum.. onu odama alıp acilen uygun fiyatlı 24000 almalıyım..

bir ara 1999 TL ye vestel 24000 BTU satmıştı hepsiburadada kaçırmıştım onu..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nerden aldınız hocam yerel bayiden mi?
  • metinalasya kullanıcısına yanıt
    gittigidiyordan worldcard kampanyası çek vs kombosuyla almıştım.. aslında çok memnunum iyi soğutuyor.. ama ısıtmada tam verim alamadım çünkü metrekare 12000 btu ya uygun değil.. motorunu yakarım diye korkuyorum..

• merhaba
    antalyadayım mitsubishi electrik ten keşif istedim
    aslında para yetse 3 klimaya ihtiyacım var ama ekonomik durumlar, tek klima ile durumu idare etmeye çalışacağız.
    Yalnız dikkatimi çeken 3 klima alsaydım çok iyi indirim yapacaklardı
    Antalya da olup yakın zamanda klima almak isteyenler varsa beraber pazarlık yapabiliriz ne kadar çok klima o kadar uygun fiyat, marka model beraber oturup kararlaştırılabilir
    pm lerinizi bekliyorum
  • Arkadaşlar bu klima fiyatı nasıl sizce. Alınır mı bu
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/baymak-elegant-plus-12-a-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-263319860
    world kampanyasıda baslamış
  • calwincalwin kullanıcısına yanıt
    fiyatı göremedim internet kısıtından dolayı.. yazın ortasında 1520 TL ye baymak inverter 12000 BTU almıştım kampanya ile.. gayet memnunum soğutma konusunda hatta 65 metre karede verim aldım.. aslında 65 m2 için 18 btu ve 24 btu uygun.. 12 yetersiz ama soğutmada verim alıyorum.. ilerleyen zamanlarda 24 btu vestel 2000 TL kampanyası vardı kaçırıdm onu alsaydım 12 yi odama alacaktım.. :)

5 yıl garanti vermesi markasının arkasında durduğunun bir kanıtıdır.

• snl_ S kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyat 1890. gecen yıl babama bizde 1600 civarına almıştık ama şimdi fiyatlar artmış. 2000den aşağı göremedim. GG de 1890 en uygunu bu gibi.
  • Önerisi olan varmı?
    Hocam 65m²'ye 12000BTU klimanın yetmesi imkansız. Benim 36m² salona bile 18000 gerekiyor!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hector81 kullanıcısına yanıt
    iyi okuyun bende aynı şeyi yazmışım zaten yetersizliği konusunda.. kapı pencere kapatıp uzun sürede soğutmada anca verim alabiliyorum imkansız değil yaşadım oluyor ama uzun sürede oluyor anında verim almak mümkün değil..
    soğutma konusunda bir sorun yaşamazsınız ,ancak istenilen ısıya gelmesi biraz zaman alır ,ayrıca maalesef ısı her yerde aynı olmaz ,ısıtmada ise hiç verimli olmaz
  • hocam bunları bende söyledim zaten.. yazmışım okuyun.. hemen bi üstte aynı şeyi yazdım.. uzun sürede verim alıyorum.. zaten 65 metre kareye 12 BTU uygun değil.. bunuda belirttim bu yüzden 2000 TL ye 24 BTU vesteli kaçırdığıma çok üzgünüm.. 24 btu uygun fiyatlı bulsam 65 metre karelik alana takıp 12 btu baymak klimayıda odama çekicem ilk fırsatta..
    kızma ya bu kadar stres yapacak bir şey yok ,seni bu gün biraz sinirli gördüm :)
    zaten büyük alanlarda yüksek kapasiteli klima kullansanız da köşelerde ısı farkı oluyor
    bende yazın 12 binlik klimayı açıp evin her yerini bir miktar serinletme işini yapıyorum
    en uzak mesafe biraz sıcak kalıyor ama hiç yoktan iyidir :)
  • kızma yok hocam :) sizden öncede arkadaş okumamış onada aynı şeyi dedim denk geldi.. 12 btu maks 30-35 m2 için uygun.. 65 m2 bir alana kesinlikle 18 yada 24 olmalı.. hatta 18 den bile yeterli verim alamam.. dediğim gibi kapı pencere kapatıp uzun vadede verim alıyorum yani 12 btu yarım saat - 45 dk anca soğutuyor 65 m2 alanı.. aslında inverter cihazda yaptığım olay tehlikeli cihazın motorunu zorluyorum ve inverter özelliğini devreye sokamadığından cihaz neden hala istenilen sıcaklığa bu kadar sürede erişemedim diye motorunu zorluyor buda cihazın ömrünü kısaltıyor..

doğru metre karelerde doğru BTU tercih edilmeli.. ilk fırsatta uygun fiyatlı bir 24 BTU bir klima alıp 12 yi 30 m2 alana çekicem.. klima takma sökme işlerinden anlarım biraz.. sadece garanti başlasın diye kurulumlarda çağırırım servisleri :)
    gaz toplama ve vakum işini nasıl yapıyorsunuz ?

bu arada bizim cevap verme nedenimiz bilmeyen varsa okuyup öğrensin amaçlı ,yoksa kimseyi tuş etme gibi bir amacımız yok (en azından benim amacım bu) :)
  • vakumlama cihazına ulaşmam kolay yakın çevremdekilerde var.. aslında bu işler zor gibi dursada imkanı olanlar evinde klima taşıma işini rahatlıkla yapabilirler.. uzun uzadıya sırasıyla işlemleri yazamıcam ama bu forumda bile vakumlama ve gaz toplama işlemlerini anlatan çok verimli konular var.. link olarak paylaşayım.. bu işleri yapmaya üşenenler yada yapamayacaklarını düşünenler 100 TL ye istedikleri odaya taşıtabilirler klimalarını..

https://forum.donanimhaber.com/klima-gazi-nasil-toplanir--80183760
  • 12000 lik cihaz için kampanya yapılmış:

http://m.n11.com/fujiplus-12-chsakai-a-enerji-sinifi-12000-btuh-dc-inverter-klim-P164333065

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 9000 lik bir inverter önerisi olan varmı fiyatı iyi ve performansı güzel sorun çıkarmıyacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: sceptic

Benim iki tane klimaya ihtiyacım var; biri 18000 diğeri 24000 btu olabilir, uygun denk gelirse ikisi de 24000 btu olabilir. Kur farkları binmeden ve yaz fiyatları başlamadan denk gelir umarım

İki ayrı evde, biri 30 diğeri 45 metrekarede kullanılacak, ikisinin de alınma amacı soğutma, ısınma için kombi kullanılıyor. Hatta 30 metrekare olanın yan odasına da (15 metrekare) iç ünite taksak, dışarıdan da yanyana gelen bu iki odayı soğutacak şekilde tek dış ünite takılabilir mi? Toplamda üç iç ünite iki dış ünite olacak şekilde hangi marka ve modelleri önerirsiniz? Bütçemiz her bir ev için 3-3.500 TL olabilir. Inverter, anti-bakteriyel, iyi soğutma, iyi marka kriterlerimiz

• Selamlar, kiraladığımız evin salonu 3.5 x 4.5 metreden oluşuyor, baya küçük yani. Yeni binada klima için yer yapmışlar ama klima takmamış müteahhit. Kötü görüntüden kurtulmak ve yazın da soğutma amaçlı kullanmak için uygun bir klima önerisi var mı? Btu falan hiç anlamıyorum :|

Edit: Hatta yatak odasında da (7 8 metrekare sanırım) klima yeri yapılmış, yine uygun olarak buraya da bir çözüm bulunabiliyorsa daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thuringwethil -- 2 Mart 2017; 16:45:52 >
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.