Şimdi Ara

KLİMA ARIZALARI BURAYA (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
13
Favori
118.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günaydın hocam sorun evaplardaysa benim yapabileceğim birşeyler varmı tahmini masrafi ne olur klima 10 yıllık olduğu için 300 500 masraf yapmak istemem benim yapabileceğim temizlik vs bir yöntem varmı faydalı olabilecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 181501 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam, o iş için sistem temizliği gerekir ki kesin çözüm olmayabilir, bu şartlarda eva değişir o da 200 dolaylarında maliyet çıkartır. ancak ben halen gaz eksik olabileceği düşüncesinde daha çok yoğunlaşıyorum.

her hâlükârda o klima için biraz işçilik bedeli ödemeniz gerekecek. gelen ustanın insafına göre 100 ile 300 TL arasında mali portreniz çıkabilir.

İçerisinde bulunduğumuz düşük iş ahlakı ortamında tek temennim, ucuz yoldan bu işten sıyrılmanız yöndedir.

gelişmeleri haber verirseniz sevinirim.
  • Arkadaşlar Beko 7505D model klima var iç ünite fan hızı hangi kademe olursa olsun aynı hızda dönüyor sebebi ne olabilir acaba.
  • r.yılmaz kullanıcısına yanıt
    fan kapasitörü veya elektronik kar üzerindeki tristör triyak veya fet (kart dizaynına göre değişir)
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Kapasitörü yeni değiştirdim kartmı arızalı olabilir.
  • r.yılmaz kullanıcısına yanıt
    Fan devir kontrolü kart üzerindeki kontrol ünitesinden sağlanır. Lokal olarak arızayı bulabilecek durumda değilseniz kartı komple değiştirmeniz sorununuzu çözecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Degerli hocam soyle degerlendiriniz. Koca kış boyunca klimamizi calistirmiyoruz bu baglamda verilen bilgiye katilmam mumkun degil. Sistemin temel mantigi zaten buna aykiri.

Yine de ustamiz oyle soylemis ise uzerine yorum yapmis olmayayim. Evdeki klima icin %100 verdigim bilgi dogrudur. Once kacak noktasi bulunmalidir.

selamlar, çok ilginç birşey oldu. Klima arızadan sonraki ilk gün arızaya devam etti, ancak ikinci gün hiçbir işlem yapmadığım halde tekrar soğutmaya başladı. Bilimsel bir açıklaması var mı :)
  • greenflash kullanıcısına yanıt
    Bence sizin arızanız nüksedecek, ve yine anlattıklarınızdan hareketle bence sizin kapasitör arızalı. Şebeke voltajının yüksek olduğu bir an kompresör kalkış yapabilmiş olabilir. Kapasitör 1 kere yetersiz kaldıysa tekrar yetersiz kalacaktır demektir.

farazi düşünceler tabi bunlar
  • Merhaba, bir sorum olucaktı. Baxi marka 12.000 lik klimam var. Kışın eski ofisimden söküp taktırdım. Fakat takarken dış ünite valfi bozuk olduğu için köprü ile bağlantı yapıp takmışlar.Yaz mevsiminde sıcaktan başka üfleme yapmadığı zaman anladım.Servis öyle olduğunu söyledi. Valfi değiştirmek masraflı olduğu için bir kablo ile sıcak soğuk kullanabileceğimi söyledi.Kabloyu söküp bana verdi 10 cm bir kablo. Şimdi kış geldi klimayı dış üniteden bir kablo ile köprü yapıp sıcak yapmam lazım ama nasıl.
    Bilgisi olan arkadaşlar cvap verirse sevinirim.
  • quote:

Yok hocam, o iş için sistem temizliği gerekir ki kesin çözüm olmayabilir, bu şartlarda eva değişir o da 200 dolaylarında maliyet çıkartır. ancak ben halen gaz eksik olabileceği düşüncesinde daha çok yoğunlaşıyorum.

her hâlükârda o klima için biraz işçilik bedeli ödemeniz gerekecek. gelen ustanın insafına göre 100 ile 300 TL arasında mali portreniz çıkabilir.

İçerisinde bulunduğumuz düşük iş ahlakı ortamında tek temennim, ucuz yoldan bu işten sıyrılmanız yöndedir.

gelişmeleri haber verirseniz sevinirim.

Hocam midea blanc aldıktan sonra eski kılimayı ön panelin söküp güzelce kır çözücü sipreyle ve tazyikli suyla yikadim daha sonra bu kılimayı babamın evine yazın sattigim m,elektrik in yerine taktırdım sonuç gazı eksik çıktı zannedersem ufak bir kaçak var tespit edemediler sok tak gaz masrafı 200tl civarı para gitti ama bunun la siyittiracacagini sanmıyorum bu kışı çıkarsın yeter .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İsminden ziyade içeriği önemli hocam. Klimalarınıza LOKAL bakımı kendiniz elbette yapabilirsiniz lakin GENEL bakım ihtiyacını geciktirmeye yarasa da, bu ihtiyacı tamamen ortadan kaldırmayacaktır.

Bazı kimyasalların içeriği yağımsı bir madde gibi yüzeyde kalıp, tozun DAHA ÇOK eşanjöre yapışmasını sağlayabiliyor buna dikkat etmek ve bu ilaçları kullandıktan sonra iyi durulamak gerektiğini lütfen unutmayalım
  • quote:

İsminden ziyade içeriği önemli hocam. Klimalarınıza LOKAL bakımı kendiniz elbette yapabilirsiniz lakin GENEL bakım ihtiyacını geciktirmeye yarasa da, bu ihtiyacı tamamen ortadan kaldırmayacaktır.

Bazı kimyasalların içeriği yağımsı bir madde gibi yüzeyde kalıp, tozun DAHA ÇOK eşanjöre yapışmasını sağlayabiliyor buna dikkat etmek ve bu ilaçları kullandıktan sonra iyi durulamak gerektiğini lütfen unutmayalım

s.a ado hocam benim klimanın üzerinde alimünyum finler ömrünü doldurmuş bu sene idare eder ama dedi 300 tl değişmesi lazım mış böyle bişey varmı

kesik kesik üflemeye başladığında değişltirin dedi bakıma gelen servis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derya78 -- 22 Mayıs 2017; 11:53:45 >

• derya78 kullanıcısına yanıt
    Kesik kesik üfleme ile fin arasında nasıl bir bağlantı kurduklarını pek anlayamadım lakin ömrü dolan fin çürümüş demektir, çürük fin içerisinde akışkan dolaştırmaz ve zaten sistem çalışmaz. ''Aaa bunun yüzeyi yıpranmış değiştirelim'' diye fin değiştiğini ben görmedim ama gören bilen var ise yorum yazarlar mutlaka.
  • merhaba arkadaşlar, benim evde Mitsubishi MSZ-HJ35VA model klima var, 3 senedir sorunsuz kullanıyorum.

fakat problem şudur ki, dış motor ünitesi ile klima arasında yaklaşık 4-5 metre mesafe var, birbirlerinden baya uzaklar, bu yüzden dış ünite motoru ile klima arasındaki bakır borunun izalasyonu 3 sene sonunda çürümeye, soyulmaya başladı ve bağlantı yerlerinde de kopukluklar olmaya başladı.

baştan bir elden geçmesi gerekiyor.
    sizce servisi arasam gelip baksa yaklaşık olarak ne kadar ücret isterler bu elden geçirmeye?

ikinci seçenek, dış ünite motorunu klimaya daha yakın bir yere taktırtmak istesem, yaklasık ücret ne kadar olur bilginiz var mıdır?

hocam sizinde bilginiz varsa, yorumlarsanız çok sevinirim. @Ado

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gili trawangan -- 22 Mayıs 2017; 13:33:1 >
  • quote:

Kesik kesik üfleme ile fin arasında nasıl bir bağlantı kurduklarını pek anlayamadım lakin ömrü dolan fin çürümüş demektir, çürük fin içerisinde akışkan dolaştırmaz ve zaten sistem çalışmaz. ''Aaa bunun yüzeyi yıpranmış değiştirelim'' diye fin değiştiğini ben görmedim ama gören bilen var ise yorum yazarlar mutlaka.

fin çürümeye başlamış dedi sistem çalışırken zorlanma olur kesik kesik üfleme olmaya başlar dediler 2 sene idare edermiş
    Öyle bir şey yok, fin çürürse bir zaman sonra delinir ve içindeki gaz serbest kalır sistem çalışmaz o kadar.

Kesik kesik çalışma diye bir şey olmaz. Zaman belirleyecek kadar işi biliyorlarsa sorun yok. Bakımı neyle yaptılar? madem fin çürümüş, inşallah sanayi tipi ilaç kullanmamışlardır :)
  • gili trawangan kullanıcısına yanıt
    Değerli Hocam;

En karşı çıktığım şey, sorunsuz çalışan bir sistemin X bir nedenle sökülüp takılmasıdır. Bu nedenle bırakın dış ünite orada kalsın bahsettiğiniz mesafe anormal bir mesafe değil.

Güneşten yağmurdan sıcaktan soğuktan etkilenen izolasyon bölümü tamamen sökülüp, yeni izolasyon çekilip yeniden dekoratif ile sardıkları taktirde hiç bir sorun yaşamazsınız. malzeme maliyeti taş çatlasın 20-30Tl dir, gerisi işçilik, çok abartılı bir iş olmadığını da hatırlatmak isterim.
  • quote:

Öyle bir şey yok, fin çürürse bir zaman sonra delinir ve içindeki gaz serbest kalır sistem çalışmaz o kadar.

Kesik kesik çalışma diye bir şey olmaz. Zaman belirleyecek kadar işi biliyorlarsa sorun yok. Bakımı neyle yaptılar? madem fin çürümüş, inşallah sanayi tipi ilaç kullanmamışlardır :)

komple söktüler fandan tut iç üniteyi her şeyi ilaç sıktılar beklettiler sonra bol su ile temizlediler

koku var klimada hala 2009 senesinde alınan klima sene 2017 normal midir koku olması fin çürümeye başlaması
    Halen koku olması temizliğin bir kısmında eksik bir iş olduğu anlamı taşıyabilir, KESİN demiyorum.

Kullanılan ürün gurubuna, Kullanan kişiye, kullanılan ortama vs gibi bir sürü etkene dayalı olarak normaldir de diyebiliriz, anormal de. Şu ÇÜRÜME dedikleri şeyin resmini görebilsek iyi olurdu, keşke çekseydiniz resmini.
  • quote:

Halen koku olması temizliğin bir kısmında eksik bir iş olduğu anlamı taşıyabilir, KESİN demiyorum.

Kullanılan ürün gurubuna, Kullanan kişiye, kullanılan ortama vs gibi bir sürü etkene dayalı olarak normaldir de diyebiliriz, anormal de. Şu ÇÜRÜME dedikleri şeyin resmini görebilsek iyi olurdu, keşke çekseydiniz resmini.

zaten bu klima arıza yaparsa ME klima alacağım

13 m2 oda için 9,000 btu klima yeterlimi
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.