Şimdi Ara

Klavyeli Windows 10 tablet arayışım (Chuwi Hi12 tablet, klavye ve kalem alındı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 10"-11" civarı klavyesi sökülür/takılır bir Windows tablet arayışındayım.
    Forumdan birkaç arkadaşın yazılarını okuyuncahttp://www.banggood.com u inceledim. Fiyatı uygun olan bir çok çeşit içeriyor ancak Türkiye için "This warehouse can not ship to your location" diyor. Amazondaki gibi sadece Türkiyeye yollayabildiklerini filtreleyecek bir seçenek bulamadım. Gerçi banggood'un gümrük olayları nasıl oluyor tam da emin değilim.

Dolayısıyla iki konuda takıldım;
    1. PIPO, CHUWI, Cube, Teclast, Vido, Colorfly, Voyo, GPD, Jumper vs. Bunlar hiç duymadığım markalar. İşlemci, Ram ve Depolama bakımından kağıt üzerindeki teknik özellikleri tatmin edici. Ancak kalite konusunda kocaman soru işarati bırakıyorlar.
    2. Banggood'dan nasıl alışveriş yapılır, gelen malın parasını ödediğim mal olmama ihtimali var mı, diyelim ki farklı ürün geldi bu durumda ne yapılır, gümrük olayları nasıl oluyor ve en önemlisi TÜrkiyeye gönderiyorlar mı?

Bu konularda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oklawa -- 2 Nisan 2017; 21:35:14 >

• windows tableti napacaksin Android al daha kullanışlı olur senin icin klavye de baglayabilirsin

alisveris yönüne gelirsek 30 dolar üstü vergi diline girer burda ne yaparsin saticidan rica edersin fiyatini 30 dolar alti yapar yurtdisi alisveris icin forumda bolum var orada sorarsaniz yardimci olurlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bangooddan cube iwork 8 almistim.Severek kullaniyorum.Bluetooth Klavye,Bluetooth fare ve kilifi da gearbestten almistim.

Farkli urun gelmez atiyorum n11 den kalem aldin sana silgi geliyor mu :)

Cube un kalitesi tatmin edici 200 liraya almistim 6 ay once 2 gb,z8300,32 gb bunlara bakinca birde tr deki fiyatlara bakinca kalite olmasada olur diyorsun ama sorunsuz sekilde kullaniyorum.

Bangood suan gondermiyorsa GB den bak orada gonderiyorlardi+forumda gb yetkilisi var ona soru sorarsan daha iyi yardimci olur.

BKNZ:yurtdisi alisveris firsatlari,gearbest ana konusu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Android tablet var zaten ancak oyuncak olmaktan öteye gidemiyor. Çocuk ister masasının üstüne koysun, isterse eline alıp kullansın ama oyuncak olarak görmesin istiyorum.

Cube iwork1x
    Cube CDK08 iWork1X Keyboard

Bunları beğendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: oklawa

Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Android tablet var zaten ancak oyuncak olmaktan öteye gidemiyor. Çocuk ister masasının üstüne koysun, isterse eline alıp kullansın ama oyuncak olarak görmesin istiyorum.

Cube iwork1x
    Cube CDK08 iWork1X Keyboard

Bunları beğendim.

Bu sizin attiginiz flash salede daha dusuk

http://m.gearbest.com/tablet-pcs/pp_590390.html

http://m.gearbest.com/tablet-pcs/pp_580292.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hi10 modeline bir bak. Türkçe incelemeleri mevcut.

• Aynen inceliyorum. Birbirlerine çok benziyorlar zaten.
    Flash Sale fiyatı gerçekten baya indirimli ama o indirim sadece Windows+Android versiyonunda var. Hem windows hem de android olunca 64gb depolama alanından ne kadar kalır kestiremiyorum, Android'i silme imkanım var mı o da ayri bir konu. Sayenizde Flash Sale ile de tanışmış oldum, teşekkürler.
  • Chuwi Hi12 12.0

Chuwi Hi12 Keyboard

Chuwi Hi 12 Hipen H1 Active Stylus Pen

Bu üçünü sipariş ettim.
    Yol gösteren arkadaşlara teşekkür ederim.

Ürün hakkında izlenimlerimi elime ulaşınca paylaşırım.

• oklawa kullanıcısına yanıt
    Ne zaman sipariş verdin? Eline ne zaman geçerse kaç günde geldiğini buraya yazarmısın?

Kısa bir inceleme yazarmısın?

Gümrükte vergi verip vermediğini yazarmısın?

Bende aynı linkten alışveriş yapacağım senin yorumlarına göre.

• İki gündür DHL kargo olayıyla uğraşıyorum. Ödeme esnasında DHL ile ücretsiz gönderim görünüyordu, sonra Hatay/İskenderun DHL remote area listesinde geçtiğinden/geçmediğinden gönderim ücreti olacağını ve bunu paypal ile ödemem gerektiğini yazdılar. Yardımcı oluyorlar, yanlış anlaşılmasın ve sorun GearBest kaynaklı değil; üç seçenek sunuyorlar, paypal ile DHL kargo parasını ödemek, adresi kontrol edip yeniden belirlemek (posta koduna göre bakılıyor) veya ücretsiz diğer kargo servisini kullandırmak. PayPal ile ödeme yapmak malesef mümkün değil artık. Bir kez posta kodunu değiştirdim olmadı, bugünde DHL Türkiye ile konuştum ve onların verdiği posta kodunu ilettim, henüz GB'den cevap gelmedi. Bu sefer de olmazsa ücretsiz diğer kargoyu kullanacağım.

• 13 Mart 2017 tarihinde sipariş vermiştim, 1 Nisan 2017'de yurtiçi kargo ile teslim etiler. Aramex aracılığıyla geldi Türkiye'ye, gelince aradılar, gümrük vergisi konusunda bilgi verdiler ve T.C. Kimlik numaramı istediler. 55TL gümrük vergisi çıktı (294.84 + 6.90 kargo sigortası = 301.74$ toplam maliyetiydi), gümrük vergisini Aramex Türkiye ofisinin hesabına yatırdım. Beklemek hariç hiçbirşey yapmam gerekmedi. Aramex'e teşekkür ederim, bu kadar ilgili olmalarını beklemiyordum.

Ürüne gelirsek;
    Kalem ve klavye telmaşa. İkisi de çalışıyor ancak kalite yerlerde.

Klavyeyi kullanıyorum şuan bunları yazarken, her tuş basışımda metalik bir zangırtı çıkıyor, shift tuşu geniş ancak sadece ortasına basarsanız işe yarıyor, kenarlara basarsanız kontak sağlamıyor. Touchpad hassas ancak sol/sağ tuş tıklamak istediğinizde kursor kayıyor ve istemediğim şeyler oluyor.

Kaleminse ucu oynak, bu standart bir durum mu bilmiyorum. Ucu oynak olduğu için kesintisiz çizgi çizemiyorum mesela, arada boşluklar bırakıyor.

Tablet;
    Kalite hissi veriyor tutunca. Ekranın bu kadar güzel olmasını beklemiyordum. Fotoğraf çekimi olmasa da olurmuş dedirtiyor insana. Sesi sol ve saü arafta iki hoparlöründen geliyor ve laptopumdan yüksek çıkıyor ama tiz. Tiz olunca pek keyifli olmuyorç

WiFi bağlantısı kopuyor arada ve tableti yeniden başlatana kadar da düzelmiyor.
    Türkçe dil paketi kurulumunu yapamadım. Nedense windows paketi indiremiyor, derlenmiş paketi indirdim (win10 64bit sürümü) onu da kuramam dedi. Bu konuda araştırmalara vait buldukça devam ediyorum.

Klavyeli Windows 10 tablet arayışım (Chuwi Hi12 tablet, klavye ve kalem alındı)Klavyeli Windows 10 tablet arayışım (Chuwi Hi12 tablet, klavye ve kalem alındı)

• Kötü bir tecrübe olmuş hocam geçmiş olsun. Keşke söylediğim modele de baksaydın.

• Aslında tablet güzel.

Kızım için aldım. Tablet dilinin ingilizce olması bir açıdan daha iyi, zaten okulu ağırlıklı ingilizce eğitim veriyor.

10" olan sanırım daha oturmuş bir sistem, 12" tabletin pek tercih edildiğini sanmıyorum ancak laptop modunda kullanım için 12" daha uygun geldi, gerçekten de boyutu laptop olarak kullanmak için ideal. Tablet halini görseniz gülersiniz orta halli bir çay tepsisi gibi :) ama çocuk yine de severek kullanıyor, hatta boyutu hoşuna da gitti.

Ekran çözünürlüğü 2160x1440px yani 3:2 oranında. Test etmek için kurmuştum; Windows 10'da asphalt 8 için performansı düşük kalıyor, ekran ayarlarından çözünürlüğü düşürmek istediğimde ise 3:2 çözünürlükleri (720x480, 1152x768, 1280x854, 1440x960) listede yer almıyor. Haliyle diğerlerini seçiyorum, üst/alt veya sağ/sol kısmında siyah bantlar oluyor.

Wi-Fi kopması bir günde 3 kez oldu sonra olmadı, belki de bir şeyler güncellendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: oklawa

Aslında tablet güzel.

Kızım için aldım. Tablet dilinin ingilizce olması bir açıdan daha iyi, zaten okulu ağırlıklı ingilizce eğitim veriyor.

10" olan sanırım daha oturmuş bir sistem, 12" tabletin pek tercih edildiğini sanmıyorum ancak laptop modunda kullanım için 12" daha uygun geldi, gerçekten de boyutu laptop olarak kullanmak için ideal. Tablet halini görseniz gülersiniz orta halli bir çay tepsisi gibi :) ama çocuk yine de severek kullanıyor, hatta boyutu hoşuna da gitti.

Ekran çözünürlüğü 2160x1440px yani 3:2 oranında. Test etmek için kurmuştum; Windows 10'da asphalt 8 için performansı düşük kalıyor, ekran ayarlarından çözünürlüğü düşürmek istediğimde ise 3:2 çözünürlükleri (720x480, 1152x768, 1280x854, 1440x960) listede yer almıyor. Haliyle diğerlerini seçiyorum, üst/alt veya sağ/sol kısmında siyah bantlar oluyor.

Wi-Fi kopması bir günde 3 kez oldu sonra olmadı, belki de bir şeyler güncellendi.

Hocam Hi12 için aylar sonra son durum nedir ? Tavsiye eder misiniz yoksa başka bir modele mi bakayım?

Açıkcası bir kaç olmazsa olmaz özellikten dolayı hi12 ye bakıyorum ama yok kesinlikle uzak dur derseniz başka

- Windows 10 olsun
    - Micro Usb den 5V klasik şarj aletiyle şarj edilebilsin.
    - Üzerinde en az 1 normal usb slot olsun
    - Klavye ve kalem vs ile kullanılabilsin.

Tüm bunları hi12 de buldum. Ama hem yabancı sitelerde hem de burada sıkıntı yaşayanlar var.

• Tavsiye etmiyorum. Dediğim gibi; klavyesi telmaşa, kalem hiçbir zaman düzgün çalışmadı. Çözünürlük yüksek olduğu için asphalt gibi oyunları kaldırmıyor ama çözünürlüğü düşürünce sıkıntı çıkarmıyor. Web/ofis uygulamaları için gayet yeterli bir cihaz.

• oklawa kullanıcısına yanıt
    Aslında ben de Web/ofis işleri için çantada taşımalık olsun mobil olsun diye düşünüyordum. Oyun vs düşünmüyorum.

Windowsun dokunmatik ekran klavyesiyle kullanım rahat mı? Herkes ekranı övmüş. Hassasiyet nasıl sizce ?
  • Dokunmatik konusunda hiç sıkıntı yaşamadık. Gayet güzel işliyor.

• Bende Hi12 düşünüyorum hocam. Kalem ile Not tutmak için kullanacağım. Pil ömrü ve kalemden bahsedermisiniz acaba ?

• Kalem rezalet, sık sık sanki ekrandan kaldırmışsınız gibi boşluklar bırakıyor, bana gelen kalemde mi sıkıntı var yoksa hepsi mi böyle bilemiyorum.

Pil konusu ise göreceli. Eğer yapmamı istediğiniz bir test varsa yapayım. Çocuk genelde oyun oynuyor veya video seyrediyor. Yeterli sure dayanıyor yine de.

Ben pek kullanmıyorum. Okullar açıldığı için artık eline alamıyor. İstediğiniz testi yapabilirim yani.

Yanlız mini usb den şarj oluyor, artık laçka oldu, kabloyu eğip büküp tabletin altına sıkıştırmam gerekiyor. Normal usb girişinden şarj etmeyi denemedim. Denemek lazım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.