Şimdi Ara

Klavye yenileme hızı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
6.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar tuşa basar basmaz harfleri iki tane yazıyor. Tuşa basma duyarlılığı çok fazla. Eskiden windows 7 de falan ayarlıyordum fakat windows 10 da nerede bir türlü bulamadım. Yardım eder misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞahEser -- 19 Aralık 2017; 20:29:8 >

• Windows'ta standart klavye hızının Denetim Masası'ndaki alanına ulaşmak için komut satırı (veya WIN+R'deki Çalıştır'da) control keyboard yazarak ulaşabiliniyor.

FilterKeysSetter adlı yazılımla klavye tuşlarınızın hassaslık-yenileme-tazeleme ayarlarını kendinize göre tayin edebilirsiniz. Ki bu yazılım aslında Denenim Masası → Erişim Kolaylığı Merkezi'ndeki Filtre (Yapışkan) Tuşlar'ın daha ince ayrtıntısına kadar ayarlamayı sağlamakta. İsterrseniz "varsayılan" (default) ayarlarına da getirebiliyorsunuz.

Windows'un varsayılan klavye hassaslık, hız, tazeleme hızları şöyle. Yetkili olarak komut satırından şunları uygulabilirsiniz. Ayarların uygulanabilmesi için oturumu kapatıp tekrar açmak kafi.

quote:

Reg.exe add "HKCU\Control Panel\Accessibility\Keyboard Response" /v "AutoRepeatDelay" /t REG_SZ /d "1000" /f
    Reg.exe add "HKCU\Control Panel\Accessibility\Keyboard Response" /v "AutoRepeatRate" /t REG_SZ /d "500" /f
    Reg.exe add "HKCU\Control Panel\Accessibility\Keyboard Response" /v "DelayBeforeAcceptance" /t REG_SZ /d "1000" /f
    Reg.exe add "HKCU\Control Panel\Accessibility\Keyboard Response" /v "Flags" /t REG_SZ /d "126" /f
    Reg.exe add "HKU\.DEFAULT\Control Panel\Accessibility\Keyboard Response" /v "AutoRepeatDelay" /t REG_SZ /d "1000" /f
    Reg.exe add "HKU\.DEFAULT\Control Panel\Accessibility\Keyboard Response" /v "AutoRepeatRate" /t REG_SZ /d "500" /f
    Reg.exe add "HKU\.DEFAULT\Control Panel\Accessibility\Keyboard Response" /v "DelayBeforeAcceptance" /t REG_SZ /d "1000" /f
    Reg.exe add "HKU\.DEFAULT\Control Panel\Accessibility\Keyboard Response" /v "Flags" /t REG_SZ /d "126" /f

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkertezcan -- 18 Ocak 2018; 0:28:20 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.