Şimdi Ara

Klavye odaklı minimal masaüstü ortamı önerisi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üniversitede LibreOffice kullanmak, 720p video izlemek için 2.el laptop/netbook alacağım en fazla 300-400 liralık olacak dolayısıyla eski(2004-2010 arası) olacak. Aklımda thinkpad,eee pc gibi şeyler var. Büyük ihtimalle 1 GB, hadi bilemediniz 2GB belleği olacak o yüzden bellek dostu dağıtımlara bakıyorum.
    Windows 10 ile beraber masaüstünü kullanma ve uygulama bulma alışkanlıklarım değişti. Artık eskisi gibi masaüstünü çok havalı güzel temiz bir şekilde düzenleyip masaüstündekideki ikona tıklamıyorum onun yerine "Windows" tuşuna basıp arama yerinden uygulamanın ismini yazıp öyle kullanmaya başladım. Dosya gezgininde Klasör/Uygulama ikonlarında arasından fare ile seçmektense ctrl-f yapıp aramak daha iyi.

Şu anki masaüstüm i5-4690/8GB Bellek/GTX770;

Linux tarafında şu an masaüstümde Ubuntu Gnome 16.04 kullanıyorum, sanal değil Windows'un yanına kurdum.Ancak Gnome-Shell arada çöküyor, Shell eklentileri bazen açılışta çalışmıyor vs. buglardan ötürü soğudum. Ayrıca dosya gezgininde yol adres satırına girmek için ctrl-L yapmak ve bunu .config'e atmak zoruma gitti.
    KDE Plasma ilk çıktığında denemiştim. Bir sürü saçma sapan olaylar vardı. Widget'ların boyutu ayarlanamıyordu,küçücüktü pencere köşesinde [ - o x ] tuşlarının yeri değişyiordu, yeni bir görev çubuğu yerleştirdiğimde yine aynı saçmalıklar geliyordu,saat bozuktu, monitoring programlarının grafikleri saçma sapandı vs. Şu an nasıl bilmiyorum.
    LXDE'de uygulama arama uygulaması bile yok :D Synapse indirdim. Bu cepte, aklıma yattı.
    Mate ve Cinnamon'u sadece 1-2 saatliğine denemiştim hatırlamıyorum ancak onlar da fare odaklı arayüzlerdi sanırım.

Bugün sanal sunucuda Englightment 28'i denedim kendi içinde "Run Everything" diye bir olayı var ancak biraz yetersiz sanırım bunda da Synapse kullanacağım. Bellek kullanımı gayet iyi ancak kullanımı biraz karışık geldi. Bu da cepte.

Diğer önerilere açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorkemq -- 20 Haziran 2017; 21:40:59 >

• openbox denedinmi ? bunsenlabs a bakabilrsin
  • MrtAltg M kullanıcısına yanıt
    Bakarım hocam ancak büyük ihtimalle Arch üzerine kurmayı düşünüyorum. Bu arada net hızı yavaaş 1 haftadır 2MB'lık videoyu kabul etmedi YouTube

Şöyle bir sorunum var 20-30FPS'den daha yüksek hızla fareyi hareket ettirdiğim zaman yırtılmalar oluşuyor hangi masaüstü ortamı olursa olsun. Devam edemiyorum çünkü deneyemiyorum onu nasıl düzeltebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorkemq -- 29 Haziran 2017; 13:49:49 >
  • i3 wm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncelleme: "Arch + AwesomeWM" ile yoluma devam ediyorum. Öneri yapan arkadaşlara teşekkürler
  • Tasarımsal olarak biraz güzel olsun diyorsan Linux Mint 17.3 XFCE
    Yok tasarım önemli değil biraz performans olsun diyorsan Zorin Os 9 Lite kullanabilirsin.

Asus EEE PC kullanıyorum bende film - belge için. Linux Mint 17.3 XFCE kullanıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.