Şimdi Ara

Klasik Eserler Hakkında Öneri/Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaz tatiline sayılı günler kala tatilde bitirmek için sizlerden klasik eserler konusunda öneriler bekliyorum. YKY, Iş Bankası Kültür Yayınları gibi kuruluşların (bazı) büyük şehirlerde mağazaları oluyor. Ankara'ya da uğramışken alırsam hem biraz daha uyguna gelebilir hem de gezmek için bahane olur.

Teşekkürler.

• Yukarı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takipteyim. Klasikleri okumaya başlamak istiyorum ama hangilerini okumalıyım nerden başlamalıyım tam bilmiyorum.
  • Klasiklere yeni başlıyorsanız simyacı, fareler ve insanlar, yaşlı adam ve deniz, robinson crusoe, yüzbaşının kızını önerebilirim
    Söylediklerime oranla biraz daha ağır tolstoyun eserleri olabilir. Özellikle tolstoyun kazaklar romanını ben çok beğeniyorum. Ayrıca Diriliş,savaş ve barış,anna karenina'yı önerebilirim. Dostoyevskiyi ben henüz okumadım fakat bu yaz karamazov kardeşlere başlayacağım. Daha sonra suç ve cezada ilgimi çekiyor isterseniz sizde bakabilirsiniz. Rus klasiklerinden birde babalar ve oğullarına bakabilirsiniz.
    Sefilleri zaten söylemeye gerek yok gerçekten hayata umutla bakmanızı sağlayacak bir kitap
    Sadece aşk konusu olsun isterseniz tavsiyem kırmızı ve siyah ile vadideki zambağa bakmanız olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyhunceyhan -- 5 Haziran 2017; 21:12:51 >
  • Klasikler için ben daha soft olan hikayelerden başlamanızı öneririm. Romanlar sonraki aşama. Albert camus güzel bir başlangıç olur. Daha sonra gorki, anton çehov gibi hikaye yazarları gayet ilgi çekici olacaktır. Daha sonra jack landon, oradan da kafka'ya girin derim. Victor Hugo'lar, dostoyevski'ler çok sonra..

• Merhaba!

Öncelikle cevap vermeye tenezzül ettiğiniz için teşekkürler. Önerileriniz aklımın bir köşesinde ama başlangıç düzeyini geçmiş bir okur olarak bahsettiğiniz o ilk eserlerden çok baba klasikleri okumayı düşünüyorum.

• JaCKiE_BrOwN kullanıcısına yanıt
    Çizdiğiniz rotanın ortalarından başlanabilir. Teşekkürler.

• Takvim-i Vekayi kullanıcısına yanıt
    Ne demek dostum herzaman. Sorunun ucu biraz açık oldugu için başlangıç eserlerinden ağır eserlere doğru sıraladım. Genede diğer yazdıklarımdan okumadıklarınız varsa okumanızı öneririm.

• Monte kristo kontu

Sefiller

Bunlar diğer klasikler göre akıcı dır başla seversin

• İvan İlyiç'in Ölümü

Bir İdam Mahkumunun Son Günü

Kreutzer Sonat

Efendi ile Uşağı

Aile Mutluluğu

Zamanımızın Bir Kahramanı

İnsancıklar

Öteki

Kumarbaz

Genç Wertherin Acıları

Yeraltından Notlar

Ermiş Antonius ve Şeytan

Bir Delinin Anı Defteri-Palto-Petersburg Öyküleri

http://www.kitapyurdu.com/index.php?route=product/product&product_id=145992

(bunlar kısa olduğundan başlangıç için iyi -palto,burun,bir delinin anı defteri hikayelerin toplamı,o hariç-)

Babalar ve Oğullar

Nana

Germinal

Ezilenler

Ölüler Evinden Anılar

Stepançikovo Köyü

Madame Bovary

Taras Bulba

Martin Eden

Budala

Ecinniler

Karamazov Kardeşler

Savaş ve Barış

Diriliş

Anna Karenina

Ölü Canlar

Oblomov

Goriot Baba

Bunları iş bankası,can,iletişim(pahalıdır) birilerinden alman gerek çevirileri en iyi onlardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.