Şimdi Ara

Klan savaşlarında rakip hangi kriterlere göre geliyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aktif bir klanın lideriyim ve her klan savaşında ekibimden üstün rakipler geliyor. yani mesela bizim ilk 4 sıra th11 sonraki 4 kişi th10 son 2 kişi th9 diyelim. gelen rakibin ilk 5i th11 ve son 5i th10. yani bariz bir güç dengesizliği var bu rakip neye göre geliyor. çekişmeli savaştan ziyade birazda rahat galibiyet almak istiyoruz

• savunma gücüne göre geliyor. ama tam eşit olması beklenemez yakın rakipler geliyor bazen eşit bazen güçsüz bazen güçlü olabiliyoruz. bazıları buçuklu köy yapıp dağıtıyor o ayrı bak aşağıya tablo atıcam her savunmanın verdiği puanlar

• quote:

Orijinalden alıntı: The Shawshank

savunma gücüne göre geliyor. ama tam eşit olması beklenemez yakın rakipler geliyor bazen eşit bazen güçsüz bazen güçlü olabiliyoruz. bazıları buçuklu köy yapıp dağıtıyor o ayrı bak aşağıya tablo atıcam her savunmanın verdiği puanlar

şimdi bundan ne anlamak gerekiyor herkesin bu tabloya göre bir puanı var ve toplam puana göremi rakip geliyor. resmi bir tablomu bu nereden erişiyoruz

• evet her savunmanın binanın bir puanı var ona göre köy gücü belli oluyor. mesela savunmasız kemiksiz köyler bu tabloya göre en altta yer alıyor
  • quote:

evet her savunmanın binanın bir puanı var ona göre köy gücü belli oluyor. mesela savunmasız kemiksiz köyler bu tabloya göre en altta yer alıyor

savaşa en alttaki 2 sıraya 1 seviye köy koyarsak gelecek rakip ciddi oranda zayıf olacak o zaman değilmi. bu taktik tutarmı ?
  • klan seviyesi ve kazanma seriside etki ediyor
    aşağıya düşük köy koydun mu karşıyada o şekil klan geliyor yani birşey değişmiyor
    hatta daha kötüsü oluyor şimdi aşağıya düşük köy aldın ya savunması çok düşük atıcısı 3, tazısı 4, balonu 7 kb11 savunmasız geliyor ve atıyorum 50lik ks bu, 50. sıradan 1 e dalıyo 3 yıldız alıyo yada rahatça 2 alıyo
    kb11 hiç savunma almamış lab,büyü fab,kara büyü fab,kamp,kışla,kral kraliçe koruyucu geliştirmiş kısaca PARAYI basıp saldırı için ne varsa direk basmış ama savunma için hiç birşey yapmamıs deliler var burda amaç en asagıdan en tepeye vurmak ve karşıya kolay rakip getirmek iş bu duruma gelirse çok kişi bırakır
  • quote:

Orijinalden alıntı: 45cagdas45

klan seviyesi ve kazanma seriside etki ediyor
    aşağıya düşük köy koydun mu karşıyada o şekil klan geliyor yani birşey değişmiyor
    hatta daha kötüsü oluyor şimdi aşağıya düşük köy aldın ya savunması çok düşük atıcısı 3, tazısı 4, balonu 7 kb11 savunmasız geliyor ve atıyorum 50lik ks bu, 50. sıradan 1 e dalıyo 3 yıldız alıyo yada rahatça 2 alıyo
    kb11 hiç savunma almamış lab,büyü fab,kara büyü fab,kamp,kışla,kral kraliçe koruyucu geliştirmiş kısaca PARAYI basıp saldırı için ne varsa direk basmış ama savunma için hiç birşey yapmamıs deliler var burda amaç en asagıdan en tepeye vurmak ve karşıya kolay rakip getirmek iş bu duruma gelirse çok kişi bırakır

ama bu dediğiniz çok absürd bir durum. savunması olmayan hatta duvarı bile olmayan birsürü th11 var heroları bile son seviye hiç anlamadığım birşey ama var gerçekten böyleleri. bunların denk gelme olasılığı çok düşük ben genel olarak bir ortalama yapacaksak eğer mantıklı olduğunu düşünüyorum açıkçası

• mesela benim klanımda kendime ait bir köyüm var. kb9 sadece 3 level topu var bir tane ne bomba ne tuzak nede duvar var. askerleride öyle ahım şahım yüksek değil sadece ejderi 4 e basılıyor birde yıldırım 6 olacak. ks de 17 18. sırada oluor. ve kb8 leri fulluyor. ejder 4 olduktan sonra full kb8 savaşırken bu hesap her işi bozabilecek nitelikte. kaldı ki ben bunu kb 10 ve 11 e basıp ejderini 6 yıldırımını 7 yaptığım zamanda 15. sırada falan olacak ve güç dengelerini paramparça edecek :)
  • quote:

mesela benim klanımda kendime ait bir köyüm var. kb9 sadece 3 level topu var bir tane ne bomba ne tuzak nede duvar var. askerleride öyle ahım şahım yüksek değil sadece ejderi 4 e basılıyor birde yıldırım 6 olacak. ks de 17 18. sırada oluor. ve kb8 leri fulluyor. ejder 4 olduktan sonra full kb8 savaşırken bu hesap her işi bozabilecek nitelikte. kaldı ki ben bunu kb 10 ve 11 e basıp ejderini 6 yıldırımını 7 yaptığım zamanda 15. sırada falan olacak ve güç dengelerini paramparça edecek :)

kb9a kadar böyle nasıl geldiniz peki
  • ben takasla aldım köyü forumdan yasin1986 arkadaştan ama mantığı kolay girdiğiniz zaman belediyeyi basacak kadar gani kasıp yada araştırma labı yükseltecek kadar kasmanız lazım kışla hızlandırııp. oyundan çıkarkende kalesine güçlü şeyler atıp biri saldırdığında ordunun çoğunluğunu kullanıp kalnak almayı sağlamalısınız
  • Aktif oyuncuysanız savaş köyü yapmak kolay. Ben fazla ilgilenemedigim için arkadaşla takas yaptım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ben takasla aldım köyü forumdan yasin1986 arkadaştan ama mantığı kolay girdiğiniz zaman belediyeyi basacak kadar gani kasıp yada araştırma labı yükseltecek kadar kasmanız lazım kışla hızlandırııp. oyundan çıkarkende kalesine güçlü şeyler atıp biri saldırdığında ordunun çoğunluğunu kullanıp kalnak almayı sağlamalısınız

heroları yükseltmek olay hadi iksir altın heryerde bulunur ama kara iksir çok uğraştırır insanı ben bunlara şaşırıyorum. duvar klan savaşında rakip konusunda çok etkilimi ki hiç kasmadan bunlarla uğraşılıyor
  • kara iksir kasamıyorum onu sanırım parayla alıyorlar yoksa çok zor
  • quote:

kara iksir kasamıyorum onu sanırım parayla alıyorlar yoksa çok zor

ya açıkçası ben bu kadar uğraşmam sırf klan savaşındaki rakip için. siz bu kadar uğraşacaksınız klanın diğerleri böyle iyi savaşacakmı. şahsen klanımda ilk sırada geliyorum savaşta ilk 2den genelde 3-4 yıldız çıkarıyorum bazen 5. ama aşağıya bakıyorsun 9-10.sıradaki köyler bile 1-2 yıldız olunca bunda bile heves kaçarken birde sizin gibi uğraşıp kaybedersem saçlarımı yolarım
  • burdada iş yukarda bitiyorsa olabilir. mesela siz kb10 sunuz sanırım. ama ks de 10. sıradaki hesabınız kb 11 savunmasız köy ejderi 6 veya balon tazısı full ise sizin 3 4 yıldız aldığınız yerlerden onunla 6 yıldız alabilirsiniz. ama klanda sadece kendi yakınlarınız varsa yoksa 10. sıradakiler savaşmayı bilmezse olmaz
  • quote:

burdada iş yukarda bitiyorsa olabilir. mesela siz kb10 sunuz sanırım. ama ks de 10. sıradaki hesabınız kb 11 savunmasız köy ejderi 6 veya balon tazısı full ise sizin 3 4 yıldız aldığınız yerlerden onunla 6 yıldız alabilirsiniz. ama klanda sadece kendi yakınlarınız varsa yoksa 10. sıradakiler savaşmayı bilmezse olmaz

yok ben th11 ful savunmayım benlik sıkıntı yok gelen rakibinde bir önemi yok. dediğiniz düzen baya sistemli yapılan klan savaşları için geçerli olur ve fayda sağlar yani. işte keşke herkes hakkını verse.

bu arada klana savaşçı alımı vardır 28/50 kişiyiz
  • hesap kodunuzu verirmisiniz bakayım bir klanınıza hesabınıza :)
  • quote:

hesap kodunuzu verirmisiniz bakayım bir klanınıza hesabınıza :)

pm attım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.