Şimdi Ara

Kıbrıs Internet | WISP Ana Konu | VDSL geliyor (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
6
Favori
25.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • burda hızları felan güzeldi ama online oyun oynayamıyordun pingden dolayı
  • ben girnede nethouse kullanıyorum ve LoL oynamaktayım fakat oyun içinde 70 ping ile oynarken bir anda 500lere kadar çıkabiliyor. Fakat işin komik yanı şu neredeyse 1 metre ötedeki yan binada oturan arkadaşım böyle bir sorun yaşamıyor sabit 70 ile oynuyor sürekli. Bilgisayara format attım acaba virüs mü var bende diye değişmedi başka bir bilgisayar getirip denedim aynı sorun onda da var. Bunu nethouse a bildirdiğimde bana bir şey yapamayacaklarını söylüyorlar. Hala kafam almıyor yan binadaki adam sabit 70 ile oynarken bende neden böyle ani artışlar oluyor bunun cevabını nethouse da veremiyor oynadığınız oyunun serverıyla alakalı diyorlar fakat o arkadaşta aynı oyunu oynuyor aynı internet sağlayıcısının aynı tarifesini kullanıyor(nethouse). ve çözüm yok sunmuyorlar bi çözüm şu an 3 aylık paketim bitti ve değiştirmeyi düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hankmoody13

ben girnede nethouse kullanıyorum ve LoL oynamaktayım fakat oyun içinde 70 ping ile oynarken bir anda 500lere kadar çıkabiliyor. Fakat işin komik yanı şu neredeyse 1 metre ötedeki yan binada oturan arkadaşım böyle bir sorun yaşamıyor sabit 70 ile oynuyor sürekli. Bilgisayara format attım acaba virüs mü var bende diye değişmedi başka bir bilgisayar getirip denedim aynı sorun onda da var. Bunu nethouse a bildirdiğimde bana bir şey yapamayacaklarını söylüyorlar. Hala kafam almıyor yan binadaki adam sabit 70 ile oynarken bende neden böyle ani artışlar oluyor bunun cevabını nethouse da veremiyor oynadığınız oyunun serverıyla alakalı diyorlar fakat o arkadaşta aynı oyunu oynuyor aynı internet sağlayıcısının aynı tarifesini kullanıyor(nethouse). ve çözüm yok sunmuyorlar bi çözüm şu an 3 aylık paketim bitti ve değiştirmeyi düşünüyorum

Arkadasını baska bir ap cihaza baglamış olabilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hankmoody13

ben girnede nethouse kullanıyorum ve LoL oynamaktayım fakat oyun içinde 70 ping ile oynarken bir anda 500lere kadar çıkabiliyor. Fakat işin komik yanı şu neredeyse 1 metre ötedeki yan binada oturan arkadaşım böyle bir sorun yaşamıyor sabit 70 ile oynuyor sürekli. Bilgisayara format attım acaba virüs mü var bende diye değişmedi başka bir bilgisayar getirip denedim aynı sorun onda da var. Bunu nethouse a bildirdiğimde bana bir şey yapamayacaklarını söylüyorlar. Hala kafam almıyor yan binadaki adam sabit 70 ile oynarken bende neden böyle ani artışlar oluyor bunun cevabını nethouse da veremiyor oynadığınız oyunun serverıyla alakalı diyorlar fakat o arkadaşta aynı oyunu oynuyor aynı internet sağlayıcısının aynı tarifesini kullanıyor(nethouse). ve çözüm yok sunmuyorlar bi çözüm şu an 3 aylık paketim bitti ve değiştirmeyi düşünüyorum

arkadaşının kullandığı wifi dongle (adaptör) ile senin dongle aynı mı ? değilse rica et onda ki dongle ile bağlanmayı dene

• Ares kullanıcısına yanıt
    Evet ürünlerimiz aynı. Benim modemim çift antenli ayriyetten
  • Arkadaşlar konunun başlığını ve ana mesajın içeriğini güncelledim. Bu arada bana çok PM geliyor hangi şirketten bağlatalım diye.

Lefkoşa, Girne için Multimax.
    Mağusa için FixNet.

Kısa cevabım bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 9 Eylül 2016; 2:15:52 >
  • Ani multimax da 10 mbit e kadar sinir lefkoşa ping olayi konu nasıl sabit calisirmi ona göre adsl daha iyi olursa onu almayı düşünüyorum canak nasıl fiyatları biraz pahalı gibi burda netler kıbrıs doldu çok öğrenci geldi kibrisda duran birileri bana yardımcı olursa iyi olur

• ozgur29 O kullanıcısına yanıt
    İlk önce Multimax'ı bağlatıp bir dene, yüksek ihtimal sorun olmayacak ama eğer olursa iletirsin ilgilenirler. Baktın yine olmuyor, iptal edersin paranı geri alırsın. Diğer seçenek ise ADSL kalıyor zira Multimax'ın dışında diğer WISP'lerden daha kaliteli bir hizmet bekleme hatta daha azını bekle.
  • Öncelikle herkese merhaba. Ben şuan Kıbrıs ın biraz daha bilinmedik yerinde(Çamlıbelde) oturuyorum. Şuan kullandığım internetin adı sanı yok rezalet bir şey. 2mbps download hızı var. Yeni internete geçmek istiyorum. Ben elimde modem ve kablolar birçok şey mevcut. Yeni internete geçersem herhangi bir ekstra ücret öder miyim? (uydu modem gibi şeyler değişmek zorunda m) Sanırım her internet her yerde çekmiyor. Anladığım kadarıyla en iyi firma Multimax. Burada çekip çekmediğini nasıl anlayabilirim.
  • SmokeeS S kullanıcısına yanıt
    Multimax'a telefon açıp sorman lazım. Yukarıdaki wireless anten değişecek, kendi antenlerini takacaklar, ücret almıyorlar buna. sende ise eğer modem değil de router/ap cihaz varsa sıkıntı olmaz. Yukarıda ki anten DHCP ile otomatik senin cihaza dns ve ip veriyor.
  • Teşekkürler. Modemin modeli Tp Link TDW8961ND. Aynı zamanda router. Bir sıkıntı olmaz sanırım.

• telsimin wireless ev internetini kullanan varmı ? 16mbit hız sunuyorlarmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: amazoon

telsimin wireless ev internetini kullanan varmı ? 16mbit hız sunuyorlarmış

Şimdi gördüm.

quote:

Bağlantı türlerinin herbiri sınırsız olup, günlük (24 saat için geçerli) Adil Kullanım Kotası uygulamasına tabidir. Adil kullanım kotası mevcut bağlantı türünüzün ilk 1,5 GB’lık kullanımında Turbo Hızda (SüperNet1 için 4 Mbit’e kadar, SüperNet2 için 8Mbit’e kadar, SüperNet3 için 12 Mbit’e kadar, SüperNet4 için 16 Mbit’e kadar) olmanızı, sonrasında kullanım arttıkça bağlantı hızı düşerek, toplam trafik 10 GB’a çıktığında sizi 1 Mbit ile sınırlandırma sistemidir. Gece yarısı saat 00:00’dan sonra SüperNet’inizi yeniden Turbo Hız’dan başlayarak kullanabileceksiniz.

günlük kotaları var MM gibi ve f/p olarak daha uygun gibi gözüküyor. fakat servis kalite olarak nasıldır taktırmadan bilemeyiz. 16Mbps diyip gün içinde en fazla 4Mbps verirlerse olmaz.

edit: günlük kota 24 saati kapsıyormuş şimdi farkettim o zaman olmaz. en azından MM 16:00-00:00 arası veriyor kota, diğer saatlerde sınırsız komple.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 12 Aralık 2016; 1:40:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: amazoon

telsimin wireless ev internetini kullanan varmı ? 16mbit hız sunuyorlarmış

Telsime bulaşma pişman olursun. Mağusadaysan broadmax yada Cypking tavsiye ederim. Online oyun oynuyorsan cypking daha iyi olur. Ping sorunlarına çözüm üremeye çalışıyorlar. Broadmax'ı arayıp pingim yüksek çıkıyor dediğinde birşey yapamayız deyip bırakıyor.
    Her iki firmada hem güçlü hem stabil(Tutarlı) gidiyorlar.Extendin ayarı yok ne yaptığını kendide bilmiyor. Bi ara kurulumlarda 150TL para istiyordu. İnterneti iptal edince anteni verirsen paranı verecekmiş. Şimdi vazgeçtiler sanırım.
    Fixnet reklamı güzel yaptı ilk başaldığında ama maalesef hem tutarsız hemde kota filan olayları çok var onda. normal kullanıcı pek etkilenmez ama bana göre değil:D
    Kıbrıs online Bulaşana ALLAH yardım etsin. okadar yani :D
    Geriye kalanları adam yerine koyup slm bile vermeyin.

DİKKAT: Bu bahsettiklerim Mağusa için geçerli yanlış anlamayın.

• Arkadaşlar birkaç güncelleme vereyim. Multimax, buradan anladığım kadarıyla, artık birkaç müşteriye aynı public IP adresi atamaya başladı. Sizde görünen IP, NAT ile verilmekte, benim mesela 172.16.x.x ile başlıyor, private IP listesinde yani 192.168.x.x gibi. Bu bazı online oyunlarda ve public tracker torrent sitelerinde sıkıntı yaratabilir eğer NAT ayarları düzgün yapılmamışsa.https://en.wikipedia.org/wiki/Carrier-grade_NAT

00:00'da sıfırlanan günlük kota artık 02:10'da sıfırlanıyor.

Ayrıca Multimax, Lefkoşa paketleini komple kaldırmış, şu an öyle görüyorum, sadece Süper Internet adı altında Girne paketleri var. Sanırım Lefkoşa içinde aynı paketler verilecek ya da farklı Lefkoşa paketleri gelecek, merakla bekliyorum. Hatırlatma olarak, Girne için sınırsız hız veriyorlar kota dışı saatlerde fakat "sınırsız hız" fikrine tamamıyle karşıyım belirli sebeplerden dolayı. 20Mbps bile deseler benim için daha çok alınabilir hale gelir (Lefkoşa için 10Mbps idi).

Ufak bir araştırmayla gördüm ki birkaç WISP sitesini değiştirmiş ve yeni paketler eklemiş;

1) Multimax, sınırsızMbps (sitede öyle yazıyor fix bir hız yok)
    1) Flytom, 20Mbps
    2) Comtech ve Fixnet 15Mbps
    3) Airnetworx, 8Mbps

Bunlar yeni paketleri, kota var mı, yok mu, upload hızı ne durumda daha bilmiyorum. Temmuz başı paketim bitiyor, hepsine sorup sorgulamak lazım, ona göre yine karar alacağım devam mı, değil mi

edit: Multimax Lefkoşa hizmetleri, NetNice adı altında Freenet olarak devam edecekmiş. Aynı hız ve fiyat, ayrıca siteye tekrar Lefkoşa paketlerini koyacaklarmış. Firma küçülme yoluna gitti dedik ama biz şirketleri birleştirdik gibi laflar duyduk. Açık ve net, ne olduğunu anlamadım ama yılbaşı çabuk paketlerinizi yenileyin fiyatlar artacak uyarısından sonra fiyatların artmaması ve Lefkoşa müşterilerinin Multimax hesaplarının silinmesi bana göre Multimax'ın müşterilerine karşı yaptığı ciddi bir yanlış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 10 Mayıs 2017; 21:57:19 >

• multimax bozdu artık 3 gb kota nedir arkadaş 1 video izliyorum doluyor gidiyor birde utanmadan gece 2ye çekmişler kotanın sıfırlama saatini birde her akşam sıkıntı oluyor internetimde ben bıktım aramaktan onlar bıkmadı haziranda internetim süresi bitiyor güzel firma bulursam degiştirecem zaten artık piyasada 10 mb hız veren bir çok firma var
  • amazoon A kullanıcısına yanıt
    bir cok derken mesela 3 ten fazla ornek verebilir misin lefkosada. flyneti sayma gunluk 1 gb kota koyuyorlar. devamini sen getir.
  • X-FI X kullanıcısına yanıt
    Nat ayarini nasil yapicaz? wikipedia kapali giremiyorum. ayrica multimax lefkosada freenet adiyla devam ediyor ayni internet ayni fiyat hatta suan kullaniyorum multimax altyapisi ve interneti ayni yani degisen bi sey yok.

su flytom comtech falan bir arastirir misin kota var mi yok mu upload hizi nedir? dedigin gibi. sen biliyosun bu isi. bu iyide gece 2 de resetleniyor benim kota 1.5 gb zaten yarim saatte bitiriyorum ben onu yani anliyacagin aksam 6dan sonra internet yok. sagol simdiden. daha guzel bi sey varsa ona gecelim 2017 de ne kalitede internetlerle ugrasiyoruz.
  • broadmax internet kullanan varmı sitesini inceledim 12 mb wireless interneti aylık 120 tlden satıyorlarmış multimax bildiginiz gibi 1 aylık internet 110 tl ve hız 10mb iletişim bilgilerinde magosa yazıyor acapa lefkoşaya hizmetleride varmı aramaya calıstımda ulaşamadım http://broadmax.net/
  • Az önce konuştumda lefkoşaya hizmetleri yokmuş kota uygulaması varmuş bunlardada 12mb pakette günlük 2gblık kota sınırı varmış 2gb aşdıgın zaman hız 4mb sabitleniyormuş anlayacagınız hikaye burasıda :)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.