Şimdi Ara

KKTC'DE OKUYANLAR VEYA OTURANLAR YARDIM LÜTFEN?(ÜNİVERSİTE İLE İLGİLİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
9.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar üniversiteyi okumaya kıbrısa gitmeyi düşünüyorum 2 tane üniversite var aklımda birisi Doğu Akdeniz Üni. diğeri ise Girne Amerikan Üni. ulaşım,kalite,ortam,iş imkanı bakımından hangi üniversite daha iyidir bilgisayar öğretmenliği için.Birde bu iki üniversite yer olarak birbirine yakınmıdır?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozborme -- 24 Mayıs 2007; 16:09:53 >

• up
  • Daü de iç mimari okuyorum.Magusa ile girne arası minibüslerle 1 saat civarı.Eğer Türkiye'de istediğin bölümler olmuyorsa gel ama önceliği Türkiye'ye ver son çare olarak buraya gel BENCE.Ama alıştıktan sonra gerçekten buralar güzel geliyor.
  • ben kıbrısta Yakındoğu üniversitesinde okuyorum
    Adadaki en iyi üniversite DAÜ bence.Bir çok kişide böyle düşünüyor.Girne Amerikan girnede zaten DAÜ gazi mağusada bu iki şehrin arası yaklaşık 80km kadar.Girne Amerikan üniversitesine hiç gitmedim ama küçük bir üni olduğunu biliyorum girne güzel şehirdir ufaktır.Mağusa bence en güzel şehirdir daü nün kampüsü oldukça büyük vede güzeldir şehirede çok yakındır ayrıca deniz kıyısıdır.ama daü dede bazı sorunlar yok değil okulda mali sorunlar var bildiğim kadarıyla geçen yıl hocaları greve falan gitmişlerdi ama şimdi bir sorun yok bildiğim kadarıyla.Ben olsam yinede daü yazardım.

Sana tavsiyem yaza atla bir uçağa gel buraya 3,4 günde hemen hemen tüm adayı gezersin zaten ona görede tercih yaparsın.okulların temsilciklerinde verilen cd lere fazla aldanma fazla abartılı.

Kıbrıs hakkında genel olarak soruların varsa cevaplamaya çalışırım ama gaü yada daü hakkında çok bi bilgim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apolloturk2 -- 24 Mayıs 2007; 16:23:06 >

• Yardımların için çok teşekkürler benim ilk tercihim tabiki Türkiye ben İstanbulda ikamet ediyorum ama son çare olarak kıbrıs düşünüyorum senin sölediklerine bakılırsa daü daha cazip geldi ikisininde internet sitelerine baktım banada daü daha iyi göründü hem fiyat olarak hemde kampüs olanakları bakımından yurları falanda çok güzel ama sonuçta bizde öğrenci olucaz Türkiyeye ulaşım ücretleri falan ne kadar tahminen ve bir öğrencinin yurt haricindeki masrafı nekadar oluyor oralarda?

quote:

Orjinalden alıntı: apolloturk2

ben kıbrısta Yakındoğu üniversitesinde okuyorum
    Adadaki en iyi üniversite DAÜ bence.Bir çok kişide böyle düşünüyor.Girne Amerikan girnede zaten DAÜ gazi mağusada bu iki şehrin arası yaklaşık 80km kadar.Girne Amerikan üniversitesine hiç gitmedim ama küçük bir üni olduğunu biliyorum girne güzel şehirdir ufaktır.Mağusa bence en güzel şehirdir daü nün kampüsü oldukça büyük vede güzeldir şehirede çok yakındır ayrıca deniz kıyısıdır.ama daü dede bazı sorunlar yok değil okulda mali sorunlar var bildiğim kadarıyla geçen yıl hocaları greve falan gitmişlerdi ama şimdi bir sorun yok bildiğim kadarıyla.Ben olsam yinede daü yazardım.

Sana tavsiyem yaza atla bir uçağa gel buraya 3,4 günde hemen hemen tüm adayı gezersin zaten ona görede tercih yaparsın.okulların temsilciklerinde verilen cd lere fazla aldanma fazla abartılı.

Kıbrıs hakkında genel olarak soruların varsa cevaplamaya çalışırım ama gaü yada daü hakkında çok bi bilgim yok.

• ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü nasıl peki ? Bu üniversite hakkındaki fikirlerinizi rica edebilir miyim ?
  • yurt olarak adadaki en pahalı okul bizimki heralde isyan edesim geldi yine

ulaşım olarak uçak fiyatları sürekli değişiyor ama son anda almazsan atlasjet,kthy 90-120 arası bulabilirsin pegasusda o civarlarda sanırsam thy biraz daha pahalı oluyor.Havalimanından DAÜ nün servisi var bildiğim kadarıyla en azından dönem başlarında oluyor gaü nün servisi varmı bilmiyorum.Burada şehir içi toplu taşıma yok maalesef o yüzden okul servislerine mecbur kalıyorsunuz yada taksiye binmek zorunda kalıyorsunuz maalesef.Taksi mağusaya ne kadar yazar bilmiyorum ama tahminimce 50 civarı falandır heralde.Buralarda yurtlar yemek vermiyor maalesef dürüm+ayran 1 ytl olayıda yok burada genelde kampüste yemekte pek ekonomik olmuyor üstteki arkadaş daüdeki fiyatları belirtir sanırsam.harcama olayı tamamen sana bağlı 300e geçinende var 1 milyara geçinende var ama 450-500 yeterli bence.sigara yoksa dahada azda yetebilir.İstanbuldan geleceksen başta kıbrıstan nefret edebilirsin özelliklede lefkoşadaysan çünkü gerçekten çok küçük bi yer ama 1-2 ayda alışırsın.Bu arada diğer ülkelerdeki ünilerede bakabilirsin isveç,norveç,avusturya buralarda üniler parasız.bunları tercih et diye söylemiyorum sadece ben buraya gelirken bunları hiç bilmiyordum sadece bilgin olsun diye yazdım.

Bu arada burada eve çıkmayı düşünüyorsan burada ucuza ev bulmak çok zor maalesef.

EDIT:Yurt fiyatlarından bahsettiğine göre yurtta kalmayı düşünüyorsun sanırım o zaman sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apolloturk2 -- 24 Mayıs 2007; 16:43:12 >

• Ya aslında ilk tercihim ew ama pahalı diosan biraz zor olur diğer ülkelere gidipte çok uzaklaşmak istemiyorum türkiyeden bazı nedenlerden dolayı bakalım artık sınawada az kaldı olmazsa gelicez oraya başka çare yok çok teşekkürler.
  • bi şey değil hocam.ev kiraları için lefkoşayı baz alırsak 3+1 ortalama bir ev 300 sterin civarı bi kirası vardır genelde 1 yıllık parayı peşin isterler 1 aylıkta depozito.Magusadada ev kiralarının pahalı olduğunu duymuştum www.kktcegitim.com bu siteyede bakmanı tavsiye ederim genelde adaya ilk gelenleri piskopata bağlayıp buraya gelmeyin mesajları attığı bir site ama işe yarar konularda olabiliyor en azından bi fikir verir.

@Bindalmg
    hiç bir fikrim yok maalesef sadece güzelyurtta olduğunu biliyorum
  • Şimdi apolloturk2 arkadaşa aynen katılıyorum.Benim içkim sigaram yok aylık 600ytl eksiksiz yetiyor.Ben magusa da yeni ev tuttum ev okulun kapısının 50 metre karşısında 4750ytl 500ytl de depoziti var daire 1+1.Havalanından magusaya taksiler 40ytl alıyor.Dürüm+ayran 4ytl ye satılıyor.Yurtta kalcaksan Longson ve hasan özok yurtlarından başkası olmamalı.Onlarında fiyatları 2 kişilik oda da 2500dolar yemek çamaşır vs hariç sadece yatak bedeli.Şubat ve eylül aylarında okulun havaalanına servisi oluyor.Bana göre kıbrısa geldiğine deyebilecek okul daüdür.Okulun mali yönden sıkıntıları var fakat öğrencilere yansıtılmış bir külfet henüz söz konusu değil.Ayrıca magusa içi taksi 5ytl sabit palm beach ve glapsides 6ytl

• kıbrıstan sevgiler. sorularınız olura yazın arkadaşlar gerek buraya gerek pm e yazın cevaplarım
  • Kıbrıs'ta gıda ve ev kirası çok pahalı diyorlar.Ev kiralarını arkadaşlar yazmış gördük.
    Peki gıda da öylemi?Hemen herşey Türkiyenin 2-3 katı mı?
    Ayrıca DAÜ vede YD üniversitelerinde okuyup gerek yurt olsun gerek en yakın ev kiralayacağımız şehirler arası kaç km.Eğer kısaysa bu yolu motorsiklet yada bisikletle alabileceğimi düşünüyorum.
    teşekkürler.
  • Yok arkadaşım inanmayın öyle 2-3 katı diyenlere.Ben magusa için konuşuyorum muzun kilosu Ankarada 2-2,5ytl burda cuma pazarında 1,90ytl idi geçen hafta.Taze ve iyi meyve bulmak biraz problem ama öğrenince halloluyor.

Orgeneral;Daü magusanın kenarından şehrin içinde bisiklet güzel bir çözüm olabilir İranlılar ve Türkler oldukça rağbet ediyor.Ben Ankaralıyım ve hayat pahalılığı olarak inanılmaz bir yükseliş gelmedi bana.Netice dışarda okuduğumuz için ayağımızı dışarı attığımızda para gidiyor.

YDÜ'yü pek bilmediğim için yorum yapıp yanıltmayım ama magusadan pek farklı olacağını sanmıyorum.
  • Kıbrısta okumuş ve yatay geçişle yaklaşık 1 yıldır oradan kurtulmuş olan biri olarak.Sakın ama sakın gitme.Gerçekten pişman olursun,şaka falan sanma sana ciddi ciddi kardeş tavsiyesi,kıbrısa gideceğine üniversite okuma daha iyi.Yakma kendini.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JoKeYANKARA

Yok arkadaşım inanmayın öyle 2-3 katı diyenlere.Ben magusa için konuşuyorum muzun kilosu Ankarada 2-2,5ytl burda cuma pazarında 1,90ytl idi geçen hafta.Taze ve iyi meyve bulmak biraz problem ama öğrenince halloluyor.

Orgeneral;Daü magusanın kenarından şehrin içinde bisiklet güzel bir çözüm olabilir İranlılar ve Türkler oldukça rağbet ediyor.Ben Ankaralıyım ve hayat pahalılığı olarak inanılmaz bir yükseliş gelmedi bana.Netice dışarda okuduğumuz için ayağımızı dışarı attığımızda para gidiyor.

YDÜ'yü pek bilmediğim için yorum yapıp yanıltmayım ama magusadan pek farklı olacağını sanmıyorum.

Cevapladığın için teşekkürederimAyrıca bende Ankaralıyım.

Nihonjin
    Dostum nedeninide açıklarmısın?Neden gitmemeli?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orgeneral -- 24 Mayıs 2007; 22:24:53 >

• http://www.youtube.com/v/YsLR-ie5Tz4

www.antikibris.org diye bi site vardi ama ş.r.fsizlerin işine gelmediği için herhalde hack falan ettiler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nihonjin

http://www.youtube.com/v/YsLR-ie5Tz4

• Nihonjin verdiğin link bende açılmadı.Tekrar yenilersen sevinirim merak ettim videoyu.
  • yine olmadı.Neyse sağlık olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.