Şimdi Ara

kızmadan bi bakın :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla baktım foruma ama soruma bi cvp bulamadım eğer önceden tartışıldıysa şimdiden özürr...
    Pc mark 2001 de 6094 puan ramler için nasıl... test sırasında sistem
    2500+@3200+
    ABIT AN7 anakart
    256*3DDR 400 twinmos (10 3 3 2) timingler ve default voltaj... en ii puanı bu timinglerde alabildim...
    bir de ramlere verilebilecek max voltaj nedir... üzerlerinde bakır soğutucu ve bir blower fan mevcut....

• bak çok kızdım bi daha duymayayım
  • ramler için ii puan da niye kızalımki
  • Boyle sorumu olur
  • bak işte kızan bulunuyor...
    ii de sorunun nesi var??? max voltaj ve puan yorumu????
  • İmzandaki psu ile cok fazla kastırma bence sistemi , yakınn zamanda iyi bir psu al , en azından gercek 300w olsun... Ram voltajı sorusuna gelince ramler voltaj severler , ihtiyaca gore voltaj vermekten cekinmeyin...
  • quote:

Orjinalden al�nt�: Brandybuck

�mzandaki psu ile cok fazla kast�rma bence sistemi , yak�nn zamanda iyi bir psu al , en az�ndan gercek 300w olsun... Ram voltaj� sorusuna gelince ramler voltaj severler , ihtiyaca gore voltaj vermekten cekinmeyin...

Peki RAM nası yanar? Biliyorum ram yakmak zor bi hadise ama arada sırada duymuyor değil insan ve böyle olunca biraz da çekiniyor. Sen günlük kullanım için en fazla kaç voltu tavsiye edersin?
  • Ram yakan şahsen fazla duymadım , ram voltajı birazda ramin chipine bağlıdır örnek verecek olursak winbond bh5 chipli ramler çok yuksek voltajlarda stabil çalışabiliyor ( 4.1v gibi) , ama mesela voltaj sevmeyen ramlerde var... Gunluk kullanımda belirli bir değer belirlemek zor , ben günlük 3.3v ile kullanıyorum bh5 leri ama soğutmak lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brandybuck -- 30 Kasım 2004, 2:08:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Brandybuck

İmzandaki psu ile cok fazla kastırma bence sistemi , yakınn zamanda iyi bir psu al , en azından gercek 300w olsun... Ram voltajı sorusuna gelince ramler voltaj severler , ihtiyaca gore voltaj vermekten cekinmeyin...

nası yane ben şimdi elimdeki dandik kinstonlara 2.85v werebilirmiyim
    bişey olmaz diyosun yani
  • evet 2.85v ile bir sey olmaz....
  • 'Simdi voltaj degerlerini biostan veriyoruz degilmi' diye bi soru sorsam banada kizmazsiniz herhalde
  • psu nun markası yok ama gerçek 400 watt, kasayla beraber aldığımı değiştirdim, sonradan aldım yani okadar da kötü değil, para olunca daha iyiysini alırım o ayrı
    teknakillah kardeşim ben 2.90 volta kadar çıktım, ama soğutucu var ramlerde, sorun olmuyor.. ama daha fazlası için tırsıyordum o yüzden sordum....
    fade dostum voltajı biostan veriyoruz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: reagle

psu nun markası yok ama gerçek 400 watt

Gercek 400w olamaz , sonra başına bela açar dikkat...
  • Benim bios ta bulamamam normal mi? girmedigim yer kalmadi, ve daha onceden yazilan yaptigim arastirmada nereden yapildigini az cok anlamistim ama bende oyle bir secenek yok... bunun nedeni ne olabilir... sadece ana kart mi?
  • anakartın modeli ne????
    benim eski asus ta da yoktu...
  • tam modelini bilmiyorum. pc wizard dada yazmiyor.. Bios: award Chipset: Intel i815/EP eski bi kart bilmiyorum yardimci olabildim mi?
  • muhtemeln sende voltaj ayarlama seçeneği yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: Brandybuck

quote:

Orjinalden alıntı: reagle

psu nun markası yok ama gerçek 400 watt

Gercek 400w olamaz , sonra başına bela açar dikkat...

Ucuz olsun ii olsun dersen tek seçenek everpower ph400 derim.
  • şimdi kızmazsanız ben hyperxlerimi zorlıycam, ve yine kızmazsanız yanarlarsa brandyburundibak kardeşime yollıycam garantiside yok 2,6-2,7 diyor tahminen hynix. kaç volt verelim brendi hocam
  • puan normal
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.