Şimdi Ara

kızları baş örtüsü yüzünden benim güzel ülkemde okuyamamış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kızları baş örtüsü yüzünden okuyamamış, !!!

Aşağıdan yaşlarına bakınız
    https://www.biyografi.net.tr/esra-erdogan-kimdir/

http://www.biyografi.info/kisi/sumeyye-erdogan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 21 Haziran 2018; 20:59:44 >

• Şimdi artık kızlarımız üniversite okuyor ama iş bulamıyor, olsun ev hanımlığı da bir iştir, kocaya hizmet sevaptır falanlar filanlar.
    Sizde bahane bitmez ki anasını satim.
    Okuyanlardan bazıları da atom parçalıyordu, kimi evde uranyum tuttuğu için hapse atıldı felan...
  • Ne yani okumuş mu Türkiyede?
    İkiside üniversiteyi amerikada okumuş bu da doğruluyor. Ne yani?
    mokunu çıkardınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi researcher12 -- 21 Haziran 2018; 23:29:5 >
  • evet bu dogru, bakiniz: merve kavakci.

ayrica benim buyuk abam 42 yasinda o da bu problemi yasadi, eziyet ettiler, derslerden gecirmediler 28 subat doneminde, mecburen acmak zorunda kaldi basini, universitenin azgin erkeklerinin sozlu tacizine ugradi ve psikolojik tedavi aldi yillarca, ben biliyorum goruyordum , cocuktum ,purozuk mu ne kulaniyodu iki renkli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CD353FDC9 -- 21 Haziran 2018; 23:31:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: researcher12

Ne yani okumuş mu Türkiyede?
    İkiside üniversiteyi amerikada okumuş bu da doğruluyor. Ne yani?
    mokunu çıkardınız.
    Evet oğulları da basortusu sorunu yuzunden Abd de okumuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki tamam kabul edelim Oğulları neden bu ülkede okuyamamış peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Evet oğulları da basortusu sorunu yuzunden Abd de okumuş.

Alıntıları Göster
    Banane oğullarından. Bir başlığa bak, sonra ilk posta bak "yaşlarına bakın" demiş ,tutarsızlık nerde var ?
  • quote:

Sümeyye Erdoğan kamuoyunda, türbanlı olduğu için Türkiye'de okuyamadığı ve bu nedenle Amerika'ya gitmesi ile biliniyor.
    Sırası gelmişken yazalım; medyanın bir hatasını düzeltelim:

Odatv'de 2008 tarihinde yayınlaanan iddiaya göre; Sümeyye Erdoğan 2002'de girdiği ÖSS sınavında 134,5 puan aldı. Yani 120 olan dört yıllık üniversite tercih barajı düşünülürse Sümeyye Erdoğan'ın bu puanla Türkiye'de dört yıllık bir üniversiteye girmesi mümkün değildi. Üstelik ortaöğretim başarı puanı 42,6 idi. Okul başarısını gösteren bu puan Sümeyye Erdoğan'ın ortalamanın altında bir öğrenci olduğunu gösteriyor.
    Yani türban meselesinden çok lise başarısıyla ilgiliydi. Türkiye’de üniversiteyi kazansa gider miydi; bilinmez. Ama bu gerçeğin de bilinmesi gerekiyor. Neyse…

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/81491/Sumeyye_Erdogan___Tercih_yapmak_zorunda_kaldim_.html

• hadi devlet okulunda taşörtüsüyle okula almadılar diyelim Türkiye de bir sürü özel üniversite ve lise var. bunlardan birine gitseydi.

peki onu geçtik şuan okullarda başörtüsü sorunu yok,peki o halde halen daha niye akp vekillerinin kızları,oğulları yurtdışlarında okuyor.

ha bi de kızlarım başörtüsü yüzünden Türkiye de okuyamadı diyorsun da,peki oğlanları neden yurt dışında okuttun ey reis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 21 Haziran 2018; 23:49:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zagor_71

Bu mesaj silindi.
    hocam ablam oz ablam degil halamin kizi. evli zaten.
  • Artık okuyabiliyorlar, ne çıkarmamız gerekiyor buradan? Erdoğan giderse yeniden okuyamayacaklar mı sanıyorsun? Bu her sene yeni iphone çıktığında lansmanda "dokunmatik ekranı var, şöyle resimleri büyütebiliyorsun" demek gibi bir şey, kaç senedir her sene aynı şey. Evet, eskiden öyleydi, artık böyle, sorun çözüldü, daha ne?

Resmen intikam kafasıyla, kindarlıkla ülkeyi satıyorsunuz. Bu ülkenin solcusu o baş örtüsüyle okuyamayan kızlarla birlikte protesto etmedi mi sanıyorsun? Solcu sırf onlara destek olmak için AKP'ye oy vermedi mi sanıyorsun? Senin kinin kime?
  • Iyide Sumeyye Erdogan universite sinavini kazanamadigi icin okuyamadi.

SÜMEYYE ERDOĞAN'IN PUANI

Erdoğan'ın en küçük kızı Sümeyye Erdoğan yaşı itibariyle katsayı uygulamasına denk geldi. Ancak Sümeyye Erdoğan 2002'de girdiği ÖSS sınavında 134,5 puan aldı. Yani 120 olan dört yıllık üniversite tercih barajı düşünülürse Sümeyye Erdoğan'ın bu puanla Türkiye'de dört yıllık bir üniversiteye girmesi mümkün değildi. Üstelik ortaöğretim başarı puanı (80-20 aralığında veriliyor) 42,6 idi. Okul başarısını gösteren bu puan Sümeyye Erdoğan'ın ortalamanın altında (ortalama 50 idi) bir öğrenci olduğunu gösteriyor.

Yani Sümeyye Erdoğan türban ya da katsayı engeli nedeniyle değil hem aldığı puanın hem okul başarısının düşük olması nedeniyle Türkiye'de bir üniversiteye giremedi.

Sümeyye Erdoğan o yıl ABD'de Indiana Üniversitesi'nde The School of Public and Enveriomental Affairs (Kamu ve Çevre İşleri) departmanında Policy Studies (Politika Araştırmaları) eğitimi gördü. Yani yine bazı medyanın yazdığı gibi “tarih” okumadı. ABD’deki okula Ramsey'in sahibi Remzi Gür'ün bursu ile gitti. Indiana’da Müslüman Öğrenciler Birliği'ne üye oldu. 2005 yılında mezun oldu. Yani dört yıl okumadı. Üstelik bir yılda uzattığı basında yazıldığına göre Sümeyye Erdoğan iki yıllık bir okulu bitirdi.

https://odatv.com/cocuklarim-bogazicine-gidecebilecekken-katsayi-yuzunden-gidemedi-2809151200.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.