Şimdi Ara

“KIZINA ŞU AN TECAVÜZ EDİYORUM” (HABER) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
2
Favori
35.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
592 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • okurken tüylerim diken diken oldu!! olacak iş değil.

ben bu suçluların hapsedileceğine inanıyorum. bu ayrı, ama toplumdan birinin böyle bir şey yapmasını anlamıyorum.

ulan var ya, hindistan gibi yer olmaya başladı.

• İdam isteyenler var idam gelince çözülecek mi olaylar?

Anayasa maddelerini düzgün uygulayamayan,adaleti saglayamayan ülkeye idam getirirseniz suçsuzlar asılır.

Her şeyden önce ülkemiz insanlarının kadına bakış açısının degişmesi lazım.

Devletin adaletine güvenmek lazım ama devlet gerçekten adalet dagıtacak.

Bu işler idamla çözülmez.Sorsanız çogunlugu müslüman ülke ama yaşananlara bak.Dogudan batısına aynı pislik.Bunlar orataya çıkanlar çıkmayan neler var kim bilir....

• quote:

Orijinalden alıntı: strategen

Buradaki olayi kimsenin savunduğu yok. Berbat bir durum evet. Ama senin haberin çarpıtma. Beraat etmiş gibi gösteriyorsun, oysa ki tutuksuz yargılanacak.

Erkek haklarina değindiği için bile yorum yapanları lincliyosun burada. Üstüne utanmadan erkeklerin değeri yok lafıyla dalga geçiyorsun. Gerçekten ironik.

Kömür madenlerinde ölenlerin başına erkek sıfatı geldiğini gördün mü hiç medyada? "Erkek işçi öldü" denmez "işçi öldü" denir. "Erkek asker şehit oldu" denmez, "asker şehit oldu" denir. Bunların hiçbiri, sistematik şekilde erkekleri etkilediği halde, asla ama asla cinsiyet meselesi olarak görülmez. Kimse de çıkıp, nafaka borcundan hapiste yatan erkeklere sahip çıkalım demez. Bu insanlar sırf cinsiyetlerinden dolayı zorunlu askerlik yapıyorlar, 38 bin lira bedelli ödüyorlar, yetim maaşı alamıyorlar, daha geç emekli oluyorlar, buna bir el atalım demez kimse. Erkeklerden daha fazla hakları olduğu halde, hep kadın hakları konusulur; hep kadınlara sahip çıkalım kampanyaları yapılır.

O yüzden eğer bu başlık altinda da erkek haklarina dikkat çekmeye çalışıyorsa birileri, senin sandığın gibi, kadın düşmanı olduklarından değil; senin gibiler yüzünden seslerini duyuramadiklari içindir.

Anlamadığınız şey şu; kadınlar erkekler tarafından canice ve sistematik bir şekilde katlediliyor, tecavüze uğruyor. Bu yüzden bunun adı erkek şiddeti. Bu yüzden pozitif ayrımcılık var.

İşçiler sistematik bir şekilde kadınlar tarafından öldürülüyorsa eğer evet dediğin doğru o zaman erkek işçi veya erkek asker demeliyiz ancak öyle bir şey yok. İkisi bambaşka şeyler.

Ölen ve tecavüze uğrayan kadınlar gündelik hayatlarını yaşayan, suçsuz alakasız insanlar. Annen, teyzen, kız kardeşin...

İşten eve dönerken tecavüze uğrayan bir anne ile veya okuldan eve dönerken aklında bambaşka şeyler hayaller olan bir genç kadının bir erkek tarağından öldürülmesini tecavüze uğramasını maden işçisinin iş kazasında ölmesine veya askerin çatışmada başka bir asker tarafından vurulmasına nasıl benzettin ve ilişki kurdun çok merak ediyorum.

İstediğiniz kadar konuşun, savunduğunuz veya açıkladığınız şeylerin hiçbir elle tutulur tarafı yok. Siz olayı anlayamıyorsunuz. Baktığınız şey sadece “evet birisi ölmüş, tecavüze uğramış”. Önce at gözlüğünü çıkarın.

Ben bu ülkede istediğim kıyafetle elimi kolumu sallayarak her yere girer çıkarım ancak kadınlar eğitimsiz, yobaz ve cani erkekler yüzünden gündelik hayatta bir şey giymeden önce bin defa düşünüyor, gideceği yerde acaba birisi laf atar mı bir şey yapar mı diye düşünüyor. Önce bunu düşünün bir empati yapın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Neleri var neleri!

Alıntı

metni:

17 yaşındaki yeğenine tecavüz ettiği DNA raporuna da yansıyan sanık Osman Çur'un tutuksuz yargılanmasına kararı verildi. Çur'un tahliyesini sevinçle karşılayan akrabaları davullu zurnalı kutlama yaptı.

“KIZINA ŞU AN TECAVÜZ EDİYORUM” (HABER)

• Krone K kullanıcısına yanıt

Bütün sinir uçlarını yakacaksın

• Bana yurtdışından teklif geldi, 9 aylık oglumuda alıp gidiyorum ben bu can güvenliği olmayan topraklardan uzaklardan üzülür dururum artık.
  • Sonra diyorlar ki millet niye başka ülkelere göç ediyor. Zaten imkanı olanlar kaçtı kurtardı kendini, geriye ülkede çürükler kaldı.

• Allah belasını versin.Ülkede hak hukuk adalet kalmamış.

• Ben böyle adaletinde dünyanında ta ...

• Bu p.çi serbest bırakılmasında kimin katkısı varsa Allah hepsinin belasını versin, gün yüzü göremesinler.

Devlet bize hangi mesajı veriyor bu p.çleri salmakla?Vahşi batıdaki gibi birbirimizi mi vuralım sokak ortasında?Afrikadaki gibi en küçük olayda birbirimizi mi linçleyip öldürelim?Kendi adaletimizi kendimiz mi sağlayalım?Devlet bu p.çi 4 metrekare odada,gün ışığı göstermeden ömrünün sonuna içeride çürütmüyorsa ne anlamı var ki o zaman devletin?Şimdi bu kızın (varsa)kardeşi,kuzeni vs. bu p.çi öldürse ne olacak?Kafayı yememek elde değil.

• Cross Thread kullanıcısına yanıt

Reisimmmm, Şimdi aynısı ANANIN BACININ başına gelse bu değerli düşüncelerin bu şekilde olucak mı ? Diyelim böyle bi şey oldu tutuksuz yargılanıyor karşı taraf bu senin için güzel bi şey yani sonuçta yargılanıyor ceza alma olasılığı var ama dışarda gününü gün ediyor. olan sadece Senin ANANA BACINA olmuş ne olcak yani tutuksuz yargılansın. ama mahkeme bi karar verirse senden ricam 5 10 yıl olursa bide o ceza itiraz et bu ceza fazla diye. diğer ülkelerde 2 4 yıl niye bu kadar ceza verdiniz de

• Keşke canlı yayında asit dökseler üzerlerine.. keşke kazık soksalar da bizde izlesek... Keşke ortaçağda yaşasaydıkta adalet olsaydı
  • Ben idama karşıyım her zaman için kısası savunmuşumdur. Bence en matematiksel ve eşit ceza kısastır. Bunu yapan adama tecavüz ve işkence etmek lazım sonrada %99 engelli hale getirmek lazım. O zaman hesap kapanır... 1=1

• Yokmudur bunlari gorucek bir savci ulkemizde. Millet kendi adaletini sagligcak yakinda. Cikar elbet bir babayigit bunlardan hesap sorucak.

• Forumda aslında tim kuracaksın demir beyzbol sopası var bende kendi imalatım yürüyemez hale sokacaksın.
    Bana gel gidelim diyen varsa giderim.

• quote:

Orijinalden alıntı: strategen

Buradaki olayi kimsenin savunduğu yok. Berbat bir durum evet. Ama senin haberin çarpıtma. Beraat etmiş gibi gösteriyorsun, oysa ki tutuksuz yargılanacak.

Erkek haklarina değindiği için bile yorum yapanları lincliyosun burada. Üstüne utanmadan erkeklerin değeri yok lafıyla dalga geçiyorsun. Gerçekten ironik.

Kömür madenlerinde ölenlerin başına erkek sıfatı geldiğini gördün mü hiç medyada? "Erkek işçi öldü" denmez "işçi öldü" denir. "Erkek asker şehit oldu" denmez, "asker şehit oldu" denir. Bunların hiçbiri, sistematik şekilde erkekleri etkilediği halde, asla ama asla cinsiyet meselesi olarak görülmez. Kimse de çıkıp, nafaka borcundan hapiste yatan erkeklere sahip çıkalım demez. Bu insanlar sırf cinsiyetlerinden dolayı zorunlu askerlik yapıyorlar, 38 bin lira bedelli ödüyorlar, yetim maaşı alamıyorlar, daha geç emekli oluyorlar, buna bir el atalım demez kimse. Erkeklerden daha fazla hakları olduğu halde, hep kadın hakları konusulur; hep kadınlara sahip çıkalım kampanyaları yapılır.

O yüzden eğer bu başlık altinda da erkek haklarina dikkat çekmeye çalışıyorsa birileri, senin sandığın gibi, kadın düşmanı olduklarından değil; senin gibiler yüzünden seslerini duyuramadiklari içindir.

Hay erkeğiniz batsın! Bunu yapan adamın kafasına sıkarsın. Bunu yapan adamı idama götürürsün. Bunu yapanın cinsiyetini sorgulamazsın! Küçücük erkek çocuğu annesiz kalmış! Ben de bir ananın erkek evladıyım. Biraz merhamet yahu! 4. sınıf bile değil bunu yapan insanlar. Batsın cinsiyetçiliğiniz. Bu adamın yaşama hakkı falan yok. Başkasının hayatını gasp edenin zerre değeri yok. Dinlere falan inanan biri değilim ama dini bütün olanlar niye suskun, puskun? Sizi tenzih ediyorum bu konuda. Hani dinimizce yasaktı böyle şeyler? İnsan insan! Erkek-Kadın farketmez. Bir insanın hayatını almak bu kadar basit, bu kadar kolay olmamalı. Her gün gördüğümüz ama sevmediğimiz komşu bile vefaat etse yok oluşunu fark eder üzülürüz. Şu olaylara nasıl cinsiyetçilikle yaklaşıyorsunuz.

• Nasıl bu kadar canavar olabiliyorlar, tam bir canavar. Korkunç bir olay.

• Gömlekli Adam G kullanıcısına yanıt

Sen kimsin ki beni kovuyorsun!

İtiraz ettiğin bir nokta varsa söyle adamakıllı tartışalım. Yok, seninle aynı görüşte olmayanları sindirmeye çalışan bir zihniyetin varsa benimle muhatap olma zaten.

• Adaleti sadece kadınlar için ararsanız sonuç bu olur.
    Erkeklerin dünyası olmuş vahşi serengeti.
    Bu dünyadan çıkmış adamların kadınlara sırf kadın olduğu için iyi davranacağını mı sanıyorsunuz?

Mevzu adam psikopat. Bir psikopatin uzerinden seksizm yapip erkekler soyle boyle muhabbetine girenlerin de bu psikopattan farki yok. Ucuz ve cahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notguest -- 20 Ocak 2021; 21:46:48 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.